Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

nig77
13. apr 2008

Mila vivien 742, aadula, debra diky moc za vase nazory 🙂 , mna na tom stve najviac to, ze boli by schopni chodit aj kazdy den, ale to som musela zrusit, ze teda dat tomu nejaku formu tak som tie navstevy dala raz za tyzden, lebo som mala pocit, ze ma zozeru aj s botami 😠 .Proste som ich mala stale v hlave, a este aj v patach. Bolo z toho zle strasne na mna nakricali, aj som tam asi rok nechodila, ale svokra je v poslednom case na tom zdravotne zle tak som jej radsej odpustila. Len ja som to chcela tak spontanne, nestrojene proste raz prideme my, inokedy oni, ale nie mat "pobabrany kazdy vikend". A oni to skor myslia tak, ze jaaaj sak my sme vas uz tyzden nevideli 🙂

vivien742
14. apr 2008

nig, to nemyslíš vážne, že sú u vás nasáčkovaní každý víkend?! 😝
Neviem ako ďaleko bývajú od vás, možno si to tu písala, nečítala som celú diskusiu, len niečo, lebo moja svokra aj svokor sú úžasní, už som to tu niekde písala. Ale verím, že nebývajú od vás 50km a nenasťahujú sa k vám na celý víkend. Aj to pravidelné chodenie, napr. v nedeľu poobede na kávu by mi časom išlo na nervy. Čo tak si urobiť na víkend program, Oteplilo sa, dajú sa podnikať výlety, jednoducho im sucho oznámiť, že máte v sobotu alebo v nedeľu, alebo po oba dni program. Ale mám pocit, že ty musíš najprv spracovať manželíka.

vivien742
14. apr 2008

jasterica už som tu písala viac krát, že ja mám to šťastie, že mám dobrú svokru. Keď tu čítam vaše príspevky, je mi z toho smutno, niekedy mi pripadajú ako spred 70 rokov. Veď tie vaše svokry nemôžu byť také staré, aby sa takto správali...Ale je to bohužiaľ vzýjomné, keď svokra vycíti váš odpor k nej, potom je to ťažké. Myslím, že väačšine sa dá rozumne vysvetliť-vážim si vaše rady, viem, že sú podložené dlhoročnými skúsenosťami, ale ja to chcem robiť takto a veľmi by som bola rada, keby ste to nechali na mňa. Každá vec sa dá vysvetliť viacerými spôsobmi. Verím vám, že je to niekedy ťažké, najmä ak nemáte možnosť sa od svokry odsťahovať, ale musíte si uvedomiť, že ona ťažko bude meniť svoj rokmi zabehnutý spôsob života. Nemáte to niektoré ľahké, držte sa.

gabika11
14. apr 2008

Caute, tak ja som na moju svokru priam alergicka. Ked pocujem ten jej vysoky alt, mi je zle, ale na navstevu k nim malu bezo mna nepustim. Tak, to by som veru nezniesla. Radsej si zatnem do jazyka, dam nejaku ukludnujucu tabletku alebo stamperlik a snad to znesiem. Aj tak mienim k nim zavitat najcastejsie tak raz za tri tyzdne, co je aj tak dost. Mala nie je zvyknuta na take jacanie, ako ma ona, hned sa podla mna zlakne, lebo tu ku nej kazdy hovori kludne a zrazu ju vita take strasidlo s vysoko posadnemy hlasom. 😒

junovka
14. apr 2008

gabi, ako keby si pisala o mojej svokre 😉 😖

aadula
14. apr 2008

gabika11: tým štampedlíkom si ma rozosmiala..., ale je asi lepší ako tabletka 😅

aadula
14. apr 2008

vivien, hm..vieš..niektoré aj mladé svokry či ženy sa správajú moc staro...a hlavne na dedinách...to nechcem samozrejme hádzať všetky do jedného vreca, ale poznám mladé ženy, ktoré nepochopia terajší život mladých a ich zásadovosť a to, že napr. sú stále len doma ....vo svojom prostredí, alebo ako to napísať...tak neupustia od svojho názoru, nevidia čo sa deje niekde..."vonku" ...a to nezmeníš.. A sodoma komora, ked je matka na syna upnutá...brrr..takého chlapa by som moc nechcela

vanila
14. apr 2008

Ahojte! Neviete preco sa vedsina svokier chova tak zadebnene. Je na to nejaka diagnoza alebo co. 😀 Moja svokra pocituje furt kazat a radit a premiestnovat my veci tam kde jej vyhovuje a furt obsmrdat v mojej izbe niekedy mam chut byt len sama a sa mi dovali ani nezaklope raz som zamkla skoro mi vyvalila dvere lebo si myslela ze sa zasekli 😠 Ja len dufam ze ked budem ja svokra ze nebudem taka ako ona lebo by som sa sama sebe hnusila. Mozno to je aj vekom ze su uz starsie a nemaju co robit tak si nasli v dochodku zalubu riadit a kazat.
aadula.... poznam take zeny mladsie s takym chovanim ako sa svokry chovaju ☹ 😉
debra... mozno mala mamina stastie a mala tu svoju dobru. 😉

debra
14. apr 2008

vanila...aj ona na ňu šomre,ale mne to pripadá skôr také milé 🙂 starká je už stará,a mama je pomáha,ona už dáávno stratila svoju maminu/moju druhú starkú,kt som ja takmer nepoznala/tak asi preto ju má rada,nahrádza jej z časti svoju mamu...vanila a ty bývaš pri svokrovcox??ale ti poviem,žiadna výhra to neni bývať aj pri rodičox,šak som písala už v tému bývame u svokrovcov a rodičov,že mi včera môj otec xcel zabiť po ústax...debil jeden....ešte teraz sa klepem,že to píšem...som si aj poplakala,ale už kašlem na to...má podla mna a mojej mamy posr...psyxiku a taký človek sa už ťažko zmení.... 😒

debra
14. apr 2008

le nexápem,načo si ho moja mama vzala...ona taký anjel 🙂 a on taký....čert? 😠

debra
14. apr 2008

malo to byť len....

petulienka
14. apr 2008

Vivien to neni o tom ze svokra vyciti NAS ODPOR voci nej, ale ona si ho pestuje odkedy ju poznam.. este ked sme s muzom neboli svoji, chovala som sa k nej ako k mojej mame, kedze som nevedela co je zac... Ale ked sa nastahovali do doma k nim, teda mame spolocny len dvor chlababohu tak som velmi rychlo zistila co je zac! A to nehovorim o tom ze moju svokru musi respektovat kazdy ale ona nikoho! to jej motto. Bez muza na mojej strane a opory okolia, by sme sa asi povadili k smrti. Totiz ked si poviem svoj nazor, tak sa urazi a nerozprava sa s nami aj tyzden. A potom pride k malemu po tyzdni a povie: "milacik, babka ta ako dlho nevidela" 😠 co k tomu dodat... mas stastiue ze mas dobru svokru, pretoze ak by si mala taku ako mame my co sem piseme, tak by si to mozno pochopila.. 😉

vanila
14. apr 2008

Debra ......ja byvam u svokrovcou ale pravdu povediac ja by som nebyvala ani smojou mamou lebo mam uz iba tu. viem co prezivas s otcom to iste som mala aj ja ked otec zil ale ja som sa vzoprela a to robievam aj u svokrovcou a oni sa buria lebo nie su na to zvykli. 😒

lenka20
14. apr 2008

ahojte, ja zijem a byvam u svokrovcov uz deviaty rok, manzel je jedinacik 😉 najtazsie boli prve dva roky, kym sme sa vzajomne otukali, aj hadky boli aj slzy....patri to k tomu....myslim, ze ak clovek neprekona tie pociatocne problemy tak sa to taha dalej az do stadia, v ktorom ste niektore..... je smutne to citat....po tych pociatocnych problemoch a jasnom vymedzeni hranic vychadzame so svokrou fantasticky, ako dve priatelky, aj ked je medzi nami 30-rocny rozdiel... a vsetci su spokojni, vratane manzela, ktory by asi velmi zle niesol, keby to bolo inak, predsalen su to jeho rodicia.. v mojom okoli asi 90% nezhod so svokrami je v nedostatocnej komunikacii a tym nemyslim hadky a trvanie na svojom, ale normalny rozhovor svokrovci + manzel a manzelka a jasne vyjadrenie co sa komu nepaci a dohoda ako sa to bude riesit...a je velmi dobre aby poziadavky na zmenu predniesol rodicom prave manzel, nie nevesta - vlastna skusenost 😉 😵
prajem vam vsetkym zlepsenie vztahov a aby sa vase svokry pre vas stali naozaj druhou mamou alebo aspon super kamaratkou 😵 a nezabudnite, aj my raz budeme svokrami a nie vzdy sa splnia predsavzatia typu ,, ja budem ina ako moja svokra ,, 😀 😀 skratka sa aj nam zmeni uhol pohladu, je to uplne normalne podla mna, ze starsi clovek ma celkom ine nazory vidim to aj na svojich rodicoch, moja mama sa za posledne roky tak velmi zmenila, ze ju sama nespoznavam niekedy....tak preco by mala byt svokra ina 😕 musime sa navzajom respektovat....

lefika
15. apr 2008

lenka, s tym nedostatkom komunikacie mas podla mna pracdu, aspon teda ja som tiez toho nazoru. ale co ked komunikacia prebieha tak ako s tymi mojimi? ked im nieco poviem, tak mi skacu do reci, prekrucaju, co som povedala, zosmiesnuju ma, urazaju sa, tvaria sa, ze nepoculi, hystericky po mne vrieskaju a ked uz fakt nevedia co, tak sa svokra rozplace a chodi dva tyzdne zduta 🙄 ja som uz fakt nevedela, ako k nim pretlacit aspon nejaku informaciu, tak som to vzdala, 2 roky som ich nevidela a konecne som stastna a dufam, ze aj oni su spokojni, zvlast ked ich vlastny syn ide pozriet tak raz za pol roka na par hodin. ale chceli klud, maju ho 😎

lenka20
15. apr 2008

lefika a co tvoj manzel, aj jemu to robili, ci len tebe 😕 😕 ja som zistila, ze niektore veci sa lepsie prijimaju od vlastnych deti, ved aj ja mojej mame mozem povedat viac ako moja svagrina......
no a niekedy sa skratka nikdy spolocna rec nenajde - asi 😉 😀 😀

lefika
15. apr 2008

lenka, manzelovi robili to iste, ked tvrdil nieco, co sa im nepacilo, akurat ze on s nimi zil cely zivot a bral to ako normalny jav 😒 ked mal tak tri hodky cas, tak sa mu podarilo sem-tam nieco vysvetlit, ale vzdy len otcovi. svokra pouziva to spominane fnukanie a urazanie sa a vtedy sa fakt neda 😠

debra
15. apr 2008

však ja si tiež vždy poviem svoje,ja mám takú podobnú povahu ako otec,výbušnú...no neviem neviem,či by som dokázala takto odpapulovávať aj svokrovi či svokre 😀 to by ma museli riadne vytočiť...my by sme našťastie nemali pri svokrovcox ani kde byvat...bo ony byvaju v byte a my v dome... 😉

lefika
15. apr 2008

debra, ja som na to kedysi nemala povahu, bola som taka ticha myska. ale pri nich som sa naucila povedat si svoje, lebo inak by ma totalne zdeptali 😠 takze nieco pozitivne pre mna predsa len urobili 😀

ifrimka
15. apr 2008

zdravim baby, a aky bol vas vztah so svokrou pred svatbou?

lefika
16. apr 2008

ifrimka, nic moc, ale pred svadbou sme sa ako-tak zniesli aspon. svadba bola velke zhorsenie a druhe este vecsie zhorsenie bolo narodenim dcery ☹ zeby to bolo tym, ze pred svadbou pestovali nadej, ze si manzel najde nejaku inu, ktora sa im dokaze podlizovat a ma radsej ich ako ich syna, posvadbe je este mala nadej na rozvod, ale s dietatom im uz nadeje zhasli 😠 ...no nic, to bol len pokus sa vzit do ich myslenia 🤐

lenka20
16. apr 2008

u mna pred svadbou OK, po svadbe zhorsenie, po 2 rokoch absolutna zmena k lepsiemu.. je pravda, ze medzitym uz som sa aj ja naucila otvorit usta, kazda svokra asi potrebuje zistit, ze ma skutocne rovnocenneho partnera 😉
lefika - to je fakt blbe ked ani odcudzenie vlastneho syna im neotvori oci 😖

lefika
16. apr 2008

lenka, u nich to dopadlo tak isto sosvokrovym bratom: zobral si zenu, ktora sa im nepacila, takze sa 20 rokov nerozpravaju 🙄 svokor dokonca nebol vlastnej mame na pohrebe, aby nestretol brata 😕 to myslim ze svedci o vsetkom 😠

miami
17. apr 2008

Aj ja som bola ticha miska,a po svadbe sa to tiez zmenilo,zacala som si otvarat usta a to sa jej nepacilo,a teraz tam nechodi ani manzel uz 2 roky.Co vam poviem,kazda si musime asi nieco vytrpiet,Ja som sa naplakala pozehnane ☹ ale teraz celkom 😀

michalina
18. apr 2008

ani ja som na moju svokru nemohla povedať zlé slovko, ale iba do vtedy, ked sme začali s mojim terajším manželom spolu bývať.Takže dúfam, že tá tvoja nebude tento prípad

miriam31
18. apr 2008

Ahojte.Pridam sa aj ja k vam.Cakame babetko kazdym dnom velmi sa vsetci tesime.Problem je ze moja svokra sa na neho chysta prilis zhurta.Ako ju poznam ked sa nam maly narodi bude u nas nasackovana kazdy druhy den.Pretoze aj teraz to tak je.Vyhadzovala som nejake veci a natrafila som na plysaky.Tak som ich pobalila ze ich dam prec,zbytocne na nich sada prach a nechcem aby boli v blizkosti maleho.Tak sa mi ponukla ze ich zoberie do nemocnice detom.Ale kolegyne ju odhovorili nech ma nepocuva ze nech ich zoberie domov a ze ked pride maly tak sa s nimi bude hrat.Vobec ma nerespektuje.Ked nieco poviem tak len oci prekruti.Byvame od seba na 50 m zavidim vsetkym ktory maju svokrovcov od seba v dostatocnej vzdialenosti.

abetka
18. apr 2008

svokra je dobra na otvaranie piva 🙂 🙂 🙂 .Ja sa so svojou rozpravam len sporadicky a to mi uplne staci az jej mam plne zuby.

miriam31
18. apr 2008

abetka:to je dobre prirovnanie.Celkom s tebou suhlasim.

debra
20. apr 2008

no baby mám posr...celú nedeľu...svokra doobeda volala a ide k nám na návštevu.... 😖 poobede...tak si viete predstaviť,ako sa teším 😝 a to som xcela ísť von poobede s malou niekam sa prejsť keď je tak pekne... 😢 a to príde aj so svokrom a budú tu sedieť ako takí...aj do neskorého večera....čo mám robiť?mám im povedať,nex idú von s malou,ked je tak pekne....?nexcm aby boli dnu,manžel mi aj tak neni doma a nemám sa s nimi o čom rozprávať

dadulka19
Odpoveď bola odstránená
Zobraz