Aké sú výhody a nevýhody narodenín na Vianoce?

helenkaaa
20. apr 2009

Ahojte, ak su tu nejake mamicky narodene na Vianoce, ale maju deti, ktore sa narodili presne na Vianoce, mohli by ste mi napisat, ci to vnimate skor ako vyhodu alebo ako nevyhodu?

gabii83
20. apr 2009

ahoj moja Leika sa narodila presne na Vianoce, uvidime ci to bude vyhoda alebo nevyhoda, v kazdom pripade sa tesime na tento nezabudnutelny datum.
Narodky si vyriesime s tortickou a aj darcek Vianocny bude, deti vidia v tom nevyhodu...
ale aj to len kym su male, a zalezi im na darcekoch ale aj to je otazka vychovy...

ty si sa narodila na V. alebo mas dieta kt. sa narodilo vtedy???

helenkaaa
autor
20. apr 2009

vdaka za odpoved, zatial to tiez vidim presne tak ako ty. Ja mam syna, ktory sa narodil presne na Vianoce a dnes som zistila, ze cakam druhe tiez presne na Vianoce. Sice sa velmi tesim, lebo obe babatka sme chceli, ale je mi teraz trochu luto, ze co sme im to urobili 😒 Aj sme si tento mesiac "davali pozor", ale ...

maja22
20. apr 2009

Helenka, neboj, budú oslavovať spolu 🙂 A možno sa potešia, že majú narodky spolu s Ježiškom, keď už tomu trošku porozumejú 😉 😀

majcik
20. apr 2009

Kolegovi sa narodil syn 24. 12. a on mu dal meno Adam ... tak to uz naozaj nechapem, takto potrestat svoje vlastne dieta 😀 😀

maja22
20. apr 2009

Majcik, to by môj muž nedovolil 😀 Že len jedna oslava, jedna torta??? Jak malý chlapec, miluje rodinné oslavy a samozrejme všetku papanicu, čo k tomu patrí 😀 😀 😀

helenkaaa
autor
20. apr 2009

Mam kamosku Evu, co sa narodila 24.12. Takze je to podobne 😀 Ale ona to berie flegmaticky.

schwarzovka
20. apr 2009

já nevím, mám kamarádku, která se narodila na Vánoce a ještě k tomu se jmenuje Eva...vždy jí bylo líto, že si na její narozky nebo svátek nikdo nevzpomněl a všichni jí přáli jen k Vánocům...teda kromě mamky a taťky...ikdyž dodnes jim vyčítá, že jí mohli dát aspoň jiné jméno 😀 Jinak jsme jí zase záviděli dárky...ráno dostala k svátku, v poledne k narozkám+ dort a po večeří přišel Ježíšek a my ostatní dětičky jsme museli čekat až do večera 🙄 ...ale jinak jí to nevadilo, až na ty gratulace... 🙂 teď čeká chlapečka a termín má zase na Vánoce...dělá si srandu, že mu pro změnu dá jméno Adam... 😀

bielanevesta
20. apr 2009

mám sestru Evu narodenú na Vianoce 😀 ako malú ju to štvalo ale teraz už to berie v pohoode 🙂

maart
21. apr 2009

Tak muj starsi syn je 5. prosince (na Certa a Mikulase zrovna 😉 ) a dcera 29. prosince....musim rict, ze mne to pripada spis jako nevyhoda (mladsi syn je v kvetnu a to je nadhera), ale snazime se to nejak nedramatizovat. Se synem slavime narozeniny vzdycky o vikendu, proste nekdy pred 5. prosincem nebo po....s dcerkou jsme to slavili mezi Vanocema a Novym rokem, ale nebylo to ono....vsichni uz meli tech oslav nejak dost.

...na pristi rok planujeme, ze jejich narozeniny budeme slavit dohromady....samozrejme budou 2 dorty nebo jeden, ale tak, ze bude ozdobeny pro oba (treba jmena nebo pocet svicek) a chceme to slavit nekdy v polovine prosince. Uvidime, jake to bude, jak se jim to bude libit.

Na druhou stranu je to potom v dospelosti asi malo dulezite a vyznamne....hlavne ze je mame a ze jsou zdravoucky...takze vsem prosincovym dareckum ZDAR 😀 !

certica
21. apr 2009

MM je 29.12. a je pravda, ze ten sviatok trosinku zanikne vo vianoc. atmoske, no ale ziadna tragedia 😀

titkovamiriam
21. apr 2009

segra je 28.12. a vobec sa jej to nepaci!!! 😀 no nevyberie si

makak21
21. apr 2009

Můj MM je přesně na Vánoce a syn se jmenuje Adam 😀 Taky trochu černého humoru, prý ať v tom MM není sám 😀 a nijak extra mu to nevadí, ale jako dítě taky nic moc...

petrark
21. apr 2009

ahojte, ja mám dcérku, ktorá sa mi narodila 25.decembra o 2.55 ráno, termín som mala 24. decembra.mme sa to páči a ja som na ten dátum hrdá, vždy vravím dcérke že má narodeniny spolu s Ježiškom, a nie je ani ukrátená o darčeky, lebo jej všetci vinšujeme 25. a meno sme jej dali petra, takže to je presne po pol roku a na jej narodenie nikdy nzyabudnem, ludia išli z polnočnej a ja do porodnice, a na na 1. sviatok vianočný, prišli do porodnice koledníci a spievali ako sa v noci narodilo dieťatko a to ako keby presne na mna pasovalo tak ma to strašno dojalo, slzy v očiach, proste bolo to všetko super, aj doktori v poronici, nebolo ich tam ani veľa, len jeden čo mal službu, všade božské ticho a tá atmosféra, proste super, počas pôrodu bežali v rádiu koledy a bola som rada že som som sa ešte doma najedla a rozbalili sme si darčeky spoločne (kvoli staršej dcérke) a poto sme dostali ešte jeden oneskorený a najkrajší vianočný darček🙂

daniela1983
21. apr 2009

u nas boli vsetci okolo vianoc: dedko 22.12 ja 23.12. mama 2.1. meniny mam 3.1. a babka 5.1
ziadnu vyhodu mi to neprinasalo, skor som na to trosicku hrda, ze som vianocna

fyalynka
21. apr 2009

moj ujo ma narodky 25.12. a meniny 26.12 😀 ale vzhladom na jeho vek to uz neriesi 😀

mimus
21. apr 2009

aj moja sestra sa narodila 25.12 a vola sa Eva 🙂
mamina jej dala meno v porodnici Lenka, ale ocino o niekolko dni isiel a zmenil to na Evu. Vraj ak je Vianocna, tak nech je vianocna cela 😀
vzdy to neznasala a vycitala im, ze vsetko naraz nie je vyhoda
dnes to uz neriesi, takze si myslim, ze kazdy z toho vyrastie
aspon jednu vyhodu mala, ze kazdy si na jej narodky spomenul a vzdy bola cela rodina pokope

martao
21. apr 2009

Moja mama je Eva. Otec má meniny a narodeniny deň po sebe. Vzhľadom k veku to neriešia.

mata2
21. apr 2009

Ahojte,
moj tomasko sa tiez narodil na stedry den.narodky oslavujeme vzdy poslednu nedelu pred stedrym dnom,takze vobec neni ukrateny ani o oslavu ani o darceky 😉

nobody
21. apr 2009

jo, to nas*re 🙂 😀

halkac
21. apr 2009

Ahojky, já mám dvojčátka narozená na Štědrý den. Pořád to beru jako velkou výhodu - všichni kolem si pamatují datum narození🙂 Navíc je to opravdu výjimečný, slavnostní, kouzelný den! Jsme domluvení, že narozeninky budeme tradičně slavit víkend dopředu, jako máma se soustředím na to, abych koupila dárky na narozeniny a nekradla z vánočních, abych nepodlehla vánoční panice a první narozky se vyvedly náááramně.

Nevýhody to samosebou má - třeba kontrakce během Popelky, nebo to, že na vánočních přáních je připojeno přání dětem... 😉

A jestli jednou děti budou naštvané, že se narodily na Štědrý den, pěkně jim to vytmavím, protože já jsem chtěla rodit až 10. února a ne 6 týdnů předem, jak si někteří v mém břiše usmysleli 😀

Jo a mám kluka a holčičku - ale Adama a Evu jsem odmítla dát. Vlastně při výběru jmen jsem si zakázala koukat na zimní měsíce 😝

Prostě vánoční dárečky jsou vánoční dárečky. Narozeniny v tento den jsou neobyčejné, zvláštní a jedinečné. Nevidím důvod, proč být kvůli tomu být nešťastný ...

liliandax
21. apr 2009

ja som sa narodila 27.12 a moj brat tiez 😵 Len o 6 rokov skor ako ja. Narodky sme oslavovali spolu na Vianoce a pamatam sa, ze kym som bola mala a potreba darcekov na sviatok bola este silna, tak sme furt nasim rodicom vraveli, ze si to pekne nacasovali 😀

a moja svagrina je narodena 24.12 a jej brat 26.12 - akosi to mame v rodine 😅

leniciatko
20. nov 2009

mama je narodená 24. ,dedko starý bol tiež 24. bolo medzi nimi presne 30 rokov rozdielu, vždy sme gratulovali spolu mame aj dedkovi. dedko teraz na jar zomrel. zagratulujeme len mame a na dedka spomenieme. krásne bolo,ked mama mala 50 rokov, dedko mal 80 r. mali spoločnú rodinnú oslavu,ktorú mama zorganizovala.... ☹

saraxy
20. nov 2009

A ja som si myslela, ze to len moja mama ma taku smolu, ze je Eva a narodila sa 24.12. .....

leniciatko
20. nov 2009

saraxy,chudera tvoja mama...no koment.

janula34
20. nov 2009

Moj otec bol narodeny 24.12. a kedze bol Stefan mal meniny 26.12. ☹ Neviem ako to bolo ked bol dietatom, ale je fakt ze ako otec rodiny bol trochu ochudobneny, lebo sme mu gratulovali len raz na vianoce a to aj na narodky, aj na meniny. ☹ Ocko zomrel teraz v septembri, na vianoce by mal 63. U nas budu smutne vianoce. 😢

leniciatko
20. nov 2009

janula neplač, na ocka si spomeniete, ved máš detičky a tie chcú mať krásne vianoce a veselé. 😉

janinac
20. nov 2009

Ahoj, tak já ani můj malej nemáme narozeniny na Vánoce, ale Adámek má na Vánoce svátek...a jak řekl dětský doktor v porodnici: jsme hrozný rodiče 😀😀 Ale já to tak neberu...svátek slavíme dopoledne, celý den vlastně dostává dárečky a navíc je to všechno takový nazdobený, slavnostní...krásný...
Já mám svátek a obden mám narozeniny...takže bych taky mohla říct, že jsem ochuzená, všechno se slavilo najednou. Mě by se narozeniny o Vánoce docela líbili 😵 právě hlavně kvůli té krásné atmosféře 😉

najjulinka
21. nov 2009

Tak moj bratranec sa narodil tesne pred Vianocami... A aj keby sa narodil na Vianoce, tak o darčeky nepride... U nas sa rodinne oslavy tak či tak nerobia presne v den narodenin (no občas to vyjde presne na ten den), ale cez weekend a tak aby mala väčšina ludi čas 😉 Kedysi sme ho oslavovali pred Vianocami, teraz dosť často až po Vianociach, ked už bol dospelák a býval na intraku a a teraz už so svojou rodinou mimo KE, kde sme zvyšok rodiny... proste oslava sa može spraviť pred alebo po.. však je to fuk... 😉
My máme Lucinku a ono pred Vianocami už ma kde kto zhon, svokra je Barbara, do toho Mikuláš... Mikuláša a svokru riešime naraz. A mne sa nevidelo, že Lucinku mam ešte narvať medzi Mikuláša a Vianoce a tak aj pred rokom a aj tento rok sa bude oslavovať posledný novembrový weekend - tesne pred Vianočným ošialom... 😉 A spájam to s Manželovými meninami, ktoré ma na začiatku novembra a je to - oslavujú spolu 😉

najjulinka
21. nov 2009

No a raz som čítala v novinách, že na Vianoce sa narodili niekomu dvojičky a dali im mená ADAM a EVAN (proste tiež všetko v jeden den a k tomu duplovane). Moja mama je Eva a ked sa mal narodiť jej brat, tak mal byt adam,a le rozmysleli si to a dali mu iné meno.. .ale také, že aj narodky aj meniny má v jeden mesiac 😀 😀 😀 - moc tomu nepomohli 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

fatimuska
21. nov 2009

moj syn Vladko sa narodila presne na Vianoce...bude mať 10 rokov..je to asi skôr nevýhoda...ja mám meniny na Vianoce...uff