Aké vianočné darčeky malým deťom?

miriam17
27. nov 2006

ahojte chcem sa vas opytat co podla vas by sa hodilo kupit maly detom ako napr.moje dcerke pod stormcek...moji znamy vravia ze to este neje potrebne pretoze la bude mat na vianoce iba 3 mesace tak to nebud vnimat.....tak teda ja aj tk kupim..ale coooo??

elise
9. dec 2007

kyliefox to ano pred rokom som rodila a tak vlastne celá rodina dostala darček naše babenko 😉 tento rok si budeme vychutnávať vianoce a netrpezlivo čakáme kedy malý spraví prvý krok to bude pre nás super darček ak sa sám pustí chodiť 😉 😀

zuz11
12. dec 2007

etuska • 1d • Dnes o 01:42
Vianočná atmosféra, vona ihlicia,sviečky, pohoda,alebo stres, nervozita, zhananie darcekov, upratovanie do zblaznenia??? 🙂

dianty • Dnes o 07:25
🙂 myslím si, že Vianoce majú byť skôr o kľude a pokoji, tak sa snažím nevytvárať si zbytočný stres a ani môjmu okoliu, takže darčeky kupujem vopred, upratujem v kľude a nervozita? to radšej nie.... má to byť predsa veselé, nie? 😉

kamajka • 2d • Dnes o 07:52
Ahoj, no ja mám rada tu predvianočnu atmosferu, ked všade v obchodoch svietia stromčeky a maju plne regale saloniek a všetci sa tak našene tvaria... Vianoce ako také pre mna vela neznamenajú, neviem prečo... Asi pre to že ma čaká pečenie varenie pečenie a pečenie a ešte varenie a varenie......Jediné na čo sa teším su rozžiarene očka mojich slniečok ked pod stromčekom najdu darčeky. 🙂

pacna • 2d • Dnes o 10:35
ja mam rada Vianoce, ale už po upratani,pečeni po všetkom tom zhone.a tak ako kamajka milujem ked babenky rozbaľuju darčeky to je to najnajnaj
a potom ešte ked sa u našich stretneme cela rodina. 🙂 😀

francesca26 • Dnes o 10:42
ja milujem tie noci stravene s mamou v kuchyni pri peceni a kecani 🙂 a Vianoce mozu zacat

matinka • 10tt • Dnes o 11:34
ja sa tesim na stedry den, kedy sme cely den v kuchyni a s maminou sa snazime urobit vsetko najlepsie ako vieme 😉 , potom ta pohoda pri stole, dodrziavanie tradicii... hmmmm, uz sa velmi tesim. Hlavne, ked tieto vianoce ideme oznamit, ze bude babo 🙂

elise • 1d, snž • Dnes o 11:35
už sa to rozoberalo v téme vianoce 😉

dupinka • Dnes o 11:37
Ja som mala Vianoce vždy rada, pre ten pokoj a takú zvláštnu, tajomnú stmoséru. bez ohľadu na to, že pár dní pred nimi to všade vyzerá horzne, uponáhľaní ľudia zháňajúci darčeky, nervózne ženy, ktoré nemajú upratané, navarené a pod. a desia sa toho...
Myslím, že Vianoce nie sú o tom mať napečené desiatky druhov koláčov a sterilne uprataný byt. Ale o tom, že je rodina pokope, spolu upečie nejaké obľúbené koláčiky (dva - tri stačia), manželia spoločne pripravia štedrovečerné menu, deti vyzdobia sviatočný stôl, tešia sa z ozdobeného stromčeka a darčekov pod ním a užívajú si pohodu, prítomnosť blízkych, kotrú nemajú možnosť užiť naplno počas ostatných dní v roku.
🙂 A že my ženy od tých dobrôt priberieme? Nech! veď Vianoce sú len raz v roku, tak aj nám patrí. A za ten pocit spolupatričnosti aj to kilečko navyše stojí 😉

elise • 1d, snž • Dnes o 11:48
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

dominica • 1d • Dnes o 15:53
Ja na Vianociach strááášne neznášam obchody a hypermarkety preplnené ľudmi, ľudia kupujú, ako keby mal byť koniec sveta a ja chcem ísť kúpiť niečo pod zub a do kuchyne a predieram sa a čakám a čakám pri pokladni... No čo budem hovoriť - hrúza.

Ale zato strášne milujem vyzdobené mesto a tú pohodičku, keď sa idem prejť, všetko je vysvietené, výklady v obchodoch krásne a tá medovina a punč na námestí... A najradšej mám keď pekne jemne sneží a je taký Božský pokoj a kľud - to milujem najviac.

A ešte mám rada, že cez Vianoce sú všetci doma a navštevujeme sa a kecáme, to sa cez rok síce stáva, ale nie je to to, čo cez Vianoce - vtedy to tam dýcha tou atmoškou a hneď to cítiť.

ella1 • 1d • Dnes o 15:56
milujem vianoce,je to také zvláštne....
ešte snech keby napadol,bez neho to nie je ono.

wladka
12. dec 2007

babyy.. ja trosku odvesny.. ale som zufalaaa 😅 .. co kupit chlapovi, co vsetko ma, riadi firmy.. chcela by som nieco originalne, a veru ma nic nenapada.. mam mezery v hlave.. ide o to, ze sa pozname kratko, 3mesiace, zas to nechcem prehanat, a tiez nie je mlady 😅 , tak take blboviny tiez nie.. co? poradte..pleasee 🙂 ..budem vam velmi vdacnaaa.. on je zlaty, do pohody.. len co kupit?? vodna dymka-to ma napadlo.. sice nefajci.. ale?

olinka6226
12. dec 2007

wladka ja tiez nefajcim, ale vodn fajku s nejakym super ovocnym tabakom si rada dam.

wladka
12. dec 2007

oli, myslis, ze to nei je zle? ja tez nefajcim.. pocas VS som chodievala na dymku 😉 .. co ja viem..

sloboda4
12. dec 2007

wladka predavaju aj take pekne vecicky na cigary a take hovadinky....ja sa chystam mojmu kupit nejake starožitne nože /on take somarinky zbožnuje/ 😅

olinka6226
12. dec 2007

no ako som bol tehu a ked sa maly narodil som si este nedala... ale moj muz tiez zaryty nefajciar ju rad vytiahne krd mame spolocnost.

ella1
12. dec 2007

bože napísala som,že snech! 😀

sloboda4
12. dec 2007

elli 😀 náá nech 😀

wladka
12. dec 2007

ella 😀 a nech

sloboda, ty vies , bo ho poznas.. ale ja?? 3mes 😅 . hra golf, miluje motorky, viac neviem 😀

ella1
12. dec 2007

wladka-motorku by aj môj chcel.ale mám len na model 😀

sloboda4
12. dec 2007

no vidis tak mu kup iba model wladka 😀

wladka
12. dec 2007

sloboda, on ten model ma v garazi 😀

ale asi vodna fajka..co poviete??

sloboda4
12. dec 2007

iiii jaj, no tak potom jasne, že ne....to je hovadina 😝
ale ja som v živote nefajcila a ani neviem co je vodna fajka 😅 😎
a sak skus, su vianoce zabit ta nezabije 😉

sloboda4
12. dec 2007

a slušnosť kaže tešit sa každemu darceku 🙂

wladka
12. dec 2007

😀 😀 to ano.. vodna fajka je fajn.. precisti pluca.. a ked pridas tabak, si v raji 😵 .. iba troska.. a je neskodnaaa 😉

sloboda4
12. dec 2007

hmmmm napisem ježiskovi nech mne donese lístok do raja 😎 😀

wladka
12. dec 2007

😀 .. kukala som fotky.. si z NR?

sloboda4
12. dec 2007

😀 bingo 😀

wladka
12. dec 2007

boooze, jaka som muuuudra 😎 😎 ..ale odbocujeme od temy..
😝

sloboda4
12. dec 2007

no ved ja len že bingo som napisala 😎

wladka
12. dec 2007

😀 ..no ja viem.. ved citam dobre 😀

elise
17. dec 2007

teraz ked sa štedrý den neodmyslitelne blíži by som chcela v tej to téme využiť aby sme boli solidárne ku všetkým maminkám ( a to môžu byť aj medzi nami len onich nevieme, ktoré v priebehu roku stratili svoje dieťatko,svoj najväčší pokladík, a chcela by som keby sme im vyjadrili svoju spolupatričnosť neakým pekným povzbudením, alebo gestom, alebo niečim milým.....
maminky vaši anieličkovia budú stále pri vás aj ked v nebíčku 😔 a určite by chceli aby ste prežili krásne vianoce 😉

zuzkafuny
17. dec 2007

Ja mám rada vianoce...hlavne keď trafím darčeky a všetci sa tešia... 🙂
a chaos ľudí v obchodoch... to milujem. Ale mimo vianoc to nemusím 😉

emjee
17. dec 2007

bobulka34 • Dnes o 08:29
kupujete nieco svojim babetkam na vianoce, ktore este nevnimaju , ze su

katika1 • 1d • Dnes o 08:32
ahoj.. ja kupujem 🙂

dadulka19 • 2d • Dnes o 08:34
ja kupujem,na Vianoce bude mať 7 mesiacov 🙂,ale aj keby mala pár týždňov,určite jej kúpime a samozrejme hračky 🙂 .

nenka83 • 1d • Dnes o 08:54
jasne ze kupujem, ved su vianoce a nove hracky si uvedomi aj 5 mesacne.citila by som sa hrizne keby som jej nic nekupila...no to by sa ani nestalo.sme sa aj s manzelom dohodli ze mi si nebudeme nic, az po vianociach ked budu zlavy...a len malej. 😉

zuzana1981 • 1d • Dnes o 10:04
jasne , aj my kupujeme malickej hracky i oblecenie..

luciaj • 1d • Dnes o 11:08
aj ja malej kupim, hracku do auta, lebo sa akosi nevieme naucit cestovat ... tak snad hracka pomoze 😉

jahodka11 • 1d • Dnes o 11:33
ahojte, no my sme nasmu malemu zatial nekupili, ale od rodiny som poobjednavala, co potrebujeme..🙂a v podstate mame, co potrebujeme,takze ked bude vacsi, urcite mu kupime...a sebe navzajom tiez az v novom roku, ked budu zlavy 🙂 ale popravde, s 2-mesacnym babatkom sa mi ani nechce ist teraz po obchodoch plnych ludi, kde su len bacily a je tam straaasne teplo a stale ho vyzliekat a obliekat....vonku zima, vnutri teplo.....som rada, ze som ho naucila na aky taky pravidelny rezim 🙂

dominica • 1d • Dnes o 12:14
my sme kúpili, malý síce nevníma Vianoce ako také, ale každú nový vec vníma veľmi silno a taký darček je nová vec, síce dostane oblečko, ale je tam aj hračka, nočník, hrnček na pitie, tak na chvíľu ho to určite veľmi zaujme a my budeme mať pamiatku zachytenú kamerou. A dostane veci, ktoré aj trošku potrebuje 😉

trixi • 1d • Dnes o 12:37
My mame pre maleho darceky, hracky, knizky. Niekde som citala, ze deti by mali byt obdarovavane do urciteho veku hlavne hrackami. Tiez nemam cas na behanie po obchodoch a navyse sme teraz chripkovy, tak som vsetko objednala cez internet a prislo mi to do troch dni. Ziadny stres, tlacenice a vela ludi. Ked sme mali zvieratka, tak sme kupovali darcek aj im.

jahodka11 • 1d • Dnes o 12:39
jaaaj, tak aj ja objednavam cez net, pride mi deka do autosedacky a overal, ale to su take darceky skor pre mna 🙂))) a hraciek ma teraz dost, neskor urcite kupime....a dostal aj mikulasa...🙂)) teda maminka dostala, ale boli pri tom aj danielkove topanocky, ze ved on to potom spapa v mliecku 🙂

jaduska • 2d • Dnes o 12:43
Naša bude mať na Vianoce 6 mesiacov, darčeky sme jej kúpili, lebo potom by staršia mudrovala, že prečo Lily nič nedostala, či nebola poslušná atď. Tak sme to vyriešili tak, že na všetky hračky, ktorej sme kúpili staršej dcérke som napísala,že je to pre obe 😉

danulka2 • 2d • Dnes o 13:44
my sme kupili v draciku skladacku podobnu ako lego ale ovela vacsie kusky, aby ich neprehltol. Rad vklada umele pohariky do seba, tak sme mu kupili skladacku asi 10tich poharikov, co sa daju do seba vkladat. Dcera mu kupila nieco, ale je partizan a nechce povedat co 😉 , tak uvidime pod stromcekom. Dalej sme kupili trojkolku, ale tu dostane u mojich rodicov, aby si aj tam nieco nasiel. A este nejake leporelo a hadam aj staci 😅

kkatrina • 2d • Dnes o 19:49
my sme kúpili kolotoč do postieľky ale mi ho zhabala svokra, tak som chcela koberček s hrazdičkou - to ma zrušil manžel že na čo mu to bude, tak som dnes kúpila len tepláčikovú súpravu a to bude všetko. Hrkálky dostal na mikuláša, na hračky má ešte čas a plné vrece po staršom synovi. 😀

kika13 • 1d • Dnes o 19:52
kati tak som ta vypatrala 😉

vlastulka • 1d • Dnes o 21:02
My sme kúpili na prvé krôčiky chodítko chicco, kočík, bábätko, chodiaceho havoša, hračky a oblečenie. Najväčšiu radosť bude mať z havoša a bába, pretože to vie rozoznať a povedať... 🙂)

zuz11
19. okt 2008

krajcoanka • 2d • Dnes o 10:31
chcela by som vedieť ako slávite vianoce a čo všetko robíte aby boli vianoce najkrajšie.Blížia sa tieto rodinne sviatky a chcem sa inšpirovať a obkukať nieaké zaujímavosti, ktoré doma máte zaužívané.

U nás je to v deň vianoc pravidelný celoroddiný stres 😢 .Od rána sa finišuje: večera, stromček, posledné gruntovanie....
čo robievate vy vo vianočný deň? 😕 Chcem sa trošku polepšiť a vniesť trochu kľudu a poriadku do týchto sviatkov 😉 🙂

eva7780 • snž • Dnes o 10:36
krajcoanka ja si kazdy rok poviem,ze darceky budem kupovat skor,ale este nikdy som to nedodrzala,vzdy kupujem na poslednu chvilu,ked su plne obchody 😠 ale jedno je fajn,naucila som si poriadit skor,takze uz na vianoc mam od riadenia pokoj a ked je moznost kukam rozpravky

krajcoanka • 2d • Dnes o 10:44
evi 😲 , tak to je super.Ja už ani neviem ake rozpravky teraz chodia ☹ .A stými darčekmi je to u mňa tiež tak nakupujem a nikde nič, tak potom 23. kupim čo zbadám-aj hovadinu. Som z toho dosť frustrovaná, lebo teraz mam už 2 malé deti a neviem si to nakupovanie predstaviť ☹

janulka7 • 1d, 11tt • Dnes o 10:44
krajcoanka.tak ja slavim vianoce bez stresu. upraceme s manzelom vzdy dopredu, dokonca aj stromcek mam vzdy o nieco skor urobeny lebo malej sa to rata ked ho ma dlhsie.
ale mame vyzdobeny cely byt aj balkon. jednoducho ja vianoce milujem a tak sa citia v kazdom rosku naso bytu. peciem vzdy dva tyzdne do predu a tak na vainocny den jedine co robim je ze pripravujem sviatocny stol a to sa v tom vyzivam. lebo vsetko musi byt perfektne zladene. 😅 no co uz som raz taka a noc predtym balim darceky. vies ja som taka ze aby to nebolo hned vela penazi tak ich kupujem a j 3 mesiace dopredu. takze potom ostanu peniazky na dobrotky. s malou si chystame vecerne roby ako to ona vola 😀 a ako zenam nam to zaberie poriadne casu. takze asi tak. pre mna to nie je stres ale suepr pohoda.
neveim ci si nieco z toho vybereis.

krajcoanka • 2d • Dnes o 10:57
no ked by som mala byt, tak by to bolo ok, ale my mame 7 izbový dom ☹ , takže mam raz tolko roboty+ dve deti.
Aj ja milujem robiť dekoráciu stolu.Len to upratovanie neznášam, lebo deti radi rozhadzuju 😒 .No budeme si musieť par rokov počkať, pokial nebudu väčšie 😖

katyl • 1d, 40tt • Dnes o 10:58
no ja sa priznam, ze vianocne tradicne tradicie moc nemusim. Nie som veriaca, tak ze posty, kostol a podobne unas nepripadaju do uvahy. nemam rada stresovanie sa s darcekmi na posledny den, a tak sa snazim mat aspon cast nakupenu dopredu. V tomto mi je oporou moj manzel, pretoze je kreativny a rad nakupuje. 🙂
bez problemov nakupi pre rodicov, svokrovcom, deti aj priatelov. ja len zabalim 😀
Ale mali sme taky zvyk, ze 23 sme s partio priatelov nechali deti doma alebo u babiciek a my sme isli na trhy alebo do baru na vinko 😀 ....v klude sme sa pozabavali, popriali si a do noci sme sa smiali. Na druhy den sme dospavali....potom v klude domaca pohoda, stromcek, svetielka, vecera a darceky.....teraz budeme mat na vianoce male babo, tak vinko odpadne 😀 ale verim, ze pohodicka ostane

krajcoanka • 2d • Dnes o 11:00
katyl, klobuk dole, takto by som si to predstavovala aj ja.Len mne nema kto postrážiť 😖
a to si asi jedna z mála, ktorej muž rád nakupuje 😀

kessina • Dnes o 11:08
ahojte 🙂
dakujem za temu 😵 ja milujem vianoce a tieto vianoce budu vlastne uplne prve, kde to budem organizovat sama 😕 tak som strasne zvedava ako to cele dopadne, ale straaasne sa tesim 😀 co sa tyka predvianocnych osialov, tak asi patrim medzi tych ludi, napr. vcera som kupila cokoladovy adventny kalendar 😅 no tak som sa z neho tesila, len mi pride este skoro nakupovat vianocne veci, ale tak obchody sa pomaly rozbiehaju a zavanaju vianocami 😵 tak sa atmosfera prenasa 😉

krajcoanka • 2d • Dnes o 11:12
kessi, no v zahraničí je asi lepší výber, že? A kde byvaš ak sa smiem spýtať? 😕

kessina • Dnes o 11:18
ahoj krajcoanka 😉
zijeme vo svajciarsku, lepsi vyber? no neviem to este posudit, ked sme boli naposledy nakupovat (teda myslim vacsie nakupy), tak akurat menili tovar za vianocny 😀 ale to ma priatel odtial tahal, ze tam prideme neskor 😨 tak som este nestihla poobzerat 😅

danulka2 • 2d • Dnes o 12:26
ahojte, ja sa musim pochvalit. U nas kazdy rok vari stedrovecernu veceru moj muz 🙂 , takze od tohoto som oslobodena. Ja mam za uloho nezavadzat 😉 😀 a odkedy mame drobca, tak aby tatovi nezavadzal aj on.Tatino urobi aj obcerstvenie-nejake chlebiky alebo ocka. Podla mna by mohli byt vianoce aj kazdy den 😀 . Inak horsie je to s darcekmi a obcas aj so salonkami 😀 . Stromcek staviame 1-2dni pred stedrym dnom a uz sa mi stalo, ze som este nemala kupene 😅 . Nastastie je toho teraz vsade dost. No ale tento rok mam uspech. Vcera som v tescu kupila nasemu drobcovi asi 25cm krtka/z tej rozpravky o krtkovi/.Je uzasny,len dufam, ze mu ho do vianoc nedam /alebo manzel/ lebo by som mala po darceku 😉 😀

marse • 2d • Dnes o 13:07
tak u nas je to pohodka darceky kupujem v predstihu skor, upratovanie tiez riesim posledny tyzden, kazdu miestnost zvlast v jeden den, stromcek zdobime vecer pred stedrym dnom v noci ked deti spia aby ked sa ta starsia rano zobudi bola moc prekvapkana 😀 a v sterdry den, len varime pozerame telku, pripravimke stol a inak nic 🙂

maja22 • 1d, 7tt • Dnes o 15:26
Stromček staviame deň - dva dopredu, darčeky sa snažím mať zabalené najneskôr deň pred Štedrým dňom, dopoludnia sa finišuje s upratovaním, popoludní odnesieme Betlehemské svetlo našim najdrahším na cintorín a potom sa dokončí večera, prestrieme a večeriame podľa toho, ako sme to stihli pripraviť, najčastejšie okolo šiestej. Potom ideme buď my na návštevu k našim, alebo prídu naši k nám - to hlavne teraz, ako máme malého a potom ešte polnočná sv. omša, kde to všetko krásne vrcholí... V ďalšie dni sa pokračuje vo vzájomných návštevách a koledovaní... 🙂 🙂 🙂

amatula • 2d • Dnes o 15:28
marse mi tak isto a zboznujem ked mali rano vstane a cumi na stomcek 😉 teraz mame babbo tak sa strasne tesim na tie ocka..

junovka • 2d • Dnes o 15:44
ja jedine mozem k tomu doat, ze s velkymi poriadkami zacinam uz asi na zaciatku novembra, aby som to do Stedreho dna vsetke stihla.To je:na kazdy den mam nieco naplanovane, nakolko pri Neli nemozem poriadne ani len prach utriet.Pecenie kolacov si nechavam na predposledny den/23.12/, vtedy vecer zdobima aj stromcek. na samotny den 24.12 len uvarim co budeme vecerat, pripravim stol, a vegetujem uz asi od 15h 😉

bibula • 2d • Dnes o 16:31
ja uz s nakupmi finisujem 😝 😀 😀 😀 😀
minuly rok som to nechala na poslednu chvilu,tento vsak uz nieeeee

janulka7
19. okt 2008

krajcoanka. mas praudu mam 4izbovy byt, ale len jedno dieta ale ak si to nenechas vsetkona posledny den tak je t bez stresov a s krasnou vianocnou ohodou. my sme pred tym u rodicov mali 3 poschodovy dom take hovado 😀 ale nikdy sme s mamou nenechali nic na posledny den. jednoducho ja neviem co je to vianocny stres a som rada ze si to tak zorganizujem lebo potom si to super uzijes aj tu pohodu aj atmosferu.
takze to asi nie je to tom ci mas velky alebo maly byt alebo ci vas je vela alebo malo. chce to len dobre vsetko naplanovat a pojde to. vela zabavy a stastia.

halienka
19. okt 2008

Súhlasím s Janulkou 🙂 ja som prvé roky v manželstve vždy na 24.12. skončila v slzách. Celé moje nervačenie a stresovanie, aby všetko bolo tip top na vianočný večer sa skončilo plačom a obviňovaním manžela, že mi málo pomáha. Potom som si uvedomila, že chyba nie je v ňom ani v tradíciach, ale vo mne, v mojich predsudkoch a samozrejme v zlej organizácii. Keďže som si myslela, že všetko musí byť práve na ten deň super, tak som všetko leštila, upratovala, prala a neviem čo ešte až na poslednú chvílu, aby sa to práve na vianoce blíšťalo. To bola chyba. Je kopec vecí ktoré sa dajú urobiť aj dva mesiace dopredu, veď predsa nikto vám nepôjde do skríň pozerať, alebo do poličiek v linke, či sú práve teraz dokonale vyleštené. Takže sa dá kopec vecí porobiť skôr, a to čo nestihnete, si aj tak nikto nevšimne, lebo ľudia na to nehľadia, chcú tiež len u vás zažiť pohodu a dobrú náladu. Stromček sme začali chystať v poslednú nedeľu pred štedrým dňom. Koláče, ktoré pečiem som si vymyslela také, aby to časovo vychádzalo tak, že za posledné 4 týždne vždy cez víkend upečiem jeden druh, ktorý do tých sviatkov vydrží (napr. medovníčky sa môžu aj viac ako mesiac dopredu, škoricové pečivo 2 týždne pred atď.) Darčeky nakupujem už od septembra a balím ich priebežne. Na štedrovečerný deň mi zostáva už len urobiť kapustnicu, pripraviť šalát a večer usmažiť kapra. Ešte aj rozprávky stihnem pozrieť 😀 😀 😀

krajcoanka
19. okt 2008

ďakujem zuz 11, že našla tuto temu.Ja som ju hladala, ale nenašla som ju 😖 No aj to sa stáva 😀

zuzana76
19. okt 2008

tak aj ja som uz zacala s nakupmi darcekov- uz mam nieco pre maleho, mamu a svokru a tiez to priebezne aj zabalim a podavam menovky

upiect mozno upeciem len jeden druh, maximalne 2 druhy peciva, ostatne donesie svokra.

Upratovat zacinam uz teraz, este su pekne dni, tak asi umyjem okna, lebo minuly rok som umyvala v decembri a nachladli mi prsniky a tak som bola cele vianoce chora - teda mala som absces prsnika, takze tuto zimu ziadne umyvanie okien. Uz som napriklad umyla sklo z vitrin, oprala niektore zaclony. Ale ved este casu dost.

Stromcek postavime niekedy v noci asi z 22.12. na 23.12, tak aby nam maly nebehal po byte a mohli sme ho v klude ozdobit.

24.12. budem uz len vyvarat. Minuly rok sme pozvali aj svokrovcov, kedze sme uz maly synceka, mal 4 mesiace, tak sme nechceli chodit my a bolo super, tak sa chystam pozvat ich aj tento rok, svokrovi aj velmi chutilo co som navarila. Svokra so svokrom sa hrali s malym a ja s manzelom sme varili a bolo to tak super. Ja som si oddychla od maleho a mohla som robit nieco ine a svokra si oddychla od varenia.