Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

majka3107
29. jan 2011

@alenka6 ano leto urcite prospeje...,zmena niekam pojdete.a mozno je to prave o tom,ze svokra je taka dobra,ze ti to az na nervy lezie🙂takze si myslim,ze v podstate mozeme bytradi ze mame take svokry,ake mame 🙂 .

mandm
30. jan 2011

@alenka6 byvame s nimi viac nez 3 roky a minimalne este rok aj budeme. A ja uz stracam nervy. Potrebujem klud a takto to nejde ☹ uz som jej niekolkokrat vravela, co si neprajem a ona to ignoruje. Ale tentokrat si pockam kym budeme same a poviem jej to este raz a naposledy ale dorazne 😠

mandm
30. jan 2011

@majka3107 aj ta moja boda super... kym sme nezacali byvat pod jednou strechou ☹

majka3107
30. jan 2011

@mandm Moja musis byt silna...,a vsetko bude fajn,ked uz sa oslobodite a budete samy.A presne ako vravis,musis jej sama povedat rovno do oci,ze co si neprajes,lebo tak sa budes len trapit.No my sa cez jesen stahovali do svojho,ale byvali sme u svokrovcou,aj so svagrinou,ale fakt vychadzam s nimi skvele..,a to sa pravidelne navstevujeme,raz my ku nim raz oni.ale vlsatne ani nebyvame daleko 5minut cesta.Ale zase my si vsetko vravime na rovinu,ci sa nam to paci,alebo nie takze fakt ja si pripadam,ze mam maminu a sestru a ja si to tak vazim,lebo ja som jedinacik a mamu uz nemam iba ocina..,Ale uvidis vsetko bude dobre,len jej to povedz,co sa ti paci a co nie 🙂

mandm
30. jan 2011

@majka3107 problem je v tom, ze ja som jej to uz niekolkokrat povedala a snazila som sa byt slusna ale ona si aj tak robi po svojom. Ved je predsa vo vlastnom dome. lenze ja som na to alergicka. Nevidim dovod preco by mala chodit na poschodie ked tam byvame my a ona tu skutocne nema dovod chodit. Nerozumiem preco to robi. Tentokrat som vsak rozhodnuta, ze dostane ultimatum. Bud s tym prestane alebo idem prec. Predcasom som si povedala, ze na to kaslem a vydrzim kym sa neprestahujeme ale neda mi to. Som uz taka. Vnutorne ma to zoziera a som podrazdena 😒 Chceme sa snazit o babo, potrebujem klud ale v robote stres a pridem domov a vidim, ze uz zas sliedila po byte a som z toho na prasky.. neviem to prehltnut 😠

majka3107
31. jan 2011

@mandm Ahoj tak to ti urcite nerobi dobre a zvlast ked chcete babo,a kedy sa chcete stahovat do noveho,ci to este potrva?a to ano ked to nie je tvoje,nemozes si tam robit co ty chces,ale zase ona ta musi respektovat,a nemoze ti zasahovat do tvojich osobnych veci a uz vobec nie sliedit,a tie dvere tam nemozete zatial poriesit ci s tym nesuhlasi?prosim ta len vydrz a maj pevne nervy,ale nenecahj to tak aby si sa zbytocne neptrapila 🙂

nikita1269
31. jan 2011

@mandm Páni , tak to máš podobne ako ja , len s tým rozdielom , že my sme zdedili byt , vyplatili švagrinu - ktorá je mimochodom obyčajná ..., a svokra chcela ostať na byte ako vecne bremeno , ale aj to sa napokon oficiálne zrušilo, s tým že keď sa niečo stane alebo tak , tak môže dôjsť ku nám . A keďže sme nemali vymenené zámky, chodili mi grácie po byte , keď sme boli v práci , išli do spálne , do chladničky - historky o tom ako sa u nás raňajkovali , obedovali , keď sme neboli doma a tak , ti ani spomínať nebudem. Keď som ich zo začiatku slušne žiadalo o to aby tak nerobili , tak to nešli pochopiť, tak sme sa pohádali , niekoľkokrát - až to dospelo k tomu že som chcela opustiť priateľa , lebo som už jednoducho nevládala s takými mrchami bojovať - to sa jednoducho nedalo. Vymenili sme zámky a je pokoj - viacmenej 😉 Teraz čakáme bábo tak má znovu do čoho vŕtať - nedvíham jej ani telefon 😎

Absolútne chápem ako ťa to štve. Jediné čo ti zostáva je ešte chvíľu vydržať a keď budete len vo svojom , budeš sa mať super, veľmi ti to prajem . Drž sa

alenka6
31. jan 2011

@mandm A nemôže jej to nejak vysvetliť tvoj manžel? Že Vám to vadí obom, keď k vám chodí a nie ste doma.

mandm
31. jan 2011

@majka3107
@nikita1269
@alenka6 dakujem Vam za povzbudive slova. Uz ma ta zlost trosku presla ale aj tak mam v plane s nou zas o tom hovorit. Len to nechcem urobit pred svokrom. Musime si to vyriesit my dve. Skusal to aj manzel a on si dovoli aj zvysit na nu hlas ale ani to nepomohlo 😒 ona je doma na dochodku a nudi sa a tak asi jej nic lepsie nenapada ako lozit nam hore. Dvere sa tam vyriesit nedaju, aspon nie jednoducho a nechce sa mi velmi im tam investovat peniaze pretoze kedze staviame kazda korunka nam je dobra. Preto sme vlastne aj ostali u nich aby sme nemuseli platit drahy podnajom. Ale ak to inak nepojde tak budeme musiet odist. Je to taka hlupa situacia. Nemozem pochopit preco to robi. Hlavne ked som jej uz niekolkokrat povedala, ze mi to prekaza. ☹

majka3107
31. jan 2011

@mandm Bud silna a vazne,a za kolko sa to tam amte stahovat?vidis jak keby si hrach hadzala o stenu,a preco nechces pre svokrom hovorit,a on by ti dajak nepomohol,keby si jemu povedala,mozno by jej dohovoril ci to je zly napad?ved prave kazda korunka je dobra,a takto vam to pomoze,lenze zase tie nervy tvoje,musis aj na seba mysliet,budem ti len drzat palceky aby vsetko dobre dopadlo...,a nebud smutna, 🙂

mandm
31. jan 2011

@majka3107 stahovat sa budeme az bude domcek hotovy... a to dufam, ze buduci rok na jar sa uz toho dockame ale to vies, clovek mieni... 😅 nechcem pred svokrom lebo jeho reakciu neviem predvidat a nechcem to robit este horsie nez uz to je 😖
celkom mi pomohlo, ze som to mohla zo seba "vyplut" aspon tu na MS 😉 nechcem uz tolko somrat pred manzelom, lebo viem, ze ani jemu nie je lahko a trapi ho ako sa moj vztah s jeho rodicmi pokaslal ☹ potrebovala som to zo seba dostat a dobre mi padlo, ze som aspon tu nasla pochopenie 🙂 vdaka

alenka6
1. feb 2011

Ahoj. Mne už začína ísť na nervy švagrová. je fain, ale neznášam keď sa stará do môjho muža. Napr. keď mi hovorí že ide na pivo alebo si pospať a ona to počuje vždy musí komentovať, a načo tam ideš, venuj sa malej bla bla....Mňa ide roztrhnúť. Na to som tam ja aby som mu povedala že o.k. choď alebo nie nechoď!! Je pravda že pomáha keď tú zúrivosť človek môže zo seba dostať. Vždy keď mi začína stúpať adrenalín, rýchlo napíšem sestre sms, čo sa deje a potom sa ukludním. Segra na to koľkokrát ani nereaguje ale to mi nevadí, stačí že to môžem rýchlo zo seba dostať.

ywana
1. feb 2011

@alenka6 ...a prečo to nepovieš švagrine ? ...len nahlas vyslov svoje myšlienky...len sa spýtaj: "A prečo sa ty staráš do nášho manželstva?" ...zabrzdi ju skôr, než to u teba prerastie v obrovskú neznášanlivosť...

alenka6
1. feb 2011

@ywana No to je pravda ale ona mi dojde taká citlivka a nechcem aby sa jej to nejak dotklo. Aby nenastalo nejaké dusno...Uvidím či sa to zopakuje a nejak budem musieť zareagovať alebo poviem manželovi aby ju zbrzdil.

majka3107
1. feb 2011

@mandm ja myslim,ze uz ked si tolko vydrzala tak urcite to vydrzis este..,pijdete byvat do svojho a uvidis ze si povies naozaj som to zvladla,a uz budes mat uz klud,a presne s manzelom to najhorsie ked sa budete hadat kvoli jeho rodicom,bude dobre uvidis.. 🙂

ywana
2. feb 2011

@alenka6 ..."aby nenastalo nejaké dusno"...berieš ohľad na ňu, ale dusno nastáva práve vo tvojom vnútri...toto som mala na mysli...skús to povedať svojmu manželovi, nech jej on povie...snáď to od neho zoberie lepšie...
...ale osobne si myslím, že ľuďom treba dať najavo, kedy prekračujú isté hranice...samozrejme slušnou formou, či sa ich to dotkne, alebo nie...
...tiež som mala zopár výhrad voči svokre...lenže jej to povedať nebolo možné...hneď by sa urazila...tak som jej nič nepovedala a pri najbližšej príležitosti som si spravila aj tak po svojom...keď sa takéto situácie opakovali, pochopila, že ona môže rozprávať čo chce, ja si aj tak spravím po svojom...

alenka6
2. feb 2011

@ywana U nás to funguje podobne. Nič nehovorím, premyslím si to robím po svojom. Čo sa týka švagrinej , včera som to hovorila mužovi. A on že si to nevšimol, že ju ignoruje keď mu niečo hovorí a aj tak si urobí ako chce. No vyskúšam to a snáď si niečo ona uvedomí, keď uvidí že na ňu nereagujeme.

ywana
2. feb 2011

@alenka6 ...nemusíš nič hovoriť a urobiť si po svojom, ale nezožieraj sa vo vnútri...ak ťa to má trápiť, tak s tým musíš niečo urobiť...
...ja nad svokrou mávnem rukou, zasmejem sa a v podstate ma to netrápi...
...už nie... 😀

mandm
2. feb 2011

@majka3107 zo zaciatku to take nebolo alebo mozno mi to len neprislo take hrozne. 😅 Ved som to ja kto prisiel do ich domu ale cim dalej tym viac mi to prekaza. Vies, je to dvojgeneracny dom, takze mame vlastnu kuchynu aj kupelnu. Oni maju vlastny "byt" a my tiez, len nemame dvere, ktore by nam byty oddelili. 😒 Preto nedokazem pochopit preco nam chodi hore. Uz s nou hovoril manzel ale z toho co mi potom zreprodukoval, tak sa zrejme len urazila. 😒 nechcem s nou mat zle vztahy ale co mam robit ked ma to tak vytaca? 😖 a hlavne teraz, ked chcem mat klud aby sme sa konecne mohli zacat snazit o babo 😵

alenka6
3. feb 2011

@mandm A si si istá že v tejto situácii chceš mať dieťa? Vieš, aby to nebolo ešte horšie a aby nechodila ešte časťejšie, keď bude mať nové vnúča. Pokaľ sa ti narodí keď budete ešte u nich, budeš potrebovať ešte viac kludua pokoja. Ako ďaleko budete od svokrovcov bývať?

mandm
3. feb 2011

@alenka6 nic viac ako dieta si neprajem 😵 ak to bude nutne tak jej na rovinu poviem co bude treba aby som mala pokoj. O to strach nemam, lebo to viem ovplyvnit ale ako mam zabranit aby nam nechodila hore ked nie sme doma? 😠
ked sa prestahujeme tak budeme od nich prec asi 8 km 🙂

majka3107
3. feb 2011

@mandm ahoj myslim,ze alenka6 ma aj v comsi pravdu,ked mas teraz take stresy,a zo svokry nervy,babo,to neviem...,viem,ze tuzis po nom,kto by netuzil.ale musis si byt ista,ze budes mat klud aby to na vas nevplyvalo...,a jedine,aby ta respektovala a nechodila hore ked nie si doma,musis todajak dosiahnut a riesit to inak sa budes stale trapit.len bud trpezliva , 🙂

mafynka
3. feb 2011

ahojte,,mozem sa pridat?? ☹ ☹ ☹ ☹

stanca22
3. feb 2011

@mafynka Jasné, čo máš na srdci? 😉

mafynka
3. feb 2011

byvame s priatelom u jeho rodicov,,zatial,,kazdym dnom cakame dieta,,a mne dnes strasne praskli nervy,,uz nevladzem v tomto dome ani len dychat,,neviem,ci uz ja som cudna,,alebo co,,ale az rozum mi zastava nad niektorymi vecami,,mozno som narocna,,mozno rozmaznana,,ja neviem,,ale uz nevladzem

stanca22
3. feb 2011

@mafynka No dobre ale v čom Ti praskli nervy, čo povedala, urobila alebo čo ako?

mandm
3. feb 2011

@majka3107 ja si to vsetko uvedomujem 😉 ale viem co robim. babatko je to jedine co ma zaujima a ked sa to so svokrou nezmeni som rozhodnuta odist 😉 a verim, ze manzel by siel so mnou, aj jemu zalezi na tom aby nam to tentokrat vyslo. pretoze na druhej strane ak nam nevyjde teraz pozicka a nepodari sa nam dokoncit dom tak aby sme sa mohli zaciatkom buduceho roka prestahovat, tak dalsiu sanca na dokoncenie domu a stahovanie bude az o cca 4 - 5 rokov (je to dlhe vysvetlovanie preco) je to cele take zamotane 😅

mafynka
3. feb 2011

praveze nic,,,ja neviem,,byvam tu uz dlho,,,predtym som to tak nevnimala,lebo viacmenej som bola stale mimo domu,,tak som ani nemala cas si vsimat veci,.dokonca niekedy so mnou aj prehodila par slov,,ale ako som zostala tehotna tak je to uplne ine,,a vobec celkovo sa to netyka len svokry,ale celeho domu,,,vies ja mam dietu,mala by som obmedzit z jedalnicka muku,,ale to sa pred tehu nedalo, bo som si tu nemohla rozkazovat,ze co jest,,ale chcela som to dodrziavat aspon kym som tehu,,no ani to sa nedalo,lebo ked som si varila sama, mi bolo z vyparov zle,tak som bola len odkazana na to,co navarila svokra,,neviem co som cakala,,mozno zmenu,ze budu mat ku mne iny postoj v tehu..ale svokra sa ani raz po kontrole neopytala ako sa mam,,ako sa ma male,,ci nieco nepotrebujem,,ci nieco netreba do vybavicky,,absolutne nic,,,dokonca som pocas tehu bola 3 krat v nemocnici,,,naposledy vyse mesiaca,,ani jedina sms od nich,ze ako sa mam,,alebo nejaka psychicka podpora,,ked ma pustili z nemocnice,musela som len lezat,aby som dieta vynosila,,to znamena,ze som bola odkazana len na nich,co sa tyka jedla a starostlivosti,,,no ale vydrzalo im to asi tyzden,,,aj to,svokra sa ma nepytala,ci nie som hladna,,ci nieco nechcem,,len mi doniesla tacku a hodila na postel,,no jeden den halusky, dalsi cestoviny, palacinky a tak,,,proste denne len mucne jedla,,aj to ked prisla do izby,tak len o nejakej 13tej,,od rana si ma ani nikto nevsimal,ze ci chcem ranajkovat,ci som vstala,,ci mi nie je zle,,alebo proste len tak,ci sa nenudim a nechcem pokecat,,,nakoniec mi uz prestali do izby chodit,,priatel mi zacal nosit svoje obedy z roboty,,,teraz mame kazdy tyzden kontroly,,maly bude zachvilky na svete,,a nikto nic,,ani sa ma len nespytaju,ci mame vsetko prichystane,,idem si dolu robit caj, svokra si lusti, ani len pohlad na mna,,ziadna otazka, ze ako sa mam,,ako sa citim,ci to na mna este neprichadza,,proste som ako vzduch,,mam pocit,ze keby som v tej izbe aj umrela,ze si to nikto nevsimne,,lebo ked nevyleziem aj cely den z izby,nikoho to nezaujima,,,a ak aj so mnou prehovori par slov, tak pride nejak vycitka,,napr ked mi dojde nejaky balik pre maleho, ktory si zaplatim sama zo svojho,tak vycitky,ze co tolko minam,,,v obchode si chcem nieco kupit, tak len vycitka,ze naco mi to je,,,proste ak aj je nejaka reakcia, tak vzdy negativna,,vcera som bola po 4 mesiacoch prvy raz v meste,,,lebo uz som to potrebovala,,len lezim a konecne som od doktora dostala zelenu,ze mozem aj chodit,,,tak ked som prisla domov, od svokry padla len vycitka,ze kde som sa ZASA flakala,,akokeby som denno denne niekde behala,,mi to nepadlo dobre,,pritom som tu uz 4 mesiace len zavreta na posteli

mafynka
3. feb 2011

moja mama ked mi vola,,tak 5 minut z rozhovoru ako sa citim, ci maly kopka,,ci som nieco jedla,,ci este ziadny naznak,ci ma nic neboli,,proste zaujem,,zavola ked nieco vidi,alebo cita,ze toto by sa malemu zislo,,a toto maju tam,,a hento zasa tam v obchode,,riesime spolu,co som kupila,,co este treba,,ako to zaplatime,,no lenze mamina je daleko,,som cakala,ze ked tu v dome mam svokru a svagrinu s jej 2 dievkami,,ze aspon niekto to bude zazivat so mnou,,,a to ani nehovorim o tom,ze sa mi nikto nedotkol bruska,ze ako maly kope,,cakala som,ze budeme spolu chodit po obchodoch,,kukat vecicky,,tesit sa spolu zo vsetkeho,,,riesit priberanie,,fotky zo sona,,ale nic z toho,,dokonca som mala narodeniny,,nestala som im ani zato,aby vysli po schodoch a daco mi povedali alebo podali ruku,,,vecer po priatelovi mi poslali cokoladu,,doparoma a to byvame v jednom dome!!! necakam nejake dary,ale to sa nemohli premoct a povedat aspon pol slova??to chcem tak vela?? posledne dni som mala same bolesti,,krce,,priatel musi chodit do roboty,,to nemozu aspon raz do dna prist na mna pozriet,ze ci vobec zijem??ked cely den nevyjdem,nikoho ani nezaujima,ze ci som daco jedla,,proste mi je to tak luto,,lebo vzdy som sa k nim spravala slusne,,nikdy sme sa nijak nepohadali,,ani ziadny konflikt medzi nami nebol,,tak preco je to tak??

p3tra11
3. feb 2011

@mafynka ahoj, viem, ze je to asi nepochopitelne, ale mozno si oni myslia, ze aka si "panicka" ci kde co, ze ani dole po schodoch nezides ich pozriet... tazko, rodinne vztahy su velmi komplikovane...my mame to iste, moja druha mamka sa stale stazuje, ze sa jej neozveme, pritom ma ona 3 telefony, tiez moze ona nam zavolat...
ale ty sa teraz nestresuj zbytocnostami, cakaju ta krajsie starosti 🙂