Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

gabula
23. apr 2007

ahoj pralinka, ja Ti poradím neukazuj pred svokrou že sa jej znovu podarilo ublížiť Ti!!! Pozbieraj všetku silu a sebavedomie a ukáž sa ako silná žena a hlavne manželka jej syna! Daj jej najavo, že nestrpíš aby sa Ti starala do života, keď sa Ti to podarí tak máš vyhrané, dá ti pokoj 🙂 Držím palčeky

mitinka
24. apr 2007

PRALINKA25:mas uplnu pravdu uplne si to vystihla!! 😠 to ma na tom najviac stve 😠
GABULA:vdaka niekedy to skusim vydrzat,... 😒

michaela.polomkova
28. apr 2007

Bybi,Ty ešte nevieš do čoho ideš,všetko sa zmení od základov keď budeš mať dieťa.Ale úúúúúúúplne všetko.Aj vzťahy.Ale treba myslieť pozitívne,nie???

milhaus
14. máj 2007

moja svokra je katastrofa
do všetkého sa stará a pritom niekedy sa do toho ani nerozumie, len by rozkazovala a peniaze brala
ja tam nechodim bez manžela a to ma ohovara že nechodim s malou von lebo ona si m mysli že vždy sa asi musim stavit u nej ked som vonku
neznášam ju, na vasej strane stoji aspon manžel ale moj tam ide a je tam častejšie ako doma

tribitka78
15. máj 2007

bože, tak to ďakujem bohu za takú skoro-svokru ako mám ja..... chodíme spolu na kávu, nakupovať,raz zavolám ja jej, potom ona mne, do ničoho sa nám neserie, príde k nám len ak ju zavoláme, ale my máme dvere u nej vždy otvorené.... nevymenila by som ju za nič na svete, hlavne pre je ľudskosť a charakter....

milhaus
19. máj 2007

aj mi tam mame neobmedzeny pristup ale ja nemam rada ked sa do vsetkeho stara a ona celkovo je dobra len ked je po vyplate ale ked je tesne pred nou tak je zla
poradi mi ked sa opytam ale ona je dost naladova a ohovára

betka1
20. máj 2007

mitinka, je dost mozne, ze svokra Tvojho manzela citovo vydiera. Davat mu na javo, ze jej je nieco dlzny a ze nema pravo na vlastny samostatny zivot so svojou zenou, je od nej sebecke. Asi vie ako na svojho synacika.
Mysim si, ze ho treba presvedcit, aby ste byvali sami. Nejedna svokra pokazila manzelstvo s tym, ze zmanipulovala svojho synacika alebo dceru proti partnerovi. Byt matke vdacny a mat k nej uctu je jedna vec a nechat ju riadit vas zivot je vec druha.
Na predmanzelskej priprave nam knaz povedal, ze muzi si musia uvedomit, ze po svadbe sa pre nich prvou zenou stava ich manzelka. Matka bude mat sice aj nadalej velmi dolezitu poziciu, ale az druhu. To si casto maju problem muzi uvedomit a ich mamy ich s radostou utvrdzuju v tom, ze kto by sa uz o nich len lepsie postaral, nez ich matka. Snad nie ta cuzdia, zenska, ktora im ho ukradla.

aruska
20. máj 2007

jeeezis to je tema 😀 😀 ta to ja by som so svokrou nebyvala ani bohovi 🙄 aj ked niekedy si clovek nevyberie.

cury
20. máj 2007

😀

leva
21. máj 2007

Ano oni su premudrale ako mas vychovavat svoje dieta,zastarale nazory mojej svokry ma privadzaju do sialenstva.Ked svokra nieco povie ohladom vychovi,ocerveniem a manzel uz vie kolko bije.

milhaus
21. máj 2007

ja tiež neznasam ked sa mi niekto stara do vychovy dcery a najmä ked mi vnucuje jej nazor ked sa jej nepytam
ked sa tato vec stane tak sa tam potom neukažem aj dva tyždne a to tam aj tak sama nechodim, iba ked ma manžel poprosi že tam chce aby sme s malou šli
svokra byva asi 600 m dolu kopcom

kittyna
15. jún 2007

ahojte smiem sa pridať? sme s partnerom zasnúbený a bývame u jeho rodičov, ale asi sa dá nazvať že budúca svokra...
Je síce celkom dobrá ale nesadnem si s nou.. Nedávno dokonca povedala partnerovy že sa neviem postarať o dcéru. Len skrz toho že mala nejaký egzémik na líčkach a tak som skúšala samé mastičky. Nepovie mi to otvorene ale povie to jemu. Tak isto dohovára mi ako mám malú obliekať, či jej mám dať mikinu, alebo či ju mám prikryť... a tak. Mám síce 20 rokov, ale viem čo je zodpovednosť a ako ju mám vychovávať. Keď niečo uvarím tak to nieje podľa jej chuti, a začne po mňe zahlídať akoby dávala na známosť že tá kuchyňa jej jej a potom aj tak navarí iné jedlo. A zasa začne dohovárať partnerovy prečo nič neuvarím. Už ju ani partner neznesie, lebo všetko sa točí okolo neho. Hlavne že jeho brat má vedľa izbu, a len sa fláka. A všetko čo je treba porobiť musí robyť partner, či je to kopať záhradu alebo oberať jablká.
Máme v pláne sa odsťahovať, ale ešte chvíľočku musíme počkať (trošku našetriť) a potom dovidenia...

bubca
15. jún 2007

kittyna:to je najlepsie riesenie,osamostatnit sa,ako hovori moja kamoska,palacinky su najlepsie teple a stocene,svokry vystrete a studene...takze asi tak 😀

kittyna
15. jún 2007

😀 😀
bubca, tak to si dobre vystihla....

bubca
15. jún 2007

kittyna:vďaka 🙂 inak,táto téma je mi neskutočne blízka,mohla by som tu popísať román 😀 😀 😀

kittyna
15. jún 2007

tak píš... aspoň nebudem sama.... 😀

bubca
15. jún 2007

kittyna:jaj,to by bolo fakt na román... 😉 povedzme len,že moja svokra so svokrom naprosto prekonali všetko,o čom sa tu píše 😝

zabka132
15. jún 2007

ja mám celkom dobrú svokru....aj keď je pravda, že tiež rada komanduje. Ale časom zistila, že na mňa to moc neplatí. Inak vychádzame spolu dobre, mali sme jediný konflikt, keď nepočula dobre, čo som povedala a zle si to vysvetlila. Ale nepovedala to mne, ale môjmu mužovi. Vtedy ma dosť sklamala, že si dokáže o mne myslieť určité veci, ale keď nejde o život, ide o ..... 😀
Bývame u svokrovcov, v júli čakáme bábo....tak má teraz tendencie plánovať, aké krémiky budeme používať, aké plienky a také kraviny. No, nech si len pekne naplánuje, aj tak si urobím po svojom 😀

kittyna
16. jún 2007

bubca, nečítala som do zadu čo sa tu písalo, ale asi nič v dobrom...
zabka, ja tiež nemám zlú budúcu svokru, ale keď mi zomrela mamina v októbri, tak mi povedala že sa mi pokúsi ju nahradiť. Ale asi na to už zabudla. A čo je najlepšie, že im obom vykám. A dokonca s budúcim svokrom som prehodila 3 vety za ten celý čas čo tu bývam... Oni sú proste konzervatývni ľudia, ktorý vedia všetko najlepšie 😉

bubca
16. jún 2007

kittyna:čokoľvek tu niekto napíše,ubezpečujem ťa,že to bude nič v porovnaní s tým,čo dokážu moji svokrovci.Nikdy by som neverila,že sa niekedy stretnem s takým primitivizmom,nenávisťou a malosťou,ako je to v ich prípade 😝

kittyna
16. jún 2007

ešte že nemáš aj takého manžela...však? Je to veľmi pekné ak manžel drží s tebou, ešte že tak

bubca
17. jún 2007

kittyna:môj manžel je inteligentný muž,ktorý si vie určiť priority,ale jednoduché to nebolo 😒 ,teraz sa so svokrovcami tri roky nestýkame a je pokoj-my sa kvôli nim nehádame,domka prestala žiarliť na davida a je nám fajn 😀 😀
ale ako tak čítam,ty to máš tiež veselé-tak sa hlavne nedaj,a tvoj partner by si mal spraviť s rodičmi jasno,lebo by to mohlo mať taký spád ako u nás a to už potom existuje len radikálne riešenie...ako napríklad rezolútne prerušiť všetky styky...

zuzike.
28. jún 2007

kuk, chcela by som poradit ako zladnut moju "najmilsiu"
mam manzela ktory sa ma v kazdej situacii zastane no bohuzial nevidi ze jeho maminka je na mna mila a akoze milujuca svokra aby sa zalubila synovi. Neviem zvladat tolku falos ktora je od nej adresovana mne. zozaciatku som si mysela ze si to len namyslam a ze ved ked je taka zlata na mna tak .... ale nie
Staci byt s nou pol dna a podkopne sebavedomie aj tym najodolnejsim ale tak ze clovek ma este vycitky.

neviem ci som bola dostatocne vystizna co je moj problem ..

majka35
28. jún 2007

zuzike ... nemáme my spoločnú svokru? 🙂 ja som na tom s tou svojou tak nejako podobne ... ☹

zuzike.
28. jún 2007

no mozno aj hej kedze sme obe z ke

zuzike.
28. jún 2007

ale nie vazne ako to riesis ty? 😖

majka35
28. jún 2007

ja som dnes manželovi oznámila, že sa už odmietam stretávať s jeho mamou ... vysvetlila som prečo a dočkala som sa pochopenia z jeho strany ... 🙂

zuzike.
28. jún 2007

svokra byva sama a neustale nieco potrebuje od mojho milacika ... hlavne co sa tyka zahrady co ma mimo mesta. Vie poriadne zahrat na city a on mi potom chodi domov nervozny z nej. A ked nahodov nespravi tak jak ona chce tak sa jej stane nieco ako nabije si nohu - spadne zo stroma alebo si zhorsi uz teraz jej chatrali zdravotny stav - no a sa nam postazuje.
Ja sa s nou stretavam iba v nutnosti ale ona stale pride s tym ze napiekla kolac ze mam prist pon alebo obrala visne a chce odvoz ,., ktory sa zmeni na pracovanie na panskom

majka35
28. jún 2007

u nás je to trošku iné ... až tak často nám nevolá ... ale keď sa už stretneme, tak je neskutočne nepríjemná ... samozrejme iba na mňa ... k manželovi je milá ... keď som bola tehotná, tak ma prišla pozrieť, celý čas mi rozprávala o manželových bývalých, či som videla fotoalbumy, kde si ich môj manžel fotil a ako tú svoju poslednú bývalú neskutočne miloval, no a podobné sprosté reči ... neviem, či si nestihla všimnúť moje rastúce bruško a radosť z tehotenstva ... a teraz mi povedala takú hlúposť: "no, maličká bude určite tatíkova, teba nebude chcieť, musíš mať ešte jedno dieťa, aby si mala aj ty to svoje, ktoré bude ľúbiť zase teba" ... no, neviem, čo mám na to povedať .... 🤐 sorry môj manžel, že tu takto verejne ohováram svoju svokru, už nebudem ... ale potrebovala so to zo seba dostať ... 🙂

zuzike.
28. jún 2007

no myslim si ze niekedy je lepsie ked sa svokry prejavuju az tak skaredo lebo to sa da ukazat ... pozri co mi urobila a pochob ze uz sa s nou nechcem stikat ... lenze ta moja to ma dobre premyslene ... lebo stale sa to da hodit na to ze si namyslam ... ved je na mna mila
a tym padom nemam dobry argument a tym s tym nieco spravit 😠