Aké vianočné darčeky malým deťom?

miriam17
27. nov 2006

ahojte chcem sa vas opytat co podla vas by sa hodilo kupit maly detom ako napr.moje dcerke pod stormcek...moji znamy vravia ze to este neje potrebne pretoze la bude mat na vianoce iba 3 mesace tak to nebud vnimat.....tak teda ja aj tk kupim..ale coooo??

zuzana76
19. okt 2008

mali synceka, oprava 😉

krajcoanka
19. okt 2008

ale teraz k téme:
tak ja väčšinou pečiem dopredu a upratujem asi dva mesiace vopred-dôkladne všetko.Len čo mi teraz robí problém je nákup darčekov a detičky nieako sklbiť dokopy.Samoška že deti su na prvom mieste, ale keďže mi nema kto varovať neviem ako mam nakupovať darčeky 😖 V minuly rok bol Mladší syn ešte babo, tak to bolo jednoduchšie, ale teraz sa bezomňa ani nepohne z miesta 😖

zuzana76
19. okt 2008

krajcoanka, ja nakupujem s malym, uz som mu knizky kupila a taky drevenny vlacik, pre maminu som objednala z netu, ale este nieco kupim a aj pre svokru som s nim kupila

krajcoanka
19. okt 2008

no, ale ja mam x2.Je sice v školke, ale tento mladší je upyšťaný ked niekde nakupujem.Musím nakúpiť expresne a to sa nie vždy dá ☹

zuzana76
19. okt 2008

chapem, moj nastastie obsedi v kociku, ale samozrejme ma to svoje hranice, kupim mu take tie kukuricne chrumky a sedi v kociku a zuje a ja kludne nakupujem, mne tiez nema kto postrazit a ani urobit takyto nakup, takze si musim pomoct ako sa len da

zuzana76
19. okt 2008

skus popozerat aj v internetovych obchodoch, ved je jasne, ze terz nemoze nikto od teba ocakavat, ze nakupis neviem ake darceky, ja som mamine obrusy z Quelle, ale este jej kupim nejake drobnosti - ozdoby na vianocny stromcek, lebo uz maju dost stare a porozbijane, tak nech si obnovi fond a ona teraz opatruje moju babku, tak tiez nema kedy po obchodoch behat a viem, ze taketo drobnosti, ako ozdoby na stromcek by si ani nekupila a obrusy chcela nejake nove, tak to som uz kupila. Ale zhanam este nejaky vianocny 🙂

zuzana76
19. okt 2008

pre manzela som tiez videla na internete sach, ale bol dost drahy - mramorovy, vyse 2000 sk, tak to sa ho asi vopred spytam ci by to chcel

bratovi s frajerkou kupim nieco do bytu- pohare, obrusy, uteraky, obraz

ocinovi este neviem co a ani svokra nemam premysleneho ☹

krajcoanka
19. okt 2008

zuzi diki za supppper typy 😉 Naozaj si ma inšpirovala.Tušim kuknem do toho quelle 😉

zuz11
19. okt 2008

ja davam babkam a dedkom kalendar s malou a salky asi aj s malou, teda dedkom velku a babky si pockaju na 2 mimco 😀
inak nemam sajnu komu co a to este aj okolo vianoc budem na rozpad takze asi zacinam uvazovat a hlavne musim nabehnut do obchodov 😀
aj ked u nas doma mame teraz vianoce castejsie kedze stale zariadujeme byt a stale nieco nove a nove kupujeme, napr dnes velku postel pre nasu bambulku pred 2 tyzdnami kniznicu a bambulke komodu 😀 a tak postupne 😀

etuska
19. okt 2008

super napad pre nas zaneprazdene zienky-planovat je potrebne uz teraz 🙂
Tak ja som minule Vianoce dost vela darcekov nakupila prave cez Internet a malickosti som uz dokupila v klasickych obchodoch.Usetrilo mi to kopec nervov-vrelo odporucam 😉

Aj ja kupujem darceky pocas celeho roka(teda najma vo vypredajoch) 😅 ked vidim nieco super,hned rozmyslam komu by sa to hodilo a v skrini mam potom zasoby nielen na Vianoce,ale aj na meniny,ci narodky...

My sme minuly rok vyrobili vlastnorucne kalendare.Tie "profesionalne" su dost drahe,ak ich chcete darovat viacerym ludom.My sme potrebovali cca 7ks,tak sme si nakupili farebne vykresy, povyberali fotky a dali ich vyvolat.Potom uz som sa v ich vyrobe vyzivala 😅 Na kazdu A4 sme dali 1fotku(zabudla som povedat,ze vopred sme si na tie vykresy natlacili kalendarne dni danneho mesiaca) a dozdobila som to roznymi malymi nalepkami a drevenymi nalepovacimi lienkami,vcelickami...Malo to ozaj uspech a aj ked to z nebude originalne,tento rok sa chystam opat na "kalendare",lebo je to v podstate darcek na cely rok a este dotycnemu ostanu aj fotky.

Aby to malo aj svoj efekt,mozete si dat kalendar zviazat do hrebenovej vazby 😉

krajcoanka
20. okt 2008

etuška, to je dobrý nápad!Kalendár! 😲

Len neviem ako im to bude vysieť na stene 😕

tilly
20. okt 2008

jeee, vianoce, už sa to blíííži

s mužom sme si povedali, že vymeníme TV v spálni za LCD, takže si darčeky navzájom kupovať nebudeme, len nejaké srandičky, malý dostane kopec hračiek, takže od nás dostane korčule a lyže a lyžiarsku výbavu

ale čo ostatným???

kalendáre dávam robiť celej rodine, ale ešte niečo by to chcelo, mame dávam robiť fotoknihu s krpcom, ale ostatným netuším, hlavne neviem, čo sestre 😝

martina.d.
20. okt 2008

My darčeky kupujeme na vianoce len deťom, synovcovi a my s manželom medzi sebou len nejakú drobnosť. S ostatnou rodinou sme sa dohodli, že si kupovať nebudeme, na žiadne sviatky nie len na vianoce. Takže to máme trochu ľahšie. 😀
Ale už sa na vianoce veľmi tešíme, u nás panuje od začiatku adventu veselá vianočná atmosféra. 😉

ankam
20. okt 2008

my sme mali min.vianoce kozmeticke 😀 😀 😀 kazdy dostal od kazdeho kozmetiku-tak sme sa nasmiali 😀 😀 este nieco mam aj doteraz z tej kozmetiky 😀
a tento rok nevieme este.........stale mame s tym probleeeeeeeeem
Pre malu problem nemam
A ja sa veeeeeeeeeeeeeeelmi tesim na Vianoce.Najviac na svete.maju pre mna velky vyznam 😉

petka_s
20. okt 2008

tak my budeme mat najkrajsi darcek na svete!
narodi sa nam nasa babika,
a tak som zvedava ci budeme na vianoce domka,alebo v porodnici 😵

ajula25
20. okt 2008

petka ja som mala také vianoce minulé. Predne na štedrý deň sa nám narodil Lukáško. Takže Vianoce sú pre mňa niečím výnimočným......
Ja vôbec neviem čo mám komu na vianoce kúpiť. Aj keď ja vravím, že ja už nechcem nič. Zanedlho mi dôjde nová kuchynská linka tak ja sa vytešujem z vianoc už teraz 😉
Drobcovi nebude problém niečo pozháňať, ael starší už teraz má na okne vycapené čo chce 😀
Veď postupne snáď na niečo prídem.....

petka_s
20. okt 2008

ajula25 🙂
tak to je krasne take vianoce,
v podstate darcek uz mame,
a tiez sa tesim z takych veci,ako nova pracka atd..
dokonca sa uz neviem dockat ked kupime kocik,
vsetko co je potrebne pre mimi je darcekom aj pre mna..aj ked
dodinka by som chcela niecim peknym prekvapit,
len dufam,ze budem mat casu dost a postiham to este do porodu 🙂

ankam
20. okt 2008

petka_s
aj ja som bola na Vianoce v nemocnici-narodila sa nam malickaaaaaaaaa-preto sa velmi tesim na Vianoce-su vinimocne

martina.d.
20. okt 2008

ja som minulý rok strávila od 20.12.-31.12. v nemocnici. 26.12. sa nám narodil krásny synček Liborko. Takže každý rok máme vianoce obohatenejšie o narodeniny. Tešíme sa.

ajula25
20. okt 2008

tak vidím, že je nás viac, čo strávili Vianoce v nemocke. Ale ak je to kvôli tomu, že sa narodili naše pokladiky tak je to príjemné 😉
Peti tak držím pršteky, nech maličká sa vygúľa v pravý čas.
Inak ja sa tiež vytešujem zo všetkého čo deťom pokúpim....

petka_s
20. okt 2008

ajula25-dakujeme 🙂
pravdu povediac,sa uz neviem dockat,jooj,uz aby boli vianoce 🙂

janka1874
20. okt 2008

martina.d tak to si rodila presne tak ako ja 26.12 no bolo to nádherné ešte na vianoce som bola 2v1 a drahý sa smial že mi dá stuhu cez bruško ako na pravý darček a tak budem až do pôrodu ten bol totiž naplánovaný cisársky na 26.12 🙂 a maličká si aspoň spolu so mnou ešte pochutnala na všetkých dobrotách v brušku kym prišla na svet

martina.d.
20. okt 2008

no mne malý si pochutnal na celej štedrovečernej večeri a ešte aj po pôrode som jedla kapustnicu, šalát, rybu a za tácku žĺtkových rezov. A mliečko mu chutilo a ani koliku nemal. 😀 😀 😀

janka1874
20. okt 2008

ani my sme našťastie nemali koliky ale ja už som sa neodvážila také veci papať pre istotu a tieto vianoce budú výnimočné aj tým že budú prvé pre malú a hneď na to aj prvý rôčik joooooj to bude supeeeeeeeeeeeer

krajcoanka
20. okt 2008

tak vy ste sa tu babenky stretli......!všetky mate babätká narodené na vianoce? 😀

martina.d.
21. okt 2008

janka1874, veď to je krásne, že sú to malého prvé vianoce a aj prvé narodeniny. Už sa veľmi teším, aj na ten frmol, kopu návštev, pečenie torty, a pod. Ale najkrajší darček pod stromčekom pre mňa budú veselé úsmevy mojich detí a ich rozžiarené očká, radosť, že im ježiško doniesol darčeky a pod. S dcérkou už od septembra vypisujeme listy Ježiškovi, lebo zakaždým si naša krásavica ten darček rozmyslí a tak aktualizujeme. 😉 😀

janka1874
21. okt 2008

martina.d. veď práve na to všetko sa aj ja teším už možno bude tu pocupkávať nám popod nohy a my budeme všetko chystať ozdobovať jej prvý stromček čo ako si viem predstaviť bude zábava ako mi bude kradnúť ozdoby a potom tie narodky jaaaaj jak sa veľmi teším
martina.d. nechodíš na pokec medz decembrovky?

elitera
21. okt 2008

Holky, co kupujete manželovi/partnerovi?

petka_s
21. okt 2008

baby,a ked mam terminy,18.12,26.12 a 30.12
myslite ze ak sa dockam 24.12 tak sa vklude mozem napchavat?
nemam sa bat,ze co ak po vecery budem musiet ist rodit?
taka prepapana??:D

janka1874
21. okt 2008

petka_s kľudne sa môžeš napchávať a hneď potom ísť aj rodiť oni Ti predtým dajú klistýr na vyčistenie nebol

elitera to by som aj ja potrebovala vedieť samo bude klasiky ponožky, slipy, nejaká kozmetika ale ďalejneviem ani ja