Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

vka
2. sep 2007

ahojte babky toto forum .svokry som sem tam čitala no nemala!? som dovod pripievať no teraz mi pohar pretiekol 😠 svoju svokru ktora sa len pre 4mes vratila po dlhom pobyte zo zahraničia brala ako ženu naladovu akedže nebyvame spolu a chodievame k nim či oni k nam raz za 2 tyž za svokru z rezervou nemožem povedať pomohla nam nebudem rozoberať...........je to na dlhšie kedže mi materska skončila hladam si pracu no nieje to tak lahko sklbiť pracu a rodinu nakolko manžel ma pracu ktora nieje časova raz skonči skor inokedy neskor....dnes ked sme boli na navšteve tak začala do mna rypať či si niečo hladam kde mam iadosti a nemam čakať a chodiť sa pytať...idem si robiť kurz na nechtový dizajn kozmetika ona ma presviedča že je to špinava robota rypať sa v tvari či nechtov a že mam isť na učtovnictvo ako dala mi najavo že ja sedim doma a necham sa vydržiavať mužovi a moj muž puk jeden sedel a nejak sa nezastaval ked som mu cestov domov vravela tak vraj zveličujem a nemam na svokru tolko nadavať lebo každy sme nejaký samozrejme je to jeho mamička raz ked tu bola šla na nejake nakupy tak sme ju viezli domov na nakupe neviem či zamykala obchody no dlllhy čas jej nebolo moj mužik bol nejaký kludny a ked ja som nakupoch dlho tak reči ojojoj do kelu čim to je teraz sa ako nerozpravame myslim z mužom až sa zamyšlam či mi ona stoji za hadky v manželstve 😔 😔 no nejak som sa rozpisala no aj sa mi ulavilo no mam kopec toho na srdci no to su take veci na ktore som si u nej zvykla a nerozhadžu ma 9 septembra ma narodeniny zrejme budem asi prispievať znova 😔 😔 🙄 🙄 🙄 🙄

maryloou77
4. sep 2007

ahoj babeny
ja a svokra = zlá kombinácia
moja draha už mesiac ja na papieri svokra ma veru podrezaný jazyk, a špinavé ústa! v rodine ju volaju generalka, a nemusim vysvetlovat preco...moj svokor je obycajny alkoholik, pracuje ako sofer, ale ked nerobi tak vzdy pije, aby mal odvahu povedat co si mysli! moja draha svokra ked ma zpoznala, nemali sme problem dokonca sme si potykali,vedela som ze ma velke usta a rada "ma PARVDU" vzdy a vsade, ale ked som si dovolila zacat chodit na rande s jej prvorodeným krasnym synom, ktoreho zboznuje,tak velmi ze ked som prisla on doma urcoval co sa bude varit, hned som bola ta najhorsia zo vsetkych, a moju vinu videla v tom ze pochadzam z rozvedenej rodiny! tak spociatku ma ohovarala doma, dokonca raz synovi povedala, ze dufam ze si nebol vonku s tou p..ou, co ma nahnevalo a dost! Pozvali na na navstevu so slovami: "moj syn uz chodi k tebe mesiace tak prid uz aj ty k nam, lebo co povedia ludia!!!" a prvá návsteva? Des, po obhliadke najkrajsieho domu a dokonalej domacnosti, ma svokra zavolala do spalne a zavrela za nami dvere, ostali sme same dve. Otvorila svoju skriňu a začala z nej vyberať svoje veci, dokonca 2 podrsenky-fuuuj--a so slovami- ked schudnes 2kg, bude ti to dobre...a podobne reci mi ich pobalila, mala som hned 2 tasky veci...ako neaka chudera co si sama nevie zarobit, vybrat a kupit, a to uz ani nespominam, ze je o hlavu nizsia ako ja!!!!
a podobných akcii sme mali ajajaj....pre mojho draheho to boli poucne roky lebo si uvedomil aku ma matku a teraz ju uz aj tak berie. nase vztahy su take..mrtve, lebo ked sa stretneme ona sa snazi, aby to bolo uzasne, ale ja v nej vidim iba cloveka co ma 5 rokov ohovaral po celej ich rodine a nasom meste, hoci na to nemala nikdy dovod, a komunikujem len odpovedami na jej otazky.odpustit sa mozno da ale zabudnut..to nie

pacna
4. sep 2007

maryloou77 no teda mas tu svokru "paradne vyrodenu".moja svokra neni hrozna moc lebo byva daleko a vidame sa tak raz za 3mesiace ale tiez to bolo lebo som jej vzala milovaneho syna a ktoreho mala najradsej.je to citit ze nanho neda dopustit a on na nu.ale uz sa par krat prejavila aj voci nemu.no svokry su DES.ale nie vsetky 😠

maryloou77
4. sep 2007

vdaka pacna
aj my sme sa chytili a zistili ze najdalej nam bude lepsie a tak sme sa odstahovali do zahranicia, teraz nas delia tisice kilometrov ale aj tak ked sa ozve zvonenie mobilu a na nom zablika SVOKRA mam dost....co to zase bude za reci a co sa jej zase nebude pacit...a v poslednom case ma stale obchytkava aj na verejnosti ci nie som tehotna...uz len cakam reci ze som neplodna, minule uz mala reci, ze jej mama mala v tomto veku, uz 5 rocne vnucata,no neviem co by bola povedala keby som bola otehotnela hned po par mesiacoch chodenia s jej synom 😖

vka
4. sep 2007

babky moja dcerka šla v podelok prvykrat do školy a svokra ani dodnes nezavolala ako sa jej dari či je spokojna proste nič 😒

maryloou77
4. sep 2007

ako si zvladla ze tvoja dcera sla do skoly?

🙂

maryloou77
4. sep 2007

pytam sa namiesto svokry

vka
5. sep 2007

maryloou77 si zlata že sa pytaš ja aj ona sme to zvladli na 1 mam trochu obavy ako to pojde dalej Dianka je dosť neposedna inač zo školy je nadšena akurat dnes je u nas strašne počasie vonku chladno silny vietor k tomu dažd a do školy sme šli peši (inač nas berie ocino ma to cestou)mužik sa ponahlal do prace ešteže vzal maleho do školky a Dianka sa ma pyta Mamka aj ked je zle počasie sa chodi do školy????? inač bola zvyknuta ked bolo vonku zle počasie a maly nechodil do školky tak ostala doma no bola podarena Pacna asi mame rovnakych mužou moj tiež neda dopustiť na mamičku ale ked niekedy mi da zapravdu tak to netrva dlhšie ako 3 minuty

maryloou77
5. sep 2007

vdaka vka
aspon si to uz viem predstavit ako to funguje!

vka
8. sep 2007

v nedelu sme mali isť do svokry no nejak sa zvrtlo lebo ona nebude doma volaju ich na dozvuky svadba tak ideme len do švagrinej ale bola tu teraz lebo chcela vidieť ako sme pomalovali malovali sme pred 2tyž samozrejme videla všetky chyby a ponachadzala ešte pomalovane parapety a dvere na ktore som nejak zabudla 🤐 ako prekvapila nas lebo ked sa ohlasi tak byt len tak žiari ale teraz nestihla som umyť riad tak nenapadne podštuchla či sme nedavno postavali ako dnes bola vylučne mila až na drobnosti 🤐 možno si ani neuvedomuje ale jej kontrolou mi naznačuje moju neschopnosť možno si to iba ja namyšlam ako mi vravi manžel 😔 😔 😔 😔 😔

bzuco
8. sep 2007

vka, mala si jej strčiť handru do ruky a hotovo 😅 😀

vka
8. sep 2007

no vidiš to ma nenapadlo ked ja som taky nekonfliktný tip moja mama ked vidi niečo u mna ako myslim že ja idem preč a ona ostava s deťmi uprace či umyje bez toho aby mi niečo povedala to je povaha no čo už ešteže snou nebyvam lebo radšej nezachadzam do detailou 😖

zuzidr
8. sep 2007

tak moja svokra dnes excelovala,až vo mne vrie krv....

zavolala si maliara,bol tu už aj včera,prišiel dnes ráno,svokrovci mali na dnes naplánované niekam ísť,môj manžel je v robote....ja som sa chystala k mame...naraz svokra ráno prišla a hovorí,že čo si nahnevaná,a ja že manžel mi zobral auto,tak musím ísť k mame na autobusy 😀 a ona že: "a kto bude s maliarom,ved mi ideme preč??????" a ja že,a čo ja som si ho zavolala?tak sa odula,otočila sa išla dole,a za chvílu mi už volá manžel,že čo zase riešim s jeho maminou,lebo už mu volala!!!!drzosť jak hovado,a je ešte budem zlá 😠 😠

má šťastie,že je sobota,a bus mi ide až poobede,ony samozrejme odišli bez slova,maliar tu zostal,ale má šťastie že pred chvílou odišiel,lebo to má hotové....tak sa idem obliecť a k mame sa ukludniť 😀

bzuco
8. sep 2007

zuzi, to čo malo akože byť? 😲 😲 😲
nemám slov, to by aj mňa vytočilo
načo si niekoho volá, ked nemôže na neho dohliadať
si si mala pýtať za stráženie maliara 100,- na hodinu, ako by sa zatvárila
čo si ty strážny pes? 🙄

zuzidr
8. sep 2007

bzuco aj mne to tak pripadalo,neviem čo by povedala,keby si ja hore zavolám maliara,a poviem jej že ale mi máme iný program,tak nech je celý deň doma,asi by ju j.blo 😒

bzuco
8. sep 2007

nabudúce je to vráť aj s úrokmi 😝 ( asi som hnusná)
ale neznášam takéto typy ľudí 😠 😠 😠 😠 😠 čo len každému okolo seba rozkazujú a všetko dirigujú a všetci musia skákať ako oni pískajú 😠 😠 😠 😠

vka
8. sep 2007

ešteže mame tie naše maminy niekedy si nechcem predstaviť aka som po rodine poohovaraná hlavner že ona je ta naj 😠

pacna
10. sep 2007

ja som mala vcera narodeniny a svokra mi volala a blahoželala na co by sa unuvala ku synačikovi príde ale ku mne načo?aj tak dobre.len my tam musime naklusať vždy 😠

maryloou77
10. sep 2007

pacna tebe aspon volala
pocuvaj moju story: tento rok som sa vydala za jej syna a o 3!!!!dni na to som mala narodeniny a to dokonca 25, co my pocitame akoze pekne cislo, a moja svokra zavolala synovi jemu gratulovala akoze v mene celej rodine lebo sme boli na svadobnej ceste, a ked sme dosli domov po 2dnoch nikto mi ani slovo nepovedala a čerešnička na torte bola že ked sme tam boli dosla s velkou kyticou a zabaleným darčekom, a manželova babka sa pýta že pre koho to je? a ja naivka som si myslela ze moja svokra takto pekne ma chce v rodine privítat a je to pre mna,a le nic som nepovedala. NASTASTIE! lebo ona s usmevom od ucha k uchu odpovedala: vsak pre susedu ma meniny 😖
no na toto som uz nemala slov, priznam sa vzalo ma to dost, aj som si doma poplakala ako male decko 😠 ale mne to pripadalo ako naschval a to jej ja uz roky/6 rokov/ kupujem za syna vsetky darceky ako - narodeniny, meniny, vianoce, vyrocia, a ine/ lebo manzel nie je na taketo veci, a kedze mam dobre srdce, kupujeme jej "darceky ko sa patri" tak som povedala manzelovi, ze dobre časy sa skoncili a ziadne telefonické blahoželania a darčeky odteraz nebudu, nikomu z ich strany, kedze uz som aj jeho manzelka a takto ma beru a manzel suhlasil, tak som zvedava lebo svokor ma o 4dni narodeniny.

pacna
10. sep 2007

no to je čosi.asi si jej nepadla do oka a je jej prednejší cudzí ako ty.možno sa to zlepši alebo zhorší s vnučatami.držim palce nech sa to podarí.niekedy to skušaju na nás riadne.ja už mam imunitu ale ked ja som taká že mi to nedá a nechcem byť ako ona.dúfam že nebudem taka bosorka ako niektoré svokry. 🙄

vka
12. sep 2007

pacna všetko naj moja svokra mala tiež v nedelu narodky ona to nerada oslavuje mimochodom nebola doma no my sme boli u švagrinej blahoželať lebo mala meniny švagrina so svokrou byvaju v tej istej dedine mali sme dar aj pre nu inač ked sa kupuju niečo pre moju mamču tak mužik povie kup hocijaku somarinu no pre jeho mamku............. 🙄 v pondelok sme naklusali jej zagratulovať ako nerada oslavuje no keby si jej nedoniesla nič tak neviem ako by to vzala mimochodom darček si ani nerozbalila až pred našim odchodom sa jej mužik pyta či pozerala na dar tak sa spravila že zabudla 🙄 ale mala dobru naladu lebo dala deťom po 100sk)

ikaika
12. sep 2007

maryloou, tak taketo darcekove peripetie so svokrou zazivam aj ja a myslim ze je nas dost vela 😉

anjelik85
12. sep 2007

ahojte, tak aj ja trošku prispejem do tejto témy. kým sme s manželom nebývali so svokrovcami, celkom sa mi zdala milá, aj keď trošku s pribrzdeným chápaním, ale...
už rok a pol bývame s nimi /našťastie len prechodne. v roku 2009 ideme stavať dom/ ešte sa to dalo ako tak zniesť, kým nebola malá na svete. ale odkedy sa narodila malá, svokra mi žerie nervy. aj som z tých stresov z nej prišla o mliečko, keď mala Julinka 2,5 mesiaca. teraz ide mať rok a snažíme sa ju už od mala vychovávať, ale vždy sa tam vrýpe ona. ja musím čušať, lebo sme u nich a môžme tak šetriť peniažky. jedna z milióna vecí, čo mi robí, je, že keď si myslí, že sa nedívam, cmága malú, ako by ju nevidela mesiac. a malá sa potom stále odťahuje a nechce dávať pusinky. bojím sa aj, aby nechytila dáke lišaje na tváričku. a keď tiež dávam malej papať, ona príde začne jej vravieť papkaj, papkaj, mňam. a potom, no ja radšej idem, lebo sa otáčaš. a to robí vkuse. malá mi potom neobsedí, lebo sa obzerá a z kŕmenia je pohroma. u nás, keď sa s ňou skončí jeden problém, začne sa druhý. už ani manžela nebaví to vkuse riešiť. je na mojej strane, ale povie mi radšej, aby som si to nevšímala a tak. dá sa to?! nemôžem sem napísať všetko, čo robí stará naprieky, ale určite to mnohé, čo so svokrami bývate, poznáte. keď mala Juli 6 mesiacov, odišla som na 3 týždne k mamke. svokor s manželom jej prečistili žalúdok a keď som sa vrátila, mala som mesiac pokoj. no a odvtedy to zase začalo. ja sa ani nečudujem, že to manžel už nemá silu riešiť, keď ona to nepochopí, vydrží mesiac a zase začne. ona vždy, keď sa niečo deje, robí zo seba chúďatko. ale všetky spory vyvoláva ona. aj so svokrom sa vkuse vadia. ale vždy vyrýva ona. ona je dedinská tetka, ktorá chodila do mesta len do práce a občas na nákup a k lekárovi. no len teraz je už na dôchodku a ja ju musím znášať 24 hodín denne. preto ideme dať malú do škôlky už v dvoch rokoch a ja idem do práce. aby som s ňou nemusela byť, lebo prídem o rozum. som z nej nervózna a potom sa to prenáša aj na malú. len sa tomu neviem ubrániť, keď ma vytáča svojou debilitou! uf, držte palce, aby som to do postavenia domu vydržala. 😖

pacna
12. sep 2007

no anjelik85 mas to veru ťažke. my by sme tiež už možno aj mali postaveny dom keby nas svokrovci doslova nevyhodili s ročnú dcerku.prajem Ti pevné nervy a vela šťastia 😎

anjelik85
12. sep 2007

vka, buď rada, že ti nezavolá. ver, že keby sa vkuse vtierala, šlo by ti to na nervy. ja by som bola najradšej, kebyže keď sa odsťahujeme, tak ju nevidím ako je rok dlhý. ale keďže ideme stavať na pozemku vzdialenom len 150m od nich, tak ju budem mať často na očiach. ale zo svojho domu ju môžem aspoň vyhodiť a povedať svoje. takto nemôžme nič. už sa na to teším. nikdy som nebola a ani nie som pomstychtivá, ale toto by mi urobilo riadne potešenie, kebyže ju môžem vykopnúť. 😝

elenita
12. sep 2007

pacna,co Vas? VYhodili svokrovci?? 😲
A kam ste sli?

pacna
12. sep 2007

ano svokor v septembri povedal:do konca roka vypadnete!!!!! Ale kde to nepovedal nasi sa ponukli že nas prichylia ale nasťastie sme kúpili staršiu chalupu a tak sme tu už piaty rok a je nam dobre bez nich .Ani ja ani manžel zabudnuť nemožeme no neda sa a najlepši for dala svokra v takom zmysle že aj tek dobre že nas vykopli 😠 sme dosť daleko od nich a nechybaju nam akurat oni si už asi uvedomili čo urobili.možno 🙄

vka
12. sep 2007

no pacna moja zlata aj taketo dokažu byť svokry moja sa takto zatial neprejavila anjelik dnes je taka doba že ked chceš niečo mať mať musiš volačo vydržať ked ťa niečim naštve len napiš uvidiš ako sa ti ulavi u mna to aspon tak funguje

pacna
12. sep 2007

mne to pomôže lebo nemam sa komu posťažovať.najlepšie na tom je že sa tvaria akoby nič ale raz si vypočujú. 😠

geegee
14. sep 2007

Ahojte, pridavam sa k vam, ale ani sa mi nechce pisat, co povedala moja svokra na moju adresu. Zda sa mi boj so svokrami ako boj s veternymi mlynmi...nie som typ, co by narobil bordel a hotovo. Snazila som sa riesit problemy rozhovorom, ale nic z toho neuspelo 😖 A uz sa mi nic riesit nechce 😉 Myslim si svoje, ale som ticho