Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

komajota22
26. dec 2011

ja nemozem nastastie na svokrovcov povedat zleho slova. Su dost liberalni. Svokor je supeeer, velmi si rozumieme, k svokre bola a este stale je cesta tazsia. Nie je zla,ale je dost chladna, neprejavuje emocie, len stale vari pracuje a tak.nikdy neviem co si mysli 😵 ale stazovat sa nemozem. jediny koho nemusim je svagor a jeho frajerka, ale to je ina kapitola :D

stefancovakatarina
30. dec 2011

ahojte,,moja svokra bola doslova peklo...pred svatbou tutu mutu,ako ma ma rada a same blablabla...po svatbe som bola neschopna...rok po svabe sa nam narodila dcerka...popri tom som studovala,starala sa o domacnost a o dceru....no asi to nestacilo.Stale ma obvinovala ,vsetko bolo zle,polievka malo slana,preco peries vecer a nie rano,tak sa prdlo nevesa,nedavaj tej malej hento,nerob to takto,,,,,,no na infarkt.Najhorsi bolo,ze manzel sa ma nikdy nezastal,bol na jej strane.Zacal ma podozrievat z nevery,robil sceny a svokra sa len vyzivala....raz mi ruply nervy a povedala som mu,ze bud sa odstahujeme alebo koniec....hadajte ....odstahovala som sa ale len ja a mala,zbalila som par veci do igelitky a odisla som.
Zobral som si byt do prenajmu,na vlastny nemam,ale zijem v klude a spokojne.Otec o malu nejavi zaujem,sem tam si ju vezme na navstevu.
Svokra sa mi dokonca vyhrazala,ze mi malu zoberie,ze to da na sud a vezmu mi ju,lebo pri mne je zanedbana...trapka jedna...mala ma vsetko po com tuzi...svoju izbu,hracky,vsetko
Ja pracujem,staram sa o dcerku,mam svoj klud,svoje miesto a mam aj priatela,ktory pri mne stoji a pomaha mi,mala ho lubi a tym,ze sa o nu otec nezaujima,prestala sa nanho pytat a uz k nemu ani nechce chodit....Svokra len zazera,ked sa nahodou stretneme a ja jej len zamavam ironicky sa usmejem a idem si dalej s uzzasnym pocitom.

e_l_e_n_k_a
30. dec 2011

@stefancovakatarina klobuk dole pred tebou, ze si to zvladla aj ked ten tvoj sa drzal matky nie teba.gratulujem! a maaaaaaaaaaaaaaaavaj svokre nadalej 😀

e_l_e_n_k_a
30. dec 2011

@zuzkanka117 aj mne vysli slzy, ked som citala tvoj pribeh

lillah
31. dec 2011

Ked citam tie vase prispevky, som rada, ze mam taku svokru ako mam. Sice poie svoj nazor, aj nas s muzom vuhresi ked sa jej nepaci...ale ja sa akurat zasmejem a robim si po svojom....pokial s jej nazorom nesuhlasim. Ak sa mi zda, ze ma pravdu rada ju posluchnem. Ale je mozne, ze mame dobry vztah aj preto lebo sa vidime 2 x do roka na dva tyzdne 😉

sympa1
31. dec 2011

ja sa mozem pochavlit ze mam tu najlespiu svokru aku som si ani nepredstavovala...mame lepsi vztah ako s mojou mamou...ale ona ma s kazdym dobre vztahy...je to pozemsky anjel....a to byvame vedla seba v bytoch v jednom vchode na jednom poschodi 😵 ked potrebujeme pomaha, poradi ..ale inak sa do nas nestara, respektuje nasu vychovu, co povedia rodicia je v 1.rade..a to vysvetluje aj nasim detom.. a kedze je dost zaneprazdnena svojim pdonikanim tak sa vídame menej ako s mojimi rodicmy cez cele mesto co byvaju. moje deti jej hocikedy zabuchaju na dvere a vzdy ked je doma aj ked unavena otvara dvere s usmevom na tvary....svojich starosti ma dost, lahky zivot nemala so svojim muzom,, uz nebohy svokor, okrem podnikania je domovou dôvernickou...a tych prkotín a blbosti co musi riesit so vsetkymi susedmy jej nezavidim...ale ona tu svoju pozitivnu energiu nestraca ..ani usmev na tvary 🙂 ...som rada ze ju mam

ivka_alex
1. jan 2012

falosna, zakerna, nedoprajna, sebalutostna, jedinecna, ....

p.j.jacky
11. jan 2012

Ahojte kocky,tak sosm sa prisla zasa vykeca... 😀 MOj manzel dotiahol k nam svokru,ze proste za malou chodit bude a hotovo.Kym je muz doma celkom sa to da.Ale ako nahle odide je to peklo.Bola u nas predvcerom a mala ju vobec nechcela.Stale ju nuttila aby sa snou hrala,nosila len narukach.Nenechala ju ani na minutku oddychnut.Ja som akoze relaxovala a tisko som ich pozorovala(manzela,svokru a dcerku)ASI po hodine a pol hovorim.Ona bude smädna.Svokra namna zaganala,ze co ju staLe nalievam cajom.No jasne vypila 100 caju aka bola smädna.Pocikana,plienka ako balon.Podbradnicek zagrcany,nechutny.Tak som si ju vzala dala do poriadku a povedala svokre ze ideme sa kupsat a spat.Tak sa jej to nepacilo a povedala ze pride aj na dalsi den.Na dalsi den mi manzel vytkol,ze mala bola zlá,lebo ja som bola nervozna a prenasam to na malu a preto to vcera tak zle dopadlo. ☹ Potom prisla zasa jeho mamicka ,lenze manzel musel ist prec a to bolo strasne dievcata.Sadla si v obyvacke s malou a hovori jej"aj dnes si moja nervozna?Ano si?lebo tvoja mamicka je nervozna?Ano,ano?som hladela ako debil,so slzami v ociach.Povedala som ze som naprosto kludna.Lenze cely scenar sa opakoval.Mala ju nechcela,stale sa pytala ku mne.Prisiel cas vecere.Polozila som ju do jej oblubenej stolicky a chystala som jej papku.Svokra na nu zacala natahovat ruky"ides,ides ku mne? A samozrejme sa mala rozrevala.Hovorim nechaj ju tam,ona tam je rada uz ide papat.Otocila som sa chrbtom,ale nenapadne som zazerala a svokra ju drazdila rukami.mala revala ako sialena.Potom mi od rozrusenia ani jest nechcela,no nic.Povedala som svokre ze uz stacilo a idem ju dat spat.Ona sa urazila a s placom utekala domov,len ze ju stretol manzel......samozrejme ze ju polutoval,ze nemoze byt taka citliva a musi dosjt nabuduce......ale ona je zakerna....baby co robit?co robit?celu noc som preplakala.Nenecham seba a ani dcerku terorizovat svokrou,lebo manzel si praje aby jeho mama mala vstah s jeho dietatom.ved toto co ona robi nieje normalne.Lenze ako to mam manzelovy vysvetlit,ked ma nepocuva?Ked on jej chovanie vzdy nejako ospravedlni?co robit?Bojim sa ze nase 15 rocne manzelstvo skrachuje,lebo neviem ako dlho vydrzim toto znasat.....uz som naozaj zufala ☹

bubbles
11. jan 2012

@p.j.jacky nechaj ju na krku manzelovi, ked tam dotrepe svokru.. a na rovinu mu povedz, ze sama s nou nechces byt.. nech si on vyskusa, ake je to sam byt s matkom, ked nevedia utisit dieta a nech vidi, ze to nie je Tvoja nervozita.. povedz, ze mas nieco surne vybavit, zubara, nieco vymysli.. alebo teda aspon keby pristupil na to, aby aj on bol doma, ked pride svokra..
ale skor by som skusila s nim podobrom sa porozpravat, ze Ty svojmu decku isto nechces zle, tak ju nedrazdis proti svokre.. a preco mamicka neda na Tvoje rady, ked najlepsie vies, co je malej, ci nechce pit? a preco Ti ju rozmrzi, ked ma jest? povedz mu, ze sama by mala vediet, ze vtedy dieta potrebuje klud.. ved Ty jej ju nevytrhavas z ruk, aby sa s nou nemohla hrat, ale ma svoj rezim.. nech ju skusi manzel nakrmit, ked Ty jej budes ukazovat hracky, alebo nech ju skusi uspat, ked ju Ty budes hnevat.. nech si skusi napravat pokazeny rezim 🙂 a mozno mu dojde, ze je to fakt o tom, nie ako Ty chces svokre zabranit byt s malou..

elise
11. jan 2012

@p.j.jacky daj manželovi na výber bud ty a tvoje dieťa alebo jeho matka, stanov čas návštev kedy býva malá v pohode a mimo návštev ju nechceš vidieť🙂 inak ja by som svokre asi vytmavila na celj čiare čo si o nej myslim a poľutovala ju že ked takto "vychovala" manžela že sa nečuduješ že manžel bez nej nemôže ani dýchať a všetko je len na tebe že by mohla pomôcť tým že napríklad ti umyje riad alebo pripravi večeru

p.j.jacky
11. jan 2012

@bubbles mame dohodu ze jeho mama u nas ,len ked je on doma.Svokra je preborkyna chytania sa slovicok a vsetko dokaze pretocit proti mne!S manzelom som to preberal 100x ale bez vysledku.Povie ze si to my dve robime obojstrane.Ze jej vylevy mam ignorovat.A ze on ma ine starosti ako riesit nase konflikty. ☹
@elise dala som mu na vyber.Povedal ze ho hnusne vydieram.Ze nas lubi a nechce bez nas zit,ale nemozem od neho chciet aby sa zriekol svojich rodicov.Stanovila som cas,dni,ale to sa manzelovy nepacilo.Ze jeho mama nemoze dojst kedy ona chce.A ked poviem ze nech jej zavola aby prisla,lebo mala je v pohode ,tak jej vola.Ale kym ona pride prejde hodina(byva od nas cca 5 minut),lebo sa musela ist okupat...a podobne vyhovorky.Cez den mame svoj program a okolo 17tej sme doma.Svokra chodi do prace a moze len vpodvecer.

Dozvedela som sa od ludi,ze si svokra stazuje na mna ze socialne zanedbavam malu,ze stale place a je mala nervozna!Ona by chcela aby sa jej 8mesacne dieta k cudzej zene hodilo okolo krku a malo ju rado...ale co ak mala citi to ze jej laska je povrchna a preto ju nechce?Je aj toto mozne??

elise
11. jan 2012

@p.j.jacky môžeš sa dohodnuť že svokra k vám nikdy nepríde ak ju výslovne nepožiadaš ty aby prišla a že ked chce vidieť mamičku nech zobrie malu a nech ide k nej a ty si spraviš relax den pre seba u mojho bratranca to fungovalo takto lebo jeho žena svokru nemusela, všetci boli spokojný až raz bratrancova mama zavolala jeho žene že by veľmi chcela aby prišla aj ona 🙂

p.j.jacky
11. jan 2012

@elise no vziadnom pripade k nim s malou nepojde,to by bola svokra na koni,len by do muza hucala a ja by soom nevedela co sa tam deje...to aspon u nas doma to mam ako tak pod kontrolou

irriss
11. jan 2012

@p.j.jacky
je to mozne... 😉
Dite vyciti naklonnost...
a podle toho urci svuj "pohyb"...urcite bych ji do objimani nenutila...to, ze je to dite jeste neznamena, ze se musi chovat tak, jak "by se melo nebo jak by se predpokladalo = povrchnost a neuprimnost"

Zrovna jsem obdobu psala do temy "Zdravite - nebo jak zdravite svych svokrovcov..."

😉

elise
11. jan 2012

@p.j.jacky možno naozaj chceš mať všetko pod kontrolou ale to nejde vždy. určite si pravidlá správania svokry u vás doma čo si praješ a čo si nepraješ inak ak príde k vám zober malu obleč ju a chodte na prechádzku von, ak sa svokra pridá, môže kočíkovať😀

mihouk
11. jan 2012

@p.j.jacky Ja by som mm vysvetlila, ze jeho mamicka musi pochopit, ze dcera je este mala ona velmi tlaci na nu. Vztah sa buduje postupne a ak to nechape je to jej problem, ty proti tomu nic nerobis, ale mala by respektovat jej rutinu a aj teba ako jej matku, ked nieco povies. Podla mna robis vsetko v pohode a nik ti nemoze nic vycitat, snazis sa malu ochranit, ked bude vacsia, bude to lepsie, moj maly svokru ignoruje, dal jej par sanci, ale ona ho svojou hluchotou odignorovala, tak si to u neho prepasla (samozrejme je to moja chyba 😝 )

p.j.jacky
11. jan 2012

@irriss no to ja vsetko viem,ale svokra nuti malu...a ked ja mam namietky,ona sa rozplace ze jej nedovolim aby si s malou vytvorila vstah!Kazda nasteva ci uz u nas,alebo bola kocikovat konci tym ako je ona zo vsetkeho nestastna odchadza s placom a srdce rvucim lucenim k malej! Muz jej to zere!Ja nie.Ved ju vidi kazdy den.Odomna chcela ked som prisla s porodnice aby som jej malu dala,ze sa bude ona o nu starat!Chore!Ja som jej mama.Ona je cela chora.Pritom ked sa dozvedeli svokrovci ze cakame babatko,boli zhrozeny ze do akeho sveta sa nam narodi dieta,ze aj tak bude koniec sveta a sme nezodpovedy,ked svoje dieta vystavime takemuto zivotu (su Jehovisti)muz neuznava ich viera a ani ja!
@elise Ale svokra chodi knam po 17tej,ako mam ist uz v zime s malou von.A ak ja vyslovim poziadavky,tak to proste obrati proti mne.Povie ze aj muz je rodic a ma pravo rozhodovat kedy a co bude robit jeho dcera.Ze mala ma aj otca,nie len mna....ona ma tolko argumentov.No a ked aj manzel ide k nej pride za dve hodiny,podrazdeny ,ked sa ho na nieco opytam je nevrely a postupne na dalsi den zneho vyjde co mu mama nakecavala,ako mna spinila a pod!

elise
11. jan 2012

@p.j.jacky ja by som ju stopla uplne normálne by som sa odsťahovala k rodičom na určitý čas a dala svokre podmienku na ktorej by som trvala. ja som s malým chodila von a aj večer, za každeho počasia aj ked lialo aj ked snežilo.stanov jej čas príchodu na 15 hodinu na hodinu a potom sa uvidi čo a ako alebo si sadnite otvorte flašu a povedzte si aká je jej predstava správania sa k malej ako babka a aká je tvoja aby sa babka správala k malej. hned to nepôjde ale postupne ano. inak ja by som to riešila rezolutne kašlem na svokru a svokra knám nesmie prisť a stretávanie maximálne na verejnosti.

p.j.jacky
11. jan 2012

@mihouk dakujem uz som zaujala aj postavenie,ze nech svokra chodi knam kedy chce aj kazdy den.Som mila,usmevava a snazim sa robit dobru naladu.Ale mala ju aj tak nechce.A cim viac som ja zhovievava,tym väcsie ona ma pravomoce,tym viac toho zneuziva a caka väcsie a väcsie ustupky odomna.Manzel je spokojny lebo jeho mama po 8mesiacoch javi o malu zaujem,ale nejako mu neviem otvorit oci ,co sa to deje.

Inak mam dobreho muza.Pomaha mi vo vsetko v domacnosti,venuje sa mne aj malej.Nevicita mi nic ,ani mojich rodicov ,ani kamaratky ani vychovu malej.Kym teda nezasiahne jeho mama.Potom to trva niekolko dni nez ho uvediem na spravnu ciaru,ze takto to bude a hotov.
Boli mi povedane od svagrinej,ze oni vsetci lubia mojho muza a malu a ze ja sa musim zmierit stym,ze mna proste nikto nema rad a musim sa vyrovnat stym ze muz je mojej dcerky otcom.....asi tak..... ako mam prijat ludi,ktory mi nicia zivot,muz to nevidi?Ako mam im zverit svoje dietatko?
Muza opustit nechcem...lubim ho a on lubi mna....On sa da velmi lahko spracovat ci uz mnou alebo jeho mamou,ci jeho sestrou...ale je to vecny boj,preteky bez konca....a mne dochadzaju sili.

irriss
11. jan 2012

😒 @p.j.jacky
😉 vse jsem pochopila, jakmile jsi napsala viru...
..jelikoz si uz netroufam na MK reagovat, jak bych chtela..napisu Ti jen toto:
chapu jeji postaveni a chapu hlavne Tve zdrzeni...
viru i lidi znam..bohuzel i nektere(nepisu vsichni!!!), ktere jsou doslova chore...je to smutne..ale dcera me kamaradky se diky teto vire dostala do psychiatricke lecebny... 😉
Smutny pripad, devceti (dnes uz 22 let) zustal tik- osklivy tik v ocich a "spinave papiry" na ktere ji nedaji uz ani ridicak. 😒 .

elise
11. jan 2012

@p.j.jacky jednoducho ti závidia a nemôžu sa zmieriť s myšlienkou že ich syn a brat má dieťa. nedaj si nahuckať od nich tie klamstvá. myslim že ťa maju radi ale nechcu si to pritustiť a chcu ťa vytáčať tým že svokre robi dobre malu jedovať.ak je mujž lahko spracovateľký a ovplyvniteľný treba ho držať nakrátko. prečo nemala svokra o malu záujem predtým? od jehovistou ruky preč je to sekta vymývanie mozgov

p.j.jacky
11. jan 2012

@elise toto vsetko mam za sebou,rozhovor so svokrou,x rozhovou a dohad s muzom aj so svokrou...nerespektuje to ona a muz casom povoli na com sme sa dohodli a ide to podla nej. Ked som povedala ze jeho mamu u nas nechcem,muz mi povedal ,ze nemam provo im branit.Je to jeho mama on jej veri.Ma nas rada.Ze sa musim zmierit stym ze jeho mama je taka.Ze ona uz nevie ako sa ma starat o tak male dieta,ze uz starne (51rokov) a ze treba ju jemne navigovat.Ked jej poviem pekne co a ako s malou ona to ignoruje,ked poviem razantne rozplace sa a robi chudinku...Vonku sme do 16.30. to mi mala spi a ja kocikujem s kamaratkou.Potom prideme domov a chystame sa na vecer.Troska pohrat ,okupsat,napapat,pomuchlovat a spat.Chodi spavat medzi 19-20.skor ju do postele nedostanem.Ked poviem svokre ze uz by som ju rada mala v klude ,ze pojde za chvilu spinkat,tak zasa urobi plac strasne lucenie s malou ako keby umierala..no des a hruza

elise
11. jan 2012

@p.j.jacky ja ti píšem iba svoje názory na situáciu ale pri výleve svokry by som otvorila dvere a povedala by som jej nech vypadne a ak má záujem hrať divadlo nech sa zapíše do dramatickeho kružku alebo nech ide na nejaký konkurz na hercov že herečka je výborná kandidát na oskara a nech sa páči že voláš manželovi a kludne mu poveš že práve máš otvorene dvere a jeho mamička odchádza.

mandragora22
11. jan 2012

@p.j.jacky ahoj, mnohe z tychto "natahovaciek", ktore tu citam od teba, mam podobne aj ja vo vztahu ja-partner-jeho matka, takze ta plne chapem, a navyse, obdivujem, ze mas napriek vsetkemu este dost pevne nervy, ja by som to uz asi vzdala...cely takyto vztah, kde muz sustavne hra na husle podla matkinych not. a pravdu povediac, nemam mnohokrat od toho daleko, drzi ma pri nom v poslednom case uz len to, ze dieta ho zboznuje, a on zboznuje dieta, ale nervy praskaju v takychto zlozitych situaciach 😉 😉

p.j.jacky
11. jan 2012

@elise neviem preco nechodila,vymyslela si ze nemoze.Lebo som vraj neprijemna.Pritom som jej dala malu kocikovat a ked aj zo zaciatku prisla na 10minut,mala jej v naruci plakala.Zacala do mna ryt,ze dieta sa nema nosit,dieta nemam kojit na poziadanie,ze je prepapana a rozmaznavam ju.Nakoniec sa potvrdil reflux.Vycitala mi ze som nedokazala malu normalne porodit,museli mi robit akutnu sekciu,ze keby somvydrzala viac,porodila by som.Tak som ju prestala k nam volat.Ked prisla bola som vzdy slusna.Ticho som pocuvala jej vycitky aka som.Povedala som to manzelovia povedal,ser na nu,vyhybaj sa jej.A tak som sa jej nevnucovala aby prisla,a ona sa sama neozvala ...ked som ju zavolala aby prislu (len kvoli muzovi)povedala ze nemoze dojst lebo som neprijemna a neciti sa u nas dobre.Ked som bola tehotna vynadala mi na ulici,ze som histericka,ze dycham a chodi ako slon,mam dychat normalne a nohy dat k sebe.To som bola na konci 8m....asi tak v skratke 😅

p.j.jacky
11. jan 2012

a odist z bytu k rodicom nemienim.To by bola svokra na koni.Hned by mu davala rozumi,ze aka ja som,ze veznem decko a ze uz aj nemu branim a podobne keci...Ona je proste vtomto svetova.

elise
11. jan 2012

@p.j.jacky to mi je ozaj ľuto taká harpia-psychicky narušená. inak malá vie že vlastne svokra je zlá ženská a preto u nej plače, citi sa v jej spoločnosti nepríjemne. držim palce aby sa situácia vyriešila🙂 a svokra býva v rovnakom meste ako vy? nepomohlo by presťahovať sa?

p.j.jacky
11. jan 2012

@elise dakujem. byva dokonca na tej ulici ako my(na sidlisku).Odstahovat?ja by som vedela vyriesit situaciu jednou vetou.Svokru by som poslala kade lahsie a prestala by existovat.Nejde tu o mna.ale o muza.Muz by musel povedat dost!Ale ako ho mam ktomu doviest...to je co potrebujem.Aby sa otvorili oci muzovy....

elise
11. jan 2012

@p.j.jacky trpezlivosť a neustále ho vychovávať. a vlývať naňho obmedziť jeho rodinu a napríklad vieš čo ma napadlo ešte skus trebars povedať vašim alebo mamine nech príde na pár dni kvám🙂

p.j.jacky
11. jan 2012

@elise mama chodia aj otec kazdy den.Lenze moja mama a svokra sa nemusia....dopadlo by to asi katastrofalne!Ale napadlo to uz aj mna...nech je tu vzdy moja mama,ked pride svokra...lenze zasa ,co ak muz povie,pocuj tvoja mat tu je stale a co moja mama???Tvoja moze a moja nie?Ked teda budme spravodlivy a nebude chodit ani jedna...a nevysvetlim mu ze jeho mama ze zla zena!!!Nema toto riesenie... ☹