Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

maruschka
14. sep 2007

Pomóóóóóóc tá moja svokra ma zasa táááááááákto vytočiláááááá. 😖 😖 😖

lefika
14. sep 2007

pacna, sme na tom rovnako 😉
nas vykopli s polrocnou dcerkou, chvilu sme boli u nasich a teraz uz vo svojom.
svokor sa tiez vyjadril, ze toho nelutuje a ze nas k zivotu nepotrebuje. co je uplne supeeer, lebo odvtedy som ich nevidela ani ja ani moja dcerka a je nam bez nich nadherne.
no co viac si mozem priat ako mat pokoj od svokry? dufam, ze naveky 😀

pacna
15. sep 2007

no to mam po nalade zajtra ma svokor narodky a my tam ideme rozhodol manzel tak ma nastval až no.ale stači do mna trochu zavrtať a vybuchnem ako sopka. 😠 😠 😠 😖

tara2
15. sep 2007

pacna - zabal svokrovi ako darcek dynamit. Bude bombovo 😀 😀 😀

pacna
16. sep 2007

no tara2 si ma pobavila ale my sme nešli nikde manžel to zrušil nechcelo sa mu.Volal svokrovi a ten ku koncu telefonovania PLAKAL!!!!!!!!!!!!!A my sme skoro spadli na zadok.že čo sme neprišli a tak 😕

lefika
16. sep 2007

pacna, takze aj u tvojho svokra funguje citove vydieranie 😒
inak my sme sa dohodli tak, ze k nim chodi len manzel. jemu nie je luto, ze neprichadza uplne o kontakt s rodicmi a ja si usetrim nervy 😉

maruschka
16. sep 2007

lefika,lenže nie je nič lepšie,ako keď bývaš skoro na jednej ulici so svokrovcami... 😉

maruschka
16. sep 2007

tak tomu sa hovorí životné terno

lefika
16. sep 2007

maruschka, my sme byvali priamo v jednom dome 😠 lepsie by uz bolo len v jednom byte 😅
a to mame veeeeeeelke stastie, ze sa vyfarbili skor, ako sme ten dom zrekonstruovali a nadstavili, inak by som uz bola bud v base alebo na psychiatrii

maruschka
16. sep 2007

tak to je fakt horor. 😅 😅

pacna
18. sep 2007

dnes svokra volala dcera na narodeniny a plakala do telefonu ja som s nou ani nehovorila načo?!šplhla si u nej ale len malinko. 😖

maryloou77
1. okt 2007

ale u nas je to nanovo zase inak....boli sme doma- pozn. pracujeme v zahranici- a manzel nekontaktoval rodinu a ani tam nebol, co ma prokvapilo ale asi sa konecne spamatal a chce im ukazat ze ak neustupia bude to takto nastalo 😉 😉 😉

pacna
3. okt 2007

dnes prišla svokra babam gratulovala na narodky jedna mala pred 3tyždnami a druha ma za necele 2 tyzdne.sedela tu asi hodinu.stale hučala do staršej nech papa lebo je chuda a potom jej na hrudniku vyjdu von kosti.no ja som len počuvala čo z nej vyjde a zdržala som sa komentarov.no nič moc. 😖

milhaus
3. okt 2007

keby sa tak dalo mat od nej pokoj, ked tam nejdem, tak mi vypisuje sms a manžel si dupol že on tam s malou pôjde
ja mu ju tam nechcem dat lebo ona ju barsčim krmi a raz mala strasnu hnačku vdaka tomu jedlu a som rada že jej to konečne prešlo, ona jej dava jest i ked je najedena a vyslovne jej to zakazeme, najmä ja, lebo manžel drží hubu a nič jej nepovie, potom som ja ta najhoršia

vka
4. okt 2007

ahoj ahoj ach tie svokry neviem ale moja svokra tak sa zda že je straaaaaaaaaaaaaaaššššššššššne skúpa už len usudzujem že ked sme z mužikom preberali čo budeme v nedelu robiť kam sa vyberieme ja som navrhla nejaky vylet no on po dlhom rozmyšlani povedal juj ved u našich je hostina ako dovolila som mu pripomenuť že ho nik nezval tak sme usudili že bude dobry vylet 😔 takže ked nerobi hostinu ako taku mohla aspon zavolať svoje deti s rod ved ich ma len 2 ako nejak netužim po jej spoločnosti lebo nič nepočujem iba aka je ...ich vnuča zlate šikovne čo spravilo atd a moje deti??? su zrejme pre nu nezaujimave ale medzi nami 100x preskočia švagrinine kde tu jej staršia ešte ani vetu nedonči a moja dcera už odpovie inač ked pride na navštevu po 2 tyž k nam prinesie im 2 čokoladky ale švagrinej každe rano nakupuje či jej kupuje plienky a nepyta od nej nič to som videla nechyba mi jej nakup ale ide o ten charakter ved nechodime k nej často tak za tie 2hod čo sme u nich sa može popretvarovať ked mne už moje deti povedia že babka ma radšej ......švagrinine deti 😔 😔 😔 a ked poviem deťom že ideme k babke (mojej mamke tak sa tešia a ked že sa ide ku svokre načo tam ideme nechcu isť

maryloou77
4. okt 2007

no ja som bezdetna a moj svagor ma sice priatelku uz asi 3 roky, ale tiez som zvedava ako sa vyvinu nase vztahy ked budeme mat deti a keby som mala zazracný prútik rada by som videla obe situácie, ze ked by ony mali prvé vnuca, alebo keby sme my mali, lebo to nastane ale len jedna z tých dvoch, vsak viete 😀 😀 😀
myslite ze sa moze svokra zmenit ked je dieta v rodine?

vka
4. okt 2007

ja si myslim že svokra sa nezmeni ale ako babka možno

mea
6. okt 2007

moja sa ako babka premenila na hnusnu pijavicu ☹

lefika
6. okt 2007

presne tak, s detmi sa to extremne zhorsuje 😒 ked bola predtym svokra zla, tak s prichodom vnucata sa z nej stane neznesitelna ropucha

camelotka
6. okt 2007

AHOJTE BABENKY.
AKO TAK CITAM VASE SPRAVICKY, TAK ZISTUJEM,ZE NIE SOM JEDINA, CO MA TAKU "SVOKRICKU".
UZ SOM SKORO NA POKRAJI NERVOVEHO ZRUTENIA.
AKO TO RIESITE, KED SA VAM SVOKRA SNAZI DAVAT SVOJE ROZUMY A TIEZ VAM DAVA NAJAVO, ZE VSETKO,CO ROBITE JE ZLE

vka
6. okt 2007

no neda mi musim napisať moje sklamanie boli sme od svokry pozvaní na hostinu ktora je v nedelu kedže neprideme na omšu až na obed zavolala že ona nebude doma vraj o druhej ide preč a ani si nedokazala vymyslieť dobrý dovod ešte sa obhajovala s tym že myslela že prideme na omšu a posedime do tej 14 00h takže už povedala že nabuduce ako ani na obed nemame chodiť a ked ma niekto hostinu a hoci si zavola len svoje vlastne deti tak sedim doma a venujem sa im aj ked svokor niekam potrebuje isť nejde mi o obed ale o jej pristup mala som na nu nazor taky že je moja svokra neubližila mi ale brala som ju ako naladovu a jej reči ma dokazali dostať do varu nehadala som sa snou nikdy ale toto dosť som sa v nej sklamala

lefika
6. okt 2007

camelotka, pristupy su rozne: ignorovat, odvrkovat, zosmiesnovat, argumentovat, vysvetlovat.....ale v podstate nic jej nezabrani v tom, aby pokracovala. najlepsie je snazit sa ju vidat co najmenej 😉

maryloou77
6. okt 2007

no LEFIKA
tak pekne a dobre si to vysvetlila, az sa mi usmev rozlial po tvari...a heslo dna : NECH CO NAJMENEJ CASU STRAVIM AKOKOLVEK V STYKU SO SVOKROU 😀

dadulka19
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lefika
7. okt 2007

dadulka, ja od kedy som vybuchla, sme sa nevideli vobec 😀 😀 😀
no co viac si mozem priat? 😉 😝

weroni
7. okt 2007

My bývame so svokrou bohužiaľ pod jednou strechou ale chvalabohu už nie nadlho 🙂 zo začiatku som si myslela že budem mať najlepšiu svokru na svete- asi po polroku sa vyfarbila že falošnejšieho človeka nepoznám, potom sme sa rok ignorovali a teraz sa bojí otvoriť si na mňa ústa lebo jej poviem všetko čo si myslím - bez servítky. Zistila som, že na ňu jedine takto 🙂 Nuž, komu niet rady... 😀

medvedik21
9. okt 2007

hojte
mna moja striga dohnala az k fajceniu a rozmyslani o rozvode ☹
najhorsie je ked ma poucuje o vychove syna..kedze mam prve a som mlada tak som v jej ociach drbuta..s usmevom v xichte mi hovori take rady kt. ja povazujem za kraviny
akoze caj mam cukrit,nekojit radsej um /ona nekojila/,umyvat nu jazyk so sodou/gencianku nepozna/,ucit ho na dudel lebo ked baci/sme kolikovy/,vzdy ked place je hladny..ine nepozna,spat na poduske,a natrasa ho ako vrece..ked zavedieme prikmy tak bude kakavat aj bez rurky..pricom prykmy vseobecne skor zapekaju......a x pi....ovin 😀

peja
9. okt 2007

ahojte, ja potrebujem pomoc ☹
moja svokra - inak mila a v pohode zena, by chcela ist ku nam byvat 😲 So svokrom sa rozchadzaju, byvaju v malom meste a ona tam nechce zostat, chce od vsetkeho odist ku nam do BA. My sa stahujeme do - konecne nasho vlastneho, prveho, bytiku a vraj "podnajomnicka sa nam zide".ze ved len na cas, chce si tu najst pracu, atd.... Napriek tomu, ze je fajna mam ju rada, ale nedokazem si predstavit zit s nou pod jednou strechou. Deticky este nemame. Milujem sukromie, ktore s manzelom po veceroch, ked prideme z prace mame.... a neviem si predstavit, ze by s nami v byte zil este aj niekto iny. Manzel - no, je to jeho mama, nedokaze jej povedat nie, on to vobec nevidi tak tragicky ako ja. Ale ja viem (poznan sa 😀 ) ze v ten den, ked sa k nam ona nastahuje, mozem zaniest rovno ziadost o rozvod. Vobec neviem, co mam robit, ako im obom - ale teraz hlavne jej - vysvetlit, ze to nie je dobry napad a ako z toho celeho vykorculovat tak, aby som neskoncila ako zla, nevdacna nevesta.
Prepacte, ze som sa tak rozpisala 😅 Ale bude vdacna za kazdu radu, lebo sama som uplne v koncoch ....

lefika
9. okt 2007

peja, skoncis ako zla a nevdacna nevesta, bohuzial 😒 nehc robis cokolvek. ak si oni neuvedomia, co od teba chcu, ty budes ta zla. ak to odmietnes, tak preto, ze si "nechala v stichu jeho maminku" a ked budes suhlasit, tak preto, lebo ti to prirodzene bude vadit a dlho sa to skryvat neda.
ja som bola trochu na opacnej strane problemu: mala k nam ist byvat moja sestra a hrozila som toho, ako to (ne)bude fungovat. nakoniec z toho zislo a som tomu velmi rada.
ja neviem, niektori ludia ako keby zili v 18. storoci, ked na gazdovstve byvali so starymi vsetci synovia s nevestami a tvorili jednu velku rodinu. ti moji si to tiez tak predstavovali...
a to "len na cas" moze byt nakoniec velmi dlhy cas. aj ked si najde pracu, budu potom argumenty, ze ake su podnajmy drahe, to sa jej neoplati, a ze ved bude radsej tebe pomahat s domacnostou ako dat peniaze cudzim ludom...proste raz si ju tam nasackujes, uz sa jej nemusis vobec zbavit. a uz vobec nie s detmi: to bude povazovat za svoju povinnost tam ostat, ved vnnucik by bez babicky neprezil 😠

betka1
9. okt 2007

peja, uf, mas to tazke. Poradit sice neviem, lebo sama neviem, co by som v takej situacii robila. Ale zda sa mi, ze by mal zasiahnut Tvoj muz, od Teba by to vyznelo velmi drzo.
A zmestite sa tam potom aj s detmi? To by pre svokru argument nebol?
Velmi drzim palce, aby ste to zvladli bez ujmy na vztahoch.