Aké vianočné darčeky malým deťom?

miriam17
27. nov 2006

ahojte chcem sa vas opytat co podla vas by sa hodilo kupit maly detom ako napr.moje dcerke pod stormcek...moji znamy vravia ze to este neje potrebne pretoze la bude mat na vianoce iba 3 mesace tak to nebud vnimat.....tak teda ja aj tk kupim..ale coooo??

elise
27. nov 2007

chcela by som sa vás spýtať na názor písanie ježiškovi cez slovenskú poštu na pošte sú pohladnice na to a rodičia zaplatia iba známku, ja som za malého písala a zo skúsenosti viem že malý dostane list od ježiška, aký má zmysel písať ježiškovi?? myslím tým do budúcna nemyslím tým že rodičia budú vedieť čo dieťa chce. a kto nosí darčeky? ved ježiško je bábätko sám bol darček, santaklaus s červenou čiapkou a bielou bradou s pokrikom hou hou je výplod fantázie nápojovej firmy, aký je vlastne skútočný zmysel vianoc?? ved sa teraz naháname za vianočnými darčekmi......kde je to kúzlo, my sa tešíme ako rodina že sme spolu.prosím môžeme rozvinút takúto debatu aby tie vianoce za to stáli a nezostali iba pri materiálnych darčekoch......

pralinka25
27. nov 2007

Dakujem vsetkym co mi poradili darcek pre strnastku 🙂 nieco z toho urcite vyberiem. Este raz diky baby 😉

antonia1
27. nov 2007

elise....to co si napisala je pravda,clovek nakupuje,vari,pecie....nahana sa a to upratovanie-VIANOCNE,to mi pripada,akoby sa clovek priznal ze ma doma bordel 😉 musim priznat ze aj ja som to tak brala,ale ked som 10 rokov zila v krajine kde vianoce nemaju ☹ tam som pochopila kuzlo ozajstnych vianoc,ze to nieje kopec darcekou,2metrovy stromcek......a komercia okolo toho,ale ked je rodina spolu a pohoda...take veci sa nedaju nicim nahradit 🙂

elise
27. nov 2007

antonia vieš manžela aj malý bol celý novembr chorý ja síce chodím do práce ale iba na pol uväzok a manžel mal celý november PN tak sme si uvedomili že také vianoce s darčekmi ako sme vždy mali mať nebudeme, bohužial peniaze sú dôležité, pre drobca nemáme nakúpených veľa darčekov ani na narodeninky ktoré bude mať týžden pred vianocami, my mu kupujeme po celý rok postupne ale jedno malé autíčko sme už kúpili, a vianoce tiež budeme mať skromné, dôležité je že manžel aj malý sú zdraví a budeme všetci spolu.chcela by som aby sme prežili to kúzlo, a nie že môjmu synovy som kúpila to alebo to a dostal ....... 😉

antonia1
27. nov 2007

hlavne ze je tvoja rodinka uz zdrava 😉 ,jasne ze na peniaskoch zalezi a sme na nich odkazany ☹ ci sa nam to paci alebo nie....ale ako pises nechcem aby moj syncek si pamatal,vianoce podla toho kolko darcekou pod nimi nasiel,aj ked darcek k vianociam urcite patri 😉 ale v rozumnuj miere 🙂

tilly
27. nov 2007

nooo, tie poukážky do sauny a na masáže + nejaké dobré županíky k tomu, to je výýýborný nápad, len kde je taká sauna, kde by sa to dalo? v BA? škoda, že už nefunguje aulandia ☹

elise, máš úplnú pravdu, je to celé blbosť, s tými darčekmi, podľa mňa naozaj kúzelné by bolo, keby sme si tie darčeky vyrobili a nie naháňali sa za blbinami, u nás to nie je o peniazoch, tie sú, ale pre mňa je to taká zbytočnosť, malému kúpim vždy niečo, keď som v hračkárstve, skrátka to nejde, nekúpiť...
ja si kúpim čo chcem a potrebujem, naši tiež, segra tiež, babky toho už moc nepotrebujú... akurát svokre kúpime televízor, lebo starý jej už odchádza a ona na nový nemá (kúpili by sme jej ho aj bez vianoc)...

mne osobne by sa najviac páčilo, keby sme si niečo vyrobili, niečo, čo si niekam odložíme a vždy, keď sa na to pozrieme, si spomenieme na darcu, preto sú možno vhodné hodinky ako darček 😉

biccy
27. nov 2007

Tilly,tak si vyrob vlastnorucne sama darceky a nekaz nam ostatnym radost z Vianoc vyrokmi typu "darceky su blbost". 😒 O.K.? 🙂

elise
27. nov 2007

bici aj vlastnoručne vyrobené darčeky sú darčeky, nemusia sa predsa všetky kupovať, alebo ano? 😉

kotenko
27. nov 2007

Som zvedava ci Dominik bude mat nieco pod stromcekom, ved " je to celé blbosť, s tými darčekmi"

ja som ochotna na darceky minut kolko bude treba, vianoce su raz za rok a darcekami spravim radost ludom, ktorych milujem...
Som zvedava tilly, ci by ste mali radost s muzom a dominikom, keby sme pod stromcekom nemali ani len jeden darcek a usmievali sa na seba...

antonia1
27. nov 2007

pod stromcekom kazdy caka nieco 😉 od najmensich az po ..... 😀 len si myslim ze staci sa trafit,a netreba to prehanat...ja uz od leta sondujem 😅 co by sa komu hodilo a mam obrovsku radost ked sa mi to podary 😵 a vela krat to nemusi stat kopec penazi 😉

elise
27. nov 2007

kotenko, ja som tiež ochodná dať malému čokolvek ale prečo utočite, ved aj napríklad uštrikovaný svetrík alebo niečo iné poteší, nemusí to byť hned niečo drahé len aby to bolo, ved malému ja kupujem maličkosti aj hračky po celý rok nielen raz do roka na vianoce 😉 mne napríklad spraví radosť už len to ked sa namna malý usmeje, a teraz je najdôležitejšie že sa mi rodina vyliečila, nemusia by ť pod stromčekom kupované drahé velké...dary, alebo ano? 😉

elise
27. nov 2007

antonia môj 11 mesačný syn ešte nevie čo sú to vianoce, takže je to iba v rodine ako sa k tomu postaví 😉

antonia1
27. nov 2007

verim ti moj maly oslavoval 2 roky a najvacsiu radost mal z torty,ktoru mi pomahal upiect 🙂 ,kuchynu sa mu upratovat uz nechcelo 😅 a kazdemu niekolko mesiacov potom rozpraval ako si piekol tortu 🙂 myslim si ze najkrajsi darcek bolo pecenie 😉

elise
27. nov 2007

o tom by podla mna mali byť vianoce, to kúzlo by malo byť v úsmeve, v spoločných prípravach, varení, len tak byť a robiť niečo spolu 😉

vavka33
27. nov 2007

Elise pekne si to tu napisala.Veru ten usmev nasich ratolesti je to najuzasnejsie co existuje.
Aj ked dostane na Vianoce hocico,malickost a bude zabalena,bude sa tesit,ked to bude moct rozbalovat a bude sa pri tom krasne skerit.

cukrikk
27. nov 2007

ja osobne nemam velmi rada predvianocny stres z obchodov ... ale potom ked uz je vsetko nachystane stromcek sa ligoce dom rozvoniava deti vysmiate a rozblazdnene nedockavostou v tedy citim radost z vianoc. Urcite je krasne ked si kazdy pod stromcekom najde co i len malu malickost male prekvapenie nemusi to byt honosna vec. Posledne vianoce som dostala od manzela fotku nasich deticik bola to krasne zaramovana fotka vo vacsom formate a to ma dostalo... to su tie darceky ktore su originalne aspon pre mna. Je pravda ze dotom sa snazime urobit radost a splnit im kusok zo svojho priania. Pravidelne piseme list Jeziskovi spolu ho hodime do schranky a potom cakame na odpoved od Jeziska to vsetko je take krasne deti tomu veria a s rožiarenymi ockami cakaju na den D... 🙂
a mame to tak ze jeden darcek dostavaju deti 23.12 a potom vecer24.12
urobili sme to po tom ako sme posledne vianoce videli ako sa tesili rano z darceku ako si ho vychutnali a neponahlali sa rozbalovat dalsi a dalsi darcek, lebo ked maju deti pod stromcekm 3-4 darceky tak si to ani nevychutnavaju len rychlo rychlo otvaraju a su zvedave co je v tom nasledujucom baliku 😀 aspon moje deti su take zvedave 😉

elise
27. nov 2007

vavka a ked sa rozžiaria svetielka, nech su vianoce čas kedy sa všetci na chvílku zastavme, nič to že sme nestihli kupiť udene, lebo to musí byť....alebo že sme nestihli upiecť další koláčik lebo by ich malo byť 7 druhov....a myslím že by sme sa ani v obchodch nemali naháňať a stresovať že ešte toto tamto..ja sa chcem na vianoce nabažiť môjho malého jeho prvým slovám, džavotaniu, krokom, ktoré spraví sám, to bude pre mna ten najkrajší vianočný darček 😉 ktorý chcem mať každé vianoce a nikdy sa mi nezunuje 😉 🙂

antonia1
27. nov 2007

uz sa tesim na perniky a Max este viac,to zas bude kuchyna vyzerat 😅 ,uz ma naplanovane-pernik-auticko ide pre dedka a jeho najmilsia sesternica dostane srdiecko 😉 ja dostanem 24 srdiecok to je straaaaaasne vela 😅

elise
27. nov 2007

velmi by som chcela aby na štedrý den nasnežilo aby sme sa všetci vybláznili v snehu 😉

cukrikk
27. nov 2007

vavka, elise urcite je ten usmev najkrajsii ale doti dokazu byt pocas vianoc aj velmi sklamane ked vidia ten krasny stomcek tu radost a ked pride k tomu aby si odbalili darcek a oni tam najdu ponozky nehovor mi ze ta radost bude uprimna.... ked mal maly 2 roky strasne tuzil po korculiach nic nechel len korcule.... moji rodicia mu ich poslali a manzel o tom nevedel ja som mu ich krasne zabalila a dala som mu ich uplne pod sromcek takze o tom balicku nikto nemal tusenie. Bol u nas brat s manzelkou a dalsia rodina ktora priniesla auticko, vlacik, maly hokej ... a ked sme maleh okamerovali a pytali sa co tam bude on stale po svojom korcule moje korcule. a ako tak otvaril darcek a bolo tam auticko zosmutnel, otvoril darcek bol tam vlacik a tie vytuzene korcule nikde, v tedy sa manzelovi zacali kotulat slzy z oci a mal chut ist do vykradnut obchod s korculami... a ked som na neho zmurkla nech vydrzi a maly si nasiel posledny darcek kde boli vytuzene korcule v tedy sa mu az roziarili ocka a v tedy sme boli stastni takze skor kupujeme len ten jeden , dva darceky po ktorych tuzia....

marinka
27. nov 2007

elise, souhlasím, pěkně jsi to napsala! Naše Vánoce teda rozhodně nejsou o dárkách - jasně, nějaké si koupíme, ale že bychom za ně utráceli tisíce a bylo to to hlavní, to rozhodně ne! Já jsem se nikdy nenechala strhnout vánočním šílenstvím, třeba zásadně nedělám vánoční úklid 😀 . Peču cukrovíčko, protože mně to moc baví, pěkně s předstihem. Na Štědrý den je u nás od rána klid a pohoda, zdobí se stromeček, koukáme na pohádky, mlsáme, odpoledne se jdeme projít na hřbitov, po večeři děláme zvyky a pak si dáme dárečky, už jen jako třešničku na dortu po krásném dni..

elise
27. nov 2007

cukrik to je správne ved detičky sa po čase s novou hračkou prestanú hrať-okuká sa im, naozaj nie je učelne mať kopu darčekov pod stromčekom, ale stačí jeden ten po čom túži a veľmi sa z neho teší

margaretka11
27. nov 2007

Ako tu krásne píšete o Vianociach 🙂 . Pre nás budú tieto Vianoce ešte výnimočnejšie ako tie predošlé. Vtedy boli bábätká ešte v brušku, ale už teraz sa s manželom najviac tešíme nato ako zareagujú, keď uvidia stromček. Naplánovali sme si, že stromček vyzdobíme v noci, keď už budú maličkí spať a potom im ho ráno 24. 12. ukážeme 😵 . Na toto sa hádam tešíme najviac. A keby ešte napadlo trochu snehu, to už by bol sen. Ja napríklad zbožňujem prechádzku na Štedrý večer, keď pod nohami vŕzga sneh, všetky okná sú rozžiarené stromčekmi a rada si predstavujem, ako sú všetci v tom danom momente šťastní 🙂

elise
27. nov 2007

marinka celkom moja predstava vianoc, pozera som že vaša anička je pre vás ten najkajší darček nielen na vianoce ale na každý den 😉

cukrikk
27. nov 2007

a vlastne my mame vianoce kazdy den sme zdravi 😀 pecieme varime kreslime a venujeme sa svojim ratolestiam non stop

pralinka25
27. nov 2007

musim sa zastat tilly. Urcite to nemyslela tak ze nic detom neda. Chcela len poukazat aj na ine hodnoty. Pekne to tu niektore dievcata napisali. Vianoce by sa nemali spajat len stym co bude pod stromom. Treba ich naucit tesit sa z priprav, mat pohodu, naucit ich tesit sa z drobnosti....

ukana
27. nov 2007

ja tiez len tak mierne s darcekmi, nemam rada, ked su Vianoce len o darcekoch, mne sa najviac paci ta atmosfera. a nas maly chce kazdu chvilu nieco ine 😅 , tak sme mu kupili taky velky koberec s cestickami a par drobnosti, knizky.

Margaretka, aj ja zboznujem prechadzku po vrzgajucom snehu, tesim sa ze sa pojdeme spolu sankovat, na navstevu k starej mame, a pod.

cukrikk, to si pekne napisala... 🙂 🙂 🙂 🙂

cukrikk
27. nov 2007

pralinka to h ucime cely zivot 😉

tilly
27. nov 2007

kotenko, biccy, jasné, že malý si nájde kopec darčekov pod stromčekom a my s manželom si vyrazíme na nákupy kedykoľvek, takže darčeky si dávame kedykoľvek, fakt je mi jedno, či niečo pod tým stromčekom budem mať alebo nie (samozrejme, že budem mať, aj muž)...

ale asi sme sa nepochopili, myslím, že v rámci dospelých je to zbytočná naháňačka za darčekmi, lebo si všetko kúpime sami, nepotrebujem, aby mi rodičia kupovali blbiny... pre deti je to iné, na vianoce sa teším hlavne pre tie iskričky v očkách, pôjde ráno dole po schodoch, uvidí stromček a pod ním darčeky, už minulý rok sa strašne tešil, tento rok to vníma ešte o niečo viac, tak som zvedavá, akú bude mať radosť, bude ju mať na tri krát, lebo ráno si dáme darčeky doma, na obed ideme k svokre a na večeru k našim, takže všade bude stromček, všade budú darčeky a ak to ešte stihneme, tak úplne večer pôjdeme ešte k mojej babke a tam bude tiež stromček, bude to náročný deň 🙂
a darčeky by mali byť predsa zo srdca darované a nie pre to, že sú vianoce a patrí sa to 😉

ide mi len o tú atmošku, že budeme mať stromček, dobré jedlo, budú prskavky, budeme spolu a tak, nejde predsa len o darčeky 😕

cukrikk, tak to keby sme mali každý deň vianoce, tak už neprejdem cez dvere 😅

pralinka25
27. nov 2007

ako kto. Poznam aj ludi (myslim osobne nie tu na fore) ktorych jedinou prioritou je nakupit co najviac, najvacsich darcekov svojim detom az tak ze samotne deti neni ani vidiet medzi darmi. Nikdy si s tymi detmi k tym hrackam nesadnu, nenaucia ic ani sa s tym hrat a deti to za 5 minut omrzi. Az mi z toho bolo smutno 😢