Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

szivem
24. okt 2008

jannette,utekaj odtial,co najskôr chodte do podnajmu,to nieje mrcha,to je diabol.Ja by som jej dceru ani neukazala aby jej nahodou nepobosorovala,ved ona-podla toho co pises,by bola schopna malej aj ublizit len aby ublizila tebe.Taky clovek patri na psychiatriu.Ake opatrenia mala na mysli?

ma_se
25. okt 2008

...mia...tak tuto otazku mam uz davno za sebou...tiez dufam,ze taka nebudem...ja som uz davno zahlasila,keby som mala nicit zivot niekomu nech ide i 1000km odomna prec... 🙂

mia018
25. okt 2008

Ja už od začiatku budem hovoriť svojmu synovi, že nech sa odsamostatní pretože tak je to pre mladých najlepšie, žena je gazdinka, nikto im nerozkazuje...akurát čo manžel môže furt porovnávať aká je oproti jeho matke, lenže to je to že chlapy sú tiež riadne citovo naviazaný na matky a nikdy nijaká pre nich nebudú taká dobrá ako jeho mamička, vždy budú porovnávať, vo všetkom

ma_se
25. okt 2008

...asi to je tak...su aj muzi ktory to nerobia/neporovnanvaju s matkou/,ale maju zasa ine veci,ktore robia zene...asi si clovek nevyberie... 😖

mia018
25. okt 2008

podľa mňa by mal každý chlap ísť na vojnu a hovorí to aj môj oco, lebo ten je ako žena, robí všetky domáce práce a tým dosť pomáha mame a ešte keď sme boli malé tak tiež sa o nás staral výborne, no možno preto som aj dosť sklamaná že takého som si nenašla

ma_se
25. okt 2008

...no,myslim,ze ani vojna neurobi s chlapa ozajstneho chlapa,moj ex bol na vojne a nejak ho vojna nenaucila byt zodpovedny atd. 😝 ked je clovek z blbou povahou...nic ho nezmeni,ked on nechce...

mia018
25. okt 2008

jeho nezmení už nič a som strašne zvedavá že kto mu to bude večne tolerovať, lebo toto je už vrchol drzosti ako sa začal správať, už konečne odhalil svoju pravú tvár

ma_se
25. okt 2008

...neboj...boli aj tvrdejsi...a zmakli... 😉 len aby ta este nechodil prosit na kolnahc...dal by pan boh....

ma_se
25. okt 2008

oprava-kolenach

janeette
25. okt 2008

Božéééé,nedarí sa nedarí nájsť podnájom,žiadne ponuky,nič.... ☹ ani v novinách ani na nete...Asi ma porazí ked tu budem dlhšie ako týždeň 🙄 Zajtra idem vyvesiť niekde do mesta letáčik že hľadáme podnájom lebo už neviem,fakt...A moja noha do tohto bytu tak skoro nevkročí 😀

mia018
25. okt 2008

Inak ma tak napadá, že asi by som nemala nadávať na svokru, zo začiatku sa snažila, pomáhala nám vo všetkom, varila, o malého sa mi tiež postarala, len potom akosi prišli nezhody a nepáčilo sa jej čo som robila alebo skôr nerobila a hlavne že som vraj stále chodila k mame. A vraj ako si to dovoľujem papuľovať jej, no ale boli by ste ticho kým ona by vám do oči vyčíala všetko čo zle robíte a aký ste? Svokre sa nikdy nevesta nezavďačí.

ilduska14
26. okt 2008

janeette,aj my sme sa trápili veľakrát s hľadaním podnájmu, ale najlepšie podnájmy sme si našli stále tak že my sme inzerovali do novín že hľadáme podnájom.V novinách to bolo veľakrát oničom a keď sme si dali inzerát tak nám aj dosť veľa ľudí zavolalo.a dokonca teraz sme v takom že sme si napísali sumu do akej pôjdeme, ozvali sa nám a mali záujemkyňu ktorá by im platila viac ale zobrali si nás.Mali sme ohormné šťastie.Tak skúste, lebo veľa ľudí aj neinzeruje čo majú byty na podnájom,len čakajú že sa im niekto pritrafí.Veľmi vám držím palce a uháňajte odtiaľ čo najskôr. 😉

szivem
26. okt 2008

Janeette,mna by uz ku svokre nikto nedostal.Dajte si inzerat,pytaj sa ludi na ulici ci nevedia o niecom a uvidis ze sa vam podari najst.Drzim palce.

ma_se
26. okt 2008

mia...ale,podla nej si myslim,ze ty mas drzat hubu a krok...to som mala aj ja...zo zaciatku pomahala,ale len do doby kym som ju pocuvala,ale aj ja som jej robila dobre sTRihala,farbila atd.takze 1:1
a ked zacala sa miesat aj do osobnych veci,tak som sa ozvala...tak to uz prekracovala hranice...a vyslovene tlacila k muru...jeden den vychadzovala nas, druhy den, ze to nie je pravda...jak u BLBYCH...
a najhorsie,ze by zaprela aj nos medzi ocami....ty musis vediet,ci na nu mozes nadavat ci nie...
ja nenadavam,len hovorim pravdu,nic ine...ako sa chovala.... 😝

lulu19
26. okt 2008

ahojte baby to je take strastne byvat u svokry nestraste ma my tam o par mesiacou ideme byvat

szivem
26. okt 2008

lulu,poriadne si to rozmyslite.Nehovorim ze aj tvoja svokra bude pohroma ale ak nemate ine vychodisko tak si aspon na zaciatok urcite pravidla.Mozno to nepomôze ale aspon budes vediet dopredu co ta caka.Citam ze sa snazite o babetko tak drzim palce a poriadne si to premyslite mozno aj kvôli babu by som isla zvlast.Na zaciatku kazdej z nas pekne spievala a neskôr sa vyfarbila.

mia018
26. okt 2008

už nech si o mne myslí čo chce, mne je to jedno, ja sa tam už nikdy nevrátim, manžel aj tak o mňa už ani len nezakopne. Ja som jej to neviem koľko krát povedala, že hubu mám na to aby som si povedala svoj názor na čo sa tak vždy strašne naštvala, za to že je staršia, je to moja svokra a čo ja viem čo všetko mám byť ticho a znášať to? Nie a škoda, že som si našla takého chlapa, čo na svoju mamičku nedá dopustiť

ma_se
27. okt 2008

mia...sak ano,nech si mysli,ved ty jej nezakazes mysliet...oni si aj tak povedia,co budu chciet poznam to...zbytocne sa rozculovat...venuj sa synovi a nestressuj sa.... 😉

ma_se
27. okt 2008

vies...oni budu hovorit ,co budu chciet i keby si bola najdokonalejsia manzelka na svete a nebolo by ti paru...aj tak by sa snazili najst na tebe chyby...a kazdy sme nejaky nikto nie je dokonaly,a niekto to robi len zo zavisti,ze ohovara atd.takze kasli na to...ale chapem ta,pre teba je to cerstve...sak aj mna este niekedy vytoci ta mrcha a uz ju ani nevidim,len ked si na nu spomeniem je mi na nic 😝

janeette
2. nov 2008

Ahojte,tak našli sme si po dlhých troch týždňoch bytík do podnájmu,nedeľu sa sťahujeme,bože tento týždeň bude ako rok,už boli aj pripomienky,že sme nevdační a že "ved nás život naučí" a vety typu-budete ľutovať,a potichu svokra telefonovala,že"som zmanipulovala jej syna aby sme odišli" 🙄 A tak sa s mužom smejeme on ma volá manipulantka a ja mu odpovedám davaj pozor bo ťa hned zmanipulujem 😀 😀 😀

alias313
2. nov 2008

janeette
gratulujem 🙂 budete sa mat ako v raji, a ked sa svokra dozvie, ze Vám je dobre tak pukne 😀

ma_se
3. nov 2008

janette,presne toto sme mali aj mi,ona si myslela,ze ked odideme,tak prilezieme za nou po kolenach /povedali nam,ze sa tak dobre nebudeme amt bla bla.../ no a nestalo sa,priliezla ona prva...aj tak len na vyzvedy... 😝 a presne aj mne povedala,ze ja som ho zviedla a stale nahovaram proti nej...a pritom ja som vobec toto nerobila,to bolo len jej hnusne chovanie, ktore syna od nej odradilo...ale jasne musi byt vinnik... 😉
NEBOJ ZVLADNETE TO....MY SME TO ZVLADLI NA VYBORNU,NIKDY NAM NIC NECHYBALO...OKREM KLUDU,LEBO AJ TAK NEDALA POKOJ...A TO LEN CUMELA,ONA SI MYSLELA,ZE JA SOM LAVA DO VSETKEHO,ALE PRESVEDCILA SA,OPAK...
ZELAM VAM VELA STASTIA V NOVOM BYTE... 😉

jankajs
3. nov 2008

janeette, gratulujem. Neboj sa, keď manžel stojí za tebou, všetko zvládnete. Financie, aj starostlivosť o rodinu. My sme sa s manželom tiež dohodli, že za rok, keď posplácame väčšinu pôžičiek (hlavne auto), ideme riešiť vlastný domček.A vieš čo mi na to povedala svokra? Že len potom budem nešťastná........ 😒 . Tak to som teda nepochopila, ale nevadí. Mužovi som povedala, že ja som nešťastná už šesť rokov, čo s nimi bývame, takže horšie to hádam nebude. 😀
Baby držte sa, a buďte šťastné. Nech tie naše drahé svokruše puknú od závisti. 😀 😀 😀

janeette
3. nov 2008

Dakujem baby.Už sa patrilo.No,keby bolo dobré prostredie tak by sme možno vydržali aj dlhšie ale nie,nedá sa v takomto psychu žiť,ked ona si myslí,že ona je moja aj mužova nadradená a že má takisto právo na malú ako ja.Má ešte jedneho 26.r.syna ktorý sa sám o seba nevie postarať nech sa stará o neho a nech sa zmieri s tým,že jej druhý syn už má vlastnú rodinu a nestrpí miešanie sa do života a rýpanie tak isto ako ja. MA_SE: možme si podať ruky Určite sa moja svokra vidí ako ma aj tak bude chodiť kontrolovať min.3x do týždňa ale má smolu...Hned jej to vyjasním.Pekne bude dávať dopredu vedieť kedy príde

ma_se
3. nov 2008

janeette....nam ani nedala vediet,ja som ani nevedela,ze prisla,len druh ju spoznal podla auta,tak utekal von a nepustil ju ani dnu...no apotom zacal ten kolotoc nadaviek ,ze ja som ho na to nahovorila,ze ju nepustil a bla bla....potom po dlhom case som ja prehovorila druha,ze by sme sa mohli udobrit,ale bolo to zbytocne...skoda reci,stale zaparali...a este ja som mala syna z preveho manzelstva tak aj jeho odstrkavali...neoplati sa koli tomu trapit...A DOKAZALI SME IM,ZE SME SA V ZIVOTE NESTRATILI,MALA SOM ZAHRADU,V ZAHRADE VSETKO MOZNE,ESTE AJ JEJ SOM DAVALA,KED SME ZACALI CHODTI K NIM ZNOVU...STRIHALA SOM JU,FARBILA...STALE SA JEJ NIECO NEPACILO...PROSTE JE TO TAKA POVAHA A UZ SA TY LUDIA NEZMENIA... 😝
A PREDTYM KYM SME OD NICH NEODISLI,TIEZ SOM U NICH ROBILA,ONA BEHALA PO DEDINE A LEN SA STAZOVALA,AKA JE ONA CHUDERA,ZE VSETKO MUSI ROBIT...V KUCHYNI,LEN UVARILA I TO LEN NEJAKY BLAF A UZ JEJ NEBOLO... 😝 JA STALE HOVORIM,ZE I KEBY SOM Z NOSOM RYLA PO ZEMI A BOLA KRALOVNA I TAK SI NIECO PROTI MNE NAJDE... 😉
TAK VAM BUDE LEPSIE...

geegee
3. nov 2008

ma_se, nemame tu istu svokru? 😀 Mne sam manzel povedal, ze nech urobim cokolvek, budem ta zla 😠 Dnes som sa pobavila, lebo sa mu zacala stazovat na mna a na to ake je ona chudiatko, no a popri inom vytiahla to, ze nemam pre nu oslovenie. Ked jej povedal, ze 2 roky ju volam bamba a svokra dedo, odkedy su stari rodicia, tak sa ohradila, ze predtym som ju nijako neoslovovala...jednoducho ked uz neviem kam z konopi, vytiahne 2 roky uzavrety problem.
Nepaci sa jej, ze nechcem aby k nam chodila kazdy den, aj ked len na 5 minut - byva hned cez ulicu. Vraj vzdy pride nevhod, tak radsej nechodi. Na prechadzku s detmi nejde a so mnou, ani kocikovat, ona vraj nie je taky typ. Ale Starsieho syna by chcela mat stale u seba doma, k nam sa nepride s nim pohrat ani za nic.
Ja uz som sa zmierila s danym stavom a pre mna je podstatne, ze mam ciste svedomie, co sa tyka spravania k nej. Len ma mrzi kaziaci sa vztah medzi nou a manzelom, teda jej synom. Nechcela by som mat taku "vojnu" so svojou mamou ☹

geegee
3. nov 2008

jo, a este je urazena, ze nepotrebujeme pomoc - pod tym mysli, postrazit starsie dieta. Ona mi uz pocas tehotenstva hucala, ze ked sa narodi maly, tak Matuska k nim mozem davat kazde poobedie, ze ako mi bude dobre a bla bla bla. PO porode nam varila mesiac, potom som zacala varit sama a ona nechape ako to zvladam 😀

szivem
3. nov 2008

jannette,gratulujem,nic lepsie ani nemôzte urobit len odist z toho pekla.Pozri my s priatelom sme si zobrali medziuver zo stavebka este pred 2rokmi a kupili sme si 3izb.byt.Prijem mame asi tak 20 000sk mesacne,ja som na materskej,on je zamestnany.Najom platime 5200sk/mes.,uver 4080sk/mes.,inkaso 1700sk/mes.,a vieme celkom slusne vyzit.A to este kazdy tyzden chodim na rehabilitacie so syncekom takych 15km autom.Zvladnut sa da vsetko len treba chciet.Radsej sa uskromnit a mat svoj pokoj ako sa " roztahovat " a zit v pekle.

ma_se
3. nov 2008

geegee,no neviem,ci aj nie 😀 ....mne tiez druh povedal raz,ze co od nej cakam,ze aj tak ked pride k nam tak ma v nicom nepochvali,stale budem ta zla a jej nic nevysvetlim.../ked som chcela aby sme sa udobrili...A MAL CISTU PRAVDU.... 😉 V TOM,ZE ONA RAZ MA TAKU MIENKU,A HOTOVO,LEN ZAUJIMAVE,ZE STRIHANIE A BLA BLA PRE NU BOLO DOBRE...

janeette
3. nov 2008

Ani moja svokra sa nehrnie do domacich prác...A čo mi muž povedal-nikda sa ani nehrnula.KEd bol ešte malý ani raz mu desiatu do školy nepripravila,do školky deti vodil otec,na štedru večeru chodili ku starkovcom,roky po materskej nepracovala až pred piatimi rokmi sa zamestnala ako vrátnička na internáte kde pracuje 3x do týždňa,a ešte aj tak si potrebuje brať voľno 3x do mesiaca...Vraj je skoňovaná-ešte si povie 🤐 Svokor? Ten pracuje do obeda a na zvyšok dňa si hľadá kadečo aby domov k nej nemusel prísť,preto chodí neskoro večer.Nemá ani kamarátky(nečudujem sa) len tu svoju rodinu ktorú predo mnou vychvaľuje až do het.Je to na smiech a je s tým trápna. 🙄