Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

mihouk
7. dec 2011

@p.j.jacky Asi by som ju mlcky ignorovala a v tichosti premlcala, tie jej debiliny ako keby sa ani listok na strome nepohol.

p.j.jacky
8. dec 2011

@mihouk Ja by som ju aj ignorovala,ale moj muz si mysli ,ze sa vspamatala a ma zaujem o malu,ale ono to je len chvilkove.A vobec ju nechcem vystavovat takemu stresu.Ved cele dne je len somnou .Nepoviem keby ju poznala,tak ako moju mamu,ci kamosku ku ktorej chodime.... 😒

fatima30
8. dec 2011

ahojte baby idem sa aj ja postazovat na svokru ked nam narodil maly tak ho chodila obcas kupat 2 krat bola kocikovat z toho raz v kostole.teraz ked ma maly rok aj tri mesiace,tak pokial ju nezavolame tak nepride,su jej prednejsie deti v skolke je ucitelka a ak nie tie tak kostolne spieva v zbore a robi tvorive dielne pre deti z farnosti.muz jej dohovaral ja tiez ale nema to zmysel,ked sem pride tak len z toho ze ju muz dokope ale uz si povedal ze ju volat nemoze,ak ak sa nebodaj v nedelu neukazeme tak uz je zle ze maleho 2 tyzdne nevidela.mimochodom teraz na mukulasa som ju cakala ze pride malemu dat mikulasa a co si myslite?nanho sa vykaslala isla robit balicky do kostola pre deti cudzie.takze tot vse a to bolo reci aby sme mali dieta.........

p.j.jacky
8. dec 2011

@fatima30 No bud tebou by som to neriesila,ak nema sama potrebu videt vnuca,tak naco to silit.Ak to nema v srdci,tak bohuzial.nikoho nedonutis aby lubil,ked nechce.Verim ,ze Ti to je luto.Ale bud rada ze Vam nerobi zle a naschvali,ci?

dreamer4
8. dec 2011

@p.j.jacky ja mam skoro to iste....takze Ta a vsetky baby chapem a kto to nezazije, nepochopi.... ide ma porazit, aky su rodicia mojho partnera blby a primitivni......totalne odignorovali mna ako partnerku ich syna.....a ked sa dozvedeli, ze budeme mat babatko, tak ich hlaska: ,,moj syn si predsa neskazi zivot?"..... kcele tehotenstvo ma ignorovali....a ked ma neignorovali, tak ma urazali.....a ked sa dcerka narodila...nic, ani sms mi neposlali....NIC...jeho mama sa raz prisla pozriet na ,,vnucku" a teraz ma Oli-moja mala- 5 mesiacov a okrem partnerovej mami ho nik z jeho rodiny nevidel......Riesia iba to, ze kedy moj partner ju ZOBERIE mne a bezomna im ju pride UKAZAT...premna je to nonsens ktory neviem pochopit.....a pravdu povediac, NIC s tymi ludmi ani nechcem mat, take spravanie ako oni ukazali....to zvieratka sa v prirode socializuju lepsie a to podstatne.
A aj ja mam dieta v jednej domacnosti s mackou a psom...boli tu roky, uz pred narodenim dcerky, tak je logicke ze ich nevyhodim, lubim ich.......a ked mi niekto vravi, ake je to nechutne mat dieta a aj zvierata.....tak nech sa da vypchat...ja mam osetrene, zaockovane zvierata....a kedysi sa zilo na dedinach, kde boli deti v kontakte s toxiplazmatickymi mackami a to nasem ,,svokram" nevadilo????
hned mi je lepsie 🙂

p.j.jacky
8. dec 2011

@dreamer4 celkom dost mame rovnake pribehy...svokre ..tiez mnou cely zivot pohrdaju,pre nich som nula co im ukradla syna! Len ja mam ten problem ze moj muz ,stale tajne dufa,ze jeho mama bude lubit nasu dcerku.Nechce si priznat,ze to tak nikdy nebude!Stale skusa a ponuka im ju ,zatial sice len v kociku,ale bojim sa ze mu prepne a malu im da,to by sa zblaznila.Lebo naozaj z cudzich ludi ma paniku.
Tiez mame doma zvierata,psa ,macky-vonku a morske prasiatko v byte.To mi chcela svokra vyhodit von oknom,ked som bola v porodnici!Vtedy ju muz vyhodil.Stale nadavala za psa,ze ma ist von a najlepsie by bolo keby sme sa ho zbavili.Boze,vzivote nie!!!Su to nasi clenovia rodiny a kym sami nezomru ostanu v nasej domacnosti!Aj taK ma vzdy nejake pindy.Len caka na to kedy nieco zle poviem,kedy sa zle zachovam a uz to je retazova reakcia.Ja by som tiez najradsej bola ak by nam dali pokoj a kazdy si zil po svojom!Bohuzial oni sa nudia a stale vytvaraju dusno!

dreamer4
8. dec 2011

@p.j.jacky stokrat som si povedala, ze neriesim, ale ako pises, to stale tak tajne sa dufa...ze sa zmenia...ale DOST, treba si povedat stop, tak to nejde....a ignoracia (aj ked je to tazke, lebo ma vedia do nepricetnosti svojou hlupostov vytocit) ale inak my nikdy stastne nebudeme!!! takze pevne nervy Ti zelam... a asi si treba uvedomit, ze ked oni nechcu.....tak ty sa mozes marne snazit....

p.j.jacky
8. dec 2011

@dreamer4 mas pravdu,my sa mozeme snazit ako chceme,ale ak je to len jednostranne,nema to vyznam.
Ale uz mi to prislo aj smiesne ze mam zakaz ku svokrovcom....este ze mi nemozu zakazat telku,ci pocitac... 😀

dreamer4
8. dec 2011

@p.j.jacky akoze mi to pride vrchol DRZOSTI, ze ty mozes a ty nie...to co je???? sak ty a tvoje babatko si jedna sucast......to ako moze niekto take daco povedat??????ked si nevazia teba, ako si budu vazit kus z teba?

rainbow0508
8. dec 2011

@verulka Tak to ti len zavidiet...moja svokra ma momentalne truc obdobie...a svokor sa urazil, lebo som povedala, ze maly ma uz na zimu vsetko. Tak sa odul, ze mi nic nie je dobre, co on kupi. Ale pytat sa na zimnu vybavu v polovici novembra je dost haluz....co uz.

p.j.jacky
8. dec 2011

@dreamer4 presne, to si dobre vystihla a tvoj muz ako vidi Vasu situaciu???

dreamer4
8. dec 2011

@p.j.jacky tak on do poslednej chvile myslel, ze to bude dobre...sak pochopitelne, su to jeho rodicia, ale tak ked to zacalo byt take....ze nam to narusala vztah do takej miery, ze sme sa bavili o rozchode....tak to asi konecne pochopil, ze dobre to nebude..lebo nemoze sa len jedna strana snazit....a vazne pochopil, ze je vrchol drzost povedat: sak ona nech nechodi, zober malu a dones ju ukazat..." takze aj vztah medzi nami sa upravil...ked pochopil, ze sa to neda zmenit a zmieril sa s tym? Tvoj ako? ale myslim, ze oni to maju tazke (partneri)ved su to ich rodicia a o to tazsie sa im priznava, ze maju posahane nazory a poziadavky...

p.j.jacky
8. dec 2011

@dreamer4 no prave ze moj to nechce vidiet.on povie ze im ju ukaze,ze su to stary rodicia jeho dcerky,ale mna mrzi,ze on im vlasne takymto chovanim ich utvrdzuje ze som ta nula,lebo nato vsetko ako na mna kydaju,on sa k nim ma.Tiez uz bola u nas tema rozvod,co som mu navrhla aby sa zbalil a isiel k mamicke,lebo uz nevladze!Zatial stale bojujem aby sa vspamatal....al to by musel chciet.On aj prizna ze aky su,ale stale ich respektuje.A to sme spolu 15 rokov a ked sa za tie roky nezmierili stym ,ze som ich syna zena,nezmieria sa NIKDY!

dreamer4
8. dec 2011

@p.j.jacky Asi je na mieste aj otazka, ze ci maju taky narok sa nazyvat starymi rodicmi???? ja si myslim, ze rodiacia mojho partnera si absolutne nemaju pravo narokovat na dcerku, uz len tym, ako sa chovali ku mne a knej (v brusku) pocas tehotenstva.... A je smutne, ked si to manzel po tolkych rokoch neuvedomuje......a mozno by bolo fajn zajst ku nestrannej osobe, mozno k poradcovi....lebo aj ty sa tym trapis...a stale asi budes. mestranna osoba zhodnoti situaciu a hlavne objektivne!!! a to mu mozno otvori oci! lebo on je citovo zaangazovany voci rodicom, a preto to nevie triezvo posudit, ako napriklad ty, lebo s nimi nemas take puto (myslim rodicovske). Ste nad takym nieco nerozmyslali?

p.j.jacky
8. dec 2011

@dreamer4 to by moj muz neisiel,Lebo on prizna aky su,vie aky su,ale aj tak si ich vazi! Ja mu to neberiem,nech si ich vazi,ale nech on sam nepodraza kolena mne.Minule mi povedal,ze volal s mamou,ze On jej volal,kvoli nejakej veci a ze ona chcela prist kuknut malu(po 3mesiacoch) a muz jej povedal,ze nech nechodi lebo sme chory a ze nevie aku ja budem mat naladu.Som myslela ze puknem od nervou!Tak potom co by svokra nevyskakovala,ze!
Ja som mu dohovorala stale,ale on to berie tak,ze mu to zakazujem,prikazujem a ze on nic bez mojho dovolenia nemoze.Ani vlastnej mame ukazat svoje dieta!Toto mi vzdy vytkne. A tvojmu ako dlho to trvalo,kym pochopil ako sa veci maju?

kokorunecka
8. dec 2011

Moja svokra ignoruje mňa a aj nenarodené dieťa...
Baví sa so mnou, len keď je pri mne manžel, aby on mal pocit, že je všetko ok..
Ale on veľmi dobre vie ako to je a ani to, že im on dohovára nepomáha...
Takže až to tak bude pokračovať tak naše bábo uvidí max. na fotke, lebo ja k nim teda utekať nebudem a môj muž tiež nie...
K tomu dodám, že manželmi sme rok a koľkokrát boli u nás na návšteve? Prosím pekne, 0krát. A to chodia k nám do mesta na nákupy min. 3 razy do týždňa. 🙂

olexa
8. dec 2011

ahojte žienky, ja nemám svokru lebo nie sme zobratí, ale aj tak ju niekedy tak volám, keď sa o nej bavím. Neviem si predstaviť byť s ňou v jednej domácnosti, vadí mi jej zmýšľanie a možno už aj všetko ako sa správa 😠 . Nerada k nej chodím na návštevy, lebo stále počúvam aké sú dobré a múdre všetky deti na ulici v dedine, niet lepších detí. A neviem si predstaviť čo by povedali, keby my sme už mali bábo, či by aj ono bolo také dobré ,alebo by len hovorila, že nedobre som ho vychovala. Ako na mňa sa sťažuje, že nikdy nič u nej nechcem zjesť a čo ja vlastne jem 😀 A stále mala ku mne nejaký koment. Bývame už sami, ale na víkendy sme chodili k našim kde sme boli celý víkend a u nej, len v nedeľu pozdraviť, že odchádzame 😎 Každú božiu nedeľu synčekovi nabalila rezne, aby mal na večeru a prípadne do roboty aby si zobral. Už 4 roky som s ním a z toho 3 roky mu balila tie rezne až ma to naštvalo a povedala som je do očí, že ja viem navariť a nech mu tie rezne už nebalí, lebo ho to nebaví jesť stále to isté. Priateľovi to išlo fakt hore krkom,ale nikdy sa neozval. A nakoniec som bola tá najhoršia ja, ale mám už od nej pokoj. 😎 Všetko bez komentárov celá návšteva, ktorá trvá už iba pol hodiny.

lublana1
8. dec 2011

ja so svojou svokrou tiez nevychadzam. a vlastne tam uz ani nechodim, ani mm, sice on pracuje v zahranici, ale aj ked je doma, tak k nej nechodi. moj maly ma 18 mesiacov a ona ho bola naposledy pozriet, ked mal jeden rok. odvtedy ani raz, ani nezavola, ci je zdravy, proste nic. takze ja to uz neriesim... len najviac ma stve, ked prideme na navstevu ku svagrovi, bratovi mojho mm, tak ona tam prileti, kedze byvaju v jednej dedine a vtedy sa hra na "velku babku"... a vtedy mi vrie krv v zilach... samozrejme, pre maleho je to cudzia osoba...

olexa
8. dec 2011

"najlepšiu" svokru má asi moja susedka celý svadbu zariadila neveste po svojom, na druhý deň po svadbe jej bez opýtania šla objednať plastové okná, ktoré ani neplatila ona (bývali u nej); keď mala návštevu svokra sedela pri nich v kuse, nemohla sa o ničom s kamarátkami porozprávať; keď prerábali tak v kuse stála pri majstoch aby to bolo ako ona chce v jej dome a keď si aspoň vymaľovali po svojom okomentovala, že to vyzerá otrasne ! nič nebolo dobré, absolútne nič a keď oslavovala 25 narodeniny spravila jej oslavu a pozvala farára z dediny 😀 a pred Vianocami sa nestihla vyspovedať tak jej zavolala domov farára a iba oznámila, že choď do obývačky sa spovedať 😀 a každú nedeľu ráno o pol 7 ju budila, že má ísť do kostola s manželom...bolo mi do smiechu, ale aj do plaču čo si vytrpela pri nej a teraz už má pokoj lebo sa odsťahovali, ale aj tak jej nepriamo robí zle..to je diabol, nie svokra 🤐

mihouk
8. dec 2011

@dreamer4 @p.j.jacky Mate to doma velmi podobne, ale ja by som to brala tak, je to moje dieta, takze but so mnou, alebo nic, obe su este malicke, ked budu ma 2 roky je to uz ine. Inak ovela zabavnejsie, lebo nas maly ked pride svokra, ktoru nepozna, tak sa jej otoci chrbtom a ignoruje ju. Je pravda, ze byvame daleko, takze ich casto nestretavame, ale moji rodicia sa aspon snazia aby ich videl na Skype, oni ho maju tiez a naposledy volali na jar, takze niet sa cudovat.

p.j.jacky
8. dec 2011

@mihouk Ak by to zalezalo len na mne,tak ich nepoznam!!!A isto im malu nedam!To som povedala aj muzovy a nech sa aj na vlasy postavi ,NIE!Oni by chceli aby ich mala lubila,bez akeho kolvek pricinenia,asi su nauceny ze im vsetko do puse ide samo!!!
Najhorsie je na tom to,ze uz aj keby svokra chcela,prejavila zaujem,ja mam vsebe voci nej tolko hnusu a nedovery,ze malu by som jej nezverila!

nikolca
8. dec 2011

no ja mam svokru na figu a už len ked ju vidim tak mam dosť,byva sice pod nami v rodinnom dome,ešte že mame svoj vlastny vchod,o tom že ma vnučku pomaly ani nevie,zoberie si ju tak na päť minut a že dovi dopo,po piatich minutach ju dovedie s tym že mala u nej nechce byť a to ma 2 roky,tak si len pomyslim že vdaka za pomoc,mala je strašne zla počas celeho dna,nervači,plače,ked ideme von nahanam ju po byte čo nie a nie obliect,kolkorazy som z nej spotena ako kôň,varime spolu,v jednej ruke varecha v druhej Nikolka,a svokra sa radšej spravi že je hlucha,že ju nepočuje,no a mna to neskutočne vytača no hlavne že sa cele dni o druhu vnučku stara,ta chodi do prvej triedy,aj sa s nou uči,rodičou ma cele dni v robote,dokonca mala svokra nohu zlomenu,a s barlami ju išla čakať ku škole a to ma 65 rokov,a ked som sa stažovala kamaratke tak ta mi povedala a čo si mysliž že ja to mam lepšie?ja si pradlo operiem a nestačin sa otočiť svokra mi pradlo strhne a poveša mi ho vnutry na sušak no a najviac ma pobavilo 😀 ked mi povedala že najlepšia svokra ke 10 metrov pod zemou alebo ked byva 100 kilometrou od teba 🙂 😉

nikolca
8. dec 2011

nerda k nej chodim,netužim tam chodiť ,problem je v tom že my mame sice svoj vchod ale dole mame ešte schody s dverami a ona si knam chodi ako keby sa nechumelilo,už som chcela od muža aby tie dvere zamuroval a on že ako by to vyzeralo,že by si mamička myslela že sa na nu vykašlal že cely život sa o neho starala no ved to cely život maš 35 rokov a stale sa o teba stara,my len ked v nedelu niekde ideme on jej chodi hlasiť kam ideme,raz ma to už dožralo,išli sme do čiech tam žije môj brat,išli sme na navštevu a mužovi som povedala že si neprajem aby to išiel oznamiť jeho mamičke,a to som mu prizvukovala cely tyždeň,až kym sme do tych čiech neodišli,no lenže mamička mu volala že kde sme,ked sme neni doma,potom ked sme boli na spiatočnej ceste už kusok od domu,no a ked sme prišli domov,ešte som malu obliekala v aute,tak som videla ako sa zaclona mihla a behom chvilky bola aj vonku,tak som mužovi povedala:no ona nas snad musela špehovať!a muž že prosim?

tamix
14. dec 2011

Ahojte, ja som si myslela, že len ja mám takých svokrovcov, čo malú vidia 4x do roka a mi sme boli u nich na Vianoce pred dvoma rokmi. Nás nikdy nezavolajú, len sa k nám nasáčkujú. Som rada, že nie som sama!!!! 🙂

p.j.jacky
15. dec 2011

Ahojte,je tu nejako mrtvo...aaale potrebujem sa zasa vykecat,lebo zosaliem.Moja svokra sa stazovala mojej sestre.Vraj moja dcerka bude obezna,zle sa o nu staram,vychovam.Vraj citala na nete,ze ak 4mesacne babatko place z neznamich ludi,je chyba vo vychove.Lebo ked mala mala 4 m a prisla za nou svokra,revala ako keby ju z koze drali.Tak ona si to studovala na nete a vraj to je moja chyba.Nie jej ze ju nepozna...som uplne hotova.Kydala na mna ako sa len da...neviem co robit.Hovorila som to manzelovy,ten povedal,ze sa mam na to vykaslat a ignorovat ju....ale mna to uraza!!!
Vraj ona k nam nemoze chodit,lebo citi ze u nas nieje vitana,ze ona sa obetuje a radsej malu neuvidi,nez aby robila zlo!!! asi od zlosti puknem...ako to ze ona nema zaujem,zvadza do mojej vychovy a utaza babatko-moju dcerku ze je obezna....och boze ☹

ejuska79
15. dec 2011

my sme z jedneho mesta a svokra pride pozriat malu tak raz-dva krat do mesiaca, svokor ani nevravim, tan ju videl asi 5 krat..samozrejme, ze vzdy place, nepozna ich...a pritom v spolocnosti problem nema, deticky zboznuje... na moju mamu sa tesi, ked pride uteka za nou.... no moja svokra je kapitola sama o sebe - dievcata neuznava, asi preto za malou nechodi.. ma dvoch synov.. ked som cakala malu, tak ine nemala, len ze pipik dorastie, ze urcite zle videli...potom mala problem s menami, vypisovala mi smsky nech nedavam take otrasne ruske, zidovske atd... odvtedy ju nemusim... a teraz ked cakam chlapca, tak mi velice gratulovala, a ked som som sa jej spytala, ze ci by aj k dievcatku gratulovala, jej odpoved bola- no ale vies, ze ja som na tyh chlapcov, mali chlapci su takí zlatí... nemozem ju ani citit... velmi sa ma to dotklo, hlavne kvoli malej, akoby ona bola nieco menej.... vlasne som aj rada, ze sem nechodi, lebo niekedy sa to asi zle skonci, a neudrzim sa...

skodovam
17. dec 2011

Ahojte, vačšina tu píšete, že so svokrou nevychádzate, ja zase naopak. Moja svokra je super žena. Možno to robí aj to, že v podstate to nie je vlastná svokra, je to mužova nevlastná mama, ale čo sa týka toho, ked som potrebovala pomôcť s detmi alebo postrážiť tak kedykoľvek, nikdy mi nepovedala nie. Bývame aj v jednom dome, oni majú prerobený spodok a my vrch, takže máme každá svoju vlastnú domácnosť. Nikdy sa mi nestarala do výchovy detí ani do domácnosti a keď potrebujem s niečím poradiť, tak idem len za ňou. Svokor, to už je niečo iné, ten má svoje muchy, ale vnúčatám by dal hocičo. takže asi tolko, ja si na svokru nesťažujem, asi nás je málo takýchto 🙂 🙂

zuzkanka117
18. dec 2011

😵 😵 😵 keby mi pred rokmi nebol zomrel priateľ, mala by som najlepších svokrovcov na svete .. prešli roky, ostala som po nevydarených vzťahoch sama a osvojila som si dievčatko. Minulý rok, takto pred vianocami, som ich stretla pre kauflandom, malú som práve vyberala z košíka, keď stáli predo mnou. Nevedeli sa jej "dohladkať", jeho otec ju držal za snehulku, dotýkal sa jej prštekov ... bolo to emotívne, mala som čo robiť, aby som nezačala plakať a zrazu jeho mama hovorí - "prečo si nám nepovedala, že ju máš, veď je ako naša ..." 😵 😵 Okrem Veronikinho mena sa ma nepýtali na nič z "jej pôvodu" a potom sme už plakali všetci okrem malej, ktorá sa škerila na "dedka a babku" Okrem môjho im vlani zomrel aj najmladší syn, po desiatich rokoch a mal 28, ako vtedy on ... ☹

katka3012
22. dec 2011

Ako citam vase prispevky,tak som asi jedina,co ma svokru fajn,aj ked volakedy sa najdu dake tie musky na nej 🙂U svokry som byvala cca 4 roky,a to som s mojim muzom este len zacinala chodit,a nemala som ani ten najmensi problem s nou,brala ma,tak ze som uz skoro v ich rodine 🙂 potom sme si kupili byt ,vzali sme sa a teraz sme spolu 8 rockov a 2 roky budeme spolu zobraty.Skoro kazdy tyzden pridu k nam na navstevu,pozriet svoju vnucku,a co a ako mame nove a tak....Velmi dobre si vychadzame a co sa tyka mojho svokra,tak to je taky soumen klasik 😀 Takze ja sa stazovat ozaj nemozem

sisanka
23. dec 2011

@skodovam presne takto byvame aj my a tiez so svokrou dobry vychadzam 😉