Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

nnikka
26. feb 2009

presunula som sa sem z volnej diskusie... 😀

je to podla vas normalne??

nnikka
26. feb 2009

je toto mozne v normalnej "modernej" spolocnosti?

jenna7082
26. feb 2009

urcite to neni normalne....chodi tvoja svokra aj do kostola?

jenna7082
26. feb 2009

ako je stará?

nnikka
26. feb 2009

hej chodi... prave preto je to divne, lebo Biblia o takychto veciach nehovori... a podla mna je to v protiklade s vierou...

ona ma 52

jenna7082
26. feb 2009

fuu, bych skorej povedala ze uz ma viac ked zije v takych poverach....zrejme v tom vyrastala. a Biblia o takych veciach hovori...ale odsudzuje to. skorej na tu malu cosi privolá nez odozene. je to choré.

nnikka
26. feb 2009

hej ale vysvetli im to ze to nie je spravne

selavi
26. feb 2009

no, táto téma ma veľmi zaujala. Ja musím svoju svokru pochváliť. Neviem či je to tým, že nebýva blízko pri nás alebo čím 🙂 . Musím povedať, že čo sa týka výchovy rozumiem si s ňou lepšie ako s mamou. Je učiteľka a tak starší syn trávi u nej každé prázdniny už od 1,5 roka od kedy som nastúpila do práce. Nehovorím, že všetko robí super, ale nemám problém nechať s ňou i mladšieho syna, ktorý má 5 mesiacov. Ak sme u nich, tak nás zbalí s manželom a vyšle do mesta a ona je zatiaľ s malými. /čo samozrejme manžel neznáša 🙂/. Na budúci týždeň k nim ideme na prázdniny, na čo sa fakt teším, pretože malí sú chorí a už týždeň ich mám doma oboch, tka budem trochu oddychovať

lekno
26. feb 2009

nnika, tak ja keby som si s mojou svokrou aj neviem ako dobre rozumela, ale by som sa dozvedela a nieto ešte na vlastné oči videla že takto "bosoruje", tak by som k nej svoje deti v živote nedala 😀 A mohla by mi sľubovať aj modré z neba 😝 😅

lefika
26. feb 2009

nnikka, neviem ci to bolo tu na konovi alebo na konkurencnom fore, ale pred par mesiacmi tam bola dooost dlha diskusia o takychto bosoractvach a ja som len cumela ako puk, ze mlade dospele zeny, a uplne normalne veria takymto chujovinam 😕 bola tam spominana ta snurka a tusim aj zapalka 😅

stanusa
26. feb 2009

ahojte, pridávam sa k tejto diskusii, ale vlastne neviem či mám problém so skorosvokrou, alebo si to len myslím.
má syna jediného a je zvyknutá riadiť jeho život- plánovala nám prvú dovolenku, keď som u nich plánuje kam pôjdeme všetci (nákupy, výlety) a čo je najhoršie chce aby som cez moe voĺno chodila k nim a nevadí že priateľ je v práci a ja ani neviem čo tam mám robiť, lebo pomáhať jej v kuchyni sa mi nejako nechce... tak neviem či si to namýšľam, alebo fakt to nie je normálne správanie z jej strany 🙄

ilduska14
27. feb 2009

stanusa,asi je to vodcovský tip. 😉 Keď ste u nich tak je v podľa mňa ešte znesitelné že vám plánuje čo s dňom,ale svoj voľný čas by si mala stráviť ako ty chceš.Povedz jej že už máš program,alebo jej jednoducho vysvetli že nemáš nič proti nej,ale vo svojom voľne sa chceš venovať sebe,domácnosti atď........A neviem prečo by si jej mala pomáhať v kuchyni.Je chorá,alebo nevládze? Ak je to tak,tak chápem že niekedy sa jej zíde pomoc,ale ak nie,tak hádam by to mala stíhať aj sama? No nie? 😉

stanusa
27. feb 2009

ahoj ilduska, aj ja mám pocit, že hlavná šéfka je ona. A ja tiež 😀 Nie je veľmi chorá, je síce na invalidnom dôchodku, ale domácnosť zvláda aj sama. Pomáham jej občas, hlavne keď jej príde nejaká návšteva a tak. Lenže ona potom chce aby som tam chodila častejšie, hoci s priateľom sme sa dohodli, že bude chodiť na víkendy ku mne, on stým problém nemá 🙂

bubatinko
28. feb 2009

babenky co by ste povedali manzelovi na toto: "ze ked mam problem s jeho mamou tak on sa voci nej nikdy nevyjadri tak ako by som ja chcela, ze to od neho nemozem chciet..." toto mi moj manzel dnes povedal pri nasej "diskusii"

som velmi sklamana...mam pocit ze sa ma v nicom nezastane neviem ci sa nanho mozem v niecom spolahnut.... nemam chut ani byt s nim v jednej miestnosti....

mikike
28. feb 2009

bubatinko ahoj, ja som uz svokra, ale som mlada, a prezila som so svojou vela veci. musis zmenit postoj. nechci od svojho manzela, aby sa postavil proti svojej matke, to by si ani ty opacne nespravila. Radsej sa s nim dohodni o vasich spolocnych planoch, atd. ale neviem aky mas blizsi problem, ked chces napis, mozno ti viem poradit..

bubatinko
28. feb 2009

mikike, som so svojim manzelom 5 rokov a 3roky som sa iba prisposobovala, ale ked sa narodil prvy syn povedala som si dost.... ako sa hovori podaj prst a vezmu ti celu ruku... nebudem rozpisovat to by bolo na dlho.....
staci ked ti poviem ze moja svokra vyhlasila ze ona sa za tucnych ludi v jej rodine hanbi/to povedala ked som bola po porode s prvym synom cca 2mesiace, priznavam zostala som pribrata/ a mm na to ani nereagoval vlastne ano odvtedy mi pri kazdej "vhodnej" prilezitosti podsuva otazku kedy mienim schudnut....teraz po druhom porode je to este castejsie........... je toho omnoho viac co ma trapi toto je len slabi priklad....... vies svokra stale hovori ako by ona chcela vidiet vnukov ale ja naozaj teraz s 2mesacnym dietatom nedudem cestovat 250km aby ho ona videla... boli tu ked mal cca 3 tyzdne a prvy krat sa nanho pozrela a povedala za no ja nevieeem, mne sa na Erika nepodoba!!! to ma skoro vystrelo a potom sa uz na maleho ani nepozrela......... pritom vie ze ked zavola ze chce prist pozriet vnukov tak jej nepoviem nie/ja uz tych par hodin vydrzim/ ale ona len narieka ze ich nemoze vidiet a pritom ked sme tam so starsim chodievali par krat tak vobec nepbrala ohlad na to ze kedy chodi maly spavat a vodila si tam navstevy a hlasna zabava dlho do noci......a to je len par prikladov ............a moj manzel to vzdy zaklincuje bez akejkolvek odozvy.....vlastne odozva je ta ze ja som voci jeho matke zaujata..........a ze on na nu nikdy nic zle nepovie a ani jej nic zle nepovie.......tak sa pytam ze naco sa vobec zenil ked sa nevie postavit na moju stranu aspon v niecom...

ilduska14
28. feb 2009

bubatinko a čo ti vyviedla? vieš chlapy sú chlapy.a niektorý až prehnane viazaný na svoje mamy a veľakrát ani nechcú vidieť realitu,alebo to že ich mama môže byť niečomu na vine.ak máš s ňou ozaj veľké problémy,tak je len na ňom kedy si pripustí že aj jeho mama má chyby a nemusí robiť všetko dokonale.ale ozaj je dosť blbé že sa ťa nezastane.ale skús napísať konkrétny problém a možno to niektorá z nás zažila,tak budeme vedieť lepšie poradiť. 😉

bubatinko
28. feb 2009

velky problem v pravom slova zmysle asi nie ale su urcite veci ktore mi vadia a ked sa to neriesi tak je problem ... keby sa ma moj mm uvedomelo zastal v tych chvilach tak by som to brala inak ... neviem sa s tym vysporiadat .... aj som mu to povedala ze keby sa spraval ako chlap a bol by reagoval tak by bolo vsetko OK lebo vidim ze si ma "ochranuje" ale on je v pritomnosti matky ako nesvojpravny a to ma taaaaak rozculuje.......... a este ako mam zamedzit aby ked pride ku nam mi neprekutravala skrine ze ako mam upratane ved nieje normalne aby som na navsteve vosla do spalne ktora je zatvorena a len tak mimochodom kontrolovala ........... minule mi aj postel prepostlala ze to sa tak nerobi ............ a vraj nemam spavat v satenovej kosielke ze je to nevkusne........... no som si pomyslela vtedy o nej ze koniec viac ju nechcem vidiet..........

mikike
28. feb 2009

bubatinko fakt je otrasna ta tvoja svokra, prepac. no, ze sa hanbi tucnych ludi, no koment. a ty sa mozes hanbit za nu, ze je taka nie? vies co, vykasli sa na nu, ked zije 250 km, tes sa. Pripadne jej povedz, co sa ti nepaci, nie synovi, a priamo jej. Samozrejme slusne, a tu satenovu kosielku ti povedala preto, ze ti zavidi...

ilduska14
28. feb 2009

bubatinko svoj príspevok som písala,a medzitým si už poslala čo ti vyvádza.Tak to je vrchol aby sa ti v skriniach hrabala a upravovala ti upravenú posteľ.a s tou košielkou má mikike pravdu. 😀 to ako jej môže z úst vyletieť že sa hanbí za tučných ľudí.za seba by sa mala hanbiť a za to ako sa správa.aj ja som pribrala a čo.bohužiaľ nemám v sebe zakódovanú štíhlu postavu /tá sa ušla sestre 😀 / a musím si dávať sakra pozor čo zjem,lebo aj jeden rohlík hneď na mne vidno.ale povedz svojmu manželovi,nech vynosí a porodí 2 deti,že aký bude štíhly.to nejde to chudnutie za jeden mesiac.a ešte k tomu pri deťoch.oni sú prvoradé,nie naša štíhla línia.a aj v tom má mikike pravdu že čo sa ti nepáči tak jej povedz.nezvyšuj hlas,len kľudne ale opýtaj sa jej akoby sa jej páčilo keby si jej ty kontrolovala poriadok.tvoj manžel je asi ňou poriadne ovplyvnený,ale nedaj sa,máš pravdu.a neboj on pochopí.a opýtaj sa ho či je to podľa neho OK že ti káže akú si máš dať nočnú košelu. 😖 držím palce.

lefika
1. mar 2009

bubatinko, moj manzel mal kedysi podobne debilny postoj ako ten tvoj. tiez som sa zo zaciatku prisposobovala tomu jeho mamicka hento, mamicka toto, ale potom, ked sa mi narodila dcerka, sa nieco vo mne zlomilo a straaaasne som sa nastvala, vykricala som aj jemu aj im vsetko, co sa vo mne nahromadilo a odisl som k nasim. medzitym som sa pripravovala na to, ze ostanem s babom sama, lebo som chlapovi neverila, ze neostane pri mamicke. ake bolo moej prekvapenie, ked prisiel za mnou a navyse uznal, ze som mala pravdu. odvtedy sa s rodicmi stretava raz za rok a ak je tam nahodou castejsie, tak si vraj nemaju co povedat. oni sa o mna ani o vnucku vobec nezaujimaju...vlastne ani o vlastneho syna nie: to si kazdy z nich povie, co noveho v praci a zas je na rok pokoj 😒
ale poviem ti, ze je to to najlepsie, co sa mi mohlo stat: nevidela som ich tri roky a mojim velikanskym prianim je ich nevidiet do konca zivota: z nasho manzelstva zmizli konflikty, mne sa stokrat lepsie spava, manzel je kludnejsi, proste super 🙂

ma_se
1. mar 2009

BUBATINKO,to kontrolovanie,mi tiez pripomenulo,moju ex svagrinu/ale jasne,ze to mala od mamky/ta tiez ku mne ked prisla,a nemala do coho zabrdnut,tak presla prstami po HRANE napr.dvierok od linky 😀 😀 😀
...to ma vzdy velmi pobavilo,lebo ja som bola velka puntickarka,a ked porovnala som ich byt s mojim...bolo to NEBO A DUDY... ale aj tak si dovolili take veci...
...alebo,ked som nebola s nimi,len ex manzel,tak mu stale nieco hovorila,ze preco mame tak a tak zaclony...no proste to bolo nieco nenorlmane/hlavne,ze ona mala vsetko ok,a zaclony vzdy mala odhrnute na pol okna,neupravene,hlavne,ze mna kritizovala a ja som musela mat vsetko tip top/
keby som zacala vsetko pisat,tak je jeden roman...a tiez sa neodvazil ex povedat ani slovo,lebo hned by bol ohen na streche.
RADILA,mu aj v tom ked som s nimi nebola,aby sme pockali s detmi.../ze vraj,by to bolo na nu vela,lebo ona vsade hovorila,ako sa musi o nas starat a pri tom to nebola pravda,chcela zo mna urobit nemoznu -manzelku-SLOVENKU,ale nepodarilo sa jej to.../ja som totiz mala manzela cecha/vymyslala si a vsetko zvelicovala... 😝

raz mi jedna pani poslala po ex svokre nejaky modny casopis,ze nech si ho pozriem...BURDU tusim...
ked som sla do obchodu,stretla som sa s tou pani,a ona hned na mna,ZE BY SOM UZ MOHLA VRATIT CASOPIS,LEBO HO MAM DLHO,a ja som pozerala ako puk,ze co odo mna chce...
ta pani mi to vysvetlila,ze po pani mame mi poslala nejaky casopis,vysvetlili sme si to...
ONA MI HO VOBEC NEDALA,NECHALA SI HO U SEBA,/no skoda reci/

ked sme boli sami a nemiesala sa nam do zivota,zili sme si velmi pekne,ako nahle sa nam zamiesala do vztahu bolo zle-HADALI SME SA....
ZIARLILA AJ NA TO,KED VIDELA,ZE MI EX KUPIL KVETY,CELY DEN BOLA NAFUKNUTA,ZE NACO KUPUJE ZBYTOCNOSTI...PODLA NEJ TO BOLA ZB.VEC KVET....A TO MI KUPIL,KED SA NARODIL SYN NA VYTANIE OBCANKOV...

NIC SA JEJ NEPACILO...

ma_se
1. mar 2009

...ROBILA VSETKO PRETO,ABY SME SA HADALI,ZO ZACIATKU SA JEJ NEDARILO...
ale postupne,to uz nam dost zasahovalo do manzelstva,lebo on mal mamku rad,lebo ona mu vzdy vo vsetkom pomohla,teraz uz ho vidim,ako rozmaznaneho synacka,ktory si na co spomenie to ma...A kedze bola vlyvna osoba,mal vsetko po protekcii...a nemohol pochopit,ze ja to nechcem ani nepotrebujem,ja som bola spokojna co som mala...
...skusala,aj take veci,ze ho opila,a pozatahovala do pletiek lekarov atd.

JA SI MYSLIM,ZE KEBY SA NAM NEBOLA MONTOVALA DO MANZELSTVA,TAK SME DO DNES SPOLU...EX MANZEL BOL VELMI OVLIVNENY SVOJOU MATKOU...

bubatinko
1. mar 2009

ahojte babenky aspon vidim ze je nas viacej s tymto problemom......... mna to velmi hneva ze je mm taky... a to co povedal ze nikdy sa mna nezastane v problemoch s nou ako si ja predstavujem tak ma to velmi velmi zabolelo.... ale kto iny to ma vyriesit je to jeho mama..... stale mi hovori ze ja to nemozem chapat aky ma on vztah k matke lebo ja som take nieco nezazila/s mojimi rodicmi sa nestykam,nemala som prave moc dobre detstvo ani dospievanie, zivot ma skratka naucil byt sama, sama sa o seba postarat/ .... mm je najmladsie dieta a tak sa mu dostavalo vzdy vela pozornosti rozmaznavania jeho matka si na nom lipne este aj doteraz .... a ked sa s nim ona rozprava mi to pride ako b mal 8rokov podla mna to nieje normalne ..........

ma_se
1. mar 2009

BABUTINKO,jasne,ze takych zien je dost,s takym osudom...ja som si myslela,ze uz taku svokru nikdy nebudem mat a hadaj,co sa mi stalo?DRUHOVA MATKA/NEPOVAZUJEM JU ZA SVOKRU/JE ESTE HORSIA... 😝 AKO EX SVOKRA/LEBO CHODI DO KOSTOLA,A ROBI ZLO.../

DRZ SA...

lefika
1. mar 2009

bubatinko, napodobne: ja som si zobrala jedinacika, co je asi este horsie 😒 ale ten moj nikdy na rovinu nepovedal, ze sa ma nikdy nezastane, to by som sa asi hned zbalila a odisla. ale aj tak som bola v stave, ze mi bolo uplne jedno, ako to cele dopadne, chcela som sa zbavit svokry za kazdu cenu, bolo mi jedno, ze to moze znamenat, ze ostanem bez prostriedkov a bez manzela...ved nie je jediny chlap na svete...a vobec, lepsi je ziadny chlap ako trulo, ktory v 30 nema prestrihnutu pupocnu snuru 😠

jenna7082
1. mar 2009

mase tvoja ex svokra chodi do kostola ci terajsia?

tak jej otvor Bibliu a prečítaj z Matúšovho evanjelia "preto muž opustí otca i matku a pridruží sa k svojej manželke a tí sa stanú jedným telom" /Mat 19:5/

aj ked pochybujem ze to cosi pomoze, katolici su pobozni povacsinou iba v kostole, cest vynimkam....

stanusa
1. mar 2009

ahojte, bubatinko máš pravdu že je nás viac, aj keď nemám rada konflikty v rodine a radšej sa im vyhnem...tiež neviem ako by som dopadla v tvojej situácii, lebo priateľ má svoju mamu veľmi rád (ja moju tiež). zase si myslím, že vo vzťahu ste najdôležitejší vy dvaja a každý má právo na svoj názor, no ten druhý nie je povinný so všetkým súhlasiť.
... aj na mojom mama lipne a práve preto sa ho snažím "odsamostatniť" len či sa to podarí to neviem 😉

ma_se
2. mar 2009

jenna...ex svokra bola eteistka a tvrda komunistka..ta sa posmievala krestanom...
a terajsia/nie svokra,ja ju nepovazujem za svokru/ tvrda krestanka-katolicka/aspon sa tak tvari/

ale ako pises nie kazdy je taky CEST VINIMKY SU...AJ V KRESTANSTVE AJ V ALEIZME...

TO BY JEJ VOBEC NEPOMOHLO,ONA ANI NEVIE,CO JE BIBLIA,ONA KED PRISLA Z KOSTOLA,HNED UROBILA VOJNU,LEN CO OTVORILA DVERE NA KUCHYNI... 😝A MY SME LEN POZERALI,CO SA DEJE...STALE SI NIECO NASLA,ABY KRICALA ATD.SKODA RECI...

ja som jeden cas,ked sme boli este u nich a isli nieco vybavovat,mala sa strach vratit domov,co zasa bude...

ma_se
2. mar 2009

oprava...ATEIZME

...mala som strach vratit sa domov...

trochu som to pokomolila 😀 😀 😀