Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

ilduska14
12. máj 2009

evi tak to máš husté.u nás tiež bol pár krát boj,ale aj za cenu že sme sa so svokrovcami mesiace nebavili sme sa nenechali,nenechali sme si skákať po hlave.a potom prišla na to,že musí upustiť ak chce vidieť vnučku a byť bez hádok.aj my ešte aj teraz niektoré veci prepočujeme pre pokoj v rodine,ale nie zásadné.a ako píše amadora veľmi rýchlo sa to môže potom zvrtnúť a babka bude svetová a mama najprísnejšia.no nech sa stebou hoc aj nebaví,ale nenechaj si skákať po hlave.potom ti ju bude napchávať tým čo ty nedovolíš,bude môcť pri nej robiť veci ktoré pri tebe nie a prerastie ti to cez hlavu.kamarátka tak bola,malý trucoval napr. hodil sa o zem a ona ho nechala nech trucuje a keď skončí vysvetli mu čo a prečo nesmie.ale prišla svokra pritulkala si ho aj napriek kamoškinmu zákazu a bolo po treste.takto sa dieťa nedá vychovávať.urči si proste hranice a nepusti.máš na to plné právo.a manžel nech sa nebojí a tiež sa postaví mame,veď nie ste vojaci a nemusí byť všetko na slovo ako povedia.a keď si to myslia tak ich vyvedte z omylu 😀 viem že sa to ľahko píše a ťažšie uskutoční,ale tiež som si so svojou užila aj užívam a viem že keď niekedy nepoviem rázne nie,ja alebo manžel tak by nám to prerástlo cez hlavu.

evii
12. máj 2009

vdaka baby,ste zlate...ved ja na nieco pridem casom.A dam vam teda este jednu pikosku,teraz o svokrovi.Je zivnostnik-autoelektrikar.Keby chcel,dokaze si zarobit pekne prachy,ale...to by nemohol existovat alkohol,ze? Takze chodi do roboty,asi ako cigan do skoly 😝 Ked mu aj niekto vola /akoze zakaznik/ telefon nezdvihne,radsej ho necha vyzvanat...To je robota co?Takze nic nezarobi /ani na svoju poistku/,celu domacnost taha svokra.A tak ako aj dnes,dojde domov ozraty na srot A este k tomu NA AUTE...Vystupuje asi 10 min.taky je ozraty.Robi to takto uz asi 10 rokov,no nie akoze kazdy den.No a este k tomu vsetkemu,moj muz /teda jeho syn/ je policajt.Takze v robote hanba,pred susedmi hanba,no skratka pred vsetkymi...a jemu je to jedno.Takze z toho vyplyva,ze keby nedajboze nabura do nejakeho drahsieho auta,tak je dost mozne,ze muza vyhodia z roboty,svokrovi daju uhradit skodu,ale kedze nebude z coho,tak nam zoberu dom a budeme bezdomovci...Pekne vyhliadky do buducnosti,co?Sa citim jak v kocurkove...

ilduska14
12. máj 2009

evii,tak to sú vyhliadky teda. 😔 alkoholikovi nerozkážeš pokiaľ on sám nechce.jedine sa rozviesť. ale to asi tvoja svokra neurobí tak radšej trpí.a vy tiež,lebo to nikdy neviete ako príde domov a čo vyvedie.tak to teda nezávidím. 😒

amadora
12. máj 2009

Ilduska máš presne také názory ako ja, písala si mi z duše 😉

Evi teda nezávidím... môj svokor je podobný, alkohol je kamarát a robota mu práve nevonia, on by rád takú kde by zarobil milióny a bol stále doma. A keď takú nenájde radšej je doma, nevadí že živí rodinu 😖

kveta
12. máj 2009

Evii, a keď už vrážate peniaze do prestavby podkrovia, je tá nehnuteľnosť aspoň Vaša? Máte vlastnícky podiel? Lebo ak nie, tak môžete byť bezdomovcami v okamihu, keď sa majiteľ nehnuteľnosti rozhodne.

Mimochodom pletieš si na seba bič, keď sa chystáš bývať s takými svokrovcami. Nie je ešte čas radšej zmeniť plány a vraziť peniaze do úplne vlastného súkromného bývania??? Lebo celý život kmitať podľa predstáv svokry, aby si to muž neods.al, to je na psychiatriu...

ilduska14
13. máj 2009

amadora 😉 😀

ilduska14
13. máj 2009

no najlepšie je bývanie osamote bez svokrovcov a rodičov.my tiež bývame sami a to v podnájem,lebo nám hypotéku žiadna banka nedá pokiaľ som na materskej /a ani pred ňou nám nedali,lebo sme buď málo zarábali alebo nemali čím ručiť/.navyše manžel chce zmeniť zamestnanie,lebo tam kde je to ide dole vodou a možno sa potom vlastné bývanie podarí.dnes je to ťažké.ale my sme na tom tak že radšej budeme dávať viac a bývať v kľude ako viac ušetriť a dohnať sa do blázinca.ale možno aj my raz dopadneme tak že budeme musieť ísť bývať k rodičom.dnes nie je nič isté.stačí strata zamestnania a potom ak sa hneď nenájde iné zamestnanie sme nahratý.ale k svokrovcom by som určite nešla a ani muž,jedine k mojim rodičom.ja veľmi obdivujem tých čo bývajú so svokrovcami lebo viem aký je to boj. 😢

evii
13. máj 2009

Ildus nie,praveze dom je pisany na svokrovcov.My sme mali svoj byt a oni svoj,lenze sme mali hypoteku a akosi sme to nezvladali,tak sme predali tie 2 byty a isli spolu na dom.Hypoteku sme vyplatili a co nam zostalo,za to sa stavia podkrovie...No a vcera som sa taaaak strasne vytocila,ze som najskor nadavala hodinu muzovi /chudacik/pozom som hodinu revala,az kym nedosla za nami svokra do izby,ze zajtra si berie dovolenku /teda akoze dnes/ a pojde sa notarke a prepisu dom na nas... 😀 No asi vsetko pocula,ked som nadavala,ale voooobec mi to nevadi.
Tak sa teraz vytesujem,jak male decko....

evii
13. máj 2009

Amadora 😀 ja by som tiez brala taku pracu,kde sa nic nerobi a zarabala miliony.Ha a svokra netrapi,ze nezarobi nic,sak zena zaraba ,,az,, 15 tisic,tak co sa onho nepostara???

evii
13. máj 2009

Kveti a co mi ine zostava?Ja sa naivne spolieham na to,ze ked budeme hore v podkrovi,tak uz bude lepsie... A este aj na to,ze sak nikto nezije vecne,nie? 😀 😀 😀

evii
13. máj 2009

Ildus ale svokor neni alkoholik,ako taky pravy...on nemusi pit aj mesiac.Akoze da si doma pivo,aj dve,tri,ale ked nema,tak nemusi...On jednoducho asi pije z nudy,ked nema robotu.A ked doma nieco oslavujeme a nacne sa flasa,tak ju musi dorazit,aj keby neviem co...Teraz to robime tak,ze ked nieco oslavujeme,naleje sa za jeden,dva a berem flasu do izby...A to by ste este chceli vidiet,ako nas s malym privital,ked sme prisly z porodnice 😀 😀 😀 V kupelni na zemi lezal,nevladal sa postavit a ked nas zbadal,tak volaco hovoril,no nerozumela som mu nic a zacal plakaaaaaaat jak o dusu...Zabavne to bolo 😝

darina77
13. máj 2009

Kvetka to čo si písala sa myslím úplne hodí na situáciu Amadory. Naozaj sa neoplatí vrážať peniaze do niečoho čo " možno" raz bude moje. Človek nikdy nemôže vedieť ako to môže nakoniec dopadnúť.

ilduska14
13. máj 2009

no evi máte to veselé.ale na niečo bol dobrý ten krik,svokra sa spamätala a budete mať istotu.držím palce.

amadora
13. máj 2009

Myslím že to môžem zhrnúť... za všetkým sú prachy 😖 Keď nie sú tak sa aj na hlavu môžeme postaviť a nič si nepomôžeme, niekedy sa proste nedá inak ako bývať u svokrovcov 😒 Tfuj 😀

karin81
13. máj 2009

ahojte som tu nova a tiez mam problem so svokrou je to hrozna krava .Od zaciatku co som ju spoznala mi bola akasi divna stale kazdeho ohovarala ,kazdeho poznala,vsetko o kazdom vedela ale nejako som sa nad tym nepozastavovala.Prvy problem nastal ked potrebovali pozicat peniaze[mali dlh na byte] vedeli ze ja a ich syn mame nejake nasetrene tak ich pytali od nas ale ja som nesuhlasila stym aby sm im pozicali peniaze lebo akurat v tom case som zistila ze som tehotna tak som im vysvetlila ze za inych okolnosti by som im pozicala ale teraz nie lebo cakam babo a mne peniaze treba ,chceli sme sa osamostatnit a aj vybavu trebalo kupit pre mimino aj zariadenie...A na moje prekvapenie ich reakcia bola ze klamem ze vobec nesom tehotna len som skupa a pokial neuvidia tehotensku knizku ta mi neuveria.normalne som ostala v soku take daco som necakala a ani sa mi nesnivalo ze by mohli nieco take zapotit.Tak jasne ze som sa urazila prestala som sa s nimi bavit myslela som ze bude pokoj ale kdeze akonahle na mne bolo na mne vidno ze som tehotna zacala o mne rozpravat ze to ne som od jej syna tehotna ze to som sa prespala s jeho kamaratom a ze toto decko nechce v zivote vidiet.Tak toto som nezniesla a poslala som muza nech si urobi s matkou poriadky .Mam jedno velke stasie ze moj muz drzi primne takze im urobil poriadny cirkus takze na chvilu bol pokoj nevidela som ich do porodu ale dva tyzdne nato ako som porodila tak prisli ako keby sa nic nestalo a z otazkou ze co sa ja na nich tolko hnevam ze co mi oni take urobili no kedze ja som bola v euforii s mojho alexinka tak som bola ticho a neriesila som ich[bola to chyba]

karin81
13. máj 2009

joj keby som ja vedela ze co ma caka tak by som ju nepustila uz vtedy do bytu a mala by som pokoj ale ja hlupana som to nechala tak a teraz lutujem bola u nas kazdu chvilu maleho furt vlacila po rukach a vkuse mu spievala jednu atu istu pesnicku na nervy.Ked mal Alexx 8mesiacov tak odisiel muz pracovat do Irska nebol tam ani mesiac poriadne a uz mu vyvolavali ze ma videli ist s mojou mamou do optimi ze mi uz poslal peniaze a ja ich chodim rozbijat so svojou matkou pritom chudak muz mal prvu vyplatu78euro takze mi nemal s coho poslat s ja som mala pozicane peniaze aby som mala s coho zit lebo vsetko som dala jemu aby on tam mal nieco zo sebou a do optimi som isla s mamoukupit Alexovi nohavice za peniaze mojej matky ale podla nich to nebola pravda stale hucali svoje ze ja roz.....bujem peniaze ich syna.Tak vtey som si tiez postavila hlavu kedze muz bol v irsku tak som urobila cirkus s nimi ja ale nemalo to ziadny efekt na vianoce som sa zlozila na darcek pre mamu zo sestro kupili sme jej zaclonu v momente mi to svokra vykricala ze ako som si ja dovolila za stevove peniaze[stevo je moj muz 🙂 ]kupit zaclonu mojej matke.Tak som ju vipindala ze to su aj moje peniaze a ze ja mjam aj matersku a ze nech je ticho lebo len zavidi lebo jej som nekupila a nech odomna ani nic necaka ze ja jej nesom povinnna nic kupovat jasne ze odula usta ale bol zase pokoj na chvilu.Potom sa to zase nejak utriaslo tak zase zacala chodit ku nam a mi k nim ale to co mi robila smalim bolo neskutocne alex mohol vojst dnu do sporaka sak co vsak neni zapnuty, mohol pchat zastrcku do zasuvky sak ona pozera ona dava pozor pre nu to bolo ok ale ja som salelazase som sa snou povadila .Tak zacala o ne roznasat po ulici aka som ja pip ze jej nechcem davat maleho ako mala som ju v pazi ta bola este3 viac nasrata tak zacal huckat muza proti mne ze ja som taka ataka ze ja som za slobodna splala stym a stym jassne ze muz ju mal v pazi tak jemu vynadala ze on ani syn neni ze on je hovedo.A zakoncila to tym ze mi na ulici pred kopu ludmi zacala nadavat do kurie..a ze aj moja matka a sestra je kur.. a ze cela nasa rodina su alkaci[pritom svokor a muzov brat su nonstop v lihu nality]trafena hus zagagala proste vymisli ale hamba poriadna. No to je jasne ze u mna skoncila na celej ciare a to som jej aj povedala ze uz ju nechcem vidiet a ze nech necaka ze uvidi aj vnucata.Tak sa mi zacala vyhrazat ze ma da na sud a zavola na mna policiu a ze ked ma stretne vonku ta aj tak pojde za alexom a riskom a ked jej nedovolim tak ma zbije na ulici hamba nehmba ................chapete a to neni vsetko

zajo79
13. máj 2009

karin, po precitani tvojich riadkov som ostala v nemom uzase....

je len jedna rada: majte svoj zivot, netrapte sa nimi... ved ich k zivotu nepotrebujete.

bubatinko
14. máj 2009

karin tak toto je fakt uz aj na mna dost... obdivujem ta ako to zvladas.... no teda ona nieni normalna fakt..... 😨

to fakt netrap sa nad nou ona ti za to nestoji... proste tazka ignoracia a maleho by som jej uz nikdy neukazala 😠

amadora
14. máj 2009

Karin som v šoku... takýto ľudia fakt existujú? 😕 No chudák muž, mať takú matku tak si to asi hodím...

monkasponka
14. máj 2009

No chvalabohu že nebývate spolu, a to je jej jediny vnuk a syn? Ja by som k nim viac ani nešla 😝

amadora
14. máj 2009

No inak môj svokor má ešte taký blbý zvyk, že ku nám chodí ako na klavír, hocikedy a bez ohlásenia. A ani nezaklope a už je vnútri 😖 Triafa ma z toho šľak, už mu to muž nie raz vysvetľoval že sme dospelí a potrebujeme súkromie ale nejako sa to neujalo. Ja sa pomaly bojím aj prezliekať sa, vždy najprv pozriem z okna či nejde. Už som dnes vravela mužovi že to chce radikálne riešenie, že keď budeme vedieť že ide tak sa rýchlo povyzliekame a hodíme sa rovno na stred izby akože nás načapal inflagranti a určite potom bude klopať 😀

lefika
14. máj 2009

karin, kasli na nu, proste uplne ignoruj. a s tym sudom tiez. ja som sa tiez bala, ze budu robit cirkus, ale podla nasich zakonov nemaju stari rodicia ziadny pravny narok na styk s vnucatami...nastastie 🙂

kveta
14. máj 2009

Lefika, Karin, svokra má právo žiadať o styk s vnúčaťom ak jej syn /otec vnúčaťa/ umrel. Pre takýto prípad, Karin, nech Tvoj muž spíše aká je jeho mama, ako v rodine vo veľkom pijú a podobne, aby si mala v prípade nešťastia doklad pre súd, že svokrovci nie sú vhodná spoločnosť pre vnuka.

Vyhrážanie, ohováranie, to sú tuším paragrafy v trestnom zákone...

Po tomto by som sa už so svokrovcami v živote nebavila / ani sa s nimi nebavím 😀 /. Ignorujem, nezdravím, nevidím, nepočujem, odvraciam sa, odchádzam a viem, že keby si viac dovoľovali, než len snahu o kontakt, tak by som volala políciu.

alika54
14. máj 2009

lefika ako vies ze podla nasich zakonov nemaju stary rodicia narok na styk s vnucatmi,,,lebo ja mam podobny problem ako Karin-tiez sa mi vyhrazaju socialkou a podobne no ked som volala do socialno-pravnej poradne povedali mi ze stary rodicia maju narok stretavat sa s vnucatami,,,bola som sa totiz informovat aj na socialnom ako postupovat no vraj mam cakat ci podaju staznost alebo ne,,,,Karin verim ze to mas nenormalnu situaciu no ver ze nie si sama,,,takych tupych ludi chodi po svete viac 😝

evii
14. máj 2009

Ty kokso,no ja ziiiram.A ja sa tu idem stazovat 😀 No to akoze musi byt tupy clovek,co sa vyhraza sudom vlastnej rodine...no to v zivote nepochopim 😠

alika54
14. máj 2009

kveta po sudoch by sa to vlacilo roky,,,no ak to bude kriticke obratim sa aj na policiu-aj ked to povazujem za krajne riesenie,,,no vyhrazanie a nadavky tych sme si uzili,,,a najhorsie je ze nenadavaju len mne s manzelom no tahaju do toho celu moju rodinu,,,no stach a hroza,,,,

kveta
14. máj 2009

Alika54, otec Tvojich detí zomrel? Zákon o rodine hovorí len to, čo som popísala vyššie. Ja byť Tebou tak sa v tomto momente ženiem za právničkou. Podľa akého zákona majú starí rodičia PRÁVO vídať sa s vnúčatami ak je ich otec nažive? Lebo ak to žiaden zákon neustanovuje, tak je to len zbožná fantázia svokrovcov a sociálno-právnej poradkyne a tú by som tiež parádne zastrašila, ak by som zistila, že klamala. Poviem Ti aj dôvod: už som videla ako žena prišla o dieťa nezákonne, lebo inštitúcie uverili, že svokrovci majú na čosi nárok. Nemali a až po niekoľkoročných súdoch vyhrala súd. Či dostala okrem rozsudku späť aj dieťa unesené svokrovcami, som sa už nedozvedela.

Ja som neradila vláčiť sa po súdoch. Ja som len naznačila, že je to trestný čin. Možno by stálo za to ukázať, že tento trestný čin poznáš a že vieš aká je za to sadzba. Trocha zvýšiť ich právne povedomie...

kveta
14. máj 2009

Ešte ma napadlo: zákonodarci tohto roku zvažovali, že starí rodičia budú mať právo na styk s vnúčatami, ale upustili od toho, takže možno aj preto si tie tety na sociálke myslia, že na to svokrovci majú právo. Ale nemajú.

alika54
14. máj 2009

kveti,,,manzel zije a dufam ze dllllllllho aj bude 🙂 ,,,ale dik moc,,,,mne vazne povedali ze maju narok na stretavanie sa,,,a som mala z toho nervy lebo manzel sa s nimi nestretava a vyslovne si nezela aby sa stykali s detmi,,,preto mi to prislo pritiahnute za vlasy ze ked si ani manzel nezela stretavanie sa s nimi tak preco by im to sud mal povolit,,,ja len dufam ze sa az tam nedostaneme aj ked za tie ich urazky by si to zasluzili,,,ja ked som citala co Karin popisala akoby som nanovo vsetko prezivala a uplne sa viem vzit do jej pocitov 😝 ,,,ludska hlupost nema hranic a najhorsie na tom je to ze oni sa nemaju zaco ospravedlnit a v podstate len ja robim problemy 😅 😝 🙄 ,,,ale normalne si ma Kveti potesila-patri ti velke dakujem 🙂

ilduska14
14. máj 2009

alika držím palce a neboj nemajú na tvoje bábo žiaden nárok a nemajú nárok ani na návštevy.dcéra bývalej kolegyne mala takýto problém.a ozaj ako tu baby písali naštuduj si nejaký zákon /myslím o tom urážaní a vyhrážaní sa/ a najbližšie keď sa o to pokúsia,tak im povedz že to čo robia je trestný čin a keby si ich udala hrozí ím to a to.ale je super že tvoj manžel stojí pri tebe,určite ste si oporou a ozaj keď aj on má takýto postoj k nim,tak prerušte kontakt s nimi úplne a máte svätý pokoj.a keby dobiedzali povyhrážajte sa políciou a dajú pokoj.