Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

nina87
19. feb 2008

susik,tak to je ozaj hroza 😖

susik77
19. feb 2008

hm, manzel hovori, ze som moc citliva, ze ona to tak nemysli 😎
ja si myslim, ze to mysli presne tak 😎 ako by ste sa chovali na mojom mieste?
este mi je luto svokra-on je hrozne fajn, ale ona ho vzdy posiela nekam prec, ked sme prisli na vikend k nim.
a k nam do prahy chodi sama bez neho...
bojim sa aj ze bude malu ovplyvnovat 😒

nina87
19. feb 2008

aj ja si myslim,ze mysli na to o com hovoris...ale mozno tak ze caka kym sa nieco stane 😒 ,chudak malej dedusko 🤐 ☹

jankajs
19. feb 2008

Ja by jej len povedala, že vzhľadom k veku má štatisticky väčšiu pravdepodobnosť odobrať sa na večnosť ako ty. To je fakt bosorka, normálne mám pocit, že syn jej má nahradiť manžela, a keďže ona s ním nemôže "nič mať", tak aspoň jeho dieťa si vezme. Fakt zíram 😕

susik77
19. feb 2008

janka: aj mne to tak pripada...ale ona teraz pred manzelom nerobi ziadne tahy na oko, takze ja by som vyzerala ako bosorka, keby jej neco poviem...ako by ste sa na mojom mieste chovali?nastastie, tam chodime malo-teraz prvykrat od narod. malej.a budeme tam chodit tak raz za mesiac-dva

jankajs
19. feb 2008

To je jej taktika. Poznám to aj u svojej svokry. Jediná záchrana je obmedziť styky na nutnú mieru - narodky, meniny a sviatky. Máš to trochu jednoduchšie, keď nebývate spolu. Keby chcela častejšie, vždy sa dá na niečo vyhovoriť - si unavená, malá nemá svoj deň, musíš s manželom niečo vybaviť, kúpiť... A keď tam už pôjdeš (zrejme na celý deň), riadne malú nakŕm, aby to prespala 😀, príp. sa častejšie zdržuj s ňou mimo, napr. vonku. Manžela nechaj tak, je to jeho matka, nech si robia, čo chcú. Pokiaľ ho ona neštve proti nemu, prehliadaj ju. Ak ho kŕmi rečami proti tebe, zasiahni. Ja som to tak urobila - dala som manželovi na výber - buď bude žiť so mnou, alebo so svojou matkou, ale v tom prípade nech mu robí všetok servis + nech si k nej ide aj do postele. Chlap sa musí rozhýbať a keď sa už raz oženil... nech nevymýšľa. Nemôže sa držať matkinej sukne aj si užívať so ženou rodinný život.

elinka27
19. feb 2008

no moja svokra zasa vedie reci typu : Preco uz maleho nedate pokrstit?ved co ked sa nieco stane a nedajboze umrie a nebude pokrsteny 😠 a v zapati na to sa u nas v rodine vyskytli kiahne,a ked som povedala,ze sa u nej nestavime ked viem ze tam bude aj svagrina s chorymi detmi, tak vypoti,ze ved co ked maly dostane teraz kiahne ved cim skor ich dostane tym lespie pre neho.No a maly ma este len 3 mesiace, a uz ho pred chvilou pochovavala,ale kiahne ze su pre neho nebezpecne v takom veku to je ok 😠 😠

desanab
19. feb 2008

Ahojte babulky budte stastne ze nemate taku svokru ako moja segra to je psychopatka mozno to je aj slabe slovo

rinuska
19. feb 2008

Ja mám celkom dobrú svokru,ale nebola by to svokra , keby mi na nej niečo nevadilo. Je ale fakt , ža ak niečo povie naša vlastná matka -berieme to úplne inak ako ked to povie svokra. Ak mi mama povie , daj malému jesť , je hladný - urobím to a nevidím v tom nejakú kritiku, ale ak to povie svokra , tak to je hned 😀 😀 d ohen na streche-čo sa ona stará do toho , kedy moje dieťa je , čo tý chcela povedať 😠 , že sa nedokážem potarať o vlasné dieťa ......tých príkladov je veľmi veľa. Možno to tá svokra naozaj tak nemyslí 😕

carmeny
20. feb 2008

Ahojte,

vidím, že téma svokra je vždy vďačná téma 😉

Tak som chcela aj ja prispieť. Moja svokra (a to je ešte pekné oslovenie) je hrozný človek. Je to strašný fanatický kresťan, až taký, že robí ľuďom len zle! Keď sme spolu už teraz manželom chodili, nemohli sme spávať v jednej izbe ani po troch rokoch nášho chodenia, na nejakom stretnutí takýchto fanatikov jej povedali, že sme prekliaty ak takto spolu spávame pred svadbou a že naše nastávajúce deti nebudú zdravé... 😠

Jej pravidlo: kto nechodí do kostola je zlý človek... 😠 ale to už nevidí, že ako ona všetkým ubližuje, a ako zle robí.
Môj manžel si stále myslel, že sa to zmení, ale nezmenila sa do teraz. Chcel tam zostať bývať,ale sám asi videl, že to není dobrá kombinácia.

Aj teraz mi sem-tam obvešá môjho syna ružencami a povie mi, že aká bude šťastná, že pôjde po Božích cestách...

No a ja mám na to asi taký názor, ja dám synovi krst, 1.sv.prijímanie a birmovku a odtiaľ sa to z mojej strany končí, musí sa sám predsa rozhodnúť, veď je to jedinec, človek a má právo sa rozhodovať sám a nie aby ho niekto nútil.
to neznášam 😠

vivien742
20. feb 2008

carmeny veľmi rozumne rozmýšľaš, tiež som to tak urobila, pretože kým je dieťa malé, nie je schopné o tom rozmýšľať a v dospelom veku nech sa už rozhodne ako chce. A nemôže mi ani vyčítať, ak raz bude chcieť mať sobáš v kostole, že z nejakých dôvodov nemôže. Má teraz na výber, jeho ďaľšia cesta je už na ňom.

carmeny
20. feb 2008

vivien742,áno... úplne s Tebou súhlasím. 😉

revayova
21. feb 2008

tak ja som rada, ze sme sa v zdravi psychickom aj fyzickom odstahovali od svokrovcom a som snimi len v nevyhnutnom pripade. Som pre nich len bezvyznamny clanok.Ked som skoncila VS ani na promocie mi neboli a volala som ich a svojmu synovcovi utekali na promocie doBA. Ked som povedala, ze budem pouzivat pampers , tak som bola marniva a o mesiac prisla svokra s novinkou, ze jej neter pouziva pampers a ako usetri na prasku.Plienky mi nedovolila prat na 20 rocnej pracke a vyvarala som ich na sporaku a ked nebola doma supla som ich do pracky. a to je malinko mojich skusenosti so svokrovcami.
Keby sme tam ostali zit , tak sa rozvedieme a ja skoncim na psychiatrii a buchty by mi nosila iba moja mama.
Kaslem na nich. 😠

junovka
21. feb 2008

ako si dlho zila u svokrovcov?Ja som zila 4 roky so svokrou v 3 izbivom byte a mala som dost.Viaceri co ju poznaju mi vraveli, ze klobuk dolu, ze niesom z nej na psychiatrii, ze mam asi pevne nervy a zase ini, ze si zasluzim Nobelovu cenu.Mne zase pri Timke svokra naliala do plenok bavlnenych Savo, lebo ze vraj smrdia.To bola posledna kvapka mojej trpezlivosti.Chvalabohu, vidim ju raz za 14 dni a to mi staci, dakedy az az.... 😠 😀 😀 😀

revayova
21. feb 2008

ja som tam vdrzala len 1 a1/2 a stacili.Ked so tam byvala rok tak ma svokor vyhodil, ze ked ide mala k rodicom nech sa pakujem aj ja.Manzel ma poprosil nech este vydrzim , co som splnila a ked uz videl aka som utrapena, stale som plakala, mala som horsie vysledky v skole, tak mi sam navrhol odhod od nich za co som mu vdacna.Aj mne uz povedali mnohi, ze sa mi cudovali , ale nejako som to v tu chvilu nevedela riesit.Podotykam, ze ani raz sme sa otvorene so svokrovcami nepohadali az ku koncu som zretelne svokre oznamila, ze dieta je moje a ja sa o malu postaram, nech nestara do vychovy a starostlivosti.Svokor sa nam ani nepozdravi a s manzelom sa vobec nerozprava 3 roky a to ma jedneho syna,.Na mna povedal, ze ma v zivote nebude potrebovat.Tak nech aj praskne od zlosti.Ja som rada, ze to dopadlo ako to dopadlo a ze sme z toho vysli nerozvedeni 😉

susik77
22. feb 2008

baby, mne manzel povedal, ze keby byvame s jeho mamou, urciote sme uz rozvedeni.Vobec vam nezavidim, sestra byva so svokrou a uz je z toho chora, chodi po neurologickach a na rehabilitacie...vsetko ju boli...ked moze, radsej ide na cely den k nasim.

franziska
22. feb 2008

no ja som akurat vytocena, lebo som dnes potrebovala ist na hodinku prec a tak som isla lebo mala spala a mal dojst manzel a ostat s nou. No len ako som vytiahla paty tak mala zacala plakat, manzel sice prisiel a chcel s nou ostat, ale svokra mu samozrejme povedala, ze len nech ide na stavbu robit, ze ona s nou bude. No a jasne ze mala mrncala svokra nervozna, tak ja som sa jej opytala ci s nou nemohol ostat moj muz, a ona ze chudak chlapec ma toho vela a este co by som od neho nechcela. tak som jej povedala, ze zaujimave ze jej zat maka jak srob, ale to je pre dobro jej dcerenky, takze to uz je v pohode.

otrivinkajanka
22. feb 2008

baby svokry maju vzdy pravdu aspom podla nich a vzdy si budu branit svojich synacikov keby boli akykolvek ja sa tiez mozem stazovat kolko len chcem aj tak to nema ucinok a este svokor mi vykrical,ze nic nerobim a jeho syn na nas robi a to som prosim pekne na materskej mame velky dom staram sa o vsetko este aj sroby tu srobujem a jeho synacik ked je doma ani prstom nepohne ale co uz narobim stazovat sa mozem akurat na lamparni

junovka
22. feb 2008

detto, otrivin.... 😖 ☹

otrivinkajanka
22. feb 2008

no co uz narobime,,,

nonni
25. feb 2008

moja svokra je uplny vadna, minule mi babo zobrala z ruky,ze si ho chce popestovat a ked zacala plakat tak mi ju normalne nechcela dat,som ju nahanala po izbe.Vraj ona ju pocicika a ukludni,tak som na nu zvysila hlas,a dala mi ju no a samozrejme mala sa hned ukludnila u mna. 😠

nonni
25. feb 2008

no to bolo asi tak 2 roky dozadu,ale teraz sa desim co bude pri dalsom 😠

majada
25. feb 2008

Ahoj nonni ja som toto iste zažila pred 11r. môjho syna volala svokra synček.Ked plakal v noci sa vrutila k nam a priam mi ho vytrhla z náručia. To som už bola taka vytočená že som jej povedala nech sa do nás nestará že ona si svoje deti vychovala a my si budeme svoje deti vychovavať sami. Od vtedy bol ako taký pokoj. My už s nimi bývame 11 r. Kvôli tomuto som tiež už velmi nechcela druhe dieťa. No teraz po 11r. máme dalšieho syna. Ona aj so švagrinou si mysleli že mi budu do všetkeho sa starať no ja som hneď na začiatku im dala nalavo že sito neželám. Teraz sa citim ako nepriateľ štátu. Ale viem že keď im niečo povolím tak mi budu chcieť do všetkého zashovať a to by som nezniesla. Je to moje dieťa a nie ich. Svokra si myslí že keď zasahovala a môžem povedať že aj vychovavala švagrinine deti a jej to nevadilo tak je to samozrejmé že ani mne to nemá čo prekážať.

vazicka
25. feb 2008

ja som od mojich svokrovcov utiekla ked som ostala tehotná kôli ich dcérenke, lebo mi robila zle a všetci sa len prizerali, vrátane mojho manžela... moj muž tam ostal bývať, kym sme sa nepresťahovali do vlastného, ale ja som v tej domácnosti - nežiaduca osoba, moj manžel tam chodí sám, mňa ignoruje a to mám za mesiac rodiť... svokra ani raz nezavolala, ako sa mám, čo bábätko... a ked sa dohrnula na vianoce - od leta som ju nevidela, iba na cintoríne, ked sa svičky pálili ma obišla...tak sa ponúkala, že nakúpi vecičky pre bábätko... som jej pekne podakovala, že netreba... neviem si predstaviť ako by ona a jej dcéra vyberali vecičky pre moje bábätko, ktoré tým tiež trpelo, ako sa všetci chovali vrátane mojho manžela... a poviem vám náš vzťah s manželom je dosť narušený a ja si myslím, že hlavne kôli jeho mamičke, od ktorej sa nevie odpútať a ju ako by to tešilo, že ona je na prvom mieste...

revayova
25. feb 2008

vazicka- pred odtial a aj manzel.Nam jedine to pomohloa zachranilo manzelstvo pred krachom.
ja som rada ze muz dostal rozum a zistil, zesa da zit aj bez rodicou a dokaze uzivit rodinu aj bez ich blbych reci 🙂

anjelik85
25. feb 2008

ahojte, tak mi žijeme u svokrovcov 2 roky. svokra je hrozne dvojtvárna. stále sa mi starie do malej. keď bola dcérka bábo, tak sa mi do muža starela, teraz, keď je malá väčšia, tak do nej. večne mi robí poza chrbát. tiež jej zakaždým vytrčí sladkosť a povie, no ja neviem či ti môžem dať. a keď poviem, že nie, tak povie. no, nemôžem, maminka zakázala. malá potom reve ako tur. dnes som jej už aj pred svokrom povedala, že nech to nerobí, že keď chce niečo dať, nech sa najprv opýta. nie že jej otrčí a potom sa opýta. ona je ako dr....na. a keď som to hovorila, bola otočená chrbtom a tvárila sa, že som nič nepovedala. keď to ešte raz urobí, tak na ňu už vážne vyskočím. tiež rozpráva hrozne nespisovne. tak ju naprávam, že nech sa kontroluje, lebo malá bude mať potom v škole problémy na slovenčine a tiež sa jej budú smiať za laznícke výrazy.
máme od nich pozemok na stavanie, ale radšej by som šla do bytu do mesta, aby som od nej bola čo najďalej. lepšie by bolo v dome, ale keď to by sme boli len 300m od nich.a v tej istej dedine. večne by bola nas....á u nás.
pre malú by bolo lepšie bývať v dome. ale... neviem, čo robiť. poraďte, či stavať alebo kúpiť byt.

evka39
25. feb 2008

Ahojte,pripájam sa k téme.moja svokra v podstate nie je zlá ALE.................................................Všetko vie,šade bola a on ato tak a tak a aj ty si to sprav rak...bla bla.Bývame s nou v dome ,my na poschodí ona dole,ale máme spoločný vchod.Kým sme nemali malú tak bola ok ale po narodení...Ona je proste taká,že všade musí mať nos nič sa nesmie spraviť bez nej.Keď ideme napr.s mužom na nákup do teska alebo do metra,týždeň je zdutá ,že sme jej nepovedali a nevzali ju so sebou.Zo začiatku ma žula s chovaním malej dvojmesačnej by jej strčila hocičo do úst a ja ,kedže som len kojila,dokrmovať som začala až od 6mes.To nešla prežiť myslela si ,že emka umrie od hladu...Najviac milujem,keď vyťahuje 30_ročné veci z vreca po mojom mužovi no hrôza.A keď jej poviem že to na nej nechcem vidieť že má plnú skrinu nových vecí,samo sa urazí.Keď bola Emík bábo ,a plakala hocikedy bez zaklopania vošla do spálne to bol vrchol....Aj pred pár dňami mi asi aj videla holú r...Keď som sa ráno prezliekala a ona vo dverách.Chodí k nám hore akopo svojej spálni.Proste žiadne súkrrromie.Ale aj ja som si na vine.Vždy som to prehĺtala a žila v hesle,"len aby dobre bolo" a teraz mám ako som si naučila...Jaj,dalo by sa ešte toho popísať,snáď nabudúce...Tak všetkým pevné nervy

vazicka
25. feb 2008

to moja svokra bola na mna vždy ako medík... ked som tam bývala, ked som prišla z roboty, tak ma usadila a mi predkladala aj zohrievala jedlo... 🙂 no hrozne som sa cítila... som ju postupne odučila od toho, ked som jej chcela pomoct, tak mi hovorila, nechaj to tak, čo si sem slúžku prišla robiť? a stále mi hovorila o tom ake maju jej kolegine svokry vinikajúce a aké lakomé matere... a aké sú zas jej kolegine nevdačné nevesty... 🙂 no a vrchol všetkého bol, ked ohovárala svoju prvú nevestu ked stavali dom, že ona jej nebude vypekať a vyvárať, že nebude chovať jej rodinu... no a ked sme začali mi stavať, tak by napiekla aj 4 plechy, len aby sa ukázala aká je ona dobrá svokra... samozrejme som o to nestála, lebo som vedela, že to neni úprimné, ked ohovárala svoju prvú nevestu...a tá nam zas závidela, že kolko nám svokra pomáha - lebo som varila v jej kuchyni, kedže sme tam bývali... no hroza... potom som chodila variť k mamine pre majstrov aby nikto nezávidel, a nikomu nebolo velké,že tam varím... no a z toho predkladania, nakonec zostalo to, že svokra varila iba v nedelu a celý týžden rozprávala, že ona nemá pre koho variť, pritom mala v dome ešte slobod. dcéru...a ja ked som nechcela byť hladná a moj m. ked prišiel večer z roboty, tak som sa dala do varenia... ked som varila, tak to zas bolo rečí, že načo varím, pre koho...? 🙂 no a ked som ju ponúkla nech si dá aj s milostivou dcérenkou, tak nikdy neboli hladné a potom si natierali o 21:00 rožky a rozprávali o tom, akú chuť majú na rohlík.........a ešte by sa dalo vela ,vela popísať... 🙂

revayova
26. feb 2008

je to naa nervy.Ta moja sledovala kolko mam pradlo na zinkach , za kolko som si kupila noavicky, aby som nahodou neminula vela a svokor sledoval kolko penazi mame na ucte. Mali sme u nich nadstavovat a odisli sme kupili bytik a teraz sme kupili pozemok vo vedlajsej dedine ako byvaju svokrovci a chceme stavnat, ale az po materskej, lebo z materskej budeme radi , ak vyzijeme. Svokor sa s muzom vobec nebavi a ani nepozdravi a ked tam prideme, tak on odide.potom sa svokra stazuje, ze k nim nechodime.A keby ste vedeli ako ich ma mala rada.Maleho svokor videl asi 2 krat aj to len tak rychlo. je to na nervy.A to je manzel jedinacik

elinka27
29. feb 2008

tak ta moja najnovsie ma zacala ohovarat za chrbtom a pritom pred mojimi svagrinami,takze jej musi byt jasne ze sa to dozviem.Ale pri najblizsej prilezitosti sa s nou urcite konfrontujem lebo si to nenecham, ved ked nieco ma nech to povie do oci ak sa neboji 😀