Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

gabika11
22. apr 2008

caute, tak mne svokra pije krv a riadne. Ona sa primitivne zacala spravat, a to po svadbe. Vsetko co na nej bolo, skritizovala a odvtedy sa mi uplne sprotivila. A ked jej to clovek opatuje, tak ja som zla. Chudinka, so zakladnou skolou. Najhorsie, ze tej potvore potvorskej musim ustupovat, lebo manzel je jedinacik, i ked prirpusta, ze ma spravanie a chapanie ako zo zakladnej skoly, ale je to jeho mater. 😒

gabika11
22. apr 2008

skoda, ze hluposti a primitivnosti sa dari najviac, ale ako sa hovori, mudrejsi ustupi, hlupy sa utopi 😎

miami
22. apr 2008

Gabika,aj ja som to zazivala,takze viem o com hovoris 🙂

debra
22. apr 2008

jaaaj baby,nastastie som svokrovcovsku navstevu prezila 😀 odisli skor,az mi je to doteraz divne,inokedy u nás sedia na ritiax aj dakedy do 9 večer,ma ide poraziť....a našťasti bývam s rodičmi,tak ony sa im venovali,a ja bola s malou von,lebo nexcela pri nix sedieť,ako dobre,však bolo von krásne...

zuzana24
25. apr 2008

ajojte baby pridavam sa k vam mam tiez trable so svokrou a to ja som este s malou sama lebo ocina mame v zahranici a tak nam nastal problem,hned od zaciatku si myslela ze sa tam nastahujem aby mi z malou pomohla to isto som si pomyslela by som to nezvladla ona je stara ma pomaly 70r kazdu chvilu sa tsazuje ze ju nieco boli a chcela mi pomahat s malou.takisto zijem len s materskej a mam k dispozicii auto tak si mysli ze tam budem aspon kazdy den chodit ked nahodou tam neprideme aj dva tyzdne sa urazi kazdopadne som si snou tiez uzila perne chvilky pokial som jej nedala najovo ze to nebude stale tak ako si to ona predstavuje.odvtedy mam pokoj viacmenej stale ma nejake pripomienky ale poviem si svoje a aj si urobim po svojom ja hadam poznam svoje dieta najlepsie.

miska510
28. apr 2008

Ahojky! Tak aj sa k vám chcem zapojiť do debatky. Mám zlý profil, takže v krátkosti o sebe. 😅. Som vydatá - rok a pol, a mám polročnú dcérku. Spolu s manželom bývame u svokry - je sama, manžel jej už zomrel, môj manžel má ešte 5 súrodencov, ale všetci sú rozlietaní po svete, alebo majú už zariadené svoje bývanie. Takže už pred svadbou sme boli rozhodnutí, že budeme bývať s jeho mamou, aby neostala úplne sama, má zdravotné problémy, veľký dom .... atď. Vždy som si hovorila, že bývanie so svokrou, konkrétne mojou, nebude také hrozné, ona je taký nekonfliktný typ, žiadna svokra - dračica. No ale to som s ňou, keďže som na MD, nebola prakticky 24 hod. 😒

miska510
28. apr 2008

Dnes sa môj pohľad zmenil, aj keď je pravda, že svokra nie je zlý človek, myslím si, že tá jej super dobrota, skromnosť ..... atď. je falošná. 😨 Proste, aby som ju trocha opísala, celý deň na nohách, vždy niečo robí, zo všetkým mi chce pomáhať, ak niečo práve nestihnem urobiť, pretože ma potrebuje malá, tak to urobí za mňa. Keď bola malá drobná, často plakávala, tak sme ju kolísali a nosili na rukách... A svokra proste vždy obetavo pripravená, aj v noci stepovala pri mne, že mi pomôže. A po troch mesiacoch od narodenia dcérky skončila v nemocnici.
Som maminou po prvýkrát a tak mi niektoré veci išli a idú vždy pomalšie, alebo sa ich musím naučiť. No ale byť na MD so svokrou, ktorá vychovala 6 detí, najmladšie pred 30 rokmi, dá riadne zabrať, a pripadá mi to horšie, ako byť na MD sama iba s dcérkou.

miska510
28. apr 2008

Do dnešného dňa som nemala pocit, že sme s manželom vytvorili novú rodinu - je proste moja svokra a jej syn - môj manžel na jednej strane a potom ja s dcérkou. Manželovi to vždy načrtávam, ale je to téma na dlhšie rozhovory, a kedy ich mám uskutočniť. Manžel príde domov, večeria je s nami svokra, sedíme pri telke, je s nami svokra, ideme spať, nechcem rozprávaním rušiť malú a manžel je už aj tak unavený. A tak je to vlastne dookola. ☹

miska510
28. apr 2008

A najnovším problémom je záhrada. Bývame na dedine, kde každý niečo sadí. A manžel odomňa očakáva, že budem svokre pomáhať zo záhradou. Tak som mu povedala svoj názor, že ak by to malo byť na mne, tak nesadíme nič, pretože ja ten čas, čo mám stráviť na záhrade, radšej strávim s malou, alebo si oodýchnem. Tak som teraz tá najhoršia, svokra nič nepovie, iba si myslí, a celej rodine má o čom hovoriť. Manžel je na mňa nahnevaný, a bude mi to opomínať, vždy pri nejakej príležitosti.
Ale ja som to sadenie nevymyslela a keď sa chce svokra dorobiť na záhrade tak prosím 😠
Je mi to už jedno ☹ , čo si myslí svokra a zvyšok rodiny. Mojou prioritou je dcérka a samozrejme manžel, aj keď mám pocit, že sa od seba každým dňom vzďaľujeme. ☹
Dúfam, že vás svojimi príspevkami nebudom veľmi nudiť, ale aspoň sa mám kde vykecať a budem mi ľahšie.

Ahojky 🙂

michalina
29. apr 2008

Ja to mám také isté, z toho si nič nerob, len s manželom by ste mali viac držať spolu. tiež bývame so svokrou v rodinnom dobe, ona má našťastie spodné poschodie a vrch je náš, ale je u nás stále nasačkovaná a všetko čo sa udeje, lebo sa na tom spolu dohodneme je môj výmysel a prečo stále vymýšlam. Ona sadí a chce aby som jej pomáhala, ale keď jej pomáham, samozrejme okrem našej záhrady, čo si nasadíme, polejeme a vyplienime, potrebuje, aby som pomáhala aj jej a nakoniec príde moja švagrinka, pozbiera úrodu, naobeduje sa a odíde. Tak prečo jej mám ja pomáhať, keď od nej úrodu nechcem? Ale ja sprostá, prídem jej vždy pomôcť a ona ešte sa sťažuje, že jej nepomáham.

miska510
29. apr 2008

Ahoj Michalina! Vďaka za podporu. 🙂 Keď ja mám takú blbú povahu, že všetko v sebe dusím, a raz za čas to zo seba vypustím. Ale aj tak, ak by som sa manželovi chcela posťažovať, musela by som svokru niekde poslať. A aj tak, vzťah svokry a manžela je veľmi blízky, takže s nejakými sťažnosťami asi nepochodím, skôr budem ja tá nevďačná, tak ako v prípade záhrady. V lete by mala ísť na tri týždne do kúpeľov. Trocha si od seba oddýchneme. Tak dúfam, že jej to výjde. 😅

zuzana24
29. apr 2008

miska510 tak toto je tiez moj pripad moj chlap ma tiez blizky vztah so svojou mamou lebo je najmladsi zo tri razy mi povedala ze bijem svoju 3 mesacnu dceru postazovala som si chlapovi co myslis na koho strane bol?povedal mi ze som si to vymyslela preco by to jeho mama tvrdila ze som musela zle pocut.no co uz.

ma_se
6. máj 2008

Pekny den prajem,takze ja sa tiez vyjadrim k svojej nie svokre...jednu som mala ked som bola vydata...to som pisala na teme;tchyne...lebo bola s CZ,a teraz sa vyjadrim k mame mojho druha.nie je svokrou,ale chova sa tak...
zijem z druhom uz 12rokov...zoznamili sme sa na inzerat,nebudem vsetko rozpisovat len podstatne...jeho rodicia ma prehovorili,ze mam ostat u nich...ked som si vsetko vybavila tak ma zacali zo synom vyhadzovat z domu...cjcela som odyst do podnajmu a ze sa budeme iba stretavat...druh nechcel a povedal,ze ked pojdeme mi ide aj on...tak sme kupili rod.dom...no a to zacalo...peklo este viac...mna obvinila ze som k.... atd.a nadavala mi sprost...a povedala,ze sa jej nemam ukazovat na oci...po roku sa mi narodila dcera....a ona ako keby sa nic nestalo prisla k nam...ja som o tom ani nevedela,vonku bol druh....len mi povedal tolko,ze ju nepustil dnu...tak po case prisiel este jeho svagor a ja som povedala,len tolko,ked nepustil mamu ani svagor tu nebude chodit,lebo to nebude robit dobrotu....no a potom po case 1-2tyzdne mi dal list precitat druh, co napisala jeho matka....nieco nenormalne...ze ja ho navadzam na to aby ich vyhadzoval,ze ho mam pre peniaze a bla bla.....proste ja som ostala ta zla....a som nou do dnes....nebudem to vsetko rozpisovat...len tolko...mam ciste svedomie voci nim....a voci druhovi....ale jednu vec som pochopila...nikdy nehovor nikdy atd.ja som si myslela,ze ked som sa raz zbavila jednej svokri z CZ,ze uz budem mat pokoj...a co cert nechcel nastrcil mi druhu a este horsiu,lebo ta chodi aj do kostola...ale to chovanie fuj.....mala by sa hanbit...bola som jej dobra iba ked ju ntrebalo ostrihat nafarbit,tak vedela byt mila,inak syna ponizovala mojho z prveho manzelstva...no necham toho...tiez budem raz svokrou a len dufam,ze nie takou ake som mala ja svokry....to by som nerada....prajem pekny den...

petra2505
9. máj 2008

V decembri mi svokra povedala, ze ma neznasa (nikdy som jej nic nepovedala,zle nic nespravila) a odvtedy som s nou aj s jej muzom prerusila kontakt.Byvame cca 15 km od nich takze mam to stastie,ze sa s nou nestretavam ani pri nakupoch V januari sme sa rozhodli, ze si kupime byt lebo sme predtym rok aj nieco byvali v podnajme ( na skusku ) a od februara sme zacali prerabat.Priatel sa ich pytal, ci by mu mohli pozicat aspon 20 tisic a ze im to co najskor vrati a mama mu vykricala, ze oni nemaju ( podotykam, ze obaja pracuju nejde o dochodcov)a tyzden na to mu volala, ze ich niekto telefonicky vydieral, ze aby mi dali peniaze a ze som to bola ja.Pomoct nam neprisli, vsetko sme zvladli sami a s pomocou mojich rodicov, ktori nas este aj prestahovali.Hned ako sme sa zabyvali svokra zahlasila, ze chce sa prist pozriet kde a ako byvame.Rozculovala som sa, ale nakoniec som teda povedala, ze nech si ich priatel pozve, ale ked ja nebudem doma.On nechcel, ze naco, co by tu robili a tak.No a asi pred mesiacom mu volali ze idu prerabat strechu a aby prisiel pomoct.Najskor povedal, ze nie, nadaval, pohadal sa s nimi, ze aj on potreboval pomoc a musel sa starat sam a teda jeho posledne slovo bolo ze nie, ona mu povedala, ze som mu zakazala im pomoct.Asi pred 2 tyzdnami prisiel domov s tym, ze im tu strechu pojde pomoct, zacal k nim chodit, volavat domov a ja som nechapala.Nedalo mi to tak som sa ho pytala, ze co sa take zmenilo ked su zrazu strasna rodina no a uz bol ohen na streche.Pohadali sme sa a povedal mi, ze mu je to luto ako to vsetko je a ze teda im pojde pomoct.Pred 2 dnami z neho vyslo, ze mu mama volala, ze ked im nepride pomoct tak nema pri dedicstve nic cakat.A teraz mame problem my dvaja medzi sebou, neviem uz ani co si mam o tom vsetkom mylsiet, mam toho uz plne zuby lebo pomaly 2 tyzden sa kvoli nim hadame, doteraz ani nevedeli ze maju syna a ked potrebuju pomoc tak vyvolavaju a mam pocit, ze zacinaju organizovat nas zivot.Rozmyslam na rozchodom lebo ine riesnie nevidim, nebavi ma zit s muzom, ktory je manipulovany svojou rodinou.Pomoooooooc...Mate podobne skusenosti?A ako ste to riesili vy?lebo ja fakt neviem ako dalej...

elise
9. máj 2008

petra ip 😉

ilijanka
9. máj 2008

miska510- aj moja kamoška mala podobný problém so svokrou a sadením- bývali spolu v rodinnom dome, ktorý patril svokre, muž jej chodil na 2-týždňovky do Prahy, svokra sadila v záhrade a zo začiatku chcela, aby aj nevesta robila, to čo ona vymyslí, ale kamarátka hneď na začiatku rázne povedala svokre aj manželovi, že ona keď príde domov z práce bude robiť, to čo ona chce a nie to čo nariadi svokra, a už vôbec sa nebude podieľať na záhradných prácach, keď si to nasadila, nech sa stará, ja viem, že to možno znie trochu drsne, ale pomohlo to, svokra ju rešpektovala a muž našťastie stál na jej strane. Prajem veľa šťastia.

xstelinka
9. máj 2008

petra2505, nemam podobnu skusenost, len sa mi zda dost cudne, ze tvoj priatel bude skakat kvoli dedicstvu tak ako tvoji svokrovci budu piskat. Co ked zapiskaju nech sa s tebou rozide?!

lefika
9. máj 2008

petra, ty na tom nic neporiesis, tvoj muz si musi uvedomit, ako sa nimi nechava manipulovat. trosku sa povyhrazaju vydedenim a on je zrazu poslusny synacik? hmmmm...tu sa mi nieco nepaci 😒 u nas to bolo nieco podobne, ale ja som k vyrieseniu prispela len nepriamo, a to vyhrotenim situacie, ze svokrovci zareagovali ako totalni idioti a manzel si uvedomil (konecne po rokoch), ako sa spravaju. ale u vas neviem ci to zafunguje, tvoji svokrovci sa uz ako idioti zachovali a na muza to sice vplyv malo, ale vyzera, ze len docasny, bohuzial ☹

ma_se
8. jún 2008

Ahoj Petra,no ja som zazila nieco podobne pri prvom manzelovi,ale zo zaciatku ked ho mama proti mne stvala tak nebolo to nic platne,dokonca mi jedna znama povedala,ze jeho matka mu nukala aj peniaze ked sa zo mnou rozvedie,ale on nechcel....ale casom sa zmenil a aj tak to urobil...bolo to v case ked som otehotnela...si nasiel inu...a odrazu sa matka tvarila,ze drzi pri mne ale to len na oko...vsetko bola jedna velka komedia,tak mu pomohla aj z rozvodom i ked ja som podavala ziadost na rozvod/chcela som zit dalej aj ked ma podviedol,ale on mi jeden den tvrdil,ze ostane pri nas a druhy den sa zasa valal v posteli s tou....k....,tak som podala o rozvod,lebo som pochopila,ze to nema cenu,rozvod bol tiez len komedia....a odvtedy nemam klud.../rozvod som mala uz asi pred 17-18rokmi,ale stale ma to prenasleduje..../myslim si Petra,ze to zalezi na nom,ty nic nespravis...ja som tiez urobila co bolo v mojich silach a aj tak to nepomohlo....A VIES CO JE NAJPEPSIE NA TOM VSETKOM?ked syn dovrsil 18-nast rokov,tak mi ponukol,ze mi chce pomoct... ☹ tak som ho poslala do teplych krajin...teraz ked syn uz je dospely a postavil sa na vlastne nohy mi chcel pomahat...aka ochota....no co uz,nie som prva ani posledna ako mi to svokra povedala...myslim,ze bud budes cakat,alebo budes musiet konat...BOJ S RODICMI/SVOKROVCAMI SA NEOPLATI/...PRAJEM TI VELA STASTIA ABY SA TO VYRIESILO V TVOJ PROSPECH... 🙂

kveta
10. jún 2008

Ma_se,

nesúhlasím, že boj so svokrovcami o pokoj v manželstve sa neoplatí. Mne sa oplatil. A mám aj pokoj aj manželstvo. Len naozaj býva skôr raritou, keď sa muž postaví čelom k manželstvu a chrbtom k manipulátorským vydieračským praktikám svokrovcov.

majada
10. jún 2008

ahojte:
Ja musím súhlasiť s kvetou ako sa mi narodil druhý syn svokrovci a švagriná si mysleli že môjho muža zmanipulujú proti mne. My čo sme sa 11r skoro vôbec nehádali zrazu boli hádky kvôli svokrovcov neustále. Až kým som sa nenahnevala a povedala mu že má na vyber rodinu alebo svojich rodičov ak si vyberie to druhé my odídeme a potom si môže žiť spokojný život s mamou a so sestrou...neotočil sa mi chrbtom a podržal ma aj keď je tu strašne dusno vedia že mi nemôžu do ničoho sa starať lebo ma muž podrží...

miami
12. jún 2008

Kveta,Majada!suhlasim s vami,aj moj manzel sa otocil vlastnej mame chrbtom,a tiez si vybral,takze oplati sa bojovat,

ma_se
25. jún 2008

tak vam zelam aby vam to vydrzalo majada,kveta a miami....

malaskoricka
1. júl 2008

ahojte baby,..jasvoju svokru zatial nemam ale tak maminku mojho priatela uz beirem uplne ako svokrulienku a musim napisat ze svokrulienku pretoze je uplne zlata milunka...pomoze v kazdej chvili ...neviem nanu najst zleho slova🙂

mariynka
13. júl 2008

ahojte, moja buduca svokra.. no, zlata to zienka, s drahym sme spolu 6.5roka /chodime spolu/ ale posledne mesiace sa svokra zacala menit.. zacala mat na mna ustipacne poznamky, predvcerom mi napr. uz 2x zopakovala,ze som "biela ako rit" 🙄 podla mna, to si nemala co dovolit.. ja neviem reagovat na jej ustipacne poznamky, a potom len vnutorne trpim.. ona nechape,ze mam alergiu na slnko a nikdy nebudem kakaukova ako ona a jej dcerenka.. zacala zneuzivat mohjo priatela, chodi s nou na nakupy, vozi ju do roboty, na oslavy..spravila si z neho taxikara, a on "blbec" nevie povedat NIE.. podla neho sa to nepatri,ved je to mamina.. zije pod ich strechou..bla bla bla..
a ja neviem co mam robit.. vcera som to nevydrzala a vybuchla pred drahym, kricala som,plakala, zurila..
bolo vidiet, ze mu ma je luto.. a velmi..
ale na obranu mamicky povedal,ze ved ona to mysli zo srandy..
to je podla vas sranda? povedat este ani nie vasej neveste,ze je biela ako rit..
alebo aj ine veci.. co ma tak hlboko rania do srdca,ze nemozem za to aj niekolko dni spavat???

ona nam kusok po kusocku kazi vztah.. mozno sa jej to aj podari.. mozno jej vlastne ide len o to,
mozno nie som podla nej pre jej syna dost dobra 😒
ideme po meste a ona mu ukaze "láňku,ktora presla okolo nas"..draheho to nezaujima..

citim sa zle, uz sa s nou nechcem stretavat.. teda to ani nemusim, kedze zatial byvam u rodicov..

ale ukryvat sa pred nou neda donekonecna 😢 😢 😢

co mam robit??????????????????????????????????????

veronika13
13. júl 2008

porozprávaj sa o tom s priatelom ako to cítiš, a že do budúcna tam nechceš žiť, teda s nimi, a jej môžeš povedať, že trochu ohladuplnosti by jej nezaškodilo, keď máš taký problém so slnkom 😉

bianca
13. júl 2008

moja svokra by ani slovo rit predo mnou nepovedala. 😨
mari a nechcete sa osamostatnit?Tym by sa asi vela vyriesilo i ked aj tak by ho pravdepodobne huckala len co by s nim ostala osamote

mariynka
13. júl 2008

ver, vcera sme sa rozpravali..nikdy tam nebudem s nimi zit.. ak sa osamostatnime, tak uz do vlastneho.. co pripada do uvahy o rok..bohuzial az o rok..
a ona o mojej alergii vie,ale za to,ze je ako kakao, tak si mysli,ze sa len vyhovaram a ze kazdy na svete moze byt kakaovy..

mariynka
13. júl 2008

bianca, ved prave toooo.. ze ked som to povedala mamine, tak vyvvalena na mna pozerala.. ze take slovo by pred mojim priatelom nikdy nevyslovila..

veronika13
13. júl 2008

to je dobre, že tam nebudete. Skús si to tak nebrať, proste je asi taká. Aj moja mama sa chváli opálením predomnou, ja som tiež biela a alergiu nemám 😀
K tomu využívaniu, tiež to mám doma 😖