Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

zarra15
8. feb 2011

@majka3107 dakujem 🙂 ale este sme neni uplna,lebo spolu nezijeme..

mandm
9. feb 2011

@majka3107 co mi uz ostava, nemozem sa kvoli nej tolko zozierat 😀 mame ine plany 😵 je fakt super, ze su tu aj take mile osobky ako ty 🙂 dakujem este raz za vypocutie 😵

zuzkaremiaska
9. feb 2011

Baby, ja som už z mojej doni svokry s nervami v koncoch!!!! Keďže čítam aj vaše príbehy o nich, pripájam aj ja. So svokrovcami bývame v rodinnom dome. Oni dole, my mladí hore v prerobenom bytíku.Proste 2 samostatné bytové jednotky. Vchod máme spoločný, potom máme schody hore.Keď sa mi v lete narodila dcéra, chodila som k nim na návštevu každý večer.Pohrali sa s malou,postrážili,ja som si oddýchla.... No prišiel 18.október a ten si zapamätám navždy. Doňa svokra počula,že som mala výmenu názorov s manželom,jej synom. Do očí mi začala vykrikovať,že som chorá a mala by som sa dať liečiť a podobné keci. Veľmi ma to zabolelo,veď večer predtým sme spolu ešte sedela a rozprávali sa. Takže od 18.10 malú poriadne nevidela, nespomenula si ani na Vianoce, ani na jej polrok, proste nič. Niekedy sa mi aspoň pozdravila,teraz už ani to nie.. Obchádza nás zďaleka, anido kočiara nepozrie, no proste nič.Manžel jej vraj už 1000x povedal,že sa má zdraviť,ale márne. Stále sa s manželom kvôli nej hádame. Chudák, sám nevie, či má počúvať matku alebo mňa.Ja som nervózna, deti mám nervózne,tichá domácnosť....Včera som si povedala,že DOSŤ!!!! Budem ju totálne ignorovať,nezdraviť sa a na to,že má tu najmladšiu vnučku nech zabudne Svokor je zlatý, ten sa pristaví, opýta sa na vnučku, nedá na ňu dopustiť.Myslela som si,že len ja som podľa svokry tá najhoršia, ale dozvedela som sa,že ona vôbec nemá kamarátky, známych, je čudáčka a podľa nej je každý hlúpy. Baby, prosím vás, ako by ste to riešili vy??? Ja už nemôžem na ňu ani pozrieť!!!Tlak sa mi z nej dvíha!!!!Poteším sa každej rade , pomoci a povzbudenia.

maminuska
10. feb 2011

@zuzkaremiaska nič nerob, tam rozhovor nepomôže. S takými ľudmi nepohneš, len odoberaju energiu a ty zostaneš úplne vyflusnutá. Sústreď sa na deti , manžela , rozvíjaj vzťah zo svokrom .
Na druhej strane by som ti doporučila aby si svokru pozdravila vždy, bez ohľadu na to ako bude reagovať ale nič viac. Pozdraviť, ked sa ta opýta odpovedať ale koniec. Netreba sa znižovať na jej úroven .

miculienka
10. feb 2011

@zuzkaremiaska - júj , moja , ke´d som to začala čítať, vravím si - ty brďo , bývajú tak ako my , len problém troška iný , ale tiež mám " super " svokru , tá moja je zas precitlivelá , stále sa uráža - u nás je to tak odvtedy ako sa nám narodila malá - je to jej prvvé a jediné vnúča , tak ju žerie aj s topánkami , narozdiel od vás - nechodím ja k nim a le ona my sem chodí kedy sa jej zachce - teda vtedy, keď nie je práve urazená . ja som inak veľký kľuďas, úplne som ignorovala to , že si klopla len raz a už bola dnu - žiadne čakanie na povolenie, ďalej - že mi tu chodí 3 -4 razy denne - no ok, aspoň som niečo urobila kým malú bavila - síce narobila bordel ako v tanku , aj von jej ju dávam - chodia na prechádzky, aj dole si ju nosieva - pobaviť ju - to všetko v poriadku - aj keď niekedy mi jej časté návštevy idú na nervy . ale - neznesiem jej múdre reči , čo a ako mám robiť, malá má 8 mesiacov - kŕmi mi ju kadečím , čo ešte nesmie - pomarančom - navyše ju celú okvacká , cukrovými keksami a ktovie čím všetkým , potom - stále ju bozkáva - bleeee, to neznesiem a občas sa poriadne neumyje a páchne - to mi teda dosť vadí - no a jej citlivosť - keď som sa sťažovala mužovi, že ju už nevládzem počúvať - niečo jej povedal o tom - strašne sa urazila až plakala, potom som jej sama zas čosi povedala, čo nebolo po jej vôli - zasa urazená - tak som si po tých skúsenostiach povedala, že budem s ňou viesť len nutnú konverzáciu , posledne tu bola varená pečená a stále robila niečo nevhodné - učí malú chodiť - ešte ani liezť nevie - viackrát som nadškrtla, že jej ničí chrbát - aj sedieť mi ju dávala už neviem odkedy - ale hluchá , robí si po svojom - tak som si už hrýzla do jazyka - proste mŕtvy chrobák - a ona sa zas urazila - zato, že s ňou nevravím podľa jej predstáv a iba jej odvrkujem - tiež s ňou už nevládzem , povedala som mužovi, že sa odsťahujem ak to mieni robiť - inak bývam tu kvôli nej - keď sme riešili bývanie , tak som tu nechcela ostať , lenže začala robiť divadlo, že ju nik nechce, že skončí v domove a tak podobne - jej 2 dcéry sa odsťahovali dosť ďaleko na to aby mali super súkromie - sú slobodné , no a ja som sa dala obmäkčiť a ostala som tu , no a práve má to obdobie urazenosti pre tú moju vetchú komunikáciu - no pardon, ale ja sa totiž neviem pretvarovať
no a ty si na tom ešte horšie keď ju to drží tak dlho , hlavne , že sa vám mieša do vášho súkromia - myslím tú výmenu názorov , podľa mňa, by si sa nemala kvôli nej trápiť, hlavne po tom , čo si o nej aj zistila a keď jej nechýbajú ani vnúčence , tak to je iná osoba , a čo tá väčšia dcérka - nepýta sa na babku, že prečo sa s vami nerozpráva a podobne ?

alenka6
10. feb 2011

@miculienka Jeej. ja mám niečo podobné. Svokra chodí tak 4x denne, bez zaklopania, k tomu aj švagrová a babka!! Moc mi neradia alebo si to nevšímam ale tie návštevy ma vytáčajú do nepríčetnosti. Súkromie nula bodov. Niekedy si pripadám že ako keby bojujem o vlastné decko, lebo oni by mi dcéru chceli prebalovať, krmiť, hrať sa, kočíkovať proste všetko. Stále ma niekam posielajú aby mohli povarovať.Viem že niekto má uplne opačný problém, ale ja som z nich na nervy. Najradšej by bola, keby malá už chodí a ona ešte ani nesedí. Ty toto ako zvládaš?

okana1985
10. feb 2011

ahojte tak moja svokra je strasne hnusna ked sme jej oznamili ze cakame babo ani si to nevsimla a zahovorila to.vlastne ma ignoruje ked jej nieco poviem zacne o inom alebo chce ma k tel a je ticho alebo ked ideme k nim zoberie si manzela na bok a suska mu debiliny co by mala byt stastna ze ma taku zenu ktora sa o neho stara s nou sa neda bavit na nijaku temu ona vie vsetko super neni na dnu ked pride ani sa neohlasi a ked aj pride nic nepochvali mozem sa aj roztrhat a tie jej sproste reci a toto naco a preco a nie tak keby som mohla tak jej tak poviem ze sa stara nespamata.

kukujka
10. feb 2011

aky je rozdiel medzi svokrou a cibulou?ked krajas svokru tak neplaces

jeanette87
11. feb 2011

baby...som v koncoch a to este ani nie som vydata.....ide o matku mojho priatela.....sme spolu skoro 8 rokov.....ale co uz vystraja jeho matka, no ja som take nieco este nevidela......celu rodinu stve proti nam.....ak sa na niecom hadame (hadky vyvolava stale ona - my chceme len pokoj), tak to potom rozprava kazdemu, kto je ochotni ju pocuvat, ale prikrasli to tak, aby ona nebola ta zla......doplni tam, ze som jej tykala, ze som jej nadavala, ze syn ju chcel udriet 😒 co ale vobec nie je pravda...skor ona nadava mne a ja len uz zakricim, ze co si to dovoluje a ona, ze si bude robit, co ona chce!!!! ale kedze sme tam len my, tak jej to veria (vacsinou)......cely problem spociva v tom, ze priatel ju prestal plne financne podporovat, dava len to, co musi....a ze sa jej prestal pytat na rady, ak mal problem, lebo ona to potom riesila namiesto neho, poza jeho chrbat.....samozrejme z toho obvinila mna, lebo ja ho huckam proti nej a on vsetky peniaze mina na mna, co nie je vobec pravda.......jej drzost sa minule vystupnovala az tak, ze sa zacala vyhrazat, ze pojde za mojou mamou do prace a urobi verejnu hadku....mojej mame by to mohlo v praci uskodit, tak sa bojim....priatel je na mojej strane, ale ani on sam si nevie rady......vysvetlenia nepomahaju, hadky nepomahaju, nic nepomaha.......takto sa to taha uz rok a pol.....ked je velmi zle, tak sa unormalni, aj mi odzdravi, lebo sa boji, ze ju syn uplne opusti.....myslime si, ze prisla k rozumu, ale potom zacne zasa vystrajat......v juli odchadzame do zahranicia, ale ako to vydrzat??? ☹

venusska
11. feb 2011

no ja z mojej svokry tiež nevládzem v živote mi nič nepomohla ani nám nič nedala ale všade rozpráva ako nám pomáha s malou a tak pritom ku nám príde iba 2 krát za rok aj to iba na výslovné požiadanie ked má mala meniny alebo narodeniny , nám vôbec negrtuluje ale my jej musíme inak by bol môj manžel nevdačný ale že ona si nespomenie na svojho vlastného syna to nevadí ved on už zarába tak načo a to bývame od nej pešo 20min a autom 5. všade každému rozpráva že aka som namyslená že potrebujem máť všetko nové no a ked si niečo kúpime nové do bytu ako napríklad teraz sedačku tak hovorí aký je je jej syn chudák že kôli mojim nárokom musí toľko robiť a ja mu iba rozjebavám peniaze na hovadinách, že moje dieťa má veľa vecí a neviem čo všetko. všetko v byte nám iba ohovorí a všetko bere ako samozrejmosť!

venusska
11. feb 2011

a to som ešte zabudla napísať že ked sme prerábali byt tak môj svokor nepomohol ani prstom pritom je murár povedal nám že si máme zaplatiť firmu že je v byte veľa roboty! a najväčšie bingo bolo ked sme to už mali prerobené tak sa došli kuknúť a povedali že vydno že to nie je novostavba proste zo starého novy neurobíš to bol iný zabiják.

jeanette87
11. feb 2011

venusska.....plne ta chapem.....tvoja svokra si mysli, ze si jej zobrala syna a synovi znicila zivot.......a co na to tvoj manzel.....neriesi to nejako? a k tomu blahozelaniu k sviatkom.....presne ako u nas......dokonca, ked mal priatel narodeniny, tak nakupil tortu, sampanske, pochutinky a ona vo vedlajsej izbe pozerala telku a aj po neviem kolkom pozyvani neprisla....o mojich narodeninach ani nehovorim....to mojmu priatelovi vzdy naplanuju nejaku muzsku domacu, aby mi ich zneprijemnili....takze tak....

jeanette87
11. feb 2011

pozn. muzsku domacu pracu 🙂

venusska
11. feb 2011

no môj muž mal minulý rok narodky tak sme ich boli pozvať nech si prídu posedieť a tak že mu nemusia nič nosiť pritom peňazí majú dosť a odpoved že načo. môj muž on raz povie tak ya raz tak on je väčšin ou ticho lebo aj ked jej niečo povie tak to obráti proti nemu a ešte on výnde z toho ako debil.

jeanette87
11. feb 2011

podla mna je to chyba, ze je ticho...mozno keby od zaciatku dal najavo, kde su ich hranice....tak by to bolo ine......aj moj priatel si mysli, ze keby si od zaciatku stal tvrdo za svojim slovom, tak by si teraz tak nedovolovala......ale co uz teraz, vsak su to rodicia.....ale asi s nimi prerusime vsetky kontakty....asi to inak nepojde...

mandm
11. feb 2011

ja som uz davno vravela, este skor nez zacali moje problemy so svokrou, ze mladi maju byvat sami. A to som vtedy este netusila co ma caka 😒 ale nase vztahy boli ok a ako docasne byvanie sa to zdalo v poriadku. Teraz len dufam, ze niekedy sa dokazem preniest nad to vsetko co sa stalo a zabudnem na tu nechut voci nej. Nie kvoli sebe ale kvoli manzelovi a nasim buducim detom. 😅

miculienka
11. feb 2011

@alenka6 - tak presne aj moja svokra by už najradšej videla malú behať - aj ju stále núti stáť a prekladá jej nohy aby akože išla , stále mi tu omieľa, že treba pavúka aby mohla chodiť - chúďa decko , teraz sa učí sedieť a to vďaka svokre preskočila fázu plazenia sa - som zvedavá na tú chrbticu , to ju ona dávala už neviem kedy sedieť - ona sa už asi nevie dočkať kedy bude malá behať aj ku nej dole aby asi ona nemusela sem hore - teraz mám už týždeň od nej pauzu, lebo je urazená , no ja to zvládam ako kedy - niekedy mám takú fajn náladu, že mi je to fuk , ale inokedy - hlavne keď som vyčerpaná , tak to ide zle - som nervná a aj drzá a ona just vtedy chodí najčastejšie a robí hovadiny - posadí malú na neutretý stôl - keď varím , pochytá ju čokoládovými rukami a podobné veci - je toho veľa - mňa to se*ie , lebo nerobím nič iné dokola len periem, žehlím, utieram a upratujem po nej - lebo keď sa hrá s malou tak všetko povyťahujú a na miesto nedá nič . súkromie - o tom môžem tiež len snívať , ešte na začiatku som vravela mužovi, že dajme to tu na kľúč - ale nie , kľúča nebolo a teraz si tu chodí ako do holubníka , keby som ho dala teraz , tak to by bol ďalší hnev a svár a urazenosť , že ich nechcem a bla bla . tá moja je tiež najradšej keď môže ostať s malou sama, však vtedy nevidím čo dorába - aj tak lepšie, aspoň ma to neštve, ale aj tak všetko nezatají , lebo ju vraáti umachlenú od čokolády, keksíkov, pomaranča - ideálne veci pre 8 mesačné decko 🙄 . skúšam to riešiť cez muža, ale to je tiež taký trubiroh - ak sa neurazí tak jej to oznámi takou formou, že stará je hneď na plafóne , človek aby mu to napísal, že čo má povedať, tak už aj to som vzdala, a radšej si hryziem do jazyka - posledne som si hrýzla dva týždne v kuse a svokra si zmyslela, že s ňou nekomunikujem a teraz je urazená , tak už tiež neviem ako na to . ach jaj, ešte nám asi zožerú veľa nervov, viem, že to nemyslí zle ale čo je veľa to je dosť a ja mám tiež niekde hranicu nervov, no a som na moje decko citlivá - je to moje dlho očakávané dieťa tak chcem len to najlepšie a ona mi do toho kafre . ja našťastie švagriné nemám doma , ale keď aj prídu, oni aspoň pekne klopnú a počkajú na povolenie aj svokor, len svokra akosi zabúda na slušnosť

miculienka
11. feb 2011

@okana1985 -a to je jej prvé vnúča alebo už má nejaké ? a má okrem syna aj iné deti ? či nežiarli ?

miculienka
11. feb 2011

@jeanette87 - to je dobrá herečka tá tvoja budúca svokra , asi by som ju obchádzala na kilometre ak by sa dalo

jeanette87
11. feb 2011

@miculienka no ci poviem......a to ani nie sme svoji, ani deti este nemame....co bude potom? ale urcite budeme byvat sami, mozno trochu s mojimi rodicmi, ti su normalni, zatial, ak sa inak nebude dat......a svojej potencionalnej svokre moje deti davat nebudem.....aby robila to, co napriklad tvoja tebe a tvojej dcerke? to by som ju asi bola schopna aj udriet za to......hold, moje deti budu mat asi len jednu babku.....ale buduci svokor je dobry.....zniceny zivotom s nou (rad si vypije, ale aj ja by som pila, keby som s nou mala zit)......uz len to vydrzat do jula, skoncim vs a padame odtial...

sisanka
11. feb 2011

@miculienka @zuzkaremiaska kocky my byvame rovnako...len so svokrou nemame problemy...jasne dake vymeny nazorov boli...ved kazdy ma svoje muchy, aj my..ale to co tu citam...tak ja mam zlatu svokru 😀 vobec sa nestara do nas, ked potrebujeme pomoze..az sa mi zda ze my sme niekedy ti zli a nevdacni 😀 😀 😀 tak vam prajem aby sa to hned medzi vami vyriesilo... 😉

miculienka
11. feb 2011

@jeanette87 - od takej najlepšie čo najďalej , ja sprostá som tiež urobila najväčšiu chybu v živote - že som sa nechala ukecať a ostala som bývať s nimi , nie je nad súkromie a pokoj svätý , veru, keď už teraz ti robí peklo, čo bude potom , radšej po dobrom pekne zďaleka - svokra je najlepšia keď je mimo tvojho domova , hlavne keď je taká opica - ospravedlňujem sa naozaj dobrým svokrám, ktoré sú chápavé - možno sú aj také , ja by som tiež radšej bola u našich, lenže mamu už nemám, otec má priateľku - tak je to o ničom
tak tvoj buduci svokor je na tom ako môj - chudák zničený - aj porážku mal a tiež si rád hrkne ak môže a aj predtým si rád - no bodaj by nie , a ona ho stále ohovára aký to bol zlý chlap a aj teraz keď ona sem príde a on za ňou - ona ho normálne vyženie - že po čo prišiel, nech ide preč , ja sa ho vždy zastanem, že aj on sa chce potešiť s vnučkou
neboj , detičky vydržia aj bez jednej babky , radšej žiadna ako nejaká potvora , ber to tak, že teraz sa máš kam vypariť, nie si viazaná na dieťa - byť doma , tak môžeš tráviť čas kadetade a vyhýbať sa jej, potom si vydýchneš , čas nejako preletí a už aj počasie bude lepšie , bude sa dať aj vonku vysedávať 😉

miculienka
11. feb 2011

@sisanka - ďakujem 😉 , tá moja tiež rada pomôže, ale narobí pri tom aj zle , no čo už , dáko to poriešme , asi si budem oči zakrývať , ale musím s úsmevom na tvári , lebo inak sa urazí 😀

sisanka
11. feb 2011

@miculienka alebo to riesit inym byvanim...moj nazor je ze urcite sa radsej osamostatnit...keby ze mame kde ist tak idem hned 😀 aj ked so svokrou dobre vychadzam...a na druhej strane som rada ze sme s nimi a nie s mojimi rodicmi 😀 😀 😀

miculienka
11. feb 2011

@sisanka - tiež som toho názoru, ale čo už teraz, všetko sme si tu prerobili , inak by som išla hneď , aj som tak chcela pôvodne - ale pani zdola robila divadlo, že ju nik nechce a pôjde do domova , muž ajby bol išiel, ale natĺkla mu do hlavy kaleráby a potom ma ukecával až som povolila - moja vina , moja vina .....

andysok
11. feb 2011

@sisanka 😀 ja to mam velice podobne ako ty 😎

sisanka
11. feb 2011

@miculienka to j etak..my sme si tiez prerobili a je mi luto to tu len tak nechat ked viem kolko penazi to stalo...mna muz moc prehovarat nemusel..to bola viac menej jedina moznost bo nasi byvaju na byte...aj ked su aj take obdobia kedy sa mi zda ze ak neodideme tak to tu nevydrzim 😀 ale to vzdy prejde a je dobre 😎

sisanka
11. feb 2011

@andysok tak aspon nie som jedina co si nemoze stazovat na svokru 🙂

miculienka
11. feb 2011

@andysok @sisanka - baby , dúfam, že budem patriť k vám 😵 , ale asi preto budem musieť brať nejaké oblbováky alebo fajčiť marišku 😀

andysok
11. feb 2011

@sisanka to este nemame deti len cakame, takze uvidi sa 😀 ale som radcej s nimi ako s nasimi, 😕