Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

ilduska14
9. dec 2008

bobatko ty sa ozaj len šetri,lebo prvé mesiace sú rozhodujúce.Ja som prišla o prvé mimi v druhom mesiaci.Chodila som do práce a tam sme mali dosť veľký stres tak možno aj preto.Ráno som o 6:40 odchádzala a doma som bola 17:40.Pri druhom som sa radšej dala vypísať a chvala bohu dnes máme krásne 5,5 mesačné slniečko.Ty sa úpne kašli na ich rozkazy a robotu máš oveľa väčšiu prioritu si myslím ako plniť ich želania.Držím Ti palce a pre istotu ozaj choď aspoň na pár dní zaľahnúť.Niekto to beria tak,že veď si iba tehotná ale kto nemal pri tehu problémy a neprišiel o bábo tak to nepochopí ako sa žena bojí.

jonatanka
9. dec 2008

ahojte, dlho som tu nebola, lebo som nebola na nasteve u svokry, no ale dnes som tam musela, lebo som sla na nakupy a deti sli tam. moj drahy svokor ma hned stihol aj vytocit. zajtra maju deti 1 rok a na nedelu sme naplanovali oslavu, a ked sme im oznamili, ze oslava sa u nas kona v nedelu svokor mi povedal, ze on ma na nedelu na plane polovacku a potom ide do krcmy 😒 , myslela som ,ze sa rozplacem ako male decko, je mozne aby bol niekto tak strasnew sebecky, vsak ak nechce nech nechodi ja ho ozeliem, a ked niekedy budem ukazovat detom fotky z ich narodenin, tak im poviem, ze ich detko siel radsej do krcmy ako im na oslavu 😔

jonatanka
9. dec 2008

detko - dedko pardon za preklep

bobatko
9. dec 2008

tak to ti nezavidim.vynechat prve narodeniny svojich vnuceniec??? nikdy 😖 . moji rodicia dokonca dojdu aj autobusom lebo su zvedavy ako mi je a ako sa ma maly to som len tehu a nie aby zmeskali narodeniny.
vsak sa potom ozvi v nedelu vecer ako si dopadla ci dosiel alebo predsa mu je prednejsia krcma.
Skus dohovorit manzelovi nech mu na to nieco povie,ze tam budu vsetci a preco by tam prave on mal chybat.

ilduska ja som uz jedno mimi stratila a nechcem prist aj o toto druhe a uz duplom nie kvoli svokrovcom.
ak sa mozem opytat mas dievcatko alebo chlapceka.Dufam ze ste zdravy a poslucha.drzkam palceky aj ja vam 🙂 🙂

jonatanka
9. dec 2008

myslim, ze nepride, a ak tak bude frflat, nejako to prezijem ak tam nebude,len to pride luto, ze dedko sa na nich vykasle, moj otec uz nezije a o to viac mi je to luto< moja mama si ide "nohy polamat"aby mohla byt s nimi

bobatko
9. dec 2008

nieco sa ta spytam ak mozem
menzes som mala 4.10. doktor povedal ze som v 6tt+6dni a ze sme male splodili 9.10.a termin mi vyratal na 4.8.09. ani jeden udaj mi nesedi s druhym ktoremu mam verit?? vyznas sa v tom??

jonatanka
9. dec 2008

nevyznam ja som mala tri terminy a podla papierov som rodila o 6tyzdnov skor a tiez mi nesedel ani jeden termin

jankajs
9. dec 2008

bobatko, choď do nemocky. vážne. MM tam za tebou príde a od ostatných si aspoň psychicky oddýchneš. Nebudeš variť (možno ti MM ešte niečo aj prinesie), upratovať nemusíš, prečítaš nejakú knihu, pokecáš s dievčatami na izbe. Len odporúčam. Ja som bola na pozorovaní kvôli opuchom a keďže do termínu bolo ďaleko, cítila som sa lepšie, ako kočky v 36 tt a pod. Neviem, či ti to potom svokrovci uznajú (že tvoje dieťa je viac ako ich priania. Nie si dievča na zavolanie, a keď sú leniví, smola, musia pohnúť svojím zadkom) , alebo nie, ale v nemocnici by som s MM predebatila aj možnosť ísť k tvojim rodičom. Oni ti nebudú vyčítať, že ležíš a musia ťa obskakovať. A tiež nebudú očakávať, že im prišla lacná pracovná sila, ktorá všetko porobí. A keď budeš v nemocnici, možno sa MM bude trošku viac strachovať a vyjde tvojim úvahám v ústrety. Držím palce. Ale nemocnicu odporúčam, hoci len preventívne. Aby si si nič potom nevyčítala. Keď sa niečo stane, ty sa budeš zožierať, ale svokrovci nikdy. Mysli na to 😔

melany_s
9. dec 2008

bobatko, pozri na túto stránku:
http://tehotenstvo.academy.sk/
zadaj si tam deň poslednej MS a vypočíta Ti to, v ktorom si týždni a tiež termín pôrodu
inak, držím palce, aby to dopadlo dobre a nenechaj sa vytáčať svokrovcami, teraz je dôležité, aby si bola aj v psychickej pohode

ilduska14
10. dec 2008

bobatko máme dievčatko Lauru.Je strašne zlatá a dobrá,neplače ak nemá dôvod a od troch mesiacov už prespí celú noc.No to vyznelo pekne chválenkársky,ale strašne ju zbožńujeme.Na vianoce má pol roka a chorá ešte nebola ale neviem či sa to nezmení,lebo ja som teraz nachladená a bojím sa že sa nakazí. ☹ Čo sa týka toho ich výpočtu tak nad tým moc nepolemizuj,lebo aj mne vyrátali blbosti ešte som im aj hovorila že otehotnieť som nemohla keď to oni vyrátali,lebo ja viem kedy som približne otehotnela ale ich to netrápi oni sa riadia posledným menzesom a tabuľkami takže to je jedno.Mne sa malá narodila o 2,5 týždňa skôr a všetko bolo v pohode.Ale ja som aj cítila že sa skôr narodí.A ozaj sa na tých svokrovcov vykašli.Je mi ľúto že aj ty si prišla o bábo a práve o to viac si dávaj pozor.A keď to oni nechápu tak sú to len sebeckí chrapúni a na ich názore by ti ani nemalo tým pádom záležať.Nie aby náhodou mysleli aj na niekoho iného,alebo na niečo iné ako na svoje plné bruchá. 😠 Nemáte možnosť bývať sami?

bobatko
10. dec 2008

neni su na to financie ale zaciname si pristavovat a tak predsa len budem mat aspon trosku kludu./lenze kym to postavime tak budem aj sediva!!!/ 🙂
tak to sa teda mas. segra ma chlapca 1,5 roka a este jej neprespi celu noc. zobudi sa jej tak 2krat za noc kvoli smädu.inac je to riadny šinter ale vsetci ho lubime.
moja svokra to zasa spravila stretla mojho gyndaka v meste a vypytovala sa mna. Ja neviem ako jej to uz mame s manzelom povedat aby prestala. Dr jej povedal ze si to neprajem aby sa na mna vypytovala a on jej nieco hovoril a tak sa urazila na Dr.a na mojho muza vecer nakricala ze aj ona je zvedava.tak sme jej povedali nech sa pyta nas ked chce nieco vediet. nastastie isla dneska prec a pride az v piatok vecer tak je pokoj akurat to ze musim varit, upratovat po opitom svokrovi atd...Muz je cely den v robote takze on to tak nevidi a neni stale s nim v kontakte ako ja. ☹

ilduska14
10. dec 2008

no po tom opitom svokrovi by som teda určite upratovala 😠 nechaj tak nech aj tvoj muž vidí že keď ty nepohneš prstom ako to potom vyzerá.a čo sa týka toho lekára ona je už úplne na hlavu? to akým právom sa ti takto vtiera do súkromia.Napíšem blbosť,ale mne to už pripadá také ako keby sa pozerala ako sa milujete a vravela čo na tom máte zlepšiť 😅 .Podľa mňa tvoje zdravotné záznamy sú tvojou intímnou záležitosťou a má na ne právo iba tvoj lekár a ty.Ani keby tvoj manžel došiel namá právo mu ich ukazovať.Teda podľa mňa.Opýtaj sa svokry ako by sa cítila keby ty si doliezala za jej lekármi a vypytovala sa na ňu. 😉

bobatko
11. dec 2008

ilduska u nas je to tak trochu postavene na hlavu,ked to neupracem dneska musim zasa zajtra rano takze ma to pocka.Muz vie ze mam toho dost a vcera prisiel domov az o polnoci a predsa si po sebe co jedol poupratoval,lenze svokor to nevie lebo je nauceny ze ho kazdy obskakuje/ to ho naucila svokra/.
svokre sme sa to uz snazili vysvetlit ale ona ma svoju pravdu tak sa stym uz nezatazujem.kvoli nej som uz odisla od obvodnej ale od gyndaka ma nedonuti lebo on je super doktor. dohodla som sa s nim ze jej nic nepovie.
a s tym milovanim mas aj pravdu.mame nad nimi spalnu takze ked sa trosku odviazeme na druhy den mam kazen.tak sa milujeme kym oni pozeraju v obyvacke a my sme hore.minule nam v trhla do izby akurat vtom najlepsom,poprechadzala ani prepacte nepovedala /akoze bola vecer o 22.00h pozerat na balkone kvety/ a odisla v klude prec.Trapas ako sa patri. 😠 😠

ilduska14
11. dec 2008

bobatko 😀 😀 ☹ dosť smutné že dospelý ľudia sa takto správajú.Aspo ń základy slušnosti by už vo svojom veku mali poznať.Že sa nehanbia.Ja som u svojej zažila,že mi radila ako sa máme milovať aby som otehotnela.Ke ď som potratila tak sme chceli aspo ń 3 mes. počkať a potom sa pokúšať.A ona zhodnotila že robíme voľačo zle keď ešte nie som tehotná,tak som mala po tel. 10 min. prednášku ako sa to robí.Ja som bola totálne v šoku a nezmohla som sa ani na slovo.Ke ´d som to povedala mužovi,chudák nechápal a povedal že som jej mala jednoducho zložiť. 😠 Niekedy už nevychádzam z úžasu. 🙄

maybee
11. dec 2008

Baby, ako Vás tak čítam, tak toto je dosť silná káva... vojsť bez zaklopania práve v tom najlepšom.. hm.. to je teda dosť silné. Nevychádzam u úžasu.
bobatko prečo nejdete bývať preč? nečítala som si to celé, tak neviem, či si to idete prestavovať..

bobatko
11. dec 2008

ideme pristavovat na zahradu a podkrovie mame z ich domu uz spravene.

Manzelovi sa to povie ze jednoducho zlozit. nieje to take jednoduche on si to ako syn moze dovolit ale ked nechceme byt mi tie najhorsie nevesty na svete tak si to radsej vypocujeme a potom sa s tym trapime. Povedzte ze to nie je tak.
ja jej nedokazem povedat niekedy nic naproti lebo viem ze bude reagovat histerickym zachvatom a na pomoc si zavola este aj svokra.raz som to skusila a povedala som si ze uz nikdy viac.
teraz si to vypocujem pomyslim si svoje a radsej som zavreta cely den hore v 2 izbach a mam svaty pokoj.
🙂

ilduska14
12. dec 2008

no veď.Aj mne muž koľkokrát povie,že čo jej nepoviem ak sa mi to a to nepáči.Ja jej síce niekedy poviem,ale to sa vždy nedá.Potom ako píšeš by sme boli tie najhoršie nevesty na svete.A vlastne aj sme.Muž jej vytmaví všetko stále na rovinu,ale ja si to nemôžem z mojho pohľadu dovoliť.Ale vlastne muž jej povie čo by som povedala aj ja,takže je to vlastne jedno.Ale ona aj tak nevníma kto jej čo hovorí.Je to zbytočné. 😠 Nedávno bola na jednom úrade.Zamestnankyňa jej tam niečo vysvetlila,potom sa k nám dostalo niečo úplne iné a mne tam robí kamoška tak som sa jej pýtala čo a ako.Tak povedala že to čo tvrdí svokra je úplne,nereálný nezmysel a potom vysvitlo že to bolo úplne ináč.Takže takto ona vníma iných.A potom to aj tak vyzerá,keď niekomu niečo hovorí,tak sú to polopravdy,výmysly,ona si rada dotvára aj to čo nie je.Ja jej proste už neverím ani nos medzi očami. 😔

bobatko
13. dec 2008

ahojte babulky pisem vam ze odchadzam k nasim zajtra ma idemuz zaviest a ostanem tam najmenej tyzden dufam ze mi nedojde kontrola. ja to uz tu nevydrzim. celu noc som preplakala a to este len svokra vecer dosla domov a hned ma tak urazila a este sa k tomu pridala aj svagrina a to bol uz vrchol. ak ted som to vecer hovorila muzovi tak ten si ich este aj zastal. To ma dorazilo tak odchadzam. A nech sa spameta aj on ci mu je prednejsia mama alebo ja a nase dietatko.
vobec neviem ci robim dobre ale citim ze to tak bude asi najspravnejsie aj ked budeme od seba. aspon si oddychnem a mozno prestanem aj krvacat,lebodoma mi nic nedovolia robit a budem len lezat a mat hlavne ten POKOJ. ☹

ilduska14
13. dec 2008

bobatko,lepšie si sa rozhodnúť ani nemohla 😉 Veľmi ti držím palce a havne oddychuj.A čo starej zas vadilo? 😠

jankajs
13. dec 2008

bobatko - zajdi si cestou do soc. poisťovne a nahlás prechodný pobyt - to sa dá. Úradníčke povedz, že ideš k rodičom, nadiktuj adresu a približný čas dokedy sa zdržíš. Kontroly totiž chodia aj tehulkám. Alebo skús zavolať v pondelok, a dohodni sa telefonicky. Aj tam sú ľudia a keď opíšeš problém, pochopia ťa a možno nebudeš musieť behať osobne. Alebo, ak máš dobrého dokyho, zavolaj to jemu, či by to nevybavil v poisťovni. Náhoda je blbec (a svokrovci ťa môžu nahlásiť, že nie si doma, ale to by bolo moc zákerné, hádam až takí nie sú....) Robíš dobre. a potom to môžeš natiahnuť a po pôrode ísť tiež tam. Inak - zváž, či chceš investovať do domu, z ktorého musíš už teraz aj s dieťaťom utekať... aby to nebolo aj potom... Drž sa 😉

jenn
13. dec 2008

bobatko súhlaim úplne s jankoujs.....byť Tebou dosť zvážim rozhodnutie či ostať alebo nie bývať so svokrovcami, ver že keď sa narodí malé bude to ešte horšie.....osobne mám tiež skúsenosť žitia so svokrovcami pod jednou strechou a nie je nič lepšie ako mať svoje a žiť si v klude ako chceš , nesúhlas s tým ostať tam , budeš to lutovať a hlavne budeš trpieť......držím palce...napíš ako to dopadlo aká bola reakcia keďže zajtra ideš k vašim 😉

bobatko
14. dec 2008

ja som odisla hned vcera naobed prisla po mna segra na aute a uz som aj fujazdila.
vadenica kvoli zranici a ona to berie ze ja som ta najhorsia a ja ju musim posluchat co ona povie. este som jej stihla vcera vynadat tak som zvedava aka bude odozva ked pridem domov ale ako ju poznam zasa sa bude tvarit ze ja som na vine a ona je ta najlepsia.
mam to na haku.teraz na sviatky pojdem domov ku svokrovcom ale po sviatkoch budem chodit ne cely tazden k nasim a na vikendy ku svokre.ja sa zbytocne stresovat nebudem.

ddmoxy
17. dec 2008

ahojte...tak to vas obdivujem,ked dokazete byvat so svokrovcami.ja by som ich urcite povrazdila.mam dost ked pridu na navstevu a nie ze by som s nimi este byvala.inak na rovinu.ja som k mojej svokre az velmi uprimna,zo zaciatku som bola aj ja taka ze len ja budem najhorsia.ale teraz je mi to jedno.takze sa pomaly ani nesnazi mi nieco hovorit,alebo radit.moja svokra ma az prilis rada samu seba.ani k mojim detom nema extra vztah.trosku sa povenovat a dost.nie je to urcite taka tipycka babka....

bobatko
17. dec 2008

ddmoxy tak to pozname hlavne to spravanie svokry a to ako sa bude spravat k detom to este neviem lebo zatial sme len cakatelia. uvidime vsetko v juli.
vratila som sa lebo zajtra idem k dr. a som zvedava co mi povie.Stale krvacam uz vyse mesiaca a stale to neprestava dokonca sa to este zvacsilo.myslite ze by to mohlo byt aj z toho ze som sa tak rozculila nad svokrovcami??
ozaj stavat asi nebudeme este to neni iste ale povedala som razne nie lebo svokor nasu pristavbu nechce priznat na stavebnom urade a ja som povedala ze ciernu stavbu ja stavat nebudem tak neviem co sa bude diat dalej.Spravila som dobre???

ddmoxy
17. dec 2008

ja si myslim ze ano....nez potom lutovat.....
moja svokra bola zo zaciatku celkom normalna,ale asi jej uz hrabe z toho ze je 4 roky doma a nikde nerobi.a ma tie nazory,ze zena musi to a to a chlap ma zarabat.no my to mame s manzelom skoro fifty fifty,tak aj to jej vadi,lebo jej muz na nu...
a teraz ked potrebujeme strazit malu,tak sa vyhovara ze musi varit a upratovat.byva v 2 izbovom byte 🙄
takze asi tak.a nedajboze mame nieco nove....ona sa netesi s nami ale zavidi a tvari znechutene....

jankajs
17. dec 2008

bobatko, ja by som v tom možno videla viac - nechce povoliť legálnu stavbu = nechce povoliť vaše legálne bývanie u nich. Teda, že by to bolo vaše aj na papieri. Keď budete stavať načierno, a "náhodou" dôjde k tomu, že odídete (lebo vás jednoducho skryto, či otvorenie vyštvú), bude to ich, nie vaše.

Ale nebuď zo svojho rozhodnutia nešťastná, či smutná, spravila si dobre a aj on (hoci to možno netuší), lebo sa vyjadril. Nechcú vás tam ako samostatnú rodinu. Len ako doplnok, ktorý bude robiť to, čo chcú alebo nechcú oni. Keby im na vás ako manželoch, rodine, ktorá očakáva dieťa, naozaj záležalo, pomohli by vám. Lenže oni stavajú prekážky. Je to ale pre vás dobre, nestratíte peniaze, ani čas. Investujte do svojho, možno malého podnájmu, neskôr bytíku, potom bytu. Ak má muž dobrú prácu, zvládnete to. A s vnúčatkom ti pomôžu tvoji rodičia - čo-to drobcovi kúpia a odbremenia vašu peňaženku aspoň v začiatkoch. Mne keby nepomohli moji rodičia, tak neviem. Ešte budem svoje dieťa splácať dva roky, ale nejaké pôžičky už padli, tak je to zas lepšie. Neboj. Zvládnete to. Možno pre začiatok u vašich, ale lepšie ako sa utratiť tam, kde aj tak neostanete. Ja som to urobila v naivnej dôvere, a teraz chceme riešiť svoje bývanie a to, čo sme do podkrovia investovali 6 rokov, nám nikdy nikto nevráti. Podstatné ale pre mňa je, že stadeto odídem. Cena za spolužitie s istými ľuďmi bola už aj tak príliš vysoká. 😖 Nič nevráti stratený čas....

gabii83
17. dec 2008

ahojte, ja by som si ich tiez povrazdila, keby sme zili pod jednou strechou, ale teraz sme sa odstahovali z bezpecia do nebezbecńej zony, o dva baraky nizsie byvaju svokrovci, tak priatel ma tam este trv. pobyt a s kazdym vy..... listom ku nam beha, a z dola ked zvoni tak 3 krat, a mna ide slah trafit, moji byvaju odo mna daleko, takze si mysli ze potrebujem pomoc, ona je prilis starostliva, uz prehnane, a ja som taka sprostana, ze je mi luto jej to povedat, nieco odmietnut, ale budem musiet, inak to nem dopadne dobre 😀 😖 😒 😠 🤐

janka5861
17. dec 2008

Gabi 83 povedz a anicoho sa neboj...ja som tiez povedala a mam pokoj.nenavstevuje ma a nechodi k nam ,ani na 50 som tam nebola a ani na vianoce tam nejdem. som maximalne spokojna a odkazujem nebojte sa svokier 😉 . iba sem tam sa ozve,ked poslala malemu na mikulasa plesnive banany alebo plesniveho milacika ...... ale to nie je ani na nejake okomentovanie

majacska
18. dec 2008

ahojte baby. uz som vam sem pisala, tak som sa riadila vasimi radami, a vsetko je ok. aspon si myslim s mojou nevestou. Ale viete zalezi to aj na povahach. Moja svokra ma uz 70 rokov, ale sa v nicom nezmenila. Ked pracovala, aj kolegyne ju nenavideli, hadala sa aj so svjou sestrou, aj bratom, nikoho nema rada. Druhu svoju nevestu tiez stale kritizuje. To sa uz nikdy nezmeni....
No moje deti maju ten problem, ze byty su velmi drahe, a nemaju peniaze na kupenie bytu zatial. Do podnajmu nechceme aby isli. Tak cakame. Vieme, ze pre nich to nie je idealne, ale ja som strasne rada, ze byvaju s nami, mne vobec neprekazaju, byvame v rodinnom dome, 4 izby, kuchynu mame spolocnu, ale zatial je vsetko ok. My sme stale v praci, len vecer sa stretavame, takze ked su inteligentni ludia, docasne sa da vydrzat... 🙂

gabii83
18. dec 2008

janka5861 🙂 🙂 🙂
posnazim sa ak chcem mat klud do konca zivota, tak to musim urobit, dakujem 🙂