Aké vianočné darčeky malým deťom?

miriam17
27. nov 2006

ahojte chcem sa vas opytat co podla vas by sa hodilo kupit maly detom ako napr.moje dcerke pod stormcek...moji znamy vravia ze to este neje potrebne pretoze la bude mat na vianoce iba 3 mesace tak to nebud vnimat.....tak teda ja aj tk kupim..ale coooo??

annie13
17. okt 2011

ja som dala robit so servitkovej techniky stojan na utierky chlebnicku stojan na servitky vsetko v jednom odtieni

maggie59
18. okt 2011

@annie13 Ahoj díky, aj ten druhy sa mi páci, dobra zlava tam je, asi pojdeme zajtra do tesca🙂

annie13
18. okt 2011

@maggie59 ale svihajte ja som dnes bola chcela som malemu zeriav malej tu velku babu ked som ti to fotila bolo tam mnozstvo toho a dnes ani jeden zeriav ani jedna baba skoro ma piclo vypredane

tyli
13. nov 2011

čo kúpiť pre 4-ročného chlapčeka, aký darček? dochádza mi fantázia. rada sa inšpirujem 🙂

lyongirl
13. nov 2011

@tyli ahoj, neviem, či ťa inšpirujem, ale my sme nášmu Alexovi kúpili tabuľu
http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=...
a potom som kúpila rôzne pracovné zošity, kde sa už píšu písmenká, neviem, či ho to bude baviť, ale minule sme čítali písmenká, podpísať sa tlačeným už vie, niektoré písmená si pamatá a bavilo ho to...
V Kauflande majú také zošity, kde sa píše voskovkou a dá sa to zotrieť, čiže môže písať nanovo a obkresľuje tam štvorec, obdlžnik, učí sa farby, je to také menej náročné...
a čo sa týka hračiek, tak chce gitaru, tak asi v dráčiku nejakú vyberieme a chcel by ďalekohľad na stojane, ale ten nekúpime určite 😀
a tiež mi dochádza fantázia, hlavne teda uňho, lebo síce je najstarší, ale doteraz sa neprejavil, čo by ho bavilo ☹ a všetko čo kúpime ho baví len chvíľku. Mladší je jasný, ten je totálne na autíčka 🙂

martinkatinka
14. nov 2011

Ja som si ako vianočný darček naplánovala nočníček. Samozrejme dokúpime nejaké oblečko, plienočky a malú hračku. Od babiek dostane tiež oblečko a nejakú hračku... Bude mať 8 mesiacov.

tyli
14. nov 2011

@lyongirl tie zošity pôjdem pozrieť 🙂 tabuľu Ikea a gitaru z Dráčika dostal minulý rok, tak budeme musieť vymyslieť niečo iné. autá ho veľmi nebavia, iba ak má nejaké funkcie, ak sa dá otvoriť, vložiť panák a tak. asi kúpime vrtuľník z Imaginextu a ďalej fakt neviem. ináč tá gitara čo sme kúpili minulý rok je dobrá http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=... . asi jediná hračka, ktorá ešte neomrzela 🙂

alusha
14. nov 2011

@tyli nas je zazraty do vsetkeho, co sa tyka policie, takze dostane policajnu sadu, auto, vrtulnik, motorku a tercik na zastavovanie aut 🙂 a k tomu knizky, prstove farby, farby na sklo, magneticku tabulku na kreslenie, pastelky a kadejake prkotinky, ani neviem, co som im vsetko pokupila a poskryvala 🙂 a maly je totalne hudobny typ, takze klavir, a vsetko co spieva a vydava melodie 🙂

lyongirl
14. nov 2011

@tyli ja pôjdem pozrieť teda tú gitaru, aj keď, ja si myslím, že nášho omrzí hneď...on ju chce podľa mňa preto, že dedo má gitaru a hráva mu na nej...fakt netuším, čo to dieťa naozaj baví...

@alusha aké sú to tie prstové farby? Môj synček 2 dni dozadu nádherné pokreslil s červenou voskovkou bielu stenu a samozrejme sa na ňu nezabudol podpísať 😀

lyongirl
14. nov 2011

@tyli na tú gitaru píšu, že má rôzne zvukové efekty, neporáža ťa z toho? Lebo ja sa bojím, že mi nervy prasknú pri takýchto hračkách 😀

tyli
14. nov 2011

@lyongirl gitara má zvukové efekty, taká metallica myslím (predvolená melódia) a potom sú na rúčke také senzory na stláčanie a mení sa rytmus ... 😀 nie je to až také hrozné. dá sa to. viac ma porážalo z bubna a detskej flauty čo mu babina kúpila 😀 na tejto gitare sa nedá nastaviť hlasitosť, no myslím že majú aj takú, kde sa dá nastaviť tichšie.
prstové farby máme aj my, kupovali sme v Lidli. no nemajú ich tam stále. synátor mal veľkú radosť vyrobili sme si obraz s otlačkami rúk, no ja som potom mala čo robiť, kým som upratala. takže s nimi potom fungoval už iba na dvore 😀 prestrela som mu veľkú rolku s papierom na zem, takú čo patrí k tabuli a maľoval - ťapkal o dušu.
tvoj malý je šikuľko, ak sa vie podpísať, šak poriadne dielo nech má majiteľa 😀

syn má rád jeden serial o skateboardakoch. našla som v ponuke dráčika takú rampu s panákom na skateboarde http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=.... to by mohlo potešiť. pôjdem to pozrieť.

lyongirl
14. nov 2011

@tyli no tak prstové farby sú zamietnutééé 😀, na to nemám pri krpcoch ani čas, ani nervy 😀

majatob
14. nov 2011

@lyongirl ja bych se tomu zas tak nebranila 🙂 my patlame furt a je to super 😵 jen teda temperama, prstovy me nejak nenadchly 😀

lyongirl
14. nov 2011

@majatob a jak to prosím ťa stíhaš pri 3 deťoch? Ja koľkokrát neviem, kde mi hlava stojí popri všetkom, čo treba doma a s deťmi urobiť, tak sa hrajú samé a pri kreslení s niečím takým by som pri nich musela sedieť a venovať sa im...

majatob
14. nov 2011

@lyongirl ja s nima sedim a venuju se jim 😀

jenn
14. nov 2011

@lyongirl mňa teda porážalo :D .. naša mala dostala vlani pod stromček presne tuto gitaru o ktorej píšete od babky druha mikrofon tiež z rôznymi farebnymi a zvukovymi efektami a ja som myslela hned v prvy večer že ked budu spať im potaji povyberam baterky :D :D :D ... držalo ich to dlho aj teraz mi sem tam ešte pilia uši 😅 ale už našťastie nie tak často ako zo začiatku .. to som ich zavrela v izbe ja v druhej a mohli si tak vyhukovať kolko len chceli 😅

tyli
14. nov 2011

@jenn
@lyongirl nuž ono zase u nás sa s tou gitarou aj tatino pohral, takže to bola dvojitá radosť 😀 u mňa to bolo v poho, veď ak sa mi nezdalo zavrela som ich v izbe a bolo 🙂

@majatob ono to také patlanie farbami je pre dieťa super, len u nás to bolo asi takto. okrem obrazu otlačky na deke, opatlaný celý stôl a komplet synove oblečenie 😀 takže potom rovno do vane. ale uvažujem, že prejdeme na klasické farby a štetec. to hádam nebude také drastické 😅

majatob
14. nov 2011

@tyli ja mam na malovani velikej karton od postele, kterej jim hodim v kuchyni na dlazbu a maluji na nem, takze vetsina skonci na nem, popr. na dlazbe, kterou vytru a je uklizeno, kdyz se zamazou deti, tak je nahazu do vany a splachnu aj s oblecenim 😀 v lete malovali nahati 😀 😀 😀 u nas maji nejvetsi uspech takovyty "techniky" jako tiskani bramborou, houbickou na nadobi, rozmazavani barev velkou spachtli nebo valeckem... 😵 😵 😵

misulee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lyongirl
15. nov 2011

@majatob no myslela som si, že asi pri nich sedíš 🙂 a ja neviem, kde mi hlava stojí, teraz som sa na sekundu zastavila, ale doteraz som len prala, upratovala a varím, takže o deti som moc ešte nezakopla 😀 a v našom byte si to neviem predstaviť, jedine v lete na chodbe na dlažbe...

@jenn tak mňa z gitary asi porazí tiež, stačí, že mi chalani v jednom kuse hučia po sebe, hučia po mne a behajú po celom byte, nedokážu byť ani minútu ticho, iba keď sedia pri telke. Stále ich upozorňujem nech nehulákajú, lebo máme malého a niekedy je z nich ohučaný a nervózny a ani sa mu nečudujem, lebo ohučaná som aj ja a to riadne...ak ich zavriem v izbe, tak to len trochu stlmím, ale počuť ich aj tak a dosť...

@tyli a ešte ma napadla jedna vec, čo chcem najstaršiemu - Transformers, nejakého nie moc zložitého, lebo synovcovi sme teraz kúpili v Dráčiku a má len 6 rokov a nevedel to zložiť ani jeho tatino. Návod k tomu je, ale či to robili podľa neho neviem, no pre malé dieťa to je ťažké a tatino mu povedal, že to je riadna blbosť, tak darček nič moc...

jenn
15. nov 2011

@lyongirl tak máš tiež vesleo 😅 uplne ťa chapem ako sa citiš .... ja mám niekedy a to často vlastne skoro stale 😀 akoby sa jedna druhu predbiehali ktora viac zahuka ... vedia že ma to privadza do zufalstva a evidentne maju z toho radosť, potvory 😅 ked pozeraju tv ako pišeš aj ty su ticho a ked spia inak ked ich to chyti no des .... a budu do seba rypat, zle si robit a pišťať a mna do toho zatahovať :p a potom mi muž povie že čo kričim tolko ..ved ked sa ich snažim prekričať 😅

tyli
15. nov 2011

@lyongirl transformery som synovi ukazovala v hračkárstve, že ako zareaguje... a o nič. aj v Tescu mali dva druhy transformerov cca 20eur. mne sa páčili, boli to skôr roboti, vydávali zvuk a ešte nejaká funkcia tam bola, nedali sa poskladať na auto. takže aj pre menších chalanov. no za tú cenu neriskujem. asi by ho to nebavilo. pýtala som sa tiež jedného známeho a povedal mi to isté, že tí čo sa aj skladajú, sú zložití.

majatob
15. nov 2011

@lyongirl ja dnes taky od rana uklizim, decka mi pomahaji, nejstarsi vysava, prostredni uklizi hracky kam patri, utirali nadobi,... a ted jsou radi, ze jsou zalezli v herne bez matky 😀 😀 😀

lyongirl
15. nov 2011

@jenn presne tak, ako opisuješ, jednoducho je doma blázninec a sme totálne ukričaná rodina, lebo pištia deti a ja ich prekrikujem a keď chcem aby boli ticho a vôbec to zaregistrovali, tak ma musia počuť asi až na prízemí/bývame na 8. posch/

@tyli teraz v tesco letáku sú nejaké 2 transformery, že ak kúpiš 2ks, tak jeden bude za 3,45€, čiže za obidva zaplatíš 6,90€, jeden je policajné auto a druhý nejaké čierne a vyzerajú jednoducho...ale rátam aj s tým, že nebudú asi nejak extra kvalitné za tú cenu, no možno prekvapia a budú dobré, ale šak moje deti všetko pokazia...

tyli
15. nov 2011

@lyongirl kúp píšťalku a keď nevieš prekričať, tak zapískaj 😀 to len zo srandy hihi. my máme iba jedno dietko zatiaľ a aj tak je hluku u nás až až 😀
pozriem leták Tesco. nevšimla som si akciu v obchode.

trillianka
18. nov 2011

My sme stavili na nieco pekne slovenske 🙂 http://www.ejarmok.sk/hupaci-konik-maly-p-346.html a este http://www.ejarmok.sk/prevliekacka-kohutik-p-36.... Tu prevlikacku uz dostala a bohovsky ju to bavi ;)

cobhan
25. nov 2011

ahojte, nevedeli by ste poradit nieco pre 7 rocneho chlapca? Zatial mam vo vyhlade len auticko, co treba poskladat asi z 50tich kuskov a nejake lego.

lyongirl
25. nov 2011

@cobhan ahoj, neviem, či pomôžem, ale 6 ročnému synovcovi som kúpila puzzle, človeče nehnevaj sa, pexeso a kvarteto, všetko to je z obrázkov Cars, aj to človeče je Cars-ové, takže akoby taká sada hier, snáď sa mu to bude páčiť...

mňa by zaujímalo, čo pomaly 12 ročnému chalanovi na Mikuláša...na Vianoce som tiež netušila, ale objednáme mu s mojou mamou predplatné časopisu ABC, ten si kupuje, ináč by som ani len netušila, čo mu kúpiť a na toho Mikuláša sa pýtam preto, že sladkosti on moc neľúbi, ovocie mu moc nepovie...

cobhan
25. nov 2011

@lyongirl Ahoj, ten nas vela veci ma, je to uz 5te dieta, takze je dost problem, co mu kupit take, co este nahodou nema. On by chcel Xbox Kinect, ale to je strasne drahe a este je na to maly.

Ani susene ovocie nema rad? Alebo nejake tie cerealne tycinky, zuvacky, mentolove cukriky alebo cosi podobne?

simisz
25. nov 2011

Ahojte, chcela by som vas poprosit o radu, písala som na viac fór ale žiadna odozva, sem na modrykonik som poprosila o radu vo viacerych temach. Na vianoce by som potrebovala pre dcérku väčšieho plyšáka ovečku Jolly (aspoň myslím, že sa tak píše). Neviem akej značky je ten plyšák ale v kuse o ňom hovori zo škôlky. V našom regióne som to v obchodoch nezohnala. Neviete poradiť, kde by sa dal kúpiť prípadne priamo názov obchodu? Ak ho nezoženiem ani si nechcem predstaviť aká bude sklamaná :( . Ďakujem veľmi pekne za každú radu.