Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

zuzana030
31. máj 2009

ak je to takto tomi, tak amadora má pravdu,
musíš razantne nech si vyberie, nenechaj sa delptať, zdravie je dôležité,
a máte detičky? ak nie, tak ešte lepšie, rýchlejšie a ľahšie je odísť. a buď si chlapec uvedomí alebo čert ho bez, takých naser... za kýbel
na svete behá kopec dobrých chlapov a tebe tento fakt nestojí za trápenie, život si treba vychutnávať a žit v pohode a nie sa stresovať,
partner ťa má podržať a pomáhať ti, a nie strpčovať život, čo si ty, nejaká slúžka alebo chudera?
ak sa to teraz nezmení, tak potom nikdy a načo čakať, v tomto smere sa zázraky nedejú..☹(
a koľko ste spolu?

ninka.b1
31. máj 2009

tomi, ja tiež súhlasim z babami. Moj pritel sa tiež postavi niekedy na stranu mamičky ale ako začne isť do tuheho, tak je primne. Naozaj partnerova podpora je velmi vela. Ak ta ponižuje kvoli mamičke nestoji za tvoje trapenie. Nenahnevaj sa, ja som si myslela, že môj priatel je niekedy idiot, ale toto keby mi robil, balim kufre a necham ho z mamičkou a bud sa zobudi, alebo si najdeš takeho ktori ta podpori a podrži.... držim ti palce, nech to dobre dopadne

amadora
31. máj 2009

Žiaľ niektorý chlapi sú mamičkári a to sa nezmení 😒 A keď je svokra mrcha o to horšie. Mám kamošku odtiaľto z MK ktorú chlap nechal aj dvomi dcérkami a odišiel k mamičke 😖 Ak ešte nemáte detičky, tým lepšie ako píše Zuzka, baľ kufre a utekaj čo ti nohy stačia ☹

tomi16
31. máj 2009

bojim sa toho ze mate vsetky pravdu, a mam pocit ze si to nechcem pripustit.. minule ked som mu poedala ze mal stat pri mne tak mi povedal ze "ona je starsia" a nemala som jej oponovat... a ze sa na obidve moze vykaslat... o chodil oduty este na druhy den, najhorsie ze sme len 2 roky spolu a mame maleho syna. Cele dni nad tym rozmyslam a jed sa opat takto podobne zachova, tak mu poviem aby sme to skoncili. najhorsie je vsak to ze nasi s nim moc neuhlasili, a ja som si presadila, ze je fajn. No naozaj keby niebolo svokry tak ten probĺem nie je. Pre neho je asi matka vsetko a ja len cudzia zena s ktoru ma decko.

amadora
31. máj 2009

Tomi viem že nám sa to ľahko píše, je to určite jedno z najťažších rozhodnutí ktoré urobíš, ale aj jedno z najdôležitejších. Porozmýšľaj čo je pre vás a pre synčeka najlepšie a hlavne porozprávaj sa s mužom a uvidíš... držím palce!!!

ninka.b1
31. máj 2009

určite je to tažke, a ked mate dietatko je to ešte tažšie, ale skús sa s nim o tom porozpravať, ved je to aj jeho dieťa a ty si jeho manželka, isto vas nechce ani jedneho stratiť....A hadam sa uvedomi. Ako pišeš maš aj rodičov, isto ta podporia, nech sa rozhodneš hociako. A keby si skusila vymyslieť spoločny program aj s malým aby obmedzil mamičkyne navštevy? Mne sa to osvedčilo. Aspoň do neho nema kedy hustiť....Alebo isť na neho neako taktickejšie? Ja stale nemôžem pochopiť, prečo su taky zataženy na mamičky a ešte na take......

zuzana030
31. máj 2009

nuž kočky, to nepochopíme nikdy, prečo sú niektorí chlapi takí...
tomi, zváž všetky pre a proti vo svojom vzťahu voči sebe, dieťa nie je problém v dnešnej dobe pre iných chlapov, ja mám tiež druhého manžela, lebo prvý m.. čím bol urobený, tak tým aj ostal,
tiež som si myslela, že sa zmení, síce sme mali iné problémy ako "mamičkovské", ale čím dlhšie som otáľala, tým to bolo horšie,
nepozeraj na rodičov ani na dieťa, veď v konečnom dôsledku to aj tak bude pre nich to najlepšie, ako sa pozerať na to ako sa trápiš a dieťa vycíti všetko, hlavne to zlé a neskôr budeš mať len horšie starosti. tak rázne si pokecajte a daj mu ultimátum, čo je pre neho dôležité,
buď ty alebo mamička, keď sa teda inak nedá. a keď mamička, tak mu pobal veci a kopni do zadku, na svete je kopec chlapov, ktorí by ťa na rukách nosili, ver mi.
tak držím palčeky

tomi16
31. máj 2009

ved ani ja to nechapem... preco nemaju odstrihnutu pupcnu snuru. ako som uz pisala, ja sa uz ani nehadam, ak nieco zacne, tak mu len odpovedam a on ma chce provokovat a caka ze aj ja zacnem. Posledne som mu povedala aby si vybral, ja alebo mamička. Tak krical ze mu nemam davamt ultimata... Nikdy by ste nepovedali ze navovok sympaticky clovek dokaze mnohe skarede veci hovorit. Vsetci si o nom myslia aky on je spravny chlapik, a pritom doma sa ku mne sprava ako deviant, panovacne, nadradene, vsetko je najlepsie co on urobi, zakazuje mi vselico, booooze ja uz ho neznasam. Koolko veci musim robit potajomky, uz sa pristiham ze mu klamem, a to len pre zachovanie dobra. a co sa tyka navstev ja k svokre momentalne nechodim, a len cakam co bude ak bude chciet aby sme tam sli. Neviem co urobim, nemam chut sa s nou stretnut. Vlastne mi od poslednej hadky prestala aj telefonovat, no proste je ticho... (asi pred burkou.)
No som zavisla momentalne financne, takze nemam kam ist, a ak tak k nasim, a to bude tazke vysvetlovat, lebo im o jeho chovani som nehovorila, nechcela som ich trapit - lebo sama som si vybrala, - sama som si na vine.

jankajs
31. máj 2009

Tomi, muž, ktorý sa vysmieva z vlastnej manželky, taký ju už nemiluje. Neváži si ju. Jedno porekadlo hovorí, keď žena miluje, odpustí všetko, keď prestane milovať, neodpustí nič. A platí aj u mužov. Názor jeho matky je, že si nula a on sa s ním, bohužiaľ, stotožnil, lebo ONA tak povedala. Keby ťa miloval, nedbal by na názor okolia ani rodiny. Ty si pre neho cudzia žena, nech sa na to pozrieš z akejkoľvek strany. Ale syn je jeho krv, rodina, a keby mal prísť aj o neho, asi by sa zbadal. Ak nie, niet o čo stáť.
Ja som už raz zbalená bola - na Silvestra a tiež kvôli jeho matke. Keď videl komíny prádla na posteli a cestovnú tašku, zrazu mu svitlo, že keď som mu povedala, že teda vidím, že som tu navyše, tak predsa nebudem prekážať, asi to myslím vážne. Keby sa môj muž nespamätal, odišla by som a tentoraz by ma nepresvedčili ani jeho sľuby a slzy. No zato si nikdy nedovolil to, čo tvoj. Keď to skúšal v jemnejších odtieňoch, hneď som mu povedala, že si má nájsť lepšiu a ja jej s radosťou uvoľním miesto, uvidíme, dokedy to ona s ním vydrží. A tiež, že ani on nie je jediný chlap na svete.
Vie, že sa nemôže sťažovať /ani keby chcel/ 😉 . Drž sa.

jankajs
31. máj 2009

A tomi, tiež som si hovorila, kam pôjdem, naši rozvedení, nemôžem sa predsa k nim nasáčkovať. Ale zachovali sa super. Vraj keď budem potrebovať, mám sa kam vrátiť a že pomôžu. Asi aj to zobralo tomu môjmu paru. Viem, že nechceš, aby to vyšlo najavo, lebo by si musela pred nimi uznať, že predsa len mali pravdu. Ale stojí za trochu zranenej hrdosti toto ponižovanie? Veď je to psychické týranie a bude sa stupňovať. Nakoniec ti zakáže styk s tvojou rodinou a nepustí ťa z domu.

zuzana030
1. jún 2009

súhlasím s jankajs a pripájam sa, rýchlo a okamžite striktne rieš, lebo sa budeš len trápiť, chlapy asi niekedy potrebujú prevetrať, aby vedeli odkiaľ prišli, držím palce

terezka044
1. jún 2009

baby skusim sa opytat tu - co by ste povedali detom, aby sa chranili pred "zlymi recami" ?
myslim teda, ze nemate so svokrou najlepsie vztahy, ale chcete, aby vase dieta malo starych rodicov, ale sa bojite, ze budu na vas kydat 🙄 vysvetlili by ste mu to nejako? ze "nepocuvaj ich" alebo nieco take, dieta nechape, ze mu niekto klame... neviem, rozmyslam dopredu, ze ako sa proti tomu obranit.
minimalne teda sa budem branit tak, ze budu s malym len v mojej pritomnosti. ale clovek sa tomu obcas nevyhne ked uz bude dieta starsie, tak sa pytam aby som sa vedela branit proti tomu 😖

tomi16
1. jún 2009

ach baby moje................... preco prave ja som tak muesela dopadnut, nikomu som nikdy neublizila.

zuzana030
1. jún 2009

tak na začiatok nech ich majú len v tvojej prítomnosti
a neskôr pochopia, keď kľudne vysvetlíš ako sa veci majú, deti pochopia, len rozmumne, nie kydať ako svokrovci, treba sadnúť a vysvetliť, oni tam aj tak nebudú chcieť chodiť, keď sa tam nebudú cítiť fajn

terezka044
1. jún 2009

zuzanka vsak uvidime ako to bude, ale fakt len asi tak to vyriesim ze v mojej pritomnosti 😒

yvetta
1. jún 2009

terezka - no podla mna tomu nezabranis - mne sa stalo nieco podobne, ked moj uz nebohy dedko taketo rozpraval o mojom ocinovy - ja som bola este mala, ale mala som s rodicmi super vztah a sa ma to dotklo a vrtalo mi to v hlave dokonca som dedovi aj verila chvilku, ale potom, ked som uz vyrastla som pochopila, ze kde je pravda a ze ludia zvelicuju..... 😉 pretoze ani moj dedko ani oco neboli zli ludia 😉
proste podla mna dieta pred vsetkym neuchranis...., ale ak si s nim budes budovat dobry vztah ono casom zisti kde je pravda....hlavne neviem ci na dieta zaberie to, ze mu povies: nepocuvaj ich... 😒

terezka044
1. jún 2009

vsak to nezaberie to mi je jasne 😒 ale neviem ze kedy je dieta schopne to tak nejako rozlisit, alebo vediet co chce, ci chce byt s tym clovekom (aj za cenu toho ze mu napriklad neda sladkost, alebo ho nijako inak nepodplati, proste len preto, ze ma toho druheho rad). chapes 🙂

sofik
1. jún 2009

terezka ja si myslím že ani jedna strana by pre detmi takéto veci spomínat nemala - nadávky a ohovárania ale viem že niekedy to nejde a potom sa deti čudne správajú 😒

svokry sú hrozné v týchto veciach 😠

lola13
1. jún 2009

terezka ja mam zas taku skusenost ze moja svokra na mna kydala pred malym este mala len 3 4 mesiace takze tomu nerozumela a to tak ze zla skareda mama robi ti zle co ti nedala najest muci ta a pod tiez som tam chodila s nim aby som to mala pod dozorom ale coraz sa to stupnovalo viac a via c tie jej sproste reci a ja som sa po kazdej navsteve u nich citila velmi zle aj som polakavala a ked som jej to povedala ze sa mi to nepaci jej to bolo smiesne a takto som to vydrzala asi 8 mesiacov a potom mi rupli nervy a prestala som tam chodit uplne potom tam chodil iba muz s malym a teraz tam nechodi nikto a ona sa este stazuje ze nevidi vnuka a ze ma na to pravo skratka jej ide len o nasho maleho a to je vsetko a ja po tom co som tam musela tiez pocuvat sa jej ho traz bojim davat sameho ma 2 roky a kek predo mnou si dovolila take sprostosti mu trepat do hlavy co mu bude trepat az tam ja nebudem .tiez si neviem rady co s tym nejsi sama

lola13
1. jún 2009

ps pisala som v rychlosti tak si nevsimajte tie moje pisomne pelemele

amadora
2. jún 2009

Môj svokor vždy keď príde tak sa malého pýta "no čo, počúva ťa mamina?". Alebo keď akurát malý plače tak " no nepočúva ťa tá mamina" . Ja som na to tak alergická! Vždy si hryziem do jazyka aby som mu niečo nepovedala. Jasné, moje dieťa plače len kvôli mne 😠

terezka044
2. jún 2009

lola13 presne toho sa bojim ony tie zenske su niektore na hlavu kravy 😠 😠
dobre robis, ze tam nechodis.
tiez mam najradsej a este take reci ze "tebe nedavaju jest no tu mas cokoladku daj si mamina zla ti neda jest" a to kyda mojej kamosky svokra, a este ine somariny vtlaca decku do hlavy a uplaca ho proste toto si ja nenecham 😠

jahodas01
2. jún 2009

mm chodí s malou k svokrovcom, ja tam nikomu nechýbam a ked aj chcem ist, tak vidím ako sa mm vykrúca... asi tak.. a ked tam idem tak svokra uchití malú a chodí s nou po susedoch a po ulici aby každy videl, že ju vnučka prišla pozriet... a mne tecu z toho nervy... ved ked tam prídeme, tak nech sa s nou hrá na dvore a nie labzuje po ulici...a ked nieco poviem 3x nikto to nevíma ... vsetci hluchí...

vevusiatko
2. jún 2009

Baby obdivujem vas, ze ste este svokry nezabili, ja by som uz davno v justicaku bola mat taku svokru 😀 😀 😀

jahodas01
2. jún 2009

vevusiatko... 😀 😀 😀

vevusiatko
2. jún 2009

jahodas mas krasnu dcerku , ja si to neviem predstavit ja mam dobrych svokrovcov aj ked obcas pocuvam joj nedaju ti papat a toto preco nemozes ale to co citam u vas tak asi by som ich zabila a nesetrila by som ich ani koli tomu, ze si starsich treba vazit 😀

jahodas01
2. jún 2009

vevusiatko - dakujem 😵 😵

lola13
2. jún 2009

Sak toto ze tam nechodim a je mi lepsie aspon npocuvam tie jej blbe reci na moju adresu len ona si chce bravat maleho sama von len sa obavam ze mu bude tlacit taketo kraviny do hlavy a ja nebudem moct zakrocit a jedneho dna to zacne maly po nej opakovat tiez je to tazke vyriesit lebo bud jej ho nedam alebo potom neviem ked mi tam uz nechodime.

vevusiatko
2. jún 2009

lola predpokladam , ze nechces aby ho bravala von tak jej ho nedaj 😉 😉 Ona na neho nema pravo a hotovo.

sofik
2. jún 2009

jahodas to ako keby si písala o mojej svokre - aj tá ked pustím malú k nej na návštevu ju všetkým v dedine ukáže aby sa nepovedalo aká je užasná starká 😠 inak by som ju ani nedávala k nim ale so svokrom mám super vztah, tak to mu može len dakovat a nohy bozkávat že ju uvidí 🙂