Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

jane79
25. sep 2008

tak ta moja milovana svokra je asi vsetko dokopy, a podla toho ako sa vyspíí 😠

jane79
25. sep 2008

ale najviac ma zo zmije 😀

mamutka
25. sep 2008

😀 moja je mix chameloeona a ked sa zabudne, tak zmije...........
ani len rozhodnut sa to nevie, co to vlastne chce byt 😠
uz som hnusna asi moc na nu 🤐

pred svadbou jasna zmija, po svadbe vacsinou chameleonka.........uz sme totiz "naporiadku"
no vies, ja si viem s fararom pokecat, ked s nim hovori ona, farar prcha, co si mam potom mysliet? uz som v teme co so svokrou pisala aka je ich viera v rodine - pana Boha za nohy tahaju, ale ked dcerenka otehotnela, rychlo potrat riesit, aby sa maminka nedozvedela, podla nej je dcerka este nedotknuta, koza 25 rocna. a pod., staci?
ja nechodim do kostola koli takymto ludom, ved Boh vie co si ma mysliet, aj co si ja myslim, aj co robim.

jane 79, ten tvoj maly sa mi rata 😀 velmi citlive dieta, nech sa mrcha nauci, ze sa nema pretvarovat, ze to aj drobcek citi

jane79
25. sep 2008

uz som jej to kolko raz povedala, ze maly vyciti, kto ho má rád a koho nie, tak sa falošne robí ako by sa jej chcelo plakať 😀 , ale to sa len pred manželom pretvaruje, že ja jej ho nechcem ukazovať a preto ju malý nemá rád. ach, ale čože už, dobre jej tak

jenn
25. sep 2008

Iduška14 dík za povzbudenie 😀 , ale ma ide od zúrivosti už rozhodiť , si predstav že sme na vianoce boli tam doma bola iba jedna dcéra s priatelom , druhá bola preč a ona na štedrí deň , no to je asi v krvy ale oni sú tiež také prispaté , hovorím že je to zakliaty sppiaci zámok šípkovej ruženky 😀 , tam sú stále stiahnuté vonkajšie žalúzie , cez víkendy keď sú doma sa akože preberú okolo 14 a šup ho hne´d späť do postele 😠 , no a na ten štedrí deň , ona Ti celý deň prespala ako zvyčajne , moja švagrinka milovaná a ja som sa tam naháňala aby všetko bolo prichystané , dve malé deti , 6 týždňov po pôrode a ju ti ani netrklo sa zdvihnúť a ísť niečo pomôcť , ba vstala , o 17.30 prestrela so mnou stôl , o 18 sme sa navečerali a to bolo , všetko. Aj vlani vlete , to je bežné ja ešte vtedy s pupkom som svokre pomáhala s varením aby toho nemala vela a keď som videla ako s tanierikmi rukuju do kuchyne , vo mne vrelo ako v sopke , som myslela že to len pre svokrovcov a pre nás varíme že dámy sa postarajú , ale to sa musí taký človek narodiť , inak to neviem pochopiť. U nich ma len všetcia akceptujú ako ženu ich syna a brata , to je všetko , myslím že závidia , keď som prvykrát povedala že som tehotná , že načo nám to je že som ešte velmi mladá ...... A teraz ja mám dve krásne deti , muža , byt , teraz si robím aj maturitu ešte k tomu aj nato už mali pripomienky a oni nemajú nič , po 30 obidve a v podstate nemajú nič.A svokkra , no naozaj teraz ak s ňou najbilžšie budem chystám sa jej povedať čo mám na srdci . Lebo je falošná ak noc , je mi z nej zle. K nej sa určite nechystám , len mám troška nevýhodu že kmotra mi bývy hneď vedla nich 😖 . Môj manžel nie je moc na zábavu ale ja rada niekam vypadnem a tak sem tam sa s kmotrou čo je jeho sesternica už sme dlho nikde neboli ale sem tam sme vypadli a už bol oheň na streche , už mu dávali múdre rady , všetcia sa do neho spustili ako supy , aby si dával pozor ..., neviem že raz niekto nevie pochopiť že nie každý idé zháňať , ale že chce trošku vypnúť a zabaviť sa , našťastie on ic vždy pošle niekam nech sa starajú o seba , len vždy si to potom moja svokra vybyje na mojej kmotre a jej mame , vždy im niečo ntára , že ma ťahá a rozbíja manželstvo , že sa potom iba hádame , čo však vôbec nie je pravda , tomu sa hovorí závisť , inak to nevidím, nech sa majú dobre , ja som však už s nimi skončila , ja už si po hlave skákať nenechám a pekne poviem čo si v danej chvíli budem myslieť 😉 , ty si sa s tou tvojou aj pochytila? povedz mi prosím ťa prečo to tak býva že nevesty väčšinou vždy takto dopadnu? 🙂

jenn
25. sep 2008

tak u mňa čo sa týka kočíkovania , alebo že len tak zoberú von , prísť a podobne nehrozí , svokra ani nevie ako sa kočiar už tlačí , a pomôcť mi , kdeže , hlavnavec že už jej z úst vyšlo že ak jedna z jej dcér bude mať deti , po čom nesmierne túži , pôjde namiesto nej na materskú 😀 , to je asi tiež ten chameleón krížený so zmijou 😀

jane79
25. sep 2008

ale potom aj tie deti maju radi len jednu babku, ked druha nema zaujem. aspon u nas to tak je, malý ma rad len moju mamu. raz ked sme odchadzali z povinnej nedelnajšej navštevy od svokrovcov, svokor zahlásil nezmyselnú vec:" však nam ho tu nechajte na noc!" malý jak to počul sa zavesil na dvere a histericky začal plačkať :"maaami dom, mami dom", asi by u nich chudatko zomrel, tak ich nema rad 😉

mamutka
25. sep 2008

no, ja by som babatko svokre kocikovat nedala..... ona pozna cestu len z bytu do kostolov a naspat a to sa vzdy tak ponahla, ze hocikedy spadne. nepotrebujem aby vlacila babatko medzi stare babky co beru 13 druhov liekov denne a nevynechaju omsu ani v horuckach a kaslu tam na kazdeho. Jedine co si zelam, je aby bolo babatko zdrave, stastne, takze proste by som jej ho dat nemohla. Smutne, ale je to tak. a k tomu ona a hygiena sa moc nemusia, jej zachod doma vyzera ako priemerne verejne wc za komancov na nejakej stanici, doma sa neupratuje, lebo sa treba modlit, nepotrebujem aby po maloch rozmazavala bakterie, dost ze ja neviem co ako chytit u nich, ked by to vsetko tak strasne potrebovalo umyt. jedine, ze perie, to hej, ale umyt zachod, kupelnu, podlahy, hrnce, lyzicky......ee
mna chyta paranoja, ze ak by sa daco mne stalo, muzik to sam nezvladne a pojde k mame, aby sa postarala, kym on by zarabal...viem, uz asi prehanam, ale ta by sa triasla od vzrusenia, ze moze dalsieho cloveka modelovat podla svojich predstav, lebo ona to tak berie, je Boh, potom farari a potom ona, ale niektori farari maju mylne nazory, tak ona musi este podla svojho dovysvetlovat...to je ona, to je na tabletky alebo samovrazdu.
a aja tu takto marnim cas myslienkami na nu...
baby ved ony nas o tolko casu oberu 😝
treba sa povzniest, ja som spokojna len ked o nej nepocujem a hotovo. tie jej falosne klamstva ked zacujem, mam zniceny den, akoby som fotku Tomanovej videla, to ma rovnaky efekt.

depecko
25. sep 2008

že fotku Tomanovej 😀 Ktovie aká je ona svokra.

jankajs
25. sep 2008

depecko - to taká, ako vyzerá.... blééééééééé .....až sa z jej sladkého výzoru a hlásku kazia zuby 😀 😀 😀

depecko
26. sep 2008

😀 😀 😀 Moja svokra niečo podobné.Včera nám doniesla majonézový zemiakový šalát.Ja taký robím len na Vianoce a Veľkú noc,ona hocikedy cez týždeň však aby sme od hladu nezomreli,keďže ja som asi taká neschopná 🙄

depecko
26. sep 2008

mariynka,-už som to sem hodila včera je to asi na pred.strane,moja je kombinácia opice a chameleóna 😕 je to jasnéééé

jane79
26. sep 2008

depecko, to je ešte v norme, že ten majonézový doniesla tebe domov, to mna ide poraziť, ked pride manžel odtial a donesie si pre seba jedenie, lebo ja mu asi nedam na jesť, a ešte viac ma ide rozhodiť, ked si prinesie zavarené uhorky a ovocie, čoho my doma máme plnú špajzku, čo ona dobre vieee!!! neraz to letelo hned do odpadaku!! 😎

depecko
26. sep 2008

hmm..ale si predstav že s každým jedlom by behala ku vám domov,akože len na skok...som priniesla..a očami všetko ošacuje.A keď ju volám ďalej,nemá čas,sa v kľude porozprávať,vždy akože letí domov lebo má robotu.Neznášam takéto jej nálety.Najlepšie keď máme nejakú návštevu /napr.aj kamošku/ tak vletí do obývačky a pred návštevou sa pýta či mi nemá niečo doniesť /akože ja nemám čo ponúknuť/.A keď k nám prídu moji krstní,alebo segra /pozná ich/ tak ich vyvoláva zas ku nim,alebo aj zo svokrom donesú flašu a iste niečo honosnejšie ako mi máme.PRoste už mám stres mať aj návštevu. 😒

jane79
26. sep 2008

tak aj kvoly tomuto som rada, že moja svokra k nám nechodíííí 😀 , ale mna zase ubíjajú návštevy u nich. Majú tak zaužívané, že pravidelne v nedelu sa k nim musí isť, a ked nahodou mame svoj program a nejdeme tam, tak sa s nami aspon mesiac nikto nebavi, a to si to tam viete predstavit tie dalsie aspon dve nedele, ked tam sedime dve hodiny a pozerame televizor a vsetci sú ticho, svokor sa zoberie a ide do šenku...ach, tak zavidim mojmu svagrovi, ze zobral odvahu a odstahovali sa na kanarske ostrovi a už dva roky maju pokoj!

depecko
26. sep 2008

🙂 No presne.Božská vzdialenosť!VeĎ to isté,aj my,tie návštevy u nich,vždy zapnú telku..a čumíme... mne je potom trapné aj keď je reklama na vložky... 😀 Veď ok,beriem že by som chodila na návštevu,aj ona nech príde,ale nech je to zmysluplné!Keby sa tak spýtala ako sa máme,alebo jednoducho normálna debata,nie stále o tom istom ako ona "maká"vyvára a obsluhuje svokra a švagra ako slúžka.

mamutka
26. sep 2008

jane, ja by som si urobila na vasom mieste par nediel po sebe vlastny program 😎 ved toto nie je normalne, aby ste museli ako do nedelnej skoly dochadzat, dospeli ludia! a k tvojim rod.sa ako casto dostanete?
och veru, vzdialenost je podstatna!

ilduska14
26. sep 2008

jenn, choď trošku dozadu, od 51 strany som prispievala a tam mám napísané čo robila.A viac toho som napísala na téme :čo so svokrou: tam je aj posledný incident čo vyviedla prečítaj si. 😉 Moja mi tiež nikdy nepomohla a to ani nie je "šípková ruženka" ako tvoja. 😀 Ke ´d k nám príde moja mama tak nám navarí, požehlí a venuje sa malej, hlavne keď si potrebujem niečo vybaviť v meste a nebojím sa malú s ňou nechať.Ja mam veľmu zlatú mamku.Býva u nás tak 4 dni, lebo býva na východe.A ke ´d je u nás je všetko v poho.Muž sa teší, lebo mu veľmi chutí ako mama varí a pečie a vôbec nie sú žiadne hádky.Hráme karty atď. 😀 Keby bola svokra u nás 4 dni to by sme sa pozabíjali.Keď k nám ona príde tak asi na pol dňa, to v kuse len žere a trepe blbosti.Vyložím slané a za pol min. ich už niet.Nie preto ich vykladám aby sa nejedli 😉 , ale podotýkam má sa to jesť a nie vyžrať.A potom si stále rozopína zips, lebo je prežratá a je jej zle 😖 😝 raz som ju nechala umyť riad, na krstinách a to som sa skoro zbľula, príbor ostal od zemiakového šalátu a o ostatnom riade ani nehovorím.Všetko som umývala po nej. 😠 A to nadáva na svoju svokru že po nej musia umývať riad lebo ona ho dobre neumyje. 😉 Ona sa väčšinou vtedy spýta či mi nepomôže ke ´d som práve všetko dorobila a sadám si 😕 Ale ja ani nechcem aby mi pomáhala.To by všetko vyzeralo a potom by hovorila že ako sa u mňa narobila. 😠

mamutka
26. sep 2008

och tie zle umyte riady, a to obzerstvo, moja co nepoje, to si do sacika nabali sama 😀 oni ich snad klonovali vsetky z jednej potvory........

jankajs
26. sep 2008

veru, hygiena... ja si radšej donesiem kávu v svojom hrnčeku, lebo to ich umývanie tromi prstami...... pomlčíme.... naposledy som u nich nemohla nájsť čistý tanier... tie v skrinke síce boli akože čisté, ale na nich mastné otlačky prstov (ako vyšité pre kriminálku), zájdené jedlo v okrajoch a ryhách... no proste brud, humus... 😝 😝 😝

jane79
27. sep 2008

😀 😀 😀 , žienky, ja sa musím rehotať, až mi je do plaču. my vlastne bývame v jednom dvore u mojich rodičov, ale staváme si domček. ale v tej istej dedine a aj svokrovci sú v tejto dedine. s mojimi rodičmi si veľmi dobre vychádzame, aj manžel, moju mamu má dokonca radšej ako svoju. a preto k nám svokra nechodí, a svokor už tým tuplom! oni sú strašne divné povahy, nikdy nikto im nevyhovie. no, čo sa týka hygieny, to nie je až také zlé, aj celkom dobre varí a pečie, ale inak nič. 😖

ilduska14
27. sep 2008

a to nehovorím že som videla staršie osoby, ktoré umývali riad nejakou handričkou / predpokladám že to bolo staršie tričko/ a tá handrička už totálne smrdela. 😝 😖 Ja neviem kde tie ženy majú hranice čo sa hygieny týka.Ja nie som za to aby sa večne všetko v domácnosti ligotalo a bolo vydezinfikované ani to nie je dobré ale toto je moc.A to je najlepšie že kritizuje svoju svokru a sama to robí 😉 A to keď som niekedy došla k svokre tak som aj psie chlpy všade nachádzala aj v jedle, lebo stará sa s ním v kuse mucinkuje, neumýva si potom ruky a tak varí.A to som ja raz dostala brutálnu alergiu, ešte na strednej lebo som si šteniatko priložila k tvári.Pol roka som sa nevedela zbaviť tých oborvských pupákov.Odvtedy takýto blízky kontakt so zvieratami neuznávam.Ja zbožňujem zvieratá, ale ja ich max.pohladkám a bežím si umyť ruky.To ako mamutka, že si to berie domov? A sama si to aj zabalí. 😖 To jej ježiško dovolí 😉 Veď hovorím že oni si z tej biblie vyťahujú len čo sa im práve hodí a vymýšľajú vlastné pravidlá. 😉 A obžerstvno nie je náhodou hriech? 😀 😀 😀 Jankajs máš pravdu, tí z kriminálky by sa im tešili. 😉

mamutka
28. sep 2008

Ilduska, no ono to tak bolo, ze tu bol nas tata a doniesol super buchty co mi mamka poslala a tak som ich rano dala na stol k ranajkam, nech si svokrovci zajedia, bo tu spali vtedy, akurat som im chystala veci na cestu - 2 tasky sme im s muzikom zabalili, ovocie, zeleninku od nasich, kolac, kavu, mali pred sebou pol dna vo vlaku. a ona sa najedla a zvysne buchty zbalila - plny tanier, hlboky, lebo som ich tam kopec naukladala narychlo.....aj my smutno bolo za nimi, take boli super makkucke, hlavne ma nasralo, ze vidi, ze chystame, ale pohrabe co sa da, co nie je priklincovane to ide, alebo co?
Raz u nich doma, ked sme boli na navsteve sme doniesli kopec zakuskov s muzikom z prechadzky a ona ich jedla - to som este nikdy nevidela, ani u deti - v jednej ruke jeden, v druhej druhy a zahryzala na striedacku, okolo ust vsetko kremom pokryte, do toho kecala a tieklo jej z nich po prstoch....oproti mne sedela a ja som mala co so svojou sankou robit, aby mi na ten spinavy stol nespadla....niekedy sa tak akoby miesto nej hanbim a pride mi muza luto, ze je ona takato. Ale so vsetkymi tymi otrasnostami je to stale jeho matka, ma ju rad, to je jasne, len uz z nej tolko krat nevladal....ale dava stale sancu tomu, ze sa nauci nestarat sa do nas.....resp. ze ju to naucim ja 😀

jane79
29. sep 2008

včera bola super nedela, neboli sme u svokrovcov!!!! 😀

ilduska14
29. sep 2008

mamutka tak to je sila.To sa bála že jej niekto tie zákusky poje.Asi by som hodila tyčku keby som ju tak videla žrať 😝 Veľká "katolíčka", že sa nehanbí.To je práve ten problém že aj keď sú tie svokry sprosté stále sú to mami našich mužov a budú ich mať radi.A možno tí naši chlapi majú svoje mami radšej ako oni synov.Niekedy mi pripadá že tá moja svokra si len nahovára že ho má rada, lebo keby ho ľúbila, dala by mu svätý pokoj.Ale ona si jeho pozornosť doslova vynucuje.Asi jej oči kole že je niekto koho má radšej ako ju. 😉 Ale ona si za to môže.Keby sa správala normálne aj náš vzťah by bol bližší a aj syn by sa k nej správal ináč.jej chyba. 😀 😅

mamutka
29. sep 2008

Jane, gratulujem 😀
Ildi, mne sa ozaj vidi, ze mame tu istu.........o jej laske k jej detom dost pochybujem, ona len x-krat povie - mame vas radi-, ale podla mna laska sa slovami nedokazuje, skor musi ludi respektovat, vypocut ich nazory, atd, to ona nedokaze....len sekiruje ohladom kostola. Ved sa ani cele tehu nezaujimali a teraz, ked sa dopocula, ze mi vadi, ze nezavolaju jak je rok dlhy a pritom frflu, ze ich nedojdeme pozriet, tak mi vyzvana - 30 sekundovy monolog spusti a skonci. To je co za zaujem. Som jej jedine stihla povedat, ze vstavam na obed, lebo v noci nemozem spat a o dva dni mi zvoni rano o 9-tej....co si mam o tom mysliet? a koli comu vola - len si urobit ciarku, ze splnila povinnost, pospomina vsetkych svatych, ze sa za nas mohli a pod a zlozi.........ide mi na nervy. ze by sa opytala, ako sa citim, ci je maly OK,ci nam daco netreba pre maleho, to nie.
ale viem ako to je - ona si mysli, ze teraz ked taky akoze zaujem ukaze, tak tam potom budeme velmi chodit na navstevy, aby sa pohrala s vnucikom....hej, a budem si nosit so sebou ciste hrnce, jar a nesmrdiacu hubku na riad, aby maly neskoncil s chorobou...
a ked nas pridu pozriet, tak si myslia, ze ich zase ulozime na roztahov.gauci - mame 1,5 izb.byt, to musim muzovi vysvetlit, ze budu spat dakde v penzione, lebo v noci bude malinky chaosit, ja k nemu vstavat, a co, budem s flaskami a plienkami okolo nich behat? a ked konecne zaspim, tak nas vsetkych zobudia o 5 alebo 6-tej, podla toho kedy je prva omsa v okoli? tak to urobila vzdy, pri dietatku si to neviem predstavit...
Mali by slusne pochopit, ze sa nas sem 5 nezmesti, kedze sa bude fungovat aj v noci, hadam nebudem ja vyzerat ako najvacsia svina, ze ich tu nechcem v noci....ale ked s nicim nepomozu, len neporiadok urobia, stary vzdy zachod ocura, lebo dvihat dosku netreba....to nie.....len toto moj muz uz asi nepochopi, on si mysli ze to bude brnkacka, maleho nakojim a prebalim v spalni a oni budu chrapat vedla. Oddeluje nas od tej izby len zaves, takze ani dvere poriadne, tie ich zvuky pocuvat....musim mu vysvetlit, ze bud budem po tej izbe behat v noci a riesit co treba, alebo dam teda spinavu plienku jemu pod nos, kedze vedla fungovat nebudem moct...
jasne, dobrych ludi sa vsade vela zmesti, ale ked je niekto ignorant a egoista, co len rype, rozkazuje, falosne sa usmieva a poza chrbat riesi ci mam alebo nemam do kostola cez sviatky behat, takeho cloveka ja utahana v noci obchadzat potichucku vo svojom byte nemienim.

ilduska14
29. sep 2008

mamutka neboj oni tak často nedojdú.Aj ja som hovorila že keď príde návšteva budú spať v inej izbe, ale zhodou okolností keď prišla mamina, nemali sme doma nafukovačku a zabudli sme na to.Svokor ju pred pol rokom vzal zalepiť a odvetdy jej niet 😕 Tak spala mamina s nami ale bolo to v poho.Máme asi taký byt ako vy.Ledva je sa kde otočiť. 😀 Ale neviem, neviem keby chcela svokra ostať nadlhšie, asi by som vtedy ošedivela.Oni bývajú tak 150 km, tak prídu a odídu.Ale už minula mala pripomienky, že moja mama vidí malú častejšie.Ano vidí, ale preto že chce a nemá len prázdne reči ako ona.že vraj bude chodit malú pozerať každé dva týždne 😀 😀 😀 Už ako som písala dva mesiace ju nevidela.A volala že chce fotku ale muž má v opave tel. ktorým sa dajú poslať pekné fotky a internet nemajú.Tak jej to povedal a včera už po švargovi odkazovala že chce fotku.Čo je pripečená? 😖 Veď tel. za pol týždňa neopavia.Takže milujem tie jej prázdne reči.A skutek utek.Takže neboj ich návštevy sa zúžia na takú jednu až dve ročne. 😉 Ak vôbec.A telefón jej nedvíhaj, povedz že si nemohla, alebo si spala atď. 😉

ilduska14
29. sep 2008

jane, niet nad kľudný víkend čo? 😉