Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

zuzna.z
19. aug 2008

ma_se, Lenka má 16 rokov,ale poškodený mozog a tak dúfam,že neotehotnie - to by bola katastrofa, Evička má 11 rokov,ale zatial neviem kolko u nás bude,lebo jej bio rodina nechce aby bola v rodine,ale v detskom domove - že tam je deťom lepšie - no aj to je názor a Alexander má 3 roky............takže svokrovstvo je mi vzdialené,xixixi

ma_se
19. aug 2008

jaj.... 🙂

ma_se
19. aug 2008

tak ty nebudes mat sancu byt zla svokra 😀 😀 😀

hilii
19. aug 2008

Jaj ale ste toho popísali. 😀 Ja si myslím,že nebudem zlá svokra lebo nerobím druhým to čo mne samej vadí.A ja sama nemám svokru a chýba mi to.Ale možno sa mýlim a o 20 rokov tu budem čítat o sebe aká som harpia 😀 😀 😀

ma_se
19. aug 2008

jaj hilii,tiez nerobim ludom,co mne samej sa nepaci a predsa mne to robia...takze na to by som sa nespoliehala 😉

ma_se
19. aug 2008

jaj ale som to doplietla 😀

pensadorcallisto
19. aug 2008

ma_se...
Do tretice uz radsej neskusaj, nemas stastie na svokry 😀

Inak, moja exsvokra, to bola hotovy exot... Zije na dedine, ale asi len par krat za rok vysla na ulicu za branku... Neustale len doma, varila a starala sa o vsetkych a hundrala...
Niekedy som ju lutovala, ale zasa na druhej strane si za to mohla sama.

pensadorcallisto
19. aug 2008

Zuzna.z....

To male babo na tej fotke ti fakt sekne 😉

ma_se
19. aug 2008

pensa...no to ani nahodou uz nechcem tretiu...stacili mi tie dva... 😝 😀 😀
ona zasa by len lietala po svete a nic nerobila,a prave mala na robotu syna, a ja som jej ho ukradla a chudera teraz nema kto robit...mam ho pre peniaze a bla bla...sak to poznas 🙂

pensadorcallisto
19. aug 2008

ma_se..
No, tak podla mojej ex svokry som ho len vyuzivala... Hlavne financne. 😀
Ale v pohode... tie jej reci mi nejak neublizili. Hlavne exmanzel sa ma vzdy zastal, co bolo pozitivum...

Pred tyzdnom sme boli u terajsej svokry. Mala take skvele prestieranie na postel, tak som jej to pochvalila a predstav si, ze ona hned po nasom odchode isla kupit rovnake, len inej farby. A uz to mam aj doma, tak som sa vytesovala..
Nieco take som doteraz nepoznala. Ani vlastna mama by pre mna nieco take neurobila... 😎

ma_se
19. aug 2008

tak ti to len prajem aby ste stale ostali tak za dobre.
mna to ani nepoznacilo to jej kecanie ex svokry ona mi skor ublizila tym,ze do rozvodoveho listu popisali hluposti/mala totiz vplyv/
a druha teraz matka,ta mi tiez poskodila aj synovi pletkami zovot,inak tiez ju mam v ....teplych krajoch 😝

pensadorcallisto
20. aug 2008

ma_se....
Oh, rozvodove papiere.. Ani nespominaj...
Ja som podavala navrh na rozvod... Byvaly sa mal vyjadrit do nejakych 10 dni, myslim...
Jeho sikovna sestra, ktora po cely cas nasho manzelstva bola v Amerike a videla ma asi 2 krat v zivote, napisala namiesto neho, ze ako on nas miluje a bla bla bla a ze ake je manzelstvo pre neho vzacne... 😝 A vela inych sprostosti. Ked som to citala, akurat po Vianociach, tak som sa nemohla zdrzat agresie... Potom sme sa s bratom na tych hlupostiach smiali. No, proste riadna blbost. A kvoli tym kecom nas rozviedli az na 2.krat. Aj to byvaly dostal kvapky od sudkyne, preco nechodil do poradne tak, ako nam to odporucila, cize nariadila.. Hehe...

ma_se
20. aug 2008

pensa...ja som zasa nejak brala na lahku vahu rozvodove papiere,podpisala som ich aj ked o par veciach som vedela,ze nie su pravdive....a myslela som si,ze sak zivot ukaze,kto aky je,ale to som netusila ako sa to otoci proti mne....moj rozvod.list cital kde kto,zneuzila ho jedna firma....
A len nedavno som si ho precitala poriadne,no hluposti....zasla som, co som tam objavila za klamstva,teraz sa tiez tomu smejem,a chapem preco sa ludia tak ku mne spravaju a myslia su ze stale ja klamem a on je ten chudacik....najviac ma pobavilo,ze tam bolo napisane,ze som robila UPRATOVACKU....nikdy som ju nerobila.jedine po ex som upratovala 😝 teraz sa tiez tomu smejem...ja som odmietla ist do poradne,lebo som vedela,ze to nema zmysel... 😢

zuzna.z
20. aug 2008

pensadorcallisto, dakujem. Je mi smutno za nou, ale nevadí......od zajtra mám 13 alebo 14 ročného chalana - už sa pripravujem psychicky,xixixixixixixixixi

ma_se
20. aug 2008

zuzna,ty robis nahradnu mamu detom?ak sa smiem spytat... 😉

zuzna.z
20. aug 2008

smieš, ma_sa , som pestúnka a profimama

pensadorcallisto
20. aug 2008

Inak, nie je to vobec zly napad to s tymi detmi...
Tu je taky cudny zakon, ze dieta si nemozete adoptovat, ak nepreukazete, ze vlastne deti mat nemozete. A aj tak je to hrozne zdlhave.
Manzelov brat s manzelkou maju 3 deti vlastne a viem, ze sa niekedy staraju aj o deti z detskych domovov. Sice ich maju len na urcity cas, napr. cez sviatky, ale aj tak je to dobre.
Ale je to urcite dost velka zataz na psychiku... Raz je tu, na dalsi den odide... Hmmmm....
Ja by som si zvykla a uz by mi bolo tazko sa ho vzdat
🙂
Ma_se... To s tou upratovackou ta teda riadne dobehol... Ja som si rozvodove papiere, teda jeho vyjadrenia precitala do detailov, lebo stale som nemohla uverit, ake hluposti tam mohli byt napisane.

ma_se
20. aug 2008

zuzna,jaj...no ja som tiez nad tym rozmyslala....nad tou nahradnou mammou a to som uz aj volala do deckeho domova,nie je to take lahke...
a ako si sa k tomu dostala,to by som brala,ved nemam pracu... 😢

ma_se
20. aug 2008

pensa...to dobehol,ja som to vobec nevedela...vedela som,ze tam nie vsetko sedi...ale toto?mne nejde ani to, ze tam to bolo napisane,ale ja som vsade hovorila kde som pracovala,a ked to tu u nas citali,tak si mysleli,ze si vymyslam....toto je najhorsie 😢
inak ja som bola rada,ze uz mam klud preto som to podpisala,lebo som mala maleho syna o ktoreho sa trebalo starat,a pri druhom pojednavali,bol so mnou v sudnej sieni...a ex sa robil aky je vzorny otec...zobral si ho k sebe,ale len tak hral,lebo vobec sa o neho nestaral,ja som sa o neho starala sama...no keby sme vsetky podvedene sa spojili,to by bola pekna kniha pribehov 😀

pensadorcallisto
21. aug 2008

ma_se...
Vies, co? len nechapem, ze preco predstieraju taky vysoky zaujem o dieta, ked v skutocnosti to tak nie je. Maju ho na 10 min. a su nervozni...
Myslis, ze je to len pomsta? Ze sa chcu mstit cez deti?
Ja by som len bola zvedava ako by sa moj byvaly staral o dceru, keby ju on dostal do opatery... O 3 dni by uz bola asi naspat pri mne. 😀
Inak, moja mama sa kedysi starala o deti. A teraz zasa nad tym rozmysla... proste ti rano dovedu 1-2 deti a ty si s nimi cely den. A kazdy mesiac alebo 2 tyzdne ti rodicia za to platia. Ja som svoju dceru, ked mala rok a pol a nemohla do skolky, davala k maminej susede.

ma_se
21. aug 2008

pensa...asi skor je to len tak, aby stale mali kontakt s nami,ja som mala taky pribeh s ex...
syn akurat zacinal rozpravat a ex si ho zobral na prechadzku...samozrejme sa ho povypytoval na mna...
a ked bol syn doma,stale dookola opakoval...CO DELA MAMINKA SAMA DOMA...A stale dookola to opakoval...lebo sa to naucil...a ja som pocuvala 😒 pocuvala a tak som sa spytala...DANI A KTO SA TA NA TO PYTA?a on mi odpovedal...INDRA.../to je ako JINDRA....len este nevedel cele meno.../takze som pochopila,ze ho bral,len aby sa povyzvedal,co ja robim sama doma...mal starosti o mna 😝 ...
a celych 18rokov nevedel,ze ma syna...a ked dovrsil 18 tak odrazu taky zaujem,a ze aj mne chce pomoct 😀 no to som ho poslala do teplych krajin...a nadobro som ho tam poslala ked som zistila to z rozvod.listom... 😉

ma_se
21. aug 2008

inak som sa snazila aby sa dali syn a ex do kopy ako syn a otec...nemal zaujem...ale na sude povedal,ze ja mu branim stretavat sa zo synom 😝 jaj pribeh na dlhe pisanie...
ja by som skor robila nahradnu mamu,ale ci by mi zdravie dovolilo,lebo mam problemi zdr. 😢 chcela som nejake dievca ku dcere /v jej veku/ 🙂 ale neda sa len tak adoptovat...

ilduska14
24. aug 2008

Ahojte dievčence.
Chcela by som vás poprosiť o radu ako ste riešili problém so svokrou, ktorá všetko dieťaťu dovolí.
Malá má len dva mesiace, ale už nevládzem počúvať reči :" babka ti všetko dovolí, môžeš všetky hračky rozhádzať a ja ich pozbieram, môžeš všetko zo šuflíkov povyhadzovať" atď.A to nehovorím o rečiach tipu : "babka ti všetko kúpi" a začne vymenovať čo všetko jej kúpi.Pritom som sa s ňou pred 3 týždňami rozprávala, lepšie povedané jemne hádala o tom že ja jej nedovolím robiť neporiadok a potom to po sebe neupratať.A aj keď ona deťom dovolila vyhádzať šuflíky, hlavne v kuchyni, ja to malej nedovolím.Teraz prišla po 3 týždňoch na návštevu a jej druhá veta malej znela: " mamka ti všetko dovolí rozhádzať a povyťahovať so šuflíkov" a zasa ódy čo všetko jej kúpi.Pokiaľ sme nemali malú,máme ju po štyroch rokoch manželstva tak aj nám stále sľubovala čo všetko nám kúpi a z toho splnila 10%.A to možno preháňam.Stále keď s niečim vyrukovala že nám to kúpi vraveli sme s mužom že nič nepotrebujeme a ona stále akoby nás nepočula dookola ešte asi 10 krát že nám to kúpi. 😠 Viem že malá je ešte malinká ale keď ju nestopnem teraz keď bude väčšia bude jej rozprávať ešte väčšie sprostosti a keď ju bude už malá vnímať bude to problém.Deti uveria všetkému a keď jej ona nasľubuje všeličo malá sa bude tešiť a nič z toho.A neviem akým právom jej hovorí čo jej ja dovolím a čo nie, keď som jej raz povedala že jej to nedovolím a ona bude u nej podrývať moju autoritu.A posledný bod návštevý, po ktorom som už nevydžala a vykričala sa na ňu bolo, že som malú prebaľovala a ona jej strčila hlavu medzi nôžky a chcela jej pobozkať stehienko tam kde mala plienku.Veď to mala od moču.Ja do výbuchu že čo robí a ona že aj svojim deťom bozkávala stehienka a bola urazená.Neviem ako vy ale ja to považujem za nehygienické, keď ju prebaľujem tak jej pobozkám bruško, alebo pätičku a stehienka len po okúpaní.Veď v moči sú toxické veci z tela.Ona že vraj u malých detí je to iné.Potom malej rozprávala že aká je mamka nervozna.Skoro som vyskočila z kože.Máte niektorá podobnú skúsenosť? Nepomáha ani to keď jej s manželom vravíme aby jej takéto veci nehovorila. ☹

junovka
24. aug 2008

ilduska, co sa tyka tych fraz, ze vsetko jej dovoli a vsetko jej kupi.......to mozno len teraz a ked pride na lamanie chleba, tak by som chcela vidiet kolko tych reci aj ucini 😀 😀 😀 Viem to z vlastnej skusenosti 😎 A co sa tyka toho, ze ju pobozka na stehienku....tak ti poviem pravdu, ze ja to robim tiez 😅 Nikede som aj citala, ze taky moc aky maju malicke babatka, tak naozaj neni taky "zly" ako ked je u dospelaka.Ale, kazdy podla svojho uvazenia.Ved je to nieco/mam na mysli babatko/ co rastlo zo mna a vomne 🙂 😉 Takze nadtym by som sa nevzrusovala velmi.Neboj, donekonecna to robit nebude 🙂 😉 A zbytocne sa nestresuj tymi jej recami.Pri prvej dcerke som bola taka ista ako opisujes seba a k nicomu to neviedlo, len k tomu, ze ja som sa stresovala amoja svokricka mala z toho radost, ze mi"ublizila" 😠 😉 Teraz pri druhej sa nahlas z toho, co vsetko povie zasmejem, alebo jej poviem, nech sa vyrozprava, jednym uchom dnu a druhym von...a je klud 🙂 ...a ona je nastvata, ze sa jej nepodarilo ma nastvat 😎 😀 😀 😀

ilduska14
25. aug 2008

Ďakujem junovka.
Ja som tiež počula že moč malých detí je iný ako náš, ale aj tak mi tam nemá čo strkať hlavu keď malú prebaľujem.Viem že tie stehienka priam volajú "pobozkaj ma" také sú zlaté,ale ja jej ich radšej vystískam. 🙂 Máš pravdu je to kúsok zo mňa a bola v mojom brušku, veď by som ju niekedy celú spapala taká je zlatá nie to mi je nehygienické 😀 ,ale svokra sa chystala na odchod a keď si predstavím že jej vybozkáva "mokré" stehienka a potom vybozkáva každého s kým sa rozlúči...U nás je to trošku o inom ona ma nechce naštvať, ale robiť si všetko čo si zmyslí bez toho aby sme jej čo len náznakom protirečili. Keď jej s manželom povieme že mi robíme alebo budeme robiť niečo ináč ako ona tak je urazená a nevie to pochopiť prečo.Asi si myslí že ona vychovávala dokonale.Veď preto môj švagor dodnes rozhadzuje bielizeň po izbe.A ona mu tam upratuje.Má 25 rokov 😅 Ináč je švagor super ale aj to poukazuje na to ako im všetko dovolila.Ešteže môj mužíček má rád poriadok a aj uprace keď nestíham.Keď jej niečo povieme 10 krát aby to nerobila ona to 11-ty krát zas urobí.Neviem ako jej to máme už vysvetliť.Alebo aby to robila ináč.Neexistuje.Neviem ako to dopadne, ale včera muž povedal, že keď to bude robiť dookola, tak ju vyhodí z bytu a bude pokoj.Len neviem či by ten pokoj naozaj bo. 😢

ankina
25. aug 2008

😀 Ja byvam so svokrou uz dost dlho musela som si budovat nejaky ten respekt. moj problem su jej navstevy kazdy den aj niekolko krat hlavne ked mi pride navsteva alebo kamoska na kavu. O vsetkom by chcele mat prehlad chodi potichu ako duch.no na porazenie . Hlavne v zime lebo sa nudi ja som na materskej mam malu dceru a uz mi z toho zacina sibat .Chcem to vyriesit ze si na dvere zalozim gulu a aspon trocha to mat pod kontrolou. no som zvedava na jej reakciu, manzelovi to uz tiez doslo . ☹ ')-|

ilduska14
26. aug 2008

Neboj ankina, daj si tú guľu a na jej reakciu sa vykašli.Oni niektoré veci nepochopia keď im to človek hovorí, až keď proti tomu zakročíš tak sa uvedomí.A keď nie jej chyba.Tieš potrebuješ mať súkromie.Len aby ti potom nevyklopkávala na dvere.Skúsila si jej povedať niekedy že jej návšteva sa ti nehodí? 😠

lefika
26. aug 2008

ankina, ja som sa zamykala a nechavala kluce vo dverach 😉

leony83
1. sep 2008

baby to je strašné...
priateľ došiel domov od rodičov a normálne sa so mnou nebaví... stará p...a jej dcéra zase vymysleli niečo. radšej zostanem sama v 5. mesiaci ako takto sa trápiť

jankajs
1. sep 2008

leony, chápem... moja svokra tiež masíruje mozog manželovi... tak som mu povedala, že ak sa mieni takto správať /po tom, čo doňho xy - hodín hučali/, tak načo potom chodí domov. To môže rovno ostať tam.