Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

lenka1108
26. mar 2009

to je pravda lucaska...je to smutne ale kym ona nebude chciet tak jej nepomoze nik...

janemari
27. mar 2009

Tak som vas trochu pocitala.No vase svokry to mozno robia,lebo su chore,ale moja robi psych.teror pri plnom venomi.

zuzkafuny
28. mar 2009

Pokiaľ bývate pod jednou strechou, je to ťažké... s našimi svokrami 😉
ale keď to tak nie je, tak jedným uchom dnu a druhým von... nedá sa???

depecko
31. mar 2009

ahojte, no zuzkafuny,-niekedy sa nedá.Ja bývam zo svokrou v jednom paneláku /teda pod jednou strechou 😀 / a niekedy je to na nervy.Ale v poslednom čase je kľud.Klop,Klop.....
Mňa vytáča keď ma "akože" v dobrom poúča,len ona vie všetko najlepšie...a ona to robí tak a tak....
Tak napr.moja sestra je úplne iná,zo svojou svokrou vychádza fantasticky,nič ju nevytočí...chodí k nej na obedy,hocikedy ju zbehne pozrieť...Proste vzorná nevesta 😀 😀 Mňa by od hrdosti rozhodilo 😔

ma_se
31. mar 2009

JANEMARI
no praveze,je to este horsie,ked ti svokra robi zle pri plnom vedomi 😝
lebo chory clovek,toho aspon mozes ospravedlnit,ze je chory...
ale ono v podstate aj ked clovek robi veci pri plnom vedomi a nema ziadnu chorobu,je v podstate chory-nevyrovnany clovek,a tak si to vybija na svojich najblizsich a na tych, ktory su mu najblizsie po ruke....
lebo normalny clovek to robit nebude

ma_se
31. mar 2009

ZUZKAFUNY,presne ako pise DEPECKO,neda sa,su urcite hranice...kedy by kazdy clovek mal vediet,ze ich nesmie prekrocit...

ninka.b1
1. apr 2009

ahojte kočky, ja som tu 1x. Ako to citam mate to na nic a ja som si myslela, že to ma blbe 🙂

depecko
2. apr 2009

ninka.b1-áno povzbudí to však?Aj ja uznávam že "moja"nie je najhoršia 😀

ninka.b1
2. apr 2009

depecko-takže si spokojna?Alebo by to mohlo byť aj lepšie

depecko
3. apr 2009

ninka.b1,-časom som prišla na to,že ju nezmením.Tak ako ona mňa. 🙂 Proste má svoje zvyky,/napr.riadiť riadiť riadiť,až je u nich sterilne ako v nemocnici,okná už má dávno umyté,hoci chodí večer z práce,..a robí všetko do noci...popritom ešte chodia k svokrovej mamine na Liptov cez vííkendy a tam to isté.../proste je ako taká mechanická myš 😀 ,hovorím jej veď sa skľudni,oddýchni si,vidím že melie z posledného.Ja sa len bojím aby to nevyžadovala aj odo mňa,bývame blízko seba...Ja keď večer prídem z roboty..-chodím okolo šiestej niekedy aj neskoršie...sa mi nechce nič robiť 😒 Ledva si nachystáme s manželíkom večeru,/suchú 😀 /...a padám na nos.A v tom svokra vie doletieť plná energie/akože/ s nejakým teplým jedlom ....pokontroluje čo máme na večeru my,stále je na behu,takže nie že by si sadla na zadok a pokecala keď už prišla,to akože vždy len na SKOK,LEBO,ešte má prať..riadiť...žehliť...No takéto ma vytáča...Ale učím sa ...už s úsmevom....nie vždy sa to podarí..

julieeta
3. apr 2009

Moja svokra je najl;epsia, je 40 km odo mna a vidim ju raz rocne a teraz asi ju neuvidim dost dlho, lebo aj tak sme sa stihli na rodinnej oslave pohadat 😀

horallka
3. apr 2009

Sú tu aj také baby, čo nemajú svokry?Alebo mám založiť novú tému? 😉

ninka.b1
3. apr 2009

Ja zatial nemam svokru 🙂 , no neni sme zobraty ale už sme stihli prerušiť kontakty, teda z mojej strany. Podla môjho priatela je to najdokonalejšia osoba na svete a aj nevyslovena myšlienka na jej osobu je neodpustitelny hriech 😀 Nemala som s ňou konflikt, lebo si neviem povedať čo si myslim, račej som ticho. Ale neako som jej nesadla ani neviem prečo, ked sme sa stretli prvy krat, ledva ma odzdravila, potom sa vypytovala prečo nedojdem a ked som prišla uvitala ma vetou "aj ty si prišla?!"-uff bolo to take arogantne a potom sa všetci vytratili z obyvačky-vyhoda mala som ju pre seba 😉 No bolo toho viac, tak som si povedala, že nenecham zo sebou zametať a odmietam k nim chodiť, načo som samozrejme ja ta zla-lebo mamička sa na mna teší a pravidelne sa pyta kedy pridem..........Ale ked sa stretneme u lekara nikdy ma neodzdravi- spravi sa, že ma nevidi,nepozna atd.. No tak som zvedava čo bude ked sa vezmeme 😎

eja136
3. apr 2009

ja tiež zatiaľ svokru nemám, len potencionálnu lebo niesme zobratí.a bývam s ňou. niežeby to bola zlá osoba, ona je práve až moc dobrá, trochu mi to lezie na nervy, a príšerne sa teší na svoje vnúča, ktoré sa má narodiť začiatkom júna. ja nemám ešte nič nachystané a to ju dosť štve, lebo by mi to najradšej nachystala sama, našťastie ju priateľ uzemnil, tak je relatívne pokoj. naoko, lebo to vrenie cítim. 😠

terezka044
3. apr 2009

horalka, jasne ze aj take su. vid napriklad v teme slobodne mamicky, tam je nas takych dost 😉

jankajs
3. apr 2009

RECEPT NA SVOKRU
Baby, ku mne sa dnes nanominovala svokruška - akože, čo robíme a tak. Malý bol v postieľke, tak si otvorila spálňu a šup - bez opýtania vzala drobca na ruky. A hybaj s ním pred telku do obývačky. My s mm kopec práce - prerábame, všade plno prachu, preto bol malý v druhej izbe a v postieľke, aby sa toho toľko nenadýchal, nedošpinil sa a hlavne si neublížil, keď sme na neho chvíľu nemohli dávať pozor... a ona si v pohode behá po izbách... tak som po chvíli za ňou prišla, že ak nemá čo robiť, môže mi požehliť veci, kým ja mm pomôžem vypratať ten neporiadok /kvádre, malta a tak/.
Len poplašene zamrkala očami, a neisto šepla, že však môže, ale ešte si zájde dole "čosi" urobiť. Zdvihla sa, malého zaniesla do postieľky a stratila sa. Viac neprišla 😀 😀 😀 a keď sme sa stretli, tak pre istotu so mnou ani nenadviazala reč, aby som jej náhodou nepripomenula to žehlenie 😀 😀 😀 . Takže - ak sa chcete zbaviť neželanej návštevy, viete, čo treba robiť - zamestnať ju!!! Alebo tým aspoň "pohroziť".
Inak, v živote by som jej nedala nič ožehliť, ona nežehlí ani sebe, ani svojmu chlapovi, chodí k nej dcéra, čo jej dá skrine do poriadku, inak by ju to špinavé prádlo asi zavalilo. Ale to je ich vec, sú rodina, a keď im to vyhovuje, nestarám sa. Po dnešku však vidím, že práca je veľmi účinný odpudzovač mojej svokrušky a asi ju budem často používať. 😀

lefika
3. apr 2009

jankajs, no normalne mi tu chyba tlieskajuci smajlik 🙂
dufam, ze nabuduce uz budes mat pekne nachystanu dosku a zehlicku, a po svokre sa len tak zaprasi 😀 😀 😀

jankajs
3. apr 2009

lefika, veru som rozmýšľala, čo urobím, ak sa náhodou zjaví 😀 , ale nachystala by som jej len veci malého, plienky a tak, však ako babka vnukove môže... a aby nepovedala, že aj naše musela /chúďa/ ožehliť.
Ale vidím, že verí, že to myslím asi naozaj, tak preto ten útek 😀 😀 😀

mikike
4. apr 2009

ahojte, dnes skoro cely den som preplakala, moj vnucik ma uz viac ako 4 mesiace, a este som s nim nebola vonku na prechadzke.
Dnes prvykrat su deti zvlast, kupili si byt. Byvali u nas 8 mesiacov. Vsetko som spravila pre nich, co som len vladala. Nevesta je inac dost arogantny typ. Hovorim jej, ci poobede mozem zobrat maleho von, a ona flegmaticky, ze: uvidim. A ja som ostala prekvapena, ze vsak ona ma vela prace so stahovanim, ale ze ona chce s nim von, Velmi mi to zle padlo, nestalo sa to prvykrat, co ja taka. Sadla som do auta, a musela som na ceste zastavit, zacala som plakat ako nenormalana. Poradte mi, co mam robit? Myslim si, ze nezasluzim to od nej, vzdy vo vsetkom som jej pomahala, aj financne, a citim, ze ma nema rada. Velmi ma to boli......

yvetta
4. apr 2009

mikike ja sice este nemam babo, ale podla mna su niektore nevesty uz dopredu zaujate proti svokram - ja osobne by som radsej mala dcerku ako syna aj kvoli takymto buducim problemom 😲 ono ty ju asi tazko zmenis, ked ju matka nevychovala a je arogantna 😅 ja mam perfektnu svokru a to aj preto, ze som jej uz na zaciatku dala sancu 😅

melany_s
4. apr 2009

Mňa napadá len jedno - nechať to na ňu. Tiež ma vytáča, keď mi moja svokra vnucuje pomoc, o ktorú nestojím. Možno aj ja mojej svokre pripadám ako arogantný typ 😉

mikike
4. apr 2009

yvetta tak mne tu sancu nedala, uplne je to tak ako si to napisala, uz dopredu bola zaujata proti mne, aspon som mala taky pocit..

melany ok. skusim tvoju radu... vies preco som jej pomahala? lebo moja svokra na mna kaslala, aj na svojho vnuka, a mne to chybalo, ale moja nevesta je asi ina..

a co mam robit, ked stale krici na mojho syna? mam sa tvarit akoby nic?

kacenqa
4. apr 2009

mikike - a bola taka aj pred porodom??? lebo mozno su to len hormony co s nou mavaju (teraz myslim na ten krik) ale urcite by som sa do toho nemiesala, maximalne v sukromi sa syna opytala, ako sa mu dari vo vztahu, ci je stastny a spokojny (urcite by som sa ale nezmienovala o tom, ze ti vadi, ze nanho krici) a uvidis, mozno z neho nieco vylezie...mimochodom, ja som strasna cholericka, tiez hocikedy nahukam na muza, ale zas na druhu stranu je to dobre, lebo tym vypustim paru a behom 5 minut je vsetko OK. lepsie, ako dusit zlost v sebe a byt nervozna...

a takisto by som so synom riesila to, ze by si chcela ist kocikovat maleho. nie s nou. je toho na nu vela. najprv nutene byvala so svokrou, teraz stahovanie a zariadovanie a urcite si to vsetko chce spravit po svojom. ja som taka tiez. radsej budem 3 dni pripravovat veci na navstevu, akoby som mala muza nechat co i len nakrajat cibulu, lebo by to neurobil tak jemno, ako ja...

sofik
5. apr 2009

Mikike nechaj ju tak, niektoré nevesty sú proste také. Ale niekedy je lepšie si to nevšímat ako sa prehnane vnucovat. Moja svokra mi s malou občas pomohla a potom každému rozprávala aká som lenivá a tak 😒 tak načo potom pomáha ked to potom vyčíta, radšej žiadna pomoc ako počúvat celý život ako nám pomáhala a my sme nevdačný a arogantný 😉

kveta
5. apr 2009

Mikike, pre Boha, nechaj Tvoju nevestu trocha vydýchnuť. 😀 Ona je teraz celá šťastná, že bude mať chvíľu súkromia, keď sa odsťahovala od Vás - a to neber v zlom, ale bolo by to tak keby sa sťahovala od kohokoľvek po ôsmich mesiacoch spolubývania 😅 a Ty chceš hneď v prvé popoludnie vnuka a teda hneď v prvé popoludnie dorazíš do jej súkromia??? 😀 Kľúúúúúd. Daj im tri t-štyri týždne, nech sa udomácnia a potom to skús a pamätaj, že ona má legitímne právo povedať "nie, nedám Ti dnes poobede vnuka na kočíkovanie" tak to rešpektuj a neber to osobne a sebaľutujúco /koľko som pre nich urobila, a ona mi nedá vnuka.../. Buď rada, že nevesta má k vnukovi taký vzťah, že ho chce mať pri sebe, keď si zakladá vlastné rodinné hniezdo - veď to je v podstate pre Teba ako starú mamu veľmi dobrá správa. 😅

K hádkam mladých: kým sa nejedná o domáce násilie, drogy, nútenú prostitúciu, tak sa im do toho ani slovkom nestaraj. Je to ich súkromie, o ktorom vieš, lebo boli okolnosťami nútení u Vás bývať. Ak Ťa niekto z nich požiada o radu, poraď, ale sama o tom nezačínaj a nechaj to na mladých. Sú manželia, majú miminko, hádky sú v zdravom vzťahu normálne a nepleť sa im do nich.

sofik
5. apr 2009

kveta dobre si to napísala 😉 tak by to malo byt 🙂

gavrilka
5. apr 2009

Dnes je fakt tazke vobec byt rodina...mama , otec, dieta...nie to este svokra, svokor, rodicia...Neviem, ako to ludia niekedy mohli zit po kope aj tri generacie a v pohode si nazivat. Ja sa tiez so svokrou, dokonca ani s mamou nenavstevujem a ked , tak len velmi zriedka. svokra bola od zaciatku odmerana a mali sme od seba odstup, co mi nijako neprekazalo. Zato svagrina s nou vobec nehovori, moja svokra je velmi svojska, samotarska, rozumie si len so svojou sestrou a na nas ako nevesty kasle. Najstrasi syn moj ma 10 rokov, este u nej v zivote nebol na prazdniny, nespal tam sam, vidia sa asi tak 2 az 3 krat rocne. To mu svokroci daju peniaze a uz je to vybavene. Najlepsie bolo, ked svokrovci idu na nakup[byvaju od nas c40 km a chodia na nakup do nasho mesta], to ani nezajdu a ked ich niekto znamy vidi, tak sa vyhovaraju, ze nemaju cas a podobne. Ja to neriesim uz, len mi je smiesno, ako sa svokra obcas stara, ze kto ju chuderu doopatruje na stare kolena....nuz ten, komu pomahala o koho sa starala...cize ona sama 😉

mata25
6. apr 2009

caute,
odvolavam vsetko dobre co som kedy o svokre povedala. (aspon pre dnesok) je toho tak vela co by som mohla napisat, dnes uz nezaspim. dlho som si hovorila, ze moja svokra je celkkom v pohode. az pokial sa k nam nenastahoval manzelov syn, dovtedy zil 3 roky u svokry a predtym u matky. niekolko rokov som si kusala do jazyka ked ma svojimi recami posteklila na citlivych miestach, dnes som to nezvladla, do telefonu sme sa pohadali, nato sa 16 rocny zbalil, ze on ide k mame do BA, ze pre neho uz niekto ide autom. svokra nam medzi inych vytyka, ze sa o deti nestarame, teda hlavne o pubertaka, lebo moj manzel po celom dni v dvoch robotach nechce s nim hravat pocitacove hry a to je podla babky nepripustne, lebo otec by sa mal pre syna obetovat. bolo mi povedane, ze pubertak sa nas boji a nie je u nas stastny, robime mu asi zle. veci sa z mojho pohladu maju asi tak ze mlady na nas donasa babke a ta jeho slova hlta ako pismo svate a podla nej je vsetko nasa chyba, aj to ze prepadol nna polroka. a pritom s nim nemame ziadne konflikty ani ine problemy okrem toho ze je velky lajdak v skole a prilis casto chyba, lebo je chori. ja uz neviem. chlapec este nezazil rodinu kde sa o deti nikto nestara, to by sa cudoval. muz ho vozi kazde rano do skoly, ja obcas zo skoly, rozpravame sa s nim, aj ked muz pomenej, ale ja viac nez dost aj o vaznejsich temach. do rodiny prislo mimino tak mozno uz sme trocha viac unaveny a nemozem ist pre neho kedykolvek si zmysli, lebo predsa nebudem budit maleho len preto ze jeho bratovi je dlho pockat hodinu na autobus. mlady hovori ine veci u nas a ine u babky a mamy. proste moj muz zo vsetkeho vychadza ako najvacsi k.... a ja ako najvacsia chudera. a to beham do jeho skoly castejsie ako on, len aby ho nevyhodili. inak je to fajn chalan, neflaka sa, doma pomoze ked nieco potrebujem a s malickym sa zahra, pripadne ho zavaruje, len ta skola nejak hapruje. teraz nas caka pokec s mamou babkou a podobne a som zvedava k comu zasa pridu, ako obycajne k nicomu, lebo z dialky sa dobre kritizuje. to im ide najlepsie, vyvolavat a robit problemy, chcu vychovavat na dialku po telefone, ale vynadane vzdy dostanem ja alebo manzel. je to cele nejake naopak. sorry ze je to take dlhe.

mata25
6. apr 2009

este jedna prihoda o svokre. strasne chcela maleho varovat, tak som jej ho na 2 hodiny dala ked som isla na skusku. krpec dve hodiny reval, ona ho 2 hodiny vlacila a hystercila a vyvolavala manzelovi, ze sa o neho nestarame, lebo ze je chory a ma horucku. pritom mu nic nebolo, len mu bolo strasne horko, lebo mu v prekurenom byte obliekla aj mikinu co som mu ja dala predtym dolu, tak plakal a od placu a horka bol trocha teplejsi a cerveny. muz chytal tiez hysak, ze kde som nech tam rychlo utekam. to mal maly asi 10 mesiacov a bolo to prvy a posledny krat co bol u nich sam bezo mna. a do tohoto bordelu sa mam sustredit a pisat diplomovku. slak aby to trafil.