Aké vianočné darčeky malým deťom?

miriam17
27. nov 2006

ahojte chcem sa vas opytat co podla vas by sa hodilo kupit maly detom ako napr.moje dcerke pod stormcek...moji znamy vravia ze to este neje potrebne pretoze la bude mat na vianoce iba 3 mesace tak to nebud vnimat.....tak teda ja aj tk kupim..ale coooo??

petka_s
21. okt 2008

janka-o tom klistire viem aj ja,ale niekde som pocula ze je to aj tak zle ked je clovek prepchaty,
ale ked vravite ze to nevadi,tak ste ma len potesili 🙂

elitera
21. okt 2008

janka, jo vlastně, trenky na cestování, loni dostal dvoje a je náramně spokojenej, tak trenky dostane k narozkám (25. 11. - fakt radost na vybírání dárků 😀). K vánocům jsem právě vymyslela set na fondue a nějakou knížku, co nám chybí ve sbírce (Pratchett) 🙂

nanyka
21. okt 2008

zase vianoce 🙄 ..ale už máme aj maličkú neterku v rodine, tak ma hádam aj budú baviť 😉 s deťmi sú vianoce super..také iné..inak ma nebavia, vždy si napíšem služby v práci (kolegovia ma za to milujú 😀 ), no tento rok nám oznámili, že budeme zatvorení a všetci povinná dovolenka 🙄 ..no neva, hádam to prežijem..

sestre som priniesla niečo z usa (nemôžem napísať čo, keďže sem chodí 🙂 )..a priateľ má 9.12. narodeniny, potom 24.Vianoce a 26.má meniny - čiže všetko v jeden mesiac 😀 aspon ho mám na celý rok z krku 😀

ajula25
21. okt 2008

no babule chlapom sa vyberá ťažko. Ja zvyknem manželovi košelu, keďže ich rád nosí. No a klasika ako ste už písali...
Ja b y som aj vedela čo by ho potešilo, len nemám tollko peniažkov. On by prijal nadupanú LCD telku. No tak snáď sa mu to niekedy splní.... 😔

kotenko
21. okt 2008

ajula a co tak na splatky?
my ideme brat plazmu, CCD kameru na mini dv, a diskogulu, to pre mna, je to moj malicky sen od detstva... a popri tom tricka, drahe spodne pradlo jeho zberatelska vasen je SNEHOVA GULA, tak tie uz mam kupene dve 😉 , kozmetika - kazetky a tie kazetky ja nasim kupim. potom nasim ideme kupovat dvd prehravac a spravime im dvd o nasej Lilianke.. kalendare lilianky...

a ako travim vianoce? vsetko si pripravime den vopred, na stedry den ideme kazdy rok na cintorin, aby sme boli z nasimi blizkymi a teraz uz aj z Liliankou, potom vyprazit rybku a prsty a prestriet stol, naveceriame sa, rozdame si darceky a sup kazdy ku svojim rodicom.. a potom sa spolu stretneme doma, alebo u niekoho z odiny.. hadam to tento rok dopadne podobne, minuly rok sme cele Vianoce prelezali z horuckami a chripkou...

alusha
22. okt 2008

baby, chcem sa opytat, aj ja by som chcela dat spravit k vianociam rodine kalendar s malym, ale som do toho uplny antitalent... kde to davate robit, pripadne kde by som nasla nejaku peknu sablonu, do ktorej sa len povkladaju fotky? sama si na to netrufam 🙂

petka_s
22. okt 2008

alusha a zkade si?

harmi
22. okt 2008

alusha cez internet

http://www.happyfoto.sk/

tam vsetko najdes

a teraz je dokonca aj 50% zlava na kalendare 😉

ajula25
22. okt 2008

kotenko bolo by to riešenie, len neviem, či to finančne zvládneme, lebo by sme radi nábytok do obývky na splátky, tak neviem. ale veď uvidíme. Nikdy nehovor nikdy 😉

kotenko
22. okt 2008

Ahaa, tak ked chcete aj obyvacku, tak to je ine.. my jedno berieme na splatky, druhe v hotovosti a taaaak. ked chceme, musime naskrabat 😅

janka1874
22. okt 2008

my sa tiež ledva zabavujeme splátok ale možno potom tiež bude obývačka na splátky to nám ešte chýba aby bol bytík hotový

ajula25
22. okt 2008

však nejako sa z tých peňazí musíme vymotať, no nie? Splátky, hotovosť kombinovať a naučiť sa aj čarovať....to by bodlo! 😉

kotenko
22. okt 2008

janka, ajula.. tak tak tak, treba to kombinovat, ale pokia lsa to da zvladat, tak preco nie. ale zas zbytocne sa nezadlzovat... hovorim, ze vzdy iba jednu splatku aby sme mali za mesiac... noo, sa nam to vysvihlo, mame 2, ale jednu z nich koncime tento mesiac, huraaaaa.
vianoce, boze, ja som dnes uz ratala kolko treba zhruba na darceky a taaak.. ja maniak.. ale ved musim sa niecim rozptylit, inak by som toto vsetko nezvladala

mima1
22. okt 2008

nechcela som sa zapajat ale... neda mi... premyslala som preco ludia nakupuju darceky na splatky? je to preto lebo nato nemaju hotovost a chcu to mat za kazdu cenu? alebo chcu ukazat potom a pochvalit sa ze co dostali ake dary? fakt je uz na tomto svete vsetko len o tych papieroch-peniazoch? nechapem. nikdy som nechcela nic naco by nasi nemali peniaze a darceky som si nevyberala a dodnes nevyberam. mne staci jeden sveter a tesim sa.
to len moj nazor... 😉

kotenko
22. okt 2008

kupujem si tu vec, lebo hotovost si drzime na nieco nevyhnutne a necakane.. napr pohreb. ja v hotovosti nerada nakupujem, neviem preco, ale ja preferujem splatky, nakup kreditkou, bankomatovymi kartami. nemam rada hotovost..
tot moj nazor 😵
a kupujem si vec, ktoru chcem mat, nie prrto, aby som sa tym niekomu chvalila, ale preto, ze ju chcem a na svete som tu iba raz, tak si chcem uzit. aspon niecoho...

janka1874
22. okt 2008

mima1 sú veci ktoré potrebuješ napr obývačku nebudeme predsa sedieť v prízdnej izbe alebo ako máme traz každý kus nábytku inej farby a tak ako písala kotenko hotovosť mám radšej odloženú na nevyhnuté situácie a načo za niečo dať naraz kopec peňazí a ostať na nule keď robia akcie bez preplatenia a máš čo chceš a nič neprerobíš a tiež sa na to pozerám tak že to nerobím pre iných ale pre seba
a u nás nie sú vianoce len o darčekoch napr. tohto roku budú skromnejšie a vôbec mi to nevadí takže nekupujem za každú cenu aj keď na to nemám

krajcoanka
23. okt 2008

baby, neriešte to .Je jedno čo si človek kúpy, hlavne že sme zdravý a tešíme sa 😉 🙂 !

ajula25
23. okt 2008

mima, nie je všetko o peNIazoCH. ale Skús to povedať deťom. ja nepotrebujem nič, len pohodu kľud a cítiť že ma niekto ľúbi. Deti to berú inka. Už teraz si objednávajú čo chcú. Píšu Ježiškovi. tak a potom tá radosť v očiach keď tie darčeky dostanú. ale samo je dôležité vysvetliť čoi sú vianoce a že to nie sú len darčeky...
a inak celý rok míňame peniaze na účty, dôležité veci, tak prečo aspoň na vianoce si neurobiť radosť? 😉

aponchie
23. okt 2008

no a urcite nekoupim vse co si deti napisou na listek preci 😅

ajula25
23. okt 2008

tak zasa nechodme do extrémov.

kapulet
23. okt 2008

ahojte, taky my jsme letošní vánoce už začali řešit 🙂 já osobně tyto svátky zbožňuji i s tím shonem kolem 😀 😀 😀 No ozdoby máme vyřešené, ty budeme vyrábět s Barunkou + nakonbinujem s loňskýma, a dárky? tak nejmladší dostane vypulírované hračky po starší (teda ty na které si Barunka nepamatuje) které jsou schované, ale opravdu jen ty v super stavu + něco ještě vymyslím nového + oblečení to je jasné, Barunka si moc přeje morčátko, už má i jméno Albert, tak ježíšek jen musí vybrat samečka 😀 samosebou i s klecí + baletní školičku, tu už mám od léta z mmb (novou), + přeje si brusle tak uvidíme co se dá dělat (myslím, že na nich stejně jezdit nebude) + oblečení no a my s manželem jsme si teď koupili koberec a bundy takže jen nějaké maličkosti tybu ponožky atd. 😀 ale úplně nejraději by jsme jeli na hory tak ho zkusím ukecat jeslti by to nešlo ale bez zbytku rodiny tj. rodičové budou doma !!!

Asi si říkáte že jsem praštěná dávat jeté dárky, ale když ony jsou holky ve stený měsíc tj. leden, a pak šetříme si na lepší bydlení, taky si myslím, že ty prťata nerozlišují nové a hrané, hlavně, když je funkční. Taky jsem koukal, že řešíte výzdobu stromečku, no mě osobně se líbí barevná varianta (teda jako dětsko jsem ji přímo zbožňovala jak to všechno zářilo) a domácí ozdoby se nám osvědčili už loni, když je Barunka spatřila jak je ježíšek pověsil na stromeček 😀 to by jste museli vidět ty očička....

My se snažíme tyto svátky obestřít tajemstvím a budem se snažit co nejdéle to půjde, protože dětství pomine velmi brzy tak ať to kouzlo mají co nejdéle. U nás to rodiče taky tak udělali a můžu jim poděkovat, že nemám vánoce zkažené a nenadávám jak jsou hrozné, ten shon, ty přípravy .... jak se mají ty děcka potom těšit? Cukrovího bude taky jen tak jak to budem zvládat finančně ale i aby to bylo v pohodě, žádné honění. Taky mi dá velkou práci o tom přesvědčit manžela, protože jeho máti z vánoc dělá úplný horor. Minulý týden mi volala jak je hotová, že už jsou zase vánoce a jak je celá otrávená 😖 no snažím se z plných plic ji neodpálkovat, protože ty svátky miluju, ale manžel to má naočkovaný ještě z děctví, jen je to rok od roku lepší, snad je uvidí i v jyném světle a že se dají udělat opravdu kouzelné

Tak vám všem přeju ať ty letoní vyjdou kouzelně i vám a nezlomí vás předvánoční shon 😅

cervena_ciapocka
23. okt 2008

kapulet 🙂 aj ja uz nakupujem darceky a sa tesim na vianoce uz mesiac 😵 😵
mimochodom, nemozte napisat nejake typy na darceky pre manzela, rodicov, svokrovcov...

marse
23. okt 2008

u nas je to s darcekami tak ze kupujeme darceky len pre deti, dospeli si darceky nekupuju, kedze v nasej rodinke je vela deti, kazdy dava darceky len im, je to tradicia, nevyprazdni to penazenky a pritom je kazdy spokojny, a my dospeli povazujeme za najkrajsi darcek to ze sme spolu 😉

cervena_ciapocka
23. okt 2008

aj my zhaname darceky pre 6 detureniec 🙂
ale pod nasim stromcekom sme vecer len ja s manzelom a moji rodicia, a je ich velmi rada obdaruvavam niecim co ich potesi, ci niecim uzitocnym
A ked ideme k svokrovcom tam nemaju vobec ziadne deticky.

cervena_ciapocka
23. okt 2008

ked kupujem darcek pre blizkych tak peniaze nie su az take podstatne ... no i tak, niekedy potesi mala lacna drobnost, inokedy sa "musi" investovat viac

jonatanka
23. okt 2008

ahojte,tento rok budu Vianoce u nas vynimocne, vlani deti stravili svoje prve vianoce v inkubatoroch a tak sa na tieto poctivo pripravujem, darceky pre drobcov su uz nakupene, zajtra sa chystam poobzerat po niecom pre draheho, stromcek som kupila minuly tyzden, mam dobry pocit, v pohode a pomaly si nakupujem, ziaden stres 🙂 , chcem si tieto sviatky naozaj uzit pokoj a pohodicku, dufam ze to tak aj bude, ja sa totiz na Vianoce uz teraz velmi tesim, hlavne kvoli detom, ako budu rozbalovat darceky, viem ze im sa asi najviac bude pacit to, ze budu moct nieco trhat, v tom su uz teraz profici

marse
23. okt 2008

a mne dnes prisiel balicek s vianocnymi obrusmi a umelym stromcekom 😉 tak sa vytesujem 😵

janka1874
23. okt 2008

odkiaľ si objednávate umelé stromčeky my nejaký potrebujeme
tieto vianoce budú aj u nás výnimočné ako som už písala minulý rok sme boli ešte 2v1 a malá sa narodila až 26.12 takže teraz to budú jej prvé vianoce a hneď o dva dni aj 1 rok a aby tých noviniek nebolo málo konečne sme s drahým vo svojom takže to budú prvé vianoce sami ako 3 členná rodinka joooooj tak sa teším

cikyta
23. okt 2008

Joj Janka 1874............tak po tomto som vždycky túžila.Mám rada Vianoce.Cítiť z nich čosi zvláštne,čo ma velmi ukludnuje a robí milšou a všetko si velmi vychutnávam.A ku šťastiu mi chýbalo len dieťatko-aby som mu urobila tak krásne vianoce,ako som mávala ja.A myslím,že na druhý rok budeme kompletní aj my. 🙂

janka1874
23. okt 2008

cikyta prajem Vám to je to úžasný pocit ja som síce neotehotnela na IVF ale nebola som od toho až tak ďaleko ale tesne pred začiatkom všetkých tých peripétií čo si si musela prežiť ty sa nám to našťastie podarilo a o to to bolo krajšie že fakt bola ako oneskorený darček 😅 😅 😅 a je úžasná tak veľa sťastia aj Vám nech ste šťastná rodinka