Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

ajap78
autor
22. nov 2006

to mi pripomina: podte pozriet, co som vam kupila a prineste si penazenky 🙂 nedavaj jej nic, kasli na nu. radsej jej povedz, ze si vsetko budes kupovat sama a take veci, ake chces.

barunka
22. nov 2006

husky, netráp sa... ja mám s mojou svokrou podobný problém. odkedy sme s manželom začali spolu chodiť, snažila sa nás rozdeliť, nemala a nemá ma rada... Keď sme zahlásili, že bude svadba, lebo som tehotná, tak potom boli od augusta do novembra scény ako hrom, že prečo teraz, či sme šibnutí a podobné veci... Celé tehu sa nestarala či mi niečo nie je, vkuse len húdla, že to musí byť baba...
a keď sa simi narodila, tak mi priniesla do pôrodnice likérovú bonbonieru a pomaranče...
teraz sa do všetkého stará, stále chce rozkazovať, komandovať a poviem ti, bolo mi príjemnejšie, kým sa o mňa nezaujímala...

plne ťa chápem, že chceš, aby ťa mala rada, veď je to matka, ktorá pre teba vychovala tvojho manžela, ale niekedy sa to nedá... Možno ťa berie ako ženu, ktorá jej ukradla jej milovaného synčeka a preto tá nevraživosť...

ajap78
autor
22. nov 2006

PRESNE, vzdy hovorim, ze svokry su neprijemne len preto, lebo im kradneme synacikov...

daniela1977
22. nov 2006

No baby keby tak mali moznost si to tu vsetko precitat no neviem 😲 Dufam ze ked raz nam ukradne toho nasho milacika nejaka ta zenicka nebudeme presne ako tie nase svokry 😀 😀

elissa
22. nov 2006

bobajz tak to s tebou plne súhlasím,aj ja som toho názoru,že je iná doba a hodne sa toho zmenilo,lenže ona to nikdy nepochopí,stále si bude mlieť svoje ako keby bola hluchá alebo nechápavá 😠 normálne ľutujem že mám takých svokrovcov,najradšej ich nemať,vôbec mi nechýbajú 😖 darmo ale moja mamka je od nej o 2roky mladšia,ale má uplne iné názory,nestará sa do nás,len pomôže,proste nás nechá slobodne žiť 🙂 ona ma chápe,pretože má takú svokru z druhého manželstva,na ocinovu maminu spomína v dobrom 🙂 už aby som bola od nich čo najdalej a mala svätý pokoj 😉

katyd
22. nov 2006

Moja svokra sa ku nám správa tak na etapy - raz dobre, raz zle. Aj nám teraz už pomôže, hlavne finančne, keď máme malého, ale predtým sme si s mužom vytrpeli, čo sa týka jeho rodičov. Už tam bolo také, že ho vydedia a pod., lebo on chcel mať svoj život a oni mu ho chceli riadiť po svojom. No nedal sa 🙂 a všetko sme prekonali. Teraz sme už vyše dvoch rokov manželia (predtým sme spolu chodili 9 rokov). Tiež keď mala byť svadba, už som bola tehotná, svokra hovorí, že prečo práve vtedy, že oni to nestihnú a podobne. Ja som jej povedala, že môžme aj potom, keď sa malý narodí (samozrejme som to nemyslela vážne). Potom sme si užili asi 6 týždňov nervov, lebo všetko bolo zlé, čo sme urobili alebo chceli urobiť. Svokrovci sú takí, že síce pomôžu, ale len tak, ako oni uznajú za vhodné a nie podľa toho, čo by sme naozaj potrebovali pomôct.

natal
22. nov 2006

Mne svokra riadila svadbu. Chceli sme len malu svadbu, najblizsia rodina, posedenie v restauracii, ziadny DJ. Prave sme prerabali byt, tak nam trebalo kazdu korunu. Ked to svokra pocula, to bolo reci. Nakoniec sme museli urobit velku svadbu, bol DJ, mala som rozpravkove saty, proste kopec penazi (svadbu sme si platili sami teda ja a moj manzel na polovicu, rodicia nedali ani korunu). Samozrejme manzel nemohol rozhodnut, ze koho pozve, ona pozyvala z ich strany vsetkych. Mal tam kopu ludi, asi 50 a ja 12. Samozrejme aj takych, ktorych nechcel. Den pred svadbou sme sa pohadali kvoli menovkam. My sme chceli menovky, ona nie. Aj tak presadila svoje. Strasny chaos nastal pri usadzani. Nedohodli si organizaciu, ze kto bude nosit alko, nealko a kolace na stoly, tak ich strane nenosil nikto. Moja sestra musela nosit aj na ich stoly, lebo vsetci od nej pytali vodu a tak. A na zaver sa na nu vykricala za to, ze si dovolila nakrajat JEJ tortu. Myslela som si, ze torty sa kupuju novomanzelom a sestre som povedala nech nakraja ktoru chce. A ona sa na nu vyvrieskala, ze jej to nikdy neodpusti, ako si mohla dovolit pokrajat JEJ tortu a nie MOJU tortu. Sestre pokazila svadbu a plakala chuda az do konca. Musela som svojim hostom nosit vodu, kolace a vysluzky ja. Na zaver to zabila tym, ze predcasne zavolali autobus a zacali balit veci do autobusu. Alko, nealko, kolace, torty. Mne ostala jedna krabica kolacov a par flias nealka. Alko som mala vlastne, odlozene (moja strana velmi nepila) a nechali torty, ktore doniesla moja strana. Torty, co doniesli z ich strany zbalila. Takze nasim skoro nic neostalo, lebo 2 torty sme nakrajali do vysluziek, jedna "moja" torta sla na redovy a jednu sme darovali personalu. Vsetci hostia to pochopili tak, ze konci svadba a odisli a svadba skoncila pred tretou. Ale ako zadostucinenie mi sluzilo to, ze 2 torty jej splesneli a museli ich dat sliepkam 🙂

ninocka
22. nov 2006

natal nezavidim

natal
22. nov 2006

to ninocka: Vies ake som mala nervy po svadbe? Som myslela, ze vybuchnem. Najprv urobime svadbu aku chce, este si ju aj zaplatime a nakoniec nam toto urobi. Ale aj manzel mal nervy. Na druhy den sa s nou tak pohadal... Uf to bolo. Takze mi "darovali" sud vina, co zvysil a par kolacov. Lebo vraj ona si myslela, ze vsetko platil moj muz a ja nic. Ale uz je to za mnou. Budiz jej to odpustene.

sonka
22. nov 2006

No baby,
myslim, ze kazda mame nejake tie problemy so svokruskou. Ja som moju videla od svadby az 1x 🙂 a fakt mi nechyba. 3 dni pred nasou svadbou vydierala mojho manzela, ze ked k nim nepridem porozpravat o svadbe, tak mu nezaplati svadbu a nepride na nu. Proste sok!!!
Nejako som svadbu v jej pritomnosti pretrpela a odvtedy som ju videla 1xkrat aj to omylom a nechtiac. A nemienim to ani zmenit.
Je to intriganka, pred svadbou narobila kopec neplechy a ja na to do dnesneho dna neviem zabudnut. Viem, ze treba odpustat, ale ona o to ani nestoji, tiez jej vyhovuje.
Mimochodom s manzelikom sme spolu 8 rokov (z tolo 1,2 manzelia) a stale ju oslovujem Pani Novakova 🙂

ninocka
22. nov 2006

natal nevsimaj si ju

briluxina
22. nov 2006

Natal, zovrelo mi zaludok, ked som si to citala...je mi to luto, ze mas taku spomienku na vlastnu svadbu.Mal to byt tvoj najstastnejsi den v zivote a svokra ti ho tak doriadila..Keby to urobila mne tak by som ju asi za vlasy vytahala.Ale to sa mi len teraz hovori...Hlavne, ze je to uz za tebou...

ninocka
22. nov 2006

natal nekaz si svoj zivot svokrou

ajap78
autor
22. nov 2006

sonka, bud rada, ze ju nevidis a mas pokoj. takej ti fakt v zivote netreba.

natal, tak to som vobec sokovana, ze si JEJ dovolila takto znicit den, na ktory si mala so stastim spominat cely zivot. ja som tiez nemala vsetko na svadbe tak, ako som chcela, ale na teba nemam. tiez sme s manzelom planovali malu svadbu v kruhu rodiny a svokrovci sa aj s mojimi rodicmi "zhodli" na tom, ze by bolo dobre sa zabavit a pozvat pocetnu rodinu a bolo z toho skoro 100 ludi. ale my sme nic neplatili, sme im s usmevom oznamili, ze ked chcu velku, nech ju aj platia, lebo my chceme malu. tak zaplatili.

ninocka
22. nov 2006

boze to je hrozne ako vsetci zasahuju do svadby a pritom to je nas dvoch velky den

natal
22. nov 2006

ajap78 : Nuz s tou velkou svadbou som sa zmierila, ja som mala aj tak len 12 ludi a to som si aj zaplatila. Drahy sa rozhodol, ze bude respektovat jej rozhodnutie, ze velka svadba a zaplatil si hosti. Trosku reptal, ale nechcel si kazit nas den, tak to neriesil. Mali sme s nou pred tym dost velke problemy, vid predchadzajuce strany tejto diskusie. A zial s tou tortou, kolacmi a ostatnym som jej tazko mohla zabranit. Inak to bol nadherny den, bola som velmi stastna, vsetko slo ako malo, ale ten zaver .... ☹ Tak to fakt nemusela. Ale zial to su svokry.

alysea
22. nov 2006

Ahojte , tak ked som nasla tuto temu , ani ma nenapadlo, ze aj ostatne svokry su take sisi ako ta moja . Husky moja svokra sa ku mne sprava uplne rovnako ako ta tvoja . Ked som bola prvykrat tehotna a potratila som vobec ju nezaujimalo , ci som v poriadku a co sa vlastne stalo , ale trapilo ju , aku nemoznu zenu si jej syn zobral , ze ani dietatko nedodnosim a pod. Ked som cakala Petka totalny nezaujem , ked sa narodil , prisla do nemocnice , povedala ze je pekny a tym to skoncilo / meno maleho si vobec nazapamatala - na krste sa ma opytala ako sa to vola / . Maly ma 1 rok a 9 mes. a ano bola u nas 4 krat , doniesla mu asi 1 vyzivu a komunikacia s nim je o nom bez neho . Ja som si na to zvykla , ze ma nema rada ale trapi ma , ze ma jedineho vnuka a vobec ju nezaujima . Tak len pevne nervy . Nic ine nam nezostava ak nechceme ranit nasich muzikov . papa

sonka
23. nov 2006

Alysea,
je to strasne a je mi luto, prezivas tiez extrem, niektore baby sa tu stazuju na prilisne zasahovanie svokry do vychovy a neustale dobiedzanie, no a ty mas druhy extrem nezaujem.
Je skoda, ze si niektore svokrusky nevedia najst strednu zlatu cestu.
Alysea, nic si z nej nerob, ale fakt je smutne, ze uz ked nema rada teba, tak aspon vnucika by mohla 😒

alysea
23. nov 2006

Sonka dakujem velmi pekne , si zlata . Ja som si uz fakt zvykla za tych sedem rokov , co sme s manzelom . Ja si myslim , ze casom ju to bude mrziet , ze maly k nej nebude mat ziadny vztah . Ale nastastie ma moju mamus a ta mu to vynahradza aj za desat starych mam .

mihalicka
23. nov 2006

Ahojte! 🙂
Ja som sa snazila tvarit a konat dobre, hoci mi svokrovci nikdy nepomohli.Ani ked bol muzicek v zahranici, ani ked som bola chora.Podozrievali ma, ze ich syna klamem, neverili mi, nezaujimali sa o mna. Pred casom mala svokra stretnutie zo skoly a tam povedala ze stale beriem tabletky a ona nemoze byt babka a bla,bla,bla.Nechcela som vojnu, nechala som to tak.Ale neskor mi cudzi clovek na nete nepisal, ze svokra sa vyjadrila, ze nomozeme mat deti a ze mam zenske problemy.To je hlupost a ja som uz bola v 5tt. To este nevedela. Kedze je zdravotna sestra u mojej lekarky, porusuje tym iste pravidlo! Tak som to uz nenechala tak a isla som za lekarkou, nech si so sestrickou spravi poriadok. A mam peklo. Odkazala mi ,ze ma v ich dome nechce vidiet.Manzel stoji pri mne ale mrzi ma to, co sa stalo. Ona si neuvedomuje, ze mohla dopadnut zle, keby hovorila o cudzom pacientovi a ten by sa isiel stazovat inde. Som z toho smutna. Teraz uz vie, ze cakame babo, ale nic sa nedeje:( Su urazeni. Ale ani mi velmi nechybaju, len chapem manzela, su to jeho rodicia... 😒

briluxina
23. nov 2006

No Mihalicka, to je teda sila s tvojou svokrou co urobila. Ja som tiez zdravotnicka a neraz sme podpisovali papiere, ze nesmieme vynasat von ziadne informacie teda co sa tyka aj pacientov. Aj ked mi uz profesia "udierala" na mozog nikdy ma nenapadlo porusit take pravidlo. Urobila si velmi dobre, ze si to povedala lekarke a nemaj vycitky. Svokra sa moze hnevat iba na samu seba, ze urobila so seba takzvanu pletku.Teraz mozno pochopila, ze sa s tebou nema zahravat a to ju mozno mrzi...

mihalicka
23. nov 2006

😒 Briluxina
Dakujem za podporu.Asi to bolo krute ale uz som nevedela co mam robit...Vcera sme sa stretli tak bolo len ahoj-ahoj. Asi ju nezaujima, ze cakam jej prve vnuca. A mne sa ani nechce koli malemu nejako pretvarovat.

alysea
23. nov 2006

Mihalicka tak tvoja svokra je riadny pripad . Tak ti poviem , lepsie je ked sa to budes snazit ignorovat , lebo zbytocne ublizujes sebe a ona za to nestoji . A dolezite je ze tvoje babo bude mat skvelu maminku a ocina. Ja viem , ze ta to mrzi , ale je to ako s tou mojou svokrou . Jednoducho nech robis co robis , stale je len zle . Drzkaj sa a tes sa na drobceka a hlavne nebud smutna , lebo on to v brusku citi . pa

katyd
23. nov 2006

natal, ja som našu svadbu podrobne neopisovala, ale až priveľmi mi pripomína tú vašu 🙂)), a práve preto, že som vedela, že to bude také nejaké, ako naozaj bolo, sme ju s manželom dlho odkladali, ale už je to za nami 🙂

kasis
23. nov 2006

natal, akokeby som citala o svojej svadbe, z nasej rodiny bolo asi 18 a z draheho cez 50 hosti, platili nam ju rodicia, ale najlepsi for bol na konci, ked svokra zahlasila mojej mame, ze idu na polovice. Svadobnu tortu ani jednu som ani nejedla, tiez isli slipkam, lebo svokra vsetky po svadbe zobrala a splesneli jej v chladnicke, co sa s nikym nerozdelila. Teraz cakame prve vnuca na oboch stranach a svokra mi odkazala, ze akceptuje jedine chlapca, pretoze u nich v rodine sa uz po x generaciu rodia prvy chlapci.
Hlavne ze sa my s manzelom tesime a je nam uplne jedno ci chlapec, alebo dievka, hlavne nech je zdrave a takato babka mu zrejma nebude chybat

katyd
24. nov 2006

No tak to sa snaž, aby to bol chlapec 🙂))

kvendolinka
24. nov 2006

No baby je vobec nejaka svokra normalna? 😒 ako tak citam asi nie.Ani moja nepatri medzi kompletne.Nastastie my sme mali perfektnu vydarenu svadbu lebo sme si ju rezirovali my s manzelom aj ked som videla ze furt beha na wc-asi ju prehanalo od nervov 😀 no najlepsie bolo ked sa mi narodila mala.Nebudem rozpisovat aka bola mudra,ze co vsetko bolo vtedy ovela lepsie a ze dnes su tie moderne mamicky nezodpovednejsie 😠 No ale skratim to-minule ked sme boli u nich tak mala chytila taku kvalitnu stikutku a svokra nad nou lamentovala,ze z coho to moze byt pritom predtym papala mliecko.No a dorazila to tym ze ona toto nepozna 🙂 ze jej deti nikdy v zivote nemali stikutku 😀 ked som to povedala manzelovi tak len mavol rukou.takze absolutne jednym uchom dnu a druhym von 😉

barunka
27. nov 2006

tak baby, u mojich svokrovcov bude zajtra "točo". zasa ma svokra roznosí po celej dedine na kopytách, lebo manžel jej ide všetko vytmaviť...
dnes ráno, po ceste do práce na neho vrieskala, že ako si to on predstavuje, neprísť zasa cez víkend na návštevu, že čo si my o sebe myslíme... (samo, použila iné slová a oveľa horšie, ale do slovenčiny to preložiť neviem, keďže sa to ani nedá...)
domov cestovala s mojou mamou a zasa sa na mňa celú cestu sťažovala, že k nej nechodíme kvôli tomu, že ja ju neznášam, že jej malú nechcem dať, a ona ju nebude ani poznať a podobné blbosti...

popritom ona neznáša mňa, jej rady neposlúcham, lebo ona neradí, ona rozkazuje a nemám ju v láske odkedy na mňa minulý rok po silvestri vrieskala ako šibnutá a urážala mojich rodičov, lebo sme k nej neprišli o pol noci blahoželať /čo na tom, že som bola v šiestom mesiaci a spala som už o desiatej.../...
to sa ani nedá povedať, ako ma tá ženská vytáča...
ona je ten typ, čo všetko musí byť ako ona chce a každý musí skákať ako ona píska... ja by som jej veru povedala... ale ja tam radšej ani nejdem, to by som zas len manželovi zle spravila...

cat
27. nov 2006

Barunka..hm, skúsila som si predstaviť čo by som robila na tvojom mieste a ..asi by som sa už so svokrou nebavila vôbec, ešte máš velké šťastie že muž je na tvojej strane..

barunka
27. nov 2006

cat, no ale nie vždy to tak bolo... svokra sa nás snažila aj rozoštvať, to si mala vidieť, tie scény, keď sme oznámili, že musí byť svadba... a doplatila na to snilko s manželom...
dokonca aj v sobotu sme si kvôli nej skočili do vlasov, lebo kade chodí, tade sa na mňa sťažuje a ohovára ma...