Aké vianočné darčeky malým deťom?

miriam17
27. nov 2006

ahojte chcem sa vas opytat co podla vas by sa hodilo kupit maly detom ako napr.moje dcerke pod stormcek...moji znamy vravia ze to este neje potrebne pretoze la bude mat na vianoce iba 3 mesace tak to nebud vnimat.....tak teda ja aj tk kupim..ale coooo??

elise
27. nov 2007

pralinka máš pravdu aj mne je z takých ludí smutno lebo ochudobnujú deti o to čo vianoce znamenajú ☹

cukrikk
27. nov 2007

tilly tak tak 😀
pre moje deti su vianoce hlavne o DARCEKOCH, pisu listy pre Jeziska, vyzdobuju vianocny stromcek a pecieme spolu perniky.... ved varime a chodime po navstevach ci na prechadzky kazdy vsedny den 😉

tilly
27. nov 2007

pralinka, presne si to vystihla...

ja napr. nemám rada aj tú paniku okolo dušičiek, sú plné citoríny, hlavne, že cez rok sú prázdne, nikto si na nikoho nespomenie, ale prídu dušičky a masívne si spomíname, lebo je to "povinné" alebo "sa to patrí"
toto je pre mňa pokrytectvo 😉 a tak to je aj s vianocami, zrazu máme byť na seba dobrí a milí, dávame si darčeky, hlavne, že cez rok na seba hučíme mračíme sa... to potom nejako celé nemá význam, jeden deň v roku sa pretvarovať 😲 😖

cukrikk
27. nov 2007

to robia ti ktori v detsve nedostali to po com tuzia a teraz chcu dat detom to co oni nemali... tiez mam znamu ktorej syn chodi iba v GAP a v inych znackach celu izbu ma dokonale zladenu ked mal rok dostal pod stromcek motorku a milion dalsich darcekov.... a ked pride k nam na navstevu nema sa s cim hrat lebo okrem hokejky , branky lega a par naucnich hraciek u nas nic nenasiel.....

pralinka25
27. nov 2007

tilly suhlasim s tebou. Ja tiez neznasam taketo veci. Aj ako hovoris na tie dusicky. Vela ludi ide len preto aby ich iny neohovorili ze nemaju vyzdobeny hrob, ze sa to patri. Ja na svojich zosnulych myslim kazdy den. Radsej spominam na nich na miestach kde som s nimi bola ked zili ako na cintorine.

Co sa vianoc tyka, pecenie a varenie na vianoce ma ine caro ako kazdy den, aj prechadzky su ine ked su v oknach vysvietene stromceky, ked je vyzdoba a navstevy maju tiez ine caro.
Ja upratujem zasadne mesiac pred vianocami po trosicke a aj darceky si postupne zbieram (take drobnosti) aby som sa potom v decembri mohla venovat rodine kamosom, baleniu, zdobeniu, prechadzkam, navstevam trhov a tak. Skratk av decembri chcem mat uplnu pohodu.Deti este nemam ale viem ze chcem aby mali pohodove vianoce.

Najviac som ako dieta milovala chcile ked sme s mamou a ocom sedeli a vyrabali ozdobky na stromcek a na okno(za komunistou nebol taky vyber ako teraz) ja som vyrabala kazdemu v rodine darcek. Z toho som sa naozaj tesila viac ako z rozbalovania darov. Aj ked potesili ma, ale toto bolo take krasne. Chcem aby to zazili aj moje deti.

elise
27. nov 2007

pralinka moja mama má odloženú dečku čo som jej prvý krát dala na vianoce ako 6 ročná 😀 a povedal mi že to bol najkrajší a najvzácnejší darček čo dostala lebo bol odomna

cukrikk
27. nov 2007

waw citim sa ako medzi svatymi... tiez nechodim kazdy den na cintor pocas roka si najdem cas ale tiez na tie dusicky to ma svoje caro 😉

tilly
27. nov 2007

no, to je ono, vyrábať si ozdoby a tak...
pečenie a prechádzky aj vianočné trhy majú svoje čaro, ale len ak to nie je o tom, že nestíham, nič nemám pripravené a teraz to "musí byť", malo by to byť robené z lásky, preto že chceme, že chceme byť ako rodina spolu a že sa chceme tými darčekmi potešiť a nie rýchlo niečo kúpiť, len aby bolo niečo pod stromčekom a najlepšie, nech je to poriadne veľké a poriadne drahé 😕

elise
27. nov 2007

a treba sa vykašlať na to že sme neumyli krištáľ, alebo niečo iné, dôležite je že sme s rodinou a spolu

pralinka25
27. nov 2007

tak nejako tilly a elise. Nehovorim ze darceky by nemali byt. Ved neni nad to vidiet radost niekoho ked si najde to po com tuzil ale vsetko s mierou. Ved su aj ine veci.

moncika15
27. nov 2007

caute babky 😀 ,neviete nejaku stranku o zaujimavom baleni darcekov? alebo potadte kupila som mame taku krasnu osusku a xcem ju nejako novodobo zabalit.skusala som ju stacak do tvaru kvatu 😅 ale nic mot z toho nevzniklo...

c.e.r.t.i.k.
27. nov 2007

Caute baby.
Pekne tu pisete, ja sa snazim uz nejaky cas sondovat co by si maly prial pod stromcek od Jeziska, aby tam nemal kopec hraciek a oblecenia, ktore iba rozbali a hodi do kuta. Od kazdeho z rodiny zoberiem maly prispevok aby nebol ukrateny a kupim jeden vecsi darcek, lebo drobnosti este urcite dostane ale som zakazala velke dary. Ten by mal byt jeden a vytuzeny.
Minuly rok tuzil po bubne, tak mu dedo krvopotne zhanal bubon, no tento rok mame problem, maly si vysnival molo. Svokrovci maju chatu pri jazere a suded ma molo a chyta tam ryby. No a maly chce s tatikom, dedom a bratrancom tiez v lete chytat rybky z vlastneho mola. Tak sme sa dobre pobavili, no caka nas este uloha presvedcit ho, ze molo sa pod stromcek nezmesti. 😀 😀 😀

elise
27. nov 2007

chcela by som sa spýtať aké zvyky, alebo čary, veštenia hry.....robíte na štedrý den?

biccy
27. nov 2007

Tilly,ja som ta pochopila,len som narazala cisto na tie vety "darceky su blbost " a pod. 😅 🙂 Samozrejme viem o com su Vianoce,ze nielen o darcekoch.Ale nemam tolko prostriedkov,aby som svojich najblizsich mohla obdarovavat po cely rok.A preto im aspon na Vianoce chcem urobit radost. 🙂 Ale tiez to nie su velke dary. 🙂
Elise,my mame zvyky asi ako kazdy,nic vynimocne.A cary,vestenia?Radsej ani jablko nerozkrojujeme,aby nebolo nahodou cervive. 😅 🙂

nenka83
27. nov 2007

baby ja sa na vianoce strasne tesim.som jedinacik cize som vzdy bola sama, tak mi bolo smutno.a teraz ked mam dcerku zivot, aj vianoce maju pre mna iny zmysel.ja ani moc po darcekoch netuzim.ale malej mam toho naplanovane dost.tesim sa ako bude reagovat na stromcek, spievajuceho mikulasa... proste na fotky z viano ako si ich uhovam ked bude starsia 😵 😵 😵

jedine na co sa netesim je ze si nebudem moct dat kapusnicu a salat kedze kojim ☹ 😢

elise
29. nov 2007

chcela by som sa spýtať ako vyzdobujete stromček ake dávate ozdoby, akú farebnosť.....a hlavne kedy ho vyzdobujete? s deťmi? alebo ako prekvapenie pre ne? 😉

konoupek
29. nov 2007

Tak když jsem ještě bydlela s našima,zdobila jsem stromek já s tátou ráno na štědrý den.dřív se zdobilo klasickýma baňkama,pak jsme přešli na slaměný ozdoby,což mám já osobně mnohem raději 🙂 .Minulý rok jsme s přítelem porvé slavili vánoce samy ve svém a zdobili jsme oba,páč nás to strašně baví.U slaměných ozdob sme zůstali k tomu červené mašličky,sem tam trošku zdobený zlatou.Stromek bych nikdy nezdobila dřív ,nez ráno na štědrý den,podle mě to dopředu není ono.takže spíš přírodní věci 😉

biccy
29. nov 2007

Konoupek,my ked zdobime stromcek a dom,tak mame potom este vela upratovania z toho.Opadane ihlicie,opadane "zlate bodky" z ozdob,atd.Neviem si predstavit,ze by som na stedry den vysavala. 😅 🙂
U nasich mame stromcek cerveno-zlaty a doma si robime stromcek zlato-hnedo-oranzovy. 🙂
Teraz ani neviem,ci budeme zdobit so Zoinkou alebo ju prekvapime.Ale asi ho ozdobime sami,lebo by vsetko chcela brat do rucky. 🙂 A potom ju prekvapime. 🙂

tilly
29. nov 2007

my budeme asi zdobiť deň dopredu v noci, nech má domčo ráno prekvapčo

ella1
29. nov 2007

my sme tiež zdobili deň(večer) pred tým.veronika potom len kukala ráno....také to bolo zlaté.teraz zdobíme spolu,tiež deň pred.(aj kvôli tomu vysávaniu)
no a tento rok by som chcela strieborno-zlato-čiernu kombináciu.také baroko.
strašne sa mi to páči.

biccy
30. nov 2007

Ella,stromcek moze byt zaujimavy. 🙂 Potom vhod foto. 😉 😉

zuzana1981
5. dec 2007

co davate svojim manzelom ?

mikca
5. dec 2007

tak můj dostal mobil..tím končí 😀

dupinka
5. dec 2007

baby,
vcera som obehala cele mesto (NR) a nikde nemaju klasicke vianocne ozdoby na stromcek. Myslim take z jemnuckeho skla,ako mavali este nasi. A ked sme ich rozbili, boli pouzite na vytvarnej 😀 Nechcem plastove, bez akejkolvek potlace... tych je vsade cela hromada, pride mi to gycove, ved nie su drahe a maju ich vsetci. A ked niekde aj su, tak sa rychlo rozpredaju, hoci su drahe.
A co sa tyka darcekov, deticky este nemame a manzelikovi kupujem stale nieco prakticke a k tomu milu drobnostku. Ale co tento rok, to este neviem... ☹

ella1
5. dec 2007

a neskúsila si vianočné trhy?tam by mohli mať také.

kyliefox271
6. dec 2007

Zuzana tak ja mam uz pre kazdy pripad nakupene od oktobra, a toho mojho len tak nieco nepotesi, teda viem,ze ho potesi hocico,lebo to bude odomna,ale tak skutocne ozajstne nie.Preto som mu pripravila skor take darceky vtipne,spomienkove a ,,nase,, lebo viem,ze pokial by som stavila na nejaku klasiku ako parfem,sveter...nebolo by to ono,vzdy by si to vedel kupit aj sam,vybrat drahsie aj lepsie.

elise
8. dec 2007

kyliefox ved najkrajší vianočný darček manžel dostane vaše bábätko 😉 čo môže byť ešte lepšie a krajšie?

zuz11
8. dec 2007

jullyett • Dnes o 16:17
Ahojte, čakajú nás prvé Vianoce s bábatkom a chcela by som aby boli dokonalé, od darčekov až po ....
Mám pol ročného synčeka Emilka a som slobodná mamička...ak niektorá z vás má podobné pocity, pridajte sa prosím a pomožte mi pripraviť sa,alebo pripraviť tie naj. prvé vianoce....
Dakujem a teším sa na každý príspevok...
Jullyett

elise • 1d, snž • Dnes o 20:25
m%na čakajú druhé vianoce, pri prvých mal môj synček týždeň a boli krásne on bol môj najkrajší životný darček aký som kedy dostala, ale veľmi sa teším na tieto vianoce, lebo ich už bude vnímať a budúci týžden budeme oslavovať prvý rôčik. 😉 😉 🙂 🙂 vychutnaj si jullyet vaše prvé vianoce, a hlavne veľa foť (fotografuj)alebo si požičaj kameru, budú to krásne spomienky 🙂 😉ako sa mu rozžiaria očká pri toľkých svetielkach, krásne vianoce tebe aj synčekovi 😉

kyliefox271
9. dec 2007

elise aspon tento rok to mam vybavene 🙂 Vidim,ze si bola v podobnej situacii pred rokom 🙂

zuz11
9. dec 2007

kaluha • 1d • Dnes o 18:50
Ahojček, poraďte, kam na vianočné nákupy? myslím tým výhodné nákupy. ide mi hlavne o hračky,oblečenie...