Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

zajo79
1. dec 2008

ja nemam rada neohlasene navstevy, tzv. prepadovky...rano o osmej...pripadne poobede ked sme prisli z prace 😠 a vo vzdy neocakavanych hodinach

dasena
2. dec 2008

jankajs,no brala si bez mojho vedomia.A ta vyhovorka ma zarazila a potom neskor pobavila 😀 Moja zlata svokricka to tak vie zo vsetkym.Totiz co bolo v jej byte bolo asi vsetko jej. 😠
Livi by vam vedela povedat zazitok s nou. 😖

jankajs
2. dec 2008

Zajo, stačí párkrát neotvoriť, alebo sa obliekať, že musíte ísť práve preč. U nás to zabralo, tiež chodila ako mátoha. Je doma celý deň, nudí sa, tak si myslí, že aj ja. 😒 Ale na debaty o ničom nemám chuť, to si radšej pospím 😵

bobatko
2. dec 2008

ahojte baby pridavam sa k vam lebo neviem co uz mam robit.ako som vas citala tak v niektorych odsekoch som nasla aj moje problemy ako napr. chodenie do izieb, zhladavanie po skriniach
moja svokra nebola zla pokedy sme sa nezobrali a nezacala som u nich byvat.
prosim poradte mi co mam robit ked si dokonca vypytala od gynekologa moj zaznam kedze je zdrav. sestra tak jej ho dal a doma zacala po mne hucat co som jej nepovedala ze som uz raz potratila a ze som mala taky zapal a onaky. viete ako so sa citila a ked to dokonca rozoberala aj so svokrom a ten na druhy den rano po mne hucal tiez.
bojim sa to povedat aj manzelovi,lebo ten si ma zastane a bude este v ich ociach ten najhorsi.
baby uz sa vam stalo ze ste kricali po manzelovi a svokra dobehla hore a zacala ona po vas ze tak sa s nim nemam rozpravat a co si to dovolujem?? mne ano a vtedy ma to ranilo tak velmi ze sa z toho neviem spametat a uz je to asi 3 mesiace dozadu.

bubatinko
2. dec 2008

bobatko to fakt no to ma dostalo ze si isla pytat tvoje zdravotne zaznamy.... ja by som to povedala manzelovi byt tebou ved to nieje normalne toto urobit..... inak neviem ked sa s nou neda rozumne dohovorit 😒

dasena
2. dec 2008

Bobatko ja na tvojom mieste sa porozpravam s lekarom ze ako je mozne ze tvoj zaznam da nejakej osobe,tak t si kludne k nemu pridem po tvoj zaznam aj ja.Ved bez tvojho vedomia a suhlasu toto nemoze lekar urobit.Aj keby prisla tvoja mama a pytala si ich ona.Viem o com hovorim pretoze robim v nemocnici. 😔

dasena
2. dec 2008

bobatko nechcem ta strasitale kym tam byvate nebudete mat pokoj a bude aj horsie.Ja som u mojej zila nejake dva roky a bolo toho dost.Aj ked sme sa vadili tak vosla ale kricala po nas oboch aby sme boli ticho 😠
Drzim ti palce a zelam ti pevne nervy 😉

bobatko
2. dec 2008

vsak nastastie stavame ale na nestastie u nich na zahrade a podkrovie je nase a je pripojene k pristavbe takze chodba do kotolne spolocna aj tak nebudem mat v zivote pokoj.
a bojim sa ake to bude s mimi ked pride na svet

dasena
2. dec 2008

ooo Boze.nazavidim ti ani trosku.Pridam taky morbitny humor.Vies aka je najlepsia svokra?Ta ktora je dva metre pod zemou,kamoska tvrdi ze aj ta ktora je od vas 2000 km daleko.Vela bab co tu pisu skusenosti tak mam pocit ze to maju horsie ked je babo na svete.Neviem to je moj pocit co som vycitala.Ale nic teraz sa musis sustredit na malicke,nemala by si sa nechavat vytacat svokrou a proste ju nejakym sposobom odignorovat,viem ze to nie je jednoduche,ale malicke teraz potrebuje kludnu mamicku aby sa citilo ako v bavlnke v mamickynom brusku 😉

livi
2. dec 2008

svokra môže byť akákoľvek dobrá len dokiaľ s ňou nebývate. zo skúsenosti viem, že svokry bývajú dosť nedôverčivé k nevestám, neviem prečo 😕 a keď je ešte taká povaha, tak ti to dá aj pocítiť. a hlavne keď bývaš v jej dome a musíš dodržiavať jej pravidlá 😒
to, že si vypýtala tvoj zdravotný záznam a že jej ho vôbec lekár dal, to je už za hranicami drzosti 😠 a toho lekára by si mohla aj žalovať, lebo na to nemá právo 😠 ako napísala dasena - aj keby to bola tvoja vlastná mama.

livi
2. dec 2008

neviem, čo by teda na tvoju svokru zabralo, snáď iba ak by jej tvoj manžel dal zopárkrát jasne najavo, nech sa do vás nestará. a ak ani to, tak jedine odísť bohužiaľ. inak to môže byť celý život to isté alebo aj horšie 😖

dasena
2. dec 2008

no vitaj zbludena ovecka 😀

livi
2. dec 2008

čau a máš aj ip

zajo79
2. dec 2008

jankajs, ja sa bojim toho ze sa narodi maly a ja ju tu budem mat stale....byva asi do 10 minut pesej chodze od nas.... nieje zla, ale nemienim aby mi niekto cele dni natriasal maleho, a ked nebude chciet spat v noci, tak budem spat cez den s nim, nieto behat okolo niekoho...a trpiet ako sliedi po byte orlim zrakom co nemam upratane, ci ozehlene.....
Niezeby sme si zle vychadzali, nemam mamu, takze sa snazim aj ked mi nievzdy sa paci co hovori, jednym uchom dnu a druhym von to brat, a beriem ju ako druhu mamu......ale niekedy jej nemozem povedat na rovinu co si mysli.
Ja som rada aj sama doma, pripadne ideme niekam s malym, a aj ked sa narodi druhy syn, tak budeme chodit po vyletoch a ako si ho naucim tak ho chcem mat, ak bude ho stale natriasat, tak to bude hroza vecna 🙄

bobatko...uf...ze zdravotny zaznam.. v kategorii najdotieravejsia svokra asi vedies...ako reagoval manzel ked si mu to povedala?

svokra moze byt fajn, pokial nieste nuteny s nou byvat.

Moja okomentovala to ze tam stale uz nechodim, ze som sa jej prejedla.... 😕 pritom to nieje este moja origos svokra, niesme este zobraty, svadbu chceme az ked sa narodi maly a bude vacsi.

Zo zaciatku som jej chodila umyvat okna, upratovat, celkom sme si rozumeli, ale ako povedala ze ja po nej dedit nebudem, lebo niesom jej nevesta...tak uz tam nechodim, nech jej chodi upratovat niekto iny.... a povedala som jej nato len jedno, ze ja po nej dedit nepotrebujem nic.

bobatko
2. dec 2008

manzel jej to vytmavil ale ona si mysli aj tak ze spravila dobre lebo aspon vie na com som.
keby len najdotieravejsia svokra ale este aj svokor.
zajo dobre si spravila co ta ma co urazat, ked sa jej nepacis tak sa na nu ser /prepac ze tak drzo/ vsak ty si neni okazane na jej par drobnych co ti po nej ostanu
a hovorim vam baby to je na tom najhorsie ze taketo protivne svokry nas este aj preziju, su jak pijavice,ktorych sa nemozes zbavit a myslim ze so mnou suhlasite.

jankajs
2. dec 2008

Zajo - ja s ňou bývam v jednom dome 🙂 a chodila mi takto neohlásene každý deň po pôrode, až kým som pri žehliacej doske nepovedala, že dnes už nepotrebujem pomôcť, práve som dožehlila - viac neprišla. Potom to bolo len také sporadické, stretávali sme sa pri dverách, keď som malého brala von a to som na otázky typu - A kam ideš Peťulinko...? - proste neodpovedala, ani som nenadväzovala očný kontakt, proste ignorácia. Pred týždňom dokvitla zas hore - s tým starým chlebom (akože niečo doniesla - proste zámienka) a malého natriasala, až sa pozvrackal. No nemohla som sa jej zbaviť, ani kávou som ju neponúkla, proste nič, len nech nemá príčinu ostať, ale nepomohlo, až mi vliezla do izby, kde som mala rozložené prádlo na žehlenie, tak som jej povedala, že dobre ide, ak chce môže požehliť malému veci... Priblblo sa usmiala (ona totiž nežehlí ani sebe, chodí jej dcéra všetko robiť) a viac neprišla. Dúfam, že jej to veeeeľmi dlho vydrží 😀

zajo79
2. dec 2008

ja zo svokrou zatial v pohode, lebo spolu nebyvame 😀 bol to dost brutalny zazitok, som ju viezla v aute,ked mi to povedala, tak som mala co robit a by som nezastavila a neotvorila dvere na aute 😀 😀

ale bude tu zaujmave, ked sa narodi maly....

pri prvom synovi som bola takmer stale sama s malym, bolo to fajn, chodili sme na prechadzky kam sme chceli, doma som spavala spolu s nim, ked som neozehlila, tak som neozehlila, ked som nenavarila pokial bol kojeni, tak som navarila na veceru pripadne som si dala nieco rychle...a radsej som dospala noc, pripadne si precitala nieco... jednoducho vypla.

no nic, treba sa naucit povedat, ze ideme spat aj s malym....

uz z blizkeho okolia viem o jednej osobe, ktora pride kludne o desiatej na navstevu pozriet babo...tak to som povedala hned priatelovi, ze nech neskusi tak prist k nam...a tak isto navstevy, v prvom rade je maly, ktory bude potrebovat navecer klud, okupkat, napapat a spinkat.... navstevy vecer ma nezaujmaju, bude to mat na starosti on.

ale mi mame iny problem, ako im povedat ze na vianoce chceme byt sami a nie u nich..... ved sme rodina, a chceme byt na vianoce doma.

maju este dvoch synov, tak ak pridu oni k nim, tak prideme aj mi v duchu hesla, ked rodina pokope tak cela...ale oni urcite nepridu, oni budu z rodinami doma a my mame ako take cicky majove chodit hore dole este aj na stedry vecer okrem toho ked tak behame cely rok....uf, to bude......

zajo79
2. dec 2008

a vzdy je najlepsia ta rodina ktora byva najdalej 😀

ale co som mala prvu svokru, uz som raz bola totizto vydata...to Vam bolo!!!! strach a hroza ... takze teraz to je len taky cajicek oproti tomu, tak si vela veci nevsimam a funguje to...i ked niekedy mam co robit aby som to rozdychala.

A povedzte mi ako tie svokry vedia kedy maju prist na prepadovku navstevu, ked je doma vzdy najvacsi bordel...bud zacinam varit, alebo pridem z nakupu, alebo vstavame...a to nas ci mna zobudi s tym ze jaaaj, spiiis???

a vsade kade chodi hovori ze som ako tank...nato ze uz som v 34tt tak neviem ako mam vyzerat, za par tyzdnov mozem rodit... to jedine ma asi teraz serie..

jankajs
2. dec 2008

že tank, to moja mala päť detí, takže by si mala pamätať, ako vyzerala .... a v nemocnici mi povedala, že prečo mám ešte brucho, keď som porodila... 😀 😀 😀 ... no čo, ona bola herečka asi hneď plochá ako lata... teraz sa len z toho smejem, ale vtedy ma to trochu ranilo. A s tým "spííííš" 🙂 to poznám tiež, keď som bola pred pôrodom na PN, tiež som si pospala aj cez deň, lebo v noci to boli manévre, keď sa človek chcel len otočiť a moc som toho nenaspala.Pravidelne nad ránom okolo 2.00-3.00 som bola hore a nie a nie zaspať. A svokrička chodila ako ... tak som dala najavo, že ma zobudila, tým že prišla - my totiž nezamykáme, keď sme hore a šla som na WC, kde som sa zavrela. Párkrát čakala, ale potom jej to konečne svitlo, že o jej spoločnosť nestojím a prestala. Niekedy mám pocit, že nás chodia tie mátohy terorizovať namiesto toho, aby ako matky chápali, že teraz máme roboty samé so sebou, neskôr s dieťaťom a nie čas s nimi polemizovať pri káve, kde kto umrel a podobné hovadiny. 😉 Prosto porovnávajú, či sme lepšie ako ony a či si ich synáčikov vôbec zaslúžime. 😎 Inak, ja som pribrala skoro 20 kg, ale napriek tomu - s tým bruškom som sa cítila straaaašne pekná. Tak sa drž a nedaj sa, to bruško je znakom, že si plodná žena, čo by iné za to dali 😒

zajo79
3. dec 2008

ved ja viem ze brusko je pekne a kila navyse musia byt, nech sa ma z coho pekne robit mliecko...ale prve dni ked som to pocuvala tak som plakavala ked som isla okolo zrkadla, potom jej priatel vynadal ze aka mam byt, ze ved som tehotna....ale aj tak to pocuvam stale, s posmesnim tonom hlase ze : ale Ta je! ...pripadne porovnava ma k tanku a neviem comu vsetkemu...takze moc tam k nim teraz nechodim, nemusim....

Nepotrebujem pocuvat aka som nadherna, ale aspon kebyze drzi jazyk za zubami

..noco, po par rokoch sa budem na tom smiat, teraz je to na depku.
Mam syna z prveho manzelstva, takze ked nieje doma, - ze je v skolke ci u exa, moj jediny oddych a luxus je ze si lahnem spat...a akurat vtedy pride ze :spiiiiis...a vrta sa v tom co mam co spat....

jankajs
3. dec 2008

Zajo, tak sa obleč a choď hoci len do obchodu, lekárne, to je jedno... odíď. Alebo sa zamkni. Ja som to spravila, keď mi pravidelne okolo obeda chodila hore a snorila, či mám navarené... lebo jej sa variť nechce. Preto kedysi chcela spoločnú kuchyňu 😠

zajo79
3. dec 2008

to zas ja mam klud, nebyvame spolu... a ja som vecne niekde, takze zatial je to ok. A dufam ze aj bude 🙂)) a mam vyskusane ze to moze byt aj horsie, takze sa nestazujem.

dasena
3. dec 2008

ja ked som sa raz zamkla v izbe tak ani vtedy svokra nedala pokoj tlacila tu klucku a buchala do dveri kym som jej neotvorila.A cez vikend ked sme tak dlhsie spali,ona uz o 6 hore s kurami a samozrejme nema problema vtrhnut doizby ale az tak ze sa preberies a srdce ti bije ako salene.Razma budila so slovami"Anicko stavaj treba ti ist do roboty,Anicko,Anicko!"To je manzelova byvala frajda.Nedavno ma o 6 budila cez vikend ci nejdem do roboty.To robievala aj ked som mala dovolenku 😠

mikalove
3. dec 2008

to fakt ťa oslovila Anička?? ja odpadnem 😅 ,čoho sú tie svokry schopné.neboj sa ,ked bude niečo potrebovať tak ti rychlo príde na meno..

maybee
3. dec 2008

Ahojte, trošku Vám tu vleziem 🙂 už 4 roky poznám moju skorosvokru, ktorá sa stane v r. 2010 mojou svokrou no a... prečítala som si tu veľa príspevkov a mám pocit, že moja svokra je jediná. A neviem, prečo som ju vychytala zrovna ja.
Napíšem to stručne: Silná kresťanka, kresťanský fanatik, po večeroch trošku pije, potom má vrieskacie amoky ako zabije svojho manžela a pod. veci, doma má bordel a večer sa tvári ako chudiatko, kt. celý deň niečo robilo, prehnaná starostlivosť o deti môjho švagra a švargrinej, obvešáva ich ružencami, ku skorošvagrovi chodí aj večer o 22:00 bez zaklopania s tým, že prišla na kávu alebo na víno, už 3 roky počúvam dookola aký je jej syn (môj priateľ) a ako sa podobá na jej manžela - viem to naspamäť 🙂, po celodennej drine, keď som jej pomáha zahlási, že celý deň jej nikto nepomáhal 😠, skoro každý víkend mám od nej semináre na tému: Sex pred manželstvom, cirkev, kostol, o prekliatí, v knižnici knihy typu: kto sa skrýva za číslo 666, diabol nezomrel, peklo.. a pod. Stručne všetko, ale je toho omnoho viac.

A toto ma čaká, nakoľko si ideme prerobiť medziposchodie a poschodie 🙂 už sa "neviem dočkať" 😎

dasena
3. dec 2008

Kazda si myslime ze ta nasa je najhorsia a horsej uz niet,ale mylime sa!MAYBEE jednoznacne vedie ☹ Kazda tu niecim prekvapi.
Este som chcela napisat ako nam svokra zhanala knaza,pretoze sme nemali svadbu v kostole tak nam chcela aby sme mali od knaza pozehnanie.To uz sme mali pol roka po.A nedas pokoj do teraz,lebo ze to nemame pred Bohom.Hovadiny len vymysla,ved Boha mam v srdci,to som jej povedala tak sklapla 😒

maybee
3. dec 2008

dasena 🙂 aj som si myslela, že tu budem viesť, lebo toto je už psycho..
"Boha mám v srdci" bohužiaľ nestačí ani v mojom prípade a keď sa u nich nejde do kostola, tak ti pomaly ani obed nedá. A môjmu švagrovi vyvoláva ráno o piatej (aj ona vstáva s kurami), že dnes musí ísť na také a také kresťanské stretnutie... my dvaja s priateľom sme bohužiaľ čierne ovce celej tejto rodiny - asi preto, že sme NORMÁLNY. A obávam sa, že sa mi už pomaly začína prelievať pohár trpezlivosti, lebo toto všetko, čo sa deje v tejto rodine už nie je bohužiaľ normálne... ☹

nastasia
3. dec 2008

Bobatko, prepac, ale toto je drzost, Ja by som sa od toho lekara asi hned odhlasila a podala nanho staznost ved on porusil lekarske tajomstvo!!!!!!!
Lekar nema vobec ziadne pravo informovat o tvojom zdravotnom stave, pokial si plnoleta! A uz vobec nie davat niekomu tvoju kartu! Preco by si sa mala zdoverovat so svojimi intimnymi problemami svokre? Ona ti vravi, ze kedy mala vytok?
Normalne ma to strasne nahnevalo.

dijado
3. dec 2008

maybee a to idete u nich prerábať medziposchodie ? to asi radšej dušu upísať diablovi. viem o čom hovorím. s manželom, vtedy ešte priateľom, sme mali postavený dom u nich na záhrade, a herečka si myslela, že nás má v hrsti, že môže sekírovať a my nemáme inú možnosť, iba tam bývať. ale to sa sakra sekla. všetko sme nechali tak, a odišli k našim do jednej izby.nehovorím, že to bolo lahké, bolo to najťažšie obdobie v našom vzťahu. a psychika je viac ako nejaký majetok. po našom odchode si to šikovne prepísali na seba, ale ak sú tak šťastní...do hrobu si nikto nič nevezme. teraz staviame domček, o rok sa sťahujeme a tešíme sa s bublinky v brušku. my sme nestratili nič, nás to len posilnilo.

zajo79
3. dec 2008

dijado, ako si to moze prepisat na seba len tak? Ved to sa predsa neda .... Vy ste to nemali v osobnom vlastnictve?

ale jasne,kaslat na prachy,do hrobu si ich nezoberie