Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

ma_se
19. feb 2009

PRESNE TAK LEKNO 😉 TAK DUFAM,Z ENAM TO VYJDE...

lekno
19. feb 2009

Musí! 😀

ma_se
19. feb 2009

NECHAJME SA PREKVAPIT 😎

mikike
19. feb 2009

ahojte baby, tak som tu zase uz ako svokra, mozno sa na mna pamatate, no teraz som si spomenula, ze som na druhom pocitaci, tak som pod inym menom. Som strasne nervozna, lebo deti idu kupovat byt, a dnes sa rozhodne o tom, ci si ho kupia alebo nie. Ale aby ste vedeli, preto som nervozna, lebo zevraj sa nasiel niekto dalsí, ktory ma zaujem o ten isty byt, takze neviem. Deti byvaju s nami, a je to tazke....tak mi drzte palce..

amaretta
19. feb 2009

drzat palce aby ho kupili alebo nekupili ?

lefika
19. feb 2009

hehe, klasicka finta realitakov:povedat, ze ma dalsich zaujemcov, tak sa rozhodni rychlo, rychlo. a potom ked odmietnes, zistis, ze byt je v ponuke este dalsie dva mesiace 😉 stalo sa nam nejeden raz 😔
ale drzim palce 🙂

lea132
19. feb 2009

no tak vidim, ze to mame asi vsetky rovnake s tymi svokrami, teda ja este len s nastavajucou....vychadzali sme spolu perfektne az do momentu, ked sme oznamili, ze cakame babatko a svadbu chceme len narychlo, proste formalita...a potom to zacalo - preco po obrade nechceme oslavu, ale len veceru so svedkami a rodicmi atd. Ustupila som v urcitych veciach a uz to islo. Len to sa prepocitala nastavajuca svokra, pretoze ja si nenecham kydat na hlavu, tak som sa vytocila a povedala som, ze po obrade idem domov a ona nech si ide kam chce...a tym som s nou skoncila...V case svadby budem koncit 5 mesiac a ona nemoze pochopit, ze velka dedinska svadba ako si ona predstavuje je to posledne co sa mi chce absolvovat...A este ked sa narodi malinke tak si uzijem, uz teraz mam z toho nervy...A najhorsie je, ze moj nastavajuci jej nevie povedat, co si skutocne mysli, cize ja som ta zla, najhorsia, co ho vo vsetkom ovplyvnuje a on urobi vsetko to, co chcem ja...No a oplati sa mi takto stresovat? Uz som rezignovala ☹

amaretta
19. feb 2009

a ved sa nejde vydavat tvoja svokra 😒 tak nech zije a necha zit

amaretta
19. feb 2009

lea, svadba a najma predsvadobne pripravy su same osebe dost velky stres, k tomu bejby na ceste a velmi aktivna buducasvokra...nuz prajem pevne nervy 😒

jenna7082
19. feb 2009

lea a preco sa vlastne ides vydavat?

jenna7082
19. feb 2009

😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕

sorry nemozem spat

lea132
20. feb 2009

amaretta: no praveze mam taky pocit, ako keby sa ide vydavat ona, do vsetkeho sa chce angazovat a vadi jej aj to, ze som si vsetko vybavila sama a ona sa teraz nemoze chvalit, co ona vsetko zorganizovala. Ale hovorim, zo zaciatku som bola z nej na nervy, ale uz si nejak zvykam 😉

lea132
20. feb 2009

jenna: no my sme svadbu mali uz naplanovanu, teda respektive len ten obrad, nikdy sme nechceli robit velku oslavu a teraz uz duplom nie, ked cakame malinke. Ale to clovek nevysvetli niekomu, kto nemoze pochopit, ze uz za svojho synacika nebude vo vsetkom rozhodovat...

jenna7082
20. feb 2009

juuj no tak to drzim palce....

ja som inac za, nech je svokra aka chce, bavit sa s nou véééélmi slušne, ale stat si za svojim.

mna tiež spočiatku moc nemuseli ani svokrovci, ani švagrovci...oni ťažkí katolíci, ja dievčina so synom malym vtedy ... ale svokru si vážim, aj som si vždy, nech je jaká je a máme dobré vzťahy aj teraz.

ale každý na to asi nemá povahu.

ona si tiež príde povyprávať, niekedy strašné kraviny, aj malým navypráva, ale ja to neriešim, nevadím sa s ňou, mám ju rada a myslím si, že ona to vie. aj keď má voči mne isté výhrady. no čo už.

jaja257
25. feb 2009

Ahojte babulky,
neda mi a idem sa aj ja postazovat. Normalne mam slzy v ociach ked si spomeniem na svoju svokru a svokra. Mali velke reci na temu ako oni budu pomahat a ich pomahanie skoncilo skor ako zacalo. Vcera som to nevydrzala a vykricala som svokrovi vsetko aj to ze ja nie som debil za akeho ma jeho zena ma a nech laskavo berie na vedomie ze ustupovanie skoncilo. A nech si hovori co chce nielen ja mam averziu voci nej ale aj ona voci mne.

Mame malu choru a ked bolo najhorsie tak mi povedala do telefonu ze poobede jej nic neboloa ona na druhy den nema cas prist k nam lebo si ide dat spravit nechty na ples a potom si idem vybrat saty na ples. ale moze ju prist vraj zobrat na prechadzku. Dieta s teplotami, nevedala dychat, dusil ju soplik a ona na prechadzku. Alebo bola u mna a mala som neumyty riad a krmila som malu. A ona ze ona ju dokrmi, ze nech idem si umyt riad tak som jej skoru ruku zlomila. A potom si mysli , ze mala je len na hranie. Na mne je aby som ju umyla, obliekla nakrmila prebalila a ona sa snou pohra. Ale aj ja chcem sa hrat so svojim dietatom, na taku pomoc ju nepotrebujem a ked mala zacne kricat alebo plakat uz krci, maminka kdesi? barbokra ta potrebuje. No proste katastrofa.

A teraz sme boli na usg klbikov a uz nemusime balit na siroko a ona zacala hned ze to nie je dobre, treba balit aby nebola kriva a zacala mi predvadzat ako bude chodit v tych remencoch na upravu chodenia. Az mi bolo do placu a teraz uz jej mam fakt plne zuby, nech nieco povie a vyrazim ju aj s nasimi bezpecnostnymi dverami. Nemam uz pre nu ani meno.

jenna7082
25. feb 2009

pokial si niektory z mojich krpcov spravi decko skorej jak v 30, aj ja budem taka babka 😎 s deckom sa pridem len pohrat a ked zacne revat, odovzdam rodicovstvu 😎 😎

jacka
25. feb 2009

jaja radšej jej ich otvor lebo ešte si sebe spraviš škodu.keby si videla reakciu že čakám druhe bábo ...no som mysla že ma pošle na potrat..ale to si nemohla dovolit..ja som jej to vyčitala z vyrazu tváre.ani gratulácia ani nič....

som rada ked ju nevidím 😠

bubatinko
25. feb 2009

babenky aj ja mam svokru na zabitie ... ale teraz nejdem o nej... ale mi poradte ako sa vyvliect z toho ist ku nim?? uz len pri pomysleni na to mam zaludocnu nervozitu..... manzel sa totiz slubil ze tam prideme ale urobil to bez mojho vedomia skoro som odpadla ked mi zahlasil ze tam pojdeme lebo jeho mamicka je nestastna ze ku nim nechodime........ podotykam ze cesta ku nim trva 2,5hodiny a neviem ako by som udrzala starsieho syna kludneho v aute a drobec je mimo domu velmi nekludny...teda on je dost uplakane dieta aj doma nieto este u niekoho doma mi nevie poriadne spinkat tak si neviem predstavit ako to bude u nich... ale manzel to akosi nechape alebo co... pls poradte.. ☹

jaja257
25. feb 2009

jenna, ja mam 30 a manzel 33. Ja nepotrebujem aby sa mi o malu starala, len nech nikde potom nerozprava ako ona pomaha. Nemam vacsieho jedu ako ked niekoho stretnem a on mi povie, este ze ju mate, ved vam chodi pomahat. No nebola od nedele a to sa este ofucala, ako to ze mala spi ked ju prisla babka pozriet.

jacka, verim ti, ja som tiez najradsej kd ju nevidim

jacka
25. feb 2009

bubatinko tak ostan doma,povedz že na také dlhe cesty je ešte maly malý.hádam ta nestrči nasilu do auta 😕

jenna7082
25. feb 2009

nechapem , preco si robite taky stres. aj moja svokra ma kolkorazy vselijakych reci...pustam jednym uchom dnu a druhym von, ak sa mi zda, ze su to kraviny.

jaja, mimochodom, som srandovala 😵

sofik
25. feb 2009

jenna ale nikedy sa to nedá púšťať jedným uchom dnu a druhým von 😖

jenna7082
25. feb 2009

ja verim, ze sa to neda, ked napr ziju manzelia so svokrovcami v kope...ale ked svokra sem tam pride, narobi prievan...s tym tak trochu treba ratat 😉 nie?

ilduska14
25. feb 2009

jaja chápem,aj moja keď dojde zas za 3 tyždne,tak malá lieta sem a tam.dá ju do postielky,je tam 2 sekundy,potom na posteľ,tiež 2 sekundy,potom trištvrtinu času ju vláči na rukách a keď je nejaký problém tak ide k mamke. 😅 a nadarmo jej hovoríme nech ju nechá napr. v postielke,nech sa tam pohrá alebo nech ju položí.Ona to urobí, na 2 sekundy.My sme sa 2 krát poriadne pohádali,2 mesiace bola tichá domácnosť ani k nám nechodila.Potom sa to trošku zlepšíla,ale aj tak robí naprieky a stále aj bude.Aspoň že manžel ju vie rýchlo schladiť.A s tým sľubovaním.........To si nič nerob oni sú väčšinou múdre ale skutek utek.Nám moja povedala že nebudeme musieť kupovať plienky,ona nám bude nosiť.Malá má 8 mes. a doniesla 2 krát.Ale ja ani nič nechcem a už neriešim a snažím sa ako píše jenna jedným uchom dnu a druhým von.Aj keď nie všetko, to by som bola za blba.Čo sa dá tak prepočujem,čo už prepískla ozve sa manžel alebo ja. 😀
Bubatinko to ťa nikto ani manžel nemôže prinútiť ísť s 3 mesačným bábom na takú cestu.Ja pochádzam z východu,bývam teraz na západe a domov na východ s malou sa chystám prvý krát koncom marca.K nám chodia často moji rodičia,ale všetci z rodiny aby som konečne prišla a ja som im jasne povedala že až keď bude malá väčšia a bude teplejšie.Ja na tvojom mieste poviem rázne nie,po prvé manžel sa dohodol bez teba,čo bolo nefér a jednoducho musia všetci pochopiť že bábo je na niečo také ešte malé.A hlavne aj je plačlivé.Čo si ho potom aj svokrovci ako užijú keď tam bude celý čas nariekať.To nemá význam.Držím palce. 🙂

matullienka
25. feb 2009

ach tie svokry

jankajs
25. feb 2009

Ak chce manžel ísť a dohodol si to, tak nech ide - ale sám, práve tak, ako sám za seba rozhodol. Alebo so starším dieťaťom, ktoré dlhú cestu možno zvládne lepšie a nie je tak veľmi odkázané na maminu starostlivosť.

Druhá vec - ak tak veeeľmi chcú babka a dedko svoje vnúča vidieť, je jednoduchšie, aby prišli oni - nemusia baliť pol domácnosti, ako je to pri dieťati - plienky, stravu+fľašky,teraz, kde to ohriať, keď príde cestou na malého hlad /je jednoduchšie cestovať, keď sa len dojčí/, podbradník, náhradné oblečenie pre prípad nehody, kočiar, deky, fusak, hračky na zabavenie...
Predsa, ak sa cestuje tak ďaleko, je predpoklad, že nepôjdete na otočku, ale nejaký ten poldeň minimálne u nich strávite, a vtedy chce dieťa jesť, spať, potrebuje prebaliť, pohrať sa. Takže, ak sa na to necítite, nerob si násilie, nemali by ste z návštevy nič. A ísť niekam, len aby ste druhým vyhoveli? Prečo? Mysli v prvom rade na svoje dieťa, jeho pohodu a nie na dôchodcov, ktorí si potrebujú urobiť program, lebo sa doma nudia.

bubatinko
26. feb 2009

no ved aj ja si myslim ze by to snad mohli chapat........a aj tak su tam pre nas nevyhovujuce podmienky....a oni sa nam tam namienia prisposobit /ked bol moj prvy syncek asi 2 mesacny tak som sa nechala nahovorit a isli sme tam ale oni sa vobec neobmedzovali v tom ze im tam do neskoreho vecera chodili kadejake navstevy a maleho to strasne rusilo nemali sme chvilku pokoja stale za nami chodili a bolo to tak zakazdym ked sme tam dosli..../ a aj ked bol starsi a uz mohol teoreticky papat cokolvek ona uvarila fasirky s ryzou a tu omastila tym vypekom.....a ze maly aby to spapal no skoro som umrela a ona pritom moc dobre vie ako si potrpim na zdravu vyzivu a moj uzasny muz mi este hovori ze ved nech to maly zje aby mala radost.......skoro ma porazilo........vtedy som si zaprisahala ze tam moje deti bezomna nikdy nepustim........

jahodas01
26. feb 2009

bubatinko - moja svokra malu vypytovala od 1.mesiačika, že nech ju manžel prinesie ked pojde k nim, najlepšie bezomna...nikdy som mu ju tam nedala a ona sa stavala medzi nas... a moj manžel to tiež nevedel pochopiť, že prečo mu ju tam nechcem dat, ved nech si oddýchnem.... tak som jej to pekne na rovinu povedala, že on aje matkou troch detí a že či by aj ona dala svoje mesačne dieťa od seba, keby jej muž robil naschvali koli svokre a bol cele dni v praci a malu by poriadne nevedel ani prebaliť? povedala, že ona nevie 😀 😀 , svokor mi dal za pravdu a povedal, že on by nedal... 😉 😉 . ked nas bola svokra prvy raz pozret, ked sme prišli z nemocnice, tak tu bola aj susedka a moja svokra pred nou zahlasila, že ona mala 3 deti a jej nikto nepomahal. čo je čistá lož, lebo ked sa jej nerodilo prve byvala u mamičky a s ostatnými jej tiež pomahala mama. a to povedala, len preto, lebo susedka povedala, že k nam chodí moja mamina, že som tu sama cele dni s babatkom, lebo mm pracoval....tak som sa zaprisahala, že od nej pomoc nepotrebujem a ani nikdy potrebovať nebudem... mamina sem chodila hlavne preto, aby som nebola tie prve týždne sama... no a odvtedy manžel pochopil par vecí, ale aj tak malu vypytuje k nim, ale tami je už väčšia, tak ju pekne nakrmím prebalím ide na hodinku a pol k babke a na papanie je už zasa doma. ona ju tiež bere ako hračku... a len by ju chcela strážiť...ale ani raz ju nenakrmila, ani raz ju neprebalila a mala tam neni zvyknutá...moja mama ked malu chcela stražiť, tak mi musela ukazať, že sa vie o nu postarať, utíšiť... a vždy som bola po ruke... moja svokra by chcela tami len pre seba bezomna... taku ešte nehrali. a som si povedala, ak ešte raz zavladne v našej domacnosti napätie koli nej, tak jej to zas pekne vysvetlím...

ilduska14
26. feb 2009

jahodas 😀 ,presne tak.ten istý postoj mám aj ja.moja tiež stále,že ako k nim bude malá chodiť na prázdniny a ...... 😕 ja som povedala,že malá tam nepôjde sama dovtedy pokiaľ nebude sebestačná a bude vedieť vyjadriť svoj názor a povedať nie.takže asi tak keď bude na základke. 😀 keby som jej ju teraz dala neviem čo by s ňou robila.ona sa vie tiež len pohrať a keď je problém tak šup k mamine.na rozdiel od mojej mamy.s ňou malú bez žalúdočných kŕčov nechám ak si voľačo potrebujem vybaviť.viem aký má k nej prístup a vidím že sa vie o ňu postarať aj keď je plačlivá.zato u svokry by to bolo o tom že mamička tu nie je,tak to čo nám zakázala teraz môžme.robila to aj v našej prítomnosti,ale to sme veľmi rýchlo zatrhli.nedávame napr. malej ovládačku,lebo je plná bacilov a poslintá nám gombíky a nepôjde.ale nejde ani tak o tú ovládačku,ale učíme malú že nemôže všetko čo si zmyslí. 😅 svokra jej ovládačku dala,upozornil ju muž,potom ja a potom keď ju 3 krát upozornil jej muž potom ju položila.a došla po 3 týždňoch a pýta sa a ovládačku malej môžem dať? 😠 nechápem.takže keby sme povedali že malá je alergická napr. na rajčiny aby jej ich nedávala,aj tak by jej ich dala,len preto že sme zakázali.tak ako by som mohla ja kľudne doma sedieť že moje dieťa je v dobrých rukách.veľakrát ju nevie ani utíšiť.to proste nejde.bubatinko a s tým jedlom.......mojej keď mala pol roka chcela dávať puding so zaváranými malinami.šak ešte malá nemala alergickú reakciu na nič,tak treba vyskúšať........ 😀 vlastne bola vyhádzaná. oni bývajú 150 km,od nás,tak tiež som sa dala nahovoriť na 1 deň u nich.a presne ako píšeš návšteva za návštevou.došli sme domov a malá mala 2 týždne cervenú úplne suchú pokožku,s malilinkými vyrážkami.ktovie z čoho.............................. 😉 veď nebola som stále s ňou. 🙄 už ju v jej prítomnosti nespustím z očí.ja alebo manžel tam proste musíme byť.veď čo keby jej niečo dala,malej by niečo bolo a mi by sme v nemocnici ani nemohli povedať z čoho to asi môže mať.svokra by sa nepriznala 😨

nnikka
26. feb 2009

ja nastastie problem so svokrou zatial nemam, snazila som sa od zaciatku povedat co si myslim a dohodnut si pravidla...a tusim ze to bolo to najlepsie co som mohla spravit... mrzi ma len ze uprednostnuje jedno vnuca a druhe nema ani v pate ale inak je starosliva (nikedy az prehnane)... uvidim ako to bude ked budeme my mat deti

este ma jednu chybu, a to mne dost vadi... prosto veri roznym caram, u nas doma to nebolo, tak napriklad ked sme tam boli a svagrina jej nechala malinku tak ona zobrala svatenu vodu zapalial zapalku a hodila ju tam a potom to dala malemu babatku po lizickach pit... ja vystrasena na to ze co robi ??? lebo sa to snazila tak robit aby svagrina nevidela... a ona na to, ze: "metam jej uhliky"... a ja na to, ze preco??? ona odvetila ze aby malinku nebolela hlava... kukla som na spokojne babatko ktoremu nic nikdy nebolo...
odisla som prec... akoze neverim tomu a nikdy som tomu neverila ani verit nebudem...

na dalsej navsteve mala malinka zaviazany akýsi spagat ne rucke... kedze sa jej uz pomaly zadieral tak som vzala noznice a odstrihla som ho... to bol krik ze som to nemala robit... uz si ani nepamatam ze koli comu to zasa bolo ale zasa akesi cary... no fuj

inak je svokra fajn