Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

gergi7
18. júl 2010

adamala - jeee citala som o sebe 😀 .

janula1900
3. aug 2010

@nanyka Presne, tak zdieľam tento názor. Ja som tieš svokra - stala som sa ňou pred dvoma rokmi - nevestu beriem ako vlastnú dcéru, ale ona to nechápe alebo nechce pochopiť, takže je ťažko, ale každý kto píše na tejto stránke by si mal uvedomiť, že ak má syna bude raz svokrom a bude deťom pomáhať s tým najlepším úmyslom a keď to nebude pochopené, tak tej svokre bude z toho zle a bude sa správať k neveste odmerane a to netreba dopusťiť, treba sa tolerovať, hlavne keď bývate pod jednou strechou s nevestou a so synom. Ja som toho názoru, keď si ju syn vybral, tak znamená, že ju ľúbi - tak ju mám rada aj ja - svokra a nevesta by nemali byť proti sebe, jedna z nich od malička vychovala toho istého muža - a tá druhá sa od teraz snaží byť stále pri ňom. žiaľ - každý si tieto veci uvedeomí až vtedy keď je sám v tej konkrétnej situácii. Nepíšte tak zle o svokrách aj oni mali niekedy svokry, ale veď predsa sú matky vašich manželov .- ak ich nechcete milovať - treba im dať úctu a tú si právom zaslúžia. 🙂

olivova
3. aug 2010

@janula1900 - ved prave, ze aj oni mali svokry...vies, je to o drzku, ked ideme von - kde idete, kedy sa vratite, a co budete chodit a preco si ju neobliekla (malu) a zasa idete vyhadzovat peniaze - prepac, mam 30 a hadam viem, kam pouzijem moje peniazky - to si nedovoli ani moja mama. Nehladiac na to, ze mi vtrhne dovnutra kedychce, pohorsene sa popozera, ze nemam ukazkovy poriadok, ked pridu svagrine - jej dcery, ukazuje im ako so mnou mava - je mi az zle, to jej povysene spravanie vtedy a ani sa len nekukne na malu - najskor si ju nauci k sebe a ked pridu obe jej dcery, ani o nu nezavadi - srdce mi trha, ako sa mi mala hrabe k nej dovnutra a ona - nemozem ta zobrat, lebo....pritom ked je doma sama, je pecena varena, VZDY ju zoberie...A toto sa mi ma pacit? Nic neurobim dobre, lebo nezabudne podotknut ze jej dcera to robi lepsie...Pri vsetkom. A to je to, ze ma ma rada ako vlastnu dceru? To je smiesne....Vzdy budem len nevesta - leniva, neschopna, a ona ma takeho uzasneho syna, ani sa on neviem postarat...
Nastastie sa stahujeme. Bolo to uz neunosne...
A to este napisem, ze ked vidia nieco nove mojim detom - to su reci, ziapu po celom dvore, aby kazdy pocul, ze ma drbu, kde vyhadzujem peniaze...-moje. Oni mi nic nekupuju. Vsetko si poctivo platim, A este sa ich mam pytat, co mozem kupit??? Juj, si ma normalne rozculila...
A za to si zasluzi moju uctu??? Za to, ze som uplne psychicky v keli, ze ma drzi nad vodou len to, ze snad sa o rok budeme stahovat? A uz sa nevie dockat. Kolkokrat ma narazky, nech si to uz poukladam do mojej pivnice...Ale ked sme jej prerobili dom, bola ticho....
Podotknem, ze som sa s nou nikdy nehadala, ale snad mam aj ja pravo na sukromie a svoj rodinny zivot, nie? Aj ked byvame spolu...

gergi7
3. aug 2010

janula1900 - uctu??? 😕 a za co??? Ze moj manzel si nevie sam zohriat jest, poupratovat za sebou, alebo nebodaj si sam caj spravit??? No to co ona z neho vychovala, ja musim prevychovavat, lebo tak sa fungovat neda!!!! Ona ma nerespektutuje ako matku jej vnucat. a mat uctu k nej? nikdy!!!! My tu o svokrach zle nepiseme, ono je to vsetko len pravda, ktoru potrebujeme zo seba dostat. Ak mas ty super vztah s nevestou, tak si to vazte jedna aj druha. Aj ja som bola kamaratka so svokrou. Ale vsetko je uz davno prec.......

mamutka
3. aug 2010

jo uctu 😀 ta co si nikdy ruky neumyje, ani ked z hajzla vyleze, ani ked z vlaku vystupi a tak mi dieta chyta...ta co hned po narodeni davala skolenie ako sa dieta ma nechat vyplakat a nebrat na ruky? ta co len natrca ruky na peniaze a je jej jedno ze platime velku hypoteku, ked minie na svoje nabozenske vylety vyplatu svojho muza aj svoj invalidny, co ma nepravom, kedze skace ako srna, hlavne ze na klby nevladze, nuz ale co si vybavila za komancov, to ma...tak potom bedaka ako nic nemaju, ze potrebuje....zle mi je z jej lenivosti a pretvarky, mna vychovali k skromnosti a tazkej robote, ona len sedi na zadku a kazdeho vydeluje, najviac len seba, skromnosti ma plnu hubu...fuj....kazdy ju nenavidi, pozna ju cele mesto, tam kde byva, ved aj maju vykopnutu postovu schranku stale, lebo ona do kazdeho sa stara, poucuje, do kostola nahana....je to psychopatka a klamarka, klame az by jeden chcel plakat, kez sa uz huba nezavre takej osobe zlej..a ze uctu....mm sa za nu uz x krat musel hanbit, prezil detstvo v klamstve a bez prava na nazor a volny cas, len klacat na kolenach a modlit sa....vsetkym svojim detom statocne nicila zivot a podpisalo sa to na nich....takze tak
nehadz vsetkych do jedneho vreca
je rozdiel ked niekto postavi dom a potom v nom byva nevesta, ktorej sa este nepaci ze svokra chce pomahat, pricom by to svokra robila trebars v dobrom a nenutene, no len si nerozumeju a je rozdiel ak stale niekto vycita ze nic nie je dobre, ze prisla z holym zadkom a tak a zase je rozdiel mat taku ako mam ja....

traktor
3. aug 2010

neprispievam sem, len citam...a chapem kazdu z vas..lebo skoro vo vsetkom co pisete, sa najdem aj ja...teda najdem svoju svokru... no teraz mi nedalo nenapisat...
@janula1900 dat svokram uctu....pytam sa, kedy svokra da uctu mne?...nikdy mi deti nestrazila, nepomohla, jej oblubena veta, ...ona uz nemusi, lebo je stara..len na mna kyda kade chodi, ....ja jej aj pomozem, operiem ...ked bola chora po operacii, vo vsetkom som jej sluzila..ani raz ani naznak vdaky / hoc som to ani necakala...a po chorobe, ked uz bola ok...tak ona aka chudera, nemal jej kto pomoct...takze tak...mat uctu k cloveku, len pre jeho vek..aj ked mi zneprijemnuje zivot, ked mi nevie prist na meno, ked mi vstupi medzi deti a len ich rozhada, ..ked najmensiemu , co este nicomu nerozumie povie...ja nie som babka ja som jeho teta...tak taka zena si u mna uctu nezasluzi...aj ked, viem , ze ked jej zas bude zle, zas jej pomozem..ale to nic nemeni na tom , ze ju nemam rada...

zajama
4. aug 2010

To je to s tými svokrami až také hrozné ? Ja svokru nemám (zomrela už veľmi dávno) ale má ju moja švagriná – moju mama a aj po 13 rokoch spolunažívania švagriná povie, že so svokrou vychádza lepšie ako s vlastnou matkou. Zaklopem na drevo – pre istotu 🙂

traktor
4. aug 2010

@zajama myslim, ze nie zo vsetkymi 😉 ..niektore su super, v pohode, ..to je o cloveku samom, nie o osloveni *svokra*

zajama
4. aug 2010

Občas mám pocit, že niektorí ľudia slovo - svokra - používajú ako nadávku... aj keď svokra môjho brata je ozaj svokra 😝

aero
4. aug 2010

@traktor - waw, to vááážne???
a nemá niekoho iného,kto by sa o ňu staral?
alebo však sa osamostatnite, či musíte s ňou bývať? 😠
ja mám to isté ....
asi väčšina svokier je rovnaká ☹

mamutka
4. aug 2010

@traktor to verim, ja som sa zarazila ked mi doslo, ze slovko dakujem som nikdy zo svokrinych ust nepocula...ked dojdu, clovek obskakuje, vsetko dostanu, navarene, poriadene, jej ked clovek da na stol plny tanier, nikdy nepovie dakujem....ale modli sa aj 15 min, jej najblizsi ani nevedia co je to horuca polievka......

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka03
4. aug 2010

Hovorti sa, ze svokra musi byvat tak daleko aby nemohla dojst peskom. A uz ked byva len tak, ze aj peskom moze, tak aspon tak daleko nech byva aby musela predom volat ci sa jej oplati dvihat kkotvy 🙂
No a zas nesmie byvat pridaleko aby nemusela ostat cez noc :D
Baby toto sa mi strasne paci a az kym sa mala nenarodila som nevedela aky kus pravdy je na tom.

adamala
7. aug 2010

@lenka03 Lenka tak toto bolo skvele 🙂)) to si prepisujem na papierik a pripinam to na ladnicku!!!
ale ked si to vezmete baby, tak je to normalne ze to neni ruzove so svokrami, je to nova rodina,novy zvyk, a musime si vela odriekat a popretvarovat sa a cakat kedy to bude ako taky vztah, vlastne dve rodiny sa davaju dokopy ,k tomu pride prirastok a este viacej ta to stve vsetko,lebo si chces chranit a budovat rodinu sama .
Mne sa narodil maly v juni tohto roku a mame to tiez zaujmave,nemam nic proti svokre ale ked ma dojst tak mam hrcu v krku a hned po nalade, odtrpim si navstevu a zase zijem tyzden normalne a potom zase . Raz do tyzdna maju povolene. A aj to je privela sa mi zda :(((( achhh jooo zajtra maju dojst,boli mesiac prec mimo krajiny,a jak nam bolo dobre 🙂

lenka03
8. aug 2010

raz tyzdenne? my rasz mesacne a mam co predychavat ... nastastie zatial len u nich, kebyze u nas tak okrem dobre mienenych rad a zlepsovakov ohladom malej by som si musela vypocut perly o zariadovani nasho ...

janulik030209
9. aug 2010

Zdravim kocky,konecne stranka kde sa mozem vyventilovat 🙂 Aj my byvame so svokrou aj ked na hornom poschodi,mame akoze vsetko zvlast okrem vchodu 😠 .Ale je to hroza,chvilami mavam pocit ,ze potrebujem psychologa Zacalo to uz tym ,ze dokladala manzelovi do dozy desiatu ,kedze som mu podla nej dala malo ,ale .ked som sa vratila s porodnice znicena kedze ,som musela nechat mojho o dva mesiace skor narodeneho syna ,domov a svokra mi povedala s usmevom na tvari:Len si chod oddychnut lebo si cely den kopala na zahrade,vedela som,ze u mna skoncila ☹ A potom to bolo vsetko este horsie poucanie ,ze ho slabo obliekam a ze mu pri skoo20stupnoch nedavam pancusky a pod.Ja jej ale svoje poviem a preto som pravdaze najhorsia ,lebo ona vychovala 6 deti ,ona vie ako sa o deti starat a bla bla bla,ale ze najmladsie moj manzel ma 35 rokov to nieje podstatne.A este k tomu Manzel ma 4 sestry ,ktore uz maju skoro 50,cize to je ako keby som mala5 svokry ,kedze vsetky drzia pri nej a oni na mna len zazeraju a ked pridu ani sa nepridu hnusoby pozdravit iba jedna .Maly ma rok a pol a je pekne teplo ,ale ja Vam poviem ,nemam chut ani na ten dvor ist s malym ,ked si predstavim,ze ju tam stretnem a ked pridu za nou svagrine ,tak mam z toho na cely den pokazenu naladu.A tak stale sa s malym idem radsej prejst ku kamoske a to je zasa ohen na streche,ze len logujem ,ale ved ja mam 30 rokov a zila som pred tym sama v meste v mojom byte a nejaka baba mi bude kecat co mam a co nie.Neviem si pomoct,ja co robim s ludmi /som sestricka /a nikdy som nemala s nikym problem ale tu to ozaj nejde,ja ju proste neznesiem.NIc nepochvali,vsetko len okomentuje ,lebo maly este nechodi a ked uz zacal lebo ma este plienku ,no mozete ju mat radi???

slnyecko
10. aug 2010

@olivova presneee,aj ja som ta leniva nevesta ktora si vobec nezasluzi jej syna a este aj rozhadzuje peniaze 😅 Snazila som sa drzat hubu a krok aj ked zo svokrou uz davno komunikujem len formou jednoslovnej odpovede,pripadne pozdravu.Tiez byvame na poschodi a spolocny mame len vchod.Vzdy si ale najde zamienku prist daco ku nam hore,a vzdy snori aby co najviac videla a potom akoze sama pre seba si mrmle,taky bordel toto je taka neporiadna zena,fuj a podobne veci.A to fakt nemam az taky binec,jej sa nevyrovnam ale tak kazdy sme iny nie?no minule som to nevydrzala a vyhukala som jej ze aky binec a co sa stara ze to je moj binec.Ale byvam v jej dome a ju ide s toho slak trafit ked to vidi.Tak jej vravim sa nepozerajte.A ona mala tiez dve deti a vsetko stihala este aj maltu na dom zarabat,aj upratane aj navarene mala a muz jej nikdy tolko nepomahal ako mne,a ja si nicoho nevazim a podobne dristy.Triasla som sa od nervov a vyhukla som jej ze ma z nej j..ne a proste vsetko,ako chodi a osiera ma po susedoch,a pretvarka to je,ked tu niekto je tak milucka na vsetkych a ked sme sami tak len zazera a nadava na mna,pritom poboznica pobozna,do kostola nahana stale a panbozkom sa ohana ako nas potresta.....otras,hnus....neviem jej prist na meno....tak kazdy clovek je iny,o tom to je,taky je svet,ale ona chce aby vsetci boli ako ona,a ked niesu tak je zle.pikoska-minule bolo treba zemiaky postriekat a svokor ze teda ide,a ona kopu kydov okolo toho,ze on to poslape, a preco hentak,preco takto, svokor je..l pumpu na zem a ze na,rob si to sama ked furt pic..es ako chora vrana.Tak stara pekne krasne striekala sama,neslo jej to,potom revala ze jej nikto nic nepomoze a vsetko musi sama,no ked to vie najlepsie tak nech.... 😀

annus
10. aug 2010

Ahojte baby, čítam Vás a len čudujem. Ja už nemám svokra, zomrela keď sme chodili s manželom asi rok. On tu ostal s otcom (má už 73 r.) a ja som sa k nim hneď nasťahovala, lebo sami by to nezvládly. Moja svokra bola úžasná žena, aj moje švagrine ju mali radi, dobre sme sa vychádzali, lebo ona sa starala len o svoje, neklebetila, ani klebeti nepočúvala, keď som bola u nics cez výkend, vždy sme sa dohodli, či v ten deň varí ona alebo ja, keď som varila ja, ona ma nechala na pokoji, došla len, keď som ju volala, nech okoštuje. Chodila len málokrát do kostola, práve kvôli takých o akých mamutka hovorila. Zomrela pred 5 rokmi, ale dodnes chodíme do cintorína každý týždeň, lebo taká žena si zaslúži úctu aj po smrti. Naučila som sa od nej veľa, aj čo sa týka života.
Teraz žijeme so svokrom, lebo on je už starý, aj chorý, aj hluchý a nevedel by žiť sám. Niekedy ma vytočí, vtedy sa pohádame, ale inač je fajn. Malú jednoducho miluje, stále jej niečo kupuje, keď robím niečo v kuchyni, alebo upratujem, dává na ňu pozor. Dobre už je starý a má svoje muchy, inač bol vychovaný ako ja, ale všetky deti (vrátane mm) vychovali so svokrou tak, že keď bolo potrebné poupratovali, pomohli doma, mne manžel aj vyžehlil aj navaril, keď som bola po pôrode. Ja som im kvôli tomu vdačná, ale tolerancia musí byť, inak by to nešlo.
Chvála Bohu, že nemám takú svokru o akých tu píšete, úprimne Vás ľutujem.

annus
10. aug 2010

@slnyecko Presne tak, keď vie všetko ľepšie, nech robí sama. Ale lutujem, že sú niektoré svokry také, aký by mohol byť život kludnejší, keby sa len starali o svoje

mihouk
10. aug 2010

@slnyecko tak ma napadlo, ked mas taku super svokru, co vsetko zvladala okolo domu, tak ako na tom boli deti????? Nemyslim ze niekedy mal den viac hodin ako teraz, takze nieco muselo byt zanedbane na ukor dalsich veci, je to na zamyslenie......... Ja si vzdy hovorim, radsej binec(ale nie ze by u nas bomba vybuchla), ale stastne dieta, ktoremu sa rodicia venuju. Je to o prioritach a je mi uuuuplne jedno co si o mne susedia hovoria. 😀

annus
10. aug 2010

@mihouk máš 100% pravdu. Radšej pôjdem s malou na prechádzku, alebo hrám sa s ňou...upratovanie ma aj tak počká, a môžem to spraviť aj vtedy keď spinká. Ani mňa nezaujíma, čo si susedia hovoria...

slnyecko
10. aug 2010

@mihouk jasne ze to bolo na ukor deti,deti mohli byt len v jednej izbe,nedajboze do obyvacky vstupit a hrali sa sami,nesmeli sa nicoho dotknut aby nebolo rozhadzane a tak...ale jej malo starsie 3 roky ked sa narodilo mladsie.moj starsi mal rok a pol ked sa narodil mladsi,aj v tom je rozdiel....
A ze co ak pride nejaka neohlasena navsteva?teda moje navstevy maju tolko chochmesu ze sa ohlasia vopred sak mam dve deti nemozem byt stale k dispozicii a ked sem ona dotrepe nejaku susedu alebo daco tak smola....trochu ma stve to ze ani ja nepoznam take ze v klude si posediet na dvore,nemozem ju ani vidiet,radsej vybehnem niekam....

mihouk
10. aug 2010

@slnyecko to aj moja mama vzdy hovorila, aky mame bordel v izbach, ze co keby niekto prisiel a vzdy sme jej povedali ze kto by tak k nam asi chodil. To su stare prezitky 😉

annus
10. aug 2010

Bože, veď načo má už každý mobil? Keď chcem si pozrieť kamošku, alebo vôbec niekoho, tak mám tolko v hlave že zavolám, či môžem. Veď každý má svoj život a vôbec, odkial mám vedieť či sú doma?

Ale jedna moja známa je tiež taká...majú krásne zariadený dom, ale deti sa nemôžu ničoho dotknúť, a môžu hrať len v izbe, aj tam len na počítači 😖

annus
16. aug 2010

Ajojte. No čo baby? Svokry poslúchajú, alebo ste ich všetkých poslali na dovolenku na Mesiac? Ale benzín stačí len na cestu tam, dúfam 😀

janulik030209
18. aug 2010

Ale kdeze,ta moja sa z domu ani nepohne,taka som rada ked rano vstanem a ona nieje doma,len skoda,ze je to tak zriedkavo ☹

muttinka
18. aug 2010

.Ja som už 30.r. vydatá a od svokry mám pokoj len 3.r.Odpúšťala som jej do nemoty a vankúše boli viac premáčané -no ako pod točkou.Ráz pohár nie že pretiekol ale praskol a bola botka.Beriem ju ako matku Muža ktorého milujem a ona odomňa ,dokonca chcela :čo jej dám za to že my dala za jej syna.Ja som už tiež svokra ,mám zaťa a nevestu a 2.vnučky a máme sa radi.To neznamená že sme všetci rovnaký -rešpektujeme sa i keď má každý svoje názory no pre dobro druhého treba občas aj ustúpiť ,pochopiť a občas držať uzdu ,no nie vždy ten istý.Mutta.

katecameron
19. aug 2010

same svokry a co svokor? 🙂

jankajs
19. aug 2010

baby, neriešte neporiadok a svokrám povedzte,že na upratovanie bude dosť času, keď deti odídu z domu. Presne tak, ako ho má teraz ona. 😉

andika10
19. aug 2010

chcem sa aj ja pochváliť so svojou svokrou, ako čítam tu máte niektoré problém že sa im nepáči váš neporiadok, u nas je to zasa opačne, absolutne jej nevadí keď deti vojdu blatovími top. donútra, keď niečo vylejú, ešte sa tomu smeje, rukami sa kutrú v jedle, to je OK, v topankach na sedačku tiež OK, ja nie som prehnane čistotná, A ja si myslím kde sa žije a ahlavne s detmi, nemôže byť nikdy poriadok na 100 percent. Ale deti sa musia naučiť čo sa smie a čo nie, a ju to vôbec netrápi, takže deti nechávam čo najmenej, sňou samé, sice si myslela že budem nanič matka, veď ona ich bude vychovávať, a keď prišla stým že ona už tri deti vychovala, tak som jej slušne povedala, tak nech nechá aj mňa svoje vychovávať.