Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

vanila
14. nov 2007

inak mimochodom na lustri mi vysi jedna striga a na tu sa radsej pozeram ako na svokru

perla200
15. nov 2007

jacka,práveže mám strigu svokru...ale musím jej niečo kúpiť, lebo to by bola pohroma. ona zbožnuje voňavky ale strašné vône, také nechutné sladké, že ti je z toho na vracanie. vážne...a má ich asi 5 parfémov a ked tam náhodou prídem, jednoducho ten smrad fuj....a na narodeniny som jej kúpila dezert, lebo som akurát prišla z nemocnice a nemala čas behať po obchodoch a keby ste videli ten jej ksicht, ked to uvidela...proste mi slzy vhrkli do očí...

bibinka
15. nov 2007

perla- ako čítam, tak čítam, veru tej tvojej by som nič nekúpila-koze nevďačnej. to akože si mala kúpiť čo aby bola spokojná???! by som jej nekúpila nič a tvárila by som sa úplne v pohode a len tak laxne by som povedala: ,,že a vy ste mi čo kúpili???" alebo by som sa tvárila ako ona-kyslo. 😠
my si napríklad nekupujeme nejaké drahé dary, len bonboniéru- my vždy z lidlu a oni nugát 😀 a hneď ju aj zjeme a je nám dobre.a vždy sa rehoceme, že aký "krásny dar". proste pohodička.

janazuza
15. nov 2007

kolko majú vaše svokry rokov?.... moja má po 70

lefika
15. nov 2007

moja po 50, ale zmyslanie a nazory ma horsie ako moja 80rocna babka 😒
janazuza, asi blba poznamka, ale aspon sa s nou uz nebudes trapit dlho 😠

jacka
15. nov 2007

tak ta moja oslavuje tento mesiac65rokov a chce darček.Ale tá metla nie je zlý nápad.Len čo na to moj muž?Inak nechápem prečo svorky su také vadné.

lefika
15. nov 2007

baby, tie co kupujete svokram darceky, davaju aj oni nieco vam? lebo my pokial sme kupovali, tak ja som dostala vzdy nejake vzorky z avonu a pod. co mala zadarmo a akurat jej to doma zavadzalo. ked sme prestali davat, aspon sa mi to nehromadi doma 😎

perla200
15. nov 2007

ahojte baby, moja nemá ani 50 rokov. ja som dostala na narodeniny 500sk, a na meniny taký svietnik s nejakou vázou s umelými kvetinami, ako darčeky nám dáva, síce nikdy nie podla nášho vkusu ale podla jej vkusu, ale to by som jej krivdila, keby že poviem,že nám nedáva nám darčeky. ale nevyužitelné pre mna v podstate, len mi to zaberá komodu. ale teraz jej kúpim nejaký parfém asi, ale neviem aký, totižto keby som jej objednala chanel 5 priamo z paríža, našla by chybu, ako normálne ma bude stresovať jej darček fakt. ja ked vidím ten jej ksicht ako sa zatvári....brrrrr

sisidl
15. nov 2007

AKA SVOKRA JE NAJLEPSIA?? STUDENA A meter a pol pod zemou 😀 😀

lefika
15. nov 2007

perla, nenervac sa kvoli nej. z povinnosti nieco kup, a ak sa jej to nebude pacit, nech to strci vies kam. alebo jej povedz, ze nech ti povie, co chce, v niektorych rodinach je to tak zauzivane 😉

sisidl, stara znama pravda. len vtedy mas istotu, ze mas pokoj 😎

vka
15. nov 2007

ozaj babky čo take kupujete pod stromček myslim tym na metle== moja svokra povedala že jej netreba nič ale ked jej to nič nekupim tak ............................ 🙄moja ma po 50 tke ale dama neskutočna

anjelik85
15. nov 2007

ahojte, tak moja svokra sa ide s malou zasr.. a popritom jej chodí kupovať do 30ky. už som jej povedala, že si to neželám. ani my teda nemáme peniaze na drahé hračky, ale určite nekúpim v 30ke, kde to nie je kontrolované. veď značkové drahé hračky sa sťahujú kvôli objaveným toxínom. a čo tie v 30ke? tie nik nekontroluje. to je ťažké. našťastie idem od januára do práce, v apríli berieme hypotéku na 30 rokov a ideme stavať. tak sa teším. už to ten rok dva, kým vybavíme a postavíme, dajako prežijem.

jacka
16. nov 2007

Caute,darčeky dostávame a dopadnú ako Perline.Ten jej vkus je horor.Keby nič nedávala tak urobí lepšie.Také šmejdíky za nič nestoja.
A predstavte si žš švagrina čo s nou byva osprostela.Vraj ako 7mesačná rozprávala,pýtala sa na nočníka a chodila.Skoro ma vystrelo.Ak by som mala bývat so svokrou tak hádam aj ja tak dopadnem 😀

vka
16. nov 2007

ty maš ale šikovnu švagrinu 😀 anjelik jedna otazočka dlho ste vybavovali hypoteku?aj my tužime po domčeku no nebude to tak skoro mame vlastne byvanie mame 3izb byt ale dom je dom aj ja mam na 80% nastupiť od januara do prace tak hadam volačo pošetrime ale budeme musieť predať byt a prichadza možnosť že budeme musieť byvať u svokrovcov no nesuhlasim s tym hadam sa to nejak dorieši ked niekedy dojdeme v sobotu ku svokrovcom a chcem niečo pomocť svokre tak sa sprava že nik to nevie lepšie ako ona a najlepšie je ked sa švagrina opyta čo dnes robila myslim svokra tak to a to ale mna ani nespomenie že som jej pomohla alebo lepšie povedane polovicu urobila ja a ked si mam predstaviť s nou byvať 🙄

medvedik21
16. nov 2007

cavte 🙂
no co kupit svokre na vianoce?absoluutne netusim...ja som sa uz 2x snazila vysvetlit jej aby sme si nic nekupovali a teda ani nenavstevovali na gratulacie...lebo to je vzdy tak ze sa k nam nasackuju a cakaju pohostenie a ja po takej navsteve netuzim a ked musiiiime potom ist gratulovat im no traposina....takze asi aj na vianoce dostaneme neaku pi... a ja budem musiet hladat miesto na jej exumaciu v mojej uz aj tak preplnenej spajzy...neviem naco si mame taketo problemy robit...NO ALE NEPOCHOPILA TO!
no ale co mam nove...vcera bola u nas svokra a 2hodiny som jej cistila zaludok za vsetko co mi porobila za 4 mesiace odkedy sa maly narodil....zbytocna namaha a strata casu....lebo nakoniec to uzatvorila slovami ze uz si to zo seba dostala uz ti je lepsie,hod to za hlavu...a spytala sa A PRECO MI MALEHO NEDAVAS?A PRECO NEPRIDES NA KAVU?
a čil mi povecte je uz ozaj ...... alebo co?no hrach na stenu spolu zo sosovicou!
ja nechapem ako mozem na take svinstva zabudnut...ja nemam na to povahu...co sa stalo uz sa neodstane a ja som s nou skoncila
asi mam prilis moc hrdosti na to aby som sa dokazala nad tym vsetkym povzniest!
A vtip tyzdna je v tom ze to na mna skusala aj zo slzami.Ze ma asi obmekci alebo co.No ale ja ju jeb...
a povedala som jej nech mu nic nekupuje aj tak co kupi je bud bez vkusu,male,alebo ruzovo cervene....naco...potom sa len vypytuje preco to ci ono nema oblecene....ale tak nemam miliony ale decko mi nebude chodit ako Čenkovej! 😉

jacka
16. nov 2007

no Medvedík si dobrá takto sa rozprávat so svokrou,blahoželám.Moj muž by ma zniesol zo sveta.Ale raz aj ja vybuchnem a to sa budu diat veci.

ella1
16. nov 2007

medvedík no ja ťa chápem u nás bolo to isté,ale s odstupom času by som to už asi inak riešila.
skús aj ju pochopiť a bud rada,že má záujem o malého a aj teba pozvala na kávu.každá nie je taká.
ja som sa rozhodla,že sa pokúsim to trochu napraviť.ak uvidím záujem aj z jej strany,tak snád to bude lepšie.
ani ja som nebola ideálna nevesta.
tiež sa do všetkého starala a ohovárala ma.a potom oveľa neskôr ako som jej to vytmavila(myslím,že to pochopila)aj ked to možno mzslela dobre,ked mi niečo poradila,už som bola obrnená voči nej a myslela som,že zas ma chce naštvať.
treba tomu asi pár rokov aby si človek uvedomil,že väčšinou je chyba na obidvoch stranách.

lefika
16. nov 2007

medvedik, urobila si dobre, ze si jej to povedala vsetko. ja som vypenila tiez asi ked mala saska 4 mesiace. ona to sice neignorovala, ale snazila sa vsetko otocit proti mne a urobit zo seba najvacsiu chudinku, ktora nas vsetkych miluje a ide sa pretrhnut a my na nu kasleme 😠 no keby tam nebol muz a nepostavil sa na moju stranu, tak ju asi na mieste roztrhnem 😠 krava jedna sprosta. potom sa to riesilo este niekolkokrat bez mojej pritomnosti a skoncilo to cele tak, ze mna a sasku vyhodili (vtedy sme tam byvali) a manzel sa na nich nastval a vykaslal sa na nich. to potom zmakli, lebo oni chceli dosiahnut to, ze sa zbavie nas dvoch a synacika milovaneho budu mat pre seba a ked videli, ze muz stoji pri mne, boli z toho totalne paf: proste to vobec necakali. momentalna situacia je taka, ze muz tam raz za dva mesiace ide, ale viac menej len prespat, lebo tam chodi hlavne za kamaratmi a my dve mame od nich pokoj 🙂
inak otazka, preco neprides na kavu, padala aj u nas a casto. setrili sme na byt, kazda korunka draha, a ona zarve: kup si elektronicku opatrovatelku, zavri ju tam(dvojdom) a pod si dat kavu. inak to bolo hrozne utrpenie, kava u nej: cely cas mlela o tom, aka je ona v praci najsuper odbornicka a aki su vsetci blbi a nemaju ju radi preto, ze je taka dobra 🙄 no nedalo sa to pocuvat 😒

jacka, na muzovi treba pracovat 😉 mne trvalo 3 roky, kym som ho pomalicky presvedcila, ze jeho "mamicka" nie je najdokonalejsia bytost vo vesmire 😎

janaliptakova
16. nov 2007

moja sa nevie zmieriť že prave ja som jej nevesta ja ktora mam stredoškolske vzdelanie moj muž mal predomnou same vysokoškolačky

lefika
16. nov 2007

jana 😀 u nas je to naopak. svokrovci maju ss, my s manzelom sme vysokoskolaci, a to su zas urazeni, ze sme vzdelanejsi 😕 a svokor vyhlasuje ze vysokoskolak je clovek, co vie tolko co stredoskolak, akurat za to dostava viac penazi 😠 no comment
ked mi nahodou pred nimi vyklzlo nejake cudzie slovo, hned sa urazali, ze znich robim blbcov, napriek tomu, ze tomu slovu rozumeli 😖
proste si nevyberies. keby si tu skolu mala, zas by im vadilo nieco ine. a keby si bola presne podla ich predstav, tak by im vadilo, ze nemas viac chyb...

dadulka19
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadulka19
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vka
17. nov 2007

Ako volate svokry

dadulka19
17. nov 2007

BABKA! 😀 nikdy som jej inak nepovedala,ani nepoviem 😀 ..prípadne sa vyhýbam osloveniu 😀

majulcek
17. nov 2007

jaj baby vy ste take zlate ze tu tak pisete o nich-teda tych...zenach 😀 no moja milovana je preto milovana lebo ju vidim raz za tyzden a to v nedelu na povinnej navsteve...dobre vie ze sladke nemusim a stale vypeka tie svoje kolaciky atd..a ked jej to nikto nexce dookola rozprava ako ona uz piect pre nas nebude,bla ,bla bla..ale o tom som nexcela..ide o to ze mala ma na 9-ty mesiac a uz asi 5tyzdnov ma znervoznuje otazkou ci som uz dala malu na !serblik!..dost sa ovladam kedze som zastancom nevytvarat konflikty ale co je vela to je vela...ona len to svoje ze moj muz uz chodil na serblik ako rocny ale ze predtym ho vytrieskala lebo sa dokakal do plienky atd...jemnyma milim tonom sa jej snazim vysvetlit ze pokial si mala neuvedomuje co od nej xcem je to zbytocne ju tam tryznit...a ze prerco nevyskusam atd..tak som nedavno ukazala clanok muzovi kde pisu o tom kedy,ako a povedala som mu nech to najblizsie riesi on lebo ja uz nemam na to nervy...a mnoho daslich veci,ona je taka panicka,ja dievca z dzedziny takze mi to vzdy akoby nahodou pripomenie...a ako ju volam???no babka i ked ma stale opravuje ze ona je pre malu starka...no a jej zase na to ze starku si predstavim 80-rocnu babicku a nie ju... 😉

miminka
19. nov 2007

ahojte, tak ja som to asi už vyhrala totálne bo sme sa so svokrou tak pohádali, že až.
Ako som už písala, tak my bývame u svokry spolu so švagrom-feťákom a so švagrinkou- tá sa zdá byť ok ak nieje taká dobrá herečka a nepretvaruje sa, tú som ešte neodhadla, ale čo sa týka z pohľadu ako sa správa k malému, tak to nemôžem povedať ani pól slova, aj malý ju má veľmí rád.
No a moja krásna svokruška sa začala sťažovať mužovi, že ja na ňu zazerám a keď ju pozravím, tak iba cez zuby a takéto podobné nezmysli. Nakoniec som sa do toho vložila ja a to nečakala no a teraz sme na tom tak, že keď sa náhodou stretneme v domácnosti, tak ju ani nepozdravím a zase ani ona mňa a nemá sa na čo sťažovať a ten darček som z pod vianočného stromčeka totálne vyškrtla 😀

lefika
19. nov 2007

miminka, my sme na tom pred odstahovanim sa boli podobne. tiez vsetko islo cez manzela a ona necakala, ze ja s niecim na nu vyletim. nezdravili sme sa, ked ona prisla z roboty, ja som zobrala malu a boli sme az do vecera vonku, aj som sa zamykala, aby ju nahodou nenapadlo s niecim otravovat...proste idylka 😖

miminka
20. nov 2007

jaj lefika, ale je to divné kde sa to v nej berie toľko zákerností. Dobre kašlať na mňa ja som cudzá, ale k vlastnému synoi? Ja si neviem predstaviť, že by som robila medzi deťmi rozdieli. Tak si ich nemala toľko robiť, keď teraz preferuje prefetovaného dementa lebo to je chúďa a švagrina,to je povahou celá svokra, ale zatiaľ ku mňe nie.
Je mi to jedno dúfam, že sa čoskoro odsťahujeme a bude všetko ok. Ešte šťastie, že mám takého skvelého muža akého mám. Myslím si, že keby je iný, tak som už rozvedená bo tesne pred rozvodom.

medvedik21
20. nov 2007

tak baby ta moja striga to zase nepochopila....ja ze uz sa budeme len zdravit....a ona naopak prisla ako keby sa nechumelilo....doniesla malemu taku kravinu na hranie ze ked uz oblecko som jej povedala ze nema kupovat....lenze ja som to myslela vseobecne ze mu nema nic kupovata ma nam dat pokoj....tak som nemala naladu sa hadat...a ona si cil mysli ze je vsetko v pohode....preco ja nemozem mat taku svokru kt. sa urazi nasmrt a dozivotne somnou neprehovori...maleho si nebude vsimat....teda tak by to bolo super.....a teras ma caka znovu vysvetlovanie ze to nieje a nebude uz nikdy ok lebo je ...... ktorej ja nikdy NEODPUSTIM
a oslovovanie..haha..raz mi pisala sms a podpisala sa mama...skoro ma od smiechu porazilo...co je ona vsetko len nie mama....mama je len jedna!
a malemu sa prihovara to som ja tvoja dobra babicka no ale tak on velmi rychlo na to pride ze je to protivna svina 😠

mirka414
20. nov 2007

boze medvedik to uz trosku prehanas,nie 😕 oslovenie svina hmm. 😒