Aké sú "zlozvyky" vašich detí?

monikka22
11. máj 2009

Ahojte hladala som niekde podobnu temu ale nic take som nenasla..Zaujma ma bez coho vase deti nevedia byt co je pre ne dolezite???
Zacnem teda ja... nas maly ma tri roky a bez podbradnika nevie zaspat drzi ho v rukach a je spokojny... a den zacina a konci mliekom je to taky jeho ritual... 😅 😵 😵

mimikyky
11. máj 2009

môj takmer 3,5ročný maznáčik tiež vstáva a zaspáva s mliekom, kaká len do nočníka,a ten si obloží všetkými možnými hračkami....a nechce spávať!!!!!!!

12ročná dcéra zaspáva s palcom v puse 😀

jakoubka
11. máj 2009

Když má v puse dudlík,tak si mne ouška 😉
Ráno po probuzení mu musím pusinkovat nožičky 😀

zitaje
11. máj 2009

Moja sedemrocna si uz asi dva roky obhryza nechty, vobec nemam prilezitost jej ich ostrihat, nie je co. ☹

monikka22
autor
11. máj 2009

S tymi nechtami to poznam to som aj ja robila dostala som lak vraj proti obhryzaniu nechtov... a mne chutil 😅 😠 asi do 13 ma to drzalo 😉

martina46
11. máj 2009

my pijeme vecer mliecko v kuchyni v stolicke a ked ideme do spalne ulozit, mala vzdy nejaku drobnost vezme z pultu na stolicke (ma tam kopu blbosti) a prinesie tatinkovi k pocitacu 😀
vzniklo to tak, ze mala si raz chcela zobrat prkotinu - tusim to bola magnetka - do postielky a ja som jej nedovolila, ze ju to bude tlacit, ak na nej zaspinka, ale ze ju moze nechat tatinkovi pri pocitaci - vtedy bol manzel v robote.
a odvtedy to je tak stale. ci je tato vecer doma alebo v robote 😀

zitaje
11. máj 2009

Mata, nahodou, to mi ani nepride ako zlozvyk, prave naopak, je to pekne, nie? My tiez obchadzame cely byt pred spanim a zelame dobru noc a mavame vsetkym, kto je doma - vacsinou je to iba starsia dcera. 😖

kotenko
11. máj 2009

ja napriklad doteraz nezaspim bez vypnuteho radia.... teda chodim spavat pri zapnutom radiu...... 😵 s palcom v ustach som zaspavala do svojich 6 rokov a mam ho teraz aj mensi - palec... a taaaak, je toho vela

jeudi
12. máj 2009

muj malej chlapecek ma zlozvyku vice rano musi mit flasku s mlekem vecer taktez na spani porad dudlika a do postele hromadu auticek

kejka
12. máj 2009

Můj 4letý chlapeček snídá flašku sunaru-v hrnku zásadně ne.Na noc si někde vyhrabe hnusnej ožužlanej dudlík a potají ho dumlá.Co se týče hraček v posteli-divím se,že se tam s nima vejde. 😀 😀 😀
Můj prostřední když byl malej,tak usínal jedině s dudlíkama navlíknutýma na prstech u nohou. 😀 😀 😀
Poslední dobou se malej začal šťourat v nose. 😖 Předtím to nedělal. 😀 😀 😝 😅

jeudi
12. máj 2009

kejka:nekde jsem cetla ze stourani v nosiku je zdrave 😀 😨

krpatucka
12. máj 2009

Ja ked som bola mala tiez som si obhryzala nechty a mamina mi zacala varit majorankovy cajik a preslo ma to. Vrajze ukludnuje a preto som s tym prestala.

silvik
12. máj 2009

Tak naše Markétka, pokud je unavená nebo usíná, vyžaduje dudlíka a k tomu potřebuje moji ruku (jen výjimečně se spokojí i s rukou někoho jiného - tatíka, babi), a prstíkem mi škrábe a dloube po prstech a nehtech... 😝 😀
Takže když si chce odpočinout, nejdříve hledá dudána a pak mámu 😀 😀 😀

jarula25
12. máj 2009

Tak u nas musi byt vecer kakvicko a spat bez handernej plienky to ani nejde a nestaci mu jedna ale musi mat dve ked mu dam len jednu tak nezaspi a pyta si hned druhu akonahle dostane aj druhu pekne si ich strci pod seba alebo si na ne lahne a je klud a dobry spanok zaruceny 😉 moj 8rocny synovec ma tiez handernu plienku na spanie doteraz 😅

monikka22
autor
12. máj 2009

Plienky a podbradniky su "in" 😎 🙂 🙂

danu
4. aug 2009

alami • 2d • Dnes o 17:11
Môj starší syn sa od roka točí pri zaspávaní z boka na bok. Začalo to tým, že krútil len hlavou, teraz sa už točí aj s trupom a rukami. vyzerá to strašne 😒 robí to aj v noci, kedykoľvek - zo spania. Robia to aj vaše deti? nie som s tým spokojná, neviem či je to v poriadku, ale bola som aj u neurologičky a povedala, že to bude len zlozvyk a časom prejde.Pre istotu nás poslala na EEG, ale všetko bolo ok.

Mladší syn pri zaspávaní - a niekedy aj cez deň trhá chlpy z deky 😅 tiež nič moc 😀 Horšie že si ich potom pchá do nosa a do ucha prípadne do pusy. už som mu tieto "šklbky" ťahala aj z ritky - musel zjesť 😔 - a šklbky mám všade, nestíham to vysávať - ale nemám to srdce mu tú deku vziať - on s ňou spí ako iné deti s mackom. Tiež mi to príde divné....robia to aj iné deti? prípadne - čo robia tie vaše???

gabak
5. aug 2009

Ahojte. Kým sme sa kojili, malá mi zaspávala pri prsníku. Ale ako sme prestali s kojením,potrebuje ma pri zaspávaní ochytávať na tvári. Niekedy ma hladká a niekedy keď mi tam nájde pupák, tak jak zhypnotizovaná ho stále chytá a škriabe 😖 a to mi dosť vadí. Vydrží tak aj 20 minút ale to už ja nevydržím. Už má 3 roky a snažila som sa jej dať nejakú hračku ale nechce. S tatom sa uspávať nechce , lebo ako zahlásila tato nemá pupáky 😀Niekedy sa v noci zobudím na to ako ma ochytáva na tvári. Sa uisťuje či som tam. 🙂Uvidíme či urobí škôlka nejakú zmenu.

bibula
5. aug 2009

gabak-pupakmi som aj ja "hypnotizovana"
maleho nerest napisem,ked si na nieco spomeniem-teda okrem toho,ze ho stale kojim a niekedy nechce mliecko,len si pochytat cecok... 😒 no uz sme sa rozhodli prestat s ceckovanim,ale kedze som mala zaúaleny prsnik,tak este musi liecit 😅

jabjunka
5. aug 2009

3 a 3 měsíce kluk........vstáváme a usínáme s mlíkem,alejen v lahvičce s pítkem.Nebude existovat bez mazlilky,lépe řečeno dvěma,v každé ruce jednu a mucká mimi,jak on říká.Jo a nevyčůráse a nevykaká,okud není zavřený sám na záchodě,prostě se na něj nesmí nikdo koukat. 😀

silvia07
5. aug 2009

moja dcérka 5r musí mať dokonale vystretý paplón a aj keď sa v noci náhodou zobudí, tak si ho začne vystierať 🙂

madlina
5. aug 2009

naše Adélka(2r),před usnutím musí žmoulat něčí vlasy.jen svoje si neveme.Já se snažím ji to odnaučit ale marně.Mně to vadí takže u sebe ji to nedovolím ale tatínkovi to dělá dobře takže jí vlasy nastavuje.Ja samozřejmě nesmí chybět dudýnek. 🙂

mimkao
5. aug 2009

Syn a v poradí tretia dcéra si obhryzávajú nechty, až do krvy. 😖 Každý večer pred spaním im musím všetkým 4 škrabať chrbát. Poľahajú si vedľa seba na postele, na brušká, vyhrnú tričko a čakajú, kým sa nedostanú na rad. Tá najmenšia to ale robí iba preto, že všetko opakuje po starších súrodencoch. Najstaršia dcéra ešte nezaspí bez toho, aby som ju ja neprišla zakryť, a ešte jedna mánia treťotrodenej dcéry je, že si musí úplne po každom každučkom jedle, alebo pití umyť zuby. 😀

anna181
5. aug 2009

Mimka ale to je super mania 🙂 aj ja som si umyvala zuby stale kedze som mala strojcek, teraz mam tiez, ale nestiham stale 🙂
Inak nas problem je, ze odkedy sme sa prestahovali nevieme si odvyknut od plienky na noc...skusali sme vselico, budit...slubovat, prosit.....atd.......jednoducho je tam nieco ...a ja sa to bojim radikalne riesit..lebo budenim cele tri mesiace sme nic ale uplne nic nedosiahli :( Co mam robit??? Mate niektora podobny problem?
Dakujem.

mayap
6. aug 2009

silvik,
aj môj menší zaspával tak, že ma musel držať za prst a vkuse ho škrabkal, a svoj nechtík intenzívne pchal za môj... moja mama sa smeje, že takto netrýznia ani teroristi... 😀 😀 😀 .
nedávno sme maľovali a tak som odlepila z plafóna tie svietiace hviezdičky a slniečko a on teraz s nimi spáva. drží ich v ručičke, hladká sa nimi ... a moje nechty si konečne oddýchnu... 😀
starší bez svojho plyšáčika nezaspal vôbec... do 5 rokov mal stále toho istého (ten podľa toho aj vyzeral... 😝 😝 😝 . ) darmo sme mu kúpili takého istého, toho odmietal. no doteraz musí mať v posteli nejakú hračku... a nie iba jednu... keď zaspí, jednoducho ich spod neho povyťahujem...

nikka.vo
6. aug 2009

Spaní bez látkové pleny neexistuje, je to prostě mazlík,i ve vedru chce přikrýt, pak se odkope, ale při usínání chce být přikrtytý, nejde do vany bez toho aby si šel předtím vybrat autíčka které umyje, jinak ho tam nedostanu. Když už chce ven z vany, tak mi řekne ven, posadí se, já ho myju a on u toho furt opakuje: Ven, ven, ven, ven... přitom ví, že ho hned vyndám, ale dělá to denně 😠 😅 Občas chce do postele nějaké autíčko...

danu
10. sep 2009

monika77 • 1d • Včera o 22:48
Môj drobček pri papaní z flaše v momente ako ju má v ústočkach brhlí si očká, to by bolo ešte ok. Ale hneď si začne aj naťahovať ušká. Je to zlozvyk? Robia niečo podobné vaše detičky?

nikollette • 1d • Včera o 22:51
Monika, náš to síce nerobí, ale veľa detičiek to robí...
poznám fakt veľa prípadov, určite nie ste sami 😉

monika77 • 1d • Včera o 22:51
nikollette si ma potešila 🙂
len mám niekedy obavy, ako si ich tak hrozne naťahuje, aby mu neodstávali 😀

nikollette • 1d • Včera o 22:54
neboj, to by potom veľmi veľa detičkám odstávali ušká 😅
ja poznám v mojom okolí min, 4 prípady...
a tu na koníkovi, baby o tom tiež písali, už neviem v ktorej téme, ale tiež písali že ich prckovia to robia...

jancia • 1d • Včera o 23:04
nasa neter si napr. tocila vlasky az si ich trhala, ale preslo to vekom, no a napominanim...
co sa tyka odstavania - to nema vplyv urcite 😉

monika77 • 1d • Včera o 23:07
jancia dík, ešteže tak s tými uškami 😀

dida_tn
10. sep 2009

Náš malý si tiež stále naťahuje ušká a v poslednej dobe aj pindíka 😅 Hlavne, keď sedí na nočníku, už nám takto párkrát ocikal dlážku 😀

hlavinka
19. okt 2009

ahoj, adelka si taky krouti usi - resp. jen jedno, prave a uz ho ma dost odstate ☹ Snazim se ji davat ruku pryc (dela to u kojeni nebo u usinani), ale kdyz odejdu pryc a je v postylce, co ja vim, co tam dela... a druhou rukou si zase pri tom stejnem taha vlasy, az si je vyrve. Mate nejaky triky, jak tomu zabranit?

jo a jeste mne pri kojeni nebo kdyz je v naruci taha za nausnice, jakmile jen trochu presahuji ucho 🙂 ale to mi vadi nejmene, muzu uhnout a ma po ptakach 😀 ale ty jeji vlasy a usi, to mne fakt trapi ☹

lallala
27. feb 2012

U niektorych deti byva zlozvyk na velku noc alebo na vianoce ☹ kupime im darček a oni su z toho neni štastny a na velku noc im dame kraslice ale niektori chodievaju oblievat len pre peniaze. napr.dievča im da malovane vajičko a pomaranč a oni to pred domom šmaria o zem.ved aj to ma namahu vyrobit kraslicu a za peniaze kupit pomaranč 😢

ladybird1l
9. mar 2015

ahojte, ja uz si neviem rady s mojou 8 rocnou dcerkou...uz asi 2 mesiace ma zlozvyk ze kruti zapestiami oboch ruk a prsty krcovito vystiera, robi to za minutu niekolko x....pri uceni, pri hrani....uz aj okolie si to vsimlo ... neviem ci je to uz na psychologa... vraj na zlozvyky netreba deti upozornovat, vraj to odide samo ako prislo..ale to sa neda....dcerku to samu trapi, az mi place ze to nevie ovladat, aj ked si ju pritulim a mam jej ruky v mojich tak citim tu jej potrebu vystierat prsty....myslite ze je to na odbornika uz? snazim sa jej zamestnavat mysel co najviac ale pri kazdej cinnosti to robi.....a do toho sa mi zda ze je strasne smutna dlhu dobu... stale sa jej snazim urobit s niecim radost, zaujat ju ale tesi sa vzdy len chvilu....ked si s nou sadnem a pritulim si ju, tak sa rozplace ze ona nechce umriet...no mam co robit aby som jej tie nezmysly zamietla v hlave..uz som zufala a bojim sa o nu