Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

perla200
8. jan 2008

no ludia, my sme prežili našťastie vianoce bez svokry, lebo odišla robiť do rakúska chvalabohu🙂)))))) také krásne sviatky...úžasné!!! klud, pokoj pohoda....a dievčatá...skúste sa nad tým všetkým povzniesť, lebo oni ked nás vytočia, tak vlastne to chcú dosiahnuť a vtedy sú šťastné...a ja tej mojej nedovolím, aby si o mna obtierala hubu...no určite, ja som inteligentnejšia ako ona...takže hlavne klud a snažiť sa dýchať pri nich, lebo nedajbože si uženieme nejakú chorobu....a to nikto z nás nechce....sú to upírky, čo sajú energiu, ale ja som si dala predsavzatie do nového roku, že nič také sa nebude diať...že jej nedovolím brať mi energiu....že proste kašlem na nu zvysoka a urobte to aj vy...hlavne sa asi netreba hádať alebo rozprávať s manželom o tom, lebo to nerobí dobrotu...radšej si to tu napíšeme ok?

zuzanocka
22. jan 2008

"Predám všeobecnu encyklopediu, 45 dielov.
Už ju nepotrebujem, pred dvomi mesiacmi som sa vydala.
Moja svokra vie absolutne všetko!!!!!!!"

asi tak, že áno? 😅 😅

vka
22. jan 2008

no svokry sa asi po tychto sviatkoch polepšili 😀 no ale syn mal v nedelu meniny čakali sme ich a samozrejme aj malý tešil sa u deti je normalne že na darčeky..ale nedošla vraj mali navštevu včera a ani dnes neprišla no naštvalo ma že mala som všetko nachystane aj decko šalim že dojdu a nič vraj zajtra ech len či to bniesu prazdne slova aspon vidim ako si naš važi 😠

sasssa
22. jan 2008

prajem kocky vsetkym, aby ste mali taku svokru ako mam ja. V tom najlepsom zmysle slova, bez stipky ironie🙂 🙂

kisska
23. jan 2008

Ahojte babulky,
tak ja mam straaaaasne zlatu skorosvokru (svokrovu priatelku) 75 km od nas, a vidim ju tak 2-3krat do roka a aj to vacsinou, ked ideme my tam. Teraz cakam babo, ale nemam strach, ze by sa to zmenilo. Vidim to podla svagra, ktory byva od svokrovcov dve ulice a tiez su u nich raz za rok. Jej najlepsia hlaka bola, ked sme sa s drahym brali - namiesto blahozelania povedala, ze dufa, ze vie, co robi 😉 . Mile, ze? Inak zo zaciatku som mala z nej paniku, lebo ona patri k tym sterilnym, takze som bola vzdy napochybach, ci mam dostatocne upratane a podobne... ale uz som si povedala, ze kaslem na to. Az po 7 rokoch s drahym som si uvedomila, ze keby som sa nastahovala k nim do bytu, tak prve musim aspon vytapetovat, utret prah a podobne... to len moja robota jej nikdy nebola dost dobra a ja som bola asi prilis mlada a vystresovana, aby som si to uvedomila, ze mam byt v pohode.
Dalsia kapitola je svokra mojho draheho 😀 . Ta ho zboznuje viac ako vlastneho syna a ked ma akykolvek problem, tak ja som ta najhorsia a ja sa mam o neho viac starat a nemam byt na neho zla, tak im musim stale pripominat, ako sa maju spravat svokry k zatom 😀

pacna
24. jan 2008

to my ked sme boli na vianoce u svokrovcov tak sme boli tak privitani až mi oči von vybiehali 😕 (ešteže nosim okuliare). svokra nas vyobimala aj mna!aj vybozkavala.aj plakala a to robi skoro vždy ked tam prideme. 🙄
najlepšie na tom je že nas vyhodili odtial a teraz???? 😀

kvetinka86
24. jan 2008

Ahojte Baby! Moja svokra bola ako med pokial sme s manželom nezahlásili, že sa ideme brať. Vtedy začal horor. Odhovárala manžela aby sa somnou neženil (a pritom sme mali pekný vzťah už 5 rokov) a dokonca že nech si nechám vziať bábo. To bol obrat o 180%. všetko sme si ale spravili posvojom. No nanešťasie sme na začiatok nemali kbe bývať tak sme museli zastať u svokrovcou ( u mňa doma nebola voľná izba). Zomňa sa stala slúška vždy muselo byť upratané, navarené, ožehlané. Aj keď som to spravila nepáčilo sa jej a ohovorila ma kade tade, len mne nič nepovedala. Akože nájomné sme platilí také, že to stačilo vykriť všetky poplatky za dom takže sme ich chovali mi - mladý. A keď sme sa snimi ( zo svokrou a svokrom) chceli o tom porozprávať, že nech sa to zmení tak nám povedali, že môžme byť radi, že platíme len toľkoto. Takže po tomto zmenil aj môj muž na nich názor. Teraz dočasne bývame u našich v stiesnenich podmienkach ( zadarmo ) , ale už si rokonštrujeme domček ktorý sme kúpili a teším sa, že budeme onedlho bývať úple sami. Dolo by sa písať oveľa oveľa viac, ale radčej to ukončím. a inak už som dostala odvahu a svokra somnou nezametá a keď by aj chcela taj jej to už nedovolím. 🙂 papapa

lefika
24. jan 2008

pacna, aj nas vyhodili 😉 takze sa mam tesit na objimanie a bozkavanie? 😕 🙄 😖 😒 no to si radsej budem teraz uzivat, ze nie sme vobec v kontakte: vyse roka som ich nevidela a je mi taaaak dobre 🙂

kvetinka, u nas podobne: kym sme neoznamili, ze sa ideme brat, bola celkom pohoda. a total peklo zacalo, ked sme im povedali, ze cakame babetko...no proste ja mam zo svojich svokrovcov take pocity, ktore by sa dali vyjadrit este tak grcajucim smajlikom, ale ten tu buhuzial nie je 😝

pacna
24. jan 2008

ja som to tu už pisala bolo sme dobri kym sme posluchali.potom dlho nebolo nič nemali sme zaujem a teraz zistili čo a ako deti rastu...
teraz v nedelu tam ideme na svokrinu 60tku tak to zas bude. 😝
oni sice na manželove narodky 30tku neprišli ale nech ich urve.svokor dal prednost krčme pred synom!!!! 😠
bože uchovaj aby sme neboli my take semetriky. 😖

pacna
28. jan 2008

no navšteva dopadla dobre až na svokra a švagrinu ale to tu nepatri.
naštastie sa nič nepreberalo ani nerozoberalo a to asi koli tomu že tam boli moji rodičia. 😀

tevova
28. jan 2008

Baby, nedá mi nenapísať, že ja mám skutočne super svokru. Plne ma rešpektuje, do ničoho sa nestarie,keď potrebujem,prizre mi deti, dokonca mi drží stranu, keď sa pohnevám s jej milovaným synom. Je to jednoduchá žena, nekomplikovaná, môžeš v nej čítať ako v knihe. Volám ju mamina a zbožňujem ju. A to už nehovorím, že s ňou zažijem kopec srandy. Som vydatá 9 rokov, takže už viem, že nič zákerné od nej mi nehrozí, máme vzťah ako matka s dcérou. Ale čo tu čítam, je pravý opak a to ma mrzí, škoda, že nie je viac takých svokier, ako je tá moja.

pipi1211
28. jan 2008

joooooooooooooooooooooooj vdacna tema ked budem mat chvilu cas tak popisem sa dobre pobavite no to je na dlho 😠 😠 😠 😠 😠 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pacna
29. jan 2008

tevova to mas super takych je asi ozaj maaaaaaalo ☹

evitkamalicka
29. jan 2008

ahoj kocky, ja mam tiez neskutocne super svokricku 😉

dadulka19
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinka86
29. jan 2008

lefitka tak potom vieš ako to je . ale je to mám z jedným rozdielom, že je so svokrovcami stretávam. asi tak učite ti je lepšie keď ich nevidíš. papik.

nanyka
30. jan 2008

ahojte, tak ako som písala, mala som problém so svokrovcami..no nejako si uvedomili svoju chybu a aj keď sme sa k problému viac nevrátili, momentálne 😅 nám to klape..
tak som rada, že to aspoň zatiaľ takto dopadlo, dokonca mám odvahu zájsť k nej na kafe, mám záujem, aby naše vzťahy boli dobré a vyrovnané..snáď sa to podarí, veľmi mi na tom záleží 😉

sampo
30. jan 2008

ach, tak toto je super tema, mohla by som zapisat aj 20 stran 😝 ja sa fakt velmi snazim s nou vychadzat, niekedy to proste az tak neklape...
a je to tak, ze mne moja svokra stranu nikdy drzat nebude ☹ ja by som chcela svokrovcov, ako ma moj mangel 😀

lefika
30. jan 2008

nanyka, to mas super, ze su vobec schopni a ochotni si uvedomit chyby, ja o tom mozem len snivat 😔 ti moji vychadzaju z predpokladu, ze su dokonali a chyby robia predsa len ostatni 😒 takych ludi fakt najlepsie uz nikdy v zivote nevidiet 😝

nanyka
30. jan 2008

lefika, aj oni sa tak spočiatku spravali..najmudrejsi na svete..ale asi pochopili, ze mam vlastny nazor, za ktorym si stojim..a nech si myslia, co len chcu, nepresviedcaju ma dalej o "svojej pravde", za co som naozaj vdacna.. 😀
..no asi ti neostava nic ine, len sa s tym zmierit, aj ked to stve..mozno im to raz dojde, ked uz bude neskoro lutovat.. ☹ . A lepsie sa s nimi nestretavat, aj tak taki ludia len zbytocne cicaju energiu..

lefika
31. jan 2008

nanyka, moja rec 😉 im to casom dojde, mozno uz bude neskoro, ale je mi to jedno. ja sa ich sebauvedomovania odmietam zucastnovat, ked som sa snazila, oberalo ma to o energiu akurat 😒
a vies co som si hovorila? moja neboha babicka zbierala liecive rastliny, chodila so mnou na turistiku, naucila ma robit vyyyborneee kolaciky, povlacila ma po celom slovensku, lebo tam mala kamaratky, naucila som sa vdaka nej po nemecky, lebo kamaratky mala aj v byvalej ndr.....
a co by mohla dat mojej dcere moja svokra? nevidela som ju robit nic ine ako cumiet na telenovely, lustit krizovky a vykladat si karty 🙄 navyse je bezcharakterna, urazliva, a neuveritelna manipulatorka. takze akykolvek pozitivny prinos nulovy 😝

maminasr
1. feb 2008

ahojte kocky...super tema toto..ja som bola presvedcena ze mam super svokru az dokial sa nam nenarodil maly petko...zial teraz nam neostava este nic ine len byvat u nich..mesacne platime sice iba 2000 korun ,no vacsinou ked chcem dat mojmu do prace jest tak nic nie je..(ved potom sa pojde do obchodu,nie?) a tym minieme este dalsich 1000a navyse musime priebezne nieco dokupovat takze tak...nie je to ziadna slava...stale ma buzeruje ako sa mam spravat k mojmu priatelovi, a ze mu moc rozkazujem(pritom ho len sem tam napomeniem aby napr.neisiel teraz fajcit v kratkom rukave)a uz je chudiatko podla nej tyrany muz...je to sialene...navyse pravidelne si moja slahnuta 16 rocna svagrina neodpusti pripomienky s kym a co robil moj nez sme sa spoznali..atd..a co sa tyka vychovy maleho,,no predsa ja nic neviem..ona vie vsetko najlepsie..a to mu nemam davat,a tak ho mam krmit, a tak ho mama obliekat,a vtedy ho mam prebalit,a tak ho mam nosit, a naco mu davam tolko jedla...a chudiatko jej mamina mu nic neda..a tak.skratka doslovny teror.a to nevravim ked varim..takto nie ja to robim takto,,a da kazdeho jedla mi slahne nejaku ingredienciu ktoru tam chce ona...a podobne..a chudiatko Adam(moj priatel,,jej syn)ona sa o neho musi start lebo ked ma napr.teplotu tak ja neviem podla nej co u je a ona mu musi doniest lieciky lebo tie co som mu ja dala isto nie su dost dobre..atd...skratka som z nej obcas zufala... ☹ ☹ ☹ ☹

tevova
1. feb 2008

Baby, tie vaše svokry vám teda vôbec nezávidím. Moja švagriná má tiež takú úžasnú, že moja inak mierumilovná švagriná by ju už najradšej videla v horúcom pekle. Jej svokra síce chodí do kostola, ale je jedovatá ako zmija. Najhoršie je, že s ňou ešte aj býva. Švagor sa stále nevie zaradiť, je syn, čo býva pri mame so svojou ženou a synom, alebo je manžel a otec a býva jú pri mame. Takže robí občas problémy aj on, lebo nevie, čo sa od neho chce. Tá ho stále vidí ako svojho syna, ale ktorý stále potrebuje jej výchovu, aleboje otec a manžel a chovať sa má podľa toho. Ešte aj jeho mi je ľúto. Mohli by od nej odísť aspoň kdesi do podnájmu, ale on má pocit zodpovednodti za mamu, ktorú nechce nechať samu. Takže sa nervačia všetci navzájom. No otras. Od takých svokier čo najďalej. Vďaka za tú moju zlatú svokričku.

junovka
2. feb 2008

tevova, kazda svokra zlata, ked je mimo nas a pride raz za cas na navstevu, a nezijes s nou 😉 🙂

nanyka
2. feb 2008

to maminasr: a to ako môžete takto vydržať? nič v zlom, ale zbalila by som sa a odišla a drahý nech to rieši..keď by chcel, aby sme boli spolu, musel by niečo vymyslieť - buď podnájom, alebo byt na hypo..veď tam u vás nie sú až také drahé, nie? je to určite ťažké, no určite by som si týmto štýlom nenechala skákať po hlave..
vďaka Bohu za to, že som nikdy so svokrou nebývala a ani nikdy nemienim .. 😔 .

maryloou77
3. feb 2008

no baby 😎
dosla som vas po dlhsom case pozriet lebo sa mi v noci so svokrou snivalo 😀
asi by ju mali dat do snara- nieco ako - dobra svokra - bude prsat, zla svokra- maj sa na pozore 😀 😀 😀
ale ja teraz nemam co na nu povedat lebo sme s nou uz neni od leta v kontakte tak ustesne mam ž mesiacov bez svokrovcou za sebou a myslim ze je to podobny pocit ako zbavit sa alkoholu 😅
takze mam pokoj v rodine a hlavne POKOJ DUSE, lebo nemusim pocuvat vyhovorky zalozene na baze vymyslov, a ine klebety a blbosti sama o sebe 😎
obcas cloveku staci aj tak malo k zivotu 😵 😅 😀

maminasr
5. feb 2008

nanynka:vies ona ja som to chcela tiez tak vyriesit..ale bohuzial teraz este do konca augusta splacame auto co sme kupili a to je 5000 korun,,takze podnajom by sme si zial bohu do augusta dovolit nemohli,,a co sa tyka hypo na byt alebo dom tak ten dostaneme az v roku 2009 lebo moj ma zivnost zalozenu minuly rok takze nemame este celorocne danove priznanie...je to naprd..som z toho obcas na nervy ale da sa to vydrzat....vcera som si zasa vypocula prednasku ze som nechala svietit 2 hodinky digestor....hovadina ale pre niekoho asi dost podstatna...ach...oni su celkom fajn len obcas mavaju take fajn vypadky a to je o zivot a hlavne o nervy...a ty ako so svokrovcami?

nanyka
5. feb 2008

maminasr, ja som tiež mala "zážitky"..no nejako sa to ustálilo a pochopili, že mám vlastný rozum a akceptujú ma..dokonca sa snažia byť milí a pomáhať nám, čo si vážim..pevne dúfam, že to pôjde takto ďalej a vzťahy sa nám budú utužovať..
no bývať by som s nimi nemohla, určite by sa nám vzťahy narušili a trpeli by obe strany..mladí majú byť sami..
prajem ti, aby sa vám situácia vyriešila, aby sa vám podarilo nejaké vlastné bývanie a ako píšeš, že sú celkom fajn, tak potom sa to určite ustáli a keď prídete len na návštevu, nebude na nejaké hádky pre hlúposti čas 😉 .

maminasr
6. feb 2008

nanynka:dakujem za podporu a sama dufam ze sa to vyriesi...v auguste mame poslednu splatku za auto tak sme sa s mojim dohodli ze pojdeme zatial aspon niekam do podnajmu ale aspon100km daleko od tialto..a potom ked uz budeme moct tak budeme riesit tu hypo....a vy byvate ako daleko od svokrovcov??ake si mala problemy s nimi?ak sa smiem spytat.... 😎

digysa
6. feb 2008

Co su to s prepacenim za "bestie" tie vase svokry??? Ja dufam, ze nasa generacia svokri bude ina.... 😉