Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

bublinkajasminka
13. okt 2006

melory - presne .......lebo aj ja si ho zastanem pred našimi ak by bolo treba....

melory
13. okt 2006

tak to ma byt. moj svorka hovori ze ku svokrovi sa otec spraval tak ako on k synovy...kolotoc a zas ze k nej sa zle svokra spravala tak on sa snazi byt fajn

husenka
20. okt 2006

babenky, tak sem sa musím pripojiť...moja svokra bola anjel, kým som s drahým chodila a verila som, že aj ked to nebude až tak super...nebude to zlé...Lenže sme sa vzali...a krátko na to som otehotnela...úplne normálne som otehotnela..po svadbe,mám zamestnanie aj jej mesačne dávame peniaze, aby sme jej neviseli na vrecku ,pomáhame aj v dome...teda občas upracem, umývam riady,povysávam,perem si sama,zrobím na nedeľu chlebíky atd....
všetko by bolo super, keby ma nepriehladala a to už nevravím o mojom drobcovi...
dámy som v 6. mesiaci, bývame spolu každý den,dokonca som bola v špitáli na gynekológií pár dní... a neverili by ste:moja svokra, ked som jej povedala, že som asi tehotná...tak sa otočila na päte a odišla z miestnosti.Skoro ma rachlo...odvtedy sa o tehotenstve ani babu nezmienila...neopýtala sa, ani ked som prišla zo špitálu, že ako a či som v poriadku...No tak ma to nasralo...
A čo sa týka skákania okolo manžela....ked som niečo ja neurobila hned...spravila to ona.neporazilo by vás?namočila som si jeho gate do lavóra a šla na záhradu a ona ich oprala...ja som myslela, že umrem.
Až raz som si povedala:No, ked chce silou mocou robiť, nech sa páči... a pekne som sa jej poďakovala za pomoc...odvtedy a to je už riadne dlho to neurobila 😀 😀 😀 A ked ju bábo nezaujma, nevadí...manželovi som povedala, že nejaví záujem a sebe som vysvetlila, že je to vždy lepšie ako keby mi do všetkého kybycovala.Je to každopádne jej problém.A tak jej už nič nevravím, čo máme nové, ani čo to bude ani nič.
Peniaze mesiace nebrala...vraj ich nechce, ale pekne som jej ich dávala na jedno miesto a ked tam bolo v kuchyni na poličke cca 7 000...tak zmizli a manželovi povedala, mne samozrejme nie 😝 že zaplatí energiu z nich 😀 Niekedy sa netreba hádať, iba neustúpiť 😀 Som zvedavá ako sa bude chovať, ked sa bábatko narodí.
asi má chúďa s tým sama problémy, že ma má v dome,a tak sa navzájom tolerujeme, aj ked to stojí veľa síl a hlavne flegmatizmu, ale nebuďte prísne na svoje svokry...moja mama vraví...je ťažko byť nevestou a rovnako ťažko je byť svokrou, ale slobodným ženám je ešte ťažšie 😀 😀 😀 asi má pravdu 😉
veľa trpezlivosti a vynaliezavosti nevestičky 😀 a kopec odpustenia

veronika13
20. okt 2006

husenka, tak to máš teda fakt "podarenú" svokru. Moja sa o mňa zaujíma, ale nepreháňa to, zatiaľ, dúfam, že ani pri bábu to nebude preháňať.

husenka
20. okt 2006

No neviem, nechcem jej krivdiť, niektorí ľudia proste nevedia byť milí a nemyslia to zle...nejaké trable mi nerobí a asi ani drahému ma neohovára...aspon on vraví, že jemu tiež nikto nič nepovedal, ked som sa ho pýtala, či čosi nerobím zle...takže hádam sa to uhrá 😉

cukrikk
24. okt 2006

a raz mudeme aj my svokri a budeme chodit na stranku citat co o nas pisu nase nevesticky 😀

miselinik
25. okt 2006

Ahojte, no viem aké je to mať svokru, ktorá prejavuje záujem nepríjemným staraním sa o všetko. No ale poviem Vám svokor, ktorý neuzáva názor na iných a žije ešte v minulom storočí, tak to je fakt na nervy. Napríklad - bývame ďalej od mesta a tak ceny potravín v obchode sú podstatne vyššie ako v meste v supermarkete. S otcom a svokrou sme sa vybrali do mesta a svokra urobila nákup za cca 1200,-. A to nekúpila nič zvláštne, len potrebné potraviny. Svokrovi vadilo, to že vôbec nakúpila. Neviem či si vôbec uvedomuje, ako to človeka deptá, keď príde domov a niekto mu to všetko ofrfle. No ja by som to netolerovala a už som mu párkrát povedala svoj názor. Takže budme radi, ak sa o nás niekto stará a nefrfle na všetko.

kasis
25. okt 2006

Moja svokra mi vzdy prizvukuje co mam a co nemam, ale v poslednej dobe jej prestavam rozumiet, napr. nekupujte kocik s hrkacimi kolieskami, nekupuj take halalbala dupacky, cimprcampr zavinovacky su na nic,alebo hatati hracky sú zlé??? Ked sa jej spýtam co to znamená, tak na mna vybuchne, ze ci to neviem, asi nerozumiem reci jej kmenu, samozrejme mi to nevedela vysvetlit, dufam ze sa s nasim babetkom takto nebude rozpravat, lebo nebudem rozumiet ani vlastnemu dietatu ☹

majka35
25. okt 2006

Kasis ... normálne si ma so svojím príspevkom rozosmiala ... teda tvoja svokra ... 😀

bublinkajasminka
25. okt 2006

husenka - máš veľmi zvláštnu svokru - o svoje vnúča ani teraz nejaví záujem - hádam sa to zmení ked bude bábenko na svete ale najlepšie by bolo doísť od rodičov ak to bude možnééé.ja žiaľ svokrunemám a veľmi mi chýba.....pomohla by nám, aspoň svokor žije....
kasis - tvoja svokra má super divný slovník - povedz jej nech tlmočí do reči normálych ľudí ale ona nevie čo hovorí chce len vážne hovoriť do všetkéo...urobte si podľa seba

ajap78
autor
30. okt 2006

ahojte kocky, komu sa chce postazovat na svokrovcov? 😀 moji su momentalne od vcera oduti, lebo sme sa slubili, ze prideme na chatu - svokor to nazval rybacie hody - neviem, odkial ma odveku predstavu, ze mam rada ryby, asi som raz moc pochvalila, tak si mysli, ze len na to nas tam nalaka. no a my sme nemohli prist, lebo sa manzelovi presunulo jedno dolezite stretnutie a ku vsetkemu prsalo. no a svokor treskol telefonom, ze od soboty varil halaszle a pripravoval ryby 🙂 tak sme navrhli, nech poobede pridu cestou domov a donesu to a to jasne hrali urazenych a neprisli. parada, co? 😀

ninocka
30. okt 2006

to nie je dovod na urazenie ved normalny clovek to pochopi

lodia
30. okt 2006

jaj, so svokrovcami je to horor

ajap78
autor
30. okt 2006

ani nevravte, su ako male deti, odkedy sa nam narodila dcerka, tak nas citovo vydieraju urazanim, sekirovanim, za chvilu budem zrela na psychiatriu. kaslala by som na to, ale manzel sa pre to trapi a hlavne ked sa hadame, tak 99% kvoli nim

lodia
30. okt 2006

nam stale hovoria ze mame zit ako oni ☹ a pritom podla mna neziju stastne..a vobec neexistuje ziadny model na spravne zitie..

husenka
31. okt 2006

ach no jo... 😀
chcem sa spýtať....švagriná mala v chodbe na ráno nachystanú igelitku aj s vecami do roboty...my sme v noci prišli od našich s 10 igelitkami a omylom sme aj tú jej vyniesli do svojej izby...ona išla ráno o 4.00 do roboty a jasné, že igelitky nebolo, tak sa fúkala celý den a aj manželovi povedala pár teplých slov...ja som jej na to, že to bolo omylom a že nás mala zobudiť, ved sme boli všetci doma a isto by sme to pochopili a viac ma to netrápilo, ale moju polovičku to dosť vzalo...tak som mu vravela, že jednoducho aj ona má toho veľa a je bna deti sama -manžel v zahraničí- a tak...dúfam, že som ho uspokojila...fakt je trochu divná posledné dva mesiace, ale aj by som bola... 😔 😉

husenka
31. okt 2006

dúfam, že nevadí, že to nebolo o svokre...už sa polepším... 😔

kmeli
1. nov 2006

husenka ahoj, mame take iste svokry, moja tiez nepovedala ani jedno jedine slovo, ked sme jej oznamili, ze cakame babatko, len po par minutach sa spytala, ze ci to budem rodit v takej zime. No takze tak... tiez uz to ignorujem a nic nove neoznamujem a snazime sa hladat podnajom... a to cakame babatko po 5 rokoch manzelstva...

veronika13
1. nov 2006

ahojte, tak ja som už o mojej čoto písala, ale nedá mi ešte neprispieť, už si pomaly chystám výbavičku, vecičky zatiaľ a minule som to mala všetko vytiahnuté a pozerala som si to. Nemám rada, keď vtedy niekto ku mne príde okrem manžela, a svokra je ako naprogramovaná ona sa vždy trafí. Tak prišla aj teraz, to by mi až tak nevadilo aj keď, ale ona má na každú vecičku komentár, "toto nevynosíš, z tohoto hneď vyrastie, to máš zbytočné", už ma s tým fakt vytáča, to čo mám tomu malému obliekať len tie plátené košielky čo sa nosili pred 30 rokmi? už mi s tým ide na nervy, to je moja vec aké vecičky mám a ja ich použijem určite všetky, no a čo keď len 2-3krát.
svokor-to sa opísať nedá, škoda rečí...

barunka
1. nov 2006

veronika, nič si z toho nerob. viem, že ťa to vytáča, ale proste buď sa rob, že ju nepočuješ, alebo jej odvrkni, ako som mala vo zvyku ja, že už nežijeme v dobe kamennej, aby muselo bábo stále nosiť biele košieľky a biele dupky... (ja som mala na simi košieľku len raz, aj to sa z nej vyzliekla a neobliekla som jej to ja...)

veronika13
1. nov 2006

veď aj tak reagujem, že jej na to nič nepoviem alebo jej poviem, že predsa tomu malému musím čosi obliecť aj keď bude malé, že nebude mať len plienky 😀 Ale už ma to deprimuje furt sa takto ovládať, aby som jej nepovedala niečo drzé a aj svokrovi, to je ešte horší prípad. Ja to teraz vydržím, ale keď už bude malé sa bojím, že mi bude takto do všetkého kecať a ja budem len držať hubu a všetko akože príjmať, a v duchu ma roztrhne od jedu. Najhoršie je, že manžel možno pôjde aj na mesiac preč tak tu budem sama ☹ 😢 ,ale keď to budú preháňať ja si po hlave skákať nenechám.

kmeli
1. nov 2006

veronika, u nas je to podobne, ja som teraz nakupila navliecky, zavinovacku a uz mame kopu veciciek,ktore schovavam v skryni, lebo na tie komentare nemam naladu. Stale rozprava, ze nic nemame kupovat az dokonca... aj kocik sme dostali od kamaratky a mam ho ulozeny mimo domu,lebo to by bolo...

veronika13
1. nov 2006

je to smutné, že sa ani naplno tešiť nemôžeme, prajem ti, aby ste mali dosť koruniek a čoskoro odtiaľ mohli odísť, aj ja si to prajem 😔

kmeli
1. nov 2006

no dufajme, ze malicke sa uz narodi do naseho hniezdocka, aj ked to bude jednoizbovy podnajom...
Je to velmi smutne,nezavidim ti, ze manzel ti doide a ty s nimi ostanes sama. NO ja to robim tak, ze sa proste otocim a odidem,alebo vobec nereagujem, ale trvalo mi to 5 rokov, kym som konecne pochopila, ze ine to nikdy nebude. Myslela som, ze ak budeme mat dietatko tak to bude lepsie,ale kdeze... Ked tie podanajmy su tak strasne drahe... ako to chcete vyriesit vy?
My mame rozostavany domcek a je asi hlupost minat tolke peniazky na podnajom, ked mozu ist do domceka aby bol skor hotovy. jediny problem je , ze ani nevieme kedy budeme koncit so stavbou... etse to potrva par rockov

veronika13
3. nov 2006

my by sme tiež chceli stavať domček, ale ešte min. rok a pol budeme tu 😖 Pôvodne sme plánovali bábo až do domčeka, ale moja choroba to skomplikovala, tak sme "museli" mať bábo teraz. O podnájme zatiaľ neuvažujeme, ale uvidíme či sa to ešte pri bábu nevyvŕbi, potom sa uvidí.

lodia
3. nov 2006

bybi..praveze zmeni, aj my sme vychadzali celkom ok, ale tie rady stare 35 rokov ako vychovavat nase dieta nemaju konca kraja..a hlavne v tom ako mame my dvaja zit a co mame asi robit..od mojho povolania az po jedlo a oblecenie...horor 🙄

danculik
3. nov 2006

Jaaj ženy,keď to tu tak čítam tak normálne sa mi oči otvárajú...oh bože,tie svokry!!no ja tiež nie som výnimka,žila som zo svokrovcami ešte keď som nebola tehu a boli to síce len tri mesiace ale stačilo!!nikdy viacej!!svokor statočný alkoholik a svokra sa do všetkého starala.A teraz ako som tehotna to je niečo príšerné.Stále mi hovorí ako to bolo keď ona bola tehotná,čo všetko mám jesť,nemám jesť,čo mám robiť,čo nemám robiť,čo mám malemu bábätku kúpiť,čo nemám,čo potrebovať nebudem...proste ešte nič a už sa stará!!A to ma zabila hláškou,že ona si bude naše bábätko brávať cez víkendy aby bolo s ňou,že ja mám oddychovať,že ona sa chce tiež z neho tešiť.Som myslela že asi odpadnem!!Však je to moje dieťa ja ho budem dávať tomu ,komu ja chcem a čo na mojich rodičov nemyslela??!!Normálne mi zostavuje program,aký budem mať keď sa malé narodí.Ona bude s ním robiť to a to...som si povedala nie!Je to moje dieťa a ja sa budem oň starať tak ako ja chcem..normálne som z toho deprimovaná...a som si povedala,že aj keby si myslela čo chce,ja si po hlave skákať nedam,budem drzá🙂a ja dokážem byť drzá🙂

jana20
3. nov 2006

ahoj...moja svokra sa omna nezaujima(co ma tesi),ale kazdemu hovori ako ja od n ej nic nachcem,ze ona snazi a ja ju odmietam,pritom mi nic neponukla...a ozaj este ked som s manzelom len chodila tak mi vybrala meno pra nase dieta a povedala mi,ze aby som neratala stym ze ona sa mi bude o maleho starat.ze ona nato nema dochodok...a teraz na to uz zabudla a ked tam ideme raz za mesiac tak mi rozprava ako sa bude o maleho starat a co mam a nema robit...som z nej na nervy a co je horsie moj manzel si ju zastava...

ajka23
3. nov 2006

caute baby, neda mi sa nezapojit... 😀 😀 😀
ta moja svokra riesi aj to ako som oblecena, ze sa to k sebe nehodi, ze mam hrozny uces, preco nie som namalovana... 😖 😖 😖
a vraj som si dieta nahradila psom a mackou... ☹ ☹ ☹ nezaujima ju, ze sa jednoducho nedari... vzala som si jej jedinacika, tak to beriem sportovo... nemusime sa vsak vidiet mic casto... 😎 😎 😎
naucila som sa pri nej mlcat, hoci niekedy vybuchnem...
drzim vam vsetkym prsty, naucte sa to predychat, nestoja za rozculovanie, ani hadky s manzelom... 😀 😀 😀

danculik
4. nov 2006

jana20....jaaaj moja tak to mas tazke...uz aj do mna zacala ze ci som teraz teplo oblecena ze ci nemam holy chrbat...ci mi netaha na krize,ze sa mam o seba starat a obliekat sa hrubo a pomaly chodit aby som nespadla...a bla bla bla..a to ked nepridem na navstevu dva týždne tak uz je ohen na streche...ale ona mi v zivote nezavolala ako sa mam ci som ok..a najhorsie na tom je to,ze moj buduci mangel je chory ked svoju mamu tyzden nevidi...no strach a hroza...

ajka 23...tak myslim ze tie svokry si asi nevyberieme...najdolezitejsie je to ze im berieme milacika synacika o ktoreho sa treba starat a ty si az druhorada a az potom sa ocitne dieta..alebo najskor synacik potom dieta a az potom ja...a iba co uraza...povedala som si 1000x ze vydrzim ale to sa neda ..ja si teda po hlave skakat neda...poviem si svoje a nech si mysli co chce..mne sa do vychovy montovať nebude...