Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

elise
28. jún 2007

ahojte, ja sa pridávam k tejto téme. ja sa so svojou svokrou nebavím už 6 rokov a 7 som vydatá. ona je stelesnenie zla, neustále mi robila zle, ke´d sme bývali na spoločnom dvore, ale v samostatnom dome. ke´d ku men prišla na návštevu tak si dovolila mi rozobrať kyticu ak som mala vo váze a vyhodiť mi podľa nej zvednuté kvety. zbila ma železnou tyčou, napádala ma skoro denne. polícia bola u nás ako doma, až sa nám podarilo domček predať a nasťahovali sme jej do dvora cigánov. 😀 ja ju od vtedy nechcem ani vidieť a manžel tiež nemá záujem sa sňou stretávať (povedala som mu keď som knim prvý krát prišla ako vidím ich rodinu - bolo to ovtedy objektívne. 🙂 )oni neustále pili a na mňa hovorila že pijem, lebo keď sa naoslave narodením zabávam tak podľa nej musím mať vypité 🙂 v decembri sa nám narodil syn a ona nemá záujme ho vidieť - vie o jeho narodení. ja tam nevkročím ani keby mi vydlaždila cestu.dokonca môj muž nemá fotky z detstva- ona mu ich nikdy nedala a ani nechce dať, podarilo sa mi aspoň od manželovej babky vyprosiť jednu jedinú.je to kruté ale keby umrela tak sa prídem osobne presvedčiť že je to ona. 😀 ja som si mužíčka dala od začiatku na svoju stranu, aj svadbu sme mali tajnú iba my a dvaja svedkovia, lebo keď som knim prišla prvý krát svokra mi dala zoznam čo všetko treba na svadbu a kto to vybaví a pritom som sa vtedy poznala smojim mužom 2 týždne.bola nešťastná že mám VŠ a jej dcérka nie, že vážim(vtedy to bolo 50 kg dnes je to bohužial o 5 viac - po pôrode)menej ako jej dcéra....
držím vám všetky palce aby ste si so svokrami rozumeli. Ja rozmýšľam tak že aj ja budem svokra keď môj sym vyrastie, ktovie čo bude o mne nevesta hovoriť.dúfam že budem dobrá svokra, zlé skúsenosti ma niečo naučili. 🙂 🙂

zuzike.
28. jún 2007

jo a co sa tyka kontaktovania nas ... tak s mojho muza stale muci na icq .. obaja ho maju v praci

hanka274
28. jún 2007

elise 😕 😕 🙄 ty brdo, to cumim!!!

elise
28. jún 2007

hanka, ešte by som vedela k tomu napísať aj román a herry poter sa môže schovať. 😀

majka35
28. jún 2007

zuzike ... ja by som to neriešila dokazovaním manželovi a argumentovaním ... proste sa necítiš v jej spoločnosti dobre a hotovo ... 🙂
elise ... čumím aj ja 😨

hanka274
28. jún 2007

no jasne, to ti verim, staci si precitat tie tvoje riadky....drz sa!!

zuzike.
28. jún 2007

elise ... pridavam sa k cumeniu 🤐

elise
28. jún 2007

bohužial život je taký a svokru si nevyberieme, ale dôle&žité je že si rozumiem s mužíčkom a to stále mu to pripomínam, že teraz sme rodina my (teraz už traja)my musíme držať pokope. 🙂 neviem ako to bude dalej ked syn vyrastie a bude sa pýtať na babku (svokru) uvím čo život prinesie 🙂

chella
29. jún 2007

ahojte, s mojim muzom zijem momentalne oddelene, on ostal pri mamicke, i ked nie v spolocnej domacnosti, ale v spolocnom dvore, ked som si dovolila vyslovit kritiku, dostalo sa mi z jej strany len vycitiek, ze naco som si ho brala a ona vysolila 100 000 za svadbu... ja som ju o to nepytala, ona sa chcela popysit, ze na to ma...

lienocka235
30. jún 2007

elise ja som podobny pripad ale my sme uz trosku dalej ja som sa do tohto maja snazila udrzat vztahy so svokrou aspon na urovni slusnej.. ale nedalo sa odpistila som snad tisickrat ale v maji to skoncilo uplne
predtym boli obdobia kedy s nami nekomunikovali aj rok a pol samo ze na sviatky ani nezdvihli telefon alebo nam polozila ato len preto ze chcela prachy od nas a ona pritom platila sukromnu VS druhemu synovi a potrebovala kazde tri roky nove auto...
ono priprav sa na to ze maly sa bude pytat ale prijme to uplne v klude.. deti su prisposobive.. aj nasa sa pytala a kvili nej som jej odpustila a pozvala ju na koncert nasej dcerky kupila som im listky doviezla ich oni ze sto pro pridu este den predtym im muz volal ze pridu a neprisli lebo ona isla do tesca a bolo jej teplo mala mi tam plakala ze preco babka neprisla a tak som si povedala dost ...
odpustila som jej ze pri svadbe gratulovala muzovi so slovami /nahlas/ robis najvacsiu chybu svojho zivota
mne odporucila genetiku ked som otehotnela lebo urcite porodim idiota
/choroby v rodinach nie su/
kaslala na malu v zivote ju nechytila na ruky videla ju par krat ked sme k nim prvy raz prisli na navstevu /mala mala 2 roky/ tak jej dala jest kosti co mala pre psa pooberala a mala dostala rotavirusy../ohlaseni sme boli 3 tyzdna dopredu/ chcela k nam prist byvat nikdy nam ani malej nedala ani korunu ani lizatko nic ani na svadbu..hocikedy mi polozila telefon... a ked mala mala asi4 mesiace tak prisli ju pozriet na 5 minut a mne povedala ked odchadzala ze nech idem uz konecne nieco robit a nevalam si doma sunky /robila som takmer do porodu/ ona uz bola cca 8 rokov nezamestnana..teda na invalidnom stale tvrdila ze kvoli klbom ale nedavno som zistila ze kvoli psychiatrickej diagnozy.. takze tak

sunny6
30. jún 2007

lienocka 235 😲 😲 😲
to ma fakt mrzi a neviem pochopit ako moze byt niekto tak zakerny 🙄 ,vsak aj na nu raz v zivote dojde,jedine co mi je luto ze mala nebude mat vysnivanu staru mamu,co ju zobere do parku,alebo jej upecie oblubeny kolacik 😢 ,ale ak je takato sama prichadza o najvacsie statie 😔

gabika11
1. júl 2007

Caute, super tema je to. Zacala som citat od zaciatku ale to je snad na cely den, tak sa pripajam s mojimi skusenostami. S manzelom sme sa po asi 8 rokoch chodenia vzali a vtedy mi vbec moja buduca svokra nevadila, este sme aj dobre vyhcadzali spolu. Teda pokial jej clovek pritakal, ze ma pravdu a obdivoval ju, ako vsetko ovlada. Pri priprave svadby zacala byt dost neprijemna. vsetko com sme vybavili, bolo zle. A pritom, myslim, ze svadba boal na jednotku. dokonca aj svadobne fotky riadne skritizovala a to nielen pred nami a kedze sme fotografa a robenie fotky mali na starosi my, tak som jej ani jednu z tych fotiek nemala. Ved ked sa jej tak nepacili, naco je´j budu. Bola vrcholne neprijemna a vlastne jedine co rusilo dojem zo svadby, bola ona a nikdy na to ani nezabudnem. Minuly rok tusim, uz si presne napamatam, sme mali vymenu nazorov a to co mi povedala, na to nikdy nezabudnem a stale uz medzi nami bude len taky zhovievay vztah. zieden vrely vrucny vztah. Vramci dobrych mravov sa s nou aj porozpravam, ale ziadne vylevy citov ani nic take nehrozi. nemame sa radi ale sa tolerujeme. To, ze si svojim spravainm kompenzuje to, ze ma len zakladnu skolu, za to nemozem. v minulosti s tym mohla nieco urobit, plno ludi si robilo maturitu vecerne. Je to skratka jednoducha zena, ktora vidi len samu seba a mysli si, ze ma vo vsetkom pravdu.

esterka_ester
8. júl 2007

ahojte no keby mne sa chcelo tak asi precitam vseetko co smenakydali na nase milvoane svokry ja svoju svokru mam straasne rada je to uprimna zienka ale ked zacne varit no nieco strasne jedna z mala zien ktore nevedia varit

dadulka19
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domeenika
9. júl 2007

gabika a co ti povedala? ak nieje tajne

gabika11
19. júl 2007

ahoj domeenikka, prepac, ale to, ohladne com sme mali vymenu nazorov povazujem za dost sukromne, ak sa nenahnevas. Skratka, moja mila svokrusa ma stale prekvapi svojim spravanim, vzdy mi takmer vyrazi dych svojou reakciou. Ci jej uz zasibava z toho, ze je stale sama, a nema ani jedinu kamaratku, to fakt neviem. Skratka, beriem ju s rezervou. Nie kazdy sa vie spravat tak, ako to ocakava blizke okolie a detinske ny jej detinske vylevy som si uz viac menej zvykla alebo si zvykam. Je to velmi jednoducha zena, a uz sa nezmeni.

elinka27
23. júl 2007

baby,svokra je najlepsia studena,mozno je to drsne ale o tej mojej to plati urcite,nic horsie ako ona totiz asi neexistuje...

luciakorky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elinka27
24. júl 2007

nam sa svokra stara do svadby,lebo vraj ked to plati tak ma do toho co hovorit,som jej povedala,ze si tie peniaze moze niekam strcit,ekd sa mieni spravat takto.zevraj preco ona nemoze byt pri tom ked si budeme vyberat chody,ake my mame skusenosti,preco nebudem tancovat,ved tehotenstvo nieje choroba,pritom som na rizikovom a tak dalej to sa sem ani nevojde

mouse
24. júl 2007

Ako tak citam Vase prispevky, zistujem, ze mam najlepsiu svokru na svete.

ellla
24. júl 2007

tak toto je podla mna nekonecny problem... ja som za mnoho rokov zistila nasledovne:
1. najlepsie pre vsetkych je aby mladi byvali sami a od zaciatku si viedli vlastnu domacnost, na ktoru maminky maju co najmensi vplyv.
2. svokry nemusia vzdy vediet, co sa u vas domam "navari", teda problemy nechat doma a pred svokrou ich nepretriasat - pozor, to musi byt dohoda medzi manzelmi
3. pred vaznymi zivotnymi rozhodnutiami slusne poziadat svokru o jej nazor, ale dat zaroven najavo, ze budeme s manzelom o vsetkom premyslat - to neznamena, ze jej navrh aj uplatnime
4. ked mi svokra niekedy lezie na nervy, nedam jej to znat neurazam ju. radsej sa vyhovorim a uhanam domov
5. pred manzelom sa o svokre vyjadrujem taktne, ved je to jeho maminka, ani mne by sa nepacilo, keby nadaval na tu moju
6. aj ja raz budem svokra - z jej chyb si zoberiem ponaucenie. snazim sa vzit aj do jej koze - tiez to nema lahke.
7. a nakoniec - mam jej byt za co vdacna, ved vychovala mojho muza a dala mu dobru rodinnu vychovu

prajem vam vsetkym pokojny zivot so svokrami
🙂

dannynka
24. júl 2007

ellla-veru v tom mas 100% pravdu...normalne si to asi odpisem....
svokry su svokry avzdy tu budu len sa snimi musime naucit vychadzat...... 🙂 🙂

dannynka
24. júl 2007

ale len ked to s nimi v rámci moznosti ide....

elinka27
24. júl 2007

s mojou sa neda,pretoze jediny nazor je ten jej,ine neberie.Ked sa jej snazis protirecit,hoci aj slusne uz je ohen na streche.

veronika13
24. júl 2007

elinka budete mať pekný darček pod stromček 🙂
svokry, to je večná téma, no súhlasím s tým, že mladý majú od začiatku bývať sami a nedať si kecať do života, ani od svokry ani od nikoho iného.

elinka27
25. júl 2007

no to bude najkrajsi darcek,aky sme kedy mali. 😀 my byvame od zaciatku sami,a nastastie k nam svokra casto nechodi,myslim,ze moc dobre vie,ze ju nemusim,ale predsa len je to mama mojho muza (aj ked sa este len budeme brat),takze sa snazim pred nim na nu nenadavat,ale obcas mi to ujde. 🤐

jana188
29. júl 2007

Veru, pred muzickami radsej nekydat, nevyplati sa to. Ale ked uz muz zacne tak sa vdacne pridam. Ale nie je to casto. A v podstate svokra je relativne v pohode, len obcas by som ju vystrelila na mesiac 😀 😀 😀

medvedik21
1. aug 2007

Ahojte dievcata kt. mate za svokry stelesnenie diabla.
S mojou svokrou sme si aj zo zaciatku rozumeli.Tada na urcitej urovni s odstupom.Odkedy som sa k nim vydala sa to len zhorsovalo.Byvame s nimi v rodinnom dome na dedine.Mame svoj vchod do "maleho bytiku".Pocas tehotenstva u nas bola stale ale neripala az tak.Alebo skor reci o mojom kucharskom umeni a o zadeleni volneho casu mi boli u riti.Odkedy sa narodil maly je to katastrofa.Moja mama aj ona ma poucovali o vychove.Akurat moja mama mavla rukou ked som si spravila posvojom ale svokra to nevie prezit ked nieje po jej.Maly ked mal problem s ekzemom,kakanim,bolestami.Vsetko to ma koli tomu ze som ju neposluchla.Este aj dudel mi zbuzerovala ze preco ma taky aky ma ale nema ten co mu kupila.Ze ten je lepsi.Pritom maly sa jej nan moze vykakat keby mu to ovsem islo.Von s kocarom som mala ist az po mesiaci a von z dvora po 3.A to preto mava bolesti bruska lebo som sa s nim vlacila povonku uz po tyzdni.

dannynka
4. aug 2007

medvedik na to mozem povedat no comment.... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
veru prajem ti silne nervy a pevnu volu....... 😉 😉 😉 😉

jajaalf
19. aug 2007

caute baby.tak to ja som mala celkom dobry vztah so svokrovcami,nakolko sme sa videli razza rok ,odkedy sa mi narodil syn,pre nich jediny vnuk(zatial)este mali nebol na svete uz sa k nam dohrnuli.a cakali..kedy sa narodi.ako som sa vratila z nemocnice.bola to hroza ja som chcela byt sama ateraz som tu mala svokrovcou.sa motali stale nieco upratovali proste robili ako doma.ja som si pripadala ako na navsteve.manzel nastupil do prace a ja som ostala snimi doma...nastastie som tu mala segru tak som chodila s nou vozit ale to jak poculi,ze ideme von z malim tak aj oni
zacala som sa zatvarat v izbe a manzel si toho vsimol a povedal mi ze treba mat trochu vydrz.. tak ale po 10 dnoch odisli,mne pripadalo celu vecnost.hned sa mi vsetko zmenilo ale vcera volali,,ze pridu