Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

lienocka235
10. júl 2009

biancarv.. oni ziju s vedomim.. ze vsetci ublizuju im.. 😉

biancarv
10. júl 2009

no fajn 😖

amadora
11. júl 2009

Bianca ja napríklad som mala úžasnú svokru ale pred 4 rokmi zomrela. Ale svokor je neznesiteľný, je hrozne priečny a doslova sa urazí a nahnevá keď si dovolíme mať iný názor ako on. A to nehovorím o jeho dobrom vzťahu k alkoholu čo jeho zlé vlastnosti ešte prehlbuje 😒

biancarv
11. júl 2009

alkohol je sviňa 😔

sofik
12. júl 2009

najhoršie je svokor- alkoholik, to by som nechcela 😒 ale moj svokor je suprový, nemenila by som ho ale svokru by som vymenila hned 😀

ilduska14
14. júl 2009

helenkaa to si písala o mne? 😉 úplne som na tom rovnako ako ty. 😀 ak som sa nechcela dostať do tej liečebne ako píše amadora musela som sa naučiť správať sa ako píšeš.len to istý čas trvalo.ale možno mi raz aj tak prasnkú nervy a nezrdžím sa. 😉 pred pár dňami bola u nás a keď odchádzala tak sa opýtala či jej na pár dní malú nedám.hihihi.ako vtip to bolo dobré. 😀 ročné dieťa,ktorému navyše idú stoličky tak to by bola večer s malou späť.niekedy ju totiž chytí pol hodinový plač a nedá sa utíšiť.neviem čo by s ňou robila.keď vidím ako sa správa k malej mám pocit že ona deti v živote nemala.a o tom ani nehovorím že jej vôbec nedôverujem,lebo keď malej niečo nepovolíme ona hneď na to,že veď je malá ona všetko môže.na to jej muž povie,že ak bude mať takýto názor,malú u seba ani na deň mať nebude. 😀 niekedy ozaj nechápem.ale držím palce baby aby ste sa kôli svokrám nenerváčili a ani kôli svokrom. 😉

nastasia
15. júl 2009

bianca, niektore svokry su proste zle. ty mas velke stastie, ze mas normalnu svokru a ze s nou dobre vychadazas. ale nie vsetky mame to stastie. aj ta moja buduca je hrozna ani sa mi nechce pisat co vsetko robi.
ja sa mozem snazit s nou dobre vychadzat lenze ona uz svoju povahu nezmeni bohuzial. takze mi ostava len nejako pretrpiet jej navstevy. niekedy zacinam mat pocit, ale ze ved ona je celkom fajn, ale potom to vzdy niecim zaklincuje. nempzem si pomoct, ale my dve kamaratky nikdy nebudeme.

amadora
15. júl 2009

U nás je to tiež tak, keď už si myslím že konečne celkom dobre vychádzame tak spraví dáku .... čím to totálne zaklincuje 😝 Včera sme boli celá rodina u nás, grilovali sme, bolo super. Dnes mal svokor s mojím mužom kosiť záhradu a vynášať tehlu zo starého domu. Ale svokor prišiel že radšej nech to nechajú na zajtra ráno keď nebude tak horúco, že on má aj doma roboty dosť, že ide kosiť. Tak odišiel a môj muž si povedal že sa ide pustiť stavať drevený altánok, máme nejaké drevené hrady a starká mu povedala že mu dá staršiu škridlu. Tak poobede išiel za svokrom či nepôjde s ním pre ňu. Našiel svokra spať, kosenie sa nekonalo. A hneď na môjho muža spustil že čo vymýšľa, že je plno inej roboty čo treba robiť (ešte že on bol ten kto to dnes zrušil a aj tak si len riť doma vyvaľoval 😠 ) a že so škridlou to nebude dobre vyzerať (akoby sme mali na novú krytinu 😖 ) a podobné blbosti. Drahý prišiel taký vytočený že až 😒 Som mu vravela že odtiaľto len čo najďalej a mať svätý pokoj, nech sa tu ani zbytočne nechytá nič robiť.

nastasia
15. júl 2009

tak ja svokra nebudem mat, lebo su rozvedeni a madam zakazala stretavanie oca s vlastnymi detmi. takze priatel ho od svojich 11.rokov nevidel 😒 nema ziadne kamaratky, lebo ma divnu povahu(to povedal moj priatel o nej) takze je totalne naviazana na svojich synov a rada robi prepadovky. rano zavola priatelovi, ze vecer budem u teba spat. a to chcela spat v nasej posteli s nim 😠 tak som naschval unho spala a ona spala na sedacke.

ilduska14
15. júl 2009

nastasia,takéto niečo mám najradšej.oni návštevu len oznámia a nestarajú sa či môžeme alebo nie.aj moja zvykla zavolať,že sme na ceste k vám,ale neopýta sa či mi to vyhovuje.a veľakrát je muž vtedy v robote tak ma ide rozhodiť.ale povedala som si,že ak to urobí najbližie poviem že nie som doma a hotovo.veď nie stále to vyhovuje,aj minule som bola zbytá ako pes,ale tak stará sa ona... 🙄

amadora
15. júl 2009

No klinec do truhly... teraz volal svokor že zajtra to budú voziť, ale že toto teplo mu nerobí dobre tak začnú už o 3:30 ráno. Muž mu vraví že zobudia malého keď naštartujú traktor. A svokor že nezobudia, lebo ho naštartujú pomaly 😕 🙄

nastasia
15. júl 2009

ilduska, ja to neznasam ked to spravi. priatel tiez, ale je prilis makky. no povedala som, ze ked sa vezmeme tak zavedieme urcite pravidla. takze sa bude musiet tyzden dopredu ohlasit. a priatel s tym suhlasil nastastie 🙂
podla mna to treba co najskor zatrhnut lebo ona keby mohla tak by sa k nam najradsej nastahovala. obavam sa toho co bude ked pridu deti, lebo ked zbada nejake na ulicu tak by ho najradsej vyobjimala, takze uz teraz sa bojim toho co pride

duska1122
16. júl 2009

ahojte ja mam relativne novu svokru. niezeby som mal s nou nejaky vazny problem (zatial)okrem toho ze som hu pocula ako hovorila s kamaratkou ze jej idem na nervy ked som u nich. vtedy sme s spolu zacali chodit s priatelom. od vtedy presli tri roky. a ja uz si k nej nikdy nenajdaňem cestu koli tym vetam co som pocula. ale na druhej strane chapem ze je to jeho mama a zeze vzdy bude a tak ked ideme k nim vzdy zatnem zuby a nejak to pretrpim, obcas jej robim naschval a podpichnem ju ze nechcem deti to ju privadza do sialenstva, lebo by chcela vnucata. raz sa tak nasrala za to ze mi zakazala ku nim chodit a verte ci nie drahy tam, prestal chodit tiez.

nastasia
16. júl 2009

presne duska, aj ta moja povedala o mne, ze som jej nesympaticka na zaciatku, takze teraz aj keby neviem co robila tak na to neviem zabudnut 😒 a ja som tiez minule hodila taka poznamku o detoch 😀 lebo ona je strasne lakoma a jej najoblubenejsia veta je, ze musime setrit. ma velmi dobry plat, kupila si nove auto, napriek tomu v kuse taha peniaze od mojho priatela 😠 ale ona si chodi na dovolenku, do vodneho sveta, lyzovat 😠 a minule vravela priatelovi, ze dufam, ze vnucata nebudem mat az o patnast rokov. a ja som jej povedala, ze v tejto dobe sa to inak neda, ze nemame peniaze a musime si najprv nasetrit. nepovdala na to ani slovo len sa zodvihla a isla von z izby 😀

sofik
16. júl 2009

ja takisto už nikdy nezabudnem na to čo som sa dozvedela aj keby naše vztahy sa časom trocha zlepšili tak z mojej strany to už bude len vynútená pretvárka koli malej a drahému 😉 U mna nadobro skončila.

duska1122
20. júl 2009

Vidim ze som neni sama kto si vypocul co nemusel. ta moje v podstate neni zla len som jej zobrala syna a to len tak neprehryzne ani keby som bola najlepsia na svete co niesom a dam jej to vyzrat ked si zasluzi

janka12341
20. júl 2009

Ahojte vsetci!Podelim sa aj ja o spravanie mojej svokri!Moja svokra je strasne hrozna,nici mi nervy us od zaciatku.Najprv ked sa mali narodil mi stale volala ze co robi a co mam robit ja,no potom to prestalo a zacala s tym,ze ked s nim ide von tak ani nepovie kde a ani sa nespita ci moze.Noaco ze ide len ku bloku alebo do obchodu opitat sa je slusne.Robi si furt po svojom a co chce bes toho aby prisla za nami a spitala sa ci moze.No na nervy!!!Mate niekto to horsie ako ja???

funilieta
20. júl 2009

no moja svokra je zas az prilis mila a pretvarka ze sa mi zaludok obracia.... vkusa nam vyvara, dava nam kolace, vsetko mi chce pomahat a pritom nema peniaze ale dala by nam, vsetko aj posledne gate, len aby sa ukazala aka je skvela. Vcera som bola s malou v kostole a trosku plakala lebo som ju nechcela pustit prechadzat sa po kostole. A svokra mi potom hovori : "mala si ju pustit ku mne do predu, pri mne by tak nevystrajala " a ja jej na to, ze to odkial take nabarala co tym chce povedat, ze ci ja som neschopna alebo co?? a ona hned, ze to som zle pochopila. Ale potom uz usmev a mila taka, ze az na zvracanie. BLEEE
Ked mi mala place na rukach, nieco ju boli, a chce len man alebo manzela, tak ona pride ku mne, taha mi ju z ruk - pod ku babke - a mala krici na raty a ona ju taha....no fuj.
teraz staviame dom, tak mi malu obcas strazi a potom predomnou navsetvam hovori ze jaka je moja Laura u nej dobra, ze tam nevystraja ako doma, ze my jej vsetko dovolime, proste len seba prezentuje ako naj naj naj... a ja vyzeram ako neschopna.... a odkazana na nu , jej kolace a jej rady

ilduska14
20. júl 2009

Janka a to ako si dovolí vziať malého bez opýtania? Opýtaj sa jej či by sa jej páčilo keby si jej dieťa brala svokra bez opýtania a potom by ani nevedela kade s ním chodí. 😝 To je sila.Funilieta viem o čom píšeš,aj u nás to začalo prehnanou milotou a starostlivosťou,potom sa vyfarbila. 😔 Nedávno bola u nás,hrala sa na dvore s malou a ja som na ňu len dohliadala z dialky a nebola som pri nej blízko asi 2 hodiny.Potom malú priniesla ku mne a ja jej hovorím že veď malá je dokakaná či ju necítila.Ja som to zacítila hneď a ona že nič necíti.Tak som malú rozbalila a totálne bola celá vyštípaná a červená.To som ešte nevidela.Chúďatko moje,len sa čudujem že neplakala alebo jej to dovtedy nevadilo.Predtým nedávno kakala tak ja som ju nechodila kontrolovať,nechala som ich nech sa hrajú,ale asi ju budem musieť viac strážiť.A potom sa ma pred odchodom zas opýtala či jej nadám malú na pár dní.No verili by ste jej? Ani za svet.A dnes mi zavolala či je ešte malá vyštípaná,že najbližšie ju pôjde ona prebaliť.To neviem ako myslela keď som ju pred tým pokakaním 2 hod. prebaľovala.Asi to chcela zvaliť celé na mňa.Tak mi to pripadalo.Len som nemala čas sa s nou vykecávať,lebo som krmila malú,ale to sa jej ešte opýtam. 😲 A potom že nadávame na svokry.Niekedy mi moja pripadá akoby deti nikdy nemala.

lienocka235
20. júl 2009

funilieta... ja tvoju svokru beriem.. hned.. a vymenim za moju.. nech len sa malej venuje.. vzdy lepsie ako ked sa otoci ked ju stretne a ani neodzdravi...

beriem ju hned.. ako by chcela nahradne vnuca.. nevestu a zata.. daj vediet.. mame zaujem

sofik
22. júl 2009

aj u nás to začalo prehnanou milotou a po roku to skončilo až nenávistou, ale moja svokra je dobrá pretvárka tak som to zistila neskoro 😠 ale už by som s nou bývat nechcela nikdy

annus
23. júl 2009

ahojte baby, pridám sa aj ja...
moja svokra už nežije, to mi je lúto, lebo ona bola fakt super, nestarala nám do veci, bola vždy milá a nerada klebetila s ježibabami na ulici. Mala veľmi dobrú povahu. Keď zomrela prisťahovali sme sa k svokrovy aby nebol sám, veď má už 72 rokov, ale niekedy sa mi chce vrieskať. On je taký originál sedlák, kúpe sa raz do týždňa. Manžel sa ho v pondelok večer spýtal, či nechce ísť sa saprchovať, on že na čo, veď v piatok si dal sprchu...
To ešte ako tak zvládnem, na to si zvykol, tak nijak to vydržím...

Ale čo niekedy robí s malou...Keď sa nám narodila dcérka bol úplne mimo, lebo má len vnukov, ona je jediná vnučka. Teraz mu niekedy dám malú, nech ju postráži, keď idem niečo robiť do kuchyni, ale minule som videla, že ako malú vybral z ohradky. No som skoro infarkt dostala...začala ju ťahať za ruky, nech sa postavý, potom si ju zobral hore, lebo že mu bolí chrbát. A nepáčil sa mu, keď som hovorila, že keď malá tak pekne hrá, na čo si ju vybere? Potom mi tam neostane ani za Boha. Raz som len skočila na vecko, dojdem naspäť a vydím, že malej dal ochutnať tatársku omáčku...a to mala len 5 mesiacov. Vynadala som mu poriadne, a na to on, že jej dal len 2-3 krát ochutnať, že nič jej nebude...no nič, večer mala takú hnačku, že ďakujem.
A tiež robí také veci, že pred mojimi rodičmi povie, že malá má rada len jeho, a ťahá mi malú z ruky, lebo že chce ísť k nemu, ale nevšíma, že chúderka už plače, lebo chce byť u mňa. Minule keď zas ťahal malú z maminých rúk, nasrala som sa a poriadne mu vynadala, odišiel, vrátil sa až v niekedy okolo 11 a samozrejme buchol dvere ako nenormálni a skoro týždeň so mnou ani nerozprával.

Niekedy mám naňho také nervy, že plačem. Manžel naštastie stojí pri mne, a viem aj to, že svokor je už starý...
Každej starej babke hovorí, že ako s nim dá dobre vychádzať, že on doma všetko spravý, čo len môže, a také blbosti, ale to nepovie ani jednej, že niekedy dojde domov špinavý ako prasa a sadne si hneď so kresla, alebo že večer keď dojde domov z krčmy tak buchne dvere, že malá sa na to hneď zobudí...a keď mu poviem, nech si dá dole topánky keď dojde do vnútra, tak sa ide sťažovať švagrine, že ho buzerujeme. |

Prepáčte, že je to také dlhé, ale potrebovala som sa vyrozprávať

omfahad
23. júl 2009

annus....upeč neaky dobry kolačik, kafčo...vystihni dobru chvilku, sadnite si všetci spolu a sa porozpravajte...nie s nervami, nie s krikom, rovno povedz deduškovi čo ti vadi, skus ho aj pochvaliť...ved klobuk dolu, ked taky deduško v jeho rokoch ešte vladze a sem-tam ti pomože...viem že niesom v tvojej situacii a lahko sa mi rozprava ked som nezažila, ale ešte ked som bola mladšia, žil s nami moj starky......a ľudia v takomto veku su už rozumovo ako male detičky.......... 🙂

janka12341
24. júl 2009

Ked hovorime o svokrovi moj je taky prepinatelni,že to aš nepravda.Ma slabšiu sklerozu takže ak mu poviete pravdu alebo niečo tak je to nepravda a jemu nikto nic nepovedal,stale sa z mužom hada o tom že mu moj muž sere na hlavu sprepacenim a že ho len využiva.A o maleho prejavuje zaujem len vtedy ked nepije.To je ras za mesiac.Aj to je vela.Moja svokra?......no ona sa bavi s mali kupi mu najlacnejsie veci a ked jej poviem na rozum tak jednim uchom dnu druhim von.Zasa som ta piskata,potom pozeram na tie jej zdulene usta a skruteny nos.Obcas sa bojim ze jej prepne a povie ties ako jej exmanzel že nas aj maleho us nechce vydiet.Zato som ticho no ale ked ras vybuchnem tak jej vsetko vykricik,no to je v tom že ja som strasne kludna povaha.
Ale lutujem tie co maju dotierave svokri ktore si myslia o sebe a svojej vychove k detom vela.Asi tak ako moja svokra no ta vasa vam radi moja mi maleho zobere ze sa s nim pobavi a us mu dava na ritku inu masticku atd. 😠 hnusoba

misha666
24. júl 2009

ahojte...uz som tu par krat pisala ale to som este bola len tehu...teraz mam uz malu a svokra mi lezie kvalitne na nervy...najlepsie na tom vsetkom je ze nasa posledna hadka sa skoncila tak ze nas vyhodila z domu som to povedala mojmu ocovi a ten nam pomohol k bytu a sme samy... ale chodime k nim stale ved dobre vztahy treba udrziavat...ale ked tam som uz dlhsie ako hodinu tak uz vo mne vrie ...minule sme tam boli a milionkrat som jej povedala nech mi malu nenosi na rukach ze ja ju nenosim lebo nemam na to cas nech si nezvyka...a ona ju aj tak nosila ...opat som jej to zopakovala ze nech ju nenosi a aj tak ju nosila...uz aj manzel videl ze vo mne vrie...uz som to nevydrzala vzala som malu a hovorim ze musime ist lebo ideme este ku kamoske na navstevu...uz som z nej mala pocit ze mi to naozaj robi naschval...a ked sme prisli domov tak mla spustila rev lebo sa chcela nosit...tak som ju chudatko musela nechat trosku plakat kym si uvedomila ze u mami jej to neprejde...a uz bolo dobre...ale aj tak sa dalo tomu vyhnut keby mi svokra nerobila napriek 😠 a ked sme tam boli minule tak som zobrala so sebou aj lehatko a nedovolila som svokre aby ju vybrala 😀 takze sme sa vyhli noseniu

janka12341
24. júl 2009

no te je super keby ja som sa mala vyhnut nervam tak by som ku mojej vobec neisla

ilduska14
24. júl 2009

miska a tvoj manžel jej nepovie aby nerobila to či ono.u nas to bolo a teda aj je väčšinou tak,že keď ja niečo poviem tak totálna ignorácia, väčšinou,ale potom jej to povie manžel,niekedy musí síce 2 krát ale potom to robiť prestane,lebo na ňu mierne zvýši už po druhý krát hlas.veď popestovať ju môže aj tak že ju chvíľu podrží na rukách ale bude pri tom sedieť a nie chodiť hore dole.ja som to už vyriešila tak,že poviem manželovi nech si to s ňou vybaví on a pred ním má väčší rešpekt ako predomnou.vie že keď bude robiť moc naprieky manžel na nu vyskočí.ale to je podľa mna so svokrami doživotný boj. ☹

bershka
24. júl 2009

baby, aj my budeme take pridrbane, ked budeme svokry?

ilduska14
24. júl 2009

ja sa radšej odstrelím.viem že sa hovorí,že nikdy nehovor nikdy,ale ja nechcem byť nikdy taká otrasná.dúfam že keď vidím čo mi vadí,v budúcnosti sa budem tomu vedieť vyhnúť.musím....

susanh
24. júl 2009

Ilduska to mas dobre. Mne zas muz povie nech si to s nou vybavim sama a to pre mna znamena byt ticho aby sa neurazila.