Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

dyba
10. nov 2011

@p.j.jacky ahoj. nedá mi nereagovať. to si opísala to , ako je to u nás? ako keby som tvoj príspevok písala sama 😉 . teraz sa ponáhľam. ideme na krvičku s malou. keď budem mať viac času, napíšem podrobnejšie 😉

cmeliatko
10. nov 2011

Moja je bezproblemova, strasne dobra dusicka a prakticka zienka. Do zivota sa nam nestara vobec

marlenka1404
10. nov 2011

Ja mam moju svokru veľmi rada, vždy ked som potrebovala pomocť s deťmi alebo len sa vyrozprávať,tak som sa mohla na nu obrátiť. Takže moja svokra No.1.

bets
10. nov 2011

ja mam tiez velmi dobru svokru. je to inteligentna, tolerantna osoba. viem sa s nou perfektne porozpravat. deti berie na prazdniny. pride 200 km, ked su chore a nemozem zostat doma.

trnka77
10. nov 2011

pridávam sa ..ja mám super svokru...keď treba pomôže...poradí

kacsik
10. nov 2011

mám úplne skvelú svokru aj svokra, vždy mi zo všetkým poradia, pomôžu a kedže som im dobrovoľne a navždy zobrala ich syna z domu, splnia mi všetko čo mi na očiach vidia :D

cmeliatko
10. nov 2011

podla mna je to skor o tom opacnom - ze zenicky a svokricky si skor rozumeju.
napr moj manzel si tak nerozumie s mojou mamou. povedzme to takto ze drzi hubu a guli ocami 🙂
ale ona ho zasa miluje no ...viem ze je to ale iba docasne. staci ak by sa nieco stalo co by jej nevonalo a bubu

jenn
10. nov 2011

ja sa pripájam ku trnkka77 a k kacsik.... tiež mám skvelu svokru... vždy pomôže keď za nou prídem, dokonca si so mnou lepšie rozumie ako zo svojimi dvomi dcerami 😅 vieme sa porozprávať o všetkom .. do výchovy deti sa mi nestará vždy sa drží môjho názoru keď niečo poviem tak to plati, proste ma rešpektuje..... a tiež si ma vie aj zastať a dokonca počúvam že som ta najlepšia nevesta na svete 😅 čo sa užasne počúva 😅 ... neviem ako je to u vás ale ja svokre aj svokrovi tykam.... keď niečo viem že s nimi môžem vždy vo všetkom rátať 😉 ......

4ocka
12. nov 2011

Ja mozem povedat len to ze by som svoju svokru chcela mat.pri sebe ked.som bola decko...svokru mam lepsiu ako svoju vladtnu mamu..i ked i ju mam rada,no svokra je omnoho lepsi clovek,nie je falosna,jednoduchy,pracovity clovek,ktoreho lubim!!!!! 😀

anavila
17. nov 2011

AJ ja mam dobru svokru....mam choru mamku, tak som rada, ze aj na svokru sa mozem spolahnut, postrazi deti, navari nam....mam ju rada

maminuska
17. nov 2011

@p.j.jacky a nedalo by sa to tak že sa k tomu čo tvoj muž bude rozprávať čo by si mala a čo nemala ( to čo mu nabulíka svokra ) mu povedala že to nechceš jednoucho počuť a že ta to nezaujíma.
S mužom ťažko pohneš, mala som taký prototyp svokry prvej a exmanžel bol podobný , furt vláčil z domu nejaké novinky čo by osm mala a čo sa patrí až som ho raz slušne poslala do p... ( to ty nemusiš jasne ) a povedala mu že to nemám záujem počuvať.
Ja som síce neuspela, svokra mala aj svoj podiel na rozbití manželstva ale možno to u teba zafunguje.

helka101
18. nov 2011

Noo ked to tu tak číítam.. je to asi tak pol na pol 🙄 teda ja mam skvelu svokru. do vzťahu z manželom sa nestara, ak ju poprosím o radu, povie svoj nazor ale doda,- že teaz je ina doba ako ked mala ona male deti, tak aby som si to ešte prezistila 😀 deturence nam zbožnuje.. Myslim, že aj mna maju svokrovci radi.. 🙂 Viac krat mi to verejne pred celou velkou rodinou povedali a to srdiečko určite pohladí 😉
Aj ked niekedy možno nezdielam svokrine nazory, že detom treba dať z príchodu cukrik, žuvačku.. ale tak nechodíme tam tak často a teraz je maly už velky a sam povie, že si neprosíí 😵

libka1
18. nov 2011

odpoved na uvodnu otazku: moja bola hrozna, 5 rokov vychovy z nej urobilo akceptovatelneho cloveka, ale stale je v procese prevychovy, je celkom formovatelna ked clovek pride na to ako na nu ist 😀 😀

p.j.jacky
18. nov 2011

@dyba a ty ako to riesis?Ja ked urobim krik,ze na co tam malu vlaci,ked na ulici nas nepozna,tak si da muz na chvilu pokoj.On je rad za kazde jej mile slovicko ,i ked to na neho len hra.Lebo predomnou o malu vobec nestoji.Ale ako je u malej muz tak je plna lasky.

@maminuska ano uz som mu to povedala .Tak povedal ze on nic nemoze.Som povedala ze moze,ale podla svojho nazoru,nie jeho mami!

dyba
19. nov 2011

@p.j.jacky celkom so zabudla odpísať, snažím sa na ňu nemyslieť.
véééľmi stručne napíšem, ako je to u nás.s mm sme 8 rokov spolu. dlho sme malú nemali. myslí že to svokre vyhovovalo, lebo sa nikdy nepýtala či bude vnúča. že by chcela kočíkovať, varovať atď. celé roky som si ju obchádzala, že raz ju budem potrebovať aby my pomohla s malou. nikdy medzi nami nebol konflikt a to len preto, lebo som si vždy zahryzla do jazyka. keď sme oznámili, že som tehu, len kamenná tvár, ani gratulujem, ani teším sa, ani h...o. a keď sme oznámili že aké meno dáme, tak to bol zlom, už o moju malú nejavila záujem vôbec. a to som bola asi v 4. mesiaci. a to som už pomaly tušila že ako to bude.doteraz ju varovala asi 3x po 2hod. malá si to odrevala. svokra vždy skonštatovala, že je rozmaznaná/asi nechcela povedať že zle vychovaná/ a že s ňou budú problémy. a to mala dcéra 4-5 mesiacov. veľmi ťažko my to padlo.
a odvtedy je my svokra ukradnutá. s malou potrebujem niekdy pomôcť, tak som si zohnala óperku. na pár hodín. nie že by sme mali peniaze nazvyš. ale ja ich radšej obetujem a som kľudná.
no a mužovi nebránim. keď chce, nech s malo ide ku svokre. aj tak si to tam malá len odreve. a inak mm to vidí všetko tiež, je šokovaný, preto s óperkou súhlasil.
teda to zhrnie. so svokrou v kontakte nie som. keď muž chce ísť k nej s malou tak mu nebránim a nekomentujem. aj tak je za chvíľu doma. však malá u nej nechce byť. samozrejme že my je to ľúto. ale na druhej strane my odľahlo, že mám od nej pokoj. aj tak my svokre len odoberala energiu večným lamentovaním a sťažovaním. sa
v stručnosti asi toľko 😉

dyba
19. nov 2011

@p.j.jacky a ešte ,,maličkosť,, dcéra bude mať rok za 2 týždne. včera my švagor doniesol plnú krabicu so zákuskami. pýtam sa že jééé to čo sú za zákusky?naozaj úprimne. a švagor že to posiela svokra dcére k narodeninám . skoro ma trafilo. 2 týždne dopredu. a teraz mám ponúkať staré zákusky? či mám ich dať do mrazničky a potom ponúkať rozmrazené?mne to pripadá úplne sorry je...é.

p.j.jacky
19. nov 2011

@dyba dost podobne ako u nas.Len ja som mala konflikty so svokrou dost casto.Ono bolo obdobie ked sme boli za dobre a potom zasa zle.Nez som otehotnela sme si naozaj dobre vychadzali,az som bola prekvapena.Ale ako som otehotnela ,tak praask!Stale ma len kritizovala aka som precitlivela,ze zle dycham,som hystericka,ze si vymyslam ze mi je zle,ze si vymyslam ze mi hrozil predcasny porod,ze som si vymyslela ze musim mat cisarak.No proste vsetko bolo zle.Tak som snou prestala komunikovat.Ked sa mala narodila,zacala chodit knam asi tak 1x do tyzdna na 10minut,ale to bolo.Hladala same chyby na malej,preco to a preco tamto.Jej deti boli sikovnejsie,vela ju babusim.Davam jej caj .Bude obezna,lebo uz teraz je tucna.A to mala 3mesiace.
Malej zo zaciatku kupovala veci z sokacu a to nehovorim o tom ze su bohati.Tak som povedala ze veci zo sekacu nechcem,nech radsej nenosi nic.Tak sa urazili.Potom ked som malu kocikovala,to bolo za trest,lebo nechcela prve 2mesiace byt vobec v kociku.Ked som ju tam uspala som bola stastna ako blcha.A to som na ulici stretla svokra a on ju zacal chytat a mojkat.Ja som mu povedla,nech ju necha ze ledva zaspala,ze som rada ze sme vonku v kopciku,ze nech pridu k nam ked bude hore a to sa urazil,ze som si prisli dovolila.Povedala som to milo a slusne!Nepochopili a dodnes nechapu.Nepoznaju malu a beru to tak ze je to rozmaznane prezrate decko!A preto nechcem aby tam muz s malou chodil.Ved to je len babatko ,ako mozu na nej hladat chyby.....toto proste boli!!! ☹

mimca20
19. nov 2011

@dyba Trafena svokra.

pingu1
19. nov 2011

svokru mam uplne super. niekedy ju sice musim sprdnut kvoli malej a psovi, ale inak by mi dala prve posledne

dyba
19. nov 2011

@p.j.jacky ano.fakt to mrzí aj mňa. jaj ja tiež všetko robím zle. pár príkladov: stále ju pestujem,malá nespí v postielke ale pri mne,v noci som jej dávala jesť, že ju dlho uspávam atď ...skoro ma trafilo. lebo ona mala 4 deti a zvládla to sama. no to by som vedela popísať ako ona vychovávala. keď mi to hovorila, až sa mi nôž vo vrecku otváral. ale o tom neskôr. mm práve prišiel 🙂

ivka_alex
19. nov 2011

mne nedavno svokra povedala že nie je ani moja mama, ani kamaratka, ... cize sa aspon priznala a sama sa nominovala na post tam kde je, ... 😎

lenka3007
19. nov 2011

ja mam svokru v pohode a hlavne 2000 km daleko 😀 😀 😀 ale ne, pokial sme boli doma, tak sme celkom dobre vychadzali, co som sa velmi bala, aka bude, ked si jej syncek donesie domou zenu s dietatom. Nastastie to prijali v pohode, maleho maju radi a myslim ze aj mna, volame si, a ked sme doma, tak podebatime pri kavicke, je velmi podobna mojej mamicke 😉

mawiya
19. nov 2011

No moja svokra je 6500 km 🙂 ďaleko a verte mi, lepšej svokry niet 🙂))).
Moja ex svokra bola vzdialená len 60 km a keď som potrebovala pomôcť, tak to bolo veľa cestovať 1 hodinu autobusom. Ale keď potrebovala aby som jej napiekla koláčiky na sviatky, tak tu bola raz dva. 😅

p.j.jacky
19. nov 2011

@dyba jezis to same mam aj ja.Svokra vychovala 5 deti a stoho mam padnut na zadok 😉 a tiez som si malu naucila na ruky a tiez uspavam na rukach a co by som robila keby som mala tolko deti ako ona a podobne keci.Ja som jej povedala ze nerobila by som nic,lebo nikdy tolko deti mat nebudem a takze toto co robim si mozem dovolit.Niekedy sa mi naozaj rozum pozastavuje ako moze zena od 5tich deti ,tak hlupnut.No co.Ona si radsej doma vypije flasu vina,nez aby prisla za malu.Mne vycita moje zvierata kolko ma stoja rocne a ze ona kazdy den popija,to je lepsi.

tigris20
20. nov 2011

ja mam velmi dobru svokru,vobec sa do nas nemiesa a ani do vychovy deti 😉

vodnarky
22. nov 2011

moja svokra sa tiez do nas vobec ''nemiesa'' ako su roky dlhe... 😕 😒

tinki
6. dec 2011

Potrebujem sa vyrozprávať..mám zlosť na svoju svokru. Má strašne veľa dlhov, predala byt, (nevie hospodáriť) a býva u svojho priateľa. Ona proste vždy nakupuje dopredu na dlh a potom zistí, že jej nevychádza a všade ostáva dlžná. Už ju naháňajú aj ekekútori, ale keďže nič nemá, tak jej ani nič nemôžu vziať. A ju to vôbec netrápi. Pokračuje ďalej. Pritom to na nej vôbec nie je vidieť. Vyobliekaná, herečka..nakupuje vo veľkom štýle a rozšafne, ako keby mala milión na účte. Robí si teraz maturitu, lebo kedysi sa jej nechcelo a tak teraz sa rozhodla, že si ju spraví. A samozrejme má celkom dobrý prospech. No však vieme, ako to s tými nadstavbami vyzerá. Ale čo ma najviac hnevá je to, že sa rozhodla, že si spraví vysokú školu. Myslím, sociálna práca, alebo niečo podobné spomínala. Jej nedochádza, že na to nemá, (lebo fakt nemá na VŠ inteligenciu) a že to stojí kopu peňazí, ktoré nemá a aj veľa času.
Navyše stále chodí, že ako ona ľúbi moje dievčatá, že vôbec nemá čas k nim prísť a pohrať sa s nimi. Keď pôjde do školy, tak už vôbec nebude mať čas.
Je polovičná invalidná dôchodkyňa, ešte pred pol rokom hovorila, že pôjde na celý a bude nám pomáhať s deťmi. Už je to samozrejme preč. Lebo ide robiť kariéru. Niežeby som jej to nedopriala. Len ma to všetko vytáča.Keby aspoň na tú školu mala, ale som si istá, že viac ako jeden semester nedá.
Mám aj strach, aby sme tie jej dlhy nemuseli po jej smrti platiť. Ako to mám rozdýchať?

mihouk
6. dec 2011

@tinki Iba dychaj!!!!! Kasli na to, niektory ludia nedostanu rozum ani na stare kolena a neda sa s tym nic robit. Ty si zi svoj zivot a ak nepyta peniaze od vas, tak sa do toho nestaraj. Ked nezvladne viac ako jeden semester, tak ju nechaj, ona padne na hubu a mozno sa spamata. O splacani jej dlhov sa neboj, vzdy sa da zrieknut dedicstva, iba ak by mala nejaky majetok a po vyrovnani jej dlhov by vam este nieco zostalo, ale inak mozes kludne odmietnut, nebudes predsa doplacat za jej nezodpovednost. 🙂

chantal21
7. dec 2011

Mozem sa pripojit baby,ja mam taku svokru,ze niekolko rokov som s nou vychadzala super,nacoz sa to posralo ze som snou zacala byvat a bolo to peklo,lebo vraj mam sa citit ako doma,ale skor som sa citila ako clovek ktory je iny a potrebuje ju mat za zadkom.upratovala za mnou veci ,ktore uz boli upratane ale neboli na jej predstavu.A tak prislo mimco,strasne radost v rodine,tak svagrina mala mimco,opat radost a tak to skoncilo len pri malej svagrinej a nas maly isiel do uzadia,Myslim si ze je to od nej nepekne,nie kvoli tomu aby som si dokazala ja navarit,ale aby si ona ho uzila,kym je malicky.No nejak nejavi zaujem.Ona k nam chodi,malo tak ja to tiez ignorujem a nechodim k nim,lebo si myslim,ze jej tym dam najavo,aby sa ona onho zacala viac zaujimat,no nepomaha to.Mam nato kaslat?alebo to nejak este riesit?Poradte baby.

p.j.jacky
7. dec 2011

Caute kocky,tak dnes to bola maximalna drzost co odomna chce svokra.Ze mam im pozicat malu na navstevu,aspon na 15minut.Ma snou prist muz.Ze by sa snou chceli pomojkat.Mala ich nepozna,z cudzich ludi ma strach .Ked som navrhla ze prideme teda na navstevu vsetci,svokra povedala,ze ja chodit nemam,ze mam ostat doma..... 😕 Pride mi to chore ....ved mala bude revat na retu a ja mam cakat doma?popijat kavu?ci ako si to sakra predstavuje?*Som zhorena... ☹ a nasrata 😠