Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

mucino
12. nov 2007

ahoj pridam sa aj ja.Moja je podarena a to asi takto.Ked sme cakali s manzelom dietatko,tak sme sa snazili nakupovat lacne vecickyaj sme pokupili aj sme dostali,a co sa tyka kocika?Spytala sa ci uz mame kocik(to som bola uz v 9mesiaci),povedala som jej ze uz sme si ibzreli aky by sme chceli,na farbu nemala namietky(cerveny)ale na tu cenu:::::?to je drahy(10tisic),to si nemozete kupit nejaky za 2000sk?A to sme ho kupili uz dvojrocny na inzerat,novy stoji 25tisic.To je co zenicky,to je svokra?!!!!!Pritom ma len 50r.,cize mlada ,a kde taaaaaaaaaa zije.A to nieje vsetko,mame novy byt,postupne ho prerabame,lebo cakame vzdy na vyplatu aby sme mohli nieco kupit,ona pride ,mimochodom asi raz do mesiaca,a ma poznamku,preco toto alebo ono este nemate hotove?Ved vie ze nemame sk,ze musime setrit,ale nie ona musi kritizovat.A co sa tyka babatka:::? tiez,preco uz chodis do roboty,ved sa mas venovat dietatku!a ja ze ,ved potrebujem na sunare,plienky ,kozmetiku atd.Ze mi nestaci materska,a ona :ako to ze nestaci,my ked sme boli mladi,sme to zvladli!Ale zabudla ,ze im pomahali rodicia!!!NO HOROR MAM JA SVOKRU.A to malinku pride kuknut raz za dva tt,aj to kuka tv.A to nadava na moju mamku,to nebudem rozoberat .Ale moja mamka mi pomoze s malinkou hoci kedy,ide s nou aj von,aj mi pomoze.

jacka
12. nov 2007

ked počujem slovo svokra,tak mi je blivno 😠 Nerada ku nej chodím a najradšej som ked on nej odchádzam.Mám muža zo šturova tak tam chodíme raz do mesiaca na 2dni a stačí.

ella1
12. nov 2007

jacka,to tak často a tak dlho? 😲 😀

miminka
12. nov 2007

ahojte, tak ja mam tu smolu, ze ja zo svokrou byvam ☹
No co sa tyka starania sa do maleho, tak to som jej vysvetlila ked mal maly asi 2 mesiace a teraz ked nieco povie tak jej len nieco odcapim a ona pochopi, teda aspon sa tak tvari 🙂
Inak by mi to byvanie s nou nevadilo, len je nas tu trosku viac. Ja, muz s malym sme v jednej izbe, svagrinka v druhej a svagor v tretej- mimochodom svagor je fetak, tak to je celkom vesele az na to, ze ak tu budem este rok, tak isto skoncim na lieceni co mi bude hrabat.
Nastastie sa muzovi otvorili oci ako sme sa nastahovali ku svokre a hlavne vtedy ako sa narodil maly. My sme dovtedy byvali v podnajme, ale to bola iba garzonka. Potom sme byvali kazdy u svojich rodicov-to sme este neboli manzelia.
Zistili sme, ze cakame babo, tak sme sa zobrali a hladali byvanie-to sa skomplikovalo koli mojmu dedkovi, tak sme prisli aj o byt aj o nejakych 40 000sk a tak nam nic ineho nezostalo iba sa nasthovat ku svokre pokedy sa nenajdne nieco ine.
Teraz to u nas doma vypada asi tak, ze sa z celej domacnosti bavim iba so svagrinkou (naratam muza 😀 ) a dnesny rozhovor so svokrou vypadal asi takto:
-"Cau."
-"Cau."
potom maleho zobrala svagrinka do izby a maly zacal plakat a ona povadala,ze ju nepozna a ja na to: "To uz nieje moj problem!"
Ona sama nedojde za malym do izby iba ked jej ho donesie niekto ukazat, mne osobne to nevadi, ale ide o princip, ze je to jej prve vnuca a ona na neho total kasle.

mucino
13. nov 2007

miminka ,to iste mam aj ja,vobec nas nechodi navstevovat,asi jej vnucka nechyba,nebola u nas uz tri tyzdne,a ked som jej zavolala,ze ci nepride,odpoved bola ,ze ju boli chrbtica,pritom chodi do prace ,tak co sa nezastavy popri nas cestou domou?proste nerozumiem.asi nas nema rada.

jacka
13. nov 2007

ella,bohužial.Ale ver mi ide ma s toho porazit.A to tam teraz v sob.ideme .Oslavuje 65r.Ale teším sa na nedelu ked budeme doma.A tiež si myslím ,že je to tak často.Ale ako povedat mužovi aby sme to preriedili.
miminka,uprimnu sustrast.ako to možeš vydržat.nechcete sa osamostatnit?

kacenqa
13. nov 2007

na zasmiatie: moja svokra ma videla co som tehotna (som v 26tt) teraz v sobotu prvykrat (teda v juli na mne este nebolo nic vidno ked sme sa videli naposledy) a privitala ma slovami: Ved ani nevyzeras tak zle 😀 😀 😎 asi cakala, ze budem ako velryba a manzel kvoli mne vybura zarubne, aby som sa zmestila...im totiz, co ma poznaju prekaza to, ze nemam postavu supermodelky. inak doteraz som pribrala asi 4.5 kila co som tehu.

a potom som sa este vecer dozvedela, ako ona nemoze zabudnut na to, ze jej syn si vo svadobny den zehlil sam koselu, lebo ze to mama nemoze zabudnut ked vidi syna. pritom tu koselu som mu ozehlila 2 dni predtym a on si ju pravdepodobne len prezehloval, neviem, nebola som pri tom. ale to, ze oni sa namiesto o desiatej dotrepali uz o osmej rano, ze ja som zrovna v tom momente vysla hola zo sprchy a rychlo som len zupan na seba stihla hodit, a ze ma to tak rozhodilo, ze som zabudla vysluzku aj kadernicke aj fotografovi aj na matriku, tak to je v pohode, ved oni len sa bali, aby nezmeskali....no kurna tak mali sadnut dakde na pumpe pred BA na kavu alebo co, ale nie! a este ked som jej to povedala, tak ma takmer obvinila, ze klamem, nastastie sa ma manzel zastal, a ja si to dobre pamatam, lebo on prave odchadzal s mojim bratom pokyticu a zvonil mi zdola a ja ze si nieco zabudol a on ze milacik, moji rodicia su tu, vo mne by sa krvi nedorezal v tom momente.

a este mi vytkla, ze to u nas nebolo utulne a ze sa tam necitili dobre. ked my sme ten byt kupili par mesiacov pred svadbou, ledva sme mali dorobenu prerabku kupelne a wc a jedina 'obyvatelna' izba bola spalna, vsetko ostatne sme mali v krabiciach a este mi aj 3 dni pred svadbou vstavane skrine robili, lebo ti debkovia, co nam to dosli zamerat si poznacili meno manzela a skrine som objednavala ja na svoje meno a oni si to nevedeli v systme sparovat a kebyze nevolam, ze kde su, tak asi dodnes nemame skrine a tym padom sa nam montaz skrin posunula na 3 dni pred svadbou....

a navyse som sa ani nesnazila to nejak zutulnovat lebo oni uz predtym vyhlasili, ze u nas nebudu spat a zo svadby pojdu rovno domov naspat na stredne slovensko este v noci, a tak som nevidela dovod...

a take reci ze svokra TOMU kupi nieco az to bude chodit (pritom vedia, ze to bude dievcatko)a ked som jej ukazovala vecicky, co mame, tak podla nej to uz nie su veci pre babatka, lebo to vyzera ako dospelacke, len je to male...a jej sa pacili take tie zlatucke teplaciky na trakymodre, co mali vpredu vysitu cervenu hrusticku alebo jablcko....no ty kokos....jednym uchom dnu a druhym von. snazim sa to nevsimat, beriem to proste tak, ze su z takeho malomestiackeho propstredia, chvalabohu ziju dost daleko od nas (200km) a chodime tam tak 2x do roka ... ale na to privitanie tak skoro nezabudnem! 😀

lefika
13. nov 2007

kacenqa, moja svokra hovorila mojej dcere TO aj ked uz bola davno na svete a svokor si za ten svet nevedel zapametat pohlavie(prve dve mesiace o nej hovoril ako o vnukovi) 😠 , takze to si na tom este zatial dobre 😉
ad kosele: o tych ta moja vedela rozpravat 😨 ako si vzdy obzera inych chlapov a zhodnocuje ako maju ozehlene kosele a podla toho pozna, ci maju doma "dobru gazdinku" a ako ma to nauci (nastastie nepresla od slov k cinom)...proste muz sa dobre ozenil, ak ma dokonale ozehlenu koselu 😀

miminka
13. nov 2007

---jacka---
chceli sme sa osamostatnit este pred svadbou,ale nam to nevyslo bo nam to pokazil moj dedko.Teraz sme si mali kupovat byt po mojich rodicoch a moji rodicia, ze pojdu na dom, teda, ze si kupia dom.Nakoniec to je teraz v takom stadiu, ze moja mamina-zatazena na prachy- nam ten byt chce predat ako cudzim ludom= 1 200 000-1 400 000sk, alebo sa nam pokusia vybavyt daky najomny byt alebo mozme ist s nimi na dom ( to je dvojdom a mali by sme 3 izby pre seba a aj nasi 3 izby pre seba)
Moj ocino, tak ten by nam ten byt predal ako to povodne malo byt za 800 000sk a ja som bola ochotna podpisat papier, ze ak by sa nebodaj daco stalo, tak bratovi by ostal cely dom.No ale jasne, ze mamina protestovala.
Nakoniec sme sa dnes s muzikom dohodli, ze pojdeme na dom, ale pod podmienkou, ze polku domu hned napise na nas s muzom aby v pripade nasej smrti bol maly zaopatreny.Tak som celkom zvedava ako to vsetko dopadne.Len mam strach aby sa mi nezacala do vsetkeho starat-zatial sa mi ani raz do maleho nestarala, iba ked som sa jej nieco spytala napr. ked mal maly koliky co mam robit, ci nepozna daky figel, tak to mi povie, ale ze by sa sama do niecoho starala,tak to nie. Tak si myslim, ze ani tam by to nerobila teda aspon dufam.

Ozaj aj dnes som mala dlhy dialog so svokrou
-"Cau
-cau

medvedik21
13. nov 2007

cavte 🙂
ja neviem ale ja by som bola takaaa stastnaa keby si mna a maleho ta striga nevsimala 😉
mne prave leze na nervy to ze na mna rozprava nechutne kraviny a chodi aj muza podkusovat ze aku XY si vzal...ze mohol mat aj lepsiu...ja neviem ona je manzelova hlupa pipka ktora ho obskakuje...a taku si mal vziat aj jej syn...no ale ja som emancipovana,hrda,sebestacna,inteligentna zena ktora zo seba nebude robit usluzny vechet! 😠
no a vlastne to ze taketo veci robi a rozprava a potom pride s usmevom na xichte a opyta sa preco ju nepridem s malym pozriet,ze ju nebude ani poznat a ze si ho chce ponosit a z TOTHTO ma ide doslova jeb.... 😠
takze ja by som bola rada keby si ma voooobec nevsimala...neurazila by som sa!!! 😎

medvedik21
13. nov 2007

a zehlit,varit,prat a udrzovat cistotu ma ties moja mama nenaucila....teda podla NEJ 😅
co uz ked nedokazeme byt take dokonale ako su ONI 😉

majkadavid
13. nov 2007

ahojte 😉
Ako by som to čítala o mojej svokre. Tiež ma ohovára kadiaľ chodí, a potom príde ku nám a haha a hihi, a tiež my je z nej na tyčku.Ale už si z toho nič nerobím, len sa bojím, že raz tak vybuchnem, že sa do smrti nebudeme baviť. Hlavne, že ona sa stará o malú vietnamku/ktorá si pri nej viackrát niečo urobila, ale to nebudem rozoberať/ a svojho prvého vnuka príde pozrieť raz za čas, a po meste sa chváli aká je ona super babka a já ta najsprostejšia. Ale ja viem o sebe svoje a ona ma už nerozhádže, aj keď niekedy mám také chvíľky, že by som ju niečím ovalila. Ach aspoň tu sa človek odreaguje a viem, že nemám sama takú fúúúriu svokru. 🙂

perla200
14. nov 2007

ahojte dievčatá, rozmýšlali ste čo našim svokrám kúpite na vianoce? ja už začínam rozmýšľať, ale mám pocit, že hocičo by som kúpila nič jej nebude dobré....máte nejaké tipy?

mucino
14. nov 2007

no ja uz mojej nekupim nic,pretoze moja mala od nej nedostali pri narodeni nic,tak ani ona nedostane a priznam sa nemame ani sk moc.moja rodina dala nieco ,a z jej nikto.Tak nech idu do kelu

lefika
14. nov 2007

majkavid, a preco sa bojis ze vybuchnes? mne sa to podarilo a som takaaaa rada, ze sa nebavime 😎 o nic som tym neprisla, ze mam od nej pokoj, prave naopak. to, ze ona odpisala aj svoju vnucku kvoli mne, je jej problem, ona ju nebude vidiet vyrastat.

janazuza
14. nov 2007

perla, ja som zo začiatku kupovala furt to ofrflala aj ona aj svokor- dohoda je nikomu nič nekupujeme a je pokoj. Ak by som kúpila hocičo, ničím sa nezavďačím- šak som ju obrala o syna 😕

lefika
14. nov 2007

janazuza, moj manzel sa raz na toto neustale frflanie nastval a jeho rodicia si pod stromcekom nasli karton mlieka 😀 😀

jacka
14. nov 2007

Ziadne darčeky nedostane:na to má syna nech sa stará.co takej onej kupit.ano by ma nič nenapadlo.A ked sme dačo kupili tak tiež sa to nepáčilo.Proste sa nezavdačíme ničím.A viete čo som rada,že býva tak daleko a vidím ju 2x do mesiaca.Aj to je vela.A ked volá tak ani dobrý den a hned si pýta muža.Nioežeby sa spýtala ako sa máme.Aby jej usta neodpadli.
Perla,ty máš taký dobrý vztah so svokrou,že jej kupuješ darčeky? 😒

dianty
14. nov 2007

no dievčatá... ja mám extra triedu svokru 🙂 fanatická kresťanka, ktorá určite život a rozhodnutia všetkým, do kostola sa pôjde aj cez mŕtvoly, odpustené majú len tí, čo sú chorí.. deti nech sa obvešávajú ružencami, sex pred svadbou je prekliatie a hlavne tí dvaja, čo to spolu robia, bývanie spolu pred svadbou je hriech, to by nikdy nedovolila... takže tak... a ešte horšie veci...

dianty
14. nov 2007

perla200-kúpila by som jej metlu pre strigy. 😀 a letenku bez spiatočnej do afganistanu

majkadavid
14. nov 2007

lefika, vieš je mi ľúto svokra, ten je jeden fantastický človek a nechcem vybuchnúť iba kvôli nemu. Ale neboj, už viackrát sa stalo, že sme si skočili riadne do vlasov, a vždy jej poviem svoj názor, ale zatiaľ slušne, ale myslím, že to už dlho nepotrvá a bude to neslušný rozhovor s mojou svokričkou. Lefika ak sa to stane a príde ten čas odplaty, tak ti určite napíšem ako to dopadlo.
🙂

janazuza
14. nov 2007

ja mam dobrú svokru, dosť daleko 😀

jancia
14. nov 2007

baby tak taketo trable Vam nezavidim 😔
kacenqa, lefika: to s tymi koselami... no... ja ich tiez moc neviem zehlit a viete co na to moja svokra? pekne zobrala svadobnu koselu a ozehlila ju ona 😵 a ked sme isli o mesiac na kamoskinu svadbu tak mu vyzehlila aj dalsiu... aj moju suknu lebo sa zle zehlila... jaaaj pozicala by som Vam ju kebyze mozem ale neda sa 😝

lefika
14. nov 2007

jancia, nepoziciavaj, vymen 😀 😀

jacka
14. nov 2007

diandy,máš moje sympatie.ale inak dobrý nápad. 😀 😀
Aj ja mám svokru daleko s znepríjemnuje mi aj tak život.
už by som nechcela ani vymenit.Potom všetkom už nechcem žiadnu strigu 😝

janazuza
14. nov 2007

😀 😀 😀

dianty
14. nov 2007

jacka- ja moju svokru vidím každý víkend, lebo zatiaľ nie sme manželia.. a aj keď si raz plánujeme postaviť domček v ich dedine, ale aspoň je to mimo nej... lebo žiť s ňou? hotová pohroma.. 😀

ella1
14. nov 2007

perla-kúp jej kockový cukor-vieš,nejaká lacná bonboniéra pre svokry 😀
my si tiež nič nekupujeme.
riskovala by som,že by sme dostali niečo zo sekáča 😖 alebo čo jej doma zavadzia 😝

miminka
14. nov 2007

ahojte tak ako vidim, tak sa to tu dako rozpisalo. Ja som dufala, ze na vianoce budeme prec, ale asi nie a moj muz ma na vianoce aj narodeniny, teraz rozoberame kde budeme vecerat ci s nou a s ostatnymi v byte bo sami v izbe bo s mojimi rodicmi, ale este sme sa nerozhodli.
a darcek s mamoskou 😉 sme rozmyslali a kupime kazda svojej svokre set z avonu za 149sk a vybavene 😀

vanila
14. nov 2007

Keby boloa v predaji nejaka metla s motorom tak to by som jej kupila aby som ju uz nemusela vydavat a ktomu si moze zobrat 45 rocnu vysluzku(svokor)