Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

luciauk
20. jan 2009

jaslicek, moja svokra je presne taká istá v tom pomáhaní. ked je s nami, tak ja môžem celý deň šunky váľať a ona skáče okolo detí ako keby boli postihnuté. strašne to lezie na nervy. viem o čom hovoríš.aj tunajšie charity majú radosť, ked pred našim domom nájdu vrece s vecami aj s vysačkou z obchodu. no, obdivujem ťa, že to ešte vládzeš znášať denne. my teraz máme aký taký pokoj. bývame 2 tisíc kilometrov od nej 😎 no, ale tebe poradím, ak sa dá, sadni s ňou na kávu, povedz, že je zlatá ako ti nakupuje, ako pomáha, ale že ty také nenosíš, že nech vezme malú na ihrisko a pokočíkovať, ale doma že sa staráš ty a ona je na návšteve. myslím, že ked v nej zostal aspon kúsok súdnosti, tak aspon trocha pochopí. ja som raz tej svojej zavolala a mali sme 2hodinový telefonát. do telefonu sa hovori lahšie 😉 a veci sa trolilililinku zlepšili. vela šťastia 😅

bobatko
20. jan 2009

ahoj mirka uplne ta chapem ake to mas doma. ja to mam podobne len mam este jednu smolu ze mi zatial nemame to svoje a o kuchynu a socialne zariadenia sa delime so svokrovcami.
ja som si svoje uzila v decembri ked do mna stale ryli a robili naprieky. bola som tehu ale zaroven aj moja svagrina cize ich jedina dcera. tolko po mne hukali a nervovali ma az som to nezvladla a na vianoce som potratila. s manzelom sme to niesli zle /lebo o mimi sme sa snazili 3 roky / a aj nas to este trapi.
teraz su uz spokojny lebo nebudu mat prekazku v starostlivosti o mimi svojej dceri.ja by som bola s malym len na pritaz.
uplne chapem niektore ktore tu pisete.drzim palce aby sme to s nimi este vydrzali.

ilduska14
20. jan 2009

luciauk,to čo radíš jaslicek som skúšala ja svojej.to isté samý materializmus a nadá sa dohovoriť.mne tiež nakupovala jak posadnutá a tiež som dohovárala,no zbytočne.potom sme sa pohádali,no nie kôli tomu a troška to ustalo.už mi nekupuje oblečenie,ale nosí samé maličkosti.sošky,sviečky,kvety.vidí že mám plný byt-1 izbový a nosí ďalej.teraz keď bola sme jej s mužom povedali že to už fakt nemám kde dávať,otvorím skriňu a pomaly odtiaľ na mňa padajú veci tak málo priestoru máme.tak som zvedavá či pochopila.ak nie najbližšie keď niečo donesie nesie si to domov.a či sa urazí alebo nie. 😉

nana
21. jan 2009

ahojte, nemam nic mojej svokre, hlavne ked ju nevidim, ale vcera ma nacisto dorazila. Dnes ma moj maly 2 rocky a v sobotu budeme oslavovat a uz od vianoc kazdemu hovorim, ze ziadna torta, lebo mu ju chcem upiect sama. No a ona sa vcera pochvali mojmu manzelikovi ( synovi), ze dala malemu upiect krasnu tortu. To iste mi urobila aj na jeho prve narodeniny. Ja uz neviem ako jej to mam vysvetlit, ze aj ja si chcem sama nieco urobit. Nic nepomáha.

abetka
21. jan 2009

nana/ ta moja sa vobec nezaujima. Kupuje im darceky od veci. Absolutne take nepotrebujeme. Keby sa aspon spytala, ze co potrebuju a nie take somariny. Vlastne ked sa narodil maly, tak sa trafila, aby som jej nekrivdila 😀

bubatinko
21. jan 2009

nana tak upec aj ty hadam potom pochopi ze mamicka mu upecie a ona sa nema starat..... moj syn 2rocny mal vcera meniny a moja svokra mu poslala pohladnicu a na moj mobil poslala smsku ze vsetko najlepsie ..... no chapete to?? 2 rocnemu dietatu poslat pohladnicu.... mam dost som sa tak smiala ked som otvorila schranku a nasla to tam..... 😀

amaretta
21. jan 2009

podla toho co tu citam sa mi zda, ze tie zle svokry sa brutalne premnozili 😠 zeby daky virus ? baby prajem pevne nervy 🙂

abetka
21. jan 2009

treb a vymysliet dajaku vakcinu 😀 na odolnost voci svokraam 😀

luciauk
21. jan 2009

ilduska, ja som si neuvedomila, že to je chorobný materializmus. moja nakupuje v miere, len od veci 😉 no, odnes to do nejakého centra pre opustene mamičky a tamojšie deti a ženy sa potešia... 😒 keď už si nedá povedať.

nana
21. jan 2009

baby aj ona mu kupuje veci, ale.............. kedze ho vidi raz za 3 mesiace vsetko co mu kupila bolo male. Len tuto zimu dostal dva krat overal od nej, lebo som sa preriekla ze ho idem do mesta kupit, jeden bol velkost 128 my mame teraz 92 a druhy ani nezapol. Takze skutek utek. Ja som jej velmi vdacna, ale keby radsej prisla a zobrala mi ho na chvilu von a nestarala sa o veci co sama zariadim. Inak byva asi 8 km od nas a kazdy vikend chodi okolo nas na chalupu a to doslova okolo. Byvame len 10 metrov od cesty.

ilduska14
21. jan 2009

jaj baby,neviem, ale stačilo by trošku počuvať čo hovoríme a otvoriť oči a dalo by sa aj ináč.ale oni asi nemajú ani záujem sa okolo seba poobhliadať,aby boli v obraze.no luciauk tak to aj bude ako píšeš.lebo toľko sviečok nemajú ani v obchode.a všetky okrasné,keby sa aspoň dali zapáliť ale toľko čačiek je na nich že by to okamžite vzbĺklo.ja mám rada pekné veci ale s mierou.a sama vidí že máme málo miesta.ja nebudem mať na každom centimetri v byte čačky,lebo sa mi to nepáči.sem,tam.a aj malá za chvíľu bude chodiť tak polovicu čo mám pozorkladané budem musieť poskrývať,len neviem kde.a pridám sa do klubu v dostávaní neaktuálnych vecí.malej kúpila zimné overaly 2,lebo sa jej páčili.to ju nenapadlo že je to na ročné dieťa a malá má rok v júni.takže pravdepodobne si to ani neoblečie.ale to sme jej vrátili a povedali že nemáme už miesta na skladovanie,nech to má ona doma.takže zbytočné míňanie penazí. 😵 😔 hlavne že všade ukazuje čo malej kúpila,ale s tým sa nepochváli že si to možno ani neoblečie. 😀

mata2
21. jan 2009

tvoja svokra aspom volaco kupi 🙄
moja kupila v Ludovke sadu 3 auticok za 39sk,a to dostali moji 3 synovia pod stromcek 😝 .Macke kupila babiku za 39sk.este bola v obale,uz mala rucicky odpadnute 😠

kveta
21. jan 2009

Baby, už sem nejakú dobu nakukávam, ale už mi to nedá. Uznávam, že niektoré máte extrémne svokry /ja tiež/ a že si vytrpíte svoje.

Ale pre niektoré... ak je JEDINOU zlou vlastnosťou vzťahu Vašej svokry k Vám, že Vám kupuje darčeky, kupuje ich veľa, kupuje nevhodné darčeky, kupuje... tak sa nad tým, prosím, zamyslite. Toto nie sú zlé svokry. Existuje príslovie "Darovanému koňovi na zuby nehľaď." Tak si ho povedzte, darček na pár dní/týždňov vystavte a potom ho zlikvidujte a radujte sa, že nemáte skutočne zlé svokry... Trocha vďačnosti a odstupu by to chcelo...

Pripomínate mi jednu dievčinku, čo sa sťažovala, že svokra ju v nemocnici "denne navštevovala a nosila jej stále tie isté dva džúsy dokola". Rodička sa sťažovala, že nemala väčší výber džúsov namiesto toho, aby bola vďačná za tie džúsy, čo dostala. Nuž, naozaj nie všetky svokry sú zlé...

mata2
21. jan 2009

kveta,tie darceky su len ceresnickou na torte, 🙄
ona tvrdi ze nema peniaze,ale na 1000% sa cestou domov zastavili v nejakom pajzli a kupili si minimalne 2l paleneho,a na 1000% to v ten den aj so svokrom vypili.A takto je to u nich kazdy den 🙄 .Mne je v podstate jedno,ze piju,iba ma se.e,ze to vidia deti.
Ale ked je triezva,tak je super 😉 .

nana
22. jan 2009

ja naozaj nemam zlu svokru, aj si tykame, ale keby viac pocuvala co jej hovorim. Mne by uplne stacilo keby mi prisla na chvilu pobavit maleho namiesto veci, ktore mu stale posiela, ano posiela ich po mojom manželovi, osobne mu ich da len ked prideme a uz ma nebavi tam chodit.
Za dva roky co ma maly tu bola vseho vsudy 12 krat aj to len na sviatky. a my sme tam boli minimalne raz do tyzdna. Ani kocikovat ho nebola, ako na zaciatku basnila. A je to prve vnuca .
Niekedy su materialne veci druhorade. Skor by pomohla osobna pomoc.

mata2
22. jan 2009

moja svokra chodi len 1x za rok,a to byva asi 25km od nas.My tam chodime asi 1x za mesiac

kacenqa
22. jan 2009

bubatinko - to si este dobra, moja svokra poslala malej, ked mala 3 mesiace pohladnicu k meninam 😀 😀 😀 😀 ako vtipne poznamenali kocky, ze nevadi, aspon bude mat co krkvat 😅

ilduska14
22. jan 2009

kvetka,to nie je celé len o tom. 😉 už som tu písala že by som bola radšej keby nám nenosila vôvec nič,lebo po istom čase máme všetko vyhodené na oči.a ako písala mata to je len čerešničkou na torte,to nie je o tom že sme nevďačné.viackrát sme tu už skoro každá rozpisovali svoj príbeh a takéto útržky sa ti možno zdajú ako banalita a že to preháňame.ale u nás je to aj neustále robenie napriek,psychické vidieranie a nebudem to rozpisovať,už som to písala viac krát.jednoducho sme skúšali pekne sa porozprávať a viac krát,ale nadá sa.tak sa aspoň takto posťažujeme.a asi si myslela mňa že ako zlú vlastnosť považujem nevhodné darčeky a veľké množstvá dačekov.ale naozaj sa nad tým nemusím zamýšľať ako si písala,pretože viem že mi to nedáva zo srdca,ale aby mohla po rodine rozprávať čo nám kúpila a koľko ju to stálo.a to ja nepotrebujem a viac krát som jej to povedala. 🙄 a je pre mňa tak isto ironické že ma roznáša po rodine,čo mám aj potvrdené a potom sa tu na niečo hrá.ale to je už jedno každá máme svoje,každý človek sa môže ne to pozerať ináč.ale nemyslím si že by som mala mať zlé svedomie že sa posťažujem 😅

mayap
22. jan 2009

Čaute ja som tu už párkrát bola.Čo sa týka svokier, tak pre toho , kto to nezažil, to vyzerá, že sme fajnovky,ktorým sa nič nepáči. No ten kto to prežíva denne má na to iný názor. Ono sa to čaqsom nazbiera a človek má občas čo robiť, aby sa ovládol. Napríklad Vianoce: moja mama má 3 deti a do každej rodiny dala 3000 korún na darčeky. Nech si sami kúpime čo chceme. Podotýkam je na dôchodku a je vdova. Moja svokra s ktorou už10 rokov bývame kúpila mojim synom loptu za 79 korún , deku za 139 korún Dvoje ponožky, veľkosťou nie su dobré ani jednému, a kalendár. A to má len jedného syna. Deťom sa tiež nevenuje , iba ak má synáčika doma, nech on to vidí . A ľúbi sa s nimi chváliť. Ale neurobila pre nich nič. A všade rozpráva, že platí účty, nech si my môžeme šetriť a podobné kraviny. Pritom z našich peňazí sa nažere aj ona , aj jej ožratý muž a aj jej otec.

nana
22. jan 2009

mayap maz to fakt tazke. My spolu nastastie nebyvame, ale keby sa to nahodou stalo asi sa rozhadame k smrti. Inak vychydzame spolu fajn, len keby fakt pocuvala co jej hovorime.

abetka
22. jan 2009

mayap- to je podobne ako bolo unas a MM je tiez jedinacik az na to, ze svokor nepije , ale vyblakuje take drukoviny, ze to by bola telenovela.
Ja som rada, ze sme sa zdekovali a sme sami a oni s nami ani nekomunikuju

kveta
22. jan 2009

Pozrite sa, dievčatá, mne naozaj nemusíte vysvetľovať, že sú zlé svokry. Mám takých svokrovcov, že by som ich nepriala ani najväčšiemu nepriateľovi...

Takže si dovoľujem poznamenať, že som vo svojom včerajšom príspevku napísala veľkým písmom jedno slovíčkou a zdá sa, že každá, čo sa na môj príspevok ozvala, to slovíčko nepostrehla... 😀 Takže, nemyslím si, že ste fajnovky, len si myslím, že ak sú nevhodné dary JEDINOU zlou vlastnosťou svokry, tak je chyba na strane nevesty. Ak svokra zneužíva dary na citové vydieranie, tak zrejme nevhodné dary nie sú jej jedinou negatívnou vlastnosťou, že? To je celé, čo som tu chcela poznamenať.

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dioliana1
22. jan 2009

moja svokra a svokor už nežiju, ale neboli až nejaký príšerní, skor velký vekový rozdiel.... 😕

ilduska14
22. jan 2009

kveti,veď práve to som ti napísala,že nevhodné dary nie sú JEDINOU zlou vlastnosťou 😉 ,takže som ti odpovedala 😉 ja som si to všimla,neboj 😀 ,preto som na to aj ragovala,že to nie je celé len o tom. 😅
ale neboj,veď sa chápeme 😉 a tvoji ti v čom lezú na nervy?
Majdzy,to ti blahoželám,si jedna z mála dievčat,ktoré majú to šťastie.Aj ja by som bola radšej keby sme si žili v pohode a bez žiadnych stresov,lebo ja sa strašne nerada hádam a mám rada pokoj a kľud.Nuž ale niekto potrebuje k životu adrenalín a to musíme z veľkej miery trpieť. ☹

bobatko
22. jan 2009

mayap mas pravdu ze kto to nezazil neuveri. aj moja svagrina / bratova zena/ sa pozna s mojimi svokrovcami a neda na nich dopustit.lenze ona s nimi nezije a neni s nimi stale v kontakte ako ja. oni sa na verejnosti tvaria ze su perfektny svokrovci ale v sukromi su uplne iny a svagrina mi to nechce verit. uz mojej mame rozpravala ze som namyslena a len vymyslam. ale ja s nimi zijem v jednej domacnosti tak asi viem aky su. teraz nemam ani chut sa s nou rozpravat ked na mna takto hovori. normalne som z toho v soku a neviem ako sa mam pri nej tvarit.ked ideme von alebo sa niekde stretneme tak si ma obzera a hmka ako som pribrala alebo co mam oblecene. poradte mi co mam spravit alebo jej mam nieco povedat?? ale co?? som uplne v koncoch. 😕

ilduska14
22. jan 2009

bobatko,ja sa snažím takýchto ľudí mať okolo seba čo najmenej a keď to nejde,tak obmedziť s nimi kontakt a komunikáciu.ak ti povie niečo uštipačné nereaguj vôbec a časom ju to prestane baviť ak bude vidieť,že nie je žiadna odozva.a sama nezačínaj rozhovor iba ak sa k tebe ozve.nech sa spamätá.ale pozri si moje motto a iné ti neporadím.len čo najmenší kontakt.tu totiž vysvetľovanie asi nepomôže,ak je ona o niečom presvedčená a nikto jej to nevyhovorí.alebo nech jej povie tvoj manžel ako to je.prajem ti pevné nervy.

bobatko
22. jan 2009

ona ma vyhrady aj na mojho muza, ale zaroven neda na neho ani dopustit. minule si nas zavola domov ze na navstevu a zacala tam rozoberat nase manzelstvo ako keby s nami zila a ja som sa nedala a odvtedy som ta zla. asi to nestihla este predychat ze jej niekto oponoval.
to motto je super aj si ho napisem lebo sa mi paci a cloveku dava taky trosku iny pohlad na svet

vachovka
23. jan 2009

Tak Baby musim vam napisat, ze ja som svoju svokru neznasala z celej duse.Ale odkedy sme sa fajne pohadali a vykricala som jej vsetko na plnu hubu od vtedy je pokoj.Tuk,tuk.Strasne sa zmenila.Uz sa do vsetkeho nemontuje a nevyvolava mi 4krat denne.
Ked nahodou niekedy nieco povie co sa mi nepaci, tak len jednym uchom dnu a druhym von.Inak by sme sa hadali dodnes keby som si mala vsetko brat k srdcu.Musela som ustupit ja, ale aj ona.

Som jej strasne vdacna, ze nam velmi pomaha.Postrazi malu kedy potrebujem, ale vedia si po nu prist aj sami ze ju chcu.Ked chce nieco kupit malej, tak sa opyta, ze co potrebuje a kupi to, alebo mi da peniaze, ze jej to mam kupit ja.Teraz ju uz mam rada a som stastna, ze sa vztahy urovnali.

nana
23. jan 2009

caute babky, ked som si uz myslela, ze moja svokra je fajn, ved mate ovela, ovela horsie problemy s vasimi, tak mi poslala 15 parenych buchiet. Varim kazdy den, alebo kazdy druhy a este sa nestalo, ze muz nemal teply obed. teraz co vyhodit, moj obed alebo jej, lebo vsetko nepojeme. Minule to boli langose, ktero putovali do kosa, lebo ich nikto nejedol. Ako jej vysvetlit, ze netreba nic posielat.