Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

wild.horses
3. nov 2010

@headfor no, dalo mi zabrat, kym som nasla, co som vobec napisala 😅 v podstate sa nic nezmenilo, mali sme este par kolapsov, ale inak po starom...
Neviem, momentalne mame ine problemy, tak naozaj oni su posledna vec co by som riesila. ved aj tak nie je co! 😉

headfor
3. nov 2010

Napisem do spravy

forest.i
12. nov 2010

@claudica Dakujem,ze to niekto vnima podobne ako ja.....byvam totiz v malej dedine a tu ked ludom nieco porozpravas hned sa to roznesie,preto som sa rozhodla napisat sem,aby sa mi trocha ulavilo.....veru,veru,tiez si myslim,ze by mladi mali byvat daleko,daleko od rodicov.....vidim to na vztahu seba a mojej mami....kym som bola doma nevedeli sme najst spolocnu rec,odkedy som sa odstahovala som u nej kedy sa len da a super vychadzame.....jaj a este tolko,ze staviame teraz dom,takze je vyhliadka ze coskoro odtialto vypadneme,ale bohuzial budeme len nedaleko,na konci ich zahrady.....a aj na toto ma moja svokra svoj nazor:Ako dobre,ze budete blizko aspon nikam nemusime chodit,len sa budeme stale navstevovat.....BOZE OCHRANUJ!!!!!!!!!!!!!..............A co sa tyka buducnosti,dufam,ze budem rovnako normalna svokra ako sa snazis byt aj ty🙂))

claudica
13. nov 2010

@forest.i No veru...možno preto, že som si užila s tou svojou svokrou, dávam teraz bacha, aby som sa vyvarovala podobných hlúpostí, ako stvárala ona 😀 Držím palce a želám pevné nervy 😉

pepuli
24. nov 2010

Ahojte.Ja zatial sice nie som mamicka,ani buduca mamicka,ale rada by som sa s vami podelila o moju svokru.S priatelom sme spolu skoro 3roky,v lete planujeme svadbu.Ze jeho mama nie je uplne OK som vedela uz na zaciatku,ale netusila som ze to moze byt az take.Jeho mama ma 50 rokov,8 rokov fetuje a donedavna slapala.O tom ze aj snubenec aj jeho brat v detstve trpeli,lebo si nasla fetaka pisat nebudem,ani o tom ze na jeho brata to malo katastrofalne psychicke dopady a nasledky.Uz na zaciatku som jeho mamu nemusela,nebolo mi sympaticke to co som vedela ale snubenec sa stale o nej vyjadroval ako o milej osobke ktora mu je super kamoskou,skor jak mamou.Postupne som sa dozvedela ze fetuje heroin,a ma hepatitidu C.Prvy problem nastal ked mi snubenec volal ze ju nevie dostat do nemocnnice.Ze kasle krv a nevie na nohy.Tak som sa ponahlala na druhu stranu mesta za nimi.Mama mala centimetrove diery v nohach (po vpichoch od ihiel) ktore hnisali,kaslala krv.Otrasny pohlad.Zavolala som kamaratovy a ten poslal kolegov sanitakov.Nepytala som sa jej ci ide alebo nie,proste som jej to oznamila.A zrejme som jej vtedy zachranila zivot.Kedze priatelova mama je taky nezmar a prezije snad vsetko,dala sa do poriadku.Odvtedy od nas pytavala peniaze (stylom: potrebujem 10 euro kedy mozem dojst?).nastastie sa mi podarilo to zatrhnut a dosiahnut ze sa snubenec prestal s nou stretavat.Nasledovalo obdobbie kedy som bola presvedcena ze sa zmeni.Zacala chodit na odvykacku,zacali sme sa opat stretavat,a bola dokonca aj mne skoro ako nahradna mama.Nosila mi krasne veci na oblecenie,ked sme boli chory prisla,vyvencila psov a navarila.Ked bol problem vzdy bola tu.Lenze pomalicky zacinala zas drankat peniaze.Podotkynam ze robit moze ist,len je leniva a stale tvrdi ze unavena a robit upratovacku je pod jej uroven(kedysi bola velkopodnikatelka a ma vysoku skolu ak nie dve).Bol piatok (niekolko mesiacov dozadu,este v lete) ked som jej volala ze jej bohuzial nemozeme davat peniaze lebo mame sami malo ale ze jej mozem pomoct tak ze jej najdem na nete pracu.A den predtym sme jej dobili kredit,nech si tam moze zavolat.Povedala ze dobre.Isli sme na vikend pracovne do zahranicia a ona nam strazila psov.Vratili sme sa v nedelu asi o pol 10 vecer.Ona nikde.A doma stanka jak hrom.Od nasho pitbula(ten pusti v byte len ked uz naozaj nevydrzi).Ked dosla zacala sa v tom prechadzat ze co to je ved boli vonku.Prvykrat som si dovolila jej ostrejsie povedat,ze asi teda chudak vonku nebol a nech mi to neroznasa po byte a pocka pred dverami kym to utrem.Na to sa ona vzala a sla dole kde sa pred snubencom rozplakala.Proste zahrala divadielko aka som na nu zla,samozrejme priatel doletel hore a zacal po mne vrieskat co si to dovolujem k jeho mame.Ked som dosla dole a do oci sa jej spytala co som jej vlastne urobila tak uz zrazu mi nemala co povedat.Ale zacala ze dosla za vikend o vela penazi(strazila nam psov a nemohla ist za zakaznikom),a ze teraz nema na elektrinu a ze bude musiet ist na noc slapat aby zarobila.To bol ako spustaci mechanizmus na snubenca a ona to vedela.Ten hned co s tym budeme robit a aj ked som povedala ze bohuzial nic,lebo na to nemame,tak jej dal za mojim chrbtom peniaze.Mala som s nou potom vaznu debatu,ze nikomu nedovoli aby nam pokazil vztah a ze nech sa spamata.Odvtedy bol nachvilu pokoj.My sme sa prestahovali do domceka na dedinu.Myslela som ze to bude super,budeme dalej,nie na dosah ked nieco potrebuje.Chvilu to fungovalo,kym tam priatel nezacal zas chodit a to naozaj casto,za mojim chrbtom jej pozical peniaze(malokedy peniaze vracia) a od jeho brata som sa dozvedela ze mu vravela ze som falosna a ze s jej synom som preto lebo ho vyuzivam.Okrem toho sa mal moj snubenec moznost na vlastne oci presvedcit ze jeho mamicka asi az tolko na tie odvykacky nechodi pretoze sme dosli na navstevu a bola nafetovana.To ze som jej predtym financne vypomohla,ked nam upratala,navarila alebo nieco tak som jej vzdy nieco dala,to si uz nepamata.Ani to ze som jej vysvetlovala ze nam rozvracia vztah.Samozrejme snubenec si nechce veci pripustit,ani to aka je (vraj u tyranych deti je to normalne aj v dospelosti).Neviem co uz s nou,ale pomaly mi dochadzaju sily.U nas v domceku este nebola na navsteve,lebo som povedala ze ju sem pustim az ked uvidim ze nema hepatitidu C.Uz styri mesiace si nenasla cas aby sla k lekarovy.

maznacik007
24. nov 2010

tak z hepatitidy C sa nevylieci nikdy...

uprimne pories si majektove veci /podla toho ako to mate so snubencom/ a bez kade lahsie...

nemyslim si ze keby si mu dala moznost volby ci ty a vase buduce deti alebo jeho mama tak sa rozhodne pre vas / z toho popisu/ ale mozno ano.. tak mozes skusit ale aj tak prip. skusit ist s priatelom do poradne k psychologovi... a pod. ale to bude on musiet chciet bojovat o vas vztah...

pokial sa zavisly clovek / aj ked abstinuje tak stale neprestal byt zavislym/ nechce liecit tak prosto nechat tak .. nech si domrvi len ten svoj zivot a nie aj celej rodine...

dsnadja
24. nov 2010

aj podla mna, ako piše maznačik,porieš si majetkove veci, a bež kade lahšie.....radšej si teraz poplač po večeroch do vankuša, ako ked už budete mať detičky, a tvoj drahy zoberie vam z ust, len aby dal svojej sfetovanej mamičke....a dobre pišeš, že je taky nezmar....ja, alebo ty, by sme už boli davno otrčili kopytá, ale jej sa pravdaže nič nestane,.....nie,neprajem nikomu zle ale.....no škoda reči,a ona sa ani nechce dať do poriadku,jej to takto vyhovuje....hovorim nezostávaj s nim,on by sa od nej potreboval uple separovať,ale to on určite neurobi že?....určite to nebude lahke,, keby si sa s nim rozišla,ale lepšie teraz ked ešte nie su deti.....

pepuli
25. nov 2010

Uz raz bola situacia ked som mu dala na vyber,bud ja alebo jeho mama.Ked od nas pytala stale peniaze.A vyhrala som.Nemala som lahky zivot,od 16tich som sama a priatel mi pride ako nahrada za to vsetko.Je mi najlepsim kamaratom,milencom,partnerom,vsetkym proste.Len ta jeho mater je stale kamen urazu.Rozmyslala som uz nad dakym psychologom.Len zohnat dobreho je umenie.Neviem si predstavit ze by som bola bez neho.Viem ze to znie ako klise.Ale posuvame jeden druheho dopredu,odkedy sme spolu kazdy z nas si vybudoval daku karieru,podporujeme sa navzajom.Je to naozaj ako by som nasla toho praveho.Lebo vsetky problemy sa tykaju a vznikaju vdaka jeho mame.

ala1122
1. dec 2010

Ja mam taku svokru že na svoje deti neda dopustiť a to už maju po 30ke.Ja som len matka jej vnuka, ktora nech robi čo robi . Byva tri kroky od nas, sedi tu každy den , občumuje, sem tam dačo povie, nevnimam ju vždy,lebo by už tu neprišla. Ale ona ma tiež svokru a byva s nou, je nalepšia= tak aj odo mna očakava to iste. Jej svokru sme poslali domov.. vo štvrtok, neukazala sa dodnes ani jedna. Ked jej povieme aby tu nechodila každy den tak sa hneva, plače, že jej branime sa stretavať s malym. Ja zas maleho jej nedam k nim.Na prechadzku nech ide ale nedam k nim , mam akysi odpor . Nemam ich rada, žiaden vzťah , nič, ale mi ho aspon postražia ked je treba. Zatial tu nepoznam nikoho, byvam tu kratko, tak mam zas a zas len ich.

tormenta
1. dec 2010

Ja mam hroznu svokru.zo zaciatku ked sme este neboli manzelia zdala sa fajn,ale ako sa narodila mala a vzali sme sa zacala sa prejavovat.nechcela v nicom pomoct s malou,ked sme boli na navsteve u nich a manzel jej povedal napr. prebal ci nakrm malu,jej odpoved bola: vy sa starajte,vy ste rodicia,mne tiez nikto nepomahal....babka ako sa patri.. 😖
rozhodovala o tom kedy mame k nim prist ked sme nemohli boli sme zlí,neznasa ked nie je po nej a musi sa prisposit nam.ked som bola na materskej,nikdy sa nespytala ci treba pomoct ci mame peniaze,pritom financnu situaciu sme nemali lahku,robil len muz a rodicovsky prispevok je nic....nikdy pre nas nemala,pritom svojej dcere co je s prepacenim stetka,ktora v 14 bola na potrate pre nu mala vzdy,ona je doteraz naj,nech je aka chce,ani skolu neskoncila,kupili jej auticko lebo ona chcela..ako keby to robila naschval...vraj ked nemame mame zrat rozky.mrzi ma to kvoli malej,jej tiez ledva nieco kupi,aspon kvoli nej by mohla pomoct,ona dokonca nechce ani pozicat,ked sa stalo ze nam to nevyslo lebo boli nedoplatky,proste naschval.nebyt mojej mami tak neviem ako to zvladmeme,len 1000 eur nam ide prec z kazdej vyplaty..raz sme boli v chorvatsku a necakane muzovi strhli z uctu peniaze,tie s ktorymi sme pocitali ze budu na cestu.volal jej z poprosil o pozicanie na tyzden a samozrejme ze nepozicala,musel pytat od kamarata,co je smutne ze cudzi clovek sa zachova lepsie ako rodina.stale ohovara,hlavne mna,po celej jej robote,aku ma zlu nevestu,ze tam ani malu nenechavam,pritom sa nezamysli ze preco a ja vyzeram ako nejaka harpia 😠 .toto je len jedno percento z toho vsetkeho,to by som tu pisala donekonecna 🙂

jarunka111
1. dec 2010

@tormenta v niečom sa podobá na tu moju, ale keby začnem písať, tak by som asi ani neskončila, lebo to je nekonečný príbeh ☹ oni sú hrozné svokry a my sme hrozné nevesty, čo už ☹ ale koľko nervov zožerú, to je fakt sila

mifonka
4. jan 2011

matka mojho priatela je stale neznesitelnejsia a neznesitelnejsia. s priatelom sme spolu skoro pat rokov. zo zaciatku som mala pocit akoby ma nemusela. ze jej kradnem synacika. to som mala 19 a s priatelom sme sa vidali dva x do tyzdna... neskor asi po troch rokoch sa nas vztah dal do normalu, dokonca sme spolu dobre vychadzali. no uz mam ponorku a to s nou nebyvam. este studujem som doma a priatel je tiez doma. ked zacnem pracovat (dufam, ze coskoro), pojdeme prec. asi do podnajmu. u priatela ale casto prespavam. pridem k nim medzi osmou az desiatou kedy uz vacsinou ona spi. nas vztah sa zacal kazit po tom, co som zistila ze vobec nie je taka samostatna a emancipovana zena ako sa ma snazila presvedcit, ze je ale osoba, ktora ma rada len seba (dokaze o sebe a svojom doterajsom zivote rozpravat stale dokola) a lipne na svojom synackovi aj ked to nedava najavo. bez neho nespravi nic. ziadne zasadne rozhodnutie. ale ked sa jej to hodi, rozprava s nim ako s jedenast rocnym..ked ma vypite hovori ako mame po svadbe ostat s nou byvat. (radsej sa budem tlacit v garsonke). pred vianocami mala prvy zachvat hysterie ked som travila u nich vikend. ze idu sviatky a izba priatela nie je upratana. a este hovorila o niecom, ze priatel je lenivy a vsetko odklada na zajtra zajtra zajtra... (ma dve prace a este nejake konicky, pri kotrych sa zrelaxuje) a este pomahal prerabat cast jej domu. resp. bez neho by nekupila ani obkladacku.
a druhy zachvat hysterie bol vcera. prisli sme z dovolenky v nedelu v noci. bola som unavena a aj na mna nieco liezlo tak som u nich ostala ( mam prazdniny) ona aj priatel isli do prace. bolo mi cudne az skoro do vecera, svokra uvarila kapusnicu tak som sa s nou chcela preliecit. no bola pokazena. vyliala som ju do drezu, zobrala caj a sla si dat tabletku. asi po pol hodinke prisiel domov priatel a hned nato aj jeho matka. spustila, ze co to je za grcku v dreze a ze je tu bordel.a uz to islo. zacala nas prirovnavat k svojej dcere, ktora zije ako ciganka. nato dostala zachvat hereckeho placu a pytala sa priatela, ze ci je az tak zamilovany... (ze nevidi... ale neviem co nevidi,..)a zacala priatelovi na mna kydat v kuchyni, ja som bola v izbe tri metre od kuchyne.v poslednom case je to s nou na nevydrzanie. az teraz zistujem aka je herecka a zavistliva zena.

claudica
4. jan 2011

...presne pre toto by som nechcela, aby syn s priateľkou v budúcnosti bývali u nás v spoločnej domácnosti.... Tiež sme bývali chvíľu u svokry a mali sme konflikty, takže čím skôr sa osamostatniť a ísť preč.... 😉
Mne osobne by sa asi tiež nepáčilo prísť domov a nájsť v dreze toto.... len by som to riešila inak. Poprosila by som, aby sa to upratalo. Na tom nie je nič nenormálne, že?
A zas k tej prerábke....je to síce jej dom, ale býva tam aj priateľ, tak mi to príde normálne, že pomôže mame. Aspoň u nás je to normálne, že syn, ktorý má za pár dní dvadsať rokov, nám pomôže napríklad teraz s rekonštrukciou bytu. Ani on sa nad tým ani na chvíľu nepozastavil, že prečo by pomáhal, to akosi ide samo. A jeho priateľka k nám chodí často na víkendy, zatiaľ sme konflikt nemali, vyzerá že je u nás rada.... takto to je asi tretí rok. Ale napriek tomu že je zlatá a rozumieme si, nechcela by som, aby bývali s nami. Nie je to zdravé a ani prospešné pre vzťahy v rodine....
Tak ak môžem poradiť, nebývajte spolu. Ak sú teraz takéto problémy, neskôr by boli ešte väčšie.
A svokra si musí uvedomiť, že syn s ňou nemôže byť večne a ani nebude... No každopádne držím palce... 😉

mifonka
4. jan 2011

samozrejme, ze povazujem za normalne, ze syn je pomaha, ale pri jeho dvoch pracach ma toho dost a to ani nebola pomoc skor to prerabal on sam. a ja s nim. nabehali sme sa po obchodoch, nasurfovali po internete pri hladani najvyhodnejsich sluzieb ci tovaru. a este aj to nebolo dobre co sme vybrali, ale sama vyberat nesla. sami sme jej to vymalovali. a ziadne dakujem. len hystericky plac kvoli troche kapustnici v dreze. co sa mi stalo prvy raz, ze som to tam trochu zababrala. ona sama navari, a necha to na sporaku v teple v kuchyni aj niekolko dni az to tam zapacha alebo v chladnicke niekolko tyzdnov, a taku plesen ste este nevideli. ako hovoris, stacilo normalne povedat, ked bola prekvapena, no ja som to chcela upratat hned ako si dam liek ale predbehla ma, prisla skor domov. a to je presne to, ked clovek "byva" so svokrou. (v skutocnosti tam nebyvam, nemam tam veci). Vy co mate vlastne si mozte do prostred obyvacky polozit aj pekac s kacicou a pol dna okolo neho tancovat a nikto vam nic nemoze povedat. a takto u inych musis skakat ako gazela a davat si pozor aby za tebou nezostali ziadne stopy, inak je ohen na streche.

claudica
4. jan 2011

@mifonka nooo, tak to je pekné... To som nevedela z prvého príspevku... že ste jej to prerábali vlastne vy. A aj to ostatné... Tak keď je taká, tak s ňou nepohneš, treba odísť čo najďalej. Lebo podľa všetkého - čokoľvek spravíš, nebude to dobré.
Nuž už len Ti popriať, aby partner stál pri Tebe a aby sa Vám časom podarilo osamostatniť. Všetko dobré! 😵

talentarea
4. jan 2011

Tak a čo poviete nato, že moja svokra nám s manželom dala takýýý krásny darček, že nám prišla oznámiť, že už dalej nevládze skrývať to že je zamilovaná do Môjho otca a nevzdá sa ho za nič!!!!! 😖

miminkad
4. jan 2011

@talentarea tak to je ako z telenovely 😨

talentarea
4. jan 2011

@miminkad tak to teda je telenovela, už skôr to medzi nimi iskrilo - boli sme z toho na nervy - potom jej dal manžel na výber : svokor alebo vnúčata - vybrala si .....svokor 😖

miminkad
5. jan 2011

@talentarea fuuha,ked tu citam tie vase pribehy,tak som este rada,ze mam svokrovcov takych ako mam.takze svokra sa ide rozvadzat?nezavidim ti veru toto obdobie.ten sok pre vas. 😒

anirad3
14. jan 2011

Ahojte žienky.No já neviem ani čím začat,lebo je toho mnohoooo premnohooooo a to nekecám.Taká som štastná i nie,že niesom sama čo s tako strigou býva.Moja svokra je madarkaja buta slovenka,ona mala v detstve všetko čo si zmyslela-ja rodičou alkoholikou.Stále počúvam čo ona nemusela,čo ona mala,čo nemá rada,že ju bolí hlava-akoby mna na materskej nie......jej deti toto nerobili a taák.My s mojím Gabim ešte niesme vzatý-nato ona to okomentovala tým,že LEN NECH TU PREBOHA NIEJE žIADNY POHREB čI SVADBA.Na to všetko by mi táto kolonka nestačila.
TAK SA MI CHCE KRIčáT NIEKEDY. 😲

taticuenca
14. jan 2011

Svokra??? S rocnym babom sme sa s pracovnych dovodov museli nastahovat k svokre.
Bez diety a ziadnej inej namahy mi pomohla schudnut az 11kg.A to rozpravame o rekordnom case 9MESIACOV!!!!
Ak by som zacala rozpisovat,urcite by som napisala roman-dramu.
A aby som nemusela vidiet ani svokru,ani svagrinky a nikoho manzelovej strany,dosiahla som to,ze sme odisli zit az do zahranicia.

kamajka
14. jan 2011

Kocky, preco moja svokra kupuje malemu ruzove veci?????????????????????????? nie ze by som nebola vdacna...... ale nepride mi to normalne...

anirad3
14. jan 2011

@mifonka moja tak ty to máš teda Pestré.To ja bývam zo svokrovcami.Síce na poschodí,ale nemôžem si ani uprdnut.Mám dcerku 2,5 ročnu a tá mi teda niekedy dvihne tlak,ale kričat nemôžem,lebo mi svokra povie,že čo s tým deckom robíš.A tak som vždy dietatu dala všetko čo chcela,len aby neplakala a má to tu.Začína mi skakat po hlave i ked má len tak málo.A to som ju vychovávala rok a pol sama,lebo náš Apuka-Otecko bol daleko v práci.Tak si predstav,že on prišiel len raz za mesiac domou na víkend.....čo dodat.
Vždy všetko počuje,nemôžme sa ani milovat,že v klude romantika 😅 ,ked jeden den nevarím,tak mi pre malu donesie polievku,alebo obed,že čo ak jej to jej lepšie zachutí.Ked mám zle umytý tanier,samozrejme sa jej dostane,ked je naštrbený pohár tak tiež.Minule som mala zamastenú pekaciu rúru.A moja malá ju otvorila....akurat ked došla svokra.A to ste mali vidiet ten ksicht.Keby som sa tak mohla nejakej kamoške zo vštkým postažovat.Ale nemozem lebo ludia su sama faloš.Tak to je lepšie anonymne napísat.Mám jediné štastie,že svokra odišla pracovat do rakuska na dva týždne.

lili_mia
14. jan 2011

no sranda 🙂 a ako riesite svokra? neviem, ci mam stastie, ale moj muzicek uz nema mamu, ale zrejme to si nahradzuje jeho otec .. no ach jaj .. volava nas k sebe, tak prideme, potom ze preco neostaneme na dlhsie, tak sme tam teda boli na novy rok na tri noci a rano v den odchodu mi vravi muz, ze otec sa nechal pocut, co si to o sebe myslim, byt tak dlho na navsteve :D no co uz .. tento tyzden tiez ziadal navstevu, tak sme aj prisli, zase mal s nim muz rozhovor a svokor divne zazeral .. pri odchode slusne pozdravim a poprajem vsetko dobre a ujo prekvapene, ze preco tak skoro odchadzame a preco neostaneme aj na noc !!! dedinske pletky alebo svokor nevie co so sebou? 🙂 a este, doslova ma ide porazit ako dolieza a vsetko chce vediet, mam pocit ze ak nebeham akoby som prave dohulila travu, tak ja uz neviem co.. furt ze preco som smutna, odpoved ze sa tvarim normalne sa mu nepaci, ked sme my rodinka v kuchyni spolu a potichu, pretoze vtedy su slova zbytocne, tak vleti do kuchyne a na mojho muza, ze co mi zase spravil bo sme ticho !!! to si vynucuje pozornost ci co???

taticuenca
14. jan 2011

@pepuli Oh...pane boze. Tak uprimnu sustrast.Z toho co som citala to vobec nemas lahke.
Mozem ti vsak poradit,aby si si davala velky pozor na sperky,osobne veci... Tie su prvou vecou,ktoru ti zufali fetak moze ukradnut. A ak naozaj milujes svojho partnera a nechces ho stratit,cim dalej od svokry tym viac si v bezpeci :D

mandm
29. jan 2011

mna uz asi z tej mojej svokry asi porazi 😠 prave sme sa s manzelom kvoli nej zas pohadali. Nenavidim, ze nam chodi hore ked nie sme doma. Preco tu len nemame dvere, ktore by som mohla zamknut?? Asi ma roztrhne od zlosti, neviem ako to vyriesit. Uz aby sme dostavali a mohli sme sa prestahovat lebo toto nedopadne dobre 😢

alenka6
29. jan 2011

@mandm to máš super že sa ti aspoň to vlastné bývanie risuje. Keby som si mohla povedať že o rok či 2alebo neviem akú dobu sa odsťahujeme, to by bolo super už by som vydržala. Ale my máme bývanie v nedohľadne. Bývame ešte s manželovou sestrou a bratom,každý deň chodí babka. Celkom si vychádzame ale občas sa cítim ako zahnaná do kúta alebo sa nemôžem ,,nadýchnuť.,,Bývame s nimi 8 mesiacov a nebol 1 deň kedy by niekto neprišiel. Neviem čo je dobre sa pohádať s mužom ,nie to ešte sexovať za bieleho dňa..Moja dcéra je ich prvé vnúča a vlastne prvé babo v rodine po 20rokoch. Chápem že je im vzácna ale občas toho je fakt veľa.

majka3107
29. jan 2011

@mandm ahoj,no tak to uz iba treba zvladnut,vela trpezlivosti a pevne nervy🙂Ale ja to nemozem povedat,ja mam fantasticku svokru..,je skvela mam pocit,ze najlepsie na svete dala by nam aj to posledne..,A tebe hlavne drzim palceky..., 🙂

majka3107
29. jan 2011

@alenka6 ahoj takze uz je to asi zvyk a presne ked clovek vie ze moze odstahovat tak uz to len dajak vydrzat,.A tebe neostava len byt ticho a vsetko znasat,a ano hadanie sa s manzelo,kvoli svokrovcou je najhorsie,praveze si tiez myslim,ze treba hladat jeden v druhom oporu 🙂

alenka6
29. jan 2011

@majka3107 manžel sa snaží a chápe to, sám ju niekedy ,,zruší,,.Nemôžem povedať že mám zlú svokru, vo veľa veciach si rozumieme, vieme sa dohodnúť,pomáha,aj keď občas až moc... Dokonca povedala mojej mame, že už mi asi idú na nervy,keď za nami stále chodia.No ale vnučke by zniesli modré z neba. Ja sa teším keď malá trochu podrastie, bude teplo a budeme môcť ,,vypadnúť,, trebárs aj na celý deň. Trochu sa odreagovať.