Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

lefika
4. jan 2009

lucia, mozeme si vymienat cokolady: ja mam horke rada, a dostavam tie hnusne biele 😀

inak minule som u kamosky skoro umrela od rehotu. kavickujeme, ona telefon na stole, a zrazu jej to zacne zvonit a na displeji sa ukaze, ehm, muzsky vtak 😕 a ona: "aaa, zas otravuje svokor"

luciauk
4. jan 2009

lefika, ja ti pošlem moju adresu, ale ty si ich musíš pozbierať na dialnici 😀

s tým telefónom, to je nič. kamarátka ked kojí, tak telefón nedvíha, to je normálka. ved ani ja. raz tak sedím u nej, zvoní jej mobil. za minútu druhý. o minútu pevná linka. o dalšiu druhá pevná linka. o 5 minút niekto strká kľúče do dverí a ona prektúti očami. to je zasa svokra! otvorila dvere a svokra s pohlakom, ako keby ju prešiel tank : Joj , musela som prísť, lebo nedvíhate, som sa zlakla, čo sa vám stalo! 😲 😲 😲 😲 kamarátka: ved zavolajte o 15 min a ja zdvyhnem. vravela som vám, že ked kojím, tak nedvyham 😒

lefika
4. jan 2009

lucia, ta tvoja kamaratka to ma teda vesele 🙄 ja by som urobila opatrenia typu zmena zamku a telefonneho cisla.
ozaj, ako je mozne, ze svokra ma kluce??? to by som ja nikdy nedovolila: pri predstave, ze sa sem kedykolvek moze dovalit, ma striasa 😖

my sme s muzom akurat o nich niekolko hodin debatili...a nedopracovali sme sa opat k jednotnemu stanovisku 😒 akurat sme sa pohadali ☹

luciauk
5. jan 2009

no, problém je v tom, že ona dáva deti k svokre strážiť a ked bola tehotná a aj neskôr, si nechávala nosiť denne navarené jedlo od nej až do domu. tak potom sa nemôže čudovať. myslím, že jej už jej muž zobral kluče, ale nie som si istá. deti im tajne napcháva čokoládou /6a 3r./ a ked mala dcéra z toho problémy, tak zapierala, že ona jej nič nedala. a malú zapieklo z tolkej čokolády. vtedy sa aj jej mužovi otvorili oči. ale také svokry sa aj tak nikdy nezmenia.

ja mám teraz hrôzu z toho, že pôjdeme o mesiac na týžden na slovensko a tam budú nervy. naposledy som bola bez muža, tak som sa vyhovorila a celé dni ma nevideli. ale teraz ide s nami a bude tam vláčiť deti. odprisahal mi, že jej nedovolí napchávať ich od rána do večera medom a čokoládou. naposledy mi mladšia dostala hnačky, lebo babka jej dala 10 pribináčikov 😲 😲 😲 aspon, že najmladšieho kojím a všade ho musím brať so sebou, tak jej ho nenechám. a staršie už majú rozum, vedia aj odmietnuť. hádam to nebude také hrozné a o jej ťahoch mi dcéra porozpráva až pár dní po návrate domov. potom je svokra už v bezpečí a nemôžem ju prizabiť.

minule ked boli u nás, tak mi dcéra rozprávala kadečo. normálne mi bolo smutno, čo všetko pretrpela a ani mi to nepovedala. napr. že ked chcela jesť banán, tak jej ho babka vytrhla z ruky, umyla saponátom, potom otvorila, umyla vnutro a taký mokrý jej ho dala. vraj sa chvílu motkala a potom ho tajne vyhodila, lebo smrdel za saponátom a bol mokrý. chúďatko moje statočné. vraj ma nechcela zaťažovať, lebo som mala v brušku bábätko ☹

ilduska14
5. jan 2009

luciauk,to máš super deti. 😉 sú veľmi rozumné a to je dobré. 😀 aspoň že svokre nenaletia na hocičo 😅

dadulka19
5. jan 2009

luciauk,júj,aká zlatunká 🙂 a veľmi rozumná babuľka 😉 .Deti majú niekedy viac rozumu než dospelí 😎

abetka
5. jan 2009

dieta ma viac rozumu ako starka. To je co povedat 🙂

lefika
5. jan 2009

abetka, pri niektorych svokrach to nie je problem 😉

lucia, 10 pribinacikov, to by nezvladol ani taky sladkozrut ako som ja 😅 a oni tam chodia len s tvojim muzom, ty tam nie si? toto by som ja napriklad nedovolila nikdy: lebo viem, aka je svokra krava a ako muza nikdy nenapadaju protiargumenty, tak si viacmenej robi, co ona chce 😠

sophie1981
5. jan 2009

Z okna na 8 poschodí visí žena a nejaký muž ju mláti po prstoch.
Okoloidúci kričí: "Človeče, čo to robíte, veď spadne!"
"To je moja svokra."
"Ej, ale sa drží, potvora!"

😀 😀 😀 😀

belanka
6. jan 2009

ako to tutak čítam,neviem,čo je horšie.ale asi tie vaše prípady.ja mám len svokra.má ale priateľku,kt.má 2 vnúčatá a tie sú samozrejmeprvoradé.nikdy extra nejavili záujem.Z povinnosti prídu raz za čas(chvalabohu).s malou v živote sami neboli,neprejavili záujem(zasa asi chvalabohu),aj keď jej vnúčatá varujú a trávia s nimi čas.o tom,čo od nich raz za uhorský rok dostane,pomlčím.nie je totiž veľmi o čom hovoriť.na 1.narodeniny sme ich museli prehovárať,aby prišli na oslavu tak ako ostatní,lebo oni nemajú čas...atď.ale aspoň nemusím počúvať tie silné reči o výchove detí a iné drísty.aj keď ma dosť štve,že moje dieťa a jeho jediné vnúča je vosk.ale aspoň nemusím riešiť to,čo vy.tak vám želám pevné nervy

ilduska14
6. jan 2009

belanka,aj ja chcem 😀 to máš pravdu,radšej takto ako hádky,vojny a večné žalúdočné krče,že čo zas príde. 😉 To je tiež blbé ak starý rodič nejaví o vnúča záujem a uprednostňuje cudzie,ale ja by som to brala všetkými desiatimi.Lenže u nás je to prvé vnúča našich rodičov,možno ak svokre pribudne ďalšie od švagra,zmení pole pôsobenia. 😀 Ale to asi tak skoro nebude. ☹

martinano
8. jan 2009

caute kocky, tak som cakala do 5teho co bude u svokry nove, ci sa polepsi.to mal moj manzel narodeniny, je zo styroch deti.myslite si, ze svokra zdvihla telefon a zablahozelala synovi, nie!!!!!!!no strasne vraj mu volala sestra, ked bol v praci a to bolo vsetko.vlastna matka.tak tomuto nerozumiem ked si mna a maleho nevsima ok,ale syn?no strasne.normalne my je zle!!!!!!! 😝

luciauk
9. jan 2009

martinka ☹ 😒 😠 😲 😝 😔 🙄 🤐

johnie
9. jan 2009

ahojte kocky...prave som vas objavila...ja mam svokru taku na dve veci 😀 ona je sama byva snami ... a aj to si nevie vazit..lebo inak by nemala kde byt .. zo 4 deti su 2 v zahranici a dcera co je na slovensku nema s nou najlepsie vztahy...tak sme na to doplatili my..
najnovsie nam pokazila silvester...ako ona je ozaj chora...predvcerom odisla a nikomu nic nepovedala...vcera poobede ju nasli na psychiatrii... des.
no ja som s nou aj tak skoncila aj ked je chora...rozmyslat by mohla vediet a ja sa nenecham znervacovat nonstop...
fuuu

mirkaff
10. jan 2009

babenky moje tak ja byvam so svokrovcami v spolocnom dvore od augusta 2007 a to uz teraz mam predlohu na napisanie knizky.....je to nadlho a mozem povedat ze fungovanie svokrovcov ako rodiny nechapem.oni maju kazdy svoju kasu,stara nevari jak je tyzden dlhy,ked sme sa nastahovali a mali sme dva mesiace este spolocnu kuchynu,u nas chybala dlazba,tak ked isla Martinka do chladnicky tak jej povedala ze nevetraj tu chladnicku tolko a jogurty ktore som kupila ja mi pozrali jej dvaja slobodni synovia,alebo ona,alebo ich skovala niekde totalne dozadu,ked nam rano vystrajala malu do skoly tak jej neurobila ranajky,a poslala malu bud hladnu alebo esteze mala matka rozum a vek nato aby si nieco urobila sama,ved bola tretiacka.nastastie.a v maji sa nam narodil syn ,,jej prve pokrvne vnucatko a moji rodicia nam kupili vybavycku za 9000sk a ona ked mal maly asi dva mesiace tak doniesla ako povedala "na opacky" jednu letnu supravu..a doteraz nekupila malemu ani jednu detsku vyzivu,ani banan ani nic..tak vam tu neskor o tej mojej lakomej harpii"tak ju vola moja suseda" napisem viac....

luciauk
10. jan 2009

babka na pohladanie 🙄

ilduska14
11. jan 2009

johnie,to máš ťažké.Moja má tiež problémy s nervami a bojím sa že neskôr jej preskočí už úplne a bude potrebovať opateru.Ale akokoľvek to znie hnusne,ja tou opaterou nemienim byť.Ja si nervy a manželstvo nemienim zničiť kôli nej.A dávam ti uplne za pravdu.Neničte si život.Ja keby som s mojou dnes bývala,tak už som rozvedená,sedím za vraždu,alebo si to hodím.Takže mirkaff obdivujem.Ja veľa vydržím,nie som urážlivá ani hašterivá,ale potrebujem mať v rodine pokoj a pohodu o to sa s manželom snažíme a nedám si to zničiť,aj keď nám teraz niekedy ten pokoj naruší hlavne svokra,svojimi debilinami. 😖 Ale už sa to učím spracovávať,pokiaľ neprekročí hranice.Ale hlavne že spolu nebývame. 😉

lavaza
14. jan 2009

my niesme zosobaseny takze jej nepoviem inak ako teta noooooooooo teraz babka, v skratke moj Ato je adoptovany takze sa strasne vyzivaju vo vnucatku, od malicka to prehanaju, bol malicky zaplackal nesmela som ho u nich na navsteve ani vziat a utisit len oni ho cicikali ze ho boly brusko chudatonko, ten maly to normalne vycitil moju nervozitu a ked sa zabuchli dvere zvonku bo jak medik. vycitala volakde ze deti maju pit mlieko do pol roka, a poucovala ma, ze preboha 4mes davam lyzickou, ked som poznamenala ze si treba precitat info do konca ze ma pravdu ale deti kojene tak sa urazila. Bol pokoj a ked mal maly pol roka tak mu poslala pecenku aby som mu spravila... nikdy nieje nic dobre co ja spravym, chcely sme chodit plavat od malynka tolko do synceka hucala az sme ostaly doma, kupila vnucikovy receptiky knizku aby som mu navarila, donesiem mu vzdy v papat a odpada ze preco to nema ochutene kde na to chodim kde to beriem ze to ani nepocuka nesolit nekorenit nedavat ananas ze dieta ma rezim.......... dali by malemu aj modre z neba nemozem povedat ze nie, dedka mam rada ako druheho otca on to vie ale ona... kym som bola ticho bola som ok no moj nazor na vychovu a vyzivu spred 30rokov je O bodov. Ja mama ktora som 2roky cakala na maleho, prelezala v nem tehot ju mam presviedcat, ze my sme rodicia a chceme pre maleho to naj. Neviem, co mam robit, nerobim nic, moje navstevy som obmedzila a neviem si predstavit maleho prazdniny alebo strazenie... 😒

jaja257
15. jan 2009

lavaza, moja svokra je ten najdivnejsi tvor v celom vesmire, myslim, ze este aj ufona by som brala skor ako ju. Nikdy nevies co ti povie, kedy a ako a preco ta urazi. My cakame babo, ktore uz malo byt na svete, len mala ma cas a nedajboze vyliezt von. No proste som z malej nervozna, manzel je nervozny a ju zaujima iba kedy bude mala vonku a preco nerobim to a ono aby som to urychlila. Postavila ma do ulohy chodiaceho inkubatoru a mysli si, ze to bude jej dcera. A kedy ju uz budeme mat? To je jej pravidelna otazka. No aspon manzel chape ako to je a ako sa citim. Pridam malu pikosku. Sme kolegyne, mala som svadbu a doniesla som fotky, video a tak do prace a na moje nemile prekvapenie som sa dockala, ze my sme to uz videli, drahuska doniesla ukazat, uz nemusis ukazovat nic. Nebudem oipisovat ako som sa citila. a teraz sa ma pyta, ze kedy bude mala moct ist von, aby ju mohla vziat ukazat do prace. No co na to clovek povie? Ja som povedala, ze ak to spravi, viac mna a malu neuvidi, akurat na fotke. Ale normalne mam strach ze to spravi ked malu dostane do kocika dedo. (Trn kocik mimochodom oznacila, ze vyzera ako truhla) .

dioliana1
15. jan 2009

hehe urychlila asi zbudol vol že telatom bol.........

ilduska14
15. jan 2009

lavaza ja ťa úplne chápem.my máme to isté.moja svokra má predstavu že malé dieťa môže všetko.a vyslovene veci ktoré malej nedovolíme tak ona dovolí aj napriek nášmu upozorneniu.teraz to už robíme tak že čo jej svokra dá a my sme to zakázali tak to jednoducho zoberieme a hotovo.A tie prázdniny,lavaza,ja nikdy nedovolím pokiaľ nebude malá aspoň na základnej škole.pretože moja svokra je bez dozoru nevyspytateľná a aj keby sme povedali že malá je alergická na rajčiny aj tak by jej ich dala,len preto že sme zakázali.
jaja a to ťa nepoteším po narodení malej to budete mať pekelne ťažké.len si nedaj skákať po hlave a urči si hranice,ináč ti to prerastie cez hlavu.a čo sa týka toho ukazovania v práci,čo jej šibe?malé bábo? daj jej fotku a nech ju ukazuje komu chce.a kočíkovať malú by som jej nadala bez dozoru,teda bez teba alebo manžela.

lefika
15. jan 2009

jaja, nedaj sa. raz jej nieco dovolis a potom sa to uz povezie. mne sa tiez svokra pokusala nanutit, aby som jej 2mesacne babo nechala hodinku-dve v robote, kym si obeham urady. no ani za svet! uz som ju videla, ako s nou pobeha kazdeho od vratnika po generalneho riaditela. ved aj fotky chcela len preto, aby mohla ukazat v robote 🙄

johnie
16. jan 2009

no takze ta moja je od troch kralov na psychiatrii. a vraj za nou nemame chodit, lebo je urazena ze sme ju vyhodili z domu...nooo ja som sa za nou ani nechystala. a som zvedava kam sa vrati, ked sme ju vyhodili... 😉
co sa tyka kocikovania malej. dala som jej ju, ale prvy krat ma tak nasrala, lebo ja idem na taku hodinku a ked este mala spi tak ju necham nech chrape na dvore ... a ona nechodila po 4 hodinach...som nechapala kde moze byt, cela dedina je obehnuta za 15 minut. mobil samozrejme doma, aby som jej nevolala. ked sa vratila mi hovori ze preco som nepovedala ze nema byt dlho. a ze ona by mala chodit na dlhsie prechadzky ako jej ja robim...tak odvtedy ked sa ma opyta ci moze ist s malou na prechazku...tak poviem ze jej staci ked bude na dvore...

mirkaff
16. jan 2009

johnie tak to mas dobre ked mozes nechat malu aspon na dvore.u nas je to tak,,byvame u svokrovcov,nastastie mame spolocny iba dvor,no a vchodove dvere mame oproti sebe.a svokrovci maju dvoch [sov a poviem vam ze so svokru mame problemy ale je natolko inteligentna ze aspon zaklope ked k nam ide,i ked uz sa par krat stalo ze otvorila dvere a zhukla ste doma???doslova zhukla,tak som to hovorila muzovi,asi jej dohovoril lebo uz sa to nestava tak casto,,,,,,no a chcem napisat ze ja osobne som mala dost velke problemy so svokrom,zacalo to den po svadbe ked nam dirigoval ze kedy ,jako mame ist zaniest zakusky do roboty,iba som mu povedala ze "tato ale sak to neni tvoja starost".podotykam ze so svokru nemaju dobre manzelstvo,viem o tom ze ma z nej iba handru a sluzku,asi si myslel ze ked si ona neotvori hubu tak ze on je jak boh v dome a neotvori si ju nikto..lenze ja som nebola naucena nato aby mi moj vlastny tatko rozkazoval a nieto este svokor..maly sa narodil v maji a ked som ho kojila tak mi hocikedy dosiel do obyvacky a ked som povedala ze kojim tak mi flegmaticky zahlasil ze on mi nekuka na cecky...ja sa aani necudujem ze som maleho kojila 3 mesiace,pri tolkych nervakoch a ked sa maly ako babinko budil aj 4krat za noc a ked som si v leted sem tam pobede zdriemla tak mal vystaravacky ze jak mi je dobre na materskej ze ked len spim..kokot jeden.no a babenky moj pohar pretiekol v polovici novembra a ked k nam hned rano ako mysicka dosiel,dokonca mal kluc a hocikedy si odomkol,,tak asi 5 minut predtym som povedala muzovi ze ak si nespravi s tatkom poriadok tak jak ma avia pristahovala tak ma avia odstahuje..no a ondrej mu hned v to rano v sobotu dohovoril a on sa potom postavil do kuchynskej klenby a povedal..Mirka sak jak ti vadi ze chodim za malym tak mi to povedz,a ja som len odpovedala ano vadi a chod do pice......a mam odvtedy pokoj.kluce som zobrala a povedala som ondrejovi ze ak ja zbadam ze maju svokrovci od nasho kluc tak sa zbada aj on,vymenim fabku tak ze kluc nedam ani jemu a kludne moze spavat u nich..inak najnovsie svokra minuly tyzden strazila dve hodiny maleho a nie aby mu zohrila co mal nachystany caj ale krava, ona ho vyliala a dala mu stvu zo zavaraneho ananasu..taky humus dat 8mesacnemu dietatu..a to sa mi furia priznala asi za dva dni,prisla sa opytat ze ci maleho neprehnalo alebo nezapieklo a pytam sa ze preco.a ona pica vyvali zo seba ze mu dala ananasovu stavu.no nejeblo by vas..baby ja tu tak nadavam ale najradsej by som im dala niaku otrovu na mysi..co by skapali a bol by pokoj

mirkaff
16. jan 2009

idem k tym psom,ked som prisla s malym z porodnice tak este sme nepresli ani prah vchodovych dvier a uz som plakala,,svokor chytil v chrontavych monterkach maleho a kvokol si a dal ho ocuchat psom......a vnutri som asi hodinu revala ze ja tu nechcem byvat.....vtedy mi to pripadalo ako keby sa moj muz bal povedat nieco vlastnermu tatkovi ale nastastie sme to prezili bez ujmi na zdravi a aj ondrej uz trosku sem tam podotykam chape ze si ma stat pri zene a pri detoch a nenechat soi rozkazovat....jaj skoro som zabudla,svokrova mama ,maleho prababka,klobuk dolu,jedina co ma normalny rozum,,,,tak mala v nedelu narodky a my sme sa naobedovali a ondrej bol cosi vedla u svokrovcov a dojde a hovori mi ze .Mirka o jednej idem k babke.kukam nanho jak mucha puk ,hovorim ale ale a tatinko kdeze si to ty nabral ze o jednej.a on sak nasi povedali ze o jednej ideme k babke,,vzapeti svokra doletela vyobliekana jak modelka ze sak mirka ja uz som oblecena ,ja pojdem s vami autom aby sme sa vsetci pomestili,a to bolo tristvrte na jednu a ja takym hlasom aby to dobre pochopila hovorim ale mama my nejdeme o jednej ,maly ma svoj rezim a on ide za chvilku spat,a ona jak vychor zvrtla sa na pete,buchla dverami a odisla..baby ja som taky hukot spustila po ondrejovi ze hned pochopil jaka byje...a nakoniec sme pekne krasne isli o tretej,ale maly spal pol hodinu,ako keby bol tusil tu moju nervozitu z tych kurev starych.........baby kedysi sa hovorilo ze blahoslaveny ty co uvidia kralovstvo nebeske a u mna plati BLAHOSLAVENY ty ktory ziju bez svokrovcov

lefika
16. jan 2009

mirka, ty mas z nich teda riadne nervy 😕 ale to neber ako vycitku, ja som z nich bola na nervy rovnako. ale cakaj, ze takto to dlho nepojde: bud vybuchnes, vykricis im vsetko mozne aj nemozne alebo to budes dusit v sebe a ochories z toho 😒
jedine rozumne riesenie je odstahovat sa a to rychlo a kamkolvek! ja som zduchla, ked mala dcerka 6 mesiacov a doteraz si vycitam, ze som ju toho pol roka vystavovala tym stresom (okrem toho, ze to musela vycitit, pri kojeni urcite dostavala riadne pecky stresovych hormonov) ☹

johnie
18. jan 2009

mirka..no ty koky...ja citam a citam...a neverim ako mozu byt niektori ludia taki pribrzdeni...veru moja ty sa len pekne pozozpravaj s manzelom a chodte co najskor a najdalej od tych hien 😉

sarka211
20. jan 2009

mirka pridem sa k vam......aj ja byvam u svokrovcoch a je to o nervy...a to je horsi moj svokor....za ten roka pol by som mohla knihu napisat...je to obycajny diktator(svokra je tiez pre neho sluzka a nic mu nepovie )a este aj alkoholik...cudoval sa minule, ze som mu malu nechcela dat, ked sa ledva drzal na vlastnych nohoch a este aj na mna zjapal na cely byt, ze jaka som ja....uz nadaval aj na moju rodinu..ja mu uz nestacim a , ze ked sa odstahujeme, tak ze moj muz zdochne v spine, lebo ja nic neporobi...a pritom niekedy sa ani malej tak nevenujem, lebo pratam, perem a varim...minule, ze nic nevari a ked som navarila, tak, ze on tie moje sracky jest nebude...tak ja nemam chut, nejakemu debilovy varit ked si to nevazi a nedaj boze , ze je na jedenie jedlo, ktore on nema rad.....ked som kojila, tak ma buzerovam, ze ako to mozem kojit po sediecky....co sa on tomu rozumie??? ved v zivote nekojil....alebo napriklad, ze on vychoval troch synov....hovno on bol prec a vychovala ich svokra.....a vzdy jej da nieco jest co nemoze a este ma potom provokuje , lebo vie, ze ma to vytaca...mala mala pol roka a svokra jej dala slivky...povedala som jej , ze mala ich nemoze a ona , ze preco nie???a nato nas drobcek tyzden hnackoval chudatko...a teraz jej davala pre zmenu figya surove cesto a dieta sa mi pozvracalo...neda si povedat a ,ked ja nieco poviem ,tak som najhorsia, ze nanu vybehnem...a to som jej zevraj znicila vianoce....povedala som jej ze asi nestihneme prist a ona, ze ok...a ked sme nestihli, tak bolo peklo a zas ja ta zla...som rada, ze niesom sama 🙂

luciauk
20. jan 2009

ty brďo, niektoré svokry sú fakt na odstrel.a tá moja...do prvej línie 😠

moje skúsenosti tiež hovoria, že hučať do muža až kým sa ľady trocha nepohnú a ja som tiež nedávala deti strážiť, kým boli malé. no, raz ma muž prehovoril a svokra volala o pol noci,že dcéra plače a nespí. pridem tam a ona horúčka 40, zapálené uši a svokra ju na rukách nosí a rumázga viac ako dieťa. šak položím, dám lieky alebo idem na pohotovosť, nie? a keď strážila druhú pár hodín, tá mala pár mesiacov, tak prídem domov uprostred leta večer všetky svetlá rozsvietené, v byte asi miliarda komárov, horúco jak v psinci a ona malú v dvoch dekách na rukách nosí a piští, že nevie, prečo malá tolko plače. asi preto, že je celá doštípaná a je jej horúco 😠 dva týždne sme liečili zapareniny ☹ bože, to by bolo na román. 🙄

jaslicek
20. jan 2009

Ahojte babulky. Precitaka som si len daco, ale ako vidim, nie som jedina, ktora si so svokrovcami vobec nerozumie. my byvame u svokrovcov (mame samostatne poschodie), spolocny vchod, spolocny dvor. V skratke, som uplne inak vychovana ako manzel, svokrovci su sialeni materialisti, stale len nakupuju, peniaze, peniaze a peniaze to je vsetko. ja mam taky trochu iny problem, moja svokra je dobra, ale sialene dobra, neviem ci sa to da vobec pochopit, ona by chcela, aby som ja sedela a ona vsetko za mna robila, ak nesuhlasim, spravi to potajme. ona je presvedcena, ze musi vsetkym pomahat (aj ked to nechcu), ze bez nej sa svet zruti, tak vsetkym nadiriguje, co a ako, aku ma ona predstavu, stale mi pcha peniaze, to mi kupi, tamto, nosila plne igelitky oblecenia pre mna a malu (aj spodne pradlo pre mna), mna to ponizuje a mam uplne iny vkus, kopa veci isla rovno detom do domova. skratka ja potrebujem svoj priestor a ona cloveka sialene dusi, neda dychat, pri nej som strasne nervozna a mam chut utiect. svokor...ten bol fajn ale len dovtedy pokial po mne nevystartoval...baby, to by som neverila...stary slizak to je, so svokrou im to neklape, ale preco som si to malo odniest ja? no a na zaver, problem je v tom, ze bud pojdem robit a budem v praci od nevidim do nevidim a mala bude s mojou mamou (pridem teda o vsetko co s malou suvisi, nebudem vidiet ako rastie, lebo budem zarabat, svoje dieta milujem nadovsetko) ale zoberieme si hypoteku a pojdeme do vlastneho alebo tu zostaneme a budem s malou na materkej ale stale rovnako nestastna...neviem co robit dalej, nenavidim to tu a nechcem prist o tie najkrajsie chvile s mojou malou. inak co sa tyka mojho manzelstva, tiez mam pocit, ze to uz nie je idealne. manzel vkuse pri telke a pc (neustale programuje do prace a je maniak vseobecne do pociatcov) mne nepomaha vobec, malej sa malo venuje....neviem ako dalej, niekedy som velmi zufala, ale Emka ma drzi nad vodou. viete mi niekto poradit co spravit?