Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

andika10
19. aug 2010

@katecameron svokra už nemam, ale bol bohužial alkoholik, asi je to takto lepšie

muttinka
21. aug 2010

no to dúfam!

muttinka
21. aug 2010

ha,ha,

katkas1
21. aug 2010

no to mas pravdu, neznasam ked moja svokricka, natahuje moju malu, co by robila najradsej od rana do vecera a asi pred mesiacom, ked mala len 6 mesiacov, chcela do nej napchat keksik, takze sa to samozrejme bez kriku neobislo. Teraz bola tyzden na dovolenke, ale zajtra sa uz vracia, huraaaaaaaaaa

lumimi
24. aug 2010

Zdravim, dufam ze sa tu tiež možem trošku posťažovat. Myslela som si že budem mat dobru svokru, kým som sa nevydala. ale zistujem ze asi zapada do tej velkej kategorie. Má troch synov a furt reči že by sa mohli oženit a že vnúča chce... tak sme s jej stredným synom zamiesili na vnučatko, k svadbe sme sa rozhodli - ale asi si myslela že bude stačiť ak nám dá ako svadobný dar svadobný obed pre 12 hostí. celkovo sme z manželovj rodiny nedostali takmer žiadne svadobné dary až na škrabkátko na hlavu od jeho tety. potom nám raz chcela dat peniaze na kočík - povedali sme že nech to dá až ked sa malý narodil, ale očividne na to zabudla a my teraz chodíme po dedine s červeným starým kočíkom čo sme dostali po troch detoch od mojej kamarátky. Na moje promocie (4dni pred porodom) som dostala 100 EUR - že si mam kupiť retiazku- ale nič iné len retiazku - asi si za tých 6 rokov nevsimla že ja také veci nenosím - hoci ich mám zopár v sperkovnici- ja to na sebe neznesiem. potom sa narodil malý- do porodnice neprisla, na fotky čo jej ukazal manžel povedala že malý sa do ich rodiny vobec nepodal - a pritom je to celý svokor a manžel, len slepý to nevidí. Po návrate domov, prisli v prvý den - doniesli jedlo - kmínovú polievku. výborný nápad, po tolkých rokoch omielania furt dokola že kmín ja nemožem. potom už žiadne, jedlo neprišlo. ani ona moc nie, najbližšie prišla o týžden... a ani teraz echodi sa na malého kuknut k nam do domu po svokrových rodičoch. (možno je to aj dobre, lebo vždy ked príde tak mam pocit že priišiel uragán), sa ma dotklo len to že ked sme tu mali pre tromi rokmi dve šteniatka, tak sem za nimi chodili každý večer. A je náš malý horší vaari než šteňa?
a včera poslala štrudlu, svagrovi(čo s nami býva) dva kúsky, a nám dvom tri.... nechápem, alebo minule tiež poslala jedlo, ale zase len jednu porciu pre nás dvoch.
každopádne, manžel nechce aby chodila niečo pomoct moja mama (treba pre nu ist a priviest - blbé spoje) a jeho nepomože, takže celý dom je na mne a vyzerá ako cigánska búda, a ked niečo dám do poriadku svagor to rýchlo aj s frajerkou zaprasia... je ot bludný kruh - a ja už padám na hubu, lebo okrem toho že skačem okolo maleho ešte aj doma pracujem, takže domácnost a varenie k tomu... a pomoc žiadna. manžel robí na stavbe našho domu, takže pomáha len ked sa nedá robit na stavbe...

annus
24. aug 2010

@lumimi Ľutujem, že aj ty máš takú svokru, ale možno je lepšie, že nechodí častejšie, aspoň máš od nej pokoj. To, že stále musíš upratovať po švagrovy...no to ma sere. Čo mu nepovieš, že máš dosť roboty okolo malej, keď ti nepomôže, tak nech aspoň udržuje poriadok v dome. Taký ľudia, no ďakujem pekne...

lumimi
24. aug 2010

Ja som v celku rada že sem moc nechodí len mam furt na rozume tie šteňatá, to sa ma dotklo. A švagor... milionkrát som mu hovorila, nielen ja, aj manžel. však den predtým než som porodila som kosila trávu pretože som alergická na niektoré druhy ked kvitnu, no a kedže svagrik sa furt vyhováral že on tazko pracuje v práci a ked príde domov je unavený tak ja v deviatom mesiaci som kosila. Možno preto som porodila už v 37 týždni.
trochu sa mi teraz ulavilo ako som si postazovala, škoda že tu naokolo nemam komu, ešte že je táto stránka

ninka.b1
25. aug 2010

Ahojte kočky, tak ja mam teraz zase celkom iny problem 🙂 mame par mesiacov po svadbe a moju svokru vymenili 🙂)))) odrazu je namna stráááááááááášne mila a je to take čudne ked doteraz ma ani nepozdravila!!!!!! Napr. minulu mala navštevu ked sme s naželom prišli (prišiel si tam po neake veci) a ona ma hned stiahla, že sa chce pochvaliť nevestou 😒 a podobne dristy. No a teraz na narodky som dostala prachy- samozrejme, že som si ich nechcela vziať ved predsa po tom všetkom ako sa spravala som neni odkazana na jej prachy, ale môj chytri manželik ich zobral a to bez môjho suhlasu, taka som bola a ešte stale aj som nasrata, nasledovala hadka a prikazala som mu ich vratiť a on už 3x mal možnosť ich jej vratiť, ale nevratil- lebo mamička povedala, že ich naspäť nechce, uvedomujem si ake to je cele trapne, ale ja ich tiež nechcem! a ako je možne, že račej je ked sa na neho hnevam ja, zato, že ich nevratil a zato, že ich vôbec vzal ked ja som ich vziať nechcela ako keby sa mala na neho hnevať mamička zato že ich vrati???? Hadam som svadbou stratila samostatny mozog, že sa neviem rozhodnuť čo chcem! a najlepšie nakoniec, mamička je super, ved mi chcela dsať prachy a ja som ta svina čo ich odmietla...... 😠 ako super!!!!!

mihouk
25. aug 2010

@ninka.b1, len sa nedaj oklamat nepriatelom, lebo nikdy nevies kedy moze zase zautocit a hlavne ked vies aka bola predtym, mozno ma iba chvilkovy srat, tak to vyuzi 😝 Tipujem ze sa zmeni, ked budete mat babusko, neviem cim to je, ale 98% z nich sa zmeni s prichodom vnucata. A tie peniaze nestoja za to aby ste sa s manzelom hadali, pekne ich zober, uloz na ucet a pouzi ked to budes potrebovat, alebo sa za ne opi!!!! 😀 😀 😀

ninka.b1
25. aug 2010

mihouk, ano ja viem, že maš pravdu,, ale to nebola taka suma aby sa oplatila davať na učet a ani opiť by sa za to nedalo 😀
A ide aj o to, že za taku smiešnu sumu jej budem teraz dlžna a to naozaj nechcem, ešte aby mi to niekedy vyhodila na oči :(

mihouk
25. aug 2010

@ninka.b1 o to horsie, ze sa kvoli tomu hadate. Kasli na to a tvar sa ze nic ti nedala, este to by ti chybalo aby si sa citila dlzna, no nebud tuk tuk. 😝

ninka.b1
26. aug 2010

@mihouk už sa to vyriešilo 🙂 manžel jej prachy vratil! Tak som spokojna....

nemko
13. sep 2010

Caute kocky, prosim vas o radu.Zacnem teda: pred 4 a pol rokom som spoznala priatela, po pol roku sme zacali spolu zit 15km od svokry, ktora nam obom "sprijemnovala"zivot co bol hlavny dovod preco sme spolu zacala zit lebo inak by nas vztah skoncil.Od zaciatku mi svokra davala pocitit, ze som jej nesadla lebo som z mesta a oni su z dediny, stale jej nieco vadilo a tak sme mali vystupy az som si povedala dost a prestala som tam aj chodit aj s nimi komunikovat.Priatel ma sestru, ktora je verna kopia matky.Minuly rok v decembri ma vulgarne slovne napadla v jednom obchodnom retazci, mala som 12 hodin pred transferom na IVF tak asi viete co to spravilo s mojimi nervami.Vtedy zasiahli moji rodicia zavolali svokrovcom a povedali im aby mi dali pokoj, bol klud, priatel ich bol navstivit tento rok asi 4 krat, v juni som teda podstupila dalsie IVF lenze zial potratila som.V juli dosiel od nich priatel s tym, ze jeho "sestra" caka druhe dieta a oni chcu aby bol krstny.A nastal problem.Priatel odmietol s tym, ze ani raz mu nezavolaju ked sa ako rodina stretnu, ked maju hody, k sviatku mu neblahozelaju, strpcuju mu zivot a teraz ked chcu aby bol krstny tak sa vedia aj ozvat.On to odmieta aj z toho dovodu, ze pred IVF ma napadli.V juli im teda povedal , ze krstny nebude, vysvetlil im aj dovody a v piatok rano mu matka volala ci si to nerozmyslel.Podotykam, ze jeho sestra sa s nim nebavi a preto sa matky pytal preco toto riesi ona a povedala mu, ze lebo je ich matka.Povedal, ze nie a oduto mu polozila tel.Vcera jej volal k meninam a zistil, ze ma doma oslavu a jeho jedineho nik nepozval.No bol hotovy, smutny a sklamany, ze zaco ho maju lebo pochopil, ze krstny ma byt iba aby ludia v dedine nepovedali a ze znova bude vsetko tak nanic ako aj je a bolo.Dnes rano mu matka volala, ze budu mat hody aby prisiel.Baby keby jej vcera nepovedal ze preco ho nepozvala a pod tak dnes ho ani na tie hody nezavola, ani jeden jediny rok ho nepozvu a teraz ked maju byt krstiny tak ho zazracne pozvala.Ja som z nich na nervy, zacina to znova medzi nami vriet lebo je z toho nervozny a samozrejme, ze si to odesiem znova ja.Matka mu povedala, ze sa chce so mnou porozpravat , ale asi nie je o com lebo ja som sa o rozhovory snazila pri jednom mi povedala, ze ma na mna alergiu lebo som blondina a pri druhom mi povedala, ze je mam oblizat zadok.Takze mienku o tej zene asi ako taku mate.Ja nie som z tych blondin co sa len namaluju , pekne oblecu y vyrazia.Je pravda, ze sa malujem, ale nie som lava na nijaku robotu, vsetko viem spravit a jej nazor na mna ma nezaujima.Prosim vas keby ste mi poradili ako riesit tuto situaciu lebo my dvaja absolutne nevieme ☹(( a nechcem aby sa moj vztah dostal do roviny v akej uz raz bol vdaka im cirkusom....lebo toto co robia je len cirkus a divadlo - krstiny aby ludia nepovedali, ze maju ich deti rozdielnych krstnych

liba78
13. sep 2010

@nemko Ahoj, nechodievam sem, lebo mám veľmi dobrú svokru. Tvoj príspevok mi našiel koník pri vyhľadávaní krstín. 😉 Mali sme ich totiž túto sobotu. Tak mi nedá nezareagovať. Robiť krstného niekomu nasilu je na ho.... Vzťah rodičia, a krstní rodičia má byť viac ako rodinný. Krstní majú pomáhať vo výchove dieťaťa. Mám 3 deti a každé má iných krstných. Takže ak sa sestra tvojho priateľa s ním nebaví, nemá zmysel aby jej niesol dieťa na krst. A tým duplom, že ty s priateľom tvoríte pár a časom z vás dvoch budú manželia a tým by si sa stala krstnou mamou aj ty. Zbližovanie kvôli syndrómu "čo povedia ľudia" je len na dobu určitú. A keď vám majú po krste zas nadávať, nemá to zmysel. Radšej sa od nich držte ďalej a hlavne držím palčeky aby bocian navštívil nabudúce teba. Dobré ženy si zaslúžia byť mamičkami. 🙂 🙂

nemko
13. sep 2010

@liba78 dakujem velmi pekne a som rada, ze mas taky isty nazor ako ja, Tvoj prispevok dam urcite precitat priatelovi 🙂 aj ja si myslim, ze byt krstny len "akoze" nema vyznam, mam taku krstnu mamu, ktora mi v zivote nic nedala, nepomohla a pomaly ju ani nepoznam takze viem o com to je a urcite aj tie deti by mali mat krsnu alebo krsneho toho s kym sa ich rodicia znasaju lepsie ako s nami kedze ja y som bola krstna z mesta 😀 a maju na mna alergiu 🙂

stvura
20. sep 2010

@nemko no ja mam taku istu krstnu co som ju nevidela 10rokov, to o krstnom ani nehvorim, asi 25 rokov....inac mi ked sme krstili maleho som mala problem koho vybrat, kedze manzelova rodina sa absolutne o nas nezaujima a moja sestra ktoru sme napokon dali je v stale na cestach. Takze moj maly ma tiez "papierovu krstnu" ktoru vidi velmi zriedkavo. 0

ninka.b1
28. sep 2010

@nemko Aj Môj manžel je taký krstný.... Boli sme spolu už 4roky keď ho donútila sestra isť za krásneho, ja som pozvaná nebola ani do kostola 😀 (Asi aby som im to tam nekazila)...... Ale cele to aj tak vyzerá..... Ale maš to riadne vesele, ono to po krste prehrmi a vrati sa to do starych kolaji 😉

zlatusik28
28. sep 2010

@nemko ahoj, no ja ťa normálne obdivujem, čo všetko my žienky dokážeme zniesť... Ja som krstná 3 deťúrencom, štvrtý sa plánuje a poviem ti, sú to ako moje vlastné deti. Aj ja si myslím, že "nasilu" byť krstný je o ničom, a už vôbec by som nešla, keď sa tak k Vám správajú. Im význam "rodina" asi nič nehovorí. Ja mám svokru celkom fajn, tak si to ani neviem predstaviť, ale držím palce a hlavne veľa trpezlivosti 😉

nemko
28. sep 2010

baby dakujem 🙂 krsny nebude uz im to povedal a prestali s nim komunikovat 🙂 mam na nich svoj nazor a tymto prejavom potrvdili to co som si aj myslela 🙂

ninka.b1
28. sep 2010

@nemko aspoň, že vedel zaujať postoj!!!! To je super 🙂

nemko
28. sep 2010

no mal obavy, ale odhodlal sa 🙂 mozno keby sme si nepresli vsetkym cim sme presli tak je to inak, ale ideme bojovat aby sme boli tehotni tak vie, ze potrebujeme klud a mame dost svojich starosti a nie sa znova s nimi dohadovat o nepodstatnych veciach lebo pre nas su to malickosti a kedze si nevedeli vazit co mali a nepoznaju pravy vyznam slova rodina uz je zbytocna akakolvek snaha 🙂

ninka.b1
29. sep 2010

To je super 😉
založite si vlastnu rodinu a bude klud....

forest.i
14. okt 2010

Dlho som vahala napisat sem.....vzdy som si hovorila,ze existuju aj horsie svokry ako ta moja.....a veru podla toho co citam,je mi vas niektorych veru luto.Ja mam nastastie,alebo na moje nestastie akoze relativne dobru svokru,ale prave preto mi lezie na nervy.....ale to je na dlhe rozpravanie.....Len Vam musim povedat co ,,zase,, dnes spravila,lebo to uz nevladzem dusit v sebe.....rano bola s malym dole,kym ja som sa obliekala,mame 15 mes.syna,a maly vylial par kvapiek caju na stol.A ,,ONA,,nie ze by priniesla utierku a utrela to,ale to schlipla,chapete ako male decko,z toho stola.Jasne ze malemu sa to hned zapacilo tak tam ten caj vylieval a ona to chlipala.No skoro ma porazilo ked som to videla.Najhorsie je ze ona ma tak male IQ ze jej sa neda ani vynadat,lebo to nepochopi,preco si jej vynadala.....Dalsia vec ktora ma dnes vytocila bolo,ze maly obedoval fasirku so zem.pyre a ona na to,ze potom by si mu uz pomaly mohla dat fasirku aj do ruky ked sa pojde von hrat.....pozn.keby bolo na nej tak maly uz od 3 mesiacov slaninu je,podotykam...,,ABY HO ZASITILO,,....nechybalo vela aby som ju dnes uz konecne poslala do p......a to mi jedna kamoska raz radila,ze kasli na nu a odosobni sa.....DO KEDY SA DA ODOSOBNOVAT SA PRI TAK PRIMITIVNEJ SVOKRE???

xx_xx
16. okt 2010

Ja mam tiez problem, nie priamo so svokrou, lebo s priatelom nie sme zosobaseni, ale nejak potom uprimne ani netuzim. Chodime spolu uz roky a uz roky mame jeden problem : priatelova mama a sestra maju pocit ze im ho kradnem. Jeho brat je v pohode. Nikdy som s nimi nemala ustny konflikt, vyhybam sa im ako cert krizu. Ale oni velmi dobre vedia ako na neho: tlacia nanho, ze sa nevenuje rodine ako kedysi (ma 29 a travi s nimi viac casu ako so mnou, ma vela pracovnych povinnosti, ale nevynecha ani jedno rodinne stretnutie, kazdy tyzden jedno v priemere) a potom ja vyzeram ako furia. Myslim si, ze kazdy zdravy clovek vie, ze ma menej casu na rodinu, ked zacne pracovat. Skonci puberta, vy nemate 15 tak samozrejme ze uz nesedite kazdy vecer doma. Lenze jeho rodina to odmieta pochopit. Robia nenapadne zle (najlepsie vsetko poza chrbat, ich specialita), kdezto ja hned poviem priatelovi co si myslim, cize bohuzial to vyzera tak, ze naozaj som zla ja. Pritom vsetko z ich strany sa deje cez falosne usmevy. Priatel je vo velkom strese vtedy a ja hned viem co je vo veci, lebo ja dokazem citat z priatelovej tvare ako z knihy, cize hned viem, ze sa nieco deje, no cuduj sa svete: je to vzdy ten isty problem. Hadame sa kvoli tomu a casto uznava, ze mam pravdu (preboha kde je ta logika aby som superila s nimi dvomi, co som v stredoveku?!) a tak vzdy zadre ze asi som pre neho moc dobra a on je debil ze si to nevazi. Kajanie trva 2-3 dni a potom je to zase to iste. 🙄 to je na slaktrafenie 😔

claudica
27. okt 2010

No - čítam to tu už dlhšiu dobu a žasnem... Tiež som nemala so svokrou nejaký dobrý vzťah, ale toto čo je tu.... no bola iba slabý čajový odvar... @forest.i - tvoja svokra už asi trpí nejakou stareckou demenciou alebo čo - to by ma v živote nenapadlo, baviť sa s malým dieťaťom na tom, ako rozlieva čaj a ja ho chlípem 😢 bože... Moja mala tiež také šľahnuté nápady, že hrúza, ale my sme sa našťastie rýchlo dokázali od nej odsťahovať... Jedna moja skúsenosť - ak sa dá, treba byť od rodičov ďalej, teda nie v spoločnej domácnosti. Podľa mňa to nie je dobré a ani zdravé. Každá generácia má na výchovu detí vlastný názor a ani ja by som nechcela, aby moje deti aj s rodinami bývali u nás, nerobí to dobrotu. Samozrejme, v dnešnej dobe sa bytová otázka rieši veľmi ťažko, to uznávam...
A teda ja neviem - @xx_xx - môj syn bude mať čochvíľa 20 rokov, už tri roky má priateľku, ktorá nebýva v našom meste, takže k nám chodí na víkendy alebo syn k nim a ja ju mám rada, sme fajn kamošky /dúfam, že to aj ona takto poníma/ 😀 a v živote by mi nenapadlo na ňu žiarliť alebo jej vyčítať, že mi "kradne" syna... pokým s ňou bude môj syn šťastný, budem jej iba vďačná. Ja niekedy žasnem čo sa tu popíše. Len veľmi dúfam, že ja tu nikdy nebudem spomínaná ako zlá svokra. Držte mi k tomu palce... 😉

anaret
27. okt 2010

claudika, ako znášaš, že Tvoj syn má od 16-17- rokov takú priateľku, ktorá prespáva u Vás a on u nej??? bolo to vždy v pohode???

claudica
28. okt 2010

@anaret No vôbec to nebolo v pohode! Začiatky boli u mňa veľmi ťažké....pripadalo mi to moc skoro na tak vážny vzťah, dlho som sa s tým nemohla zmieriť, ale našťastie ona mala ešte viac vystráchaných rodičov, tak sme si jednoducho zavolali, dohodli sme sa ako to bude, takže môj syn spí u nich v obyvke, ona so sestrou v detskej a keď sú u nás, tak takisto, moji chalani v detskej a ona v obyvke. No priznávam, v poslednom čase spia u nás už spolu v obyvačke na rozťahovacej sedačke, pochopila som, že zbytočne budem hrať žandára, budem smiešna....ak budú chcieť byť "spolu", spôsob si nájdu. Tak nech sú radšej u nás, než by sa niekde vonku schovávali alebo šli na hotel alebo ja neviem... A aj tak - syn býva teraz na vysokej na priváte, ona za ním kedykoľvek zájde ak chce a je to...takže toto už neriešim, už sú dospelí. Ale mám ju rada, lebo má na syna dobrý vplyv. On keď bol v puberte, mali sme problémy s učením, nechcelo sa mu moc a keď ju spoznal, ona je taká malá bifľoška, tak sa jej chcel vyrovnať, chodili spolu na doučko z matiky cez víkendy a môj syn veľmi dobre zmaturoval a prijali ho na vysokú, samozrejme aj ju a zatiaľ im to ide dobre. Ale priznávam, začiatky boli ťažké a aj sme sa kvôli tomu neraz pohádali. Nemalo to zmysel, tak som sa snažila ju čo najviac spoznať a zistila som, že je naozaj taká zlatá ako mi ju syn opisoval.

xx_xx
29. okt 2010

claudica - no kiez by kazda mala taky pristup ako ty.. ja som mala snahu zo zaciatku, ale nech robim, co robim, aj tak je zle, tak som si povedala ze nebudem mrhat svojou energiou. dost ma mrzi, ked ludia odcudzuju skor ako niekoho spoznaju, ale ja nemam nervy, aby som niekomu dokazovala, ze nie som zla. navyse nie som z dediny, cize tym padom som horenos. myslia si, ze som v zivote nevidela na vlastne oci ani kravu alebo co, och no comment vysvetlovat, pretoze mam starych rodicov na dedine, jednych aj druhych. joj tolko sa uz toho udialo a ja musim iba zatat zuby, pretoze riesit umelo vytvorene problemy (vytvorene, pretoze sa niekto nudi) ja odmietam. mam dost inych problemov, ovela vaznejsich, takze energia na tieto talafatky mi naozaj neostava.

baska259
29. okt 2010

ja som so svojou svokrou velmi spokojna... 😀 ako som zacinala chodit s jej synom tak ma nebrala nejak moc dobre...lebo vie aky je jej syn kvietok...no ako videla ze sa pri mne jej syncek menil k dobremu bol aj jej pristup inaksi...od zaciatku som mala pred nou respekt 🙂 a ked som zostala s mojim drahym tehotna tak sa potesila a hned chystali s mojimi rodicmi svadbu...dufala ze budeme mat dievcatko...no ako na potvoru budeme mat chlapca ako aj mojho manzela sestra...takze 3 vnukov a ziadna vnucka 😀 paci sa mi jej pristup ako riesi veci...a hlavne sa nestara do vsetkeho a nepoucuje...mam ju naozaj velmi rada 😉

headfor
3. nov 2010

@wild.horses No a to iste je od porodu aj u nas. Lenze my navyse byvame hned vedla svokrovcov takze to mam dost na... Nemozem si vyberat, lebo inak by sme byvali doteraz u mojej babky v dome a mne sa lepsie byva v byte. Mam voci svokrovcom urcity blok a neviem sa ho zbavit. Ale ich synacik len pritakava a ja som ta posledna komu da za pravdu a neznasam typy co stale poucuju. Ja som si toho prezila hodne a to som este mlada co sa tyka svokrovcov. Vo februari to budu dva roky co mam svokrovcov ale tak nebolo dna kedy by som bola s nimi stastna... Asi tolko dalo by sa tu toho mnoho napisat ale tak este sa zbytocne rozculim. Tak pekny dnik prajem