Aké vianočné darčeky malým deťom?

miriam17
27. nov 2006

ahojte chcem sa vas opytat co podla vas by sa hodilo kupit maly detom ako napr.moje dcerke pod stormcek...moji znamy vravia ze to este neje potrebne pretoze la bude mat na vianoce iba 3 mesace tak to nebud vnimat.....tak teda ja aj tk kupim..ale coooo??

mirka
28. nov 2006

naša bude mať na vianoce skoro 2 mesiace, tak sme jej kúpili hrazdičku, aj tak sme to chceli kúpiť, už sme jej to aj vybalili, trošku pokukala, ale nejak to ešte nevnímala, tak sme to znovu zabalili. 🙂 myslím, že už ako 2-mesačná to bude vnímať oveľa viac 🙂

liska
28. nov 2006

mirka,urcite bude 😉 dodatocne gratulujem ku krasnej Laurinke 😵

mirka
28. nov 2006

liska ďakujeme 🙂

mirko06
28. nov 2006

cat: asi sa nepridam, lebo pred porodom som vazila 52kg a potom som pribrala 23kg, moj muz je teraz hotovy, lebo vraj konecne vyzeram ako normalna zena 🙂 a prosi ma, aby som nechudla...to su starosti 🙂 takze aj pod stromcekom nebude ziadne prekvapko, lebo neodhadne velkost 🙂

verulka
28. nov 2006

cat, mam ho v pupku. Muz sa tak snazil zaecatit brusko,aby sa don nahodou nenastahovalo dalsie babo 😀
A pradlo- ked je pekne a ozaj sexy- muz si nic "nepodstatne"ani nevsimne 😉

tilly
28. nov 2006

náš malý dostal posteľ v predstihu a samozrejme dostane kopec hračiek (už sme navštívili dráčika 😀 ), od mojej mamy dostane strašne veľa hračiek, od krstnej dostane príspevok do nejakého šetriaceho fondu, či čo je to za hovadinu a tak...

inak, ako ste riešili stromček pri zvedavých chodiacich a loziacich deťoch? ako ho mám ochrániť? veď mi tento čert celý stromček zhodí dole, už to vidím, keď tam budú tie sviečky, no katastrofa...

verulka
28. nov 2006

tilly, priviazat na 4 miestach, co najstabilnejsi stojan, do spodnej casti umele ozdoby a nevesat sladkosti hore (aby sa za nimi nesnazilo dieta vyliezt) a samo mat oci na stopkach...Ak ked sa nahodou nieco stane, mat po ruke kameru a potom poslat prispevok do tych relacii s domacim videom 😉 😀

tilly
28. nov 2006

verulka, dík, si zlatá, akurát dnes som mala kameru po ruke, tak som natočila krpca s frajerkou, ako sa bozkávajú, no nenormálni boli, strašne zlatí... stojan máme super stabilný a také drahšie gule tento rok určite nedáme, asi len veľa sladkostí, ale aj to má ten alobal, tak aby sa mi nezadusil, jeho sa nedá niekedy ustrážiť...

verulka
28. nov 2006

neboj, nezadusi sa....Ja si pamatam, ked mal Radko rok a 4 mes a boli Vianoce, povesali sme take slane pracliky a jemu z ust len nitky viseli 😉 dal do pusy par krat hryzol a nitku vytiahol...budete mat krasne vianoce- tie ocka 😵 😵 😵

tilly
28. nov 2006

som zvedavá, teším sa moooc 😉

leila
29. nov 2006

my sme povodne chceli tiez DVD prehravac, ale ako nutnejsie sa nam nakoniec momentalne zda kupit baterie na umyvadla, a aj do vane, bude to dufam dobre prekvapenie a mamickam mojej aj svokre okrem toho samozrejme aj vonavky 🙂

leila
29. nov 2006

k tej vyzdobe - rozhodli sme sa po dvoch rokoch medenej vyzdoby pre zlatu vyzdobu, ktora je zjemnena smotanovou farbou..

snemcurka
29. nov 2006

ahojte
neviete nahodou na ktorej stranke su vianocne a novorocne blahozelania? Totiz chcem poslat na slovensko nejake pohladnice...dakujem vam velmi pekne

ukana
29. nov 2006

tilly, my sme mali prvé 2 roky len taký malý stromček, bol postavený na skrinke, kde malý nedočiahol. A na stene živé vetvičky pre vôňu. Nechcela som riskovať, že malý ten veľký strom strhne na seba 😀 Teraz budeme mať už druhý rok veľký stromček. Minulý rok sa nám " vyparili salónky", len samé prázdne papieriky tam viseli. 😕 Iba hore ich pár ostalo, tam krpec nedočiahol 😀 Chcem sa spýtať, nechávate deti na Silvestra hore do polnoci? Alebo chodíte na polnočnú omšu?

verulka
29. nov 2006

ukana, my chodime na polnocnu, ktora zacina o 22,00 😀 😀 Na Silvestra ich vzdy necham dokedy chcu,ked boli mensi zaspali ako bezne do 22,00 ale teraz uz zuruju do polnoci. Len keby rano nestavali potom o 7 😅 moji nepocituju nejaky nedostatok spanku 😒

petruska77
11. okt 2007

ozivujem po roku tuto temu 🙂
kupuje uz niektora z vas darceky na vianoce alebo myslite, ze je este skoro? ja to vzdy odkladam a potom den pred 24. beham ako splasena po obchodoch... ale tento rok som si dala zavazok, ze zacnem skor... tak som sama na seba zvedava 😕 😅
takze, ak ma niekto nejaky dobry typ, co kupit manzelovi, rodicom, surodencom, svokrovcom sem s nim... na deti sa ani nepytam, hracky to istia...
no a dnes som sa docitala, ze hitom tohtorocnych vianoc budu ploche televizory a notebooky... tak to je inspiracia pre tie z vas, ktore nevedia ako nalozit s rodicovkym prispavkom 😀

ramzesa
11. okt 2007

no z RP to bude urcite notebook, zide sa mi do skoly 😀 😀 😀 . To asi skor budu padat zaby ako ja z RP nan nasetrim a este po zvyseni 😀 😀 😀 .
Tiez uz rozmyslam,ze co. Detom asi drevene hracky a co ja viem, kozmetika, oblecenie, kuchynske nacinie 😅 . Dospelym sa tazko nakupuje, deti sa potesia z hocicoho 🙂 .

pipi1211
11. okt 2007

jej super tema 🙂
inak keby som sa spoliehala na ten rodicovsky prispevok tak si nemozem dovolit ani len sviatocnu veceru a nie to este darceky 😅 😠 😠 😠 😠

slavik
11. okt 2007

no ja už mám kúpené 3 darčeky 😀 nemám rada stresy a tlačenice v obchodoch v decembri, takže ja už od septembra pozerám po obchodoch či niečo zaujimavé nezbadám. 🙂

zuzu13
11. okt 2007

petruska, vzhľadom na výšku materskej si s manželom kupujeme spoločný darček...a deťom? Knihy, oblečenie...rodičom klasika...kozmetika...no a vianočné nákupy už v podstate mám za sebou...tiež nemusím ten stres a zhon...

margaretka11
11. okt 2007

Ahojte a čo sa dá kúpiť deväťmesačným deťom, nemáte nejaké nápady? My si s manželom kúpime zrejme nejaký spoločný darček, ale pre detičky to budú prvé Vianoce a keď nerátam, že určite dostanú nejaké prepotrebné veci, tak musíme vymyslieť aj niečo iba tak pre radosť. 🙂 Rodičom zrejme kúpime nejaké kozmetiku, prípadne otcovi niečo do auta a mama má zas rada knihy, takže tak. Uff, ešte musím ísť vidlami prehrabať tie prachy, čo mám vo vani (vždy mi niečo z materskej zostane, tak to hádžem tam) a už si všímam, že mi to odspodu chytá hniloba, či čo 😉 . A s tým rodičovským, ja fakt neviem, čo si s toľkými peniazmi počneme...

elliana
11. okt 2007

ako tak citam, tak mame asi vsetky problem, kam so zbytocnymi peniazmi 😀 😀 ...tak my si asi prikupime susednu garzonku, aby sme ich mali kde skladovat

margaretka11
11. okt 2007

Eli, mňa z toho fakt šľahne. Už máme lietadlo, dva domy tu na Slovensku, dva domy v zahraničí (na víkendy a dovolenky), máme autá, no hádam všetko na čo si spomenieš a ešte stále mi zostáva kopec peňazí. Však ani moj muž nemusí pracovať, ja ho z materskej uživím, chápeš.. Neostáva mi nič iné, len vymyslieť niečo špeciálne na Vianoce 😉 a dáko sa tej kopy zbaviť 😉

ukana
11. okt 2007

ja som si tiez dala zavazok, ze uz z tejto vyplaty nieco musim pokupit, to sa potom naraz neda 😒 alebo postrhat tie prachy, co sme s nimi otapetovali byt? 😀 😀 😀 😀

margaretka11
11. okt 2007

Ukana, vykašli sa na tapety, kúp nový byt, tento máte už určite vybývaný 😀

vesi
11. okt 2007

ahoj margaret, už sa zas chváliš lietadlom? 😀 😀 😀 pri takej materskej sa ani neoplatí ísť robiť...
ja tiež rozmýšľam čo kúpiť našej 1,5 ročnej, kedze aj staršia je baba, tak toho majú dosť...ona ako 2 ročná dostala kuchynku a a tá sa teda ujala, ale teraz neviem čo pre tú mladšiu okrem oblečenia a to chcú odo mňa typy na darčeky aj moji rodičia 😝

margaretka11
11. okt 2007

Vesi, prichytila si ma pri čine 😀 . Ale ja fakt potrebujem poradiť, čo kúpiť pre tie moje zlatíčka. Ja totiž vobec nemám predstavu, čo by také deväťmesačné dvojčatá mohlo baviť. Najlepšia by bola nejaká edukatívna hračka, nech je to príjemné aj užitočné 😉 . A ak sa ma začne vypytovať rodina, čo im kúpiť, tak ma porazí..

vesi
11. okt 2007

margaret, tak mňa tiež nič nenapadá...pre takých drobcov... ale na mikuláša to využi a nakáž rodine nech im spravia balíčky s detskými výživami,hlavne mäsovo zeleninovými, teda ak ich ľúbia.... aspoň ušetríš.... 😀 bude na tretí dom... 😀 😀 😀

margaretka11
11. okt 2007

vesi, ty si poklad 🙂 . Mikuláš je vybavený, teraz už len tie Vianoce, uff..

vesi
11. okt 2007

ked ma niečo napadne, tak napíšem... a čo tak také gumené knižky, kocky z PVC...tie drevené knižky by asi ešte ožužlali...záleží aj od toho, či sa už budú snažiť chodiť...tam sú potom dalšie možnosti... 😀