Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

barunka
2. okt 2006

kaciatko, tiež si to vravím... práve nám tu umrel pes, tak si asi poriadime nejakého poriadneho, čo svokru odplaší a nebude mať odvahu vojsť dnu...

verka
2. okt 2006

barun mas to tazke... ja mam svokrovcov v pohode a myslim ze aj moj manzel. ale poviem ti, ze ked sme prisli z porodnice a boli tu kazdy den, uz sme mali toho plne zuby!!! aj moj muz, co je uz co povedat!!!nuz darmo, prvy vnuk je prvy vnuk, ale uz to take hrozne neni, i ked do tyzdna tu aspon 3x pridu...

kaciatko81
2. okt 2006

baruna, ten pes by bol mozno dobre riesenie. len keby ju chmatol, aby si chudak nepokazil zaludok 😀

barunka
2. okt 2006

aach, baby, mne by ani nevadilo, že chodia. mne vadí, že prídu o 19-tej (kedy sa simi kúpe, papá a spinká), nasáčkujú sa do izby a Simi vyvedená z miery potom nechce spať. vadí mi, že do všetkého kecá... prečo jej nedám toto, hento, prečo jej nedám piškotu a podobné, že ona už dávala aj krupicu, všetko...
však snilko vie o čom hovorím...

kaciatko81
2. okt 2006

barunka, prepac preklep, vypadlo mi k 😅

carmen32
2. okt 2006

no ahojte babulky
tak moja svokra ked som porodila svojho syna tak bojovala za to aby ma manzel opustil aby ona mohla byt s mojim dietatkom chcela ho len pre seba. Ked sme sa s manzelom hadali ona sa mi smiala do oci a tesila sa z toho. Jedine vychodisko bolo odist od nich. Ja by som tam najradcej nechodila ale zasa musime ist niekedy na navstevu horsie je ze nam vkuse vyvolavaju a atakuju ze ich nepride me ani pozriet a zasa u nas vyvolaju hadku. Proste nas kludny zivot narusia len svokrovci. Pamatma si ked boli u nas a dala som maleho spinkat isla som do obchodu na 5 meniut som vysla z domu a ona utekala hore zobudit maleho zo slovami ... nechcela som ho nechat spinkat nech je s nami hore maly mal 9mesiacov. Potom sa stalo ze som odisla do obchodu a ked som prisla mala som prehodeny nabytok a svokru som pristihla ako mi umyva okna utiera prach ktory som tesne pred jej prichodom utierala. Od v tedy do obchodov nechodim ked pride sedim radcej doma ale nemam jej co povedat. Manzela to trapi ale ako mozem s niekym vychadzat s niekym kto ma vobe nechcel niekto kto mi vyvolaval aka som zena ze spolu byvame a nie sem zosobaseni a urazala ma dovtedy dokedy nebolo dieta ..... teraz sa pchaju do ritky

majka35
2. okt 2006

to carmen32 - toto sa mi ani veriť nechce, čoho sú schopné niektoré svokry ... na tvojom mieste by som prerušila styky na takú dlhú dobu, pokiaľ by ma nezačala svokra rešpektovať ... trebárs aj keď by to bolo navždy ... vôbec sa nedivím, že to tvojho manžela trápi, ale mohol by sa aj on porozprávať so svojou mamou ...
jednoducho ... obdivujem tvoju výdrž...

mirko06
2. okt 2006

teda baby, ked to tak citam, nieco na tych vecnych vtipoch o svokrach bude 🙂 moja svokra byvala od nas 400 km, nevideli sme sa casto, ale bola velmi zlata. dokonca sme boli narodene v ten isty den aj mesiac. bohuzial, pred 3 mesiacmi zomrela, ani nestihla vidiet maleho, je mi to velmi luto. a co sa tyka mojej maminy, cize manzelovej svokry, vzdy sa smeje, ze ked sa nieco stane medzi nami dvoma, tak si vezme svokru a ostane to v rodine. totiz, medzi mnou a manzelom je vacsi vekovy rozdiel ako medzi mojou maminou a manzelom. a radu pre vsetky, co na svokry stastie nemaju: kaslite na ne, ved vam nestoja zato a ked vas budu vidiet stale usmiate a uvidia, ze vas nevytocia, budu sa zozierat same!!! ja viem, ze sa mi to povie, ale verte, nestoji to zato...

elissa
2. okt 2006

No carmen32,to Ťa obdivujem,máš pevné nervy.No toto keby spravila moja svokra(ja vydržím čo vydržím)tak by som jej povedala na rozum že vtedy by mi bolo už jedno ako to zoberie,ale čo má v tvojom byte čo pratať,to už je ale drzosť a starať sa ti do výchovy dieťaťa?Nedaj si skákať po hlave,lebo tak tvojej svokre len nahrávaš,musíš si stáť za svojím a manžel ak Ťa má naozaj rád,tak Ťa určite pochopí,ver mi 🙂

danii
2. okt 2006

ja som v tou svojou bola vcera, prezila som to 😉 😀 ale bolo to len na hodinku, takze asi preto..... 😀 aha a vlastne aj v piatok, tiez tak 😀

ajap78
autor
3. okt 2006

ahojte baby, tak som zase v tejto teme, musim sa postazovat. zase ma raz svokrovci vytocili, chcu mi programovat, kedy uvidia vnucku a ked to neni podla ich predstav, tak sa oduvaju. svokra keby mohla, tak je u nas nasackovana kazdy den. presne pred rokom bola taka hadka, ze sa oduvali viac ako mesiac a ked videli, ze sa nic nedeje, tak sa aj odrazili. manzel je na mojej strane, ale povedat im nic nevie, lebo hovori, ze to nema zmysel. keby nam tak chceli dat svaty pokoj...

barunka
3. okt 2006

ajap, chce to asi pevné nervy. Manžel by možno mal skúsiť niečo povedať, čo on vie, možno to zaberie. Môj manžel hovoril, kričal, zakazoval a neviedlo to k ničomu, ale aspoň to skúsil. Držím palce, nech to u vás má väčší úspech. a čo sa stretávania s dcérkou týka, tak jej povedz, že to je tvoje dieťa a ona si už svoje vychovala, tak nech nechá teraz vychovávať teba. že ty rozhodneš, kedy ju malá uvidí a kedy nie... možno pochopí...

kvetka9
3. okt 2006

mne zas svokra povedala ze si moje dieta vezme z porodnice hned k sebe aby som si ja oddychla tak na mesiac 😠
asi nie je v poriadku 🙄

terezicka
3. okt 2006

Kvetka, dobre som sa zasmiala keď som si to prečítala 😀 a to ho chce aj kojiť?a čo si jej na to povedala???

ajap78
autor
3. okt 2006

kvetka, tak po tomto vyhlaseni by som asi skolabovala, to nemyslis vazne? a to ho akoze aj nakoji?????

barunka, ved pred rokom som jej presne toto povedala, ze ja budem urcovat podmienky, nech nas necha zit si svoj zivot a nech si uziva, ze ma odrastene deti a viacej sa venuje sebe a pod. urazila sa na krv...

bubatko
3. okt 2006

jaj babenky, mate to trapenie, normalne nechapem, ze ste ich niektore uz davno nepozabijali 😠

ja to mam z ineho sudka, svokrovci su daleko, takze sa vidime malo, ale oni su zase strasne mili, svokra mi doslova ruky bozkava, vsetko sa jej na mne paci, vzdy mi nosi nejake zlato ako darcek, ked u nas sedi v obyvacke a ja vojdem, tak hned vyskoci, ze ci si nechcem sadnut tam, kde ona sedela (ako keby sme mali malu sedacku xi xi, ale ona by radsej aj stala, len nech si ja sadnem!!!), maleho ked sa narodil radsej len obzerala, vraj aby sa nevystrasil ked ho zoberie na ruky niekto iny ako jeho maminka (ja), niekedy som z toho na nervy, proste musim mat permanentny usmev, lebo ked nemam naladu a vidiet to na mne, tak je smutna, ze ci sa na nu hnevam, ale ja sa nehnevam, nemam preco, len mam niekedy zlu naladu, to sa stava 😀

zda sa mi to az neskutocne, ze co je to za svokru 😀 😀 😀 😎

ajap78
autor
3. okt 2006

bubatko, nebude to tym, ze sa tak malo vidite? ja keby som svokrovcov videla raz za cas, asi by som sa tiez na nich tesila a aj sa usmievala. nevidime sa tiez prilis casto, ale to len preto, ze ich brzdim, keby bolo na nich, su s malou stale. nie s nami, staci, keby sme len dieta vyniesli von a nas vidiet nemusia.

bubatko
3. okt 2006

ale svokra sa tak proste chova, nikdy na mna ani zle slovko nepovedala, je fakt mila... myslim, ze by som nemala problem ani vidat sa castejsie (vsetko s mierou xi xi)

barunka
3. okt 2006

ajap, ale aspoň bol pokoj.
ja sa vždy s tou svokrou stretnem, keď vôbec nechcem. aj včera sme ich museli stretnúť v dedine, skoro som odpadla. a potom sme sa nevedeli od nich odpratať, ale našťastie sme potom ušli a oni išli na návštevu k sestre (snilko si ich užije...)

snilko7
3. okt 2006

barunka škodoradosť najkrajšia radosť, veď najbližšie zdrhneme my. Nebude mi tu očumovať všetko, včera dokonca chcela vidieť že aké máme solničky a na moje zákusky kukala jak by som mala do nich jed namiešať. Ani neochutnala. Ale manžel sa potešil, vraj viac ostalo jemu, jak odišli, všetky ich pojedol.

ajap78
autor
3. okt 2006

my sa nastastie nemame kde stretnut nahodou. u nas to minuly rok islo do takych krajnosti, ze mi volavala porad kazdy den, ze kedy moze prist, ked nie dnes, tak zajtra, ked nie, tak popozajtra. a cim viac naliehala, tym viac som na nich nemala naladu a potom to vypuklo tou hadkou. ked je chvilu lepsie a snazim sa, nie aby sa poucili, ale oni to zacnu zneuzivat a hned sa chcu dohadovat na dalsom programe o par dni.

ajap78
autor
3. okt 2006

mne to zase vyhovovalo, kym sme nemali dieta, kazdy si zil svojim zivotom, nijako moc sme sa nenavstevovali, stretli sme sa raz za cas a kazdy bol spokojny. ale ked sa narodila mala, uplne sa do nej zblaznila, sklbala mi ju z ruk a pod...ale keby sa aspon vedela postarat, ale vyzera, ako keby ziadne dieta este v rukach nedrzala, akoby ani ziadne nevychovala. strasne chceme dalsie dieta, ale toto ma odradza, ved mi spravi peklo na zemi. keby chcela jej dcera otehotniet, aby sa upriamila na nu, ale tak to vyzera, ze ta nikdy deti nebude chciet.

cat
3. okt 2006

ajap78, asi /skoro/ všetci dedkovci a babky sú zbláznení do svojich vnukov či vnučiek, ..ako mi teraz došiel jeden mail že "vnúčatá sú božou odmenou zato že sme vlastné deti nepozabíjali" 😀 to že sa nám nepáčia ich praktiky je už druhá vec..

ajap78
autor
3. okt 2006

ale vsetko s mierou. uz nebuzeruju tak ako minuly rok, ale citim, ze spokojni nie su, aj sa tak niekedy chovaju. dnes mi manzel pri hadke vyhodil na oci, ze ma nemaju radi. citila som to vzdy, ale aj tak mi to doslo luto, lebo zakazdym som sa ja usilovala, aby ma mali radi, oni sa nikdy nesnazili, aby som si ich ja oblubila. ale koniec, skoncila som. vzdy, ked nespravim to, co chcu oni, som ta zla...

barunka
3. okt 2006

snilko hehe 🙂 lenže u nás sa už zamyká aj cez deň a na mňa číslo nemá 🙂 na teba má 🙂 inak, včera sa ma zasa pýtala, že prečo nedávam Simi na noc krupicu, že by lepšie spala... (čo na tom, že nespí, lebo jej idú zuby...)

zuz11
3. okt 2006

co stresujete koli svokram a svokrom.... tych ste si predsa nevzali aj ked do rodiny sa vam dostali 🤐 ja by som si z nich tazku hlavu nerobila.... 🤐 a riesit ci ma ma svokra a svokor rad neriesim, viem ze tak ako maju radi synacika ma radi nebudu mat a to ani nechcem 😀 viac neriesim 🤐 moja svokra ako zistila ze so mnou manipulovat sa neda tak sa uz o nic nepokusa 😵 teda asi hlavne zistila ze som ju prekukla a po hlave si skakat nenecham 😵 je inak mimochodom posledna co nevie ze sem minuly tyzden kupili byt 😀

terezicka
3. okt 2006

Barunka a Snilko, ja len zo zvedavosti by som chcela vedieť že v akom ste príbuzenskom vzťahu ked máte rovnakú svokru(ak som to správne pochopila)...ste švagriné?

snilko7
3. okt 2006

terezicka sme sestry ale, ak sa to tak vezme aj švagriné

barunka
3. okt 2006

terezicka sme sestri a vlastne aj švagriné... snilkov manžel je brat môjho manžela 😀

zuz11
3. okt 2006

my tak mame v manzelovej rodine ze jeho bratranca a sestranicu (surodencov) si vzal jeden rozvedeny par, snad chapete ako 😵 sestranicu chlap s toho paru a bratranca byvala zena toho chlapa 😵 tiez to bola kuriozita ale realita sa meni a sestranica je v rozvodom konani po cca 8 rokoch 🤐 divila som sa ze to tak dlho vydrzalo 😵 🤐