Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

darina77
7. apr 2009

Mikike, nič v zlom, ale zdá sa mi že si priveľmi naviazaná na svoje dospelé deti. Čítala som aj o tvojom dospelom synovi v Anglicku. Nemôžeš za nich žiť ich životy a nechaj ich vyletieť z hniezda. Musíš si zariadiť život bez nich, nájsť kamarátky,chodiť s nimi na kávu, výlety. A neveste stačí povedať len toľko, že ked bude chcieť si ochotná malého povarovať. Mikike, nastal čas aby si si začala život užívať aj bez starostí o deti.

jahodas01
8. apr 2009

mikike - čím viac sa budeš vnucovať, tým to bude horšie a tvoja nevesta bude mať k tebe odpor... moja svokra sa mi núkala, že mi pomože, čo treba, ked bola pozrieť pvy krát malú a kym som kojila, tak pred ostatními v obyvke povedala, že ona mala tri deti a nikto jej nepomáhal...čo nie je pravda... 🙂 po tomto vyrieknutí som nikdy od nej žiadnu pomoc neprijala a ani som jej malú nedala strážiť... ona by ju chceala ale bezo mna a vypytuje ju len od mojho manžela... nikdy nezavolala a nepovedala prídite ma pozrieť s vnučkou som doma... takže asi tak. ja sa o svoju dcéru celé dni doma starám a ja si rozhodnem komu ju dám strážiť... nebudem niekomu robiť radosť na ukor seba a svojej dcery, ani mne nikto nerobil radosť na ukor seba, alebo svojho pohodlia...

netmona
8. apr 2009

jaj,,dievčata,,,ja svokra,,,akože, prideme dáme kafe a ete vsjo 🙂 ....ale od sept. začne chodiť do škôlky a ked bude chorý tak je jediná na Dô ch od k u,,,čo ma čas,,,,,,tak dúfam že, bude ochotná pomôcť ale, mám obavy 😒

netmona
8. apr 2009

uvidíme,,,,,,ale.....,,ma jednu chybu velkú tak ,, neviem neviem..som rada že aj mangel to vidí a vie

ilduska14
9. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

slnyecko
10. apr 2009

mikike,ja mam svokru,ktora uz od prvej chvile bola odzaciatku strasne ochotna pomahat zo vsetkym,ked mi nechutilo jest tak mi pomahala tak ze mi ponukala dokolecka dokola a ja som stale dokola vravela ze si neprosim a neprosim a neprestala az kym som nepovedala ze proste nechcem-raznym tonom.tak to bolo zo vsetkym...az som ju zacala nenavidiet a to doslova...neuveritelne sa vnucovala,tak som sa obmedzila len na jednoslovne odpovede...Svojim spravanim sa mi sprotivila,a ked sa maly narodil-od svatby byvame s nimi pod jednou strechou-tak sa to este zhorsilo,a preco toto a preco hento,a daj sak mas robotu ja s nim idem von-to som jej ho just nikdy nedala a ani nedam lebo poprve mi tak zadeluje robotu-ze uz by si si mohla aj upratat,a po druhe ako keby ani s nim nechcela byt len koli tomu ho berie aby som si porobila-a je to tak lebo si ho par krat vzala a ona si isla upratovat a maleho zavesila niekomu na krk...
a to ani nehovorim,ked odideme k nasim na vikend len na to caka,vybehne hore,a sliedi,umyva mi kupelnu-ktora uz je umyta-potom nemozem najst ani sampon,preklada mi fotky lebo jej sa to paci inak,naposledy mi dala na stolik storocnu velkonocnu dekoraciu,fakt hnusna,ked sm prisla som to smarila do smeti a bolo...

bubba
10. apr 2009

slniecko to jak moja svokra 500 x sme jej povedali nech nam nepecie kolac ze si urobime,500x sme jej povedali nech nam nenosi odskusat z toho co uvarila....a cikame proti vetru ...proste to konci v mrazaku a potom nosime psom alebo rovno sup do kosa...aaaaale zeby to umna prerastlo do nejakej nenavisti to vobec..povedz mi ako dlho trval ten proces k nenavisti???ci uz som "za"alebo este "pred" 😀

slnyecko
10. apr 2009

ani nie ze nenavist,proste mi to je protivne,nemozem sa ani pozriet na nu teraz je to uz taka averzia ani neviem ako by som to popisala,a to nieje vsetko,k tomu este milion inych veci,proste nekomunikujem s nou a moze si za to sama...a kolko to trvalo?pockaj....asi tri roky 😉

slnyecko
10. apr 2009

a este k tomu receptu na svokru,to keby mojej poviem nech mi vyzehli tak vyzehli,povysava,umyje okna,riady,podlahy... 🤐

zuzkafuny
10. apr 2009

Mikike... nemôže to byť tým, že sa o malého bojí...??? A preto ti ho nechce dať von???
Ja som tiež ten typ čo si odkočíkoval aj Zuz aj Mišiačika len a len sama... Nedala som ani mojej mame a to mám super mamu... čo mala 4kúsky detí 😀
Neviem si predstaviť že by mi niekto malého zobral von... Raz chcela aj svokra len okolo domu ale na ulici, tak som skoro dostala infark 😀 Ja viem že je to čudné... ale ja som povedala svokre ako sa cítim a pochopila 😅 Teda aspoň sa tam tvárila 😉 🙂 😵 a tak sme išli spolu 😵 😵 😵

zajo79
10. apr 2009

prispejem so zazitkom...maly ma tri mesiace, prvykrat ho minuly tt bola svokra vozit, dve hodiny sa prechadzala s malym po dedine, vonku teplucko, no na paradu prechazdka. Na druhy den chcela umyt okna na celom dome, tak som tam makala ako taky otrok.... a ja trubka, som jej nevedela povedat ze jej tie okna neumyjem.

tak teraz budem pocuvat rok ze mi vozila maleho - svojho vnuka, a pocitam ze zase ho bude chciet vozit na jesen, alebo v lete, ked bude treba umyvat okna..

inak je fajn, len chvalabohu ze spolu nebyvame, fajn by to nebolo...takto si mozem pustat tie jej hlasky jednym uchom dnu a druhym von.

darina77
11. apr 2009

Zajo79, a to jej nebolo trápne, že ty od malého babenka, musíš jej umývať okná? Je snáď chorá? Vypočítavá lemra lenivá. Zajo normálne ma to naštvalo aj za teba.

jankajs
11. apr 2009

zajo, to poznám... NIEČO za NIEČO... ale tak, aby to pre ňu bolo výhodnejšie a "zarobila"... preto radšej od tej svojej nič nechcem, lebo viem, že sa neponúka len tak... hm, nezištne... 😖

zajo79
12. apr 2009

ja to neriesim... nema to zmysel.

rada pomozem ked mozem, no odtial potial...a som blba, lebo niekedy neviem povedat nie, ale uz som niektore veci prekukla a ucim sa hovorit nie. Takze uz je to ok.

a serie ma to nieco za nieco... no co uz, rodinu si clovek nevybera. I ked origos svokra to nieje, niesme totizto zosobaseny...zatial.

ale uz mi povedala ze ja po nej dedit nebudem... no "zlata"svokrusa...som jej mala povedat ze nech jej tie okna idu umyt ti co po nej dedit budu... 😀 no ale uz si z toho robim len srandu, niekedy sa jej podari povedat kravina 😀 😀 😀

stanusa
14. apr 2009

umývať okná svokre?? mojej mamke kedykoľvek, lebo je na dôchodku a občas pomáha v obchode, má problémy so srdcom, ale mojej skorosvokre nemám dôvod - je doma, vyzerá ako mladica, niekedy ani nenavarí, len ma stále dáke záhadné diagnózy...fakt nevidím dôvod 🙂 a furt by sa len do nás montovala a to ja nemusím 😒

emily333
15. apr 2009

tak trosku prispejem aj ja nech sa vyventylujem ,my s mm sme boli v pondelok u svokry na olievacku a tak svokru oliali vonavkou a svagrinu riadne vodou 😀 ptom mala prist vysluzka taj janko dostal malinke vajicko a mm nic a druhe vajicko dala mozno nastavajucemu zatovi a ja uz adrenali len taky malyy.mm uz v nedelu spieval ako mu maminka navari polivku z domacimi rezancami a retne a salat ale svokra ani len kavu neponukla a nie to nejake jedlo a ani studenu misu tak ja uz natlakovana riadne.ale nasackovat sa k nam do auta vedela lebo sme isli k svagrovi ta ma hostina ako u kazdeho normalneho na vel.noc.chodili 😉 mohla sa sa hambyt ropucha jedna staraaa. 😠 😠 😠 😠

martao
15. apr 2009

Ja mám super svokry. Mám 2. MM rodičia sa rozviedli a tak majú nové rodiny. Jedna je mladšia, tak tá príde len na narodeniny. Druhá býva 50 km od nás, tak tam chodia deti len na víkendy. Neviem ako by to bolo ak by sme bývali s nimi. Asi nič moc.

Asi mám šťastie deti som si vozila vždy sama, okná im neumývam.

Úplne vás ľutujem nič také by som nechcela zažiť.

Vždy to, ale takéto nebolo. Teraz sa nám do ničoho nestarajú. Dosť nám pomáhajú, aj moji rodičia, hlavne s varovaním detí.

Držím vám všetkým palce a prajem pevné nervy. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lienocka235
16. apr 2009

no tak velka noc z nami....

nahovarali sme ninusku aby isla babku vysibat... s dedkom mojm otcom / pre upresnenie nasi a svokrovci byvaju an tejistej ulici/ ale nechcela ist comu sa ani velmi necudujem.. sak uz dva roky o nas nezakopli a ked ju stretnu tak sa jej ani neodzdravia... takze po starom...

ale vkuse sa premavaju po ulici ked sme mi vonku u nasich.. ale odpovedat na pozdrav nevedia... teda ja ich uz ani nezdravim... ale mala a muz.. a ti su potom z toho smutni.. ale co narobime.. 😀

u nas to uz dopselo do bodu ze pre dcerku /ich jedine vnuca/ su to cudzie osoby a normalne sa ich boji... ked jej niekto povie ze ci pojde k babke Ludmilke / hovorime o nich len pekne/ tak povie ze ona sa jej boji.. podotykam ze toto sa jej vacsinou pytaju ludia neznaly pomerov
a muz hocikedy povie ze ako mu je dobre bey nich.. ze ho aj tak vzdy len vyuzivali.. 😖

takze si osobne myslim ze k nejakej naprave aj keby oni chceli uz velmi dojst nemoze.. a to ma velmi mrzi lebo ja som z domu zvyknuta tak ze rodina drzi pokope... ale o ni tak nauceni nie su.. lebo sa vlastne s nikym z rodiny nestykaju...

anavila
21. apr 2009

mna dnes svokra vytocila tak, ze doteraz ma z toho husiu kozu.
Dala som jej malu na 2-3 hod, lebo som potebovala ist do mesta. rano mala vypila len 150ml mlieka a tak som jej po ceste kupila v obchode dracika a ked som ju dopravila ku svokre, tak som svokre povedala aby jej toho dracika dala hned,lebo ze neranajkovala. Bolo asi 9.00. Z mesta som sa vratila o 11.30 a ona prave varila svoju uzasnu polievku, ktoru vari zakazdym, lebo raz ju mala jedla a chutila jej, tak ju vari dokola. A skoro ma vystrelo, jak ten dracik vybrala z chladnicky a mi hovori, ze jej ho mozem dat, lebo ze ona jej ho nedala. A ja ze preco?
ona na to,ze isli von a ze jej dala chrumky.
a ze teraz pre nu vari tu otrasnu polievku.......... BOZE Ako ju neznasam.
Ona je taka mrcha, pretvarka a neviem co este...proste predomnou mila a najradsej by ma asi prizabila a strasne sa chce ukazat ze len to je dobre, co jej da ona. Ona jej proste toho dracika nedala len preto, ze som ho kupila JA a nie ona.
A kvoli tomu bola mala hladna cele doobedie. Vyjadrila sa ze to je dobre ze tak vyhladla, ze aspon sedi a netreba za nou behat s lyzickou. cheva jedna.

A to niejee vsetko. Dala som jej tasku s oblecenim nahradnym, aby ju prezliekla, ked sa zaspini. Aj sa zaspinila, ale ta chudera jej dala nejake trapne veci, co mala hore v skrini po neviem akych detoch, proste jej neobliekla to co som jej nachystala ale dala jej svoje veci, co mala doma. Ani plienku jej neda tu, co jej zabalim ale kupuje vlastne a do tych ju prebaluje...

Joj tak ma vytocila. tak skoro jej ju nedam...
Vkuse je mila ale zaroven mi dava najavo, ako by som ja bola nejaka chudera, ktora je odkazana na jej milostrdne srdce, na jej otrane veci a na jej otrasne polievky...

No co by ste na to povedali?????

anavila
21. apr 2009

ja mam husiu kozu, ne ona...tam je preklep

zuzpolka
21. apr 2009

anavila 😲 mam dosť 😕 no toto by aj mna pekne nas.... 🤐 🤐 🤐

lola13
21. apr 2009

A uz ste zazili taku svokru co ziarli na druhu babku teda moju mamu ze je castejsie s malym nez ona a pritom byvame u mojich rodicov a knim chodime tak raz za cas .Podotykam ze ja s nimi moc dobre vztahy nemam a to preto ze od malicka mu hovorila na moju adresu maznave slova ze zla skareda mama co ti neda jest co ti tam robia pozaluj a podobne.Takze preto tam nechodim .A ona sa stale dozaduje ze my sme s nim viacej ako rodicia a moji rodicia.Chcela by aby to bolo narovnako .

geegee
21. apr 2009

lola, ano zazila som...akurat dnes mi bola zase prehovarat do duse, aka som zla,ked jej nedam Matuska, tak depkujem cely vecer statocne. Ja mam svoju super svokru totiz cca 25m od nasho domu ☹

lola13
21. apr 2009

A to si ako casto berie maleho lebo ja co si pametam zo svojho detstva tak nasa babka nikoho neznasilnovala alebo dakej neveste stale nevicitala alebo neporovnavala ze tvoja mama je s nim castejsie ako ja a podobne .Mala 7 deti a daktore chodili raz za rok k nej z vnucatami a bolo dobre skratka nikoho nenutila tak preto toto neviem pochopit.A to aste tak ze nas dvoch prakticky ani vidiet nemusi iba aby mala vnuka a toto uz vobec nechapem .Rodicov nie ale z vnucikom sa pohrat to uz hej.

lola13
21. apr 2009

Geegee ja by som asi nedepkovala urcite nejsi zla mama a taka svokra sa ma vprvom rade starat o svoje deti a ak mlady chcu tak poziadaju o dake varovanie a podla mna je pre take svokri horsie sa vnucovat nasilu alebo manipulovat zivotom mladych ci dat alebo nedat .Oni si svoje deti uzili teraz nech to nechaju na nas.

dicinka1
21. apr 2009

ahojte..ja sa strasne tesim na to,az pride na svet nasa princezna...co to tu u nas bude....uz vidim ako jej svokra dava nejake 100 rocne satky..uz tu naznasala kopu veci pre malu,satky s takymi volanikmi,nohavice riflove na traky,dole uzke,hore siroke,a na puky zehlene...TOTO by som sa jej hanbila dat aj po doma,nie to este vonku 😠

svokra ma dvoch synov..prvy syn mal chlapca..mali sa zosaliet z toho..vsetky stare veci im podavali chvalabohu..ale aj perinky a take co by sa mi aj zislo...ja som sa aj trochu urazila,lebo mi to pripadalo tak,ze akoby mali mat iba to jedine vnuca..a nic ine... 😠

ale som aj rada,ze nie som odkazana na nu,nasi mi dali chvalabohu po nas 2 perinky,aby som nemusela kupovat(ved take iste perinky su presne v obchode)

ALE NERVY MAM UZ TERAZ,lebo ked pocuvam a vidim ake veci sa jej pre deti pacia,a vidim ake kupuje tomu malemu (co ma svagor) tak mam dost...

mne vobec nie je jedno v akych veciach bude chodit moje dieta 😠

NEZNASAM SVOKROVCOV!!!!!!!!Stary pije,a uz dopredu keca o tom,ci mu dam povozit malu ked sa narodi....a to je na omyle...max. pred blok mu ho dam...lebo inak by ju bol schopny zobrat aj do krcmy 😠 😠

a stara by ju brala len na navstevy po svojich trapnych kamaratkach..a uz vidim ako ju napchava kadejakymi somarinami,ked ja nevidim...TOTO ROBILA AJ ZO SVAGROVYM MALYM...KED SVAGRINA NEVIDELA,tak malemu hned supla nieco do ust..a maly potom mal inu stolicu..a svagrina to zistila 😉

JE TO SVINSTVO..a kazdopadne som rozhodnuta,ze im vsetko poviem z oci do oci ak sa mi nieco nebude pacit 😉

oni su chopny prist do nas,ked pridem domov z porodnice 😠 😠 😠 😠 a vtedy chcem,aby sme boli len 3-ja doma...konecne rodina..ved chapete.. 😵 😵 😵 😵 😵

dicinka1
21. apr 2009

mikike..myslim ze babicka ma pravo na svoje vnuca,ale nie na silu...a co sa tyka syna,ze na nho manzelka krici,nechajte ich tak..neplette sa do nich...je to ich zivot..ked to bude vadit synovi tak jej to da najavo...

ja som sa s manzelom hadala vkuse 2 roky...vydavala som sa v 19-tich..teraz mam 22...proste sme si nevedeli na seba zvyknut v jednom byte...a tak..a stale do toho zasahovali jeho rodicia...s vkuse..a len rypali..a rypali..a skoro sme sa koli nim rozviedli....nakoniec moja mama sa s nim porozpravala..vsetko sa vyjasnilo..on sa otocil o 180 stupnov..pochopil,ze matka a otec su uz bokom,ze prva som ja a nase dieta..a ze si ma ma stale zastat aj keby som nemala pravdu,lebo som jeho zena..............a poukazala na to,ako ziju oni..a nasi..aky je to rozdiel...

inac hadali sme sa aj koli tomu,ze sme nemohli mat deti..a museli sme podstupit UMELE OPLODNENIE...

najlepsie bolo to,ako zo zaciatku tahali s manzela informacie o nasej spolocnej domacnosti,o peniazoch... 😠

kazdy nas odsudoval na rozvod,koli hadkam...
vtedy sa museli brat aj svagor s jednou holkou..tak sa milovali,keby som vam ukazala dvd,tak by ste neverili...kazdy ju pochvaloval...a aka handra sa z nej vyklula???Chlop siel zarabat prachy..a ona si nasla ineho...ona ma 22,tak ako ja...a nasla si 21 rocneho 😅

dicinka1
21. apr 2009

a este som chcela napisat,ze svokrovci si myslia,ze si vynahradia ten cas s mojou malou,co zameskali so svagrovym malym...lebo ta krava im nechce dat maleho ani na zmrzlinku..a pritom uz mal 3 roky 😉
z jednej strany ju chapem,boji sa o neho,lebo vie,ze co su zac...ale za 3 roky ho ani raz nemali vonku svokrovci...

zajo79
22. apr 2009

handra??? do vztahu dvoch ludi nikdy nemoze vidiet nikto treti aby posudzoval 🤐

ilduska14
22. apr 2009

lola zažila.keď je u nás moja mama a ona príde tiež na návštevu,tak ešte aj pred mojou mamou,akože malej hovorí,že druhá babka je s tebou viac ako ja. 😅 čo je aj pravda,lenže keby sa správala ako moja mama,tak určite aj s malou a to aj bez manžela by som išla aj k nim na pár dní.ale to by som asi alebo musela veľa prahĺtať a prepočuť alebo by som vybuchla.tak tam chodíme len všetci aj s manželom,on ju totiž super skrotí. 😀 a viem že je to pre svokry možno tvrdé,ale pre nás sú a aj budú mamy viac ako oni a aj ich budeme uprednostňovať.to je údel svokier.ak to pravdaže nie je naopak,lebo je tu téma mama horšia ako svokra,tak u tých báb to neplatí. 😀