Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

ilduska14
11. mar 2009

bora8 máš pravdu.len nechápem načo zas trepe malej že si ju zoberie.keď sama dobre vie že ani malého si neberie.ináč to robí aj moja.sľuby a potom nič.ja to už riešim tak,že to prepočujem.a čo si myslí že malá bude iná ako malý.veď deti vstávajú už o 6 ráno a už sa im človek musí venovať.či je to chalan alebo baba.len chudák malý on to ešte tak nevie pochopiť. ☹ ale ona by mohla mať toľko rozumu že ho nebalamutí. 😠

martao
11. mar 2009

Ja mám 2 svokry. MM je z rozvedenej rodiny. Každý z nich má už vlastné rodiny. Brali sme sa po ročnej známosti- nemuseli sme. Už sme spolu takmer 10 rokov. Na to, aby ma brali ako- tak vážne som musela vynaložiť veľké úsilie. Teraz sú vzťahy dobré.

petra2505
13. mar 2009

Ahojte tak pridam aj ja svoju skusenost so "svokrou".Som 3 roky a par mesiacov s priatelom z toho 2 a pol roka spolu byvame teraz uz v nasom byte.Ked som ho spoznala a isla prvy krat k nim tak ma zhukali, ze nic nejem, druha navsteva bola o tom preco mam nadpojene vlasy, kolko to stalo ked som im povedala, ze dost sfukli jeho, ze naco su mi take vlasy / mala som ich davno predtym ako sme sa spoznali/, tretia navsteva bola o tom, ze "vokra"zacala hulakat po dvore ako ma nebude obchadzat a to asi bola moja posledna normalna navsteva.Potom ma pol roka pozyvali na ich narodky , meniny a tak a to trapnym sposobom:dojdi mame narodeniny, ale nenos nic 😀 Na jedej "oslave"mi jeho matka so sestrou povedali, ze je k...t ☹, ze pije a podobne pritom baby som s nim viac ako 3 roky a nevidela som ho opiteho.Potom zatklai, ze som si to vymyslela a ze robim zlo. S jeho sestrou som si ako tak zo zaciatku rozumela, ale po pol roku si zacali dovolovat urazat ma, ze som z mesta medzi mnou a priatelom zacali hadky lebo ked sme niekam chceli ist musel najskor doma obehat co mu kazali a az potom si mohol vyrazit /mal 28 rokov/.Hadky vyustili do rozchodu.Po par dnoch sme sa dali dokopy a dohodli, ze pojdeme spolu zit lebo fakt sme si super rozumeli a rozumieme.Isli sme do podnajmu a zacalo peklo.Svokra zacala vyvolavat aby jej nakupil /byvame asi 20 km od nich/, aby dosiel a podobne.Hadky zacali znova nie raz som bola zbalena, ze je koniec.No a tak to pokracovalo raz bol klud raz horor, ale nechcela som skoncit vztah len kvoli tomu, ze sa hadame za nich.Raz som uz mala toho dost tak som zasla k nim , ze sa s nou porozpravam - povedala mi, ze ma neznasa lebo ma alergiu na blondiny a priznala sa, ze na jeho povedala vtedy , ze je k...t a pije.......Skoro som padla na rit lebo to bola veta hodna vyjst z ust skolkara, ale nie 55 rocnej zeny.Nemala som slov, dvihla som sa a odisla, odvtedy sa s nou nebavim resp nemam o com.Zivot mi nici aj nadalej, ked sme si minuly rok isli kupovat byt volala ako besna mojmu priatelovi, ze im niekto volal aby dali synovi 400 tisic a ze to som zariadila ja, ze ich vydieram.Chcela som uz podat trestne oznamenie, ale potom som si povedala, ze sa nebudem strapnovat.Stale nieco potrebuju pomoct lebo oni nevladzu - maju 55 a 57 rokov su v poriadku.My sme komplet prerabali byt a nepomohli nam vobec s nicim este sme sa museli behom 2 dni rychlo prestahovat a ani raz nezavolali ci potrebujeme pomoc.Teraz v januari mali zabijacku a pozvali resp.rozkazali mojmu priatelovi aby dosiel lebo musi pomoct tak isiel, minuly tyzden v nedeli si zavolali, ze zase zabijaju a aby laskalvo dosiel pomoct.Uz ma to nasralo lebo mame na tento vikend program tak im priatel povedal, ze nevie ci pride a "svokra"mu povedala, ze nebude mat maso ako keby mse doteraz jedli travu 😀 A teraz riesime problem ci ma ist viem , ze by isiel, ale zase sa chce vyhnut hadke lebo vie, ze mna to straaaaaaasne vytaca, oni nam nikdy nepomohli nestarali sa starali sa len o co nemali - otvarali mu postu co mu chodila domov a tak, ale nic viac.Pre mna priznam sa by bolo potesujuce aby nesiel lebo doteraz skakal ako velili, ale na druhej strane viem, ze chce ist takze dnes sa budeme "asi"znova hadat ci ma ist.Priznam, ze uz ma to unavuje a najradsej by som po vsetkom utiekla z nasho vztahu.Ja budem mat dnes piatok trinasteho asi naozaj den debil 😒

petra2505
13. mar 2009

Baby sorry, ze je to dlhe, ale ja som sa potrebovala "vykecat"

jankajs
13. mar 2009

petra, to poznám. Mám to doma už vyše 6 rokov (bývame u svokrovcov v dome, na poschodí). Nakoniec som to poriešila (už som to tu niekde písala) - nech sa páči, len si choď, keď sa nevieš rozhodnúť, s kým vlastne máš žiť... ži a gazduj si s mamkou, ale nech ti robí aj všetok servis - pranie, žehlenie, upratovanie, varenie a choď si potom k nej aj do postele. Ja nie som žiaden hotel s all inclusive, do ktorého sa len prídeš najesť, vyspať, obliecť si čisté prádlo a nájsť vždy ochotnú a pripravenú milenku. Zabralo. 😉 Ozaj a ešte - čím viac som mu zakazovala a vyčítala, tým viac mi chodil poza chrbát k nim. Takže teraz volím opačnú taktiku - pred jeho matkou mu poviem, aby šiel pomôcť, z hora ho posielam, keď vidím, že na dvore niečo robia - a výsledok - začne sa ošívať a viackrát mi povedal, že on má robotu hore, že teraz nemá čas. Skús, možno pomôže. Ale tomu môjmu dobré štyri roky trvalo, kým sa aspoň trochu odpútal od rodičov - teda mamky. Tá rozkazuje všetkým deťom, hoci už majú aj 40 a oni sa jej boja, tak poslúchajú. 😝

petra2505
13. mar 2009

janka uz som skusala aj taku taktiku a stale sme na tom rovnako, vies tam nejde o citovu vazbu len ja mam pocit, ze sa jej boji a ja si nenecham organizovat zivot jeho familiou.Dnes sme mali ist na akciu tak som mu povedala nech ide na zabijacku a ja pojdem s kamoskou na akciu a nechce o tom ani pocut povedal mi, ze radsej nejde na zabijacku.

sofik
13. mar 2009

Petra tak to máš tažké, najhorší je chlap ktorý skáče ako jeho rodičia pískajú ☹ ale svokre by som vynadala a vyplieskala za to čo ti robila 😠 ale ked bývate oddelene tak to je fajn 🙂

POTOM NAPÍŠ ČI ŠIEL NA ZABÝJAČKU ALEBO S TEBOU NA AKCIU 😕

petra2505
13. mar 2009

sofik dnes mi volal, ze na zabijacku nejde, ze budeme spolu...pytala som sa ho preco teda nejde aby mi raz nevykrical, ze som mu zakazala a povedal mi, ze vcera premyslal a ze nechce aby sme sa rozisli a nejde lebo mu volaju LEN vtedy ked nieco potrebuju aby spravil tak budeme mat dufam pekny vikend a aj vam baby prajem pekny vikend a uzite si ho 😉 Mne ho snad nikto nepokazi 😉

sofik
13. mar 2009

Petra tak si ho uži aj s drahým, zaslúžiš si to 😉

petra2505
13. mar 2009

sofik vdaka 🙂

sofik
13. mar 2009

ja tiež viem čo to je ked je svokra proti tebe, moju už nechcem vidiet a ani mi nechýba 🙂 ešte že moj priatel je taký že ju vobec nepočúva 😀

mayap
16. mar 2009

dievčatá, čo ste poslali svokry na cestu okolo svete, keď tu tak ticho? 😀 😎 😀 mohli ste dať vedieť, bola by som zbalila aj tú moju... 😀

balonik
16. mar 2009

no ahojte babenky,vidim,ze su svokry dobre,najlepsie,zle a najhorsie a ta moja???hmm ani neviem kde ju mam pridelit ,pretoze ta moja je KATAStrofa -povaha-ucitelka v materskej skolke,pozname sa uz 10 rokov a tri roky som ich nevestou,ale poviem vam,zazila som si voje,a teraz ked mame prve dieta tak je to este horsie,zatial nas vydierala citovo cez manzela-mimochodom svojho najzlatsieho synacika,kt. je s nou este stale spojeny pupocnou snurou lebo jej nedokaze odmietnut nic.......ani sa necudujem ked kolkokrat sme tam prisli tak zakadym sme mali na tanieri jedinu pesnicku: ako ho tazko vychovala, ako sa o neho starala a on teraz ku nim nechodi tak casto ako by ona chcela(sme od nich 150 kmm),uz tuto pesnicku poznam naspamät a poviem vam trha mi to nervy,pritom tam chodime jeden vikend v mesiaci celu sobotu a nedelu sme tam,niektore si odsedia taku hodinku pri svokre daju kavu a pohoda a my sme tam celu sobotu a nedelu aj to jej nie je po voli,v nedelu ked sa chystame tak sa sprava ako nenormalna,nevdacna a urazena osoba.
a vrchol bol ked mojmu manzelovi rok po svadbe poslala smsku tohoto tipu citujem"uz na vasej svadbe som citila ze ta stracam teraz sa mi to potvrdilo,zabudas na svoju mamku...."
myslim,si ze normalne zacala ziarlit ze sa jej syn ozenil a ze si zalozil rodinu, a nevie prehltnut ze som samostatna ze sa dokazem o dieta aj domacnost postarat bez jej pomoci......ale sorry vsetky babenky no koho by ste si zavolali na pomoc keby ste potrebovali mamu? alebo svokru???? no jasne ze ja mamu,ale ona asi aj zabuda,ze aj ja mam mamu,kt.mam vyslovene radsej ako ju.
ja nevravim vazim si svoju svokru mam ju rada,ale ako mamu svojho manzela,respektujem ich aj sa mnohokrat musim celej ich rodine prisposobit,ale niekedy co je vela to je vela,a jej povedat nic nemozem lebo je to tak priserne urazliva osoba ze sa to neda.

mikike
16. mar 2009

balonik, nerob si velku hlavu zo svokry, ved je 150 km, a tie dva dni vydrzis! ale si ju viem predstavit, ako ziarli, mozno nema spokojne manzelstvo...

jonatanka
17. mar 2009

Viete aký je rozdiel medzi hmlou a svokrou?
Žiadny, ked sa vyparia svitá celkom pekný deň.

lienocka235
17. mar 2009

no nasa cicuska mala narodeniny.. /jedine svokrino vnuca/ a nic... svokra byva 20 metrov od nasich, kto. nam ju vyberaju zo skolky.. a je tam denne..
ani blbu sms ani pohladnicu proste nic.. totalna ignoracia.. co nie je nezvycajne.. lebo tak isot to je aj na viancoe narodeniny meniny.. a pod.. ci uz malej muza.. o mne nehovoriac..

co je horsie muzovi to zas bolo luto.. lebo na oslave sa jedna nasa znama /neznala situacie/ skor deti sa nase poznaju zo skolky ze co ako babka../svokra.. c/ ci aj ona pride zablahozelat.. ze sa tu kusok byva...
no bolo mu to blbe... ale co to mam kazdemu na nos vesat nech sa ho nepytaju.. potom...

no prezili sme... ideme dalej..

mikike
17. mar 2009

lienocka, prepac tvoja svokra kedy bude mat narodeniny? Musis spravit to iste! Inac kde zije, ze nevie co sa patri? Mal by sa s nou vazne porozpravat tvoj manzel. Lebo zivot je taky kratky nato, aby sme si natolko nevazili jeden druheho, ze nezablahozelame na narodeniny? 😠

jankajs
17. mar 2009

lienočka, no, vieš, aspoň sa nepretvaruje... a ty sa tým pádom tiež nemusíš... 😉

mayap
19. mar 2009

svokry zasa poslúchajú... 😎

abetka
19. mar 2009

moja svokra mala narodeninz a deti tam jedli papriku, lebo ani tycinku nedala na stol 😠

ilduska14
19. mar 2009

bubatinko a vy ste ako dopadly? jonatanka u vás je to už lepšie? lienočka to dúfam ani vy jej nič nedávate 😝 abetka to bola asi dietna oslava 😉 nechcela aby ste pribrali. 😀 To ma najviac udivuje,že veľa z týchto vecí čo robia, keby sme urobili my,tak by nám to hneď vykričali a boli by sme najhoršie.Moja si tak protirečí že to až bolí.Nedávno sa ponúkla že dovezie švagra,muž ho k niečomu potreboval.Na poslednú chvíľu zahlásili že ho nedovezú lebo im sa na hodinku dojsť neoplatí.Lebo totižto som mala návštevu a povedala som že ju rušiť nebudem kôli nim,tak nech ho dovezú po návšteve.Máme málý byt a bol by tu chaos.Hlavné je že prednedávnom k nám došli na 5 minúť a to doslova.Niečo priniesli mužovi čo sa dalo riešiť aj ináč.A tento týždeň zas došli na 1,5 hodinu.Tak na hodinu sa neoplatí,ale na 5 min. alebo na 1,5 hod. už áno.Už mi niekedy vlasy dupkom stoja z tej logiky.Zo začiatku som bola strašne nervózna,robila som mužovi krik,že čo si dovoľujú,ale už som pochopila že to nemá význam,tak nepodstatné a až tak nezávažné veci prepočúvame.Kto raz nemá normálne zmýšľanie a logiku,tak v takomto veku to už nepochopí.A zistila som že nie pred malou musím skrývať veci ale pred svokrou.Lebo veci ktoré malá nemôže jej pravidelne dáva aj napriek tomu že sme jej xy-krát povedali že nesmie.Už keď počujem "babka ti to dovolí",tak ma chytá amok.Tak už som sa rozhodla tie veci skrývať.Hádam sa zbadá.A keď nie,tak budem mať aspoň z časti pokoj.Nebaví ma ju už totiž napomínať ako malé decko,aj tak sa robí že to nepočuje.Tak baby,pevné nervy. 😉

ma_se
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabii83
19. mar 2009

ahojte aj moja je "zlata" a navyse byva za rohomm....
uz som tu o nej pisala ze manzel tam ma trv. pobyt a non stop kazdy den sem behala kazdym listom bolo to jej jedno ze kojim spime ucim sa ona sem musela dennodenne trepat, ale uz prestali tam chodit listy tak uz sem nebeha, povedala som postarke ze nech je taka dobra a listy pre nho zahodi o par vchodov dalej a usetrime si zbytocne cesty svokre..

aj tak si najde vzdy nieco aby mohla ma navvstivit...
ja ju tiez nemusim 😠 😠 😖

ma_se
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ma_se
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubatinko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ma_se
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janemari
21. mar 2009

No zaujimava tema idem si vas trochu precitat.Dufam,ze vam nebude vadit ak sa k vam niekedy pridam. 😅

janemari
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ma_se
Odpoveď bola odstránená
Zobraz