Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

katushka16
4. máj 2011

@skajkaze no a moja svokra to je to isté,čo tvoja,tá tiež ma ohovára po rodine a do očí mi nič nepovie.vymýšľa si,že jej ani malú nedám na ruky- to keď bola menšia,že jej ich nedám kočíkovať...mne by tiež hrozne chýbali keby ich nemám deň,katastrofa.a čo sa týka stravy,oni sú tiež super,určite by ich kŕmili samými "zdravými" vecami,minimálne 3 krát som im hovorila,že nech im nekupujú kinder bueno,sú tam oriešky a to ozaj nemusia jedávať ale oni nie,asi sú nahluchlí.ach jaj...

zuzanka751
4. máj 2011

@katushka16 s tym chodenim je to u nas rovnake, my sme u svokrovcov neboli od decembra a oni prisli k nam az minuly mesiac na narodeninovu oslavu a samozrejme, ze svokra sa predvadzala ako nikto...v nedelu som jej volala, ze nech dojdu ale oni vraveli, ze nie, ze sme daleko a ine vyhovorky
my sme k nim chodili 2x mesacne na vikendy - to bolo ok 😎

skajkaze
4. máj 2011

Baby a ako volate svokry?-ja mama

nice202
4. máj 2011

@skajkaze ja ju nevolam nijako. na svadbe som jej vysvetlila, ze mi je to trapne ju volat mama a ona s tym suhlasila. lenze moja svokra je fajn. viem, ze trosku odveci...

skajkaze
4. máj 2011

@katushka16 Mne svokra na rovinu nič ostro nepovie,len také vymlzance,alebo ako to mam nazvať,ale viem,že napríklad spolu z jej neterou,ktorá ma teraz tiež malé dieťa ma rozoberala a aj s jej švagrinou...Tak mi to príde všetko tak ľuto,že jetaká a pritom som jej to kľudne vysvetlila,že neviem byť bez malej-o to viac ma to mrzí.Neznášam,keď od nás odchádza a vraví malej-zakývaj maminke papa,že odchádzaš a vyžíva sav tom....

skajkaze
4. máj 2011

@nice202 ale nie je to od veci,je to normálne.Ja som ich začala volať mama a otec,len teraz ma to mrzí,keď viem,že ma oklepáva

katushka16
5. máj 2011

@skajkaze ja ju nevolám nijako a mama určite by som ju nevolala aj keby máme dobrý vzťah,pre mňa je mama len jedna,mne ona nepovie abolútne nič do očí,tvári sa,že je vše ok a potom ma so švagrinou ohovárajú,ale je mi to jedno,so švagrinou sa nestretávam a s nimi len na sviatky aj to viem,že to je z povinnosti,že k nám prídu,no nebolo by lepšie keby nechodia vôbec?načo sa pretvarovať.a netráp sa kvôli nej,ona za to nestojí.keď tvoj manžel stojí pri tebe tak to je dôležité,na ňu kašli

ninka.b1
11. máj 2011

Ahojte baby..... ja ju tiež nevolam nijako a priamo ju neoslovujem lebo sme si to ešte neako nepovedali, ale mama by som ju nikdy nevolala! to viem už teraz.....Ak chce možem ju volať svokra 😀 .Nemôžem povedať že by mi ubližila aj ked sa ku mne pekne nespravala 😒 ale po svadbe je iny človek, mysli si, že sa to da zabudnuť, nuž ale neda 😠 ! No a teraz asi budem zase najhoršia 😀 manžel je po operacii a švagrinka si zmyslela, že chce prerabať kupelnu 😠 ako čisto na hlavu! a samozrejme že to ma robiť môj manžel- jej brat, tak viete zadara!!!! Ako to by mi bolo jedno ale ked bola na operacii ani pes za nim nezaštekol luto im bola dať aj na mobil čo by mu boli sms poslali a odrazu, že su rodina nech jej to spravil. A moja rada pre nu "nech si niekoho najde" a neotravuje brata 😝

katushka16
12. máj 2011

@ninka.b1 ahoj,úplne ťa chápem,moja švagrina aj má muža a otravuje mm.inak ho má v paži,ale keď volačo potrebuje vtedy si spomenie,že má aj brata,jak ju ja nenávidííííííím....

sladkasue
12. máj 2011

musim to aspon sem napisat - snd si to niekto precita a hodi mi kratky koment🙂

moja "milovana" svokra - poslednych par dni ju mam v zuboch...
a dnes? vonku je aj 32°C, nikde ani mracika, chvilu popoludni - jedna hodina a ona mi vola... ze je vonku pekne, ze by zobrala maleho von 😎

do mna 100 certov! ale s milym hlasom som jej vysvetlila asi po 1000x, ze:

-maly sa prave zobudil - spat v kociku uz nebude a ideme papat - hucal cely zbytocny telefonat
-cely svoj zivot sa snazim medzi 11-15 hodinu vobec nebyt vonku na slnku - je to nezdrave aj pre doseleho cloveka - a ona mi tam chce brat von na priame slnko moje milovane dieta, ktore nema ani rok a o opalovacom kreme sa jej ani nesniva...

ale nakoniec: aby som nebola ja ta zla: "sak sa u nas stav" doteraz neprisla... tak uvidime... 😎

sladkasue
12. máj 2011

@ninka.b1 poznam... 🙂 svagrina ma tiez chlapa o nicom - vela veci si preto robi sama a s cim treba naozaj pomoct - zavola brata - moj milovany manzel je asi jediny v rodine, ktory je niecoho schopny... kde sa co pokazi, co treba spravit - kazdy vie, za kym ma ist...
a ja mam byt potom kludna, ze nemam manzela doma?!

ninka.b1
12. máj 2011

@katushka16 no ved moja švagrina ma tiež muža a aj deti, ale rodina je rodina- hlavne ked ona niečo potrebuje 😀 😠 .. Inak ja mam voči nej tie iste pocity. Tu ked si prečitam čo baby pišu, neni mi lepšie ale aspoň viem, že to nemam doma iba ja sama a to mi fakt pomaha 😉

ninka.b1
12. máj 2011

@sladkasue no my zatial deti nemame, ale keby ano isto by som jej nedovolila ho vlačiť po vonku cez najväčšiu palavu!!!! ale aj tak je to sila, že ked si ju pozvala tak už nemala zaujem 😒
Presne ako pišeš aj v manželovej rodine to tak je.... Jediny zručny, švagrininej manžel ma asi ruky ako krtko, lebo ani plavak na vecku nevie nadvihnuť a tak ked im preteka voda, švagrinka si zavola mojho mm aby jej tym plavakom prišiel potriasť 😠 a ja nervy lebo on nepovie nie,, a najlepšie je že ked to spravi tak je zase ten naj K.... prepačte za vyraz 😖

aero
22. máj 2011

viete čo som si všimla ??
a to nielen tu na konikovi , ale aj v mojom bežnom živote .....
ženy , manželky , nedajú dopustiť na svoju rodinu , ááále táá manželova je vždy tá zlá .....
čím to je , skúste porozmýšľať - prečo je to tak
u mňa to bolo tak isto ☹
ale treba si uvedomiť , že aj mi budeme svokrami a čo mňa ešte desí je že : všetko sa raz vráti ...
preto som radšej skrotla , ked sú deti ešte malé nepociťujete to tak , ale už ked začína puberta dajú vám to značne najavo ..... prepáčte že som k vám vstúpila , ale pri niektorých názoroch a osočovaniach mi behá mráz po chrbte ......

renata32
23. máj 2011

@aero Presne tak,suhlasim s tvojim nazorom.Ja som mala prvu svokru uzasnu,skvelu zenu,este aj teraz sa navstevujeme,ked som druhy raz vydata,nemam problem jej povedat mama,este aj po rokoch.S terajsou svokrou nemam zly vztah,velmi vela sa starie do starsieho syna,ale snazim sa ju akceptovat,je to predsa manzelova mama.A presne ako pises aj ja raz budem svokra a vsetko sa vracia ako bumerang.

gesypa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
redangel32
24. máj 2011

@gesypa odlahcim to,moj ma na 1.mieste auto. To v mojom pripade aspon nekeca ako je to u teba. Drzim palce nech aspon polovicka dostane rozum. Je to na porazenie.

evabb35
27. máj 2011

@gesypa u nás to nie je len svokra, ale všetci rodičia a súrodenci. Pokým sme boli slobodní a bezdetní, tak sme sa všetkým a vo všetkom prispôsobovali. Všetci si na to zvykli. Takže keď sme si založili rodinu, tak si na to nevedeli zvyknúť. Aj keď aj dnes všetkým pomáhame ako len sa nám dá, už im nemôžeme byť k dispozícii a prispôsobovať sa v takom rozsahu ako za slobodna a za bezdetna. Rodinné stretnutia už neorganizujem, lebo dopadli tak ako u Vás. Keďže sme sa roky všetkým prispôsobovali, tak sa nenaučili oni prispôsobovať nám. 🙄

lumimi
27. máj 2011

@gesypa chudatko, sucitim s tebou. povedz manželovi že ked ti nespravi dieťa on nájdeš si iného, ktorý netrávi tolko času u mamičky. by ma tiež od jedu išlo roztrhnut v tvojom prípade. držim palec nech sa to zlepší.

lumimi
27. máj 2011

@sladkasue moja svokra tiež má také debilné názory že dieta ma ist von v každom počasí - no ja mám svoje zásady a v lete nechodíme von ked je teplo a sieti slnko a rozhodne nie medzi 11-15:00. aj potom sa hráme len v tieni a na slniečku len trošku prebehneme. a v zime nechodíme na vychádzky ak je -5°C- moj nazor je že to tej detskej sliznici v nosteku nerobí dobre taký mráz. a rozhodne nechodíme ak prší - a to kvoli mne lebo ja ked zmoknem tak zaručene ochoriem - a svokra raz ho velmi chcela vozit, vonku lejak ale ona s tým svojim "voziť sa má v každom počasí" ho vytrepala von - ako malý bol viac menej v pohode - pršiplášť na kočíku to istil ale bola som rada že svokra z toho ochorela (nie že by som bola nejaká škodoradostná ale stalo sa presne to, prečo ja mám svoje zásady a ona dostala aspon riadne zadost učinenie).

keenfan
27. máj 2011

ahoj dievcata, to bohuzial poznam tiez...ale ja mam problemy s celou rodinou, nielen tou mojho muza...My sme v zahranici ale pomerne casto chodime na SVK, co nas vzdy stoji nemale peniaze-benzin a kadeco a vzdy minieme viac ako sme si naplanovali...ale snaha smerom naspat, ze prideme my k vam? Asi v style ze nemame peniaze, je to daleko(!) (pre nas s dietatom nie je???), kto sa nam postara o macku, o psa...SKvele, nie?
No a ked sme teda u nasich...U mojich: foter ignore mode na mna, na maleho ani nehovoriac, proste dedo ako vysity! Ked je tam brat, ten sa dojde na vikend len vychrapat, ved je unaveny z prace, s nim sa tiez bavim v style: Ako sa mas, dobre a Ty?, dobre...A potom sa ma mama pyta preco chodime na tak kratko...A to aj tie 3-4 dni sa mi zdaju ako nekonecno....

U svokry? Ta sa z domu nepohne, doma aj robi tak by jej to prospelo ist von...A mne sa ona chvali ze nebola cely tyzden vonku? No uzasne...Takze take nieco ze (sama!) zobrat maleho von a ist s nim na ihrisko co je asi 5 metrov od domu, no v zivote sa nestalo! A ten bordel co tam vecne je...Da nam jedlo na stol a premava sa tam macka...Ked sa na to naseriem, ja som ta zla a ja neviem co..Chapete toto?

A svokor je tiez cislo...Ked som nieco podobne smerovala nanho, ako vytka ze nikto sa mi nevie ponuknut byt s malym na chvilku, on to tak berie akoby som ho chcela nechavat dobreze nie na cely vikend! CO sa mimochodom nikdy nestalo a inde je to bezne, resp. som sa s tym uz stretla, ze deti ostali so starymi rodicmi, ved to je NORMALNE, nie?

A to este nebudem spominat ako my s hypotekou sme pomaly sponzormi oboch rodin...

teddynko
27. máj 2011

@keenfan máš môj obdiv, že vôbec chodíš domov.. ja by som sa vykašlala.. ak na nás nie sú naši najbližší zvedaví, nebudem chodiť.. bola by som zvedavá, dokedy by vydržali..

keenfan
27. máj 2011

@teddynko popravde, viacero ludi sa mi cuduje...ale obcas clovek musi ist domov-ked ideme k doktorom a tak...ako ja ich mam rada, ale niekedy sa to neda a ja zijem stale v naivite ze to bude lepsie a vzdy sa len sklamem nad zbytocnym ocakavanim...
Najblizsie ideme za tri tyzdne...ak sa aspon daco nezmeni, uz si hubu otvorim... 😠

ralka
27. máj 2011

ahojte pridam sa aj ja ja mam tiez nastavajucu svokru a popravde ju neznesiem mame teraz dcerku ma 3 mesiaciky a ona by chcela aby som bola kazdy den u nej a pritom ked pridem aj s malou tak ospevuje druhe vnucence,je tazke byvat zo svokrou jednej dedine a nie to pod jednou strechov

mimika4408
27. máj 2011

@gesypa uprimne nezavidim ☹ a poznam to...aj ja mam mamickinho milacika ale to je dlhy pribeh....mne uz sily ubudaju a rozmyslam, ze to cele vzdam 😖

ralka
30. máj 2011

gesypa ja ti tiez nezavidim neviem co by somja robila ja mam tiez mrchu nastavajucu svokru a este ju mam aj jednej dedine ja ti len drzkam palce aby si sa stala maminou ja mam 3mesacnu dcerku a som snej stastna a dufam ze ak sa vam to podari tak svokra sa vam nebude pliect do vychovy ako moja ja ju moc nemusim 🙂

mirisel
7. jún 2011

mirisel Ani neviem preco to chcem takto verejne napisat,,mozno preto, ze okrem mna a mojho draheho to nikto nevie a nikdy som nemala potrebu o tom hovorit a teraz to na mna dolahlo,chcem sa tak trochu aj postazovat,
moje tehu bolo na zaciatku v pohode,ziadne ranne nevolnosti,mozno trosku pobolievanie v podbrusku..vydavala som sa uz s pomaly rastucim bruskom, svadba bola pekna,ale tych starosti okolo toho....
Po svadbe som sa prestahovala k manzelovi a co je najhorsie ku SVOKRE..nebola to moc mila osoba,jedine co vedela bolo ohovaranie poza chrbat, mala proste dve tvare..byvali sme na dedine a chvali kravu,byka,kozu,prasata,slepice,kacky no farma...a ja dievca co tak rado spalo,a oddychovalo som zrazu musela vstavat o 5.00 a chdit spat o 22.00 a medzitym ziaden spanok iba robota od rana do vecera,moj drahy chodil do prace,a ked bol doma tak som sa mu nestazovala,ze uz nevladzem a nechcem takto zit..on tiez nechcel,ale jeho mamka bola doslova bosorka a vsetko muselo byt podla nej,bolo jej jedno ze som tehotna v 6mesiaci a nevladzem kopat zemiaky lebo som mala dost velke brucho,a nevladzem vstat rano a ist podojit kravu...v duchu som sa modlila za to aby to skoncilo aby sa tie zvery vyvrazdili a bol klud.. Nikuska v brusku chcela oddychovat , a ja si uzivat tehu..a namiesto toho som makala ako diva pri nejakych hydoch...citila som sa ako 100rokov za opicami,odrezana od sveta.Stratila som vsetky kamaratky,ked to mam povedat na rovinu,nejakych 5 mesiacov som z tej blbej dediny ani nevysla.,ked som chcela ist ku nasim tak bolo zle,lebo ze je doma kopec roboty,,,ani si neviete predstavit ako som sa tesila ked prsalo..a ked zacala zima...poj drahy sa vratil domov..a kedze uz bola zima tak sme mohli byt viac spolu..(tj nevstavali sme o 5,00 ale o6,30--huraa) boze ked si na to spomeniem je mi zle..
Moj porod- utorok 29.12.2009 krasne zimne rano-boze ako milujem zimu,cely dom sme mali pre seba-svokra a zvysok je otrokov,okrem mna a mojho muzicky vypadla na nakupy doplnit zasoby...a ako inak zacat den ako krasnym rannym dojenim kravy,uz na tej stolicke-pri tej krave nemozem ani sediet,moje brucho je ako obrovsky nafuknuta balon,..no ale nic to ved vodca neni doma a ani jej dalsi 2 rozmaznany surodenci ktory sa tlacili pri nas v izbe.--tak sme nemali ziadne sukromie...museli sme to vyuzit--mam tym na mysli jedno krasne milovanicko...
doobeda moj muzicek odisiel ku nasim po auto...ja-ziadne bolesti nic..ved termin az o 2tyzdne..na obed sme si zrobili fajne hranolky so syrom...
a v tom to zacalo nejake slabe pobolievanie v podbrusku bolo asi 14:00,stale sa to stupnovalo a moj drahy cely vylakany ze uz je to tu ma pekne nahovoril ze ,,uz podme,, do nemocnice sme dosli okolo 15.30 ..hned na porodnicu spravili mi vsetky vysetrenia,klistir,zavolali z chodby mojho draheho..bolesti som mala take,ze som si tak myslela ze ak to bude stale taketoslabe,tak im tam porodim aj 2cata...o 18.00 mi prepichli plodovu vodu,a vtedy zacali uz to comu sa hovori ze kontrakcie,a este ze to mam rozchdit,ha lezala som tam ako mrtvola a prestrasne ma bolel cely chrbat...moj drahy mi ho masiroval-esteze som ho tam mala...ked sa to uz nedalo vydrzat prosila som sestricky ze chcem aby uz bola vonku tak mi povedala ze Vylezte si na kozu--aha najradsej by som bola keby ma tam niekto tak odniesol...o 18.37 sa nam narodila krasna zdrava Nikolka...
-pobyt v nemocnici bol super
prichod domov---prve dva dni v pohode...
potom---mienis aj nieco robit alebo si na materskej
treti den(asik tyzden po porode) DOJIM KRAVU
--uz nevladzem celu noc vstavam ku malej a rano o 5.00 nenavidim svokru,kazdy den revem ako mala do vankusa..
svokry sa totalne miesa do mna a draheho,asi chce aby sme sa hadali.rozkazuje co mam davat malej furt jej dava caj aj ked ja chcem iba kojit,a ze mam slabe mlieko,tak jej navarila akusi kasu...ide ma porazit,,stracam mlieko.. moji rodicia ktory byvaju 5 km od nas videli Nikolku jeden krat..koli svokre
.moj drahy pochopil az vtedy ked mu jeho mamicka povedala_NACO TI JE AUTO(kupili sme si,lebo sme nemohli nikade chodit a ona nam nechcela pozicat svoje)..--DOMA JE KOPEC ROBOTY A TY SA FLAKAS V ROBOTE- chodil rano o 5:00 a prichadzal o 17,00hod..no a ked to povedala bol ticho iba zobral noviny a isiel do izby ja pravdaze za nim...zavolal na prvy byt isli sme sa tam pozriet...o dva dni sme sa zbalili a odstahovali...a odvtedy sme NAJSTASTNEJSIA RODINA POD SLNKOM ......

maminuska
7. jún 2011

@mirisel dobre ste urobili, aj tak ta obdivujem že si to vydržala tak dlho.Len by ma zaujímalo ako sa tvárila svokra ked ste odchádzali ? 😉

mihouk
7. jún 2011

@mirisel to je perfektne, gratulujeme k skutocnej rodinke 🙂 🙂 🙂

mirisel
7. jún 2011

@maminuska nevidela som ako sa tvarila,lebo sme vystihli chvilu ked bola prec a zdrhli sme,ale tiez by som to rada videla..potom nam akurat vynadala cez telefon povedala,za aj tak sa vratime,lebo neutiahneme platit byt,a este ked mame malu,ze uz vobec nie...ze moj drahy je este pride prosit na kolenach aby sme sa mohli vratit.. 😝 ale uz nikdy viac...