Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

fordikford
21. feb 2012

ja som myslela že len ja som mala svokru harpiu to sa neda ani opisat co to bolo za človeka kolko zlosti bolo v nej stale som bola len ja ta najhoršia nevesta všetko čo som urobila bolo zle .Oni byvaju dole a my hore maju izieb olno neobyvanych a my sa tlačime s detmi v dvoch izbach takych svokrovcov by som nepriala nikomu do všetkeho sa montuju a ked je niektore chore tak preto že som s nimi chodila von klasika .Ale svokra nedavno zomrela ,ked bola chora tak som jej bola dobra a prdtym mi nevedela prist na meno ostal svokor a to je este horšia katastrofa to si neviete ani predstavit nič len ma kontroluje a zadrapuje len aby sa hadal je to asi najhorši čert čo je na zemi.Ešte aj deti kontroluje kolko krat pojdu na vecko a vypne im ešte aj svetlo a pritom ho neplati.Byvam tu 18 rokov ale zo života mam o 10 rokov ubrate

annus
21. feb 2012

@fordikford My žijeme tiež zo svokrom, ale chvála Bohu také problémy nemáme. Má síce svoje muchy a niekedy sa pohádame, ale inač je v pohode a snažíme sa tolerovať. To Ťi nezávidím, môžeš mať doma peklo. Neviem či by som taký život zvládala bez psychologa. A tvoj manžel čo? Nskúsil sa s nim porozprávať? Veď čo vidia aj deti? Že si furt nervózna, lebo Ti svokor robí zo života peklo? Veď všetko má hranice. A dom je už Váš, alebo ako? Nemôžete si robiť vlastný vchod, aby ste mali aspoň troška súkromia? Prajem Ti všetko naj a pokojnejší život.

fordikford
21. feb 2012

my mame svoj vchod ale z chodby idu dvere k nemu do izby a hned jak pocuje kluce uz je pri dverach a kontrola ked smo bola co som kupila a naco mi to je ...... manžel vie aky je lenže ten stary si neda nic vysvetlit dom je stale jeho on vraj na nikoho nic nebude davat manzel ma este jedneho brata ale ten zije pri blave tak tu nepride ma svoj dom .Problem je aj v tom on ma 74 a ma frajerku a to je tiez asi taka furia sprosta nic len sedi u nej a robia pletky a potom pride ku mne a všetko my referuje kto kde skym je to čisto psycho.

annus
21. feb 2012

@fordikford No tak to naozaj nemáš jednoduché. A čo tak sa odsťahovať? Chápem, že je už starý, a je otcom tvojho mm, ale takto žiť? Alebo sa vážne porozprávať so svokrom, že ak sa veci nezmenia a nebude Vás tolerovať, tak radšej sa odsťahujete.

fordikford
21. feb 2012

odstahovat ?vies kolko sme uz tu vrazili aby sme to mali trocha inac a manzel tu ma hlavne svoje garaze on pojde do prace tak je kludny ale ja som na materskej tak vies ako to mam.Ale čo už asi to tak mabyt 🙂

e_l_e_n_k_a
22. feb 2012

@januschka10 no moja zlata , ja som sa tiez snazila povznasat a usmievat,komunikovat.... ale ,bohozial,teraz sa so svokrovcami vobec nekontaktujeme,deti nevideli 6 rokov.... doslo to tak daleko, lebo ja som na zaciatku s manzelom robila vsetko ,co oni piskli ..pre pokoj v rodine ,ako sa hovori... az nam dosla trpezlivost a bolo zle... tak ti drzim palce !!! ked ona mila k tebe,ty mila ku nej....ale ked ona vrieska...ty kric trikrat tolko 😀 😠 😀 😀

januschka10
22. feb 2012

@e_l_e_n_k_a 😀 😀 tak toto bola super rada. Neviem ci by som tym vrieskanim nieco dosiahla. Akurat tak stratu hlasiviek. Horsie je,ze maly to ma babku a on to nechape,ale zasa by sa urcite pytal a cudoval, preco po nej kricim. To, ze krici ona sa mu snad az take divne nezda. Teda naposledy kricala v lete. To jej uplne svihlo. Ja som ju ale ignorovala. Potom sa na 4 dni zamkla a nebolo ju vidiet. No a na 5 den vyliezla von a pytala sa,ci ideme nakupovat. Vzala som ju, co som mala robit. Tiez to tu vsetci susedia vidia a pocuju a dufam,ze ma aspon polutuju. Kedze tu su susedia taki, ze vobec s nikym nekomunikuju, tak ich nazor ani nepoznam. Ale vsetci vidia,ze je to sibnuta zenska.

e_l_e_n_k_a
22. feb 2012

@januschka10 ..to az tak doslovne neber.... :D ...a mozno by si sa cudovala ako by reagoval tvoj maly....moje dieta pri svokrinom poslednom vystupe pred nimi sa ma tak zastalo ,ze svokra sklapla normalne,a to malo 10.... som normalne nechapala...odvtedy ich nevidela...takze bozsku trpezlivost,ti prajem! a ked zase po nejakom case ,po hadke vylezie z ulity,tak trvaj aspon na ospravedlneni ! mozno sa dockas....ja cakam uz par rokov 😝

annus
22. feb 2012

@januschka10 Možno má @e_l_e_n_k_a pravdu. Ja by som určite nenechala bez slova, keby svokra na mňa kričala. Ja som si doma už spravila poriadok. Žijeme so svokrom, chvála Bohu nemáme také problémy aké mávajú ostatné baby, ale ani s nim nie je jednoduché. Je už starý a nepozorný, ale inač väčšinou v pohode. Len mi liezlo na nervy, že malú furt buzeroval. Má ju veľmi rád, čomu sa teším, ale trhal mi nervy, keď som krmila malú, tak jej rozprával blbosťi, a dával jej blbé prezývky, alebo sa jej postavil za chrbtom a bozkával jej hlavičku. Samozrejme malá nechcela jesť, bola z toho nervózna. Keď som mu povedala, nech jej dá pokoj aspoň kým ju dokrmim, tak sa urazil. Teraz už dcérka má 3,5 roka, a keď svokor jej nedá pokoj pri stole, tak malá mu jednoducho povie " Dedo nebuzeruj ma už!" 😀

januschka10
22. feb 2012

@annus No tak to je nic proti tomu co mam ja doma. Nastastie ona s nami nejedava, ma vlastnu kuchynu,ale predsa len sme v jednom dome. Ked si ideme s malym len k nam na dvor tak ju tam mame ako policajta a len buzeruje za vsetko. Ma hlupe reci vzdy ked maly zaplace, ked ma nieco nove, ked mna vidi,ze idem s nakupnymi taskami, takze musim pred nou vsetko schovavat a odnesiem si to domov az ked ona spi alebo nie je doma, kritizuje,ze maly je zly (to nepozna ine deti), ze nic nechce jest (lebo zrovna ona je fakt super kucharka a salam mu nechuti a na jablka je alergicky,ale to ona vobec nechape). Ked ideme niekam na dovolenku, tak len pinda. Keby tu svokra nebola, tak mam nadherny zivot. Musim naucit Davidka, aby jej povedal to iste co tvoja mala. Lenze kedze je babka este aj dost hlucha, aj tak by to nepocula. Niekedy je aj dobre,ze nepocuje, aspon si pred nou mozem v klude zahresit a povedat,ze je to bosorka.

annus
22. feb 2012

No vidíš, keď že je aj tak hluchá, tak na ňu môžeš kričat 😀 To iba srandujem. Nemáš to jednoduché, ja chápem...ani Ti neviem nič múdre na to povedať. Aké by bolo dobré, keby existoval nijaký sérum proti zlím svokrovcom 😀 alebo zvlásť ostrov pre nich 😠
To malej môžeš inač naučiť, len mu povedz, nech to povie nahlas, lebo babka nepočuje. Aj môj svokor je hluchý ako pumpa, ale dcérka to vyriešila. Otočila sa a jednoducho mu do oči poriadne nahlas, že "Dedooo, nebuzeruj ma už" Viem že sa urazil, hoci tvrdil že nie, lebo je to decko, ale aj mne by trhal nervy, keby to spravil.
A ako na to tvoj manžel? On s ňou nevie robiť poriadok? Veď to neni normálne, že nemôžeš brať nakúpené veci domov, iba vtedy keď spí. Ja by som ju poslal kade ľahšie, keby sa ma vypitovala, čo som kúpila a na čo mi to je...No predsa hrúza.

fordikford
25. feb 2012

tu kontrolu čo som kupila a načo alebo kam idem mam aj ja ,tiež musim pomaly potajme ist nakupovat ked on pojde k frajerke lebo inac sa neda stale len kontrola a ked niektore dieta je chore tak som zase ja na vine klasika to serum by som brala 🙂 🙂

januschka10
26. feb 2012

No akoze je to hrozne, to vam poviem, svokra je proste bosorka a ja na nu ineho slova nemam. Moj muz ten je cely den v robote, takze ju ani nevidi, povie mi: ignoruj ju, ved si hore, ona ti hore nelezie a hotovo. Ale to sa neda, predsa len okolo nej niekedy musim prejst a maly sa tam pyta. A to co som nakupila, no ako kazda stara zena je setrna a odklada si stare noviny este z roku 1970. To, ze nakupujem vela oblecenia a topanok pre mna a pre maleho sa zda prehnane aj mojej mame. Este ma napadla tiez taka moznost,ze je proste ziarliva,lebo vidi,ze jej synovia na nu seru a ze ona nemala v zivote to,co mame my. Ma este jedneho syna,ale ten nie je zenaty a ked nechce, tak jej nedvihne ani telefon a mozno ju to aj stve,ale dava to najavo tak,ze buzeruje nas. Dievcata,to ze je hlucha ma mozno niekedy svoje vyhody,ale skor nevyhody, hluchemu sa neda vysvetlit vobec nic. Alebo ja na to jednoducho nemam nervy po nej vrieskat a ona sa usmieva alebo vravi,ze ano ano a popritom nic nerozumie. Ach jaj. Ako pise fordikford, za chore dieta som tiez na vine ja,ale to uz som si zvykla,lebo ja som na vine aj za to,ze prsi. Baby, prajem nam pevne nervy.

annus
26. feb 2012

@fordikford No moja, ja by som to nevydržala. Akože ísť po tajomky nakupovať??? Keby mňa sa pýtal, že čo som, kúpila a na čo mi to bude, atď, ja by som sa ho určite spýtala čo mu je do toho. Ja by som na to proste nemala nervy. Neznášam, keď sa mi niekto stará do osobných vecí.
@januschka10 To trhá naervy aj mne, keď svokrovy niečo poviem, on že ano, ano a usmieva sa, ale pritom vidno na ňom, že nepočul. Niekedy už vydím, že aj dcérka je na to alergická. Spýta sa od neho niečo, on sa usmieva na ňu a spýta sa naspäť "ano???" Malá sa ho to isté spýta 2-3x, a on furt o niečom inom...dcérka sa ho potom spýta "Dedo zas nepočuješ???" 😀

fordikford
26. feb 2012

aj moje deti ho už nemôžu najmä starši on už masvoje zaujmy a on stale do neho rype alen chodi a kontroluje čo robi ide poriadne na nervy a len čo niekam pojdem bud autom alebo len na prechadzku z malou už je FBI a ide k detom a sa vypytuje kam som išla a načo ja už niekedy nevladzem tak ma rozčuli že mam pocit že dostanem infarkt , svokra bola tiež riadna potvora videla len to čo chcela a ja som bola ta najhoršia aka len môže nevesta byt 🙂

annus
8. mar 2012

@fordikford A čo na to tvoj manžel? Možno on by sa mal porozprávať s otcom, nech Vás nechá na pokoji. Veď už aj Ty aj deti sú naňho alergický. Aj väčšie deti musia mať svoje súkromie. O vás už ani nehovorím. A neni možné náhodou zamykať dvere? Len aby Vás nešpohoval... Prajem pevné nervy a veľa síl.

fordikford
9. mar 2012

my zamykame ale ked prideme domov tak vtedy sa to zacina je to na dlhe rozpravanie keby som mu nieco povedala tak by bol ohen na streche tie nervy potrebujem to fakt prajem ti aby ti to vyšlo viem jak som sa ja tešila na svoju dcerku a to sa narodila dva tyždne skôr nečakane ešte sme mali navštevu a o hodinu som šla do porodnice 🙂

lili_mia
9. mar 2012

@fordikford akoby som čítal o svojom už ex nádejnom svokrovi .. ked som prišla ku nim, tak sa ujo vypytoval na mojich rodičov, že ako sa majú, čo robili cez deň, aký mali deň v práci .. ani raz ich nestretol .. tak neviem .. viem iba to, že chlapova predchádzajúca frajerka s ujom vyprávala že až, nabehla k nemu do obývačky a vypytovala sa, hladkala jeho ego a jej zrejme nevadilo tak doprodrobna rozprávať

anavila
13. mar 2012

ahojte...dnes som velmi velmi smutna a sklamana....mam choru mamku a tak som myslela ze svokra mi bude takou druhou mamou, ze ma prijme ako svoju dceru, hoci som vydata uz 5 rokov, dnes som si uvedomila ze to až také ružové nie je...píšete tu, že vás svokra vykričí, buzeruje a pod. ja mám pravý opak, je kumne veľmi milá, dokonca až príliš, by som povedala. Stále nám vyvára keď máme prísť, akoby sme boli nejaká extra návšteva a pod. Vobec z nej necítim takú prirodzenú lásku, alebo prirodzený vzťah, stále si dáva pozor, aby mala všetko perfektné, ved keby ma brala ako clena rodiny tak by sa nemusela az tak snazit. Detom nakupuje, hoci viem, ze penaize nemá, ked jej kážem niečo zo cetou kúpiť z obchodu ( maslo, rožky) nikdy nechce za to peniaze....ale najhoršie, čo ma štve je to, že napr. dnes sme boli u nich a malý sa udrel a plakal....išla som ho pomojkať ale on ma odtisol, a na to ona : "pod k babke" a on išiel...no horšie ma to bolelo ako keby mi dal niekto po papuli. Možno sa nad tým smejete že je to trapošina, no ale mna to velmi trápi, uplne to vyzeralo akoby mi chcela ukazat aka je ona perfektna a ako ju malý zbožnuje a mna nie...hrozne ma to bolí, že ma neberie tak normálne ale stale aj ked nenápadne sa snaží ukazovať aká je super, neviem, možno si to len namýšľam, alebo som možno zlá matka, že deti maju radsej ju...čo mám robiť? ☹ ☹ ☹ ☹

mahalo
13. mar 2012

@anavila podla mna si len namyslas..z tvojho opisu opisujes dobru svokru..pochybujem ze sa takto perfektne a tak a dlho pretvaruje. Nie si zla matka, tak si to neber tak precitlivelo..babka je babka a mozes byt rada, ze ju deti maju radi..babka je iny vztah ako mama..s babkou nie je stale, nehra rolu matky ktora musi rozhodovat a aj zakazovat. Babka je ta dobra stara pani co ked ta vidi tak ta vybozkava, vypapka a do vacku ti stci peniazky na zmrzlinku. Neber jej tu radost..ved urcite je to jej najvacsia radost v zivote. A co sa tyka opisu tvojej svokry a to co robi..ako by si opisovala moju mamu..ta je taka ista a nerobi to preto, lebo by sa pretvarovala..jednoucho ked pride moj muz k nej, tak chce mat vsetko tip top, musi mat navarene co ma rad..proste ma sa ako kral..ma ho strasne rada a uprimne sa snazi robit vsetko pre dobre..hoci to moze byt niekedy otravne 🙂 podla mna tvoja svokra z tvojho opisu bude podobna. Neber si to tak k srdcu 😉

e_l_e_n_k_a
16. mar 2012

@anavila mozno tvoja svokra je az prilis dobra pre teba,podla toho co pises....no nehladaj a nesnaz sa vidiet v tom ,ze maly sa rozbehol k babke , nieco zle.. vies kolkokrat sa to stalo mne? babka je babka, a bud rada ,ze tvoja svokra ma tvoje deti rada a oni maju radi ju.ja som take stastie nemala :( tie moje sa tej mojej jeden cas dokonca bali.... a ked sa ti nieco v jej spravani nepaci,tak si dajte kavicku,len vy dve,bez svedkov a niekde na neutralnej pode.... nie u teba a nie u nej ,skus nejaku restauraciu 🙂 a dajte jeden uprimny rozhovor 🙂

barca127
19. mar 2012

Ahoj bab tak som si vas tu precitala niekolko stran do zadu a teda poviem vam ze niektore mate fakt pevne nervy...ja by som to urcite nevydrzala......ja som si vzdy predstavovala akz budem mat svokru, myslela som ze si budem s nou rozumiet tak ako moja segra s tou svojou ex-nadejnou....nemam sice svokru taku harpiju ako mnohe z vas ale teda radost nam urcite nerobi...ona je nepochopitelna zena , nepracuje(ak nepocitam to jej upratovanie za par supiek) celu domacnost musi tahat svokor so svagrom,ona vie jedine pred cudzimi nariekat ze aky je chudacik ze si nemoze najst robotu ale aj ked mala robotu vo fabrike tak nevydrzala iba par tyzdnou a hned sup marodka....a stale len ze aka ona je chora aze zomiera pritom mlada zena(v porovnani s mojou mamkou), jedine robi ak je doma tak upratuje to musi byt u nich ako v muzeu vsetko upratane vyhladene ale najradsej zo vsetkerho sedi pri okne za zaclonou a spehuje....mkno to by nebolo to co ma trapi najhorsie je ze pije....proste ked ma fazu tak sa zobere a aj par dni jej niet doma.....moj manzel ju za to nenavidi a hambi sa za nu....ja to nemozem pochopit ako sa dospela zena moze takto spravat ako puberztiacka....malu nevidi aj par mesiacov potom je chvilu klud lebo seka doma dobrotu ale vzdy to pride zas, manzel jej momentalne zakazal k nam vobec prist....svokor je fakt uzasny a cudujem sa ze ma na nu este nervy

jonatanka
9. aug 2012

Ahojte, tak som si čítala svoje príspevky z roku 2008 a žiadna zmena, aké prekvapive 🙂
Síce drahý už pochopil že ja a dvojčatá máme prednosť ale svokra ešte nepochopila
Neva, jej to už asi nikdy nedocvakne, že ja som Mama a ona Babka
Nech si to užije mňa len tak ľahko nevytoci, ja mám magneziove tabletky na nervy 🙂))))))

poki10
13. aug 2012

@jonatanka prosim ta, ake kvapky? to kde sa da kupit? aj ja by som take potrebovala 😀

labelo
13. aug 2012

ja mám naj...svokru na svete už dva roky som ju nevidela 😀

jonatanka
15. aug 2012

@poki10. Tabletky magneziove, vraj na nervy 🙂, dnes sa dovalila na návštevu o pol ôsmej keď idú deti do postele, radšej som vypadla z domu a nestihli sme sa stretnúť, našťastie ona vždy ohlási svoj príchod a ja mám čas v klude vypadnúť :*))))))

poki10
16. aug 2012

@jonatanka by som ju vyprevadila, ze deti idu spat 😝

jonatanka
16. aug 2012

@poki10. Tak toto nezabera ona ti je veľmi odolná 🙂)))))))

honeyjane111
27. sep 2012

ahojte ...zijem so partnerom uz niekolko rokov v zahranici,i vsetko bolo super myslela ze svokra je na buducu svokru paradna mila starostliva ale ked sam nam teraz narodila mala zacalo peklo ,povedali by ste si sak je to tolko km od nas ,ale ked sa mala narodila a bola tu na nasteve tak tu taku atmosferu urobila ze koniec,od rana do vecera som ju mala v patach ,odsavala som si mlieko a pri nej som nemala cas si ho ani odsat ani sa najest ku koncu jeje nastevy som ostala skoro bez mlieka,malu som si poriadne nevidela co mi ju stale brala a to bolo mesiac od porodu takze sme si s malou potrebovali vytvorit vazbu a ona sa spravala jak jej matka,poviete si vsak nasteva sa skonci ale ona nam vyvolava kazdy den ,kazdy druhy a chce ju na kameru a vsetko vediet som vytocena pravidelne do vyvrtky,pisem viac menej nie presne kde sme a ako lebo ona chodi do konca na fora pre mamicky a informuje ma co a ako ,a najnovsie mame vybavit posled.volu aby keby sa nam nieco stalo im dali malu na sr ,nie ze na sr ale k nim,ja som uz z toho chora nechcem byt paranoidna ale mam pocit ze deti ma odrastene a teraz prve vnuca a to je je zmysel zivota teraz a ja si to hodim....

irriss
27. sep 2012

@honeyjane111

Okamzite "zatrhnout" to, co Ti nevyhovuje...dat ji to jasne najevo. (nemusis se hadat) 🙂 😉
Nepodrizovat se ..a stat se "sobcem" 😉 v zajmu ditete a osobniho casu..
Nechat ji v kuchyni treba 3 hodiny samotnou,kdyz se ji "nechce domu" a ty v klidu v zavrene loznici odsavat, kojit ci podrimovat u male... 😅
ONA se musi podridit toobe..jakmile jednou povolis, bude se to gradovat... 😉
p.s. zaridit si "navstevni hodiny" podle rytmu TVE rodiny a predevsim miminka...