Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

bubatinko
29. dec 2008

majacska zober si ze by nebyvali s vami to by si ho videla tiez velmi malo ..... je to trochu hlupe ale skus si ppredstavit ze byvaju sami a ty k nim mozes len na navstevu vtedy ked ti dovolia... skus si zvyknut na tuto myslienku...

abetka
29. dec 2008

majacska- joj mas to tazke. 😒
ako napisala bubatinko, skus ich brat ako samostatnu jednotku. Urcite to neni jednoduche. JA som tiez velmi citliva a neboj, ked bude maly starsi, budu radi ked im ho postrazizs a oni pojdu niekde zit 😉 . Vela trpezlivosti.

fodorka33
29. dec 2008

ahojte.majacska si napisala,ze tvoja nevesta ma len 19rokov.no ja mam 20rokov a byvame s manzelom zatial u nasich.byvali sme vyse rok a pol u svokrovcov,no bolo niekedy neskutocne....svokra je dobra,prve 4roky som na nu nemohla povedat ani krive slovko,no potom neviem,obcas ma prekvapi,ze je uplne super,no niekdey mi ide totalne na nervy..zoparkrat som jej ukazala vecicky pre maleho a ona ze chudacik maly este ani na svete neni a uz mu kupujem.ona mudala dvoje take silonove tenke ponoztinky,ktore sme spolu kupili pred dvoma rokmi pre babiky... 😎 takze sranda....a teraz na vianoce sme tam boli s manzelom a ten sa spytal a maly nedostane darcek?a ona,ze dostane az ked bude vediet povedat babka..tak som povedala,ze nechcem od nej nic....neviem,ona je hrozna povaha...s nou sa da iba ked ma ona naladu,no mna to uz prestalo bavit.a dufam ze ked sa maly narodi tak sa nebude moc starat...lebo ja som zasa taka,ze vstko si spravim najradsej sama a chcem si ho aj vychovat..od nej budem pocut same,ja som vychovala 5deti ja viem najlepsie a tak....moj osobny nazor je ten,ze svokra by mala byt k dispozicii no nevnucovat sa....a hlavne ked tak nanajvys poradit ale nie buzerovat...

rinuska
29. dec 2008

ja si vždy poviem , ked moja svokra niečo povie , čo ma takpovediac trochu "pichne" , že ako by som to brala od svojej mamy - ak je to o.k. , tak to neriešim , zoberiem to , lebo som si istá , že ona to nemyslí tak ako to ja vnímam , len preto , že je svokra 😉 - ale to je moja svokra 😅 tie vaše môžu byť iné
myslím si , že nevesta berie akúkoľvek radu , alebo poznámku od svokry ako útok na svoje schopnosti - čo ,myslím si nezodpovedá skutočnosti a preto vznikajú problémy a nedorozumenia - no je to len môj názor - asi mám dobrú svokru 🙂

ilduska14
30. dec 2008

majacska to máš blbé,ale ako si písala že chceš všetky problémy riešiť tak to je problém 😖 Vieš ber to tak že ty by si riešila nejaký svoj problém a oni by ti do toho začali hovoriť čo máš a ako máš robiť. 😕 Blbé čo? 😉 Ale ozaj tá rada že ich ber ako samostatnú jednotku je dobrá a skús to.Vieš mi sa všetky na to trošku ináč pozeráme,lebo svoje svokry moc nemusíme a každá ich veta ná irituje.A svoje mamy berieme úplne ináč aj keď povedia napr.podobnú vec ako svokry.Je to straaašne ťažké zmieriť sa s tým že svokry stále sú a budú len na druhom mieste.A úplne ťa chápem ak ťa to trápi,keďže robíš všetko s dobrým úmyslom.Ale v to že zakážu návštevy a potom idú k mame trošku nechápem.Ja by som určite nešla a nečudujem sa ti že si tak zareagovala.Veď malý má pár týždňov a brať ho do úplne inej domácnosti v chorobe je podľa mňa úplná blbosť.Mala by s ním ostať doma aspoň pokiaľ sa úplne nevylieči. 😖 Ona je ešte mladučká a určite aj trošku nerozvážna,tak to berie troška zhurta.Mala by možno aj viac rozmýšľať lebo to mi pripadá akoby si protirečila.Ale veľa robí aj ten pôrod a že je bábo malé.Neboj aj ja som bola citlivejšia a ozaj čím bude väčší tým to bude lepšie,lebo aj neskôr sám k tebe príde a nevesta bude menej háklivá a dovolí ti viac to viem podľa seba. 😉 A jej mama býva ako ďaleko? Prajem ti veľa trpezlivosti,nič iné sa teraz robiť aj tak nedá.Len sa do nich nepliecť a nechať im priestor. 😉

ilduska14
30. dec 2008

majacska,ešte ma napadla jedna vec.Skús sa s nimi dohodnúť,aby nevesta chodila k tebe s malým ak bude mať chuť a nie ty k nej.Možno že si viackrát prišla akurát keď malého uspala alebo ho šla kŕmiť,či prebaľovať a to hneď vyvolá nervozitu ak sa venuje malému a niekto ju vyruší.Možno je aj preto viac podráždená že si prišla nevhod ale možno ti to nechce rovno povedať.Tak tam skús chvíľu nechodiť,len aby oni došli k tebe.Možno sa časom bude cítiť aj niekedy osamelá a dôjde sama a bude ťa neskôr pozývať aj k nim.A možno malého uvidíš aj častejšie ak príde s ním ona,lebo ak tam prídeš nevhodne,tak len obe ostanete nervózne a už sa v ten deň nestretnete.Ináč tvoj manžel sa k tomu ako stavia,aký má na to názor? Myslím na vaše nezhody?

mikalove
30. dec 2008

majacska,chce to čas,ked malý trochu vyrastie určite bude chcieť byť aj s tebou si predsa jeho babka a ona v tom hadam braniť nebude.u nas je opačny problém,ja by som pomoc s malou uvítala,akosi neni záujem 😒

zahara007
30. dec 2008

ja mam so svokrovcami dobry, takmer kamaratsky vztah, dokonca si tykame 😉 byvaju kusok od nas, takze sa vidime takmer kazdy den 🙂 respektuju vsak nase sukromie 🙂 svokra bezvyhradne miluje svojho syna teda mojho muza a aj napriek tomu si velmi dobre rozumieme 🙂 sama sa cudujem 😕 ale asi som splnila jej predstavy 😀 napokon nie je vobec tazke ho milovat, lebo ho vychovali prikladne aj ked vdaka jeho povahe to ani nebolo take narocne 😉

kacenqa
30. dec 2008

majacska....no ja skladam poklonu tomu, ako si sa postavila k svokrovstvu....uprimne ta obdivujem...z mojho pohladu ti ale napisem toto: mama je len jedna....a celkom chapem tvoju nevestu, ze odisla s chorym malym k svojej mame....proste sa boji, ze sama nezvladne tu jeho chorobu a preto potrebuje podporu cloveka, co uz nejake dieta vychoval, a vie, ako sa spravat v takejto situacii, no a napriek tomu, ze byva u vas, tak tu podporu hlada u svojej mamy....to urcite nie je nic osobne, ver mi. my mamicky-prvorodicky sme veeeelice citlive na tych prckov, hocico nas dokaze rozhodit....mna napriklad rozculovalo, ze mi moja mama kazdy den volala, ako sa mame. okrem toho, ze vzdy zavolala zrovna, ked som kojila, alebo uspavala, tak mi to pripadalo, ze proste kontroluje...a potom som si pripadala, ako taka neschopacka, ze si o mne mysli, ze to nezvladam....viem, ze sa len proste tesila z vnucky a chcela vediet, ako sa mame, ale mne to tak prislo.

a co sa toho tyka, ze varis, peries, upratujes...robis vsetko, tak toto tiez moja mama, varila, nakupovala mi....dopadlo to az tak, ze stacilo, aby som povedala, ze nieco chcem a na druhy den som to mala kupene...tiez ma to pekelne vytacalo, lebo som si pripadala ako nesvojpravna, ze este v 30tke mi kupuje spodne pradlo, manzelovi sa rozpadal maly vankusik, co na nom spava, chcel si ho pozret sam a kupit taky, aky sa nam bude pacit a ona vola ze kupila som vankusik, tak to uz som na nu vybuchla, ze ci uz si ani len ten poondiaty vankus sama nemozem kupit....vtedy to zo mna cele vyletelo, rozplakala som sa a vyblafla to na nu.....

odvtedy zacala volat postupne menej a menej, tak 2x za tyzden a teraz tak 1x za tyzden, ked sa nieco nedeje, kvoli comu sa musime spojit.....

takze ja by som to zhrnula tak, ze nevesta si teraz zvyka na inu rolu, voslo jej dieta do zivota a nech sa na to pripravujes akokolvek, aj tak ta to prevalcuje a musis si zvykat na to a treba veeeela casu a priestoru, aby sa s tym zzila....a to, ze je v podstate na 'cudzom' uzemi, ze tam nic nie je jej vlastne, to jej moc podla m na nepomaha, navyse, ak niekto vsetko spravi za nu....mna by to osobne obmedzovalo....

drzim palceky, nech sa malicky uzdravi a skoro sa zas vrati k vam, a neboj, ono sa to ustali!!!! 😉 urcite budes dobra svokra!

lienocka235
30. dec 2008

podla.. mna . by aj nevesta mala byt vdacna za to ze tam mozu byvat a neviem ci aj prispievaju na domacnost.. a trochu to ocenit..
aj z jej strany je potrebne si uvedomit ze prisla do zabehanej domacnosti.. a byt vdacna...

nie vsetci skvokrovci su ochotni obetovat svoje sukromie a pohodlie.. kvoli rodinam svojich deti

kacenqa
30. dec 2008

lienocka ty si uz asi nepamatas, aka si bola vyjukana po porode.....mne bolo total jedno, ze moja mama sa sla aj zodrat, ja som to brala tak, akoze do mna furt zasahuje a strasne ma to znervoznovalo ...a to bola moja mama, ktora dokonca ani so mnou nebyva...kebyze mam byvat u svokry, tak skoncim asi dakde v teplej izbe s mrezami a antidepresivami....ked si s malym najdu daky rezim, nevesta zisti, ze zvlada sama starostlivost o syna, tak sa to podla mna ukludni...

ono vies, nie kazdy je ochotny obetovat sukromie, zas na druhu stranu ak nevestapovodne chcela ist byvat do podnajmu a majacske prisla v podstate na natlak, lebo muzovi rodicia (majacska s muzom) to nedovolili, samozrejme s dobrym umyslom, moze sa teraz citit zahnana do kuta, lebo je niekde, kde mozno ani nechcela byt. vies?

nechcem tym povedat, ze majacska je ta zla a nevesta ta dobra, jasne, ze aj nevesta by mala robit kompromisy, inak to ani nejde, ale 3 tyzdne po porode je zena veeeeeelmi citliva, ten prival hormonov, to s jednou zakyva....

navyse, zial, plati na 100% ze iniciativny blb je horsi nez triedny nepriatel, cim nechcem povedat, ze majacska je blb, iba ze dakedy sa treba stiahnut do uzadia a nechat veciam volny priebeh, nevyvijat iniciativu (to teraz napr. narazam na to, ze sa pytala, ci moze maleho zobrat a nevesta povedala nie)

fodorka33
30. dec 2008

kacenqa mas podla mna uplnu pravdu....ja si myslim ze aj jej nevesta nato casom pride a ked bude potrebovat pomoc urcite si o nu povie....a lienocka ty si pisala,ze jej svokra obetovala sukromie,no ako som sa docitala,tak nevesta chcela ist do podnajmu..ono je to svojim sposobom vzdy zle,ci byvas s vlastnom mamou alebo so svokrou-no aj ked si myslim ze vlastna mama je vzdy ten lepsi pripad...mi s muzom byvame s mojou mamou a ona sa nestara..ked jej zacnem rozpravat vypocuje ma,poradi mi alebo nediriguje ma a nehovori veci toho zmyslu to musis tak a to zase tak...od svokry to pocuvam a to tu maly este ani neni....a jedneho dna sa zlomila a povedala,ze malemu da az ked povie babka co bola dost sila....

kika050
30. dec 2008

Lienocka235 musím na to trošku reagovat neviem či mala nejak na výber majacska chcela íst do podnájmu,ale svokrovci nedovolili ja som toto isté zažívala ale som si vydupala podnájom ale doteraz stále chcú aby sme k ním prišli bývat do podkrovia síce dve domácnosťi ale vlastný vchod.

Ale si zober to starý rodičia čiže svokrovci to majú tak naplánované že ja sa mám o nich starat čiže o deti a na starobu o nich oni s tým jednoducho rátajú a je to moja povinnosť.Neviem prečo by to malo byt tak mne by vyhovovalo odíst dakde daleko a navštíviť sa tak raz za rok to by bolo ideálne 😉 😉 Ale či chcem alebo nechcem budem musieť tam ísť no lebo môj manžel len o tom jedinom uvažuje síce sme v podnájme a je tu dobre ale do ničoho nechce investovať to má pravdu ale nábytok a tak to by mohol ale to nechce lebo nevie kde sa zabývame aj keď sám dobre vie že kde ☹ ☹

Takže tým som chcela povedať že svokriovci sa až tak obmedzovať nemusia a aj tak si myslia že to tak jednoducho má byť.čo chceme my maminy? však nič nevieme svokry to vedia njlepšie no nie

lienocka235
30. dec 2008

no tak ale potom je to jasne.. nevesta sa hneva.. lebo ona chcela ist do podnajmu a svokra presvedcila jej manzela a nedovolila im tam ist.. a z toho su vsetky tie trenice...

ja mam svokrovcov.. ktori na nas uplne kaslu.. aj na vlastneho syna.. aj na jedine vnuca.. nevieme co je to darcek od nich pre malu na vianoce narodeniny.. ja som tam s malou nemohl prist ani na navstevu.. a raz ked ma tam muz zobral.. tak mi nedala ani pohar vody.. momentalne nas uz takmer dva roky ignoruju.. ani ma neodzdravia ani malu.. zazil asom od nich vela zleho.. nedali nam nikdy nic. len od nas pytali.. a brali.. a pritom sami mali..
preto si viem vazit ze su tu svokrovci.. ktori poskytnu mladym byvanie.. a su ochotni sa venovat vnucatam.. nie vsetky mame take stastie..
a to som po porode.. dokoncovala VS a malu som dvojtyzdnovu musela mat na statniciach.. ja by som taku svokru ako je majacsska.. brala vsetkymi desiatimi..

jahodas01
30. dec 2008

majacska - nerieš čo robí tvoja nevesta a ako to robí... tlačíš ju tým do kúta a všetko chceš vyriešiť hlavne k svojej spokojnosti, čím viac riešiš, tým viac ju irituješ a preto išla radšej k svojej mame, aby mala pokoj, aby nemusela rozmýšlať čo na to svokra... ja viem, že sa snažíš nechaj jej priestor a nechaj ju žiť. ty si vychovala svoje deti ona vychová svoje... mám kamošku ktorá má vnúčka o 2 mesiace staršieho od mojej malej. jej nevesta má tolko čo tvoja, ja mám 30 rokov kamoška má 43. vždy ked príde tak mi rozpráva čo všetko nemožne robia jej deti s tým maličkým, ako im nechce papať, ako mu dávajú iba mlieko, ako nemá režim, ako každý večer zaspáva s plačom vystresovaný... moja malá je presný opak, má režim, všetko papá, vyváram jej dobrotky....vždy je kamoška unesená z mojej malej, samozrejme miluje svojho vnúčika, len to porovnáva... ja jej na to vždy hovorím, nerieš to, malý od hladu nezomrie, ty si si vychovala svoje, ony si vychovajú svoje dieťa, darmo svojej neveste budeš radiť to alebo ono, z princípu to odmietne, lebo je mladučká a už len preto, že jej to povieš ty ako svokra. a poviem vám, je to fak naj kamoška, ale ked mi začne rozprávať čo mám ako robiť s malou a ako ona robila,tak zdvorilo si ju vypočujem, lebo viem, že to myslí s najlepším umyslom ale na túto tému sa s nou baviť nemusím... 🙂

zahara007
30. dec 2008

keby som bola v pozicii majacsky tiez by sa ma spravanie nevesty dotklo... jej chovanie mi pride dost arogantne, aj ked je to este mlade dievca, ktore sa podla toho co som citala, nejakej tej diplomacii a najma pokore musi naucit 😒 trochu ucty by vsak mala k svokre zachovat, ak uz nevie uvitat jej dobre mienene rady 🙂
majacska 🙂 mala by si teraz vsetko nechat tak a nic neriesit, lebo v tejto situacii vsetko vypali proti tebe...cas vsetko vyriesi a utrasie...nevesta si zvykne na novu situaciu a casom urcite pochopi vyhody, ktore jej ponukas
😒 napokon spolocne byvanie vyzaduje vela kompromisov a tolerancie oboch stran a niekto zacat musi

dioliana1
30. dec 2008

no pre mna bola svokra riadnou skolou diplomacie to som nikdy nevedela aky bude den s nou, byvali sme spolu ale aj tak ma vela naucila aj napriek tazkej povahe, sak mi vychovala manzela nie, tak sa nemam co stazovat......... 😀

jahodas01
30. dec 2008

ja som od istého času s diplomaciou skončila...

zahara007
30. dec 2008

no vidis dioliana a prezila si to 😕 aj so zleho vytazit to dobre a este sa na tom zasmiat 😀 spravny postoj

zahara007
30. dec 2008

jahodas 🙂 ked niet inej cesty aj to je riesenie 🙂 ja som vsak zastancom najprv po dobrom a v pripade majacsky som nadobudla dojem, ze by to tak slo

jahodas01
30. dec 2008

co sa týka majcsky určite, skor to bola reakcia na dioliana...ja som tu už niekde svoj príbeh písala, myslím,že aj v tejto teme.... ☹

lefika
2. jan 2009

majacska, takze ona chcela ist do podnajmu a vy ste ich odhovorili? preboha preco? to sa teraz naozaj niet co cudovat jej reakciam ☹
u nas to bolo tak, ze ja som chcela ist do podnajmu, ale manzel ma presvedcil, ze vydrzime u jeho rodicov, kym nebudeme moct zobrat hypoteku. citila som sa, ako tu uz baby pisali, zahnana do kuta, bola som tam nestastna, zufala z nedostatku sukromia a priestoru, nastvana na cely svet, ze som sa nechala takto sprosto zmanipulovat a vobec, ale vobec som sa tam necitila ako doma 😢 a uznaj, ze v takomto rozpolozeni sa so svokrou tazko komunikuje: zvlast, ked ona mala postoj, ze by som jej mala byt vdacna za to, ze tam mozem byt. aj ked u nas to bolo trocha inak: nepomohli nam vobec s nicim, vsetko sme si platili a nielen sebe, ale aj svokrovu sialenu spotrebu energie v dielni, takze nas to ani lacnejsie nevyslo...bol to taky podnajom vlastne, akurat s uplnou stratou sukromia.

luciauk
2. jan 2009

majacska, myslím, že si podobná povaha ako ja. ale vieš, tvoje argumenty, rady, riešenia sa zdajú ok len tebe. predstav si, žeby si tak radila kamarátke. určite by si si to nedovolila. a tiež si uvedom, že aj nevesta by rada plno vecí povedala tebe, ale nepovie, lebo jej do toho nič. tak ako teba do ich života. skús si nájsť nejaký nový koníček, uvidíš, že to prospeje. tak ako ti radia ženy, nechod ty za nevestou, ale povedz jej, že dnes som celý den doma, ked budeš chcieť tak prídte na chvílu. možno ich neotravuješ, ale už tá predstava nevestu desí a tak si ťa drží od tela 😉 máš to ťažké.

my sme v zahraničí a taká babka nám aj chybala. našla sa - suseda. je to ideál babky. ked treba pomôže, niekedy odmietne, lebo ide s kamarátkou na pohárik. deti vezme von, donesie ich zablatené, nerieši, čo by im dala jesť, piť, či sú dosť oblečené, nič. blázni sa s nimi, robí ručné práce, chodia do lesa, čistiť potôčik. má plno svojich kamarátok, žije sama a nikdy ma neotravuje. ideálna babka. taká by som chcela byť aj ja.
myslím, že problémom slov. svokier je to, že nemajú žiadne koníčky, kamarátky a tak vkuse otravujú. česť výnimkám 🙂

my sme boli na vianoce dva dni so svokrovcami a už týždeň mám z toho migrénu. svokra nosila 8mesačného syna na rukách non-stop. ten plakal, nemal žiaden pohyb. moje žiadosti aby ho položila na zem sa rovnali hádzaniu hrachu na stenu. vkuse mu brala hračky, aby ich neolizoval a nechytil bacil, nesmel chodiť, stáť, ked plakal, tak to bola moja vina, lebo mu nedám jesť!!! raz mu umývala ruky a nevedela, že ju počujem. šepkala mu: pod, kým to mamka nevidí. 😠 aby ste ma rozumeli, tak ona je švihnutá, čo sa hygieny týka. po roku videla vnúčatá a namiesto pozdravu im hneď utierala ruky vlhčenými utierkami. asi mi neuveríte, že na vianoce sme dostali mydlá, domestos a gumené rukavice, ale je to fakt ☹ bolo by toho na román, ale ja si len potrebujem uľaviť 😎 nechápem, že ju celá rodina toleruje a ja musím tiež. a tak sa s manželom vkuse naťahujeme, i ked uznáva, že mám pravdu. oznámila som, že nabudúce už nenechám svoje dieťa týrať! lebo to bolo doslova týranie. jaj a zabudla som, dostali sme aj kuchynské utierky a horké čokolády, ktoré neznášame 😠

lefika
2. jan 2009

luciauk, tu tvoju vetu, ze slov, svokry otravuju, lebo nemaju konicky, tesat do kamena 🙂 svata pravda 😎
ta moja je tiez na tom tak, ze jej "konickom" je skakat okolo chlapovho zadku a "kamaratky" su akurat kolegyne v praci, na ktore sa stazuje, ze jej kradnu kavu.

z darcekov si nic nerob, ja som na tom bola horsie, kym sme este komunikovali: dostavala som zasadne vzorky kozmetiky z casopisov a z avonu a k tomu kavu, lebo, ako frflala aspon trikrat tyzdenne, jej od klientov dostava tolko, ze to musi vyhadzovat 😠
a to "pod, kym mama nevidi" tiez doverne poznam. prvykrat sa to stalo, ked malu videla druhy (!) krat v zivote. na minutu som ich nechala same a ona hned: "konecne tu mama s tatom nie su a mozeme si robit , co chceme, ved ty im to nepovies" 😠

inak majacska sa mozno boji, ze keby povedala "ak budes chciet, prid" nebude fungovat. mne keby to svokra povedala, tak urcite nepridem vobec. akurat by som si vydychla, ze ju konecne nevidim 😅 ale my sme mali ku koncu jedna druhu fakt v zuboch, u nich to dufam nie je az take zle 😕

kocurik16
2. jan 2009

asi by som mala držať hubu,kedže moji synovia už randia,ale skúsenosti so svokrou ma naučili jedno- postaviť k stene a odstreliť

luciauk
2. jan 2009

kocurik, zakopeme ich v tvojej, či mojej záhrade?

mikalove
2. jan 2009

moju nezabudnite 😀 😀

lefika
2. jan 2009

babyyy, ani moju 😀 kto ma dost velku zahradu? 😉

mikalove
2. jan 2009

treba krematorium,ušetrí sa miesto a pomestia sa všetky 😀

lienocka235
2. jan 2009

no my mame dost velky pozemok.. ale ja ich tam nechcem.. ani tu svoju.. podla mna budu negativnu energiu vyzarovat aj po tom..