Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

emjee
29. jan 2007

mimi109 • 1d • 29. jan 2007 o 18:55
ahojte mam maly problem, svokra by chcela aby som ju oslovovala mama, mne to naznacila nepriamo, ale manzela sa pytala preco ju tak nevolam, len problem je v tom ze ju tak nedokazem oslovit,akosi to zo mna nechce vyliezt
ma niekto podobny problem alebo daku dobru radu?

bzuco • 1d, snž • 29. jan 2007 o 18:57
mimi, ja ju tak volám, hoci zo začiatku to tiež šlo ťažko
ale treba začať, 1-2krát ti to bude divné, ale potom to budeš brať ako samozrejmosť 😉

certica • 1d • 29. jan 2007 o 19:00
tak ja som si vypomohla tym, ze svokrovcov oslovujem babka, dedko 😀 , kedze mame uz krpateho. no a predtym som sa oslovovaniu pravdupovediac vyhybala. ale problem je asi skor v tom, ze sa prilis casto nevidime, tak sa na to tazko zvyka

zuz11 • 1d • 29. jan 2007 o 19:02
ja by som nikdy mojej svokre ak ju tak mozem nazvat nepovedala mama 🤐 ja ju neoslovujem vobec 🤐

veronika13 • 31tt • 29. jan 2007 o 19:03
ahoj, ja mám ten istý problém, akurát nechápem prečo by som ju tak mala volať, veď to moja mama nie je, proste to tak necítim, tak sa ani netrápim tým, že by som sa mala do toho nútiť. Skôr by som od nej čakala, že mi aspoň tykanie navrhne, veď je staršia, už bývame u svokrovcov skoro 9 mesiacov a stále nič. Pritom hocikto cudzí koho spozná, hneď mu povie nech jej tyká aj predomnou a ja jej stále vykám... Ale ona je stará škola, asi čaká že ju začnem volať mama, ale toho sa bohužiaľ nedočká, nie z trucu, proste nedokážem ju tak osloviť-stále je to pre mňa cudzia osoba. To isté platí pri svokrovi. Preto mám problém, keď ju chcem osloviť, neviem ako jej mám povedať, aj keď sa o nej rozprávam s niekym tak hovorím manželova mama alebo tak.
Ak ti môžem poradiť, ak to necítiš, tak sa do toho nenúť, a keď sa ťa opýta prečo ju tak nevoláš, proste jej povedz pravdu.

gabika146 • 1d • 29. jan 2007 o 19:03
mimi aj ja ich volam len babka a dedko aj ked chcela svokra aby som ju volala mama nejde to 😉

aktak • 1d • 29. jan 2007 o 19:03
ja sa osloveniu tiez vyhybam, aj ked mi povedala viac krat ze ju mam volat mama, nejak mi to nejde

adetka • 1d • 29. jan 2007 o 19:05
moja mama si s manzelom pocas svadby potykala... a povedala, aby mu hovorila mama... tak jej hovori mamicka cislo dva... svokra si so mnou nepotykala... a ani sa jej zatial so mnou nechcelo velmi rodinkovat...(aj ked od narodenia Mirky sa zacina menit... az mi je to divnuo)... a tak ju oslovujem pani a jej priezvisko... 😒

mima3 • snž • 29. jan 2007 o 19:05
ahoj mimi, ku podivu, ja som s tym vobec nemala problem, ja som uz pred svadbou mala nutkania ju tak oslovit, lebo manzel ju tak oslovoval, tak aj mne to tak islo na jazyk. neviem ti teda dat dobru radu, ale asi by si sa mala premoct a to hlavne pre radost svojho draheho 🙂 alebo aj ta rada s babkou a dedkom od certice je dobra 😉

bzuco • 1d, snž • 29. jan 2007 o 19:05
ja s ňou vychádzam dobre, aj ked, samozrejme, aj ona má svoje muchy, ale nikdy mi nezasahovala do výchovy. jasné, že povedala, toto a toto, ale nevnucovala

veronika13 • 31tt • 29. jan 2007 o 19:06
môj muž si tiež s našími tyka, ešte sme spolu chodili, keď začal, ale svokra to ešte asi nepostrehla, ale mne je to jedno, keď to jej nevadí...

bzuco • 1d, snž • 29. jan 2007 o 19:09
my sme si potykali navzájom na našich zásnubách
ale mami som ju začala oslovovať dosť neskôr

mimi109 • 1d • 29. jan 2007 o 19:10
no ved aj babka som skusala ale tak divne sa tvarila 😕 tesne po svadbe som ju volala teta,zo zvyku to bol teda pohlad
😀 a ked sa da nezabudne mi povedat ze ona volla svoju svokru mama

emjee
29. jan 2007

kvakynka • 34tt • 29. jan 2007 o 19:12
je to sranda, ale ja sa poznam s mojim manzelom uz devat rokov a teda aj dlho poznam aj svokrovcov, manzelmi sme 2,5 roka a stale ich volam teta a ujo 😀 aj ked je to uz niekedy smiesne ... oni tykanie nenavrhli a tiez si myslim, ze to maju navrhnut oni. Takze cakam, kym sa nam narodi male a budem im hovorit babka a dedko 🙂

vedvies • 16tt • 29. jan 2007 o 19:13
ja hovorim mojej svokre dokonca maminka alebo mamina 😉 , ale tiez mi trvalo asi rok zvyknut si na to uplne. Ale stretavame sa 4x do roka, lebo byvaju daleko. Mimi neber to ako zradu voci svojej mamine. To som si hovorila ja - inak by som jej nemohla povedat mama. Mamina ju oslovujem iba v jej pritomnosti - inak jej hovorim svokra, svokricka 😅

mimonenka1 • 16tt • 29. jan 2007 o 19:14
Svokra si so mnou potykala po svadbe a tiež moji rodičia s mojim manželom. Oslovujeme sa menami.
Pokiaľ si s vami neptykali svokrovci, ja by som im slušne hovorila menom a vykala im, veď tak je to v poriadku aj smerom k nadriadeným. Perípadne sa ich spýtajte či im nebude prekážať, keď ich budete volať menom.

govinda • snž • 29. jan 2007 o 19:14
aj ja riešim tento problém. Horšie je to, že u svokrovcov bývame, takže keď ju mám nejako osloviť, tak sa snažím osloveniu nejako vyhnúť. Sem-tam poviem teta, ale mama som jej nepovedala. Neviem, je mi to divné, možno neskôr mi to bude pripadať inak, ale teraz mi to proste na jazyk nejde 🙂 . A možno je tao aj tým, že si vykáme.

katika1
29. jan 2007

Ja nevidím dôvod na to, aby som svokru oslovovala mamka. Príde mi to hrozne neprirodzené. Veď svadbou sa nestanem jej dcérou. Ja ju oslovujem teta a aj keď je to možno hlúpe, stále mi je to prirodzenejšie ako mama.
Mamu mám len jednu a tak to aj ostane.
Ale asi záleží aj na vzťahu tých ľudí. Ja s ňou mám neutrálny vzťah. Ale každopádne nevyhľadávam jej prítomnosť 😀

mimi109
29. jan 2007

tak to beriem aj ja,mam svoju maminku a bodka
len ked ona povedala v den nasej svadby ze uz som teraz jej dcera a ona moja mama 😅

kvila
12. feb 2007

Prave predvcerom som si dala naozajstny zavazok, ze sa naucim mat svokru uprimne rada, lebo je to naozaj mila a dobra zena. Vcera nas svokrovci pozvali na obed. Napriek tomu ze 5-mesacneho syna stale dojcim sme mali veeelmi stiplave maso (zrejme chili + cierne korenie) a maly cely vecer krical, potom aj v noci - za svet nechcel jest. Dnes doobedu to iste. Zvycajne papa po 2 hodinach, teraz "vydrzal" 4 a az potom, co mi skoro prehryzol svojimi dasienkami rukav sa mi konecne podarilo ho pricucnut. Teraz chudacik od totalneho vycerpania spi. No povedzte, ako mam mat svokru rada, ked mi robi take veci? A keby to bolo prvy krat.. Ale uz sme ju na to raz upozornovali... 😖

katusha
12. feb 2007

ahojte zeny, mame to veru tazke s tymi svokrovcami ... viete co??? popravde povedane, ja svoju svokru (vlastne skôr priatelovu mamu) ani poriadne nepoznam. ona totiz teraz zije a pracuje v cechach, od svojho muza odisla, co sa jej vôbec necudujem, lebo s takym alkoholikom dlho asi nevydrzi nikto. takze my s priatelom teraz byvame so svokrom, a to je niekedy mozno este horsie ako pocuvat premudrelu svokru 😠 dufam, ze odtialto co najskôr vypadneme, lebo neviem si predstavit, ako by som tu mala vychovavat dieta.
ked priatel volal naposledy s mamou, naznacila mu, ze by sa chcela vratit naspat, ale nie naspat k muzovi, len na slovensko ... no a tak ma tento mesiac prist. mozno by sme isli byvat s nou. ja si myslim, ze ona je fajn, stretli sme sa sice len parkrat, ale nemyslim si, ze je nejaka zakerna. tak sa aj celkom na nu tesim 🙂

anamor
24. feb 2007

moja svokra byva od nas 200 km a chvalabohu, cim dalej tym lepsie, vychadzame spolu, ale asi len kvoli tej vzdialenosti, neviem si predstavit tie rozpory, ktore by vznikli, keby boli blizsie. Stacia aj nasi 😖 Sice ju absolutne neviem oslovit a preto ju neoslovujem,mama ju teda noslovim .... uz aby boli deticky a bude babka 😉

sisstin
24. feb 2007

anamor: já ji oslovuju paní Mlynáriková... 😉 si neumím představit, že bych ji řekla mami 😨

matar
28. feb 2007

ahoj, nedá mi nepridať sa, ale vlastne ani nemôže, lebo sa tu nesmú používať vulgarizmy 😅
my so svokrou nekomunikujeme a to býva vo vedľajšom vchode, tak vám, ktoé máte zlaté babičky nemo závidím a želám, nech máte čo najkrajší vzťah 🙂

sisulik
28. feb 2007

ja som za svoju svokru velmi vdacna..volam ju mamka a ona ma berie ako jej vlastnu dceru. velmi mi tato nasa blizkost ulahcuje, kedze manzel je cudzinec a tak mi istym sposobom jeho rodicia nahradzuju mojich rodicov. som hrda na to, ze mam 2 mamy a dvoch otcov... 😉

bluff
28. feb 2007

mne sa zda, ze ste casto na tie svokry zbytocne zle.. niektore pribehy co su tu opisane ako strasne veci sa mi vobec az take horory nezdaju.
ani ja nie som najlepsia k mojej svokre, nedam si skakat po hlave a poviem jej co si myslim a co sa mi nepaci aj viac ako moj muz, ale ked citam niektore tieto prispevky tak ma az zamrazi ze raz bude moja nevesta ku mne takato neprijemna a pisat taketo prispevky ako niektore baby tu 😒 ☹

erika153
28. feb 2007

baby a viete co povedala svokra mne??? ze maly ma po mne len velke nohy a kruhy pod ocami. 😕 🙄

matar
1. mar 2007

ahoj bluff, ja na svokru nikdy nenadávam ani pred malou, ani sa vlastne o nej uz s nikým nebavím, ale ked vlastná svokra zahlási, že ona sa postará o to, aby sa jej syn s nevestou rozviedli, tak uznaj... 😲
a nenadávam na ňu preto,lebo by som tým ubližovala vlastne len manželovi, keďže je to predsa len jeho mama 😉

bluff
1. mar 2007

matar, tak to je nieco ine... to je jasne proti tebe (vam).. ja som skor mala na mysli take tie pribehy o jedle, co som tu niekde citala. moja svokra ma 62, ale rozumom je na tom ako moja 78 rocna babicka, ak nie horsie. tak si len poviem, ze v USA sa asi senilnie rychlejsie.
a presne ako pises, ak by som na nu nadavala pred manzelom, je to predsa len jeho mama, viem ze by ho to bolelo.. tak sa obcas postazujem nasim, po slovensky, to nerozumie 😉

matar
1. mar 2007

aspoň si môžeš za jej chrbtom zahrešiť, aj tak ti nebude rozumieť 😅
my už sa o nej ani nebavíme,ked začali problémy s ňou, tak sme sa preto s mužom pár krát pohádali (to boli zatiaľ naše jediné hádky) a potom sme si povedali, že to nestojí za to a hotovo. teraz keď ju stretneme vonku slušnepozdraví, počkám kým ona dokecá s malou a papa. 😒

kila
1. mar 2007

Mňa táto téma dobre zabáva... 😀 aj ja bývam so svokrou, takže viem o čom hovoríte, ale ja tú moju neberiem vážne, ak povie alebo urobí nejakú hlúposť, tak sa nad ňou len pousmejem a idem ďalej... niekedy je to naozaj ako v komédii ale aspoň mám postarané o dobrú náladu... 😀 našťastie manžel svoju mamu pozná, takže sa zabávame spolu... 😀

miss
9. mar 2007

tak to by som vedela na tuto temu pisat romany, moja svokra je dobrá žena, ale žial odkedy mam maleho je mi v patach je to moj tretí tien a do vsetkeho sa stara ak cim skor sa neodstahujeme co je žial v nedohladne asi skoncim na psychiatrii..keby som vedela co ma caka tam najprv si nasetrim na byt, tam mam dieta a vobec...mam pocit že teraz je posrane vsetko..

petula24
9. mar 2007

miss, keď sa nám narodil malý, tak som takisto svokru mala stále za zadkom, stále všetko komentovala - koľko mu dávam jesť, prečo plače, prečo ma oblečené to alebo tamto, kúpať ho chcela a čo ja viem čo ešte. ale našťastie ja som kľudný človek, takže som všetko brala jedným uchom dnu a druhým von 🙂 inak svokra je v pohode, len príliš starostlivá...

miss
9. mar 2007

petula- presne...ale ja nie som kludný clovek..ked som obmedzovana velmi tažko to znasam 🙄 🙄 🙄 bývali ste so svokrou? lebo ja som s nou 24 hod. v kuse nepracuje už.

petula24
9. mar 2007

miss - ja tiež viem vybuchnúť, ale keďže bývame so svokrovcami - teraž už našťastie oddelené poschodie máme, vidíme sa denne, tak si tie reči vôbec nepripúšťam a robím si po svojom.

miss
9. mar 2007

petula- tak to aspon byvate v dome, ale my o seba zakopavame v byte vies..a mam ich aj vo svojej izbe 😒

petula24
9. mar 2007

miss - tak to máš horšie, to ti verím, my v dome predsa máme viac priestoru na to, aby sme sa nestretali viac ako je nevyhnutné 😉

bebs
17. mar 2007

ahojte, no s tým svokrami to je fakt sranda 😉 ja som si s tou svojou perfektne rozumela počas randenia s mojím mužom (teda 6 rokov 😀 ) Fakt sme si mohli povedať akokoľvek dôverné veci, bola ako moja kamoška. Akonáhle sme začali plánovať svadbu a vybavovať veci okolo začali problémy, samozrejme medzi mojimi rodičmi a svokrovcami a tými pádom aj nami...Na svadbe sme si potykali a tiež mi povedali, že ma berú ako svoju dcéru. Pre mňa však nastal obrovský problém, ako ju oslovovať mama, mala som z toho doslova depku...Teraz skoro rok po svadbe si konečne začínam zvykať a svokrovcov oslovojem mama,oco. Ale náš vzťah už vôbec nie je dôverný...a nestretávam sa s nimi rada 😖
Toť môj príbeh 😉

melory
17. mar 2007

miss - nadej umiera posledna

zuzka_majko
20. mar 2007

ahojte ja mam len 15 rokov a cakam babetko s mojim priatelom a reakcie jeho mamy boli priserne totalne ☹ vyhodila ho z domu navrieskala sa na nom,...

mimi109
20. mar 2007

zuzka ked som ostala tehu moja teraz uz svokra to nemohla rozdychat a tie pripomienky kolo toho lebo este som chodila poslednym rokom do skoly ale postupom casu sa ukludnila a ked videla 1x malu no to sa neda opistat teraz malu zboznuje co zas nemoze rozbehat jej dcera moja svagrina
mozno ked majkova mama 1x uvidi vase dietatko tak trosku zmakne a postupom casu bude zas vsetko OK drzim tebe aj majkovi silno palce a mas krasne mena pre dcerku vybrate 😉

zuzka_majko
21. mar 2007

mimi dufam ze sa skludni konecne ale i tak Majko poveasla ze on sa z nou uz radsej ani rozpravyat nebude ☹ jooj oni su obe pekne len nevieme vybrat

lenadka
21. mar 2007

caute,
mne to neoslovovanie mama tiez bolo vycitane, ale nie nimi priamo. Tot zakeracky poza chrbat muzovi brizgali ze im na meno neviem prist. Tak isto moji rodicia si s mojim muzom potykali na svadbe, ale svokrovcov to ani nenapadlo, mne tykaju automaticky a ja im mam vykat 😒
Pred svadbou sme mali taky neutralny vztah, a da sa povedat ze jeho mamu som dokonca mala velmi rada, ale teraz, ked vidim ako sa poza moj chrbat spolcuje s mojim muzom, aby napr. spravil nieco s cim nesuhlasim /naposledy mu dala 28 tisic na to aby kupil GAZ-auto na vozenie len tak do hory/ pritom prerabame dom a nemame peniaze. Ja som s tym nesuhlasila a tak mu prachy dala svokra aby som nemohla povedat ze nase minul. Nie ze by nam dala na podlahy, pec na kurenie alebo na cosi rozumne, ale podporuje manzela v jeho detskych nerozvaznostiach. Nuz nemala som si vziat asi najmladsieho maznaka 😠

ukana
21. mar 2007

ja som dlho nevedela ako oslovovať svokru, tak som sa snažila osloveniu vyhnúť, ale nie vzdy to slo 😒 tak ju volám starká, lebo ju tak oslovuje malý a všetkým to vyhovuje. inak mi sme si potykali ešte pred svadbou. vychádzam s nou dobre, ale ked ju mesiac nevidím, ešte lepšie 😀 nastastie sa od nej budeme coskoro stahovať, polroka ju nemusím vidieť, potom snad..Ale malý ju zboznuje, tak asi budeme u nej aj tak casto..ako starká je fakt idealna a to je pre mna teraz fakt najdoležitejsie, moja mama sa na nu nechytá ☹

cubatour
21. mar 2007

ahojte, no co sa tyka toho oslovenia, tak s tym sme nejako problem nemali, kratko po svadbe som im este vykala a takisto aj manzel nasim. Potom sme si vsetci potykali a oslovujem svokrovcov mama, oco..
co sa tyka starostlivosti svokry o dietatko, zatial neviem povedat, pretoze mimi este len cakame.. ale uz teraz viem, ze to tak bude 😉