Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

amadora
25. máj 2009

Moja mamina nikdy nemala problémy s frajerkami môjho brata, ani s budúcou švagrinou, potykali si, dobre si rozumejú. Tak dúfam že ja tiež s tým u môjho syna nebudem mať problém 😅

yvetta
25. máj 2009

digysa tak napr. moj manzel si nasiel mna a ja som dost podobna jeho mame a vobec mi to nevadi 😀 niekedy je to vyhoda, lebo aspon viem co od nej mozem ocakavat, kedze jej mnohe reakcie su podobne mojim 😀

zuzana030
25. máj 2009

digysa,
manžel pochopil, tak som zvedavá dokedy, síce som nepísala list, ale sme kecali, včera dlho dlho do noci, som síce teraz kaput..no oplatilo sa, teda aspoň dúfam,
krista,
to sa nezmení, mne nepomohlo ani opakovanie, ani upozorňovanie a ani jasne povedané...našťastie my bývame vo svojom, síce 1izbáku už 4ria, no je to na nezaplatenie aj keď sa tlačíme,
svokrovci majú 2byty a veľký dom, sú sami dvaja a svokra kade chodí, tam vyhlasuje, že nám nedá..či sa ona s koňom zrazila, že iní sú na tom oveľa horšie ako mi a máme si poradiť sami. No čo vám poviem, manžel prišiel s holým zadkom, teda s 1 bedničkou vecí..a byt je našťastie môj, inak by sme boli asi pod mostom. a to má jediného syna, no nevyjadrujem sa,
tak držím palce, aby ste boli všetky samostatné a rýchlo šli preč od svokier, v lepšom prípade, ostaňte aspon u svojej mamky

ilduska14
25. máj 2009

baby všetkým vám držím palce aby sa to dalo všetko do poriadku.Krista opakovať,opakovať a keď je to už oživot zvýšiť hlas.My sme tiež opakovali donekonečna kľudným tónom,keď to nepochopila ani po 150-ty krát tak som už vybuchla a urazila sa.Potom jej vynadal aj muž a bol pekných pár týždňov kľud,vôbec sme sa s nimi nebavili.Ale pomohlo.Ani teraz to nie je ideálne,lebo blbé reči má,ale už keď niečo s malou chce robiť,alebo jej niečo dať opýta sa či môže.Takže si stoj za svojim a opýtaj sa jej na rovinu či ste jej to nepovedali dosť jasne,alebo či to nepochopila a možno sa oduje,ale podľa mňa to pomôže 😉 .

darina77
26. máj 2009

Prečo všetky radíte Kriste, ked ona je admin a problém má murinka 😉

darina77
26. máj 2009

Zuzana, dobre som pochopila? tvoj manžel je jedináčik a tvoji svokrovci majú okrem veľkého domu aj dva byty a pritom vy sa štyria tlačíte v tvojom jednoizbáku? Ja nechápem niektorých ľudí načo potom žgrlošia , ked vlastným deťom a vnúčatám nedoprajú?

ilduska14
26. máj 2009

ozaj,prepáč murinka,nevšimla som si to.darinka diky za upozornenie 😉 .inač to ani ja nepochopim,že ak môžu pomôcť a to v dosť veľkej miere,čo im v tom bráni.asi vlastná ješitnosť a pocit dôležitosti a možno čakajú aby sa im doprosovali a žgrglošili.a nechápu že niekto to robiť nebude a človek má aj svoju hrdosť.asi si myslia že si tie peniaze a majetok poukladajú vedľa sebe do rakvy.nechápem.ale to tak býva,že kto má a môže pomôcť poväčšine nepomôže /a pomáha skôr cudzím ako vlasntej rodine/ a kto nemá ten dá aj posledné a pomáha kde sa dá.

zuzana030
26. máj 2009

darina77, je to u nás presne tak ako píše ilduska, možno aj horšie by som povedala, moja mama je sama, mám ešte brášku, ktorý s ňou býva a tá nám dá aj posledné, môjho manžela nosí na rukách, má 2 roboty, hocikedy sme tam na raňajky, obed, nabalí nás..niekedy neviem, kde na to berie, malej aj veľkej dcérke má vždy niečo(býva cez cestu). no a ja som pre svokrovov aj s mužom nikto, len keď niečo potrebujú, teraz sme tam neboli 3 týž. a vôbec im nechýbame, malá má 3 mesiace a pár dní a to ju videli asi 5krát. no ja som len rada aspon sa nevytáčam. ale nepochopím, je toho strááášne veľa, prečo je to tak, ale to by som mohla za tie roky aj knihu napísať,
asi majú v hlave nasraté, nie sú to typický rodičia, moja svokra má 50, odrobila asi 3 roky, vyzerá lepšie ako ja v 30ke, umelé nechtíky, pedikára, manikúra, stále fňuká ako nemá peniaze, za nechty cestuje autom aj 15km a to som nespomenula, že donedávna im stáli pred domom 2 autá a keď sme chceli požičať, tak veľký cirkus, no musleli sme zobrať leasing a zadlˇžiť sa aby sme mali kľud a mohli chodiť na výlety, tak tak dobrééé

darina77
26. máj 2009

Zuzka, ver tomu že ked budú starší najviac sa budú domáhať aby ste ich obskakovali a starali sa o nich. Aj tu nedaleko býva dobre situovaná rodinka, majú dcéru jedináčik, tá dcéra má tri deti a tiež jej rodičia nič nedali ani deťom nekupujú. Oni razia teóriu, že ani im nikto nič nedal a museli stále pracovať aby niečo dosiahli. Mladí si zobrali hypotéky, postavili dom, on má priemerný plat ona na materskej, takže žiadne výletíky, nejaké drobné milé zbytočnosti nehrozia. Tak načo toľko pracovali ked nie preto aby ich dcéra raz mala lepší život? Aby si aj s vnúčatami občas niekde mohli vyraziť na dovolenku a tak?

ilduska14
26. máj 2009

zuzana,to sa aj ja niekedy čudujem odkiaľ nám naši toľko toho dávajú,lebo viem ako sú na tom finančne.asi tí naši rodičia vedia čarovať aj z ničoho.a stále im hovorím nech nám nenosia toľko,nech to nechajú pre seba.a oni tiež tvrdia ako píše darinka,že veď pre koho sme robili ak nie pre naše deti.tak im hovorím nech si užívajú oni trošku a nech sú trošku aj sebecký,lebo oni ozaj nám aj posledné dajú.ale nie každý to berie tak,niekto to vníma tak že som si zarobil,tak si to teraz užijem ja a nikto iný.do istej miery to beriem,veď si zarobili sami a nemusí sa všetko zas rozdať,ale nechápem ak niekto vidí že jeho dieťa potrebuje pomoc a vie mu pomôcť bez toho aby skrachoval alebo to nejak moc pocítil ako úbytok,prečo to nerobí? nuž ale asi nie každý má takú povahu.

sofik
26. máj 2009

baby niekto radsej sebe odoprie a da druhemu ale su zas taky co maju toho dost a nedaju nic, Ale nech im je dobre ak to tak citia ale raz ak zostarnu budu potrebovat pomoc tak aj nevesty im budu dobre 😒

Ja som so svokrou prerusila kontakty a to mi vyhovuje, nevie o nas nic a aspon nema o com ohovarat a reptat. Aj ked ona si stale nieco zle najde 😠

zuzana030
26. máj 2009

sofik, máš pravdu, tiež tak zmýšlam, no už sme im to vyjasnili, že keď oni budú potrebovať pomoc a raz zostarnú, tak nech sa obrátia na toho, komu pomáhajú a s kým chodia na opekačky a tak, a nech si šetria na domov dôchodcov. no tak sú s tým vyrozumení. no ja toho určite som schopná, aj keď sa nesnažím iným vedome ubližovať, no inak sa nedá a ja si celý život kaziť svojimi svokrovcami nemienim. nech si žijú svoj život a nám nech dá svatý pokoj,
veď naposledy, keď vytiahli muža, nech im ide pomáhať, tak ako vždy prišiel hladný...tak po mojom cirkuse 😖 im asi došlo...a pozvali nás, nech prídeme na opekačku, tak sme prišli, dostali sme 4 tenké páročky bez pečiva, išli domov smädní a teda aj hladní 😒
no povedala som si, že naposledy, svoj čas viem tráviť aj lepšie,
len ma strašne serie, že tam musíme byť pozívaní, akoby sme boli cudzí, nejakí známi alebo čo, no neviem, keby sme mali tak chodiť mojej mamke, asi by ma trafil...a radšej by som nechodila,
aj vy to tak máte?

happysmile
26. máj 2009

ahojte, tak ja musim povedat ze mam najlepsiu svokru na svete 😀 😀 😀 , tesne po sobasi , sa s nami prestala bavit a svoje vnucky este ani nevidela. Ale som neskutocne rada, ze sa snou "nahodne" nestretavame, lebo byvame niekolko tisic km od nej.

zuzpolka
26. máj 2009

happysmile 😲 😲 😲 pozeram že staršia dcerka ma 6 rokov, a to važne ju ešte nevidela??? 😲 😝

amadora
27. máj 2009

No tak sa idem posťažovať s čerstvým zážitkom... včera večer už sme spali (okolo 23:00) niekto búcha na dvere. Svokor, ožratý ako sviňa, že zastrelil v hore diviaka a treba mu ísť s ním pomôcť. Pritom dobre vie že môj muž je už mesiac a pol doma lebo má vyskočenú platničku a nesmie sa namáhať. Tak vraj nech ide môj ocino ktorý bol práve u nás na návšteve, že ho mám zobudiť. Som povedala že muž určite nepôjde a ocina budiť nejdem, nech si ide pre mňa za mňa za susedom. Tak odišiel. Dnes som mužovi povedala že mám toho dosť, že jeho otec je obyčajný egoista a už ma nebaví čušať len aby sme nezranili jeho city, že čo naše city a potreby a nech sa s ním láskavo porozpráva lebo to urobím ja a bude hriech v rodine 😠

majacska
27. máj 2009

andora nechapem preco si ty vstala... ked tak neskoro prisiel hocikto, mal by otvorit tvoj manzel.... inac ten svokor je fakt neinteligentny ☹

amadora
27. máj 2009

Vstal manžel ale ja som išla pozrieť kto prišiel a keď som videla svokra tak do mňa 100 čertov vošlo 😠

gergi7
27. máj 2009

amadora, to je fakt sila. Diviaka mal rozobrat s tymi, co chlastal 😠

amadora
28. máj 2009

Gergi on chlastáva sám, on do krčmy nechodí, ale zoberie si fľašu a pije v hore, v pivnici, hocikde 😝

gergi7
28. máj 2009

amadora, tak to je sila. Moj drahy je tiez polovnikom. i zvykol si tiez hrknut v krcme s kamaratmi. No a jedneho dna sa nasla dobra dusa, ktora vypisovala anonymi na policiu. Opisali ho ako posledneho anlkoholika 😠 .Mala som tu moznost vidiet kazdy jeden, kedze moj ujo je riaditel.
Takymto ludom sa cudujem, ze odvahu chlasta. na polovacke sa moze hocico prihodit 😔

amadora
28. máj 2009

Gergi môj svokor aj šoféruje opitý. A veľakrát je doslova namol. Pritom nemal nikdy nijakú nehodu a je navyše šofér z povolania 😠

gergi7
28. máj 2009

amadora, tak na takychto ludi nanachadzam vhodne slova 😔 . Ma jednoducho stastie. Pride aj na psa mraz 😀

amadora
28. máj 2009

Gergi radšej nie, ako ho poznám tak by sme mali aj my problémy potom, vybavovačky a všetko plus robenie taxíku by bolo na nás 😒 On si stále nejako neuvedomuje že máme vlastný život a má pocit že sme tu vždy pre neho a len kvôli nemu.

tomi16
28. máj 2009

ach jaj, svokra..... keby niekto videl do mojho vnutra asi by zaplakal.. kolko som sa ja uz kvoli svokre natrapila, kolko som sa uz naplakala.. moja svokra je jedna bezcitna, panovacna, falosna, pretvarkova potvora. Neznasa ma od kedy sme sa s manzelom zoznamili, a za celu dobu mi to nejako patricne dava najavo, tvari sa nadradene, do vsetkeho mi zasahuje, komentuje vsetko a teraz ma nenavidi este viac lebo sme sa rozhodli zit nie pod jej strechou aby ma mohla komandovat. No a v poslednej dobe mi zacalo peklo, lebo sa rozhodla vykopat vojnovu sekru a citim to na muzovom spravani ako ho proti mne burcuje... Najhorsie ze citim ako sa mi rozbija vztah. A to sme ese poriadne ani spolu nezacali zit. Muz sa priklonil na jej stranu, takze som z toho na nervy...

amadora
29. máj 2009

Tomi to ma mrzí ☹ Držím palce nech vám to dobre dopadne...

zuzana030
30. máj 2009

tomi16,
no to dobre poznám, našťastie ten môj je na mojej strane, svokrovci, teda jeho rodičia mu dosť v živote naubližovali, je oplieskaný životom s nimi, tak to je u nás výhoda. no aj tak sa veľakrát dá ovplyvniť a mňa ide rozdrapiť, no našťastie vždy, aj keď neskôr mi dá za pravdu. aj nám to vzťah rozbíjalo a narúša ho aj teraz, no nie v takej miere, skôr ja som už priam alergická na moje priezvisko a kade chodím, tade sa pomaly hanbím za nich, no čo už. mne pomohlo, že sme sa veľa veľa rozprávali a rozoberali donekonečna, až nám to liezlo na nervy. tak skús nejako takto na neho, možno ti to pomôže. no v žiadnom prípade nenadávaj, buď tá dobrá, rozumná. veľkú výhoud máte, že nebývate s ňou a je nutné eliminovať návštevy a keď k nej zájdete, tak len spolu a manžela nespusti z dohľadu a kľudne sa vyjadruj na jej komandovanie a nedaj sa vytočiť pred ňou. držím palce, nech ju to rýchlo prejde 😉

tomi16
31. máj 2009

amandora, dakujem...

Zuzana030,
dakujem si zlata, no s nim sa neda rozpravat, on moje nazory v poslednej dobe vobec neberie, nepusti ma k slovu, a ked aj nieco poviem tak to cele otoci, uplne i inak ako som to myslela...
Ani by si neverila ze mi idu slzy ked ciatam co pises, ale ja uz nevladazem, moj muz je uz tak nainfikovany svokrou, ze uz ani predo mnou s nou netelefonuje, ide na balkon a potajomky rozpravaju. Ked sme chodili k nim - sam bol po par dnoch zunovany, nervozny z nej, a bol rad ze odchadzame. Ja som sa za cele tie roky k jej urazkam nikdy nevyjadrovala, prehltala som jej komentare, az naposledy uz pretiekol pohar, no a samozrejme kedze on sa jej boji a ona ho vie velmi dobre manipulovat, priklonil sa na jej stranu, ja som ostala ta zla. Bolo mi strasne a od vtedy sa to velmi kazy. Snazi sa vyvolavat hadky, hlada na mne chyby, okrikuuje ma.
Raz som mu povedala ze som si vsimla - zeny ktore su prisne na chlapov - tak ich na rukach nosia, a ja pretoze som vludna, dobra nerobim problemy, nehadam sa, tak si na mna dovoluje... to by si mala vidiet ako na mna vybehol. Najhorsie ze v poslednej dobe ma cim dalej tym viac ponizuje, aka som neschopna (oproti je ho matke), komanduje ma, sliedi co robim a v momente ked sa mi neco stane (kvapnem na zem vodu, alebo mi spadne lyzica, alebo sa potknem) alebo cokolvek hned sa vysmieva, hned huci po mne.. Co ja kupim nie je dobre, co navarim - prestal jest, no proste teror. Uz mi vykrical aj to ze keby vedel ze si nebudem vazit jeho mamu, atk si ma nikdy nevezme. (a to za jediny krat odporu voci jeho matke). Ja uz mam pocit ze aj co nurobim zle za vsetko som vinna. Jednoducho ma nici ... uz som rozmyslal ze zajdem k psychologovi. Ale ked citam nazori pacientie ani doktor nic nevyriesi, len vypocuje a predpise lieky na ukludnenie.

anonimka.54321
31. máj 2009

Tak pridam aj ja svoje...ja mam taku p...svokru,ze jej paru na svete niet

anonimka.54321
31. máj 2009

jej drahy synatorik sa rozviedol a ona sa viac s tym nevie vyrovnat ako jeho ex...robia mi obi dve zo zivota peklo a neberu ohlad na to,ze som v siedmom mesiaci tehotenstva.A on???Je ticho a povie mi ze to mam vsetko ignorovat.Ide ma niekedy z neho porazit

amadora
31. máj 2009

Tomi myslím že tvojím problémom je viac manžel ako svokra, aj keď tá je za to všetko zodpovedná... ja by som ti radila odísť od neho na čas nech si rozmyslí čo vlastne chce, ale keďže na neho vplýva mamička tak by bolo dosť možné že už by ste sa k sebe nevrátili. Ale bojím sa že k tomu skôr či neskôr dospejete tiež ☹ Otázkou je ako dlho mu toto mieniš trpieť a či ti taký muž stojí za to ☹